Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Ennyiért ez sajnos kevés :(

(#2) killertibi


killertibi
tag

Mindig is imádtam a Sony-t és mindig is imádni fogom, de ez annyi sebből vérzik, hogy az már gáz. Sajnálom, hogy ehhez adják a nevüket. Fele ennyiért is húznám a számat.

(#3) Plug Life


Plug Life
aktív tag

„lag”

(#4) akaido


akaido
addikt

Korábban két Sony telefonom is volt.(10 éve a Sony Xperia Active -ot egyenesen imádtam)
Ami az utóbbi időben ami látszódik az sajnos nem mindenben jó irány. Azon gondolkodom, hogy miként kerülhet ki a gyár "boszikonyhájából" az adott készülék, ha tudják-mert gondolom tisztában vannak vele- hogy több dolog sem klappol, mert hiába szép a készülék ha...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5) elmepocok


elmepocok
tag

Full műanyag, 60 Hz, töltő nincs, cserébe sokkal drágább, mint a tavalyi. Gyakorlatilag minden szempontból visszalépés a készülék a tavalyihoz képest. Elképesztő vétel :D
Volt Sonym, kb. a legjobb mindig a kijelző meg az anyagminőség volt benne, erre ennek is vége.
Pedig még tetszett is, de ezt konkrétan feleennyiért megkapod mástól és most már nem is mondhatom azt, hogy műanyagban, mert ez is műanyag lett. Szomorú.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

"gyakoriak a másodperces gondolkodási idők, akadások a menüben görgetve is"

Oké. :U

És mégis, minden hibáját meg tudnám bocsátani, és reménykednék egy szoftveres javításban, DE hogy 21:9-es a kijelző (még mindig) -ez sajna nekem továbbra se való. (A 20:9 se tetszik, még mielőtt valaki azzal jönne.)

(#7) ghiottone válasza Ricardo (#1) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez nagyon gyengusz ilyen áron. Elolvastam a tesztet és a kategóriatárs Nothing Phone-hoz, vagy a Pixel 6a-hoz képest nem tudom értelmezni. 120 körül lenne ennek értelme, de nem 200-ért.

A fizikai dual sim helyetti 1 nano + 1 e-sim kombón meglepődtem, de középkategóriában ez már anno a 3a-nál megjelent 3 éve.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Hát ez ennyiért nem lett jó... méghozzá nagyon nem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Felüdülés erre a kijelzőre nézni. Se noccs, se lyuk, sem agyonkerekítés. Miért nem tudják ezt utánozni más gyártók?? A 21:9 viszont sok. Max 18:9-en tökéletes lenne. A kijelző.

(#10) Richárd22


Richárd22
csendes tag

Ez a full műanyag csomagolás valóban visszalépés az előzőhöz képest, persze ha az ember tokban hordja akkor nem feltűnő, de ha egyszer is kiveszi belőle gyorsan csalódik.

Egy Sony Xperia 10 III-nek vagyok a tulajdonosa, nem volt olcsó de az nem full műanyag, minőséginek érezni. Bírja a strapát (víz,por). Még a Sony előnye talán hogy nagyon szép hangja van, vezetékes fülest használok így ez kapóra jött.
Ennek az új verziónak egyetlen előnye az előzőhöz képest hogy nincs rajta a google asszisztens gomb, ebben ki is merült, most viszonylag olcsón hozzá lehet jutni a Sony Xperia 10 III-hez, az jobb vétel jelenleg mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#11) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Amilyen brutál jó lett az 1-IV, ez kb annyira gyengécske.

Oppo Find X7 Ultra...

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Semennyiért nem venném meg. Max egy esetben, ha filmnézős telefon kell. Bár akkor már inkább tablet.

(#13) Hallosz


Hallosz
senior tag

Köszönjük a tesztet, jó lett. Én előrendeltem. Át is vettem, ott az üzletben kicsomagoltam beraktam a kártyát és kipróbáltam. Kézbe fogni eszméletlenül kellemes érzés volt, a hívási hang pazar és itt vége is az élménynek. Már a tárcsázó képernyő is akadozott az üres rendszerben. Ott is maradt a boltban, nem hoztam el.

Mert lakni, muszáj.

(#14) doooo válasza SkyLine3000 (#9) üzenetére


doooo
veterán

Felüdülés ránézni, de azért túl hosszú, tehát kuka.
Tehát végülis nem akkora felüdülés...

Egyébként megvan még a G3, vagy már találtál utódot?

(#15) Elit3Zotya válasza doooo (#14) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Kuka.? Használtál is ilyent vagy csak úgy kitalálod.? Csak mert nekem az 1m 3 volt az eddigi legkényelmesebb a csúcstelefonok közül. Pl Ha a kényelem a fontos, akkor egy s22 ultra kb használhatatlan kategória hozzá képest, a hatalmas mérete és széles szögletes kijelzője miatt. :U

Oppo Find X7 Ultra...

(#16) consono


consono
nagyúr

Hát, lassan a Sony is elgondolkodhatna, hogy nem kellene e az LG példáját követnie és kiszállni a mobil bizniszből. Most még nagyjából arcvesztés nélkül megtehetnék...

"In God we trust. All others must bring data"

(#17) doooo válasza Elit3Zotya (#15) üzenetére


doooo
veterán

Ööö... ez az ő kommentje volt, nem az enyém.
(De amúgy igen, számomra is kuka, nem önmagában a képernyő aránya, azzal még meg lehetne barátkozni, de ha kombinálva van azokkal a kávákkal, akkor maga a készülék már abnormálisan hosszúkás, ilyen egykezes bohóckodások meg -mert hát szokás leírni, hogy "milyen jó ezeket a keskeny Sonykat egy kézben fogni"- nem érdekelnek (pedig ha nagyon muszáj, az S21Ultrámat is bírom még egy kézzel használni), már sok éve nem arra vannak kitalálva ezek a telefonok, és épp ezért állandó jelleggel nem is lehetséges úgy használni őket, ezt sem; azaz lényegtelen, hogy hány millivel szélesebb vagy keskenyebb, úgyis két kézzel lesz használva, semmiféle különbség nincs ilyen szempontból; más szempontból van, és ott sem a Sonyk javára).

[ Szerkesztve ]

(#18) Héliosz


Héliosz
tag

Kár érte... Pedig olyan jó lenne, ha "jó lenne". :D A mai napig szeretem a márkát, de sajnos az árazás még mindig nem jó. :(

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#19) odani


odani
tag

"Mostanában egyre többet szajkózzuk, hogy jobb lenne az éves generációs frissítések helyett kétévente új modelleket bemutatnia a gyártóknak.."
Kb. 5 éve szajkózom ezt. Totál felesleges ennyi modellel telefosni a piacot, kevesebb típusra kéne és komolyabb hangsúlyt fektetni, valamint jobb támogatást nyújtani. De hát ki vagyok én... illetve kivagyok én! :(

(#20) Elit3Zotya válasza doooo (#17) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

azaz lényegtelen, hogy hány millivel szélesebb vagy keskenyebb, úgyis két kézzel lesz használva, semmiféle különbség nincs ilyen szempontból. :B
Amúgy engem sem zavar ha nagy és széles egy telefon, de amikor a kezembe került az 1m3 kb ezerszer kényelmesebb volt használni, mint az s21 ultrámat amik egyszerre voltak nálam.
És minden szempontból össze tudtam hasonlítani őket.

Oppo Find X7 Ultra...

(#21) SkyLine3000 válasza doooo (#14) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem értetted a lényeget! Azért felüdülés ránéznem, mert nincs noccs, lyuk és nincs agyonkerekítve!

És ne kend rám, hogy az én kommentem, mert én sehol nem írtam, hogy kuka!!!

[ Szerkesztve ]

(#22) doooo válasza SkyLine3000 (#21) üzenetére


doooo
veterán

Azt írtad, hogy a 21:9 túl sok, max. 18:9 lenne jó. Magyarán számodra, 21:9-cel, kuka. Lényegtelen milyen jó, hogy egységes és lapos a képernyő, úgysem választanád ezt, mert túl hosszúkás (ezért is kérdeztem rá a G3-ra, mert sok éve, rendszeresen leírod, hogy neked minden mobil valami miatt kuka azóta, a 18:9-re is ezt mondtad anno, mikor még nem létezett notch).

[ Szerkesztve ]

(#23) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Szerintem teljesen jó
A piacon levő más készülékek annyira sz*rok mostanában (ezen árkategóriákban), hogy ez még a tavalyi árnál drágábban is szerintem a "jó lett" kategóriába került, pedig a tavalyi nem fogott meg.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#24) klaya86


klaya86
senior tag

Megmondom őszintén, addig olvastam a tesztet, hogy snapdragon 695. Mondom az nem lehet, az első oldalon 200 ezres árat láttam. Annyiért csak nem ezt harmatos procit rakták bele . Aztán vissza néztem, valóban 200 e ft. Azért az komoly a Sony részéről, hogy egy full műanyag telót, 60 hz+700 nit kombóval, meg snapi 695-el 200-ra áraz be. Egy Sony sem ár-érték bajnok az utóbbi évekbe, de ez kb pofátlanság már. Egy 90hz-es kijelző és egy snapdragon 778 ennyi pénzért szerintem alap kéne legyen. Ez a hardver ennyiért egy vicc.

(#25) janeszgol válasza DraXoN (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez jó lett? Galaxy A33 és A53, Poco X4 GT (ami bajnok), S20FE, Honor 50, Realme GT Master, Realme GT2. Ezek a jók.
Ez a Sony egy vacak semmi.

(#26) DS39 válasza SkyLine3000 (#9) üzenetére


DS39
nagyúr

Egyetértek. De sajnos ezt buktuk. :(

(#27) tomboy0013 válasza doooo (#22) üzenetére


tomboy0013
veterán

Évek óta beakadt a lemez a lyuk meg a noccs miatt nála. Minden Sony hírnél beírja ugyanezt a hozzászólást kb. Ha lyuk van a kijelzőn vagy noccs egy telónál akkor meg azt, hogy a G3 még megvan neki és inkább elővenné azt. Évek óta... félelmetes hogyan lehet ugyanazt évekig ismételgetni szinte változatlanul. :DDD

(#28) Kevin8997


Kevin8997
tag

Vajon kinek készülhetett ez a telefon ? Miért venné meg bárki ?

(#29) Hallosz válasza Kevin8997 (#28) üzenetére


Hallosz
senior tag

Háááát mit tagadjam, én nekirugaszkodtam.
Az eddigi péklapátok után jó lett volna egy kényelmesen átfogható telefon.
De nem úgy gondoltam, hogy a péklapátot vonalzóra cserélem.. . . :-)

Mert lakni, muszáj.

(#30) Armagedown


Armagedown
őstag

Ezt a raktárom ragadt alkatrészkupacból legózták össze?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#31) carl18


carl18
addikt

Elég érdekes a neve? Komolyan a Sony mobilokra rá jár a sors.
Amúgy nem értem miért nem próbálkoznak valami Playstation Mobilal?
Egy hordozható Playstation ami telefon is egybe, szerintem simán volna rá kereslet.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#32) sh4d0w válasza odani (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A Sony-nál már nem nagyon lehet kevesebb modellt csinálni: 1, 5, 10. Néha vannak vadhajtások, de 1-1 alkalom után kihalnak.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#33) SkyLine3000 válasza doooo (#22) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az nem azt jelenti, hogy kuka! Inkább egy ilyen, mint akármelyik másik. Az tény, hogy sokkal szimpibb a 16:9 vagy a 18:9, de mivel szinte csak a Sony gyárt viszonylag hagyományos kijelzőt, elnézném neki.

(#34) szupermacs


szupermacs
veterán

Az első két bekezdés után elröhögtem magam és nem olvastam tovább. Benne van minden, ami miatt a nagy cégek környezettudatossága és komolytalansága egy mondatban említhető.
Nem adunk semmi műanyagot, cserébe a dobozban egy túlárazott ipari (műanyag) hulladékot kap az ember.

(#35) doooo válasza SkyLine3000 (#33) üzenetére


doooo
veterán

Na így már világos. De arra ügyelj, hogy még időben ráfanyalodj egyre, mert egyszer csak nem lesz több ilyen. Max ha majd elterjed a kijelző alatti szelfikamera, de arra még várni kell.
Egyébként az Asus ROG-szériája is ilyen. És még csak nem is ennyire távirányító-alakúak.

(#36) Sn00k


Sn00k
veterán

Nem tudnam megszokni meg ha jo is lenne ezt a keskeny-nyulank. meretet.

3njoy the Lif3

(#37) DraXoN válasza janeszgol (#25) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Xaomi féle szoftverekben nem bízok, anno sokat ajálottam, sok telefon is volt olyan a családban (Mi, Redmi, Poco), de az elmúlt 2 évben ajánlott ilyen telefonok után csak fogom a fejem, folyamatos szoftverbajai vannak a tulajaiknak... nem úgy tűnik, hogy megoldódik.
Samsung... áhh nem, rondák mint a bűn, és sose voltam jóban az adott márkával (tudom egyéni preferencia, de akkor is.. nem), realme (hallok hasonló bajokat szoftverileg mint a xiaomik felől.. banki alkalmazás frissítésekkel voltak régebben gondok (ezt hallottam, de valahogy sose tudtam az adott márka felé rábeszélni magam.. és azok se olcsók már mint anno, persze lehet venni a "kifutó" modellt mindig akciósan az aktuális generációkhoz képest, de nem tudom, inkább nem venném). Honor 50? borzalmas a kamera design... lehet venném, de nem tudom szintén, nincs benne a "must have" érzés. Jelen felhozatalból nekem mindenképp a sony lenne (ez a példány) ha most kéne vennem valamit.
A "játék teljesítmény" nem érdekel, nem játszok a telefonon. Ha mégis akkor max valami puzzle vagy sudoku... a 10 éves telefonjaim is nevetve elbírták azokat. (igényem többre nincs).
Normális kamera (igazából ez a szint már nekem megfelel), akku üzemidő, épkézláb design és méret az igényem.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#38) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

szeretem a szotyit (most is az van) de odaig olvastam, hogy 200k-ert 1 hangszoron szol... szamomra itt vege is.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#39) Keenan


Keenan
friss újonc

Én előrendeléssel beszereztem a készüléket és így a promóciós fülhallgatóval nem éreztem irreálisan magasnak az árát.
Igen, lehet hogy ha tisztán csak a műszaki paramétereket nézzük, akkor ennyi pénzért lett volna jobb ajánlat, de számomra fontos volt hogy Sony, mivel eddig is az volt és eddig is jól bírták nem akartam váltani. Nekem tetszik a 21:9 arány, tetszik a kinézete, nincs idegesítő szenzor sziget stb....
Amit eddig tapasztaltam: az üzemidő az én átlag szokásaim mellett simán hozza a 3 napot (ha ebből vissza vennék a 4 is meglenne), filmezni, netezni, képeket nézegetni rajta nagyon jó. Az elkészült fotók minősége még tv-re rakva is szép, kivéve az éjszakai módban készültek.. Úgy még nem tudtam jót fotózni.
Nem bántam meg, hogy megvettem, szerencsére nem lesz belőle nép telefon, mert az jobban idegesítene, mint hogy nem 90 vagy 120 hrz a kép frissítés. Biztos bennem van a hiba, de én mint nem "gamer" felhasználó, észre sem veszem a különbséget.
A töltő azonban sajnálatos hogy kimaradt a dobozból, ez miatt a hülye bullshit zöld trend miatt.

(#40) peti85


peti85
senior tag

Csak nekem fura, hogy viragdani01 cikkeiben a kamerás oldalakon ír valamelyik kamera modulról (pl. ultraszéles), aztán utána jön egy címsor a kameramodul megnevezésével (pl. 8 MP ultraszéles kamera)majd utána a képek.
Szerintem logikusabb lenne a kamera megnevezésével kezdeni, majd arról a leírás és utána a példafotók. Vagy ez csak nekem logikátlan?
Abszolút építő jellegűnek szántam! :R

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#41) doooo válasza peti85 (#40) üzenetére


doooo
veterán

Van benne valami, és nem is nehéz változtatni rajta. De még így is sokkal jobb, mint más tesztekben, ahol néha kész rejtvény, hogy akkor most milyen képek is vannak itt, meg mivel is csinálták ezeket...

(#42) viragdani01 válasza peti85 (#40) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Vannak, akik csak a képeket nézik, azért van a fotók előtt az az egy sor kiemelve, hogy melyik képek következnek. De logikus, amit írsz, hogy a szöveges rész + képek együtt legyenek elválasztva a félkövér sorokkal. ;) :R

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#43) Elit3Zotya válasza peti85 (#40) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nekem ez így ezerszer jobb, mintha egybe lennének ömlesztve a képek és egy mondatba volna írva melyik sor mivel készült. Azt se tudod mi mivel van, milyen felbontásban. Nekem pont az ő tesztjei tetszenek a legjobban, pont a képek elrendezése miatt. :U

Oppo Find X7 Ultra...

(#44) DS39 válasza Elit3Zotya (#43) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem is jobb így, ahogy jelenleg van elrendezve.

(#45) peti85


peti85
senior tag

Félreértitek (már aki), nem azzal van bajom, hogy ki van emelve melyik kameramodullal készültek a képek! Az szerintem is jó hogy tagolva van a teszt modulokra. Csak a címsorral kéne kezdődnie egy modul bemutatásának, majd utána a leírás, majd a képek. Jelenleg a szöveges leírást megelőzi a címsor, pedig szerintem úgy lenne logikus, hogy azzal kezdődjön, hiszen abból tudod, hogy most mi következik. Nem a szöveges rész után, hogy az előbb mégis miről olvastam.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#46) janeszgol válasza Elit3Zotya (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem a Bone-fele modszer jobban tetszik.

"Blablabla, elso oszlop 100 mpx, a masodik 12 mpx, a harmadik a szeleslato..."

De ahogy most a Dani csinalta, ez is tok jo igy.

[ Szerkesztve ]

(#47) xsjado93


xsjado93
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy fog-e kapni SailfishOS-t, bár így, hogy alig van különbség a III és a IV között, nem lenne sok értelme.

Your life is a lie.

(#48) Ricardo válasza xsjado93 (#47) üzenetére


Ricardo
félisten

SailfisOS. De rég hallottam róluk. Hogy állhatnak most?

(#49) mdraco válasza janeszgol (#25) üzenetére


mdraco
őstag

Ezek közül egyik sem kompakt mint ez a sony. De sajnos Xperia nem meggyőző :(

(#50) xsjado93 válasza Ricardo (#48) üzenetére


xsjado93
senior tag

Én rendszeresen rájuk nézek, meg kacérkodok is a gondolattal, hogy egyszer kipróbáljam. A Sony 10-es szériájára eddig mindig portolták a rendszert, ha jól rémlik. Jelenleg a 10 III a legmodernebb modell, ami támofatva van. Elvileg az android app support is egyre fejlődik.
De amúgy furának tartom, hogy egy európai fejlesztés, és milyen kevés figyelmet kap a hazai szakportálokon (szemben az n+1-edik - számomra- teljesen érdektelen kínai csodákkal). :N

Your life is a lie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.