Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#275052) vargalex válasza Spec (#275050) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, PS4 esetén elég a kamera...

Alex

(#275053) Mezcal válasza Spec (#275050) üzenetére


Mezcal
addikt

A just dance move-val az igazi, mi úgy használjuk.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#275054) Spec válasza Mezcal (#275053) üzenetére


Spec
őstag

Igen, gondolom, de a move controllerhez kell a kamera is úgy tudom, vagy rosszul tudom? Vagyis kamera + move controller kellene akkor. Az viszont már nem olcsó mulatság, ráadásul PS4-re már gyakorlatilag beszerezhetetlen újonnan rendelve. Legalábbis én sehol nem találok már. Mindenhol PS5-ös cuccokvannak csak szinte. Egyedül VR szettek vannak még, amiben kamera, de abban nincs move controller. Viszont a VR szettek 120k+ HUF-ba fájnak, amit azért nem adnék ki emiatt.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#275055) nimfas válasza Spec (#275054) üzenetére


nimfas
addikt

3 hete vettem új move controller-t 30-ért szállítással együtt.

(#275056) Spec válasza nimfas (#275055) üzenetére


Spec
őstag

Ok, szuper! De elárulod, hogy honnan mert én nem találok? És továbbra is kérdés, hogy kell a move controllerhez a kamera is, mert ha önmagában nem működik, akkor cseszhetem?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#275057) Revolit válasza Spec (#275056) üzenetére


Revolit
senior tag

Kamera nélkül hogy működne? Mi trackeli a fagyit? Szerintem semmi haszna a move controllernek kamera nélkül.
Venni... passz. Én már 2-3 éve is használtan találtam csak. Akkor állítólag azért, mert jön az új verzió. Hát látom azóta is jön, a régi meg nem kapható :(

[ Szerkesztve ]

(#275058) vargalex válasza Spec (#275056) üzenetére


vargalex
félisten

PS4-en elég csak a move is, ahogy csak a kamera is, vagy mobil. Amelyiket egyszerűbb beszerezned... Itt egy lista a supportált eszközökről Just Dance 2018 esetén (ahogy láthatod, PS3-nál ott az és a move és az eye között, de PS4-nél külön említi a leírás a kamerát és a move-ot), és itt egy videó, hogy kamera nélkül is megy.
Kamera nélkül lényegében ugyan úgy track-eli, mint ahogy a mobil alkalmazás működik. Csak a mozgásérzékelőre hagyatkozva.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#275059) Spec válasza vargalex (#275058) üzenetére


Spec
őstag

Köszi a választ! Elég ellentmondásosak itt a válaszok, hogy most kell kamera, vagy nem kell. A video alapján úgy látom nem kell feltétlenül, elég a move controller vagy a kamera, tehát nem kell együtt a kettő hozzá.
Viszont igazából mindegy is a dolog, mivel egyik se beszerezhető, így kb. okafogyottá is vált a kérdés.
Marad a teló. Van egy régi iPhone 6-osunk, ami még szuperál. Az jó lehet hozzá? Lehet szerzek hozzá valami csuklópántos, vagy karpántos tokot, és akkor el se dobja a gyerek.
Ha csak a mobil van használva, az mennyire megy a mozgás érzékelés pontosságának a rovására? Próbálta már így valaki?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#275060) vargalex válasza Spec (#275059) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem kislányom játszott anno barátnőjénél mobillal. Szerinte rendben volt, teljesen úgy érzékelt, mint move-val. Ők is Iphone-val (egyikük talán Iphone 4-el) használták. Itthon viszont van kamera és fagyi is, mi azt használjuk.

Ahogy írtam, kereshetsz PS3-as move controllert is aprón (hátha hamarabb találsz), hiszen azonos a kettő, csak a PS3-as verzión miniUSB csatlakozó van. Mi is azt használjuk mind a PS3-hoz, mind a PS4-hez.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#275061) Marcoo017


Marcoo017
csendes tag

Sziasztok, tegnap hoztam haza a pst szervizből, pasztázás, takarítás utan viszont azóta játék közben kikapcsol, és csak a táp kábel ki-be dugása után kapcsol be. Ezt 2x egymás után csinalja, utana órákig tudok jatszani. Hétfőn viszem vissza, de mire számíthatok, mi lehet a gond?

(#275062) Kendek válasza Marcoo017 (#275061) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet elrontották és valahova nem került hővezető anyag, vagy nem jól kötöttek vissza valamit. Így látatlanban nem lehet megmondani, hogy pontosan mi okozza ezt a jelenséget. Számíts arra, hogy ha vállalják a garanciát a szolgáltatásukra akkor befogadják és ingyen ránéznek. Vagy nem vállalják és azt mondják, hogy erről nem ők tehetnek, és biztos már előtte is ilyen volt.

<-ƘƘ->

(#275063) nimfas válasza Spec (#275056) üzenetére


nimfas
addikt

[link] itt vettem, de tényleg nincs készleten.... Akkor mázlim volt.

(#275064) vargalex válasza nimfas (#275063) üzenetére


vargalex
félisten

Én 2018 decemberében vettem használtan (igazából teljesen újszerű volt, de persze nem volt doboza) PS3 Eye kamerával együtt a két PS3 Move controllert 6000 Ft-ért... Megnéztem most is a használtakat, hát eléggé felmentek az árak.
Mondjuk szerencsére tavaly a PS VR szetthez dobozosan, minden tartozékkal együtt is sikerült 35000 Ft-ért hozzájutni postával együtt.

Alex

(#275065) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Ha Dualsense kontrollert vennék a ps4-em hez, akkor minden dualshock 4 szintű képessége ugyan úgy működne nem? Értem ez alatt a rezgést, a headset-et, a ps gomb-ot, share, options stb... Csak a spéci rezgő visszajelzés, és a ravasz keményítés nem működne?

Csak azért kérdem, mert pl a ps3 úgy veszi csak be a ds4-et, hogy még a ps gomb se működik rajta,tehát 100%-osan nem lehet vele a gépet kezelni, csak ha offline multiznánk akkor jó vendég joy-nak kb.
Ps4-nél remélem nem ez a helyzet.
Mert ps5-öt még nem vennék, viszont a dualsense fogásra nagyon bejön nekem.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#275066) tboy93 válasza Pöttön (#275065) üzenetére


tboy93
nagyúr

A dualsense kontroller nem kompatibilis a PS4-el, nem fogod tudni használni vele egyáltalán.

Érdekesség: a PS3-al viszont tudod használni a DualSenset :D

[ Szerkesztve ]

(#275067) Pöttön válasza tboy93 (#275066) üzenetére


Pöttön
őstag

Ja pont most néztem...
Azt tudtam, mert haver múltkor dualsense-el tolta, mikor játszottunk ps3-mon, innen is gondoltam hogy akkor már ps4-el is kompatibilis lesz.
Hát azért Sonyékba szorulhatna egy kicsivel több logika is... :N

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#275068) Kendek válasza Pöttön (#275067) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De azért van rá kerülőmegoldás, ha közbeiktatsz egy számítógépet. A Remote Play segítségével használható PS4-hez is a DSe kontroller.

<-ƘƘ->

(#275069) Rage47 válasza Pöttön (#275067) üzenetére


Rage47
veterán

ah ez csak valami japán logika :D switchen is vannak ilyen dolgok

(#275070) w.miki


w.miki
veterán

Úgy néz ki lesz 65ért egy PS4 Slim + 1 kontrollerrel.
+ 1 Kontrollert hol érdemes venni hozzá?
FiFa verziók közül melyiket érdemes megvenni? Aprón lemezes változatot keressünk, vagy újat? Itt mire kell figyelni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#275071) icemad válasza w.miki (#275070) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Fifa kb ugyanaz minden évben. Ha nem fontos a friss játékoslista a csapatokhoz, akkor egy régebbi rész is jó lehet. Azok meg nem drágák lemezen/digitálisan. Amelyik olcsóbb, azt vedd. Digitális verziónak annyi előnye van, hogy biztosan működik. Lemezes vagy jó vagy nem, de, viszont ha megunod, akkor ellehet adni.

(Ps4-re nem tudom, hogy működik az ea play, de elméletileg abban is benne van a fifa 21 meg a régebbi részek és egy évre az előfizetés sem drága.)

Kontroller témát passzolom, Hollandiában élek, itt már nem nagyon kapható ps4 kontroller. Utángyártott/kompatibilis kontroller van bőven, de 20 eurós áron csodát nem várok tőle...

[ Szerkesztve ]

(#275072) perge666 válasza w.miki (#275070) üzenetére


perge666
veterán

Haverom ma vagy holnap adja el a dobozos 500GB-os Slim gépét ami januárba lesz 2 éves.
2 kontrollerrel 65-ért veszi meg tőle egyik kolegám.

De szerintem 1 kontrollerrel is jó áron veszed ennyiért. :K

(#275073) tboy93 válasza w.miki (#275070) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kontrollert lehet hasznaltan is, 8 korul realis, érdemes kirpobalni nem driftel e. Ujonnan is szokott akciozva lenni, olyankor 12 korul hozza lehet jutni.

FIFA-bol mindig az eggyel regebbit keresd mint a legújabb, az mar bagoert szokott menni.

Hasznalt lemeznel annyi a lenyeg, hogy ne legyen karcos. Nekem a lemezes jatekaim 95%-a hasznalt, egy lemez volt az evek alatt ami rossz volt, de visszavette azt is elado.

(#275074) erzol válasza w.miki (#275070) üzenetére


erzol
őstag

HA-n árul egy srác fifa21-et 3500-ért.Én is tőle vettem és új.

(#275075) w.miki válasza tboy93 (#275073) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi, találtam controllert is, aprón van FIFA 20-21 is. :R
Kell majd egy GTA, hisz az a legjobb játék.
Illetve játék, amit ketten lehet egyszerre játszani, azok közül mi a legjobb?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#275076) tboy93 válasza w.miki (#275075) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fú, rengeteg jó coop játék van. Teljesség igénye nélkül: összes lego játék, overcooked 1-2, moving out, it takes two, trine 1-2-3-4, unravel 2, littlebigplanet, rayman, diablo, borderlands 1-2-3, divinity original sin 1-2, way out stb.

(#275077) Spec


Spec
őstag

Amúgy mi van most a piacon? Azt még megértem, hogy PS5-öt nem nagyon kapni, de konkrétan PS4 sincs sehol szinte. Még ezt is megérteném, hiszen kifutó példány, mert a PS5-öt nyomná a Sony, no de kiegészítői se kaphatóak szinte semmi. Se Playstation VR, se Move Controller, se kamera, se semmi. Még dobozos játék van pár darab, de azokból is csak a simák, ami már move controlleres bundle, az sincs sehol. Mi ez a nagy készlet kifogyás, lefosztás, így karácsony előtt? Ilyenkor kellene dömpingnek lenni.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#275078) raziel01 válasza Spec (#275077) üzenetére


raziel01
veterán

PS5 hiánya magával rántja a ps4 hiányát is, mert sokan látják, hogy nem lehet kapni PS5-öt még jó darabig így inkább a meglévő PS4 készleteket rabolják le.

(#275080) raziel01 válasza Seicento1960 (#275079) üzenetére


raziel01
veterán

230-250 között általában itt a hardverapron is van 1-2 napon belül. Volt olyan ismerősöm aki azt mondta, hogy neki megér +50-60 ezret, hogy karácsonykor tudjon játszani, ne kelljen februárig várnia.

(#275081) syler123 válasza Seicento1960 (#275079) üzenetére


syler123
veterán

Aki eddig nem tudott Ps5-öt venni, akár normár áron, az nem is akart...

(#275082) raziel01 válasza syler123 (#275081) üzenetére


raziel01
veterán

Sokan ott cseszték el, hogy úgy voltak vele, hogy várnak majd csak megszűnik már ez a hiány és nem rendelték sehol se elő.

(#275083) koncsik válasza syler123 (#275081) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#275084) nimfas válasza koncsik (#275083) üzenetére


nimfas
addikt

Nincsenek is eladó játékaid.... :DDD

(#275085) S e t h válasza syler123 (#275081) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha egy apa most akarta volna meglepnie a gyermekét karácsonyra és szembesült az aktuális helyzettel, akkor még mindig nem tiszta számomra, hogy az év másik 364 napján miért kellett volna tisztában lennie mi a helyzet a konzolok elérhetőségével.

Felhívtam a szalont, hogy rendelnék kocsit.
Azt mondták minimum 10 hónap mire legyártják.
Ergo én nem is akartam kocsit venni, mert nem akartam eléggé....

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#275086) FunPro válasza S e t h (#275085) üzenetére


FunPro
senior tag

Én JANUÁRBAN zúztam totálra egy céges autót.
(Én vezettem, mikor totálra zúzták, de ez most lényegtelen)

A lényeg, hogy akkor rendeltünk egy újat (VW). Olyan június környékén szóltak (talán akkor volt a határidő), hogy nem tudják időre gyártani, választhatunk egy extrát az általuk megadott listából.

MÉG MINDIG NINCS ÚJ CÉGES AUTÓNK!

Amúgy azt sem tudom, hogy ilyen konzolkészlet állapotok mellett hány helyen lehet például részletre venni ps5-öt...

Én is például beszoptam a készlethiánnyal, mert most húzták be a telekom optikát. Simán vehetnék kedvezményesen, kamatmentesre egy ps-t vagy egy boxot, új netcsomag mellé...

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#275087) koncsik válasza nimfas (#275084) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:B Jogos, most éppen üres :R Bocsiiii (a családomon kívűl amúgy minden eladó "vanazapénzért" - ezt ne tekintsük hirdetésnek, inkább alapelvnek :K )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#275088) Elims válasza syler123 (#275081) üzenetére


Elims
veterán

Így van.És talán jól is tette -még most- ha az esetek nagyrészében egy-egy játékkal játszik és nem hetente 3-4-5-tel.
Utóbbival sincs baj csak ő jobban igényelné az új gépet.

(#275089) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Milyen vezeték nélküli fejhallgatókkal van tapasztalat, mit ajánlotok, amit tudok pc-vel és ps4-el is tudok használni?

(#275090) w.miki


w.miki
veterán

PS4 játékokat a konzolvilág oldalán hogyan lehetne ÁR szerint növekvő sorrendbe rendezni?
Azt nézem nem sokkal drágábbak, mint aprón megvenni.

Megvan, bocsi, ott volt bal oldalon, a nagy, fekete címke alatt :DDD
Konzolvilág megbízható, jó bolt, igaz?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#275091) Spec válasza w.miki (#275090) üzenetére


Spec
őstag

Nem akarom elvenni a kedved a játék vásárlástól, de javaslom, hogy előtte nézz körbe a PS Store-ban is. Sok játék ami dobozos verzióban 2-3x-os áron megy, az online Store-ban jóval olcsóbban megvásárolható.
Annyi hátránya van, hogy fizikálisan nem kapod meg, így nem tudod eladni, elcserélni később, hanem kötődik a fiókodhoz. Cserébe viszont egy 6-8000-es játékot megkapsz 2000-ért. Én szinte már csak online storeban veszek bármit is, töredéke áron megy mint a dobozos. ráadásul szállítási költség se terheli, és azonnal megkapod.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#275092) perge666 válasza Spec (#275091) üzenetére


perge666
veterán

+1. :K

(#275093) NyMRooD válasza FunPro (#275086) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nem, már Telekom konzolt nem ad részletre, ha jól tudom törvény szabályozza, hogy milyen eszközzel tolható ki a hűségidő 2 évre és ezt pár hónapja elkezdték komolyan venni, ezért estek ki innen a konzolok (mondjuk viccess, hogy a vodafone-nál meg most jelentek meg).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#275094) Sanyi.mTs válasza Spec (#275091) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

akkor szerencséd van/volt. a legtöbb játék, ami érdekelt, az akciósan lemezen olcsóbb volt 2-3-4 ezerrel, mint storeban akcióban. és még el is tudtam adni végigjátszás után.
viszont store előnye, hogy szinte mindig akcióznak valamit, lemezeseknél ritkábban.

(#275095) Spec válasza Sanyi.mTs (#275094) üzenetére


Spec
őstag

Igazából nekem sosem voltak speciális igényeim, nem ragaszkodtam 0-day AAA címekhez se, se PS exclusive játékokhoz se. Rendszeresen böngészem a Store kínálatát, és ha találok valamit, amit ár/érték arányban jónak tartok akkor azt behúzom. Sokszor tök jó kis játékokat lehet elcsípni pár 100 Ft-ért, de vettem már boltban 10k+ -os game-et 1-2 ezerért is.
Legutóbb pl. a Star Wars Episode 1 Racert húztam be 1200-ért (kötelező darab!), ami ráadásul dobozosban nem is kapható, és le volt akciózva 75%-kal.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#275096) FunPro válasza NyMRooD (#275093) üzenetére


FunPro
senior tag

Ez megint egy érdekes törvény akkor, mert szerintem ez egy teljesen jó szimbiózis volt ebben a formában.

Mindenesetre, abban biztos vagyok, hogy ez megint valami harmadik félnek kedvez, mert ezen a telekom is bukik meg a fogyasztó is.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#275097) Rage47 válasza Sanyi.mTs (#275094) üzenetére


Rage47
veterán

Amíg nem lesz normális refund policy ezeknél a cégeknél, addig én sem preferálom a digitálisat, pedig ki lehet fogni jó akciókat. Nonszensz, hogy demo nélkül eladnak valamit, aztán mégsem tetszik, mondjuk akár rosszul fut, nem tetszik az irányítás, stb., és nem adják vissza az árát, mintha valami higiéniai termék lenne. Meg lehetne ezt oldani okosan, Stadián van fél órád, Steamen asszem 2 órád kipróbálni.

(#275098) F-ECT$ válasza Rage47 (#275097) üzenetére


F-ECT$
titán

Annyi videó / teszt / leírás van minden egyes játékból, hogy azért el lehet dönteni, hogy érdekel-e vagy nem. Persze így is belefuthatsz rossz vételbe, de ha utánanézel, akkor azért ennek kicsi az esélye. Sőt szerintem fél óra alatt nem is tudod eldönteni, hogy végigjátszod-e majd vagy nem.
Mivel timed demok voltak PS-en is, így szerintem a technika meglenne a Sonynál is ezekre a kipróbálási lehetőségekre, de minek öljenek pénzt is időt valami olyan kifejlesztésébe, ami végső soron csak a bevételeiket fogja csökkenteni. Majd ha kapaszkodni kell az ügyfelekbe, akkor esetleg be fogják vezetni.

Dive ever, work never.

(#275099) Rage47 válasza F-ECT$ (#275098) üzenetére


Rage47
veterán

Videókból sajnos nem jön le, legalábbis nekem. A tesztek meg egyre rosszabbak, kevés YT csatorna van, ahol kitérnek lényeges dolgokra. Ha teszteket néztem volna, a Death Strandinget meg sem veszem :D Pedig beszippantot már az első óra után is élőben.

[ Szerkesztve ]

(#275100) Spec válasza Rage47 (#275097) üzenetére


Spec
őstag

Én jellemzően ezért sem veszek meg 0-day játékokat, az előrendelés meg főleg nem jöhet szóba nálam. Leginkább a több hónapja, vagy éve kiadott, kipróbált, több ezer felhasználó által tesztelt, értékelt játékokat nézem meg eleve, és ami felkelti az érdeklődésem abba jobban beleásom maga.
Megnézek pár tesztet, gameplay videót, streamereket, ahogy játszanak, és ha minden klappol, akkor felkerül a várólistára. Kivárom, hogy legyen rá egy értelmes akció, és behúzom. Olyan nagyon nem kellett csalódjak még sose ezzel a módszerrel.
Amúgy meg leginkább retro játékokat, vagy azok remasterelt, revampolt változatait veszem meg, amiről bizton tudom, hogy simán megéri. Ezekben még sosem csalódtam :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.