Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Madwe válasza vg (#3548) üzenetére


Madwe
nagyúr

De semmiképp sem natív felbontás (egyébként 16:9 miatt 1600x900 lesz az), natív felbontásról akkor beszélünk, amikor 1 az 1ben ugyanaz a felbontás mint a kijelzőé, FullHDnál a natív ugye az 1080p, de ha HD ready akkor meg a 720p a natív felbontás pl. A natív azért fontos, mert az azt jelenti, hogy a kijelzőn lévő 1-1 pixel valóban 1-1 pixelként jelenik meg. 900p esetén ugye van pl 1080 függőleges pixel, amin 900 pixelnyi adatot kell szétosztani, hogy teljes képernyőt kapjunk. Ilyenkor fel kell skálázni a képet, de az sosem lesz olyan szép, mint az eredeti natív felbontás...

[ez alapján érdemes kiindulni] és a nézési távolság valahol a 720 és 1080 között lehet ideális, inkább az 1080 felé, mert azért skálázzák, de azért a natív jobb lenne, az biztos...

[ Szerkesztve ]

(#3552) Def26


Def26
félisten

A Spanyol bemutatón túlmelegedett az egyik kiállított ps4.
Az üzenet annyiból állt, hogy a konzol nagyon magas hőmérsékletre melegedett melyet egy piros led csík is jelezett a gépen. A jelen lévők kinyitották a kiállított plexi dobozt és ezen művelet után 2 másodperccel már helyre is állt a rend. Nyugtázták a figyelmeztetést a kijelzőn és ment tovább a játék.
Valószínűleg a plexi box zártsága miatt melegedett túl a ps4, de remekül vette ezt az akadályt a biztonsági rendszer. [link] A hibajelenséget "The Red Line Of Deat" -nek nevezték el. :DDD

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3553) gyuribácsi88 válasza Def26 (#3552) üzenetére

Sose értettem az így kiállított termékeket, gyakorlatilag bezárják egy olyan helyre, ahol a saját hője megöli pillanatok alatt.

Minden műszaki termékre rá van írva, hogy még a polcba is úgy tedd be hogy legyen felette 5-10cm hely, a szellőzés miatt, meg hogy a hő el tudjon távozni.

Az viszont szép hogy a rendszer lekapcsolja magát, majd amíg vissza nem hűl, nem kapcsol be.

Ezt a régi gépeknél is megcsinálhatták volna :U

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#3554) Madwe válasza Def26 (#3552) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát igen, azért 1-2 luk elférne ezekre a hőkamra plexikre, de így legalább megnyugodtam kicsit h egyrészt nem nagyon tud túlmelegedni, de ha mégis akkor időben blokkol. Főleg ez a kinyitod és 2mp múlva visszahül hangzik jól, tényleg csak a zártság miatt lehetett és pikkpakk rendbeszedte magát, és azért gondolom ott nem az általam várható 2-3 órás egyhuzamos nyüstölésnek van kitéve hanem sokkal durvábbnak :D

(#3555) Def26 válasza Madwe (#3554) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem több lépcsős lehet. Ez az első volt, hogy üzenetet küld, aztán gondolom a következő az, hogy le is áll a gép.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3556) kovsol válasza Def26 (#3555) üzenetére


kovsol
titán

Tuti, hogy az AMD rakott bele védelmet. Azért nem ma kezdték már az ipart.
Szerintem első körben jelez, aztán vissza veszi az órajelet és utána le is áll.
Valószínüleg már hardver szinten benne van és nem csupán szoftveres.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3557) Mister_X válasza Madwe (#3551) üzenetére


Mister_X
nagyúr

HD Readyvel jelöltek mindent, ami nem FullHD, azaz HD Ready az 1024*768-as, 1280*720-as (volt egyáltalán ilyen?) és 1366*768-as TV is.

@kovsol: lenne itt öröm, ha a régi Athlon XP-s idők hol működő-hol nem működő COP-ját (CPU Overheat Protection) kapnánk :C

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3558) MasterMark válasza Mister_X (#3557) üzenetére


MasterMark
titán

HD Ready csak azt határozta meg, hogy 720p és 1080i jelet kell tudjon fogadni a TV. Azt nem, hogy min jeleníti meg.

Switch Tax

(#3559) kovsol válasza Mister_X (#3557) üzenetére


kovsol
titán

Az még sima Athlon prociknál volt probléms nem az XP nél. [link]
Ez már történelem amúgy is. :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3560) tDr1v3r válasza MasterMark (#3558) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Illetve a 720 pixel (és feletti) sormagasságú panelt jelöli.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3561) Def26 válasza kovsol (#3556) üzenetére


Def26
félisten

Igen, és valószínűleg ugyanez lesz xbox -one -ban is.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3562) krx21 válasza Def26 (#3552) üzenetére


krx21
nagyúr

A Xbox-nál ez mind extra features lett bejelentve, hogy ilyet is tud a gép... :C
Ezt akkor is nevetségesnek tartottam mint hír, ennek alapnak kell lennie, a Sony jól vizsgázott mindenféle hivatalos reklám nélkül...

(#3563) zenwalk


zenwalk
senior tag

A Bundle csomagoknál meg lehet választani a kontroller színét?

(#3564) zzola válasza zenwalk (#3563) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem nem.

(#3565) ldave válasza zenwalk (#3563) üzenetére


ldave
félisten

Fekete jár, én jobban szeretem, ha különböző színűek a kontrollereim, DS3-ból van fekete és fehér van nekem.

A Slime draws near! Command?

(#3566) zzeN válasza ldave (#3565) üzenetére


zzeN
aktív tag

Én biztosan kéket fogok majd később venni, viszont fehért is elfogadnék (majd árulni fogják egyszer biztosan).

(#3567) GazRic


GazRic
senior tag

Nofene!

"A Sony Magyarország hivatalos támogatásával útjára indítjuk Playstation 4 Előrendelői kártya-akciónkat, melynek keretén belül a kártya megvásárlásával a következőket nyújtja üzletünk:"

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3568) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Akkor tuti,hogy minden játék 18k lesz,még a multiplatformok is itthon? :U

(#3569) Def26 válasza GazRic (#3567) üzenetére


Def26
félisten

Pont írni akartam. Akkor csak rendes garis van ott is. Rendeltem is egy kártyát, remélem xirtam körbenyal érte. :P :D

ps vita: Szerintem tuti, mert külföldön is 60 euro az ára. [link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3570) Madwe válasza GazRic (#3567) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez nyilvánvalóan úgy működik hogy a már leadott megrendelés mellé elég megvenni ugyanazzal a profillal az oldalon, ugye, s nem kell újra leadni a rendelést ezzel együtt?

(#3571) Def26 válasza Madwe (#3570) üzenetére


Def26
félisten

Megveszed, meghozza a futár, kifizeted és amikor eljön a ps4 napja egyeztetsz velük, hogy tudod érvényesíteni a 10k -t.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3572) Blaise válasza Xirtam (#3481) üzenetére


Blaise
veterán

Nézzük, de mit is kéne látni? ;]

(#3573) Madwe válasza Def26 (#3571) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az anyagi részét értem, node ez a plusz előnyök között tünteti fel h a megjelenés napján megkapod, ebből gondolom, hogy ha nincs ilyenem, nem (biztos hogy) kapok dec.13-án, ez alapján kell gondolom megrendelt ps4 mellé csatolni, és nekik tudniuk kell melyik megrendeléshez vettek ilyen kártyánt.

(#3574) Def26 válasza Madwe (#3573) üzenetére


Def26
félisten

Én ez miatt vettem meg. Szerintem mindenki megkapja megjelenéskor a gépet. Nagyon jól állnak a gyártással.

"Exkluzív előrendelői ajándékcsomag (Pre-Order Pack)"

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3575) zzola válasza Def26 (#3574) üzenetére


zzola
félisten

Az előbb még PS4 OFF volt...
Vasárnap este írtam az Edigital-nak a garancia miatt, de azóta sem óhajtottak válaszolni... :W
Ha nem válaszolnak 1-2 napon belül, inkább megrendelem a "Hülye azért nem vagyok"-tól, ott is van -10% CTLM kártyára...

[ Szerkesztve ]

(#3576) Neoteric válasza Def26 (#3574) üzenetére


Neoteric
addikt

És abban mi van? :D

PSN: ne0teric_sAN

(#3577) zzeN válasza Neoteric (#3576) üzenetére


zzeN
aktív tag

Kapsz egy fos posztert max:D

(#3578) Def26 válasza zzola (#3575) üzenetére


Def26
félisten

Kis szemfüles. Muszáj mindkét gépet kipróbálni. :D Azt tartom meg amelyik tetszik.

Neoteric: Passz. Egész jó cuccok voltak ps vita -nál is.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3579) Mrdevil válasza Def26 (#3571) üzenetére


Mrdevil
addikt

Akkor most pl ha veszek ilyen ps4 kártyát, akkor azt a 10000ft-ot levonják majd az adott ps4 pakk árából?

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3580) zenwalk válasza Mrdevil (#3579) üzenetére


zenwalk
senior tag

Igen. Már én is előrendeltem egyet :DD

(#3581) zzola válasza Mrdevil (#3579) üzenetére


zzola
félisten

Sok értelmét nem látom, 10000 forintért kapsz 10000 forint kedvezményt, ez még a hülyének is megéri... :C

(#3582) kelzsoca válasza zzola (#3581) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt egy burkolt előlegnek is fel lehet fogni, aki ilyen kártyát vásárol, az nagy valószínűséggel a gépet is megvásárolja, mivel a kártyán az adott konzolbolt neve is olvasható, így máshol a kártya nem lesz érvényes.

Ez persze hoz magával egy kérdést, mi van azokkal a játékosokkal, akik eddig előrendelték a konzolt kedvezőbb áron, és kártya nélkül, nekik is garantált -e továbbra is a megjelenés napján való átvétel, vagy sem.

A kérdés engem nem érint, inkább mint hiányosság mutattam rá, valószínűleg más is fel fogja tenni a kérdést.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#3583) GazRic válasza kelzsoca (#3582) üzenetére


GazRic
senior tag

Igy igy! Teljesen egyetértek, mert akkor mit ért az előrendelést ... ha elő lehet magad vásárolni a sorban.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3584) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Beszéltem is velük telon, inkább holnap beugrok érte mocival. Azt mondta a srác, ők fognak csak kapni a Sony-tól gépeket a startnál, de csak annyit amennyi ilyen kártyát eladnak. Mások csak jan-feb környékén tudnak gépet szerezni, picit fura ez, és akkor mi van pl az 576 boltal, ők nem is kapnak dec13-ra?

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3585) hoby36


hoby36
senior tag

3 napja kaptam e-mailt a konzolokszervizétől,hogy nem változik már a ps4 előrendelői ára.Erre ma néztem a rendelésem és megint feljebb vitték. :W

A logikában semmi sem véletlen!

(#3586) Blaise válasza Mrdevil (#3584) üzenetére


Blaise
veterán

Ha te PS4-et árulnál nem próbálnál keresztbe tenni az össze többi boltnak azzal, hogy elhiteted, hogy csak nálad lesz? Gondolkodjatok már egy kicsit...

(#3587) SVLaller válasza Mrdevil (#3584) üzenetére


SVLaller
senior tag

akkor mi van az eddigi garantáltan a megjelenés napjára szöveggel? kíváncsi lennék a karácsony utáni januári februári uborkaszezonban hogy fog alakulni szerintetek a gép ára? most erősen gondolkozok hogy mi legyen, meg kellene várni hogy a ps4-xbox-mantle-kaveri sokszögből vajon mi sül ki melyik lenne a befutó. :U

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#3588) v!ct0y válasza SVLaller (#3587) üzenetére


v!ct0y
veterán

kv nál már most 128 az ára.

(#3589) SVLaller válasza v!ct0y (#3588) üzenetére


SVLaller
senior tag

azt gondoltam, hogy nem fogják féláron osztogatni, de remélem nem lesz több az előrendelői árnál sem, hogy szokott ez alakulni?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#3590) kelzsoca válasza SVLaller (#3589) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem kezd olyan magasan mint a korábbi generációk, így nem is nagyon van honnan csökkennie az árnak.
Az ár emelkedhet ha gyengül a forint, vagy készlethiány keletkezik.

https://vertigostore.eu

(#3591) GazRic válasza v!ct0y (#3588) üzenetére


GazRic
senior tag

Mivel ez a hivatalos ajánlott ár.
Akinek előrendelése volt annak 125 ezer.

Off: Zalából van itt valaki amúgy?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3592) Xirtam válasza Mrdevil (#3584) üzenetére


Xirtam
veterán

Following is a statement directly from the Watch_Dogs development teams announcing the delay of all versions to Spring 2014:

(#3593) zzola válasza kelzsoca (#3582) üzenetére


zzola
félisten

Burkolt előleg, vagy éppen hívhatjuk parasztvakításnak is! Persze a kérdésed jó..

(#3594) zzola válasza Mrdevil (#3584) üzenetére


zzola
félisten

És a többi hivatalos viszonteladóval mi lesz? Az egész országban csak a Konzolvilág értékesít majd PS4-et? Ülj le fiam, egyes! :W

(#3595) Xirtam válasza zzola (#3593) üzenetére


Xirtam
veterán

Ez alapján kap a bolt gépet. Parasztvakítás persze, meg burkolt előleg. Egy közel 10 éve fennálló cégnél pont ez a xy x 10.000 Ft kell, szükséges, hogy kifizesse a PS4-et. Miért kell mindenben a rosszat látnotok? :F :F Megveszed máshol ilyen egyszerű.

Nem 576 és társain kívül csak KV-ba lesz PS4.

[ Szerkesztve ]

(#3596) GazRic válasza Xirtam (#3595) üzenetére


GazRic
senior tag

Én holnap rendelem .. van előrendelésem, remélem ahoz jó. Bár lehet egy Killzone bundle csere jobb lenne.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3597) zzola válasza Xirtam (#3595) üzenetére


zzola
félisten

Én nem mondtam, hogy rossz! Nem ismerem az üzletpolitikájukat, de biztosan biztosra akarnak menni, ennyi. Vannak nagyobb tőkével rendelkező üzletek, ahol nem kérnek előleget...

(#3598) Mrdevil válasza zzola (#3594) üzenetére


Mrdevil
addikt

Erről beszélek én is, fiam. Tudom én mi a helyzet, csak leírtam amit mondtak, azért én sem most jöttem le arról a bizonyos falvédőröl. :DDD

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3599) zzola válasza Mrdevil (#3598) üzenetére


zzola
félisten

Akkor ne haragudj, nem éreztem az iróniát a mondatodban!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.