Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) haddent válasza BomiBoogie (#7600) üzenetére


haddent
addikt

Ezt úgy mondod, mintha az baj lenne :DDD Persze rád tartozik, ha XO -t szeretnél, csak akkor "jobb híján" szerintem ne vedd meg a "maradékot"

(#7602) jalicsbal válasza BomiBoogie (#7600) üzenetére


jalicsbal
tag

még szerencse ;]

(#7603) Mrdevil válasza vg (#7581) üzenetére


Mrdevil
addikt

Az input lagg az nem inkább úgy vehető észre, hogy pl nyomok egy balrát a kontrolleren, majd érezhetően később reagál, amennyiben sok az input lagg? A net lagg, az meg megint más nem? Az olyan, hogy akit lövök, már rég nem ott van. Csak netes videokról mintha ezt szűrtem volna régebben le, de lehet rosszul emlékszek. Mondjuk egyik sem jó dolog, plusz ha még lemarad a karakter hitboxja is, az úgy meg csodás. :DDD

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#7604) F.B.I. válasza BomiBoogie (#7595) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem van itthon egy 6 éves HD ready LG LCD, egy 2009-es HD ready Pana plazma és egy Samu D5000 LED, felváltva használjuk őket a gyerekkel, X360-al és PS3-al. Mindegyik készüléken hibátlanul lehet játszani, több éve megy Forza, GT, CoD sorozat, BF3, főképpen multik. NIncs input lag, semmi késés, szarság, amit egyesek írnak. Adott a hw, kell egy normális net és nem kell menni a torrentnek a háttérben, itt nincs lehetőség csalásra (na jó Dark Souls pvp, vagy CoD: waw, ott volt).

Amúgy még mindig a Pana plazmán a legjobb játszani, hiába csak 1024x768...kevés játék tudja a fullHd-t de PS4-hez ajánlott egy belépő modell fullHD LED. ;)

Hogy nem a levegőbe írok, csak annyi, hogy 2005.12 hótól van X360 és PS3 itthon. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7605) boost


boost
addikt

Holnapután jön meg a PS4, de látva a ZooTycoon-t, tök elgondolkodtam egy XBO vásárlásán inkább. Nehéz a felelősségteljes családapa, és a gémer entitás között dönteni.

(#7606) Def26 válasza F.B.I. (#7604) üzenetére


Def26
félisten

Ez kb. olyan, hogy van akinek a 20fps is folyamatos, van akinek a 30fps sem. Ilyenkor a technikára hagyatkozik az ember és azt mondja, hogy jól van fiam az emberi szem 25fps felett érzi folyamatosnak a mozgó képet a Te szemed meg 20fps -nél...

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7607) BomiBoogie válasza boost (#7605) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Gondolom, azért PS4-en is lesznek családbarát címek bőséggel. Nekünk már a LEGO is elég. :K :)
Igaz, két felnőttről van szó.

(#7608) Madwe válasza BomiBoogie (#7600) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért én ha belefér anyagilag, akkor a 40est választanám +20-ért, mert tvből mindig azt hiszi az ember h az már elég nagy lesz, túl nagy lesz, aztán rájön h lehetne nagyobb is... Én 32essel kedtem anno, azt hittem az nekem elég, majd jött egy 42-es, hűha mondom az túl nagy lesz de sebaj hagy szóljon, aztán végül most már egy 55ös csücsül itt :D Egy monitort közelebbről szokott nézni az ember mint egy tv-t, mondjuk nem tudom hova szánod, de abba érdemes belegondolni h milyen messziről fogod nézni? ha 1m-en belül akkor jó a 32-es is, ha távolabb akkor 40es szerintem mindenképp, ha 2.5-3 méterről, akkor meg már az 55ös a minimum (de ez esetbe húzd közelebb a nappalit:D) Persze 32-nél is lehet azt bejátszani h közel ültök ha játszotok s amúgy messzebb ha néztek rajta valami hozott anyagot, de én a +20at bármikor megadnám +8 colért... az 55ről 60ra való ugrás pl már százezrekben mérhető, uh én itt most meg is akadtam :D

Kezdő címek közül ott a contrast, knack, esetleg resogun nem tudom milyen idős az lehet kicsit túl pörgős epilepsziaveszélyes agresszív neki még :D meg biztos akad még 1-2 multiplat is elején amire most nem gondoltam, pl a lego

[ Szerkesztve ]

(#7609) whYz válasza Gergosz2 (#7599) üzenetére


whYz
addikt

En is igy fogom hasznalni. TV-m soha nem volt es nem is lesz. Mi a raknak? :)

(#7610) Madwe válasza whYz (#7609) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát mert sokkalta nagyobb mint a monitor:D Meg okos ;]

(#7611) BomiBoogie válasza Madwe (#7608) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igazából a kérdés az, hogy én mennyire tartom racionális döntésnek, a +20-at rá tudom szánni.

Valószínűleg egyébként az lesz, majd, ha már rendeződött a konzolrendelés, valószínűleg megrendelem a tévét is, majd jelzek. :D
Csak meg kell érjen, mint ahogyan a PS4 is megérett és most már eldöntöttem, hogy azt szeretném.
Remélem. :))

(#7609) whYz
A tévé viszont annak is jó, aki (számomra is hihetetlen) tévézésre akarná használni.

Ergo mondhatom, hogy megleptelek benneteket egy nagyobb tévével. :K

A monitor viszont olyan "számítógépes". Értitek? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7612) ldave válasza BomiBoogie (#7611) üzenetére


ldave
félisten

Nekem vagy 5 éve van tévém, de 99% pc és konzol megy rajt, a maradék 1% amikor anyu jön látogatóba és megnézi este valamely sorozatot. A nappali úgy lett kialakítva, hogy a képernyő és a kanapé/fotel 2,5-3 méterre van, ide egy monitor már kicsi lett volna, így tv-t vettünk.

A Slime draws near! Command?

(#7613) BomiBoogie válasza ldave (#7612) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, nekem is az az indok a tévére, hogy nem leszek majd egyedül és nem baj, ha multifunkciós a készülék, ha más is akarja használni, nekem meg nem baj, hogy nagyobb a képernyő. :)

(#7614) Neoteric válasza Madwe (#7610) üzenetére


Neoteric
addikt

Nekem most a PC (+x360 is amíg el nem adtam) monitor mellett a projektorra is rá van kötve. kb 110" ~3.5méterről. :U ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#7615) Mrdevil válasza Neoteric (#7614) üzenetére


Mrdevil
addikt

Jah bocs, projektor, azzigen....... :DDD 3D-s? ;]

PS4 launch trailer - Behind the scenes ( Budapest, szeret itt mindenki forgatni )
[link]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#7616) sittes79 válasza haddent (#7590) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi, szerintem egy ilyen lesz. Leo Bodnar szerint :) 28 ms az input lag, kamerával mérve vs CRT meg 16 ms, szerintem tutkó lesz.

(#7617) akela91 válasza sittes79 (#7616) üzenetére


akela91
addikt

Ennyiért nagyon korrekt! :)

(#7618) Tegla80 válasza Madwe (#7592) üzenetére


Tegla80
addikt

Nezz ra a Samsung EH6030 ra.
Meg game modban is tobb ,mint 40ms ;)
Jatekra alkalmatlan jelzovel illetik,a teszteken.

sittes79
Klafa lesz az,majd meglatod ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#7619) haddent válasza sittes79 (#7616) üzenetére


haddent
addikt

Nincs mit, bár én ennek az elődjét mondtam, de kicsit utánnajártam és úgy tűnik ugyanaz csak átnevezték felspékelték, jó döntés, jó lesz az :R
A 28ms teljesen jó és reális is, viszont a 16ms CRT soknak tűnik nekem, elvileg a CRT erősen tart a 0 -hoz, vagy tévedek? :F

#7617 akela91 Ha csak kijelzőnek kell (tehát rákötöd a konzolt és ennyi, nem multimédia központ, nem netezésre stb..) és a méret megfelelő, akkor több mint korrekt :DDD Bárcsak lenne OLED tv hasonló, vagy akár 2x áron :O

[ Szerkesztve ]

(#7620) Tegla80 válasza haddent (#7619) üzenetére


Tegla80
addikt

A crt az fix 0ms!!!! Az az etalon amihez kepest mernek.(ehhez merve 16-23 ms az 5os Samu altalaban. )
A Leo Bodnar meres teljesn mas elven megy,ezert is tobb.

Sajna telorol vagyok egesz nap,peddig dobalnam a temaba vago linkeket. :B

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#7621) F.B.I. válasza Def26 (#7606) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem értem az fps eszmefuttatásodnak mi köze, ahhoz, hogy melyik technológián jobb játszani, néz ki jobban a játék.
Mivel van itthon mindhárom készülék típus, leírtam a saját tapasztalatomat...szerintem plazmán a legszebb a jelenlegi konzolok képe...az itthoni készülékeim közül. :P :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7622) Def26 válasza F.B.I. (#7621) üzenetére


Def26
félisten

Én is csak leírtam. Attól még hogy Te nem látsz különbséget mások láthatnak és érezhetnek. Erre próbáltam példának felhozni az fps dolgot.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7623) Elderath


Elderath
őstag

We tested six multiplatform games on both consoles and every time, the PS4 was under a minute while the Xbox One install was several minutes long and required downloading an update before beginning the installation. When you include downloading those updates for each Xbox One game that happen in the background on PS4, the install times can get as high as fifteen minutes before you can even launch the game.
Assassin's Creed IV:
Xbox One (offline, no update): 5 minutes 50 seconds
Xbox One (with update, fastest connection): 7 minutes 2 seconds
Xbox One (with update, 10Mbps connection): 10 minutes 32 seconds
PS4: 42 seconds

The rest of these were tested on our office Wi-Fi which is around 9-11Mbps. It may have been faster on a wired connection, but you can compare your own connection speed here. These are our results:

Need For Speed Rivals:
XBO: 09:25 (including update)
PS4: 00:32

Just Dance 2014:
XBO: 08:48 (including update)
PS4: 00:45

NBA Live 14:
XBO: 16:26 (including update)
PS4: 00:35

FIFA 14:
XBO: 16:06 (including update)
PS4: 00:34

Madden 25:
XBO: 9:38 (including update)
PS4: 00:38

Úgy néz ki vége a PS3as várakozási időknek :)

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#7624) zzola válasza Elderath (#7623) üzenetére


zzola
félisten

Hasonló volt már..Nem értem, ezzel mit akarsz alátámasztani? Kicsit többet kell várni XOne indulásnál, és?

[ Szerkesztve ]

(#7625) bolha23


bolha23
aktív tag

DF: Next-Gen Face-Off: Call of Duty: Ghosts

"It's not just the 720p issue that lets down the Xbox One game - the hardware scaler's over-sharpening seems to emphasis the resolution deficiency rather than mitigate it."

[ Szerkesztve ]

(#7626) mrhyper


mrhyper
csendes tag

Kicsit babonás vagyok, már előre parázok ettől a péntek 13-ai megjelenéstől ;]

(#7627) Mrdevil válasza bolha23 (#7625) üzenetére


Mrdevil
addikt

Miről van szó a cikkben? Gyenge az angolom. :U

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#7628) Gergosz2 válasza bolha23 (#7625) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát egyik platformon se nagy eresztés grafikailag. De attól a játékmenet még jó lehet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7629) Elderath válasza zzola (#7624) üzenetére


Elderath
őstag

Kicsit? 18 perc különbség nálam nem kicsi... Amúgy azt akarom mutatni, hogy nem kell 10-20 perceket installálással tölteni, mint PS3nál.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#7630) Def26 válasza Mrdevil (#7627) üzenetére


Def26
félisten

Elemzi cod ghost -ot minkét konzolon. Az erős lényeg, hogy ps4 1080p és xbox one 720p. PS4 -en nagyobb fps drop -ok vannak ugyanakkor xbox one verzió simábban tudja tartani a 60fps -t. Ez a felbontás miatt van.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7631) barack1997 válasza mrhyper (#7626) üzenetére


barack1997
senior tag

Ha megjön a PS4, ki sem bontom, megyek beb@szni öblíteni haverokkal, aztán majd másnap mennyire fogok örülni, hogy a jónak nincs vége :DDD

(#7632) Def26 válasza Elderath (#7623) üzenetére


Def26
félisten

Már nem azért, de ez milyen összehasonlítás már? :D ps4 verzióban nincs se update se semmi, xbox one -ba meg beleszámítják azt is? :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7633) Mrdevil válasza Def26 (#7630) üzenetére


Mrdevil
addikt

Köszi. Nekem ezeket írjátok már le srácok, ne kelljen már google forditózni. :D :R

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#7634) Def26 válasza Mrdevil (#7633) üzenetére


Def26
félisten

Neked volt már konzolod? :) Ha igen melyik?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7635) Synthwave válasza Def26 (#7606) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Online FPS-t 125 fps - 120 Hz moncsi - 500 Hz eger alatt (ill. meg 1 ms input lag folott- amugy a 120 Hz -es, 1-2 ms-es, csucs gamer LCD-k is EREZHETOEN rosszabbak ilyenre egy jo oreg Trinitron/Diamondtron-os megoldasnal)) soha az eletben nem; csak azt a keves hajamat hullajtom a laggolos meg darabos, unreszponziv es pixeleket (es ezaltal hitboxot is) teveszto idegtol..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7636) zzola válasza Elderath (#7629) üzenetére


zzola
félisten

"including update" szerinted ezzel az opcióval korrekt a mérés? Köszi, nincs több kérdésem!

(#7637) Elderath válasza Def26 (#7632) üzenetére


Elderath
őstag

Igen bele, mivel ott írja, hogy boxon anélkül nem is tudod elindítani, de update nélkül is nagy a különbség ott van példának az AC4...

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#7638) Elderath válasza zzola (#7636) üzenetére


Elderath
őstag

Amit előbb írtam vonatkozik ide is.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#7639) Def26 válasza Synthwave (#7635) üzenetére


Def26
félisten

Te most poénkodsz vagy ennyire érzed a különbséget? :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7640) moltam88 válasza Def26 (#7632) üzenetére


moltam88
tag

Ha jól értelmezem, akkor a PS4-en a háttérben update-eli a játékot, és közben már tudsz vele játszani. Xbox-nál meg install+update után tudsz csak belépni a játékba. Vagyis, ha tényleg így van, akkor jogos az összehasonlítás, mert mindkét esetben azt mérték, mennyi idő mire ténylegesen tudsz játszani.

(#7641) haddent válasza Def26 (#7639) üzenetére


haddent
addikt

Óóóó érezni hidd el. Még azt is észrevenni, ha CS -ben nem 128 tickrate a szerver csak 64 . Arról nem is beszéljünk, hogy ha ne "raw input" az egér, hanem különféle szorzókkal megy..

[ Szerkesztve ]

(#7642) kovsol válasza Synthwave (#7635) üzenetére


kovsol
titán

Persze régen a Q3 időkben jó volt a game a fostalicska magas pingű internettel is, aztán az milyen pörgős játék multiban.

más: Az Xbox One se telepíti az egészet fel, csak egy részét és már mehet ott is a game. Na meg ez az első indításnál van csak, nem tudom kinek számít ez egyáltalán. :F

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7643) Elderath válasza moltam88 (#7640) üzenetére


Elderath
őstag

Jéé valaki tud olvasni :)

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#7644) Def26 válasza moltam88 (#7640) üzenetére


Def26
félisten

Az ok, de érted, egyiken fel van telepítve az update a másikon meg nem. :D

Ezt a teszt így egy mocsok, egy nulla. Ez nem teszt. :N

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7645) zzola válasza moltam88 (#7640) üzenetére


zzola
félisten

Második indításnál is ennyi lenne az idő? Senkit nem akarok bántani, de az ilyen parasztvakító tesztekkel elég szomorú, hogy egyeseket meg lehet vásárolni...

[ Szerkesztve ]

(#7646) Synthwave válasza Def26 (#7639) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Halalosan komoly. Nemhiaba Quaker '97 ota. :D

(Idokozben kicsit kiegeszitettem az elozo kommentemet.)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7647) F.B.I. válasza Def26 (#7622) üzenetére


F.B.I.
veterán

Értem. A lényeg egy Pana plazma nem hazudik egy Kuro meg végképp nem. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#7648) Synthwave válasza kovsol (#7642) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt '99 Karacsonya ota nyomom :DD - igaz, utobbi evekben mar QL-t (aminek a netkodja is sokkal jobb; itt meg nem akarsz emberaldozatot bemutatni 50-60-as pingnel :DDD).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7649) Def26 válasza Synthwave (#7646) üzenetére


Def26
félisten

Akkor jó, azt hittem már neked is magyaráznom kéne, hogy miért gáz ha 50ms -os képernyőn játszik az ember. :) Egyszerűen azt gondolom, hogy szokta meg és ezért nem zavarja.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7650) Synthwave válasza Def26 (#7649) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az 5 ms is gaz lovoldozni, nem hogy 50. :>

Puffogtatasra meg mindig valami flat 17"-os (FPS-hez nem szeretem a nagyobbat, mert akkor a kep egy resze mar a periferias latomezoben van), jo kis EIZO/Iiyama/Mitsubishi/IBM/Sony CRT-re eskuszom - amig viszi a 120 Hz-et 800x600-ban (vagy min. 640x480-ban).

De Final Fantasy-hoz termeszetesen legalabb 40" + IPS LED. :DD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.