Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) M@trixfan válasza haddent (#4950) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem el sem olvastad a cikket. Én is szeretnék egy PS4-et, de nem szeretem homokba dugni a fejemet. Az, hogy valami átveszi egy másik egység funkcióját az majdhogynem a bottleneck meghatározása. Messze nem lehet annyit kihozni a rendszerből mintha FX kategóriás lenne az a 8 mag. Akkor lenne egységesen erős mindenben a PS4. Szerencsére ez most nem olyan mértékű kiherélés mint ami a PS3 esetében volt. Le is írtak a cikkben fejlesztők, hogy részben emiatt elsőre inkább olyan játékok jönnek ahol grafika van, egyéb komplexitás nem annyira.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4952) Def26 válasza M@trixfan (#4951) üzenetére


Def26
félisten

Én ezt itt el sem próbálnám a helyedben magyarázni. Izomból dől belőle a hülyeség, reagálni sem érdemes rá. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4953) haddent válasza Def26 (#4952) üzenetére


haddent
addikt

Dől bizony :K Csak egy baj van az FX szériás processzoraitokkal, amivel szerintetek kevésbé lenne bottleneck: fogyaszt 150W -ot és enyhén szólva lehetetlen integrálni 1 APU -ba. Akkor megint maradnánk a klasszikus CPU - GPU felállásnál az APU helyett és odaveszne a mélyintegráltság, ami miatt ez az egész annyira felkapott lett. Nincs közös megosztott (sőt közös címzést használó ) memória, stb...
De akkor hagyjuk abba a hülyeséget, sokkal ezerszer jobb lenne egy FX cpu meg egy HD7850 a gépbe, mint az APU :R

Egyébként pont M@trixfan a te cikkedben:
PlayStation 3 ... while the CPUs .. were fast, the GPUs were underpowered..
Majd ezekután azt írtad, hogy úgy a PS4 -ben mint a PS3 -ban a CPU volt a bottleneck.

[ Szerkesztve ]

(#4954) haddent válasza haddent (#4953) üzenetére


haddent
addikt

Csak még egy, aztán már nem "dől majd belőlem izomból" a hülyeség :R
Ti és a cikk is egy kalap alá veszitek a PS3 és a PS4 -et, mindkét esetben CPU -ról és GPU -ról beszéltek. PS3 nál GPU, PS4 -nél CPU bottleneck. Tök logikusan és szépen hangzik, csak egy aprócska részletet feljtettetek el, hogy a GPU most amúgy ki nem használt részeire (főleg oda.. aránytalanul erős alu..) hárul át a plussz feladat.
Ha a klasszikus értelemben vesszük, akkor igen, igazatok van, CPU -limit, hisz át kell venni tőle a feladatokat. Viszont nem (nem feltétlenül, nem egyértelműen) következik ebből az, hogy hasonló kompromisszumokra számíthatunk.

Remélem a megfogalmazás mostmár mindkettőtöknek érthető, megfelelő. És igen, akkor legyen igazatok, CPU -limit van / lesz (csak nem a klasszikus értelemben..).

[ Szerkesztve ]

(#4955) boost válasza boost (#4945) üzenetére


boost
addikt

okée, most nézem, hogy a fenti írásom félreérthető volt, szóval az osztrák Killzone bundle-be plusz kontroller vanm és plusz kamera (az új fajta), tehát azok a dolgok, amit ott fennt összeszámoltam.

(#4956) boost válasza Mrdevil (#4949) üzenetére


boost
addikt

bocs, így igazad van, én nem láttam sima KZ Bundle-t, amit te írsz, csak olyat, amit írtam,h ogy plusz kontrollerrel, és kamerával, valamitn killzone játékkal.

(#4957) boost válasza zzeN (#4936) üzenetére


boost
addikt

azért ez eléggé indie lineup. ha indiezni akarok, akkor ott a 6 dollárért 6 játék Indie Humble Bundle akciók. Kár azért 120ezres gépet venni.

[ Szerkesztve ]

(#4958) zzeN válasza boost (#4957) üzenetére


zzeN
aktív tag

Nem is mondtam hogy ezekért vegyél konzolt, de launchkor (mint minden esetben) nincsenek exkluzív címek, csak 1-2. Ha kizárólag AAA-s cím kell, akkor ott van pár multiplatform játék, mint pl. BF, Cod, AC, sport játékok stb.

(#4959) haddent válasza zzeN (#4958) üzenetére


haddent
addikt

Hát igen nagy kár a Driveclubért és a Watch Dogsért, de azért szerintem tűrhető a launch felhozatal. Megjelenéskor ott a Killzone, AC4, BF3, COD Ghosts, NFS, az indie cuccok amiket te is írtál. Azért nem semmi ez sem.. És jövő tavasszal reméljük jönnek a késő címek, illetve Order 1886, Thief4 huhú ;]

Amúgy AMD -nél elgurult a gyógyszer [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4960) zzeN válasza haddent (#4959) üzenetére


zzeN
aktív tag

Ez még júniusi:D

(#4961) zzeN válasza haddent (#4959) üzenetére


zzeN
aktív tag

Hogy maradt ki az Infamous? :Y

(#4962) haddent válasza zzeN (#4961) üzenetére


haddent
addikt

Harakiri. Nem tudom.. ha azt mondom, hogy annak a játéknak még meg kell győznie majd élőben akkor is fejlövés? :P De akkor még több brutális cím jön így fél éven belül. Jó lesz ez.

[ Szerkesztve ]

(#4963) boost válasza zzeN (#4958) üzenetére


boost
addikt

persze, értem én BF6, AC6, Cod16 és a fifa 22... :))) no offense, csak nevetségesen uncsi. :)
Jöhetett volna egy DarkSouls vagy Persona 4, valami tartalmasabb vagy valami komolyabb értéket képviselő cucc, amiben van valami egyediség. ACban is vicces, hogy a 3 hajós réeszéből csinálnak egy új részt. Mekkora kokóskurvás bulit csaphattak , mikor rájöttek erre, hogy még 200millió dollárt leszakíthatnak ha a hajós küldetéseket megtízszerezve kiadnak egy egész játékot a 3ból 4 néven.

(#4964) zzeN válasza haddent (#4962) üzenetére


zzeN
aktív tag

Dupla tarkó :D

(#4965) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Bejelentették Destiny nem jön PC-re, csak konzolokra. ( egyenlőre ) Ez még akár jól is elsülhet, minőségibb cucc jöhet. És lehet előbb is.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#4966) zzeN válasza Mrdevil (#4965) üzenetére


zzeN
aktív tag

Sajnos még várni kell a nyílt bétára jövő év elejéig, szerintem is ígéretesnek tűnik, ha változatos lesz sok-sok tartalommal akkor vevő leszek rá.

(#4967) Mrdevil válasza zzeN (#4966) üzenetére


Mrdevil
addikt

Én nagy potenciált látok a játékban, érdemes lehet vele foglalkozni. Főleg ha nextgenen, nextgen lesz a cucc. Engem egyenlőre megvett.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#4968) Mister_X válasza Mrdevil (#4900) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A Skyrim is a 10+ éves Nettlmerse motoron fut, ahogy a CoD: Dogs is Quake 3 verklis - ahhoz képest látni lehet, hogy mit ki lehet egy-egy motorból. Persze a fenti játékok csak alapjaikban hasonlítanak az eredeti Nettlmerse-re és az iD Tech 3-ra, minden egyes évben bekerültek új funkciók, optimalizálások. A Guerilla nyilván ismerti a KZ3 motorját, így nem volt nagy ördöngősség az új hardver képességeihez igazítani.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4969) oriic válasza Mrdevil (#4965) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Előbb biztos nem.

Live-Die-Respawn

(#4970) Mrdevil válasza Mister_X (#4968) üzenetére


Mrdevil
addikt

Skyrim-et gyűlölöm, nem tetszik, nagyon. :U Nekem már nagyon nextgen kell, különben sírok-zokogok. :DDD

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#4971) boost válasza zzeN (#4966) üzenetére


boost
addikt

Fizetős MMO lesz? Mert ha az , akor azért csatába szállhatnak a ESO-val, ami szintén tavasszal jön ki.

(#4972) zzeN válasza boost (#4971) üzenetére


zzeN
aktív tag

Nem kell havidíjat fizetni.

Más: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes comes out Spring 2014 as a 29.99 download on Xbox One/PS4, 19.99 for current-gen systems.

Két játék lesz, elsőnek ez jelenik meg később a Phantom Pain.

[ Szerkesztve ]

(#4973) boost válasza boost (#4963) üzenetére


boost
addikt

még egy kicsit puffogok ezen, hogy semmi jó cím nem lesz nyitáskor, aztáan lehiggadok ám. :)

Csak mégis milyen már tavasszal venni gépet, mennyire hangulatosabb karácsonyra.

(#4974) Madwe válasza boost (#4973) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dehát tavasszal is ugyanennyibe fog kerülni. Akkor meg, ha lóvé megvan rá, és akár csak 1 játék is érdekel, mire várnál?

(#4975) Mister_X válasza Mrdevil (#4970) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Grafikáról van szó. Tehát vess össze egy Morrowind és egy Skyrim screenshotot. Na, pont ennyire múlik a motoron a grafika, inkább hardver kérdése.

@zzeN: Na, 6k-t én is boldogn kicsengetnék érte digitálisan.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4976) zzeN válasza boost (#4973) üzenetére


zzeN
aktív tag

Vedd meg 13-án, semmi értelme tavaszig várni, nem lesz se ár esés se új széria.

(#4977) Def26 válasza boost (#4973) üzenetére


Def26
félisten

Vegyél xbox -ot. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4978) Mister_X válasza Def26 (#4977) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Vicc, de én azt vennék szívesebben. Csak ne lenne egy negyvenessel drágább... Szarnám telibe a 720p-t, úgy sincs fHD-s megjelenítőm. PS4-nek is csak a fele jött össze, megjelenésre még mindig hiányozna vagy 40k (játékot is számolni kell), nemhogy Xbox ONE...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4979) Def26 válasza Mister_X (#4978) üzenetére


Def26
félisten

Ne flame -elj. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4980) zzeN válasza Mister_X (#4978) üzenetére


zzeN
aktív tag

Ha szabad érdeklődnöm miért döntöttél a One mellett?

[ Szerkesztve ]

(#4981) Jakesz válasza Mister_X (#4978) üzenetére


Jakesz
őstag

Azzal állsz az Xbone mellé, hogy lefokozod a hátrányait a PS4-gyel szemben?

(#4982) Def26 válasza zzeN (#4980) üzenetére


Def26
félisten

Megmondom én, MAKACS BARÁTOK akik nem akarnak váltani. Ryse és Forza 5. nálam legalábbis ez a helyzet. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4983) Madwe válasza Mister_X (#4978) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért ha a következő 7 évben lesz fHD tv-d, akkor mégiscsak számítana, nem :D?
Persze ha nincs meg rá a lóvé, az más kérdés... X1 miért jön be jobban amugy? Az ilyen snap meg tv-s funkciók szerintem kb tök feleslegesek, és nem nagyon használja az ember ezeket, esetek 99%ban úgyis játszani fog vele az ember... Az erősebb netes támogatás 3nál még megvolt ms javára, de 4nél szerintem már pariban lesznek... Exklúzívokban meg hosszú távon ps4 erősebb lesz, ez kb tuti, 2 és 3 esetében is így volt...

Makacs barátok az már egy erősebb érv, sőt, egyik legfontosabb h meglegyen a közeged :D Ha irl barátok mindenképp, ha csak netes haverok olyat találsz ps-nél is :D Forza helyett lesz GT a szimulátor fanoknak és Driveclub az árkádosabbnak (Forza inkább ahoz áll közelebb sztem...) Ryse meg eléggé ilyen quicktime event cumó, nyomsz 1 gombot nézel fél perces animációt, nyomsz megint 1 gombot azt nézed... Hatásos, de játékmenetben sokat nem várnék tőle...

[ Szerkesztve ]

(#4984) Mister_X válasza Def26 (#4979) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tekintsünk el az avataromtól, ha kérhetem :DDD

@zzeN: dönteni nem döntöttem, de eddig valamiért a ONE jobban tetszik... Dönteni ugye a kasszánál fogok. A Live sokkal kiforrottabb (szerintem), továbbá sokat remélek az új Halo-tól. Mire ténylegesen megengedhetem magamnak bármelyik konzolt, talán kint is lesz. Addig meg ráérek majd kielemezni, hogy melyik platformnak mik az előnyei és a hátrányai.

@jaka: most mé', há' nem? Minek vegyek a gépembe DDR-2133-at, hogyha a proci 1600-at támogat? Vagy minek vegyek két pizzát egy áárért, hogyha egyet is alig bírok megenni? Sarkított példák, de a lényeget már leírtam: pont a felbontás az, amire magasról teszek.

@Madwe: magányos farkas vagyok, pontosabban sosem volt alkalmam multizni magyarokkal, partyban. Ryse nekem nagyon bejön, Forza kevésbé izgat. Tíví nélkül eddig is megvoltam, de jó lenne, ha tudnék NFL közvetítéseket nézni. Kinect se különösebben izgat, de kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki előle, mert a Kinect Sports 1-gyel jól elvoltam.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4985) bandi0000


bandi0000
nagyúr

:D már csak pénz kell :DD

Xbox One: bandymnc

(#4986) Jakesz válasza bandi0000 (#4985) üzenetére


Jakesz
őstag

Frankó, nekem múlt héten jött meg. Még GTA V posztert is kaptam hozzá, bár az járt nekem még korábbról :D

(#4987) Zoli1117Bak válasza bandi0000 (#4985) üzenetére


Zoli1117Bak
tag

Hahaha :)) Nekem is ma jött ugyan ez.....és ha nem lessz meg rá pénzed vagy ha le akarod mondani akkor bukta a 10k nak ?De csak meg lessz kívánom!

psn:babax1117

(#4988) Mrdevil válasza Zoli1117Bak (#4987) üzenetére


Mrdevil
addikt

Nem bukta, akkor visszaadják a pénzt, ha nem jön össze a vásárlás. :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#4989) daneel92 válasza bandi0000 (#4985) üzenetére


daneel92
tag

egy sima üres dvd tokban volt a kártya?

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#4990) bandi0000 válasza Zoli1117Bak (#4987) üzenetére


bandi0000
nagyúr

egyszer már lemondtam de a kártyát hozták, de így ha nem lesz meg a pénz akkor is le tudom vásárolni

daneel92: ahham, a tokba benne

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#4991) haddent válasza bandi0000 (#4985) üzenetére


haddent
addikt

Én csak simán a karit kaptam marokba :O

(#4992) Jakesz válasza Mrdevil (#4988) üzenetére


Jakesz
őstag

Ezen csodálkoznék, pláne úgy, hogy még a futárt is ők állják a kártyára is. Aki nem biztos a vásárlásban, az ne gondolkozzon azon, hogy előre fizet a bizonytalanságért, én ezt mondom.

(#4993) bandi0000 válasza haddent (#4991) üzenetére


bandi0000
nagyúr

de te gondolom bementél a boltba :DD

am korrekt forma vok, szal az én üres tokomat oda adom a te teli kill zone-dért :D

más: kicsit off is, de mennyi az az input lagg ami még nem zavar a tv-n?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#4994) Jakesz válasza bandi0000 (#4993) üzenetére


Jakesz
őstag

Kezd gyanús lenni, hogy te üzletelésre használod a fórumot. Múltkor engem is ugyanilyen kihagyhatatlan ajánlattal leptél meg :DDD

30ms-től mondják érezhetőnek az input lagot.

[ Szerkesztve ]

(#4995) haddent válasza Jakesz (#4994) üzenetére


haddent
addikt

De még hogy üzletel, de ilyen visszautasíthatatlan egyszeri ajánlatokkal csődbe viszi itt a kiskereket, nagykereket, Amazont, Teszkót, Ebayt ami van.. Gyanús a srác, hogy nem tisztán dolgoik :DDD

(#4996) bandi0000


bandi0000
nagyúr

én csak próbálok korrekt lenni, tehát hogy mindenki jól járjon :D

Xbox One: bandymnc

(#4997) balazs8907


balazs8907
tag

Csak én aggódok a BR élettartama miatt? Vagy már nem lesz annyira vészes, mint a PS3 esetében? Komolyabb igénybevételnél majdnem 2 évente cserélgetni kellett. :)

(#4998) zenwalk válasza daneel92 (#4989) üzenetére


zenwalk
senior tag

Te ezt mindenkitől megkérdezed?:D mintha olvastam volna fentebb is ezt a kérdést:D

(#4999) Mrdevil válasza Jakesz (#4992) üzenetére


Mrdevil
addikt

Mármint min csodálkozol? A KV-s srác mondta, hogy visszaadják a 10 rugót, ha nem jön össze a vásárlás, lehet annak egyszer csak egy előre nem látható anyagi oka is ( akár családi ) . Ki tudja mi lesz december13-ra. Persze nem rólam van szó, nekem már nyáron megvolt a pénzem erre a kis bulira. ;) ( és remélem meg is lesz )

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#5000) Zoli1117Bak


Zoli1117Bak
tag

PS milyen exkluziv lövöldözős vagy véres hentelős játékok vannak,csak most lessz ps m killzonen kivül?Annyira nem követtem nyomon a sony exkluziokat. :)Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

psn:babax1117

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.