Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:36:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) saelin


saelin
veterán

Platformtól független csevegés a játékról, eventekről és minden jóról! Jó játékot mindenkinek! :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2) KaitouP


KaitouP
veterán

Jelen! :D :R

Remélhetőleg akkor ma már indulhatunk. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mennyire lesz gördülékeny a launch, elvégre úgy tudom, ez a fejlesztők első nagygépes játéka.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3) Steve1207


Steve1207
veterán

Hogy visszataláljak. Úgyse értek ezekhez a játékokhoz, szóval biztos lesznek kérdéseim :D

.

(#4) saelin válasza KaitouP (#2) üzenetére


saelin
veterán

Remélem megérte korábban lefeküdni miatta. :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5) yeast


yeast
csendes tag

Priceless volt delutan hatkor leulni es szembesulni a karbantartassal! ;] Mindenesetre megerte megvarni a veget es beletolni par percet, remelem a cross-save is hamar jon PS4-hez.

(#6) saelin


saelin
veterán

Egy órácskát én is tudtam vele játszani. Ps4 pro-n nagyon jól néz ki és az fps is tartja a 30-at városon kívül. Délután jobban belemerülök majd. :K

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#7) Tatyla


Tatyla
őstag

Én még csak telefonon tudtam bele nézni mivel dolgozok, de beszarás ahogy ott is kinez. Szerintem amig nem lesz cross save addig inkább marad inkább PS4-en, alig várom hogy haza érjek délután és nekifeszüljek :)

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#8) saelin válasza Tatyla (#7) üzenetére


saelin
veterán

Engem mondjuk már egy dolog idegesített:
- Bazi macerás lootolni, mert annyiszor kell megnyomni a négyzetet ps-en ahány item van a földön. De ez mondjuk hagyján ahhoz képest, hogy mozgás közben ezt még nehezebb kivitelezni.

Nem tudom hogy ez bug vagy feature, de a loot gomb nem túl responsive.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#9) Tatyla válasza saelin (#8) üzenetére


Tatyla
őstag

Lehet később orvosolják ha fórumon majd sokan szóvá teszik, egy aoe loot nem lenne szar

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#10) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Valaki rittyenthetne egy kis összegzést az első órákról. :) Érdekel, hogy milyen lett a játék.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) Tatyla


Tatyla
őstag

Genshin Impact Hungary néven csináltam egy Facebook csoportot

[ Szerkesztve ]

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#12) D013


D013
aktív tag

Itthonról dolgozom, reggel munka előtt toltam egy félóràt kb. PC-n főleg, ott nàlam maxon 1080p-ben 1.5x resolution upscale-el megy simàn a megadott 60 fps-el. Maga a jàték nagyon szép, mesés. Annyira alapból nem vagyok oda a keleti stílusért (bàr a Persona 5-öt imàdtam), de szerintem ezzel el leszek így cross-platform a Cyberpunking.

(#13) penge111


penge111
addikt

Nekem meg valaki magáról a játékról írhatna, hogy mi is ez. Nézegettem a videókat róla nekem ez jött le van egy baromi nagy világ, ebben felfedezgetek, szörnyeket kell megcsapkodni, ládákat nyitogatni. Van valami története, van benne coop, raid, dungeon, szakmák? A grafika az szép, a zenék is jók, de még videók alapján többet nem tudtam erről a játékról leszűrni. Nioh 2 pörög, úgyhogy még nem biztos, hogy elkezdem...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#14) D013 válasza penge111 (#13) üzenetére


D013
aktív tag

kb ez amit leírtál + van egy fő sztoriszál, de én sem vagyok túl jártas. Szakmák tuti vannak a főzéssel már találkoztam.

(#15) KaitouP válasza penge111 (#13) üzenetére


KaitouP
veterán

Ez a játék szerintem lore-ban annyira nem erős, van valami körítés a sztorit illetően, de talán ennyi összesen. Felfedezés, harc, loot, open world, ez adja a sava borsát.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#16) yeast


yeast
csendes tag

Sajnos PS4 slim gepen nehol beesik az FPS varoson kivul is, ha nem lebegne a PS5 a szemeim elott zavarna is, de addig ki lehet huzni.

Zene, open world es harcrendszer teljesen rendben van. A lootolas mechanikaja kicsit fura ps-en.

(#17) vampire17


vampire17
addikt

Nem szeretem ezt a stilust tulzottan, de ez a jatek gyonyoru! (telefonon es PC-n is) Valamint marha igenyes, durvan kiemelkedik a mezonybol (mobilon kulonosen)

A jatekrol viszont meg nem tudtok nyilatkozni , mert csak rapillantottam eddig.

(#18) D013 válasza vampire17 (#17) üzenetére


D013
aktív tag

jön telefonra is a 60 fps a héten, már akinek bírja.

(#19) yeast


yeast
csendes tag

Hasznos infok [link], egész sok mindenről van leírás, ha valakinek még szüksége volna rá.

(#20) Tatyla


Tatyla
őstag

Létezne hogy a US accom miatt nem látom a magyar accal játszó barátaimat? Friend list üres teljesen

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#21) saelin válasza Tatyla (#20) üzenetére


saelin
veterán

Igen. Külön vannak az Ázsiai, Európai és Amerikai játékosok.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#22) Tatyla válasza saelin (#21) üzenetére


Tatyla
őstag

Fasza

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#23) Sordoran


Sordoran
addikt

Picit toltam már PS4 Pro-n, illetve elkezdtem Xiaomi Mi 9-en is (utóbbival nem fogok sokat játszani szerintem). Összességében jól néz ki a játék, és egész fun mindkét helyen. A PS4-en az irányítást szokni kell, a menü fura picit, illetve a gombok se logikusak nekem még. Viszont gáz, hogy PS4 Pro-n is megdöccen néha, vagy a textúra nem tölt be időben. Kis köze talán van ahhoz, hogy külső HDD-n van, bár más játékoknak ez nem okoz gondot. A gacha résztől tartok kicsit, még első pörgetést se mertem kiválasztani. :DDD
Összességében kellemes eddig, vannak apró bugok (egyszer beestem padló alá de rögtön feldobott), de folytatni fogom még. Csak ne legyen elrontva majd nagyon grindolás/paywall-al.

ui.: Jah, és telefonon nem olyan szép, de nem akad, lol. ;]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#24) saelin válasza Sordoran (#23) üzenetére


saelin
veterán

Adventure lvl 15-20 körül már nyílnak ki a daily-k. Nálam még csak most kezd érdekes lenni! :C

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25) Mike


Mike
veterán

a karimnak 20as szint a max, vagy akkor fel lehet upgradelni egy csilaggal?

(#26) Mike válasza penge111 (#13) üzenetére


Mike
veterán

nekem a Tales játékok jutottak róla eszembe illetve a dragon quest heroes
plusz végre rajzfilm játék, és az egész az, nem csak az átvezetők!

(#27) Mike válasza saelin (#1) üzenetére


Mike
veterán

:R

(#28) KaitouP


KaitouP
veterán

Tegnap sikerült egy bő órát foglalkoznom a játékkal, ez idő alatt sok minden megfogalmazódott bennem, főleg pozitív élmény, persze némi negatív is.

Első és talán legfontosabb gondolat, hogy ez az ingyenes játék jobban össze van rakva, mint kvázi majdnem bármelyik 20-30K-t kóstáló, AAA címnek beállított EA title (de mondhattam volna akár az Ubisoft-ot is). Az egész világon az érződik, hogy az utolsó fűszál, az utolsó kis kődarab okkal van oda rakva, ahova, és kvázi mindent az utolsó pillanatig csiszoltak, hogy elérje a kívánt hatást. Ez rendkívül nagy teljesítnény egy olyan fejlesztőgárdától, mint a Mihoyo, akik tudomásom szerint csak mobiljátékokkak foglalkoztak eddig, és akkora névnek egyelőre nem számítanak a szakmában, legalábbis a nagygépes játékok között.

Mert bizony ez a játék nagygépen, tehát például PS4-en is, hogy menő amerikai jelzőkkel illessem "absolutely stunning", szimplán állni a karakterünkkel egy ponton és nézelődni már hatalmas élmény. A világ, a természet él, szinte érzem a vizet, a napsugarakat a bőrömön, és szívom magamba a tiszta levegőt. Nyüzsögnek a bogarak, mászkálnak a hüllők, tényleg megteremti az egész atmoszféra az élő természet illúzióját. Az első elérhető városban ez annyira már nincs így, de ez megbocsájtható.

Ugyan az érvényes a hangokra, a zenékre, látszik hogy odafigyeltek rá. A japán szinkron megléte (kínai?) játékként örvendetes, jók a szinkronok, kellően "animések".
Remek, hogy vannak rendesen meganimált átvezető videók is, amik szintén nagyon jól néznek ki, hihetetlen, hogy egy ingyenes játék esetében még erre is fordítottak időt is energiát, ez nem túl gyakori.

A kontroller kiosztásól elkezdve a különböző menürendszerig viszont szokni kell a dolgokat. Az irányítás jó, de a kiosztás elsőre fura/kényelmetlen lehet, a navigálás a gyors elérési gyűrűn kicsit bosszantóan nem túl reszponzív, a különböző menük nagyon részletesek, elsőre elveszik benne az ember, nem feltétlen tudja, hogy mit hol talál. Ezzel nincs feltétlen baj, nem igényel egyszerűsítést, de kell pár játékóra, amíg magabiztosan használja a játékos ezeket a funkciókat.

Összességében minden nagyon szép, jó, érdekes. Paimon cuki, nem véletlen hogy ő az arca a játéknak, még egy plusz faktor ez, amivel játsszatja magát a program. A nagy kérdés viszont az, hogy meddig tud érdekes maradni, és vajon átmegy-e az egész agyatlan grindfesztiválba - nem volna jó, ha úgy láncolná magához a játékost, hogy játssza ki a belét is a jó cuccokért, vagy fizessen egy rahedli pénzt. Mert bizony szép és jó hogy ez a játék ingyenes, de ennek valahol meglesz a maga "böjtje".



(A képek saját készítésűek. :))

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#29) Mike válasza KaitouP (#28) üzenetére


Mike
veterán

a város abszolút passzol a zsánerhez, hatalmas terek, széles utak. most még picit üres, de szerintem alapvetően a vidék is
de a rajzfilmes grafika ezzel együtt gyönyörű, régóta vágytam már valódi anime játékra

gyűrű, csak rántani kell arra, nem szabad rajtahagyni

mondjuk Paimon angol hangja elég idegesítő, de majd megnézem kínaiul :)

(#30) .LnB válasza KaitouP (#28) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi. Vártam már. A harcok nem "elhúzottak"? A videók alapján jó sokáig kell ütni a mobokat.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#31) saelin válasza Mike (#25) üzenetére


saelin
veterán

Ha jól láttam vagy 6x tudod +20 szinttel kitolni a karid max lvl-jét. A main char-nak adventure lvl reward-hoz kötött az ascension material-ja, de a többi karinak tudsz venni Monstadban a poti crafter meletti árusnál.

Van benne bőven mit csinálni! Írtátok itt hogy a story nem a játék erőssége... Hát, szerintem meg eddig eléggé jó amit prezentál. Direkt a karakterépítésre mennek rá, ami szerintem nagyon jó mert sok szereplővel találkozunk. Arról viszont még nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire szenvedős ezeket a bannereket (intertwined fate és acquaint fate) kifarmolni free to play-ben. Annyi biztos hogy napok, ha nem hetek 10 db-ot kifarmolni valamelyikből, mert ilyen 10-100 között kapod a primogem-eket amiből venni tudod.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32) KaitouP válasza Mike (#29) üzenetére


KaitouP
veterán

Japánul nagyon jó hangja van, azt nézd majd meg. :D A gyűrűre rá kell érezni, igen, elsőre fura kicsit.

Én is rég vágytam ilyenre, remélem, beváltja a hozzá fűzött reményeket. :R

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#33) saelin válasza .LnB (#30) üzenetére


saelin
veterán

Mivel material-on és Mona-n (pénz) kívül nem igazán éri meg velük foglalkozni, így annyira nem zavaró. Egyébként ahogy fejlődik a karid és használod ki az elementális erőket úgy lesz gyorsabb a kill. Pl Elektroval a vizes lények majdnem one-shotok nekem, de ha nem is halnak meg fel lesznek töltődve, aminek hatására x%-al többet sebez rá az Elektro karim. Jó kis buildeket lehet összehozni benne, ami sokat segít ezen. Gondoltak arra is a fejlesztők, hogy a játékos ne legyen túl erős, mert lehet world lvl-t is fejleszteni később. Ilyenkor minden lény erősebb lesz, mert nő a szintjük, de cserébe több/jobb lootot is dobnak majd.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#34) Tatyla


Tatyla
őstag

Van itt az elején egy ilyen lila daily quest, kisgyerek a hídon valami három búzát kér?

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#35) vampire17


vampire17
addikt

A jatek mennyire lesz szerinetek jatszhato gatcha vasarlas nelkul? Tudtommal a jatek elegge ezekre van kihegyezve...

(#36) saelin válasza vampire17 (#35) üzenetére


saelin
veterán

A legerősebb karim a main és egy 4 csillagos. Nézz egy tier listet neten, mert az alap karik is egész jók. Kivéve Amber, Amber shit. :DDD


Tatyla
Adj neki búzát. Mi a kérdés? :D

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#37) Mike válasza Tatyla (#34) üzenetére


Mike
veterán

hát vigyél neki búzát a galambjaihoz

2 kérdés:
1. hogy lehet a sziklafalon lemászni? oké, lehet repülni, de hogy mászok le, ha már felmásztam?
2. hogy lehet karit szerezni? wish? és csak azt ami ott van? kinéztem magamnak még korábban a farkasos srácot (Razor), őt hogy tudom megszerezni? majd ha lehet "kapni", aztán vagy dobja a gép, vagy nem? (mint pl. a summoners war monjai) hmmm... ténylege miylen jó lenne egy ifriteket feldolgozó játék psre, mondjuk Tesarion története :) igazán megcsinálhatnák, a Com2uS-nak annyi a pénze mint a pelyva

[ Szerkesztve ]

(#38) saelin válasza Mike (#37) üzenetére


saelin
veterán

1. Ps-en kör és elengeded a falat.
2. Wish, meg ami a story-val unlockolható. Egyébként ha speckó kari kell, akkor a wish előtt nézd meg a pullt. Ps-en jobb dpad. Neked pl most a Wanderlust Invocation kell, ez a standard wish és nem fog változni. A többi az event wish és ilyen 50-75%-al ad fix karit vagy fegyvert. Razor egy 4-star char úgyhogy hozzá eléggé nagy mák kell, mert 16 másik 4-star is ott van melette amit sorsolhat. Ha minden igaz a Novice wish-ben is benne van és ott talán nagyobb eséllyel is esik.

Viszont ha van Starglittered, akkor 34-ért a shopban megveheted direktben Razort! De nem hiszem hogy van annyid, mert mintha ezt akkor adná, ha duplikált karit wish-elsz. Nekem 4 ilyen currency-m van.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#39) wierra válasza saelin (#33) üzenetére


wierra
senior tag

Plusz ott vannak az elementális kombók. Tűz + szél szép nagyot sebez.
Próbáltál esetleg más ilyen kombinációt is?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#40) Mike


Mike
veterán

[link] ilyet hogy tudok begyűjteni, ok regisztráltam, de hol kötöm össze a karakteremet? vagy ps4-es karit nem lehet?

(#41) Mike válasza saelin (#38) üzenetére


Mike
veterán

ez az amit a kék bigyulából lehet csinálni?

(#42) Mike válasza wierra (#39) üzenetére


Mike
veterán

ilyen kombót hogy lehet létrehozni, bocs a debil kérdésért, jelenleg még nem igazán vágom mi merre :) eddig karikával püföltem őket vagy nyilaztam

(#43) wierra válasza Mike (#42) üzenetére


wierra
senior tag

R2-vel ereszted meg az elemantális támadást. Én jellemzően a fegyveres kombó végét zárom ezzel. (Háromszöggel - mituán feltöltődőtt - tudsz egy elementális AoE támadást eszközölni).

Felgyújtani Amber tűzes nyilaival lehet (kör nyomva tartva, amíg be nem gyullad a nyíl), aztán átváltasz az alapkarekteredre (traveller) és megkínálod egy hosszú R2-vel.
A harcok hatékonysága/gyorsasága nagyban azon múlik, hogy mennyire tudod kiaknázni az elemek erejét, mennyire tudod okosan kombinálni azokat - tapasztalatom szerint.

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#44) saelin válasza Mike (#40) üzenetére


saelin
veterán

Szerintem ps4-en ez nem működik. Rámentem az Európára és azt írja nincs ott karim. :F

+info:
Adventure lvl 17-en hozzád vág P.A.I.M.O.N 10 db interwinded fate-et! Lvl 20-on pedig a Barbarát aki egy dedikált healer.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#45) yeast


yeast
csendes tag

Par orat sikerult most mar nekem is beletegyek. A latvany meg PS4 slim gepen is teljesen rendben van. A kontroller kiosztashoz nem tudom hogyan fogok hozzaszokni, nem mindig all kezre.

Teljesen elvesztem neha a jatekban, csak campeket vadasztam es egy egy trukkos helyen levo Anemoculus begyujtesere aldoztam sok idot.

Egy-egy jo team comp letrehozasa eleg grindelos lesz. A tutorial reszben megszerzett hosokon kivul az elso wish nagy valoszinuseggel ad majd egy karaktert, illetve event keretein belul lehet megszerezni Xianlinget es Noelle-t. Noelle nekem az also szinteken kicsit OP tank, nem lepodnek meg, ha kesobb nerfelnek. Cserebe a kezdo hosok kozul Amber es Lisa nagyon gyengenek tunik.

(#46) scyllafren


scyllafren
senior tag

Nem tudom, tudjatok-e, de PC-n elegge negativ visszhangot kapott a anti-cheat... Jatekbol kilepeskor nem all le, uninstall meg nem szedi le. Mivel tul sokan szova tettek, ezert "jofejsegbol" 30 ora mulva kijon a patch, hogy mar "csak" jatek alatt fut.

Persze azt se kell elfelejteni, hogy ez az anti-cheat kernel szintu hozzaferessel buheral, ergo 100% hozzafer a teljes adatmennyiseghez, ami a PC-n van, es csak azt nem kuld vissza a kinai szerverekre, amit nem akarnak.

En ezert inkabb PS4-re szedtem le, arrol gyujtheti az 5 masik jatek adatat :D

(#47) Sordoran válasza scyllafren (#46) üzenetére


Sordoran
addikt

PS4-re nem kell ilyen, mivel ott nem tudod a rendszert buherálni (amit lehet, az meg nem napra kész OS, tehát ott nem tudsz internet nélkül játszani se), meg cheat programot használni sem tudsz.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#48) KaitouP


KaitouP
veterán

Most hogy kipróbáltam Lisa-t, látom figyeltek a "cici animációra" is, csak úgy mozognak fel alá azok a bögyök mozgás közben. :DDD ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#49) Tatyla


Tatyla
őstag

Akik betáztak is egy ilyen tippek-trükkök dolgokat irhatnának

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#50) Sirandrish


Sirandrish
Topikgazda

Tegnap leszedtem PC-re én is. Azt nem tudom hogy játszani mikor fogok tudni vele (ma azért kipróbálom), de nagyon érdekel a cucc :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.