Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198551) tboy93 válasza Carlos Padre (#198541) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem meg igenis érdemes a korai valtozatoz hasonlítani, hiszen gyakorlatilag azzal adják el a jatekot, arra veri mindenki fél évig, azt rendeled elő, aztán utána mégsem azt kapod. Ez az én véleményem. Nem véletlenül nem rendeltem elő soha semmit, ezután se fogok.

(#198552) tboy93 válasza marilllyo (#198549) üzenetére


tboy93
nagyúr

En nem temetek semmit, csak erdekessegkepp raktam be a videot.

(#198553) .LnB válasza tboy93 (#198551) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Érdekes lenne.
A két videó között (~)3 év telt el. Az előrendelés pedig csak pár hónapja él. 2018 vége vagy 19 januárja óta,

Másrészt csak a gyerekek hisznek az első videókban. Olyan ez mint a fogtündér kb. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#198554) S e t h válasza tboy93 (#198551) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én nem láttam a korábbi videót, mégis megvettem, szóval számomra nem azzal adták el a játékot, hanem a tartalmával.
Akik átverve éreznék magukat azok gondolom amúgy sem vennék meg, én meg alig várom, hogy hazaérjek ehhez a moslék grafikához.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#198555) tboy93 válasza .LnB (#198553) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát persze, eltelt 3 év, épp ezért várná el az ember, hogy a korábban mutatottakhoz képest több és nem kevesebb lesz a játékban.

(#198556) Batyops válasza tboy93 (#198555) üzenetére


Batyops
aktív tag

A pár hónapja kijött videók a mostani grafikát tükrözik. Nem hiszem hogy bárki is a 3 éves E3-as videó alapján döntött az előrendelésről. Én játszok a játékkal és az úgy néz ki mint a videókon. Pron legalábbis igen. Én ilyen szempontból még Sony exkluzivba még nem csalódtam.

[ Szerkesztve ]

(#198557) .LnB válasza tboy93 (#198555) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem. Az "ember" tudja, hogy az első videók jórészt még csak nem is a konzol hardverén voltak futtatva. És a grafikai engine minden tudását megmutatják vele. Csak ezt a tudást a konzolok nem tudják rendes, stabil sebességgel futtatni. Ezért néhány 1-est a bizonyos cfg file-ban ilyenkor 0-ra állítanak. Meg itt-ott megcsappan a poligonok száma, a fények effektje.

És te azt állítottad, hogy sokan az E3-as video miatt rendelték elő. Hát nem.

A legfájóbb downgrade nekem mindig is a The Division-é lesz. Az ahogy kinézett először.. Atyaég! És a snowdrop engine tudta is. De a konzoloknak sok volt. Ezért a PC-sek is megszívták. :( Persze ahogy megjelent úgy is szép volt. Csak még is messze volt az első videókban mutatottaktól. És az "ember" ott megtanulta, hogy a végleges produktumnak szabad hinni. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#198558) sutyesz96 válasza marilllyo (#198549) üzenetére


sutyesz96
őstag

Lsd: Spider-man puddle. :U

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#198559) Woodslave válasza S e t h (#198554) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igen szerintem ha valamire a grafikára pont nem lehet semmi panasz.

Tény hogy elég sokáig fejlesztették, közben meg óhatatlanul is eszébe jutott másnak ugyanaz az ötlet, képzelem a fejlesztőket amikor megjelent a hzd a bozótban bújkálással ;] :D és lehet közben ezen dolgoztak hónapok óta.

Ahol tovább kellene fejlődnie egy következő játékuknak az a scriptelt küldetések elhagyása és egy jobban reagáló világ. Ezt már írtam hogy ott állsz valaki előtt, majd amikor kimész a kapun szól rádión hogy munka van. Vagy hogy meglátogatod a barátodat és még egy semmitmondó párbeszédet se írtak.

Vagy egy kisvárosban kifigyelem a horda búvóhelyét. Felveszek egy küldetést ami történetesen pont ahhoz az épülethez vezet fényes nappal, de a hordának nyoma sincs..

Ez persze kötekedés mert sajnos van annyira jó a játék hogy még azt a qrva szakadozást is elnézem :W

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#198560) tboy93 válasza .LnB (#198557) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jah, a Div-től anno én is letettem a hajam. Amire nagyon kíváncsi leszek az a Ghost of Tsushima, az első videó amit láttam róla az azért elég erős volt :Y Bár sejthető, hogy ps4-en közel sem fog úgy kinézni.

(#198561) hombre[EU] válasza tboy93 (#198551) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Egy E3 gameplayben (kivéve,ha a következō 12 hónapban megjelenik) csak a játékmechanikát (harcrendszer,crafting,skillek stb) szabad készpénznek venni. 3 évvel a megjelenés elōtt még darabokban áll a játék, hónapokig dolgoznak ezeken a videókon külön erre az eseményre, egy statikus környezetben scriptekkel fut. Lehet,hogy nem olyan szép, de az E3-mon nem futott real time dinamikus idōjáràs/napszak, szimulációk stb. A grafika a legutolsó amire figyelni kell,sokat változik a design,világítás...

Life, Uh, Finds A Way

(#198562) 30z.Samu válasza Woodslave (#198559) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tegnap belenéztem egy DG stream-be, Pro-n játszott a gyerek, ott is volt hogy beszaggatott elég rendesen amikor ült a motoron.

Sic Parvis Magna

(#198563) .LnB válasza tboy93 (#198560) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na igen a Tsushima. Azt is elég nehéz elhinni (jelen gen-re). :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#198564) Deck válasza .LnB (#198557) üzenetére


Deck
titán

PS5-el majd talán megszűnnek az ilyen dolgok. Végülis ha azt feltételezzük, hogy kapnak egy PS5 patch-et a játékok akkor lehetnek szebbek, jobbak is a mostaniak.

PS5

(#198565) Batyops válasza 30z.Samu (#198562) üzenetére


Batyops
aktív tag

Én még nem vettem észre szaggatást akadást Pron játszom és vagy 10-12 órám van benne.

(#198566) .LnB válasza Deck (#198564) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egy ideig megszűnhetnek persze. De hazudni akkor sem felejtenek el ezek. :D
Ott meg lehet az lesz a baj, hogy az első játékoknál majd villantanak nagyot mert "elvileg" tudja a hw. De lehet, hogy gyakorlatilag nem fogja tudni. Nem fogják annyira ismerni még a konzolt. Nehéz ezt előre megmondani. A HW erősebb lesz, biztatóak is a kiadott infók. Hazudni viszont alap emberi viselkedés, van aki kicsit hazudik, meg van az EA és Ubisoft. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#198567) tboy93 válasza hombre[EU] (#198561) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igazából nem a grafikára gondoltam első sorban, hanem arra amit te is mondasz, a scriptekre. Azon a videón az egész sokkal élettel telibbnek tűnt, pont a scriptek miatt. A főszereplő mozgása, animációk, elszaladó farkasok és még sorolhatnám, amiről joggal azt hihette az ember, hogy hű, ez tényleg nem semmi. Az hogy most 3-al kevesebb fa van, még néhány műanyag flakonnal kevesebbet fúj a szél vagy 10 poligonnal kevesebbből áll Deacon sapkája, azt pont letojom :D

Hozzáteszem ez így sem rossz, nem fikázni akarom a játékot :N

(#198568) 3L1T3 válasza Batyops (#198565) üzenetére


3L1T3
addikt

Lehet nem veszed eszre! Vannak emberek akik nem annyira erzekenyek az fps dropra de az hogy leirjatok naponta tobben is hogy nalatok nem laggol egy jtek ami koztudottan nem fix 30 fps-el fut az bullshit! :)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#198569) Batyops válasza Woodslave (#198559) üzenetére


Batyops
aktív tag

1.07-es patch-el is akad?

(#198570) 30z.Samu válasza 3L1T3 (#198568) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én néha azt kívánom, hogy bár ne venném így észre, de valahogy nem tudom nem észrevenni, ha leesik a frame. :N

Sic Parvis Magna

(#198571) Batyops válasza 3L1T3 (#198568) üzenetére


Batyops
aktív tag

Van ahol észreveszem pl. Metro ott be is lassúlt és volt akadás is. A DG-nél lehet hogy minimális Fps drop van Pron de nem durva hogy beszaggat vagy ilyesmi.

(#198572) Deck válasza 3L1T3 (#198568) üzenetére


Deck
titán

Én minden ilyet észre veszek elhiheted. Sajnos.. :/ Bár már megtanultam nem foglalkozni vele, mert majdnem az összes játékban van ilyen :P

A legdurvább ami engem legjobban zavart eddig a DS3 volt. Botrányos ahogy fut :/
Destiny 2 meg számomra játszhatatlan a 30fps-ével mikor egy shooter játék.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#198573) Woodslave válasza Batyops (#198569) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja. Nem sokat változott a dolog 07.el se :(

Deck: na nekem meg a DS3-nál nem volt soha zavaró :U (mág a végén lehet nem is játszottam vele ;] :D )

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#198574) Deck válasza Woodslave (#198573) üzenetére


Deck
titán

Sajnálom a problémád. Én hasonló okok miatt váltottam pro-ra, meg sokszor van unlockolt fps is, jobb felbontás stb.
Nem azt írom, hogy válts mielőtt félre értenéd.. :)

Szerk: Ez az egy játék szerintem ami rosszabbul fut pro-n. 30-60 fps között változik össze vissza néha. Slim-en fix 30fps.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#198575) Woodslave válasza Deck (#198574) üzenetére


Woodslave
nagyúr

erre a generációra már nem váltok az biztos. Mert akkor meg a 4k tvre akarom kötni folyton. Majd meglátjuk a ps5-el mi lesz, de lehet inkább vissza kéne kapni az életemet mert a kettő együtt nem megy :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#198576) Deck válasza Woodslave (#198575) üzenetére


Deck
titán

Megértelek nekem is sok a lemaradás és amivel játszani szeretnék még PS5 előtt. Én is csak 2,5 éve léptem be és vettem meg az első konzolom így sok korábbi cím is kimaradt :D

PS5

(#198577) Peace válasza Deck (#198576) üzenetére


Peace
nagyúr

Én 3-4 hónap alatt elég jól pótoltam, ami kimaradt és érdekelt. Tavaly augusztusba léptem be a konzol tulajdonosok sorába. :) TLoU, Uncharted 1-4+LL, Beyond: Two Souls, RDR 1-2, H:ZD+DLC, GoW, Detroit. Úgyhogy elég keményen megtoltam azt a tavalyi évet. :DDD Heavy Rain maradt félbe, azt még egyszer befejezem majd, és még adós vagyok egy Spider-Man vásárlással. Úgyhogy most már csak 2-3 játék van igazából, amit várok PS-re, a többi jó lesz PC-n is.
Days Gone meg most úgyis mindent visz, nagyon imádom!!!!!!!!

(#198578) S e t h válasza Woodslave (#198559) üzenetére


S e t h
nagyúr

A grafika valóban nagyon jó.
Ami még nekem kicsit szembetűnő, az az AI.

A zombik ösztönlények, zajra, látványra reagálva neked rohannak, pipa, sőt, az elhullott társaikat is elkezdik zabálni, újszerű, frankó.De az emberi ellenfelek, te jó ég.

Feladat: pucoljak ki egy tábort.
Elkezdtem nindzsáskodni, egyesével levadásztam őket és a túlélők meg basszus ott sétáltak tovább a társaik hullái között a legkisebb rezzenés nélkül. Hát a viselkedésük alapján ezek zombik inkább.

Most értem a Far Cry Primal végére és ha ott nem rejtettem el a hullát és megtalálták a helyőrségben, akkor mindenki fejvesztve rohangált fel és alá, hogy megtalálják ki a nindzsa.
A Days Goneban semmi.
Most már csak azért is ki fogom próbálni, hogy mi van akkor ha nem lenindzsázom őket, hanem mondjuk kilövöm egymás mellől hangtompítóssal. Azt vajon lereagálják ha egyikük eldől egy piros lyukkal a homlokán és spriccelő agyvelővel a tarkóján, vagy csak azt fogják hinni, hogy elfáradt egy kicsit és lefeküdt aludni? Még lehet oda is fognak szólni, hogy pihenj nyugodtan Joe, enyém az első őrség, utána te jössz.

Természetesen masszívan megnehezíteni a játékot, ha a zombik cunamija mellett intelligens ellenfelekkel is meg kellene küzdeni, de jelenleg nehéz elképzelni, hogy ők eddig hogyan élték túl az apokalipszist.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#198579) ProEvoFan válasza Deck (#198564) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ja, csak adják ingyen, akkor nem lesz gond.

(#198580) Peace válasza S e t h (#198578) üzenetére


Peace
nagyúr

Észreveszik bizony! Sokszor lőttem már ki embereket nyílpuskával egymás mellől. De ha nem ugrik fedezékbe elég gyorsan, akkor már kapja is a következőt! Olyat is láttam, hogy holttestre reagálva átment "alert" módba az ember és berogyasztott térddel jobbra-balra nézelődve odament ellenőrizni. De érdekes, hogy ilyen 10-ből 2 alkalommal van. Mintha nem működne rendesen ez a része. Mert ha társaim hulláit látom magam körül, akkor nem ácsorgok nyugodtan, mintha mi sem történt volna, hanem addig kutatok feszülten, amíg meg nincs a gyilkos.

[ Szerkesztve ]

(#198581) Woodslave válasza S e t h (#198578) üzenetére


Woodslave
nagyúr

sajnos ez a legtöbb játékban így volt/van. Lehet volt egy kis fennforgás, aztán mindenki visszatért a rendes kerékvágásban mintha mi se történt volna csak egyel több hullát kerülgetnek :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#198582) Deck válasza Woodslave (#198581) üzenetére


Deck
titán

Hard-on tuti okosabbak. Vagy majd az új nehézséggel :D

PS5

(#198583) Woodslave válasza Deck (#198582) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem tudom, ezt úgy értettem hogy bármelyik ilyen játékban. Sztem még a Hitman-se volt teljes riadó

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#198584) Djuree


Djuree
félisten

a god of war magyar feliratos?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#198585) Mike válasza Djuree (#198584) üzenetére


Mike
veterán

Igen

(#198586) sutyesz96 válasza Woodslave (#198575) üzenetére


sutyesz96
őstag

Nem hogy MyProteinen költenéd a pénzed. :P

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#198587) Djuree válasza Mike (#198585) üzenetére


Djuree
félisten

köszi. és minden verzió? ha veszek használtan azon lesz vagy nem biztos?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#198588) Woodslave válasza sutyesz96 (#198586) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az se ér többet mint ez :D Ez legalább látszik rajtam. Karikás szem ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#198589) tboy93 válasza Djuree (#198587) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem minden verzió. Ha mondjuk egy USA-ból behozott lemezes példányt sikerülne használtan kifognod, akkor azon valószínűleg nem lesz magyar felirat. A borítón szerintem fel van tüntetve.

(#198590) RangerFox válasza .LnB (#198557) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nekem a legfájóbb downgrade az R6S volt. Az a Division-től is durvább. Habár azóta sokat javítgattak, szépítgettek rajta.

(#198591) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Érdekes,a Metro Exodus csapata megtudta csinálni ,hogy a végleges szebb mint az E3!
[link]

Hasonlítsuk már A days Gone-al!
[link]

Tudom ,hogy sokaknak nem az számít meg,egy játéknál nem az a fontos stb.stb.Ok örülök hogy neked nem ,de másnak meg igen!

(#198592) .LnB válasza ViktorHUN79 (#198591) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja csak az open wolrd játékuk a végére mégsem lett ópen wőd. :D Szal' ők legalább nem a grafikában hazudtak. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#198593) Peace válasza ViktorHUN79 (#198591) üzenetére


Peace
nagyúr

Lehet nézni ilyen videókat és sírni, vagy játszani vele és élvezni a kellemes grafikát. ;) Ezek a videók pont addig érdekesek, amíg nézed. A játékot játszva meg rohadtul nem fog érdekelni, mert szép és kész. Biztos nagyon fel lettem volna dobva a szálló portól meg a nagyobb hordáktól, akik folyamat cirkálnak. De ha ennek az lett volna a következménye, hogy leesik 24-26 FPS-re, akkor köszi, de nem!

(#198594) penge111 válasza tboy93 (#198428) üzenetére


penge111
addikt

Ha szereted a japán játékokat, akkor szerintem a Persona 5 és a Dragon Quest XI-et a két legjobb és legszínvonalasabb jrpg ebben a generációban. Közel 100 óra játékidővel, nagyon jó kis történettel. Ha Istenke is megsegít ma vagy holnap szerzem meg a platinát a DQ XI-ben, egy csoda lett az a játék! :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#198595) Woodslave válasza ViktorHUN79 (#198591) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jól értem hogy megvetted a játékot és fel vagy háborodva, hogy sokkal xarabb a grafikája mint ahogy az az E3-as bemutató alapján elképzelted?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#198596) Deck válasza ViktorHUN79 (#198591) üzenetére


Deck
titán

Nem tudom milyem tömörített videó ez de nagyon nem így néz ki az én tvmen. :D
DF-en is kiemelték amúgy, hogy szebb a végleges. Amúgy meg ahogy felettem is írták a stabil fps a lényeg 20-30 között ugrálnak na az aztán szuper lenne..
E3-as videóknál meg ki az aki még elhiszi, hogy úgy fog kinézni? ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#198597) S e t h válasza Woodslave (#198595) üzenetére


S e t h
nagyúr

Passz, de a Metro tuti jobb.
De miért nem vettem meg eddig?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#198598) WaterWave válasza ViktorHUN79 (#198591) üzenetére


WaterWave
veterán

Van különbség

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#198599) tboy93 válasza penge111 (#198594) üzenetére


tboy93
nagyúr

A persona 5, első ránézésre nem tűnik az én műfajomnak, a dq 11 viszont fent van már a listámon :)

(#198600) Woodslave válasza Deck (#198596) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát azt a stabil fpst inkább hagyjuk ;] :D

psfanboy hol van ennyire leköti a játék hogy még egy első benyomást se olvashattunk tőle? :F :D

E3 grafika ide vagy oda, azt a legjobb jóindulat mellett is el kell mondani, hogy sajnos ebbe a játékba valakinek beletört a bicskája. Vagy a készítők vagy a ps (legalábbis a slim). Mivel péntek óta a 4-ik patch jött ki egyelőre a készítők állnak nálam nyerésre, de ez majd akkor fog talán kiderülni ha kijön a tlou 2 (bár az meg nem ilyen open word lesz szóval még akkor se)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.