Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Gergosz2 válasza DanielK (#8150) üzenetére


Gergosz2
veterán

igen , elvileg tavaly.

Amúgy én nem tervezem , hogy cserélem a hdd-t, mert 1 játéknál többel egyszerre sosem szoktam játszani.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8152) zzola válasza Herczi (#8148) üzenetére


zzola
félisten

Ezt mondta a srác, csak közvetítettem. Mondjuk az is érdekes, amit tegnap mondtak nekem, azt el tudod képzelni, hogy egyetlen egy darabot sem tesznek ki a pultra MM-ban?

(#8153) krx21 válasza DanielK (#8150) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen... WD...

(#8154) DanielK válasza krx21 (#8153) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi! Erről lemaradtam... :B
Amúgy gyárilag milyen HDD van a gépben?

(#8155) boost


boost
addikt

Külföldi tesztek alapján a jó és olcsó megoldás a hibrid meghajtó. Sebessége közel van az SSD-snek, de ára meg a sima merevlemeznek. Különösen akkor jó, ha nem naponta válogatod a játékot, amivel játszol.

(#8156) Herczi válasza zzola (#8152) üzenetére


Herczi
senior tag

Én azt eltudom képzelni, hogy 3-5 darabot tesznek ki csak, de, hogy abszolút zérót, azt nem.

(#8157) bolha23 válasza boost (#8155) üzenetére


bolha23
aktív tag

500GB, 5400RPM, 2.5", SATA II 3Gbps, 7mm.
A márkáját nem tudom...

Hopp, (#8154)-nek ment.

[ Szerkesztve ]

(#8158) Gergosz2 válasza DanielK (#8154) üzenetére


Gergosz2
veterán

hgst (azaz hitachi azaz wd :D) elvileg.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8159) JarrekStar válasza zzola (#8133) üzenetére


JarrekStar
tag

Ha Delaware-i vagy Vegas-i címet adtál volna meg, akkor a Sales Tax-et is meg tudtad volna spórolni. Nekem így 6683 Ft-ra jött ki

[ Szerkesztve ]

(#8160) zzola válasza JarrekStar (#8159) üzenetére


zzola
félisten

Hja, most így jártam. Már helyre igazítottak, átírtam egy Texasi címre. Na azért így sem jártam rosszul...

(#8161) JarrekStar válasza zzola (#8160) üzenetére


JarrekStar
tag

Mindenképp jól jártunk ezzel a Black Friday-es akcióval, az biztos :K

[ Szerkesztve ]

(#8162) rocket válasza zzola (#8147) üzenetére


rocket
nagyúr

De azert meg mindig fent van es lehet elorendelni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#8163) zzola válasza rocket (#8162) üzenetére


zzola
félisten

Előrendelni elő lehet, csak nem biztos, hogy jut megjelenés napján. Azt mondta a srác, legjobb esetben is vidéken csak 14-én lesz átvehető...

(#8164) rocket válasza zzola (#8163) üzenetére


rocket
nagyúr

Akkor lekene venni vagy atirni a datumot jovo evre, mert ez igy atveres.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#8165) zzola válasza rocket (#8164) üzenetére


zzola
félisten

Hát ezt velük kell megbeszélni. Máshol sem biztos a decemberi átvétel, pl. KV-nál ugye ki is van írva, hogy csak januárra vesznek fel rendelést...

(#8166) krx21 válasza DanielK (#8154) üzenetére


krx21
nagyúr

Az is HGST ha jól emlékszem...

(#8167) rocket válasza zzola (#8165) üzenetére


rocket
nagyúr

Mondjuk meglepetes nincs, honapokkal ezelott leirtam, hogy ez fog tortenni, sot aki koran rendelte elo az se biztos, hogy kap mert jonnek meg a csokosok meg akik esetleg radobnak a 128k arra mondjuk +30k-t (vagy a kulfoldi vendeg turistak sok-sok euroval), es akkor mindjart jon majd az email, hogy megse kap a kedves elorendelo konzolt, mert az elorendelesben felvett konzolok szamanak a toredeke erkezett.

Sajnos sokan porul fognak jarni az elorendelok kozul.
Raadasul honapokig alig lesz gep, a Sony-nak a leheto legrosszabbkor jon majd a Kinai ujev, es a nagy erdeklodes miatt Eszak-Amerikaban es Europaban megkene fontolniuk a Japan rajt elhalasztasat.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#8168) zzola válasza rocket (#8167) üzenetére


zzola
félisten

Én ezért (is) rendeltem meg 2 helyről, legfeljebb megveszem mind a kettőt, majd az egyiket eladom...ha egyáltalán kapok majd konzolt 13-a körül... :W

(#8169) kovsol válasza zzola (#8168) üzenetére


kovsol
titán

Én fél éve berendeltem és van ilyen előrendelői kártyám is. Ha ezek után én nem kapok, akkor azért mérges leszek.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8170) rocket válasza kovsol (#8169) üzenetére


rocket
nagyúr

Az lehetsz max., mert mast nem tudsz csinalni.
Elorendeles amig nem igazoltak vissza, hogy a termek raktaron van es mehetsz erte/vagy postazzak, nem minosul letrejott szerzodesnek, tehat semmilyen jogalapod nincs a megfelelo szervekhez fordulni.

Boltok egy resze azert pofatlansag amit csinal, tudjak jol regota, hogy nemfogjak tudni kielegiteni a keresletet, de azert meg mindig felvesznek elorendeleseket, aztan majd jon az email/telefon, hogy sorry, es rakenik a forgalmazora/Sony-ra, hogy nem szallitotta a megrendelt mennyiseget.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#8171) DanielK válasza krx21 (#8149) üzenetére


DanielK
addikt

Hol lehet itthon kapni? Nem találom... :(

(#8172) Mirman válasza DanielK (#8171) üzenetére


Mirman
őstag

(#8173) boost válasza DanielK (#8171) üzenetére


boost
addikt

hybrid hdd-t keress, sokkal sokkal jobban jársz vele, mint a hagyományossal. és nem is drága.
PL ez egy PC boot összehasonlítva a meghajtókat: ( SSHD a hybrid meghajtó)

(#8174) Prof01 válasza zzola (#8133) üzenetére


Prof01
veterán

Valószínűleg számlázási címnek olyan államot adtál meg, ahol adót kell utána fizetni. Florida államot, pl. Miami-t érdemes megadni, akkor nem vonnak semmi adót.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8175) mstills válasza rocket (#8170) üzenetére


mstills
tag

Én pár napja rendeltem meg, mindedegyik csomag elfogyott, kivéve a Killzone-os verzió. kaptam rögtön megerősítő e-mailt, illetve fel is hívtam őket másnap, hogy biztosra menjek: lesz és megjelenéskor jön. :) kicsit lehet túl van lihegve ez az egész előrerendelés dolog..

[ Szerkesztve ]

(#8176) boost


boost
addikt

Aki Kill Zone big bundle-t rendelt, de visszamondaná, az ugyanmár szóljon nekem. :D Engem érdekelne.

(#8177) mrhyper válasza mstills (#8175) üzenetére


mrhyper
csendes tag

A holnapi playit-re jön innen valaki? Remélem a sony is készül valamire a ps4-el kapcsolatban kint :)

(#8178) mrhyper válasza boost (#8176) üzenetére


mrhyper
csendes tag

Én 2 helyröl is berendeltem míg lehetett azt a pakkot, szal ha megjön az egyik, a másik a tied, majd érdeklődj pénteken, mi a helyzet :)

(#8179) haddent


haddent
addikt

Fejlemények: minden tökéletes :K
Aminek kifejezetten örülök, hogy az a 61C fok biztosan kamu. Fűtött szobahőmérsékeltű szobában épp annyira meleg érintésre, mint 1 Cisco set-top-box. Az apu magok lehetnek 61C -sak, de a levegő amit kifúj, meg a borítás, hogy 50C közelében sincs, az biztos.
Hangja viszont van. Nem zavaró, nyilván jóval halkabb, mint akár a PC -ém, de van. Másik dolog ami örvendetes, hogy nincs coil-whine. Ugye ez elég gyakori jelenség PC -én, itt nincs. Persze ez egyéni dolog..

(#8180) Tibcsó


Tibcsó
aktív tag

Ha USA az accom, azzal is updatelhetem a gépet, nem kell EU belépés?

(#8181) kovsol


kovsol
titán

Azért azt nézem Amazonon milyen leárazások vannak. Pl CoD Ghost 40$ dobozosan... EU ban duplájáért vehetik az emberek a játékokat.

May the Force be with you!

(#8182) krx21 válasza boost (#8173) üzenetére


krx21
nagyúr

Az eddig fellehető PS4-es tesztben a hybrid még sokszor még lassabb is volt, mint a sima hdd...
Én nem vennék...
IME

[ Szerkesztve ]

(#8183) boost válasza haddent (#8179) üzenetére


boost
addikt

szuper! este remélem lesz még stream. Jó örülni más örömének. :D

(#8184) zzola válasza Tibcsó (#8180) üzenetére


zzola
félisten

Nem hinném, hogy kellene.

(#8185) boost válasza krx21 (#8182) üzenetére


boost
addikt

én is rákerestem tesztekre, és sokszor, még és az egyik tesztben az SSD is lassabb a tesztekben, mint a sima HDD

Szóval lényegében nincs különbség a meghajtók között. Akkor mi értelme van beletetenni SSD-t?

[link]

Mig egy másik tesztben pl a hibrid hozza szinte az SSD számait:

[link]

Boot test – time take from pressing the power button to start screen: 6.1 second max saving
PS4 default 25.6s
Hybrid drive 20.3s
SSD 19.5s

Games test – Time to launch a disk-based game (Knack): 6 second max saving
PS4 default 39s
Hybrid drive 33s
SSD 34s

Games test – Time to launch a download game (Killzone Shadow Fall) 21 second max saving
PS4 default 60s
Hybrid drive 42s
SSD 39s

[ Szerkesztve ]

(#8186) kohai válasza krx21 (#8182) üzenetére


kohai
tag

ezek alapján a hybrid amit leg utoljára beletennék
szerintem egy 7200as 1TB hdd a ps4 élete végéig elég lesz nekem

(#8187) trufa12 válasza boost (#8185) üzenetére


trufa12
addikt

Hol van ez az 5 sec-es boot időtől :D :DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#8188) BomiBoogie válasza mstills (#8175) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem is az a bundle érkezik majd elvileg, miért ígérnék 13-ra, ha esély sincs rá? Ha nem teljesítik, sokan elviszik máshova a pénzünket.

Szerintem még most is lehet rendelni.

(#8189) Madwe válasza krx21 (#8182) üzenetére


Madwe
nagyúr

Első indításkor (ami itt is volt szerintem) az sshd kb egy hddnek felel meg, hiszen az ssd részére azokat a fielokat teszi, ami szükséges a gyors indításhoz, ehez azonban 2-3x már futtatni kell az adott játékot, rendszert ki be kapcsolni mikor már benne van! Ugyanakkor 8gbos ssd-vel szerelt sshd-kat láttam csak 9.5mmesben, az meg olyan szinten limitál, hogy miután a játékok marha nagyok, 1-2-t tud csak jól lekezelni... Azaz ha az ember általában 2-3 játékot játszik, s ezek közül cserél le néhányat, akkor hasznos lesz! Ha azonban akár 1 nap alatt is 3-4 vagy többfélét indít el, akkor kevés a 8gb ssd benne s kb a hdd szintjét fogja hozni, mert ami a 8 gigára elfér azt folyamat cserélgetné... Pontosnak ezeket a számokat ne vegyétek hiszen nem tudtam tesztelni, de kb ez a helyzet, s ha valaki tudja h nap mint nap folyamat más címeket tol, akkor nem valószínű hogy jó neki a hibrid, ha viszont nem, akkor jó lesz az!

(#8185) szgergely itt is az jón ki, hogy valszeg ign első indítást nézett, míg a Tested nem, azaz a tested kihasználta az ssd-s részt is a hibridben - lévén az a lényege, annak van értelme...

(#8187) trufa12 ez cold boot volt, sleepből áll fel a rendszer 3mp alatt!

(#8190) boost válasza Madwe (#8189) üzenetére


boost
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#8191) haddent válasza boost (#8190) üzenetére


haddent
addikt

Szerintem felesleges egyből szenvedni azon, hogy még a konzol árának felét ráköltsétek plusszba. Mostmár tapasztalatból mondom, hogy gyors, nagyon gyors. Sata 3 SSD Win8.1 -ről jövök, de tényleg nagyon korrekt HDD -hez képest, nem is hinném el ha nem látnám.
Én kifejezetten azért cserélném / cserélem majd pár év múlva le SSD -re, hogy ne legyen mozgóalkatrész. Bár ott a bluray tehát... :O

barack most is killzoneozok, szóval akkor benyomom, fokkal már jobb vagyok mint tegnap :P [link]

[ Szerkesztve ]

(#8192) barack1997 válasza haddent (#8191) üzenetére


barack1997
senior tag

Mikor lesz Stream ?

(#8193) Herczi


Herczi
senior tag

" Az európai verzióból a Sony kispórolta az egyes amerikai csomagokban található 30 napos ingyen PS Plust, és 10 dollár értékben ingyen letöltést tartalmazó kis kártyát – kár, mert mindkettő jólesett volna."

[link]

Most nem tom, hogy az USA van elkényeztetve, vagy mi vagyunk ennyire leszarva? Vagy mindkettő?

(#8194) BomiBoogie válasza haddent (#8191) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is satás Win8-ról jövök, köszi az infót.

(#8195) kovsol válasza Herczi (#8193) üzenetére


kovsol
titán

Amerikaiak valaga mindig ki van nyalva. :U

May the Force be with you!

(#8196) zzola válasza kovsol (#8195) üzenetére


zzola
félisten

Mondjuk ott több a lé és a vásárlóerő is több...

(#8197) kovsol válasza zzola (#8196) üzenetére


kovsol
titán

Logikus lépés amúgy, hogy mindig ott adjuk olcsón a dolgokat ahol amúgy is van pénz rá, ahol kevés a pénz azokat húzzuk le duplán. Amúgy meg UK, GER se kis vásárló erő és mégis le vannak szarva.
Tudom ez itt off és nem csak a sony játsza ezt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8198) Madwe válasza kovsol (#8197) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sony esetében annyiban érthető hogy eu s keleten erős, usaban meg ms erős, így ott kell jobban teljesítenie, kényeztetnie, ott nagyobb a verseny számára... Attól függetlenül jellemző a piacra h eu-t ott húzza le ahol csak tudja...

(#8199) zzola válasza kovsol (#8197) üzenetére


zzola
félisten

Hát ez van sajnos, Kelet-Európaiak ezt kapják...

(#8200) kovsol


kovsol
titán

Most szereztem amcsi PSN-re 35$ ért BF4 -t.

Amazonon PS3 digital verzió most 25$ és 10$ ért upgradeltem PS4 -re.

Jó most már leállok, mert lehet gépem meg nem is lesz majd két hét múlva. :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.