Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274451) fausto válasza kIsDe` (#274446) üzenetére


fausto
addikt

A Walking Dead-et játszanám!
Ha a korábban bejelentett VR játékok között lesz Skyrim is, akkor nagy lesz az öröm!

(#274452) jupp008 válasza fausto (#274451) üzenetére


jupp008
senior tag

The Walking Dead Onslaught akciós most a Store-ban, de egyenlőre félre raktam a megvásárlását, amíg bejelentik a PS Plushoz a VR játékokat ... hátha pont az lett volna - lenne.

(#274454) consono válasza tboy93 (#274448) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem bejönnek :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#274455) fausto


fausto
addikt

Azért még ne éljétek bele magatokat, nem hivatalos.

(#274456) fausto


fausto
addikt

Van hivatalos Plus lista? Tegnap átpörgettem a State of play-t (nem vágtam magam hanyatt tőle), de csak egy játékot hallottam, a First Class-t. Többi címmel mi a helyzet? Lehet, hogy mondták, csak pont átpörgettem.

(#274457) oriic válasza fausto (#274456) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs még.

Live-Die-Respawn

(#274458) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Tegnap óta 4 szer írja ki a ps hogy nincs jel amikor bekapcsolom. Cseréljek hdmi kábelt? ilyenekhez nincs köze a 9.00 frissítésnek? 5 perc után így magához tér.

[ Szerkesztve ]

(#274459) syler123 válasza nincsnév007 (#274458) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem a frissítéssel jöhetett, valami hdmi hiba lehet, nekem a tv ki és bekapcsolása elég, ahhoz, hogy legyen kép.
Nem vagy egyedül. Sőt tegnap volt egy ilyen bekapcsolásom, akkor hdmi-n hang sem volt, ahhoz meg ps restart kellett.

[ Szerkesztve ]

(#274460) syler123 válasza syler123 (#274459) üzenetére


syler123
veterán

Most nézem, rossz topic, nekem Ps5-el csinálta ezt :)

(#274461) nincsnév007 válasza syler123 (#274459) üzenetére


nincsnév007
őstag

nem csak nálam vannak ilyen galibák, haveroknál is. és mindenki azt mondja hogy ezzel 9.00 frissítéssel elég kaka lett minden. Most kicseréltem a hdmi kábelt.

(#274462) syler123 válasza nincsnév007 (#274461) üzenetére


syler123
veterán

Az az érdekes, hogy PS5-nél más a software verzió mégis érintett vagyok. Mondjuk nálam ritkán fordul elő és egy tv be ki kapcsolás elég neki.

(#274463) nincsnév007 válasza syler123 (#274462) üzenetére


nincsnév007
őstag

érdekes. Ezt a tévé bekapcsolás kikapcsolást akkor madj kipróbálom ha újra csinálja

(#274464) Kendek válasza nincsnév007 (#274463) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az is elég lehet ha bemenetet váltasz, vársz egy kicsit, majd visszakapcsolsz. Nekem régebben ilyenkor kellett egy kis idő amíg képet adott. De ezen segített a PSVR bekötése, azzal már mindig és azonnal van kép.

<-ƘƘ->

(#274465) Herpike


Herpike
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék ( biztos volt már, de vhogy nincs időm vissza olvasni, böngészni 280k hozzászólás között , elnézést ezért :W ) hogy a Samsung 870 QVO 1TB ssd, PS4 pro-ba jó lehet?

Köszönöm szépen, ha elolvassátok és válaszoltok rá! :))

(#274466) Kendek válasza Herpike (#274465) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Használható, persze, passzol bele és simán működni fog. Viszont egy QLC SSD az nem a legoptimálisabb, mert nincs TRIM támogatás, így ha már egyszer tele lett írva a tárhely, akkor utána az SLC-cache elfogyásával nagyon be fog lassulni az írása. Igaz ez játékfuttatás szempontjából lényegtelen, de a telepítés és a másolás sebességét azt limitálhatja. Plusz élettartam szempontjából is jobb választás lehet inkább az EVO, ami TLC-s.

<-ƘƘ->

(#274467) Herpike válasza Kendek (#274466) üzenetére


Herpike
tag

Nagyon Szépen köszönöm, akkor majd így választok!! :C :R :R

(#274468) erahurka


erahurka
félisten

Vágja valaki a Konzolvilágot? Guardians of the Galaxy-hoz még elvileg van esély fémtokra, ez csak netes rendelésre érvényes, vagy ha bemegyek lábon és kérem a játékot, akkor is kaphatok? :Y

(#274469) S e t h válasza erahurka (#274468) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha azzal játszanál, akkor szívesen olvasnám tőled, de csak ha a szokásos stílusban nyomnád. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#274470) erahurka válasza S e t h (#274469) üzenetére


erahurka
félisten

Mert olyan nehéz?

Apsulovot kezdtem el reggel amúgy PC-n, és kikészít hogy szó szerint semmit nem látni benne, olyan sötét. Folyton a speckó látást kell használni. De még 100-as gammával is.

(#274471) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Váltottam Xbox-ról egy PS4 Pro-ra, ma jött meg, de van egy kis gondom. Offban felvázolom az előzményeket.

A monitoromon nincs HDMI bemenet (csak DVI, DisplayPort, VGA), ami PC monitorként nem okoz gondot. Mikor az Xbox az íróasztalomra költözött, akkor vettem egy HDMI - VGA adaptert (aminek van egy audio leágazása is), 1080p 60 Hz mellé az is elég volt. A forrás pont ugyanúgy HDMI 2.0 (max. 4K 60 Hz) volt, mint most és az amúgy noname adapter csak tette a dolgát.

Szóval ugyanezzel az adapterrel a PS4 Pro meg sem mukkan. A hangrendszer felől jön az a tipikus puffogás, mint amikor megszűnik és újra van forrás (kb 2 másodpercenként, de amúgy sötét kép és a monitor nem érzékel bejövő jelet.

Amit már megtettem:

1. Próbaképpen rákötöttem egy TV-re, teljesen rendben volt (de ez nem megoldás, mert nem az én TV-m)
2. Kikapcsoltam a HDCP-t, levittem a felbontást 1080p-re, kikapcsoltam a HDR-t és az RGB jelet is limitáltra állítottam
3. Ugyanezt az adaptert kipróbáltam PC-n a videokártya HDMI kimenetével és ment az átalakítás

A monitort amúgy le kell cserélnem, mert lett más (nem ide tartozó) baja is, de amíg megjön az új (nem tudom mikor, lehet csak jövő hét elejére), addig is jó lenne valamit kezdeni vele.

Ötlet, hogy milyen beállítást kéne még eszközölnöm? A Remote Play-t bekapcsoltam, de borzalmas a késleltetés, teljesen alkalmatlan játékra. A konzolt használtan vettem, jó lenne tesztelgetni, hogy az eladónak is adhassak a Hardveraprón értékelést.

[ Szerkesztve ]

(#274472) Kendek válasza Stauffenberg (#274471) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy sima, passzív HDMI to DVI átalakítót tudsz használni, filléres tétel. A HDCP-t lehet le kell tiltani ekkor is, attól függően, hogy tudja-e a monitor vagy sem.

<-ƘƘ->

(#274473) tboy93 válasza Stauffenberg (#274471) üzenetére


tboy93
nagyúr

Aktív HDMI -> VGA átalakítód van?

(#274474) Stauffenberg válasza Kendek (#274472) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A meglévő DVI-ra szükségem van (PC miatt), mert amikor videokártyát cseréltem elbuktam a DP portot (2x HDMI van rajta, csak az meg a monitoron nincs).

BTW gondoltam rá, hogy azt a pár napot kibírom már így (van céges laptopom is dolgozni és akkor nem kell dugdosni a DVI kábeleket) és kipróbálok egy HDMI to DVI adaptert is, de sehol nincs raktáron. Itt vagyok az ország legnagyobb városában és sehol nem találok ilyet raktáron (az sem baj ha nem 4-5 ezer forint), hogy még ma elszaladhassak érte. Mire megjön rendelésként, addigra az új monitor is befuthat.

Ezért érdekelt, hogy van-e valami beállítás, ami felett elsiklottam, mert az adapter amúgy láthatóan működik és az azonos kimeneti szabványokkal rendelkező Xbox One S jelét is simán át tudta alakítani.

Vagy legalább a Remote Play működne normálisan... ezt az Xboxban sem szerettem, hogy ott is gagyi volt. Egy távoli felhőben futó szolgáltatás is leveri minőségben (bitráta + késleltetés) ezeket, pedig helyi hálón nem lenne nagy durranás használhatóra megcsinálni.

(#274475) Kendek válasza Stauffenberg (#274474) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor addig használd a PC-t a HDMI to VGA adapterrel, a PS4 meg mehet a meglévő HDMI to DVI kábeleddel vagy átalakítóddal. Az a pár nap amíg megérkezik az új monitor, addig talán így is vállalható. :)

<-ƘƘ->

(#274476) Stauffenberg válasza tboy93 (#274473) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fene sem tudja, nem írja a terméklap, de előkerestem a HDMI - VGA adapterem: [link]

Xbox One S-hez bevált, pedig kimeneti jel szempontjából a két konzol azonos.

(#274477) robogo81 válasza Stauffenberg (#274474) üzenetére


robogo81
aktív tag

A remote playnek prón tudnia kellene a Fhd-t,próbáld meg 1 hálózatra rakni a pc-t meg a ps-t(mindegy elég ha 1 routeren van),a késleltetésnek közel semminek kellene lennie,nekem sima slimem van,egy bőven elmegy 720p videót kapok pc-n,alig érezhető irányítási késleltetés.
Persze ha valami szoftveres gond van az egyedi gond.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#274478) vargalex válasza robogo81 (#274477) üzenetére


vargalex
félisten

Én is Slim-en próbáltam utoljára (és először), egyáltalán nem volt vészes...

Alex

(#274479) Stauffenberg válasza robogo81 (#274477) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy hálózaton voltak eddig is. PS4 Pro esetén nem is engedi állítani a felbontást (legalábbis azt veszem észre felülírja) a Remote Play.

Viszont a képkocka sebességet feltettem maximumra, így nem limitál 30 fps-re. Most egy Jedi Fallen Ordert próbáltam rá Performance módban, amíg megvan a 60 fps, addig a késleltetés sem érződik vészesnek (kb egy belépő szintű TV sebessége, játszható, de egy Battlefield multis meccsre nem neveznék be így).

Ha a háttérben fut valami hálózati dolog (pl: letöltés), akkor gyakran megugrik a késleltetés és be-be szaggat a játék is, itt nem tudtam eldönteni csak a stream csinálja vagy tényleg a teljesítmény esik be. Ezek végeztével a teljesítmény is nagyot ugrik, de érezhető, hogy ez egy stream. Rádugtam kábellel is a PS4 Pro-t a routerre (a PC eleve azzal csatlakozik), de nem akar átállni rá a Wi-Fi-ről, megint TV-re kéne dugnom, mert Remote Play alatt nem lehet hálózati beállításokat módosítani. Mondjuk a Wi-Fi legalább 5 Ghz-es és a router bír durván 500 Mbps-et vezeték nélkül is. Szóval olyan sokat nem javítana már rajta a kábel.

Kérdés, hogy ki-mihez van szokva. Amíg megvan a 60 fps, nevezném akár játszhatónak is, de alatta szerintem akkora az input lag a latency miatt, hogy kényelmetlen nekem.

(#274480) Kendek válasza Stauffenberg (#274479) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Magától nem fog átállni vezetékes kapcsolatra, ahhoz át kell konfigolni rá. [link]
Ha adott a kábeles lehetőség, akkor mindenképpen így próbáld, mert azzal sokkal jobb lesz. Lehetőleg az összes eszköz vezetékes legyen.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#274481) Stauffenberg válasza Kendek (#274480) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Minden kábellel csatlakozik, de a konzolt nem tudom átkonfigurálni kábelesre, mert a Remote Play alatt le van tiltva ez a lehetőség. Keresnem kell ehhez egy TV-t vagy egyszerűen a routeremben matatva tiltom ki a konzolt a vezeték nélküli hálózatról és csak reménykedhetek benne, hogy kétségbeesés helyett átáll magától LAN-ra. :D

(#274482) erahurka válasza Stauffenberg (#274481) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem nem fog magától átállni vezetékes hálózatra.

(#274483) capaszaju


capaszaju
tag

Valaki tervez megvalni Diablo 3-tol esetleg? :B

[ Szerkesztve ]

(#274484) vargalex válasza Stauffenberg (#274481) üzenetére


vargalex
félisten

Sajnos a PS-nek ilyen "béna" a hálózatkezelése. Ez anno engem is meglepett. Csak az utoljára konfigurált kapcsolatot hajlandó használni. Nem vált át egyikről a másikra.
Pedig ugye úgy szokás ezt megoldani, hogy mehet a kettő párhuzamosan (is), csak a vezetékesnek kisebb a metrikája...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#274486) tboy93 válasza Bocsok (#274485) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem kis patch, az tuti. [link]

(#274488) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy átlátszó kontrollert, aminél az egyik gomba és a keret között van valami maszat.. Illetve látszik, hogy a gombán volt a maszat, de behúzta a keretre is.. Szétszedés nélkül hogyan lehet kitisztítani? Tipp? :R(nemsokára rakok fel képet)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#274489) tboy93 válasza Bocsok (#274487) üzenetére


tboy93
nagyúr

Optimalizáció ;)

(#274491) F-ECT$ válasza Bocsok (#274487) üzenetére


F-ECT$
titán

Kivettek fölsleges részeket. Duplán tárolt részekből csak az egyiket hagyták benn. Kitaláltak valamilyen új tömörítést. Nem feltétlenül jelent kevesebb tartalmat a kisebb méret :)

Dive ever, work never.

(#274493) tboy93 válasza Bocsok (#274490) üzenetére


tboy93
nagyúr

Millionyi szoftvertechnikai megoldas letezik erre. Lehet amire a fejlesztés elején nem volt idő, arra most jutott, bizonyos részeit átírták a kodnak, optimalisabban működik, nem kell többszörösen letarolni valamit stb. Aztan vannak a különböző tömörítési technológiak, PS5 eseteben pl. a Kraken miatt jellemzően sokkal kisebb ugyan az a játék mint XSX-en.

(#274494) Ferenczi Áko válasza Ferenczi Áko (#274488) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Ott a maszat.

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#274495) KaitouP válasza Ferenczi Áko (#274494) üzenetére


KaitouP
veterán

Sehogy, azt szét kell szedni. (Nem atomfizika.) Fujkálhatod sűrített levegővel, de ha meg is mozdulna tőle, csak beljebb menne a szerkezetbe, esetleg a potiba, aztán faszán elkezdene driftelni is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#274496) erahurka válasza Ferenczi Áko (#274494) üzenetére


erahurka
félisten

Nyomd be az analógot, aztán próbálj benyúlni valamivel, hátha. Csak bele ne törj valamit, mert akkor nem csak csúnya, de használhatatlan is lesz :D

(#274497) oriic válasza Ferenczi Áko (#274488) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gemkapocs kiegyenesítve talán befér és ki tudod piszkálni, esetleg porszívót is lehet beüzemelni, hogy kiszívja az elmozdított dzsuvát.

Live-Die-Respawn

(#274499) Nirvatti válasza Ferenczi Áko (#274494) üzenetére


Nirvatti
tag

Hát nem őrzöd sokáig. :D ;]

(#274500) Ferenczi Áko válasza Nirvatti (#274499) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Sikerült kiszedni. Így, piszkosan nem akartam volna eladni..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.