Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274801) Yogi88 válasza vargalex (#274799) üzenetére


Yogi88
csendes tag

Utána jártam a hdd cserének, és ha nem muszály akkor nem szeretném 60 km-re elvinni a gépet.
Helyben aki van konzolos , azzal meg csak a baj van.

(#274802) Kendek válasza Yogi88 (#274801) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha hibás a vinyó, akkor azt muszáj lesz kicserélni ahhoz, hogy megfelelően működjön a konzol. Ehhez csak egy új HDD-re lesz szükség és egy csavarhúzóra. Bárki ki tudja cserélni, nem kell elvinni hozzá sehova.

<-ƘƘ->

(#274803) Elims válasza F-ECT$ (#274788) üzenetére


Elims
veterán

Nincs mit. :-) Majd írj,hogy hogy vált be.

Erahurka: "Arra figyelj amúgy, hogy viszonylag sűrűn ments, nehogy valami game breaking bugba belefuss és több órát kelljen újrajátszani."

Ezt nem írta meg nekem senki a diablo 2-nél.Nem is gondoltam volna erre,amíg bele nem szaladtam. :-(( Azzal a játékkal biztosan játszottam volna minimum 1000-1200 órát.Pikk-pakk vége lett,nagyon felidegesített emiatt. 1/2 napi játék füst...

(#274804) vargalex válasza Yogi88 (#274801) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy a kolléga is írta, HDD cseréhez nehogy elvidd valakihez... Egyetlen csavar, majd még 4 csavar a beépítő keretben és kész. Persze újra kell rakni a rendszert, de az is le van írva a linken.

Alex

(#274805) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Ha lenne Ps plus előfizum akkor az áruházban vett akciós cucc ára melletti pluszos olcsóbb áron kapom meg (legalábbis többnél láttam a Plus-os árát). Ez megmarad ha nem lesz esetleg plusz előfizum, tehát a Library-ban ott marad "örökre"? Van pár régi kedvenc és már az árdifikből kijönne a plusz előfizetés. Ha már platformer... Trine 1-2-3-(4)😇

Előre is köszönöm a választ!

(#274806) RangerFox válasza nimfas (#274805) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Persze, amit egyszer megvettél, azt már nem veszik el, hiába jár le az előfizud.

(#274807) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Azért nagyon megnézném ezt a Cyberpunkot ps5ön, fullos grafikával. Nagyon beszippantott így is...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#274808) nimfas válasza RangerFox (#274806) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm! Közben megleltem az összefoglalóban.

"Plus előfizetőknek bizonyos tartalmakra extra kedvezményt biztosítanak
(Plus discounts).
(Az így megvásárolt dolgokra korlátozás nincs, Plus előfizetés lejárta utána is használható, megegyeznek a teljes áron megvásároltakkal.)"

Viszont a User1-User5-be kicsit belezavarodtam mint új PS4Pro felhasználó.
Megvettem online a Dishonored 2 játékot a saját accomra (azzal voltam belépve is), de a gépet egy ismerőstől vettem meg akinek rajta van egy halom játéka a library-jában.
Nyilván az ő account-ja a primary "szerintem". Abban egyeztünk meg, hogy amíg nem vesz PS5-öt használjam nyugodtan a megvásárolt játékokat.

Most tervezem, hogy 12k-ért előfizetek a PS Plus-ra, mert így 1k/hó nem vészes. Viszont ha neki kell majd az acc-ja (és miért ne kéne) akkor nyilván nem arra vásárolnék játékot. :)

Maradhat így, hogy én vagyok a másodlagos user vagy váltsam át az enyémre, de akkor elvileg bukom az ő játékait. :D

Vagy nagyon rossz a levezetésem?

(#274809) KaitouP válasza Rigormortiis (#274807) üzenetére


KaitouP
veterán

Na arra még várhatsz, meg mi is, mire abból fullos grafika lesz. Meg normális játék. Jelenleg összeb***ott kódok halmaza.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#274810) C490 válasza nimfas (#274808) üzenetére


C490
csendes tag

Több elsődleges felhasználó lehet egy konzolon. Viszont egy felhasználónak csak 1 elsődleges konzolja lehet. Ez mit jelent ? Röviden annyit hogy nyugodtan allíthatod elsődlegesre a saját usered is, attól még tudsz játszani az ő játékaival a te accountodon is ( akkor nem tudsz majd ha ő aktivál egy másik ps4 - et ergo deaktiválódik erről a gépről)

(#274811) nincsnév007 válasza Rigormortiis (#274807) üzenetére


nincsnév007
őstag

Azt én is. Én Geforce nowon játszottam még ki, brutálisan néz ki ultra grafon még rtx nélkül is. Imádom. Meg kéne vennem series s-re és akkor mind a 3 platformon meglenne a cp :D

(#274812) kIsDe`


kIsDe`
tag

PS Plus December 2021
Godfall: Challenger Edition (PS5)
Mortal Shell (PS4), Lego DC Super-Villains (PS4)

[ Szerkesztve ]

(#274813) gangstagergo válasza kIsDe` (#274812) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Remélem változik a lista :(

[ Szerkesztve ]

(#274814) F-ECT$ válasza gangstagergo (#274813) üzenetére


F-ECT$
titán

Remélem ez lesz :K

Dive ever, work never.

(#274815) Frod válasza kIsDe` (#274812) üzenetére


Frod
addikt

Na, ez most bejönne ha igaz, haverokkal jó lesz a Godfall, a Mortal Shell pedig amúgy is érdekelt.

Do you see the white shadow?

(#274816) Elims válasza F-ECT$ (#274814) üzenetére


Elims
veterán

Én is remélem. :-)
A novemberiből semmit nem "veszek meg"..nem gond,volt már így.

(#274817) zojjektum válasza kIsDe` (#274812) üzenetére


zojjektum
senior tag

Ezt most el tudnám viselni :)

(#274818) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#274819) DVlad


DVlad
őstag

Ciao!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha van még hátra (mondjuk 2 hónap) az éves PS+ előfizetésből, de én megveszem a most akciós éves előfizetést (12.000.-), akkor hozzáadódik a maradékhoz (mondjuk 14 hónap lesz)? Vagy lenullázza és bukom, ami még hátra volt?
Illetve, ha automatikus a megújítás, mert nem mondtam le eddig, és most előfizetnék az akcióban, akkor januárban az évfordulónál levonja mindenképp megint 18.000.- forintért?

Nagyon hálás lennék a válaszokért, mert nov. 29-ig van a black friday.

(#274820) erahurka válasza DVlad (#274819) üzenetére


erahurka
félisten

1) Hozzáadja
2) Csak akkor újítja meg automatikusan, ha lejár az előfizetésed. Biztos ami biztos azért érdemes kikapcsolni a megújítást, nehogy véletlen belecsússz.

(#274821) DVlad válasza erahurka (#274820) üzenetére


DVlad
őstag

Grazie mille!
Már kapcsolom is ki.

(#274822) F-ECT$ válasza DVlad (#274821) üzenetére


F-ECT$
titán

Minden plus töltés után ismét bekapcsolja az auto renew-t, erre érdemes majd figyelni.

Dive ever, work never.

(#274823) penge111


penge111
addikt

Baromi olcsó ps+ 12 havi előfizu játékkal: [link] [link]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#274824) tboy93 válasza penge111 (#274823) üzenetére


tboy93
nagyúr

De kár, hogy nem vártam pár napot. 12k-ért vettem az 1 évet pár napja, de ez sokkal jobb deal.

(#274825) Elims válasza penge111 (#274823) üzenetére


Elims
veterán

:R :R :R
Erre rámentem..

(#274826) Sanyi.mTs válasza tboy93 (#274824) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Halmozhatod a ps plus éveket

[ Szerkesztve ]

(#274827) syler123 válasza penge111 (#274823) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! :R

Nálam végül kimarad, kár, hogy a Medievil elfogyott :( Mondjuk +om még van 2 évre, de így hosszabbítottam volna.

(#274828) Elims válasza syler123 (#274827) üzenetére


Elims
veterán

Nekem is van még x ideig..,de a nioh-k jók lesznek barátoknak ajándékba.
Ez így,ma,korrekt ár.

(#274829) raziel01


raziel01
veterán

Mafia Definitive Edition:
Most végeztem vele, pár nap alatt. Nagyon jó. Én az eredetit is játszottam megjelenéskor, 1-2 dolgot kihagytak belőle ahhoz képest de a fedezékrendszer és a grafika kárpótol. Sztori és küldetések jók nagyon. 9/10
Sima PS4 slimen is szerintem szépen néz ki, ami zavart, hogy mivel nincs V-sync így néha töri a képet.

Call of Duty: Vanguard:
az ingyenes hétvégén próbáltam ki a multit.
A WW2 multiját kb 60 órát toltam, kedvencem volt a Shipment 1944.
Na itt is van egy olyan pálya de röhej az egész, ahogy lespawnolsz már lőnek is meg robban minden. Fúúúú rettenet gagyi volt az egész.
Toltam kicsit TDM-em is de valahogy nekem nagyon gagyinak érződik az egész.
Megyek inkább vissza WW2-re.

(#274830) tboy93 válasza raziel01 (#274829) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na ja, az első resz remakeja nagyon jo volt. Utana nem is ertettem mit akartok a 2. es 3. resz definitive editionjevel.

(#274831) erahurka válasza tboy93 (#274830) üzenetére


erahurka
félisten

Én bírtam az összeset.

(#274832) raziel01 válasza tboy93 (#274830) üzenetére


raziel01
veterán

Azokhoz nem nyúltak szinte semennyire. Én azért bízok benne, hogy a 2. rész is kap pár év múlva egy rendes remake-et, mert Vitot is kedveltem.

(#274833) Stauffenberg válasza raziel01 (#274832) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bár úgy lett volna, hogy nem nyúltak semmihez. Egy csomó karaktermodellt elkúrtak és a textúrák közül is sok van, ami rosszabb lett a remasterben, mint az eredetiben. A Mafia 2 és 3 esetén szerintem kár volt bármihez hozzányúlni (én PC-n játszottam végig nemrég a második részt csutkára kihúzott grafikán, ma már egy kenyérpirítón is elfut). Itt is elég lett volna ha csak a PC-s fullos grafikai beállításokkal portolják erre a konzolgenerációra, így csak generáltak olyan bugokat (pl: beesel a város alá), amiket az eredeti változatból már kigyomláltak, itt meg megjelent újra.

A Mafia 1 remake viszont elképesztően jó lett, megjelenés napján vetettem rá magam tavaly Xboxon. Olyan, mint amikor egy régi mozifilmet újraforgatnak, nekem még a történetben lévő apró változtatások is nagyon tetszettek.

Spoiler: Például Tommy Angelo az eredeti részben sokat moralizál, hogy helyes-e az az út amire rálépett, a felújított változatban nem nagyon, cserébe a felesége teszi ezt, ezzel Sarah karaktere is többet jelenik meg, mint az eredetiben. Ez egy olyan változás, ami a főszereplő karakterét érinti, de cserébe egy kicsit jobban kibont egy másik karaktert, aki nem volt hangsúlyos az eredetiben. Mondjuk elég gyáva dolog volt, hogy AZT a bizonyos jelenetet kivették belőle, amikor Tommy először köt ki Sarah lakásán. Az eredeti rész Európában készült, európai fejlesztőkkel, akik szerint egy felnőtteknek szánt játékba belefér egy ágyjelenet, a felújítást meg az amerikai Hangar 13 csinálta, az amerikaiak szerint meg a szex undorítóbb, mint agyvelővel kitapétázni egy szálloda falát.

Lehet berántom PS4 Pro-ra is a Mafia 1 DE-t, végigtolnám újra, az nagyon jó volt még úgy is, hogy az eredeti játék hiányosságait nem tudták kijavítani. Szívesen összerántanék minden trófeát, azokat is, amiket Xboxon kihagytam és már nem volt kedvem ezért újrakezdeni a játékot.

(#274834) titetoyz


titetoyz
tag

tudnátok ajánlani játékokat egy 6 éves kislány és egy 9 éves kisfiúnak? :R

(#274835) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Végigment a Resident Evil 8. Nagyszerű game, még hosszabb is, mint az előzőek, de nehezen tudnám horrornak nevezni. Ezt azért sajnáltam, már semmi feszültség/ijesztegetés nem volt benne. Ettől függetlenül nagyon veztem. A bevezető és a játék végi animációért pedig plusz pont.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#274836) F-ECT$ válasza titetoyz (#274834) üzenetére


F-ECT$
titán

Spyro, Sackboy, Paw Patrol.

Dive ever, work never.

(#274837) Catman válasza titetoyz (#274834) üzenetére


Catman
aktív tag

Yoku's Island Express, Yonder: The Cloud Catcher Chronicles, Minecraft

(#274838) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Dishonored 2 teljesítményén lehet valahogy javítani PS4 Pro-n?

Láttam most csak ~1400 Ft a Store-ban, leszedtem a Trial-t és maga a játék érdekelne, de anno Xboxon teljesen játszhatatlan volt, el is engedtem a fenébe, gondoltam itt is nekifutok és bár többnyire stabil 30 fps (pár dropot leszámítva), de nem tudom eldönteni, hogy az input lag hatalmas vagy a kontrolleres irányítást baszták el teljesen (esetleg mindkettő).

Összehasonlításként a Horizon Zero Dawn is 30 fps (Quality módban tolom, mert az betonstabil 30 fps, Performance módban meg ugrál fel-le és az rosszabb), de ott lehet célozni, mindenre azonnal reagál és nem olyan az irányítás, mintha egy zselés szaloncukrot egyensúlyoznék az analóg karokon (próbáltam konfigurálni az irányítást is, többféle Auto Aim módban, Sensitivity állítással, stb). Ha ez ilyen és nincs mit tenni, akkor elengedem itt is, majd PC-n talán bepótolom egyszer, de ebben a formában játszhatatlan akkor is ha nem szaggat.

[ Szerkesztve ]

(#274839) Kendek válasza Stauffenberg (#274838) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez sajnos nem beállítás kérdése, hanem kicsit tényleg laggol. Valószínűleg így oldották meg, hogy megfelelő (de amúgy minimális) teljesítménnyel fusson. Amolyan kompromisszum, vagyis alapvetően több puffer jobb fps, viszont megnő az input lag.
Ennél a játéknál még szokható amúgy, csak eleinte furcsa. De van ennél sokkal rosszabb is, pl. a Batman részei, az Arkham Collection. Azok valami borszasztóak, én nem bírtam élvezni, pedig végigjátszottam őket. És ami a legrosszabb, hogy ezen a PS5 többlet teljesítménye sem segít.

Amúgy ez tipikus példája annak, hogy a 30 fps az lehet teljesen jó is, de lehet teljesen elcseszett is. Vagyis több tényezős dolog ez. Pl. a HZD egy annyira jó példa, hogy csak kevés ilyennel fogsz találkozni.

<-ƘƘ->

(#274840) erahurka


erahurka
félisten

Nem tudom volt-e róla szó már, de korrektül fut a Guardians of the Galaxy slimen. Ha meghalsz sokat tölt, meg van hogy mentés közben kicsit laggol, de bőven játszható.

És még farkasok sincsenek benne! Legalábbis egyelőre.

(#274841) Stauffenberg válasza Kendek (#274839) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem már ez is játszhatatlan sajnos. A Trial-t nagyjából végigszenvedtem, de az is idegesít, hogy az analóg kart félig bedöntve még alig fordul, picit tovább döntve meg már körbe-körbe pörgök mint egy tornádó.

Egy Battlefield például tök jól konfigolható, hogy mekkora legyen a deadzone, gyorsítás, mekkora inputra reagáljon, stb. Xboxon sokat multiztam és mivel sima One S volt, ott is néha beesett az fps 30 környékére intenzív jeleneteknél, de még ott sem volt érezhető ekkora input lag vagy ez a zselés érzés az irányításban.

Inkább elengedem. Nem azért, mert 1400 Ft nagy pénz, hanem több élmény lesz ebből venni egy korsó kézműves sört. :D

(#274842) perge666 válasza Rigormortiis (#274835) üzenetére


perge666
veterán

A 7-el játszottál?
Azután milyen?
Mert nekem az a rész nagyon tetszett,és ha folytatták azt a vonalat akkor részemröl rendben lesz és nagyobb akciózásnál veszem is. :K

(#274843) drachoHUN válasza Rigormortiis (#274835) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Hmm. A héten nyomtam végig én is. Nem rossz játék, aláírom. De nekem igazából ez első fele tetszett. Kevesebb is talán, mint a fele. Tulajdonképpen az első két lord. Utána valahogy lejtmenetként éltem meg a játékot. A "factory" rész nagyon "out of place"-nek tűnt. Chrissel ez a "boss fight" a játék legrosszabbja volt szerintem. Illetve a végső boss is kicsit csalódás volt. A folytatás viszont érdekes lehet.
Összességében a 7 szerintem jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Forza JUVE!!!

(#274844) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Vakaki tudna segíteni Nioh 2ben?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#274845) Frod válasza Stauffenberg (#274838) üzenetére


Frod
addikt

Én Pro-n játszottam vele, nem emlékszem, hogy különösebb gond lett volna vele.
Arra most nem emlékszem, hogy van e benne Performance/Quality kapcsoló.

Do you see the white shadow?

(#274846) Stauffenberg válasza Frod (#274845) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs, pedig kerestem. Manuálisan át lehet állítani a rendszert 1080p kimenetre és akkor a játék egy supersampled kimenetet ad, de marad a 30 fps és grafikailag sem lesz jobb. Elengedtem.

(#274847) vargalex válasza Stauffenberg (#274846) üzenetére


vargalex
félisten

Ha 1080p-re állítod a kimenetet, akkor még kikapcsolhatod a Szuper mintavételezést és bekapcsolhatod a Teljesítményfokozó módot. Persze, hogy lesz-e hatása, az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#274848) Kendek válasza vargalex (#274847) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez nem ilyen egyszerű. Egyrészt a teljesítményfokozó mód csak a Pro-nál régebbi játékokra hat, amelyek nem kaptak patch-et. Másrészt az újabb játékok már önmaguktól is szuper-mintavételezéssel dolgoznak, függetlenül ettől a rendszerbeli beállítástól (ezért PS5-ön ennek kapcsolgatása már nem is opció). Harmadrészt az input lagon nem igazán segít a többlet számítási teljesítmény, max csak stabilabban tartja a 30 fps-t.

<-ƘƘ->

(#274849) vargalex válasza Kendek (#274848) üzenetére


vargalex
félisten

Azért vetettem fel az ötletet, mert a kolléga írta, hogy a játékban nem állítható. Nálam be van kapcsolva, de Fortnite-ban próbáltam, ott pl. csak akkor írja ki a konzol, hogy szuper mintavételezés, ha ez az opció be van kapcsolva.
A teljesítményfokozó mód akkor sem számít, ha csak 1080p-ben játszik az ember egy olyan játékkal, ami ugyan Pro enhanced, de ez kimerül a nagyobb felbontásban?

Alex

(#274850) Kendek válasza vargalex (#274849) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A rendszerbeli szuper-mintavételezés beállításnál kétféle eshetőség van; egyes játékok figyelmen kívül hagyják és ettől függetlenül számolják a képet, mások pedig alacsonyabb felbontást számolnak és így potenciálisan jobb lesz a futási teljesítményük. Mint írtam, PS5-nél már nem is lehet ezt kapcsolgatni, mert az a jó ha ugyanúgy futnak a játékok mindenkinél.

A teljesítményfokozó mód teljesen hatástalan akkor, ha az adott régebbi játék kapott Pro patch-et, vagy újabb kiadású. Azért, mert ezeknél már alapból is fullon jár a vas. Az 1080p-re állított HDMI kimenet ezen nem változtat, vagyis nem lesz emiatt túlhúzva a processzor vagy ilyesmi... Ha viszont nincs szuper-mintavételezés, akkor potenciálisan jobban futhat a játék. Ugyanakkor kevés az olyan ami a kimeneti felbontás alapján számol.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.