Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Gerzsi


Gerzsi
tag

2020.09.17-től elérhető ! Irányár: 699 $

Specifikáció:
CORES: 8704
TMUS: 272
ROPS: 96
MEMORY SIZE: 10 GB
MEMORY TYPE: GDDR6X
BUS WIDTH: 320 bit

(#2) 3L1T3


3L1T3
addikt

:C

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#3) Laraxior


Laraxior
titán

Egy kis előzetes teszt

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4) Gerzsi


Gerzsi
tag

németeknél már vannak árak:

(#5) 3L1T3 válasza Gerzsi (#4) üzenetére


3L1T3
addikt

Személy szerint mindenféleképp a STRIX-et szeretném.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#6) ittakary


ittakary
nagyúr

Aki arra számított hogy korai lesz a karácsony, annak egy kis realitás, hogy hogyan is működik ez a világ:

[BÁNYÁSZOK] - magyar cikk -> [link]

magyarul, készlethiány lesz, azaz ez az árakat olyan ütemben fogja felfele vinni, amilyen ütemben kókad sírásra az emberek szája... sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#7) torma1981 válasza ittakary (#6) üzenetére


torma1981
veterán

Nem eszik forrón a kását. Többen írták, hogy kamu. Kell a reklám a bányászatnak.

(#8) Gerzsi válasza torma1981 (#7) üzenetére


Gerzsi
tag

Még mindig tart a bányász láz?

(#9) FearFmRadio válasza Gerzsi (#4) üzenetére


FearFmRadio
csendes tag

Rtx 3080 .. ezek közül a ventilátort leszámitva ,,, teljesitmény külömbségek vannak ? ha igen akkor melyik a legjobb ?

_A7M3_

(#10) Laraxior


Laraxior
titán

...és elkezdtek emelkedni az árak...
RoG Strix tegnap 804EUR volt, most már 877EUR (CaseKing)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11) torma1981 válasza Laraxior (#10) üzenetére


torma1981
veterán

Semmi köze szerintem ehhez. Tuti az elején alig lesz készlet meg asz újdonság ereje.

(#12) Laraxior válasza torma1981 (#11) üzenetére


Laraxior
titán

Mihez?
Nem írtam, hogy bármihez is köze lenne.
Tényt írtam, hogy tegnapig, illetve ma délig 804EUR volt a Strix, most már 877EUR.
Ez volt tegnap:
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13) torma1981 válasza Laraxior (#12) üzenetére


torma1981
veterán

Azt hittem a bányászláz miatt mondod. :D

(#14) Gerzsi


Gerzsi
tag

(#15) prime77


prime77
aktív tag

A legszebb kártya az FE verzió szerintem.
Nyomában sem ér a többi villogós marhaság.
Az a kari mintha a jövőből érkezett volna, eszméletlenül szépre megcsinálták.
Remélem 300 ezer alatt behúzható lesz!

(#16) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. Németországban melyik bolt a legjobban ajánlott? Vant kint ismerős akinek tudnék rendelni, és haza hozná a kartyát, vagy elpostazná. Garanciát hogy adnak

(#17) Laraxior válasza torma1981 (#16) üzenetére


Laraxior
titán

Caseking. De van mellette millio megbizhato. De ok a legnagyobbak.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18) paltom


paltom
tag

Van magyar àr is 305ezer lesz alsó hangon a legolcsóbb Asus, hàt azt hiszem megvàrom a 3070et.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#19) Gerzsi válasza paltom (#18) üzenetére


Gerzsi
tag

Az elég combos

(#20) Laraxior


Laraxior
titán

Megérkezett a Casekinghez az Asus Strix OC verzió. 925EUR :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21) prime77 válasza Laraxior (#20) üzenetére


prime77
aktív tag

Mire ide elérnek a kártyák, lesznek vagy 350 ezer forintok.
Az egyébként 220 ezresnek induló kari.

(#22) FearFmRadio válasza Laraxior (#12) üzenetére


FearFmRadio
csendes tag

Amit linkeltél listát ,, onnan lehet már rendelni ? vagy ez csak egy ár lista hogy majd 17dike után ennyi lesz ? szálitanak Magyarországra is ? Szlovákia (párkány közelébe) tud valaki jo pc boltot ahol lehet majd rtx 3080 venni ? szeretném minnél hamarabb letudni a vásárlást ... ezt csak és kizárolag 17dikén tehetem meg ? vagy netán valaki tud 1 kiskaput ahol még hamarabb tudnék venni ?

_A7M3_

(#23) Laraxior válasza FearFmRadio (#22) üzenetére


Laraxior
titán

Még sehonnan sem lehet rendelni.
Azt nem tudom, hogy hova szállítanak, nézz körül a bolt weboldalán. (Caseking.de)
Hivatalosan 17-től lehet megvásárolni. Talán 16-án már engedi.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24) Csikiisti válasza prime77 (#15) üzenetére


Csikiisti
csendes tag

Abszolút, teljesen innovatív külső, elgondolás, nekem is az tetszik a legjobban,. A megoldás, hogy mennyire jó, majd a tesztek igazolják.

(#25) Csikiisti


Csikiisti
csendes tag

Amúgy nem lenne ésszerűbb várni fél évet a vásárlással, amíg esetleg rendeződnek az árak és a raktárkészletek?

Miért ennyire létfontosságú beszerezni az új RTX kártyákat? Ok, én megértem, hogy hobbi, de a társadalom nagy részét olyan szinten befolyásolják a reklámok, és frusztrálják a marketingesek (mert ez a munkájuk :D), hogy kényszert éreznek egy ilyen újdonság birtoklására...meg úgy eleve, mindenféleképpen birtokolni dolgokat.

Lehet én is fogok venni majd 30xx-et...valamikor, 3-4 év múlva, mikor úgy dobják utánam, hogy koppan a fejemen.

(#26) FearFmRadio válasza Csikiisti (#25) üzenetére


FearFmRadio
csendes tag

jelenleg én azért szeretnék 3080 venni mert , IGP-vel (i5 8500)nem nagyon tudok játszani :D
mielőtt nagyot buktam volna az RTX 2070-el ,,, hamar elpasszoltam . 3840x1600 felbontáson már néha éreztem hogy a 2070 kevés ,,, Breakpoint pl néha be be szaggatott ,, 3840x1600 alá meg nem szeretnék menni ,,, nem azért vettem a 38" monitort hogy fullhd játsszak :D
Rtx 2070-et 500W fsp táppal használtam ( ha jol olvastam akkor 175W a TDP )
Rtx 3080-nak meg 320w a TDP..
145W a különbség , ,,,, kérdés hogy vajon FSP 600W elég lenne ? vagy mindenféle képen inkább akkor 700W ?
(nem értek hozzá így megkérdem,,, ha egy táp mondjuk 700W-os ,,, akkor az azt jelenti hogy maximum annyit képes felvenni igaz ? nem pedig hogy annyit fogyaszt egyfolytában )
(i5 8500 / 2x8gb / 500gb m.2 + 2tb ssd / asus h310m-a alaplap )

_A7M3_

(#27) Csikiisti válasza FearFmRadio (#26) üzenetére


Csikiisti
csendes tag

Ok, ez rendben is van, ha 4K-s monitort vettél, és nem elég hozzá a videokártyád, de sokan a majdnem csúcs hardvereiket cserélik le egy még újabba, mintha létszükség lenne. Ennyire én nem sietek, ráér nekem jóval alacsonyabb áron is, nem én vagyok a célközönség. Azért biztos ami biztos az erősebb tápot vedd, bár ez a dolog kicsit túl van tolva, de jó ha marad bőven tartalék tápban, és úgy vagyok vele.

(#28) Dency01


Dency01
aktív tag

Itthon milyen árat jósoltok neki?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#29) Gerzsi válasza Dency01 (#28) üzenetére


Gerzsi
tag

300E - 400E között

[ Szerkesztve ]

(#30) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Kíváncsi leszek, hogy a Giga AORUS 4 slotos Vapor Chamber-es kártyája mit megy majd.. Brutál az a hűtés amit rászerkesztettek..

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#31) Dency01 válasza Gerzsi (#29) üzenetére


Dency01
aktív tag

:DDD Szerintem megyek aludni

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#32) 3L1T3 válasza Csikiisti (#27) üzenetére


3L1T3
addikt

Szerintem mindenki arra költ és úgy ahogy akar , ha már megdolgozott azért a pénzért! Pont ez a baj , mindenki mással foglalkozik! Ha ő így él , az az ő dolga!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#33) Csikiisti válasza 3L1T3 (#32) üzenetére


Csikiisti
csendes tag

Konkrétan nem vele foglalkoztam, hanem a jelenséggel. Remélem a következő gen. kártyák már 500w TDP-vel jönnek ki, mert túl kevés energiát fogyasztunk így is...meg túl kevés a hulladék a földön. Magával a fogyasztási szokásokkal van a problémám, remélem pár generáció és rájönnek az emberek a problémára amit megemlítettem. De addig is b..szuk szét a földet :)) .

(#34) 3L1T3 válasza Csikiisti (#33) üzenetére


3L1T3
addikt

Na igen ez egy masik kérdés! :(

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#35) Kicsimix válasza Csikiisti (#33) üzenetére


Kicsimix
őstag

Szerintem keress rá a környezetvédelem topicra..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#36) kevike576


kevike576
senior tag

[link]

lecenzurázták az asus tuf-ot, de 9:53nál szépen látszik XD

[ Szerkesztve ]

(#37) DrTechnoid válasza prime77 (#21) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Ez a véleményem nekem is abszolút. Millió dologra lehet fogni majd hogy miért kerül háromszor annyiba mint hollandiában vagy a németeknél.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#38) prime77 válasza DrTechnoid (#37) üzenetére


prime77
aktív tag

Igen, így van.
Én azért bízom, hogy 280 ezerért lehet venni egy jó RTX 3080-at.
Én biztos nem adok érte egy fillérrel sem többet.
200 ezres kártyát nem fogok megvenni 350-400 ezerért.
Húzzanak le mást!
Gondolom itthon majd abból indulnak ki, hogy 400-450 ezer az RTX 2080Ti, ezért jó lesz ugyanazon az áron adni, vagy ahhoz közel.
Ilyen a magyar amúgy.

(#39) mihellers56


mihellers56
tag

Vásárlási szándékkal élek én is de bizonytalan vagyok pontos árak nélkűl, alzán kb 271e van áthúzva, de ezek ilyen mutatunk valamit...

(#40) Kashim


Kashim
őstag

Próbáltam visszakeresni mind a 3 topicban ami a kártyát érinti, de nem találtam egyértelmű választ, egyesével több száz üzenetet pedig nincs most időm végigrágni.

Valakinek van esetleg infója róla hogy 3080 Founders Editiont lehet-e bárhonnan rendelni ahonnan szállítanak hozzánk? Vagy lesz olyan bolt itthon ami árulni fogja? Az nem fontos ha nem első pár napban / hétben, de valamikor?
Előző FE változatok nem nagyon érdekeltek, szóval nem tudom mi a szokás ebből a szempontból. Ebből a szériából viszont szeretném ezt a változatot beszerezni majd. Nvidia oldaláról direktben idehaza nem lehet megrendelni szóval az bukta. 3 bolt van felsorolva náluk viszonteladónak (iPon, Aqua, Foramax) de azoknál meg egy nyamvadt hír sincs kirakva, hogy mi lesz egyáltalán kapható jövő héttől.

Ha esélytelen itthon beszerezni a típust akkor megpróbálok EVGA-ra lecsapni, még ha bűn ronda is lett az a szerencsétlen kártya... :U

(#41) torma1981 válasza prime77 (#38) üzenetére


torma1981
veterán

Az elején biztos lesznek elborult árak, de hamar be fog állni. :D Nem lesz 400k hidd el. Hiába vagyunk Magyarok.

(#42) szabeska válasza Kashim (#40) üzenetére


szabeska
addikt

Ez engem is erdekelne!

F1

(#43) torma1981 válasza szabeska (#42) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem FE változat nem nagyon lesz. Max behozott, itthon nem hiszem, hogy árulni fogják.

(#44) MomoSinX válasza torma1981 (#43) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Remélem valakinél lesz FE itthon, az a hűtő jónak tűnik. Talán iPonon lesz (legutóbb is volt náluk mikor kijött a 2000-es széria, AMD 5000-nél szintén). 5 éve egy 970-en vagyok szóval jó lenne egy ilyet bezsákolni most. Talán itthon a bányász dolog sem lesz olyan vészes bár nem hiszem hogy nagyon sokan csinálnák az országban.

(#45) torma1981 válasza MomoSinX (#44) üzenetére


torma1981
veterán

Ha olvastad kamu volt a bányász cikk. Valamelyik gyártó tesztlaborjában csinálták a képeket.
Nincs bányászláz.

(#46) kevike576


kevike576
senior tag

(#47) prime77 válasza Kashim (#40) üzenetére


prime77
aktív tag

Szóval nálad is az FE verzió a befutó?
Nálam is!
Rohadt jól néz ki az a kártya!

(#48) szabeska válasza prime77 (#47) üzenetére


szabeska
addikt

Nomeg olcsobb is remenyeink szerint, mint a customok.

[ Szerkesztve ]

F1

(#49) Motyi válasza Kashim (#40) üzenetére


Motyi
senior tag

FE kártyát csak az nVidia-tól lehet rendelni, de ők nem szállítanak hazánkba. FE beszerzésére csak akkor van lehetőséged, ha olyan országban élsz ahová szállítanak, vagy él ott rokonod akihez megrendeled és elhozza/elpostázza részedre. Más verzió nem játszik FE esetében, maxiumum, ha majd valaki eladja az ilyen kártyáját az aprón, használtként.

(#50) FearFmRadio


FearFmRadio
csendes tag

FE kártyát szlovákiába / ausztriába esetleg szállitanak ? mert akkor maximum haverhoz rendeltetek ...

kártyák teljesítménye azonos ? vagy van amelyik alapból húzva lesz ? 1 pár hónapja láttam 1 youtube teszt videót ahol egy azonos kártya volt, viszont 5-6% teljesítmény különbség volt közöttük ...

_A7M3_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.