Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) GazRic válasza v!ct0y (#3100) üzenetére


GazRic
senior tag

Várjunk valami hivatalosat ...

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3102) Xmodule


Xmodule
őstag

Nekem meg nem ment még mindig el a gamer pc-m. Ugyhogy szerintem idén már nekem sem lesz PS4... Talán jobb is várni egy kicsit. Mondjuk engem legjobban a watch_dogs miatt érdekel egyelöre semmi másért. De most elvagyok a GTA V-tel egy jó darabig (aki nem játszik még vele az sürgösen álljon neki mert nagyon jó!:) )

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3103) tDr1v3r válasza Xmodule (#3102) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Watch_Dogs lesz PC-re is.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3104) Def26 válasza Jakesz (#3099) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem egyre megy hogy honnan rendelsz egy hivatalosan nem kapható gépet.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3105) Xmodule válasza tDr1v3r (#3103) üzenetére


Xmodule
őstag

Hm... Ezt nem tudtam. Mondjuk nálam akkor is a kontroller + 50" plazma páros a nyerő.:) (nem a pct nem kössük a tvre)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3106) tDr1v3r válasza Xmodule (#3105) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akkor megveszed x360-ra. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3107) Xmodule válasza tDr1v3r (#3106) üzenetére


Xmodule
őstag

Hoppá. Jobban körbe kellet volna néznem mert en azt hittem ez PS4 exkluzív lesz. De akkor ezt meg xbox360 ra veszem aztán majd jövőre valamikor ps4 ha jön ra valami exkluzív cím ami tetszik.:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3108) krx21 válasza GazRic (#3097) üzenetére


krx21
nagyúr

"nem csak nyers erőben, hanem a kihasználhatóságban is megmutatkozik"

Ahhoz képest, hogy ezt a mondatot még kiemeli is a cikk, a végén az ellenkezőjére utal...
A két konzol programozhatósága nagyon hasonló, tehát ha nagyon sok a közös kód, akkor az erősebb GPU és a gyorsabb RAM automatikusan meg kell hogy tegye a hatását, mindenféle plusz algoritmikusok nélkül is, hasonló képen mint PC-n... Én legalább is így gondolom...
Aztán lehet persze, hogy a "kenőpénzek algoritmusa" fog inkább dominálni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#3109) haddent válasza krx21 (#3108) üzenetére


haddent
addikt

Nagyon hasonló a két konzol programozhatósága, de mégis más. Az XboX One- t sikerült megint kicsit túlbonyolítani az XDRAM -mal, cserébe viszont van dedikált audio meg ilyen-olyan chip. Meglátjuk. Az biztos, hogy gyengébb. Az, már nem biztos, hogy a multiplatform játékok csúnyábbak lesznek rajta.

(#3110) whYz válasza haddent (#3096) üzenetére


whYz
addikt

Nekem engedi, hogy elorendeljem. Nem ertem miert mondod.

(#3111) GazRic válasza whYz (#3110) üzenetére


GazRic
senior tag

Engedi, csak senki nem tudja pontosan hány darab lesz összesen 29-én.
Konzolvilagvan és SONY Szalonban van pl. előrdelésem, mind a kettő igérte hivatalos forrásból gyártói garral. Darbszámot nem mondanak, de mindenkinek nem jut az tuti.

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3112) SVLaller válasza GazRic (#3111) üzenetére


SVLaller
senior tag

főleg ha mindenki duplán-triplán rendelte elő, amit ugye nem akar majd átvenni...ott fog állni a sok előrendelt konzol hegyekben :D

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#3113) Def26 válasza tDr1v3r (#3081) üzenetére


Def26
félisten

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3114) GazRic válasza SVLaller (#3112) üzenetére


GazRic
senior tag

nem hiszem hogy sokáig lenne készleten :))

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3115) Def26 válasza SVLaller (#3112) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem ez azért van, mert senki nem bízik a Magyar üzletekben.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3116) tDr1v3r válasza Def26 (#3113) üzenetére


tDr1v3r
veterán

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3117) Def26 válasza tDr1v3r (#3116) üzenetére


Def26
félisten

Ennyire? :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3118) haddent válasza Def26 (#3117) üzenetére


haddent
addikt

Nem hinném, hogy a magyar üzletek hibája lenne a Sony számomra továbbra is érthetetlen lépése..
Hivatalosan ugye nem lesz PS4 -ünk igaz? A magyar üzletek meg mégis megpróbálják megoldani valahogy. Na ebben hogy bízzon bárki is? Ők maguk sem tudják biztosan ...

(#3119) SVLaller válasza haddent (#3118) üzenetére


SVLaller
senior tag

Ausztriában lesz hivatalosan, gondolom osztrák nagykerből fog bejönni mint ahogy már sok hw így kerül az országba.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#3120) haddent válasza SVLaller (#3119) üzenetére


haddent
addikt

Kicsit akkor is más a helyzet. Vegyünk egy Titan -t példának. Volt Ausztriában 100db mondjuk, abból nyilván nem akart ott minden második ember egyet, simán kimentek embereink, hoztak ide is vagy 20 -at. De PS4 előrendelést elvileg már Európa sehol nem vesz fel... Tehát nehezen tudom elhinni, hogy egy kis pénzespacsi nélkül jutna nekik onnan.

(#3121) Snoop-y válasza haddent (#3120) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk is lehet siman rendelni Tesco-ban (UK)is meg game konzol boltban is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3122) ldave


ldave
félisten

pzstm fórumtársammal ma voltunk Bécsben a Game City rendezvényen, ahol a PS4-et is volt lehetősünk kipróbálni a Knack című játék személyében (volt még Driveclub is, de abba a sorba nem álltunk be).

Sajnos maga a gép el volt zárva egy átlátsz műanyag doboz mögé, szóval nem lehetett nagyon megnézni, megérinteni vagy meghallgatni, egyedül a dobozból kilógó kontrollert lehetett kézbe venni.

Maga a DS4 számomra abszolút pozitív élmény. Először is picivel nehezebb, mint a DS3, ami nekem bejön, az anyaga is jobb lett szerintem, kicsit érdesebb, kevésbé csúszik az ember kezében. Aztán a két markolat érzésre messzebb került egymástól, mint a DS3 esetében, és az íve is változott, fura érzés volt DS1-2-3 után kézben tartani, az az "ismerős, de mégis picit más érzés" :) Az analóg karok jók, bár nekem a régivel se volt bajom, bár fura, hogy van a kis pereme, eddig teljesen domború volt a kar feje. A hátsó trigger gombok nagyot változtak, a két felső ívesebb lett, az alsók pedig az analóg karokhoz hasonlóan inkább homorúak lettel.

A touchpad viszont szerintem értelmetlen, kényelmetlen elérni (mondjuk nekem az átlagnál rövidebb ujjaim vannak) és nem érződik természetes mozdulatnak, hogy oda középre nyúlkálok. Számomra ez a DS4 egyetlen gyenge pontja, amúgy egy nagyon jó kontrollert készített a Sony. Akik DS3-ról váltanak hamar megszokják szerintem, akinek pedig ez lesz az első konzolja, az elsőre szeretni fogja.

A Knack már érdekesebb történet, nem nevezném system seller címnek. Magát a főhőst leszámítva akár egy PS3-as cím is lehetne, semmi extra nem volt, ráadásul a játék nem is volt folyamatos. Nem tudom mennyire volt béta a hardver és a szoftver, de párszor nagyon zavaróan beszaggatott. A főszereplő kis robot viszont aranyos karakter és amikor a pálya végére sokezer darabból áll már össze, azt tényleg elhiszem, hogy a PS3 már nem lenne képes kiszámolni és mozgatni.

Ezen kívül még a Destiny-t lehetett megnézni, de az csak az E3-as vagy Gamescom-os demó lejátszása volt, videó formájában. Állítólag PS4-en futott. Na, az viszont már inkább a system seller kategória (lenne, ha nem jönne a PS4 mellett minden másra is :) ) Nekem nagyon tetszett, a látvány picit a Halo-t idézte, szóval nem a Crysis féle realisztikus irány, hanem inkább egy picit a művészibb kategória, ami a szememben egy jó nagy piros pont. A játékmenet jónak ígérkezik ezzel a coop-multi keverékkel, ha lesz PS4-em, akkor ez a játék biztos ott lesz majd a polcon (bár ha jók lesznek a tesztek a PS3-as verzióról, akkor lehet azt veszem meg).

pzstm jóvoltában itt a DS4 a kezemben :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#3123) oriic válasza ldave (#3122) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:C :R

Azt a kék világítást a fenéért sem tudom megszokni. :DDD

Live-Die-Respawn

(#3124) rocket válasza oriic (#3123) üzenetére


rocket
nagyúr

Foleg mikor a TV kepernyojerol tukrozodik vissza :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3125) Mrdevil válasza ldave (#3122) üzenetére


Mrdevil
addikt

Áh fene, engem is kivihettetek volna. :D

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3126) krx21 válasza ldave (#3122) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi az élménybeszámolót... :R

(#3127) Jakesz


Jakesz
őstag

(#3128) GazRic válasza Jakesz (#3127) üzenetére


GazRic
senior tag

Kezd mókás lenni, sorra húzzák le a dolgokat ... és ezt is megmagyarázza majd valaki.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3129) Elderath válasza Jakesz (#3127) üzenetére


Elderath
őstag

Stabil 30 sokkal jobb, mint egy 30-60 között ugráló valami. Ráadásul ilyen játékba elég a 30. 60 FPSért egy szép singleplayer játékot nekem ne butítsanak le csak azért, hogy 60 legyen. Multi fps már más tészta.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#3130) glspeter1 válasza Elderath (#3129) üzenetére


glspeter1
őstag

Így van. :K
Higgyétek el, idővel minden (remélem) játék 1080p - 60fps lesz.
Most még nincs verseny, nem ismerik annyira ezt az egészet.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#3131) Peat;) válasza GazRic (#3128) üzenetére


Peat;)
veterán

Ilyen pc-t lehúzó hangulatú cikkek után ami mindenhol jellemző szerintem is elgondolkodtató az a dolog ami jelenleg lezajlik. Az már tény hogy erős túlzásokat terjesztettek, mert az is az állítás része volt sokáig hogy azonnal, már az első címektől kezdve könnyű lesz elérni a plusz erőt, mert olyan könnyű programozni ezeket a brutális erőgépeket. Jelenleg meg ott tartunk hogy ha ugyanannyi pénzből ha pc-t rak össze az ember (monitor nélkül természetesen) akkor nem lesz sokkal lemaradva a konzoloktól, már ha le lesz...ilyen azért nem volt az előző generációnál.

Kedvenc mondatom a cikkből: "Építhető tehát gyorsabb PC a konzoloknál, de a hardverben található képességek kihasználása szempontjából mérföldekre lesz attól, amire az Xbox One és a PlayStation 4 képes." Hát izé. Adjuk lejjebb az elvárásokat szerintem hogy senki ne csalódjon, ahhoz lesz elég kraft hogy kiváló játékok szülessenek, a többit meg majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#3132) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

Oké, nyert a PC-tek minden téren, csak lépjünk már túl ezen, én olvasni unom, ti írni hogyhogy nem?

PS4-hez van kamera, oké. De a mostani 3-hoz kiadott Move-nak van/lesz valami alternatívája? Mert az egyik legjobb deal volt a géphez anno szvsz.

(#3133) Nayrobi válasza rachmaninoff (#3132) üzenetére


Nayrobi
őstag

A fagyi működni fog a PS4 kamerájával, de anélkül is, olyan kinect módra.

Mellesleg nem értem, hogy miért fontos az, hogy egy x összegből milyen PC-t rak össze valaki, amikor költhet bármennyit rá, egy Killzone, egy Beyond, egy GT6, egy Forza vagy egy Halo nem fog menni rajta, ugye...

(#3134) Peat;) válasza rachmaninoff (#3132) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem erről van szó, arról hogy állítanak valamit amire csak a cáfolat érkezik a gyakorlati oldalról. A PeatSz live gamertagomon látható hogy kedvelem a konzolokat, de ha valótlant állítanak azt oldaltól függetlenül elítélni kell és nem támogatni. Én meggyőzőbb minőségre számítottam a nyítócímek esetében, hiba volt elhinnem annak a felét amit állítottak...

[ Szerkesztve ]

(#3135) GazRic válasza Nayrobi (#3133) üzenetére


GazRic
senior tag

Meg mondjuk a most összerekott 125ezres PCre 6-7 év mulva milyen játék jön és milyen a knzolra :D még a Windows 1256 se fog felmenni :D

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3136) tarragona válasza Peat;) (#3134) üzenetére


tarragona
csendes tag

"Én meggyőzőbb minőségre számítottam a nyítócímek esetében" -bocs, nem gondolta senki, hogy Te már kijátszottad otthon a nyitócímeket, és csaladkoznod kellett..én azt hittem, az ember úgy ítél, amit lát és tesztel, nem pedig amit olvasgat :)

(#3137) Mrdevil válasza Jakesz (#3127) üzenetére


Mrdevil
addikt

Igen, már akartam is linkelni pár napja én is. Érdekes dolgok ezek, bár tényleg várjuk ki a végét. Lássuk saját szemünkkel a dolgokat, hogy festenek.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#3138) zenwalk


zenwalk
senior tag

Akkor most mi is lesz a különbség az ps4 és ps3 között? :DD

(#3139) Jakesz válasza Elderath (#3129) üzenetére


Jakesz
őstag

Na oké, de a BF4 mégis hogy lesz képes 60 FPS-re single-ben és multiban is? Pedig az már mondhatni nextgen cím, viszont az eddigi Watch Dogs gameplay-ek nem tükrözik a nextgen élményt. Úgyhogy inkább jobb betudni ezt a Ubisoft lustaságának vagy tapasztalatlanságának.

(#3140) haddent válasza Jakesz (#3139) üzenetére


haddent
addikt

Teljesen más játékmotor, tök más fejlesztők, köze-nincs-egymáshoz progamozók soroljam még? :DDD

(#3141) krx21 válasza Jakesz (#3139) üzenetére


krx21
nagyúr

"Na oké, de a BF4 mégis hogy lesz képes 60 FPS-re single-ben és multiban is? "

Sajnos butított grafikával...

(#3142) Jakesz válasza haddent (#3140) üzenetére


Jakesz
őstag

Többek közt én is ezekre gondoltam :)

(#3141) krx21
Igen, de grafikailag a nextgen Watch Dogs sem néz ki jobban a butított BF4-nél.

(#3143) tDr1v3r válasza krx21 (#3141) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kérdés hogy mennyire... amit a One-on prezentáltak E3-on egyáltalán nem nézett ki szarul, oké single player volt meg valószínűleg devkiten futott, de akkoris. Attól csak nem térnek el annyira...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3144) krx21 válasza Jakesz (#3142) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát azért szerintem jobban néz ki, de a videók alapján persze nehéz ezt megítélni...

(#3145) Jakesz válasza tDr1v3r (#3143) üzenetére


Jakesz
őstag

PS4 gameplay
Bár nem tökéletes a kamerás felvétel végett, de nagyjából fel lehet mérni a butítás mértékét.

(#3146) Elderath válasza Jakesz (#3145) üzenetére


Elderath
őstag

Nagyjából semennyire.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#3147) GazRic válasza Elderath (#3146) üzenetére


GazRic
senior tag

Lenne itt a polcon a gép, a lemez a PS4ben ... aztán jól elmesélném mennyire buta :C :C :C

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3148) GazRic


GazRic
senior tag

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#3149) Ps Vita válasza GazRic (#3148) üzenetére


Ps Vita
őstag

:Y

(#3150) GazRic válasza Ps Vita (#3149) üzenetére


GazRic
senior tag

Forrás ... bár csak "art"

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.