Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) haddent válasza Mister_X (#4149) üzenetére


haddent
addikt

Neked legyen igazad, mert akkor ez további tartalékokat jelentene, aminek mindenki (én biztosan) nagyon örülne :R
DE, szerintem épp a példádban a kulcs. Odatoltak egy HD7850 -et, hogy tessék alacsonyszinten lehet GCN -re programozgatni, ja és hopp még itt van mellé egy fasza x86/amd64 APU ami ráadásul mélyintegrációval közös memóriateret használ a GCN -el. Ja hogy a GPU és a CPU architektúra is több éves már (ugye a GCN a fiatalabb, ő is mostmár 2-3 éves ha nem több?), tehát eléggé ismertek a dolgok szerintem.
De kivételesen az én tippem ellen szurkolok :DDD :K

(#4152) Mister_X válasza haddent (#4151) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nagyon hasznos olvasmány.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4153) Ps Vita válasza Def26 (#4150) üzenetére


Ps Vita
őstag

:DD
Ja de jó is lesz ez a Killzone(multi):))

(#4154) haddent válasza Mister_X (#4152) üzenetére


haddent
addikt

Ezt már olvastam amikor kijött, de most felelevenítettem a dolgokat. Nem találom hülyeségnek amit írtam.. Szerintem a cpu és a gpu architektúrája is ismerős és közkedvelt szereplők a fejlesztők köreiben, így én úgy tippelem, hogy messze nem ír majd le olyan szép ívet a teljesítménye a nextgen konzoloknak életciklusuk alatt, mint a mostani generációé volt.
Egyetlen dolog, ami nagyon új lehet, hogy valóban egy mélyintegrációról van szó, optimalizálni lehet ezt-azt. Ez nagyon jól hangzik, hogy a GPU majd hűde be fog segíteni a CPU -nak, de akkor nyilván magunk alatt vágjuk a fát kicsit, hiszen ilyenkor a grafikus teljesítmény csökkenhet. Hogy kicsit ellent mondjak magamnak: a GCN ugye elég "torz" egy gyerkőc, aránytalanul sok a compute egység a textúrázóhoz képest, tehát lehetséges, hogy nem, vagy alig fog csökkeni a grafikai teljesítmény és mégis jócskán be tud segíteni majd a CPU -nak. (GPU és CPU szigorúan elméletben ugye, mivel már csak APU van)
Szóval meglátjuk kinek lesz igaza, én valóban neked szurkolok, mert akarok többet, szebbet, jobban gyorsabban :DDD
Én viszont kitartok amellett, hogy grafikailag nem lesz túl sok változás (értsd: effektek, felbontás, FPS ...). Amit el tudok képzelni, hogy valóban a mélyintegrációba beletanulnak jócskán a srácok és a grafikai teljesítmény nyírbálása nélkül felszabadítanak egy komoly számítási teljesítményt, amelyet különböző klassz cuccokra lehet fordítani, pl.: mint amit Abu is írt, A.I, fizika, természeti elemek stb... (És itt megintcsak nem grafikai megoldásokra gondolok, hanem életszerűségre. Nem biztos, hogy szebb lesz az az akármi, csak sokkal hihetőbben fog mozogni, életre kel.)
Jó hosszúra sikeredett. Egyébként nem teljes mértékben laikusként írok hülyeségeket, prog.terv.infót tanulok. Persze ettől még lehet hülyeség, de szerintem van benne logika/igazság..

[ Szerkesztve ]

(#4155) Mister_X válasza haddent (#4154) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én már eleve azt mondom, hogy elértük azt a szinter, hogy feljebb minek. Nem kell több poligon, nem kellenek nagyobb felbontású textúrák. Most itt az ideje, hogy a fa viselkedjen faként, a ház omoljon össze úgy, ahogy kell, a víz ne valami zselészerű lötty legyen, stb. Watch_Dogs ilyesmiket fog megvalósítani konzolon és remélem majd PC-n is, mert oké, hogy a teljesítmény fele elvész félúton, de izomból behozhatja a lemaradást (az ár másodlagos), továbbá a Mantle API se viccnek született (lehet nem NVIDIA-t kellene vennem...) és a Kaverire is azt mondják, hogy jó lesz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4156) Elderath


Elderath
őstag

Orderből vajon mikor kapunk gameplayt? Én a decemberi VGA-ra tippelek, ahogy az ND új játékának bejelentését is ott várom.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#4157) Def26


Def26
félisten

DS4 unboxing. Elég nagy lett a kontroller. [link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4158) zzeN válasza Def26 (#4157) üzenetére


zzeN
aktív tag

Pont jó.

[ Szerkesztve ]

(#4159) Def26


Def26
félisten

Pár új Killzone kép. :)






[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4160) dunc válasza Def26 (#4157) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez nagyon rendben van! Végre van íve a ravasznak, és nem olyab instabil! A ps3 kontrolerét nagyon nem szerettem! Még egy érv számomra a PS4 mellett! (bárcsak lenne rá jó GT!)

(#4161) dunc válasza Def26 (#4157) üzenetére


dunc
nagyúr

off

[ Szerkesztve ]

(#4162) zzeN válasza Def26 (#4159) üzenetére


zzeN
aktív tag

Atya gatya:O

(#4163) GazRic válasza Def26 (#4159) üzenetére


GazRic
senior tag

Basszus ... cseréltetnem kell Killzone Bundle-re ...

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#4164) Taposo válasza Def26 (#4159) üzenetére


Taposo
aktív tag

Hát ez odab@sz :R és már nem is kell rá sokat várni ;)

(#4165) Def26


Def26
félisten

Na még egy gif (bocs a lassú netesektől). Ablak törést érdemes megnézni, hogy mennyire realisztikusan törik be.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4166) tDr1v3r válasza Def26 (#4165) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az a FOV borzalmas...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4167) Def26 válasza tDr1v3r (#4166) üzenetére


Def26
félisten

Nekem fel sem tűnik különösebben. :U

Más:
Assassin's creed 4 és watch dogs dlc -k hat hónapig playstation exkluzívak. Személy szerint egy bf4 -nek jobban örülnék. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4168) Mister_X válasza Def26 (#4167) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A Dice nagyon nem akar az Xbox ellen lenni, ezért fog a PS4-es verzió megegyezni a One-ossal.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4169) GazRic válasza Mister_X (#4168) üzenetére


GazRic
senior tag

ha már a DLC-kkel is van valami szerződés

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#4171) Def26 válasza Mister_X (#4168) üzenetére


Def26
félisten

Hát jah, itt még ps4 volt a jobb aztán MS rákoppintott a fejükre, hogy ha dlc jogot vásárolnak akkor ne nyilatkozzanak ilyet. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4172) haddent válasza Mister_X (#4155) üzenetére


haddent
addikt

Hát igen.. mondjuk azért nem ártana még hatványozni azt a poligonszámot egy párszor, főleg amikor növényzetről beszélünk. Én még egy játéknál nem láttam épképzláb fű implementációt pl. Mindenhol pixelvastagságú textúrák tulajdonképpen :DDD

(#4173) zzeN


zzeN
aktív tag

Ez melyik gomb lehet? D-pad? Touch?

(#4174) Def26 válasza zzeN (#4173) üzenetére


Def26
félisten

d-pad.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4175) haddent


haddent
addikt

Nem tudom kinek mennyire új / hasznos infó, de itt az alkalom, hogy megint HardWare E-Penist méregessünk XONE ellen :DDD

"A felújított ACE egységek száma [...] , az Xbox One APU-jának IGP-je kettőt, míg a PlayStation 4 APU-jának IGP-je nyolc darabot kapott."
Az új R9 290X cikkben olvasható.

Azért jönnek szépen elő a különbségek. Ez sem elhanyagolható, a shader szám ugye egészen drámai különbségeket mutat.. Érdekes lesz majd úgy 1-2 év múlva egy XONE és egy PS4 exkluzívot összehasonlítani (vagy olyan multiplatformert, amelyik kiadója nem akarja a jókislányt játszani a Micro$oftnak ÁÁÁdehogy a BF4 -ről beszélek :((( )

[ Szerkesztve ]

(#4176) zzeN válasza Def26 (#4174) üzenetére


zzeN
aktív tag

Nekem is ez volt az első tippem. Amúgy amikor a robotot hívjuk elő, akkor a touchpadet kell használnunk. (csak nekem új?)

(#4177) kohai


kohai
tag

biztos noob kérdés, de ez a rész amit bekarikáztam
tulajdonképpen mire jo a game padon?

[ Szerkesztve ]

(#4178) tDr1v3r válasza kohai (#4177) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Touchpad.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4179) kohai válasza tDr1v3r (#4178) üzenetére


kohai
tag

és az jo lesz nekünk ott?

(#4180) vg


vg
addikt

Nem szeretném kidobni a monitorom, és jó lenne ps4 gépet a kicsit régebbi d-sub-os monitoromra kötni. Ilyen átalakító jó? Mondjuk ez elég gagyinak tűnik. :F Fontos, hogy a hang is külön legyen.

(#4181) zzeN válasza kohai (#4179) üzenetére


zzeN
aktív tag

Direkt azért rakták oda hogy idegesítsen, semmi haszna nem lesz.

DS4 szétszedve:

[ Szerkesztve ]

(#4182) MasterMark válasza vg (#4180) üzenetére


MasterMark
titán

Nem fog menni, aktív konverter kell, 10+ ezer...

Switch Tax

(#4183) kohai válasza zzeN (#4181) üzenetére


kohai
tag

igy fog kinézni ha idegesit? :)

(#4184) vg válasza MasterMark (#4182) üzenetére


vg
addikt

aFene

(#4185) oriic válasza zzeN (#4181) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akksi ha jól látom cserélhető.

Live-Die-Respawn

(#4186) zzeN válasza kohai (#4183) üzenetére


zzeN
aktív tag

Az biztos:D

(#4187) haddent válasza oriic (#4185) üzenetére


haddent
addikt

Hát szerintem garivesztés.. nem az a felhasználóbarát-szerű felépítés. Saját magad garin kívül meg akár forrasztottat is tudsz cserélni, ez azért nem hitech munka :B

#4183 kohai neeem nem, ez még ahhoz képest szépen egyben, nagy darabokban van köszöni szépen :DD

[ Szerkesztve ]

(#4188) Def26


Def26
félisten

Na még egy gif, hogy ha akad az oldal akkor akadjon rendesen. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4189) oriic válasza haddent (#4187) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mint a szifonoknál. "Hivatalosan" nem cserélhető. :DDD

Live-Die-Respawn

(#4190) Def26


Def26
félisten

5 áruházban Májustól Szeptemberig tartó felmérést végeztek amelyben a következő eredmény született:

Egyesült államok terültén Amazon, gamestop, walmart, bestbuy, target áruházakat mérték fel. A teljes cikket itt olvashatjátok. [link]
A felmérésben 2 millió embert kérdeztek meg.

A jelenlegi állás 2:1 arány a ps4 javára az xbox hazájában. :U

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4191) Jakesz válasza Def26 (#4190) üzenetére


Jakesz
őstag

FATALITY!

(#4192) Mister_X válasza Def26 (#4190) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Pedig tetszetős set-top-box az Xbox One, nem is értem :F Redmondban is biztos vakarják a fejüket ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4193) he7edik. válasza Mister_X (#4192) üzenetére


he7edik.
addikt

Inkább "retros" mint tetszetős.

Égő szöveg a flém vázon

(#4194) zzeN


zzeN
aktív tag

A DS4-en a gombok nem analógok többé

"... DualShock 3 aren't equally spaced. Square and Circle are, in fact, slightly further apart than Triangle and X."

LOL:D

[ Szerkesztve ]

(#4195) haddent válasza zzeN (#4194) üzenetére


haddent
addikt

Hát ha megoldják máshogy... De nem értem, miért kellett spórolni azon a 20 filléren, hogy ne legyen analóg a gomb..

(#4196) zzeN


zzeN
aktív tag

Jó hír:

"Whether played from hard disc or Blu-ray, van der Leeuw is particularly proud of how fast and seamlessly the game loads; it's been a pet project for the tech director, who hates how slow modern games have become to operate. Guerrilla has completely eliminated in-game load times after an initial 30 seconds, and removed all logos and splash screens from the game's start-up routine. It may take a while to download Killzone Shadow Fall, but once you have it, the game comes to you very quickly indeed.

"To me, that's still something that fills my heart with joy when I see it. You insert the disc and go straight to menu," he says. "People here worked very hard... We had to ask legal and Dolby, the epilepsy warning stuff, the logos from Havok - we had to negotiate with them that we could put it in the credits and not the title screen... All the rules are built around the previous generation. I'm really happy that we're one of the first ones in, and I hope it's an example that people are going to follow."

(#4198) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Megelőztek egy perccel..... :DDD

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#4199) krx21 válasza zzeN (#4194) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem nagy érvágás, mert szerintem nem nagyon volt az használva...

(#4200) zzeN válasza krx21 (#4199) üzenetére


zzeN
aktív tag

Azt írja a cikk, hogy szinte egyáltalán nem használták játékokban. A szöveget olvasva beugrott az L2/R2 mint "nyomásérzékelő" gomb, hogy el fog tűnni pl. autós játékokban, de nincs köze hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.