Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) oriic válasza Def26 (#4400) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

lol. :DDD

Live-Die-Respawn

(#4402) GazRic válasza ted_mosby (#4399) üzenetére


GazRic
senior tag

Egy tény a mai hang vezérelt ONE videó után, azért roppant kényelmes játék közben egy sima "Record" parancsa felvenni valamit, ügy hogy közben meg sem kell állnod egy pillanatra se.
Pl. ha egy killzone hentesélt át fel akarok venni multiba és átküldeni 720p-s ONEos haveroknak :DD , csak pieszfór rekórd , pieszfór sher ... :D

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#4403) Madwe válasza GazRic (#4402) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miért lenne sokkal rosszabb a helyzet a ds4en elhelyezett share gombot megnyomni, ott van egy ujjnyújtásnyira mint eddig a select:D És miután mindig az utolsó 15 percet fel tudja venni mert letárolja azt, ezért elég a játéktörténelmi csúcsteljesítmény megtörténte után megnyomni a share gombot, és máris rendelkezésedre áll az előző 15 perc bravúrjának a felvett videoanyaga... Szerintem ez bőven jó erre... (+ ha lesz ps eye-od biztos lesz benne ilyen hangvezérlés is, bár én még normális hangvezérlést ami működne sehol nem láttam...) Persze ha egy 15+ perces megosztani való hihetetlen akciódús jelentről beszélünk, akkor 1: bajban vagy mert 2 részben fog csak beleférni és a nagy akciózás közepette az első etupnál meg kell nyomd a gombot 2: ebből kéne megélj mert 15+ percig ez nem semmi teljesítmény :P

[ Szerkesztve ]

(#4404) Elderath


Elderath
őstag

Nathan Jones ‏@zjonesyy 1h
@jackfrags @preston647 he is surprised that the ps4 multiplayer looks better than the xbone single player

JackFrags ‏@jackfrags 43m
@zjonesyy @preston647 DING DING DING DING DING DING DING

lol úgy néz ki PS4en a multi (!) szebb, mint boxon a single :D Jól elkúrták MSék azt a gépet... Holnap jönnek első normális minőségű direct feed videók mindkét verzióról.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#4405) Def26 válasza Elderath (#4404) üzenetére


Def26
félisten

Várom. Honnan az infó?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4406) Elderath válasza Def26 (#4405) üzenetére


Elderath
őstag

jackfrag twitter. Honlap lesz youtube csatornáján fent videó is. Ő is meg sok más híresebb youtuber voltak DICEnál és rögzítettek gameplayt, amiről holnap jár le embargo.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#4407) Zoli1117Bak válasza Elderath (#4404) üzenetére


Zoli1117Bak
tag

Nem hiszem hogy szebb lessz miert is volna szebb eleve 720p rol indul max csak ugyan olyan lehet fel skálazva nem?

psn:babax1117

(#4408) Elderath válasza Zoli1117Bak (#4407) üzenetére


Elderath
őstag

Na most ennek fuss neki még egyszer :D

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#4409) vg válasza Zoli1117Bak (#4407) üzenetére


vg
addikt

Nem jól tudod.

(#4410) Zoli1117Bak


Zoli1117Bak
tag

Meg azt is hallotam hogy nehezebb fejleszteni xboxra?

psn:babax1117

(#4411) Madwe válasza Zoli1117Bak (#4407) üzenetére


Madwe
nagyúr

A felbontásnak és a grafika szépségének nincs ilyen 1 az 1 aránya, lehet egy 720as játék 1000x szebb mint egy 1080as :D Adott hw esetén réadásul pont hogy szebb is, hiszen a 720p-t könnyebben kiszámolja a hw, ezért extra opciókat effekteket árnyékokat képsimítást stb be lehet kapcsolni, míg lehet az 1080p-t alig nyögi ki minimum grafikán...

A single mód meg ált. mindig szebb mint a multi, mert sp-ben 30 fps körüli érték az átlag amit becéloznak,multiban viszont a 60 fps az ami elfogadott manapság, és adott hw-en nagyobb fps-hez adott felbontáson rosszabb grafika társul...

[ Szerkesztve ]

(#4412) Zoli1117Bak válasza Elderath (#4408) üzenetére


Zoli1117Bak
tag

Ja :) az xbox-ra gondoltam,hogy eleve hátránnyal indul:hardver,720p támogatás és max 1-2 trükk bevetésével max olyan szintet tudnak hozni mint a ps4 a Single módban is.De lehet hogy en gondolom rosszul?

psn:babax1117

(#4413) Zoli1117Bak válasza Madwe (#4411) üzenetére


Zoli1117Bak
tag

Értem,kössz :)

psn:babax1117

(#4414) Jakesz


Jakesz
őstag

Assassins Creed IV PS3 vs PS4 összehasonlítás.
A vizet leszámítva semmiben nem néz ki jobban a PS4 verzió, ellenben fakóbb. Sajnos csak egy egyszerű PS3 port. Nem ezért fogunk PS4-et venni.

(#4415) Norbee87


Norbee87
tag

Sziasztok van egy kérdésem vettem egy tv-t és gondolkozok ps4 vétellel is majd . Kérdeztem már másik topikban. Arra lennék kiváncsi,hogy nagy gond a 33ms input lag Samsung F6500 tévénél FPS játékoknál.Mivel már nincs már ps3-mom és azzal egy crt tévén nem volt gond vele. Köszi előre is a válaszokat

(#4416) GazRic válasza Jakesz (#4414) üzenetére


GazRic
senior tag

Hát tényleg semmi külömbség, pedig mint NEXTGEN zászlóshajó volt beharangozva ... lehet megveszem XBOXra mégis míg meg nem jön a PS4.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#4417) kovsol válasza Jakesz (#4414) üzenetére


kovsol
titán

Legalább akcióban hasonlították volna össze és nem ilyen előre bescriptelt jelenetben.
Jobb minőségű texturákat meg egy ilyen tömörített youtube videó nem adja át.

Amúgy meg miért portolnának pont PS3-ról? Akkor már inkább PC-ről... az közelebb áll hozzá.

May the Force be with you!

(#4418) haddent válasza Jakesz (#4414) üzenetére


haddent
addikt

Azért van különbség. Onnan kezdve, hogy PS4 -en éles FHD -ban, tehát 1080p -ben fut, PS3 meg nem. Ebből adódóan villódznak a dolgok, recések stb.. A textúrák is mélyebbek, és valóban "fakóbb", de szerintem a PS4 színei a reálisabbak, a PS3 kicsit "mesés" az én szememnek.

#4415 Norbee87 CRT -ét nem szabad lebecsülni, néhány CRT bizony zavarba ejtené az IPS -ket is még ma is. CRT válaszideje pl. kifejezetten kicsi, tehát rossz példa volt, még szép, hogy jól ment vele.
A 33ms.. hát passz... Elég soknak tűnik 2013 -ban, nem épp a legjobb panelt fogtad ki, ettől függetlenül nem hinném, hogy bármi nagyon észlelhető, meg nem szokható gondod adódna.

[ Szerkesztve ]

(#4419) Def26 válasza Norbee87 (#4415) üzenetére


Def26
félisten

Mindig game modban használd. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4420) Mrdevil válasza Jakesz (#4414) üzenetére


Mrdevil
addikt

Elvileg benne lesznek azok a csoda nextgen effektek, ( emlékeztek volt egy video is róla ) amiket most szerintem nem látunk tényleg ezen a videon. ( remélem ) :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#4421) bandi0000 válasza GazRic (#4416) üzenetére


bandi0000
nagyúr

első fél percben észre lehet venni, hogy mennyivel recésebb a PS3, és a ruha is eltorzul vagy nem is tudom jellemezni, de észrevehető a különbség

Xbox One: bandymnc

(#4422) krx21 válasza GazRic (#4416) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért van különbség... A PS4-es láthatóan nagyobb textúrákat használ... Persze élőben kéne megnézni...

(#4423) Madwe válasza Jakesz (#4414) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért ezen a beállított jeleneten is lehet látni sztem elég nagy különbségeket főleg a textúrákban, a hajó, a ruhák, az emberi bőr stb sokkal kidolgozottabb, valósabb, ahogy a mozgásuk is... Ráadásul youtube tömörítése miatt sok részlet tuti így is elveszik, ezeket élőben lehet jól eldönteni hogy mekkora a különbség...

A színek meg, ez mind kalibráció könyörgöm, a ps4esen visszább kell venni a háttérfényerőt és feljebb a kontrasztot hogy olyan legyen mint a ps3as, vagy a ps3-mon pont fordítva ha valakinek ez jön be, a lényeg ez mind beállítható a tvn, lol... :D

Persze félreértés ne essék nyilván sokkal szebb jobb címek jönnek majd kifejezetten erre a generációra idővel, főleg az exklúzívok, de kezdő multi címnek sztem ennyi fejlődés így hirtelen grafikailag sztem ok... Ps 2 nyitó címeire úgy látszik már kevesen emlékeznek :D

[ Szerkesztve ]

(#4424) k4rL^ válasza krx21 (#4422) üzenetére


k4rL^
senior tag

Meg ez egy cutscene a játékból.

(#4425) Tegla80 válasza Norbee87 (#4415) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
Ha elhiszed nekem (vagy utánanézel) 30ms ra tartják a lélektani határt ahonnan érezhető már a késés.
Sztem jó az amit vettél és ezt komolyan mondom :K
(100Hz es általam ismert idei Samsungból szinte ez 1ik legjobb , és érdekel a téma ;) )
persze lenne még akár jobb más márkából ,de ebbe ne menjünk bele mert felesleges már és tényleg nem rossz az amid van.Azonban mindenképp nevezd át a bemenetet amit használni fogsz "játékra",mert így "game"módban lesz a tv tutira és 33ms lesz a késés.Más módban a képjavítók miatt lehet sokkal több is.

jah. "crt" annak konkrétan 0ms az input lag ja :D (ez az etalon,mert ahhoz képest mérnek)
"Leo Bodnar" mérő még amivel mérnek,de ez más technika és picit magasabb értékeket ad.
akit érdekel utánaolvas

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#4426) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Tényleg,akkor mit is kapunk Driveclub helyett ps+ mellé? :F

(#4427) Zoli1117Bak


Zoli1117Bak
tag

http://www.gamekapocs.hu/hir/37306/playstation_4_ez_lesz_az_elso_rendszerfrissitesben AZ első rendszer frissitések

psn:babax1117

(#4428) Nayrobi válasza Ps Vita (#4426) üzenetére


Nayrobi
őstag

Első hónapban Resogun és a Contrast lesz a ps+ban.

(#4429) Ps Vita válasza Nayrobi (#4428) üzenetére


Ps Vita
őstag

Ez a Contrast érdekes:))
Az elején mely ingyenes játékok lesznek elérhetőek?Deep Down?Warframe?

(#4430) Nayrobi válasza Ps Vita (#4429) üzenetére


Nayrobi
őstag

A Deep Down február 22-én jelenik meg elvileg, a Warframet még nem tudom biztosra, de mintha az us store-on valaki már látta volna, szóval szerintem a megjelenéskor az is elérhető lesz.

(#4431) Ps Vita válasza Nayrobi (#4430) üzenetére


Ps Vita
őstag

:R

(#4432) Jakesz válasza Nayrobi (#4428) üzenetére


Jakesz
őstag

Hát nem ezekért fogunk előfizetni PS Plusra, az egyszer biztos. Maximum kipróbáljuk őket, ha már egyszer vannak, de a DriveClub-ot kicsit sem pótolják.

(#4433) Madwe válasza Jakesz (#4432) üzenetére


Madwe
nagyúr

Engem jobban érdekelnek speciel, pedig autobuzi vok, de a driveclub nekem kicsit árkádnak tűnik még mindig, de ha tévedek én leszek a legboldogabb! Abban az esetben viszont ugyis megvenném a teljes verziót, uh végülis tök mindegy...

(#4434) Nayrobi válasza Jakesz (#4432) üzenetére


Nayrobi
őstag

Szerintem nem meglepő, hogy az első nap még nem kapunk AAA címeket, nincs mit, ugye.

(#4435) Mrdevil válasza Madwe (#4433) üzenetére


Mrdevil
addikt

Van itt szó egy kis Drive Club-ról, nem tudom volt e már:
[link]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#4436) Xirtam válasza Mrdevil (#4435) üzenetére


Xirtam
veterán

Hát Forza 5-höz képest az autóhangok itt is gyérek. Turn10 iszonyat erős ezen a téren.

(#4437) Def26 válasza Xirtam (#4436) üzenetére


Def26
félisten

Nekem semmi bajom ezekkel a hangokkal. Sőt úgy nagyon különbséget sem érzek forza között. A GT sorozat viszont nekem nagyon gagyi hangokban.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4438) Def26


Def26
félisten

Megjelentek bf4 összehasonlító videók. Saját véleményem, hogy nem sok különbséget látok a két konzol között. :U Max. annyi, hogy xbox one -on kicsit több fps drop van. Xbox one@1280x720p ps4@1600x900.[link] [link]
A konzolok PC - n "High" beállításoknak megfelelő részletességben futnak. :))

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4439) bandi0000 válasza Def26 (#4438) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem tudom, szebbek a színek XO-n és mintha néhol részletesebb is lenne, de lehet csak én látom így

Xbox One: bandymnc

(#4440) oriic válasza Def26 (#4438) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem kevés az a drop.

Live-Die-Respawn

(#4441) SVLaller válasza bandi0000 (#4439) üzenetére


SVLaller
senior tag

én is úgy látom mintha a ps4-en fakóbb és homályosabb lenne a kép, vagy csak a Microsoft fizetett hirdetése ez is :)

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#4442) bandi0000 válasza SVLaller (#4441) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát remélem, nem az FPS nőtt a grafika rovására

Xbox One: bandymnc

(#4443) Def26


Def26
félisten

Szerintem mindkét konzol nagyon szépen teljesít. Nem látom azt a hatalmas lemaradást xbox one részéről. Battlefield 4 mondjuk jobban preferálja az xbox portot.
Mindkét gépen High res. textúrák vannak. Ahhoz hogy 1600x900 -as felbontáson, high beállításokon (nem tudom mennyi AA van rajta) fusson a játék egy elég komoly pc kell. :) Később még ennél is részletesebb játékok jönnek, egyszóval szép munka mindkét géptől. :R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4444) GazRic


GazRic
senior tag

Azért gyerekek az a single hangulat odavág rendesen- és ebbe a szarban se lesz coop. :(

ONE mintha élesebb lenne nem?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#4445) ldave válasza Def26 (#4443) üzenetére


ldave
félisten

Megnéznék azért egy jelen/nextgen összehasonlító videót is, csak hogy meg lehessen mutatni azoknak, akik szerint alig lépnek előre a jövendő konzolok.

A Slime draws near! Command?

(#4446) Def26 válasza ldave (#4445) üzenetére


Def26
félisten

Assassin's creed 4 -ben látod. [link] :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4448) Mister_X válasza Def26 (#4446) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De BF4-ben kellene. Sebaj, majd november 29. után biztos lesznek.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4449) haddent


haddent
addikt

Tényleg nem értem miről beszéltek... A színek kontraszt stb.. továbbra is kijelző kalibrációval ugyanolyanra hozható. Olyan, mintha AMD / nVidia vga kimenetét 1:1 -ben hasonlítanád össze. Lesz eltérés..
A másik, hogy jóval nagyobb a PS4 felbontása, cseréba az XBONE sokkal nagyobbakat droppol FPS -ben.
Miről beszélünk?

(#4450) Def26 válasza Mister_X (#4448) üzenetére


Def26
félisten

Á, szerintem még ma lesz. :) BF4 már megjelent, next gen verzió meg egyeseknek adott.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.