Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#275451) erahurka válasza pászka (#275448) üzenetére


erahurka
félisten

Milyen basic? Azért nem akarom Down-kóros módban nyomni :D A végtelen életet kapcsoltam be, hát volt ahol meghaltam vagy 10x szerintem úgyhogy jó döntés volt.

(#275452) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Gondoltam leírom a tapasztalataimat a Nacon compact vezetékes kontrollerről.
Kellett nekem gyorsba egy kontroller, mert 2 ünnep között tartottunk egy 3 személyes konzol partit, ahova kellett egy harmadik kontroller.
Újonnan sajnos a környéken nem tudtam volna beszerezni DS4-et, ráadásul eléggé elszállt az új ára is... (24-25k :N ) Ezért egy kicsit félve, de beneveztem a fentebb említett kontrollerre újonnan az euronics-ból.

Az L1, L2 egy nagyon minimálisan hangosabb mint a gyári ds4-é.
A többi gomb szerintem teljesen rendben van, a dpad-al voltam úgy hogy ránézésre tuti rosszabb lesz mint a ds4-é (mert nem szigetes) de gyakorlatilag teljesen jól használható, mert az irányoknak a végei kivannak emelve így "vakon-is" könnyen el lehet találni őket.

A kontroller fogása elsőre szokatlan, nem mondanám kényelmetlennek egyáltalán, csak elsőre szokatlan volt.
A burkolata szerintem első osztály, a felső burkolati rész selymes tapintású, az alsó rész pedig enyhén gumis hatású.(Szerintem ez jobb mint a ds4-é).

Illetve nekem az L2-R2 ravaszok is jobban bejönnek mint a gyári ds4-é, igaz egy kicsit rövidebb az útja, és nagyon minimálisan keményebb is, de ezek inkább hajaznak az Xbox One kontrolleren található ravaszokra, ami nekem alapból jobban tetszett mint a ds4 ravaszai.
A vezeték 3m bőven elég.

Amitől fostam de nagyon az az analog karok voltak. (X360-hoz amit vettem utángyártott kontrollert annak akkora deadzone-ja volt hogy kész kín volt vele fps-t játszani).
Ennek viszont nagyon fullos a legapróbb milliméteres mozdulatot is leköveti.
Teljesen megvagyok vele elégedve, és nekem az is jobban bejön, hogy az analogok közelebb vannak a kezemhez, így nincsenek annyira nyújtott állásban a hüvelyk ujjaim.

Viszont az analog karok azok kisebbek mint a ds4-é. (Volt nekem elfekvőben ds4 analog fedőm, gondoltam rakok rá, és hát a ds4-é lötyög rajta mint állat) tehát ezek a gumi alkatrészek nem 100%-ban kompatibilisek egymással.

Raktam rá egy régebbi ebay-es gumi fedőt, ez egy kicsit mozog rajta, viszont célnak teljsen megfelel, magasít egy kicsit az analogokon, és nagyobbít is rajta. Így számomra teljesen megfelel már.
Ami még számomra zavaró egy kicsit az az L3 R3 analog lenyomása, az jelentősen hangosabb a ds4-hez képest. De ezzel is együtt lehet élni.
Összességében nekem nagyon megtetszett, annyira hogy vettem belőle még 1-et.
Így legalább van már 4 kontrollerem a ps4-hez is. :D

Amit még fontos megjegyezni hogy vannak játékok amik támogatják a "kontroller lóbálást" (Pl.: Heavy Rain, Beyond: Two Souls, Last of Us zseblámpás rész) ezek nem játszhatók ezzel a kontrollerrel mert a "kontroller lóbálást" nem támogatják ezek a kontrollerek. :DDD

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#275453) pászka válasza erahurka (#275451) üzenetére


pászka
aktív tag

Én sosem játszottam vele, csak itt alább olvastam valahol a játékról és ott írták hogy van nehézségi fok benne. Lehet nem basic-nak hívják nekem ez derengett.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#275454) erahurka válasza pászka (#275453) üzenetére


erahurka
félisten

Nem lehet benne nehézséget állítani :F

(#275455) KaitouP válasza Rigormortiis (#275450) üzenetére


KaitouP
veterán

Day one megvan dobozosan, szóval nekem kvázi mindegy így a januári Plus, de azért örülök hogy minőségi játékok kerültek most be, főleg a P5S. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#275456) erahurka válasza KaitouP (#275455) üzenetére


erahurka
félisten

Az mennyire nehéz?

(#275457) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Boldog új évet ! Ps5-re költözés miatt írok. Ha majd aktuális lesz, akkor a mentéseimet szeretném átvinni Ps4-ről. Tudom hogy már volt téma, hogy csak felhőn keresztül lehet, és az is, hogy nem kell hozzá ps plus. Viszont a Ps4-en nem találok sehol olyan opciót, ami plus nélkül tudna felhőbe menteni..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#275458) #72042496 válasza Ferenczi Áko (#275457) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy emlékszem, hogy egy hálózatra kellett kötni a PS4-et és PS5-öt, bekapcsolni mindkettőt, és a PS5 megfelelő menüjébe lépve át lehetett másolni a PS4-es mentéseket.

Játéktól is függhet, itt van egy alaposnak tűnő összefoglaló. De nem kell miatta izgulni szerintem.

Két PS5 közt viszont kellett a PS Plus, én erre lőttem el az első ingyenes hónapot, aztán lemondtam.

[ Szerkesztve ]

(#275459) Ferenczi Áko válasza #72042496 (#275458) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm.. Tehát ha nincs egyszerre nálam 2 konzol akkor nem megy :D

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#275460) #72042496 válasza Ferenczi Áko (#275459) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerkesztettem közben az előzőt, van USB-s opció is. Én a biztonság kedvéért nem adtam el előre a PS4-et, és így a PS5-öt bekapcsolva egyszerűen sikerült átvinni hálózaton a mentéseimet.

(#275461) Kendek válasza Ferenczi Áko (#275457) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem csak felhőn keresztül lehet, viszont ahhoz mindenképpen kell a Plus előfizetés. Ezek a lehetőségek:
- Felhős mentés, ami aktív Plus előfizetés esetén opció.
- Mind a két konzol bekapcsolva és egy hálózaton, a PS5 első indításakor felajánlja, hogy át lehet húzni az adatokat (illetve utólag kézze is el lehet indítani).
- Pendrive-ra kimásolod a mentéseket, ezt a PS5 is ugyanúgy kezeli.

<-ƘƘ->

(#275462) Ferenczi Áko válasza Kendek (#275461) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm.. A pendriveos opció nekem új, mert a keresőbe beírtam, hogy "ps5 mentés" és csak azzal találkoztam, hogy így nem lehet csak felhőn..de köszönöm. Az lesz majd, hogy ott van mind a kettő Playstation és úgy másolok :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#275463) Kendek válasza Ferenczi Áko (#275462) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PS5-ös játékok mentéseit valóban nem lehet pendrive-ra kimásolni a PS5-ön, de a PS4-esekét ugyanúgy kezeli mint a PS4. Ergo amit kimentesz PS4-en pendrive-ra, azt utána átmásolhatod a PS5-re. Ez a legegyszerűbb megoldás, mert amíg vársz a PS5 érkezésére, addig elintézheted a másolást, és akár meg is szabadulhatsz utána a PS4-től. Aztán a PS5-öt bekonfigurálod, letöltöd a játékaidat, és visszamásolod a pendrive-ról a mentéseket.

<-ƘƘ->

(#275464) Ferenczi Áko válasza Kendek (#275463) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Na ez a legjobb hírem mára😅 köszönöm mindenkinek!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#275465) nimfas


nimfas
addikt

Ha esetleg valaki venne PS4 eredeti SONY Controllert most olcsóbbak lettek: [link]

Most rendeltem Mol-pontos átvétellel:

Playstation Dualshock 4 V2 kontroller piros (PS4) 18 790 Ft
Termék(ek): 18 790 Ft
Szállítás: 1 090 Ft
Összesen: 19 880 Ft
Fizetendő végösszeg: 19 880 Ft

(#275466) erzol válasza nimfas (#275465) üzenetére


erzol
őstag

Vajon miért kerül szinte ugyan annyiba, mint a ps5 kontroller?
link

(#275467) nimfas válasza erzol (#275466) üzenetére


nimfas
addikt

Múlt héten még a 18eFt helyett 22 körül láttam.
De mivel kifutó a konzol ezért gyanítom kevesebb a legyártott Controller is, ezért aztán drágul. ;-)

(#275468) Kendek válasza erzol (#275466) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mert a kontroller az fogyóeszköz, viszont a DualSense az sajnos nem kompatibilis, a DualShock 4 gyártása pedig alaposan visszaesett, vagy le is állt teljesen. Ezért a piac azt diktálja, hogy dráguljon. Minél ritkább de minél keresettebb, annál többet ér. A nyerészkedők is ilyen helyzetekre szoktak ugrani...

<-ƘƘ->

(#275469) Mr X válasza nimfas (#275467) üzenetére


Mr X
veterán

A héten kerestem, szinte sehol nem volt, ahol volt is, 24 ezer volt. Végül egy konzolboltban tudtam venni felújítottat 15-ért.

(#275470) pászka válasza Mr X (#275469) üzenetére


pászka
aktív tag

Én Auchanban vettem még karácsony előtt kb két héttel, igaz huszonvalamennyiezer volt.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#275471) erahurka


erahurka
félisten

Sackboy hogy van? Az űrös pályák után van még világ? IGN valami 275 gombócos utolsó bosst ír vagy mi, de ahhoz az összes pálya kék golyója se elég. :F

(#275472) Elims


Elims
veterán

Mindenekelőtt Boldog Új Évet!

Nagy kérdésem lenne.
[Eszerint] 2021-ben az egyik ps plus cím a shadow of the tomb raider volt.
Az a sima vagy a definitive edition lehet vajon?
A store [Azt] írja,hogy definitive edition.

(#275473) raziel01 válasza Elims (#275472) üzenetére


raziel01
veterán

Érdekes. Szerintem a sima, mert nekem megvásárolhatónak mutatja a definitive editiont és annál nem is ír letöltést.

Megvan:
Does anyone know if the free January 2021 PS Plus version of Shadow of the Tomb Raider is the Definitive Edition? (aka the only version of the game they sell on the PS Store)

-Standard edition
The version that's no longer sold on the PS Store (due to being replaced by the Definitive Edition)

Szóval a lényeg, hogy a plusosok csak az alapjátékot kapták de az pénzért már akkor sem volt megvásárolható mivel felváltotta a definitive edition.
Szoktak ilyet, külön verziót adnak mint ami fent van store-ban.

[ Szerkesztve ]

(#275474) F-ECT$ válasza erahurka (#275471) üzenetére


F-ECT$
titán

Asszem több mint 300 kék golyó szerezhető.

Dive ever, work never.

(#275475) erahurka válasza F-ECT$ (#275474) üzenetére


erahurka
félisten

Challenge-ekkel meg minden gondolom. Hát azt csinálja akinek van tartalék bőr az arcára és nyugodtan lekaparhatja 10 percenként. Volt amin végig se tudtam menni, nem hogy időre!

(#275476) Elims válasza raziel01 (#275473) üzenetére


Elims
veterán

Fasza.Akkor lehet,hogy a definitive edition van meg.
Viszont a definitive edition extra content-nél meg [írja az árat].Lehet,hogy le kellene töltenem,elindítanom,letöltenem az extra dolgokat -ha megadja- és onnantól teljes értékű lenne.
Vmikor megvettem lemezesben,de még nem bontottam ki,azon nem írja a definitive edition-t. :-/ Pár havonta rá szoktam nézni,hogy akciós e ez a full kiegészítő,de ha így megadja nem is kell többet nézelődnöm.
Na majd kipróbálom.

Köszi szépen!!

(#275477) Frod válasza Elims (#275476) üzenetére


Frod
addikt

Nekem is Plusból lett meg az alap verzió és az általad linkelt bónusz cuccot vettem rá, kb negyedáron. (gyakran akciózzák)
Mindent összevetve szerintem érdemes, mert bár a skinek hidegen hagytak, de a 7 dlc tomb-ból 3-4 kifejezetten jó lett.

Do you see the white shadow?

(#275478) Elims válasza Frod (#275477) üzenetére


Elims
veterán

Akkor a simát adja meg. :-/
Kb. mikor vetted a kiegészítőt?

Szerk.:

Raziel: "...a lényeg, hogy a plusosok csak az alapjátékot kapták..."

O.K. Értem. :-)
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#275479) Frod válasza Elims (#275478) üzenetére


Frod
addikt

Hát a januári Plusban volt, én pedig áprilisban játszottam, szóval valamikor a kettő közt :D

Psprices szerint januárban akciós volt, szóval szerintem akkor vehettem meg, viszont május óta nem kapott leértékelést ez a bonus content, ami szomorú :/
Teljes áron biztos nem vettem volna meg, már csak azért sem, mert mindenhol is ingyen van/volt már dobálva (pl jelenleg is Epic-en), szal csak a szokásos Sony féle "for the p(l)ayers"...

Do you see the white shadow?

(#275480) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#275481) penge111 válasza erahurka (#275475) üzenetére


penge111
addikt

Challange és a multis coop pályákon szedhető össze a maradék, emlékeim szerint 328 dreamer orb van a játékban. Szerintem a challenge pályák főleg az első 8-10 nem annyira nehéz... Azért a sackboy nem rág mindent a szánkba nagyon durva ugrások vannak, amikkel szinte ugymond úszol a levegőben.
Challengekhez tanács: az irányításoknál be lehet állítani, hogy azt hiszem dupla körre folyamatosan guruljál. Baromi érdekes de a gurulás sokkal gyorsabb mint a futás. Aztán ha levegőben vagy ott is azt hiszem nyomod még egyszer a gurulást+utána a legvégénaz ugrást, akkor barmi nagyot tudsz ugrani, sőt ennek a kombónak a végén még tolsz egy ütést akkor még nagyobbat... Én emlékeim szerint a füzd össze kihívást valami 7-8 perc alatt fejeztem be :B Izommemória, gyakorlás

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#275482) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Na itt vagyok újra a PS4 Pro (7612b) újrapasztázás témakörével. :D

Nem volt időm az ünnepek alatt foglalkozni vele (akartam pedig) és a csavarhúzó készlet drámám is megoldódni látszik egy Xiaomi Mi x Wiha 24-in-1 készlettel (~6k Ft), ami úton van már, ugye az volt a nyígásom tárgya, hogy kifejezetten biztonsági Torx-om eddig nem volt (TR8 kell, nem elég a sima T8) és akkor már úgy voltam vele, hogy eddig is utáltam, hogy szerelésekhez 3-féle bit készletből kell összeszedni az egzotikus dolgokat, így minden egy helyen lesz. Rendelek még egy adag (1g) Thermal Grizzly Kryonaut-ot is.

A kérdésem: Ha a hővezető lapkákat is lecserélném, mi ajánlott a gyári helyett? Vagy egyelőre nézzem meg, hogy a CPU pasztázás önmagában elcsendesíti-e a gépet?

Még mindig fenntartom a lehetőségét annak, hogy ha túl sokra jön ki árban az egész a kis tételben rendelgetés miatt, akkor beadom egy megbízható helyre.

[ Szerkesztve ]

(#275483) Kendek válasza Stauffenberg (#275482) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1 mm-es Minus Pad 8 a javasolt. Én nyolc darab 12x14-est és hat 7x7-est helyeztem fel, szóval egy kisebb méretű is elég lehet, amiből ezeket ki lehet vágni.

<-ƘƘ->

(#275484) AxBattler válasza Stauffenberg (#275482) üzenetére


AxBattler
félisten

Thermal Grizzly Minus Pad, vagy olcsóbban Arctic Thermal Pad.

Még mindig fenntartom a lehetőségét annak, hogy ha túl sokra jön ki árban az egész a kis tételben rendelgetés miatt, akkor beadom egy megbízható helyre.
De az élmény megfizethetetlen. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#275485) Stauffenberg válasza AxBattler (#275484) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

és Kendek:

Köszi a tippet, még ránézek ezekre a hővezető tappancsokra. Az Arctic valóban olcsóbb, de ugye az MX4 pasztát is most félre kell tennem (sok éve ezzel pasztázok minden PC-t), nem akarok lyukra futni vele, de ha hővezető lapkából ez is jó, akkor inkább ezt veszem.

"De az élmény megfizethetetlen."

Az biztos! Ja nem! :D Én szeretek PC-t bütykölni, de az ilyen pici helyre összenyomorgatott dolgokat nem kedvelem. Én notebookot is csíptem szerelni az utóbbi évekig, legalábbis business gépeket, de manapság már utóbbiak is tudnak nagyon szemétládák lenni.

(#275486) wierra válasza Stauffenberg (#275485) üzenetére


wierra
senior tag

Tegnap takarítottam ki és pasztáztam újra a vasat. Faék egyszerűségű a PS4 felépítése. Guide videó nézése mellett max 1,5 óra az egész művelet.
Egyedül a héj leválasztása miatt fog gyöngyözni a homlokod, "nehogy eltörjem"; nos nem törik az olyan könnyen. A PSU leválasztásánál kell óvatosnak lenni, nehogy leszakítsd a csatlakozót.
...és igen, az élmény megfizethetetlen, amikor takarítás után sikeresen felbootol a gép. :P

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#275487) Elims válasza Frod (#275479) üzenetére


Elims
veterán

Akkor várok.Az írásod után mindenképp.Ha majd akciós lesz megveszem.
Játszani úgysem fogok vele csak ha majd lecsengett a snowrunner láz.. (ami ha így haladok mint eddig,még legalább 5-6hónap)

:R Köszönöm!! :-)

Stauffenberg: A paszta+a lapkák kb.4-5e Ft. a pcx oldaláról.
Én [Ezt] a lapkát vettem.Ez elég a gépbe mindenhova.
Kendek írása nagyon fontos,minden karaktere.Pontosan olyan darabokra kell vagdosni ahogy írja.
Mégegyszer..felszeletelés után,berakás előtt,ne felejtsd el levenni mindkét oldaláról a fóliát.

Ez a szerelés könnyebb lesz,mint egy átlag acer laptop ripityára szedése/takarítása. ;-)

Írták már többen,én most mégegyszer,ha a tápnál tartasz,legyél óvatos,de laptopok után tudni fogod,hogy mi a helyzet. :-)

(#275488) func93


func93
senior tag

Sziasztok,

Nemrég megvettem a CoD Modern Warfare-t, de gyakorlatilag 5 perceket tudok vele játszani, mert black screen és kifagy. Találkozott már valaki ezzel? :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#275489) Shadowfax válasza func93 (#275488) üzenetére


Shadowfax
addikt

Kb. három hete ez van, amióta új frissítés jött a Warzone miatt. Nemcsak a Playstation, az összes platform szenved ettől, lásd a topikjában. [link]

(#275490) Elims válasza func93 (#275488) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Sajnos ez [ilyen]. :-/

(#275491) erahurka válasza penge111 (#275481) üzenetére


erahurka
félisten

Megcsináltam ma néhányat ezüstre, volt amin elég sokat rágódtam, aztán volt ami három próba után meglett. Szerintem ha meg akarnám csinálni ezt a Fűzd össze trófeát a végére kórházba kerülnék. :DDD

(#275492) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Régebben belinkelt ide egy fórum társ egy oldalt amin a ps store le árazásokat lehetett nyomon követni. (Be írtad a játék nevét, és kidobta hogy mikor volt utoljára le akciózva) Mi ennek az oldalnak a neve?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#275493) vargalex válasza Pöttön (#275492) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

psprices.com

Alex

(#275495) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Mikortól lesznek elérhetőek a januári ps plus címek?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#275496) Frod válasza Rigormortiis (#275495) üzenetére


Frod
addikt

Mától, elvileg már tölthetőek is. (Másik topicban már hajnalban jelezte valaki, hogy tölthető)
De ha esetleg nem, dél körül már biztos jó lesz.

Do you see the white shadow?

(#275497) erahurka válasza Frod (#275496) üzenetére


erahurka
félisten

Dél körül szoktak bekerülni a PS Plusos aloldalra, kár mókolni vele.

(#275498) Sanyi.mTs válasza Frod (#275496) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én még csak a Deep Rock-ot tudtam bezsákolni. a másik kettőt még nem engedte (PC-ről)

(#275499) erahurka válasza Sanyi.mTs (#275498) üzenetére


erahurka
félisten

Hova siettek? 2 óra múlva ott lesznek a gyűjtőoldalon, keresgélni se kell :D

(#275500) Sanyi.mTs válasza erahurka (#275499) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nem keresgéltem, csak lejjebb görgettem a PS+-os oldalon

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.