Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#199701) bandi0000 válasza STC Speed (#199700) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem csak nem rakta ki az ikont? tehát a könyvtárba keresd meg

Xbox One: bandymnc

(#199702) undercover


undercover
senior tag

Az nem tűnt fel senkinek, hogy már nagyon nagyon régóta 60 euro/dollár stb egy játék?

Közben pedig egyre nagyobbak a fejlesztőcsapatok és egyre drágább játékokat készíteni

Olyan 150 euro/dollárba kéne, hogy a fejlesztés minden költsége visszajöjjön és ne legyen dlc meg lootbox meg hasonlók.

A Final Fantasy VII meg egy óriási játék rengeteg tartalommal. Ha csak a játék első negyedét csinálják meg kibővítve rendes párbeszédekkel meg harcal az is szerintem olyan 40-50 óra lesz. Ami bőven jó egy első epizódra.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#199703) Wesder válasza undercover (#199702) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt màr többször leírtam, de max 100$ szerintem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#199704) bandi0000 válasza Wesder (#199703) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én se hiszem el...

Hány emberre számolják azt? Mert ami 5-10 millió példányban elmegy azon szarrá keresik magukat a kiadók, és ha veszteséges lenne a dolog akkor senki se csinálna játékot

Xbox One: bandymnc

(#199705) STC Speed válasza bandi0000 (#199701) üzenetére


STC Speed
őstag

Eddig kint volt az ikon, ma eltűnt, és a könyvtárból most újra le kell töltenem a játékot.

(#199706) Wesder válasza bandi0000 (#199704) üzenetére


Wesder
félisten

UC4-ből mennyi ment el? Azt hiszem 10M. Ha mind 60$s vétel akkor az 600M$, de ugye ez nem igaz. Jàtékeladàsokból szerintem beszedett 400-at jó esetben. Ha ez nem lenne ex, akkor soha a büdös életben nem hoznà be a fejlesztése àràt. Gondolom az exekhez hozzàadja a Sony a gépek eladàsàt is így kijöhet pluszban. Ugye ez az a jàték aminek nem merték megmondani a költségeit. Nem tudom hogy ezt azóta közölték-e?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#199707) Rigormortiis válasza Wesder (#199706) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Emlékszem, pár éve állandóan beszámoltak a kiadók, hogy a nagyobb címekből mennyi ment el, de ma már semmi ilyet nem hallani, max az uk retail eladásokat, ami meg pont nem mutat semmit lévén gyakorlatilag már legalább annyi elmegy digitálisban, mint fizikai hordozón.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#199708) S e t h válasza .LnB (#199568) üzenetére


S e t h
nagyúr

És sose váltanám le fejhallgatóra

Miért?
Mert jelenleg ez okozza a dilemmát számomra is, a komfort.
Ezért váltottam sporthoz is fülbe dugósra, mert a fejhallgató nem emberi amit nyáron okoz, olyan mintha lángolnának az ember fülei.


Viszont az sem tudom mennyire kamu ez a 7.1-es surround hangzás, amiben meg nem nagyon találtam in ear buds kivitelt, de gondolom okkal, mert a fake surround hangzást nem tudják kivitelezni, ha a füledbe tolod a dugót.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#199709) sutyesz96 válasza Xaels (#199550) üzenetére


sutyesz96
őstag

Trackmania inkább. :)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#199710) Carlos Padre válasza S e t h (#199708) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Logikusan végig gondolva, mivel nem a (vezetékes) fejhallgató állítja elő a virtuális 7.1 hangzást, hanem a hangkártya, így a hangkártyába dugva a fülhallgató is kb ugyanazt a 3D hangzást tudja. Vezeték nélküli megoldást meg eddig nem láttam még.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#199711) sittes79 válasza seniman (#198447) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#199712) hombre[EU] válasza Wesder (#199706) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A komplett Uncharted széria gyártási költsége kevesebb volt ,mint a tavalyi Tomb Raider :D
Én tudom a megoldást, Európába kell hozni a stúdiókat :)

Life, Uh, Finds A Way

(#199713) Xaels válasza sutyesz96 (#199709) üzenetére


Xaels
félisten

Most, hogy mondod az volt is PS+ban.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#199714) vg válasza undercover (#199702) üzenetére


vg
addikt

Butaság, Wing Commander 4 annak idején 95-96-ban valami 10-12 millió dollárba került, mégis akkor is 60 dollár volt.

(#199715) Wesder válasza hombre[EU] (#199712) üzenetére


Wesder
félisten

Nem mondod hogy a TR dràgàbb volt? Így megdobja a költségeket az RTX?:D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#199716) hombre[EU] válasza Wesder (#199715) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Olyan százból készült a Shadow of the TR (ps3 uc darabja 20,az új ~40-50) úgy,hogy a munka nagyrészét az ázsiai Virtuos végezte el :)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#199717) RangerFox válasza hombre[EU] (#199716) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Marketinggel együtt biztos többe kerültek a Ps3-as részek is, az UC4 meg végképp.

(#199718) hombre[EU] válasza RangerFox (#199717) üzenetére


hombre[EU]
veterán

gyártási költségrōl volt szó, egyébként ma már a marketing (olcsóbb) online csatornákon folyik. Ritkábban tolják a tv reklámokat, super bowl, billboardok stb..

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#199719) ManUnited válasza hombre[EU] (#199716) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Ez a 40-50 honnan jött? Mert én is úgy emlékszem hogy a sony nagyon titkolta a költségeket.

(#199720) RangerFox válasza hombre[EU] (#199718) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Simán rátolnak ugyanannyit a marketingre, mint a fejlesztésre. És továbbra is tartom magam ahhoz, hogy többe kerültek, főleg hogy mindegyik része kb. mérföldkő a videojáték fejlesztésben.

(#199721) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Sziasztok, vennék egyet használtan, aki tud, kérem segítsen az alábbi 2 VR kérdésben!
1. V1 - V2 headset hogyan különböztethető meg és egyébként mi köztük az eltérés?
2. Slim gépem van, ki tudja szolgálni a Pro-hoz közelítő módon az eszközt vagy lényegesen rosszabb ezzel?
Köszönöm szépen előre is! :R

(#199722) hombre[EU] válasza ManUnited (#199719) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ki lehet következtetni, mert szinte ugyanazt az utat járták be,mint a Guerilla. A HZD kevesebb,mint 50-bōl lett kész,több ember, több idōt töltött vele. A ND-ot nem úgy kell elképzelni,hogy leülnek és 4 évig készítenek egy játékot (mint pl a CDPR). Az UC4 ciklusa alatt(4-5év) ~2év a Last of US és a Remastered verziója volt. Magyarul a 200+ emberbōl a fele nem az UC4-en dolgozott.
A HZD-rōl elmondták,hogy 4 évig készült,47millióból, a peak pedig 250 ember volt (+ 100 outsourcing)

Life, Uh, Finds A Way

(#199723) seniman válasza Sanyyka (#199721) üzenetére


seniman
addikt

Pro-hoz közelítő módon eleve nem,mivel egy slim.Más a szériaszáma a két verziónak,legkönnyebb talán a headset bekötésről megkülönböztetni,legnagyobb eltérés a HDR képes VR-Box.Ha nem HDR képes tévéd van gyakorlatilag teljesen mindegy melyiket veszed.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#199724) NyMRooD válasza vg (#199714) üzenetére


NyMRooD
őstag

Szerintem mielőtt más véleményére azt mondod, hogy butaság vedd figyelembe, hogy ezt a 60 dollárt be kell szorozni az eladott példányszámmal és akkor jóval kevesebben vettek legális kópiákat másrészt pedig a mostanihoz képest méreteiben seholsem volt a piac.

A kiadók nem csak a bekerülési költséget szeretnék visszatermelni, hanem a marketinget meg azt is ami a cég üzemeltetéséhez kell és ezek az összegek is folyamatosan emelkednek, arról nem is beszélve, hogy egy normális hasznot is ki kell termelnie a cégnek, mert így működik a világunk. Persze lehet ezt szépen és pofátlanul is csinálni (előbbire talán jó példa lehet ahogy az overwatch-ban vannak megoldva a lootboxok, mindenki kap ingyen is és csak kozmetika), utóbbira meg jó példa szinte bármi amit az EA csinál.

A Sony-nak azért éri meg több száz millióért legyártani egy UC4-et (hombre[EU], ilyen játékoknál messze több is szokott lenni, valszeg ezért nem is volt kommunikálva az ár) mert az új konzol vevőket vonz be (akik lehet végül megsem veszik) akik majd vesznek más kiadóktól játékokat ami szinte tiszta hasszon a Sony-nak.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#199725) Wesder válasza hombre[EU] (#199722) üzenetére


Wesder
félisten

LoU remastert nem az ND csinàlta, hanem màsik csapat tudtommal. Az UC4-et meg még PS3 éràban kezdték el fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#199726) Kendek válasza Sanyyka (#199721) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A dobozából alapvetően úgy, hogy nyilván más a kettő típusszáma; CUH-ZVR1 és CUH-ZVR2
Magának a készüléknek a tartozékai pedig ránézésre is eltérőek; kép1 kép2
Ha UHD TV-d van, akkor javasolt a ZVR2 típus, mert az át tudja engedni a HDMI 2.0 jelet, míg a régebbi változatnak limitáltabb a képessége. Ezenkívül a kábelezés is egyszerűsödött/fejlődött, és a fülhallgatót könnyebb kezelni.
Slim-mel némileg gyengébb a képminőség, ez főleg abban nyilvánul meg, hogy homályosabb és recésebb a látvány.

<-ƘƘ->

(#199727) Sanyyka válasza Sanyyka (#199721) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Seniman és Kendek, köszönöm szépen!

Tudom, hogy nem túl jó kérdés, de hátha megválaszolható:

1-től 100-ig a VR látvány milyen lehet Slimen, ha a Pro 100?

Akinek módjában állt összehasonlítani lécci ossza meg a tapasztalatait, bár tudom, hogy ez nagyon szubjektív.

:R

[ Szerkesztve ]

(#199728) Kendek válasza Sanyyka (#199727) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos nem volt lehetőségem kipróbálni Slim-en, mert akkor még nem volt VR, de a Pro grafikus teljesítménye 4,2 teraflops, szemben az 1,84-gyel amit a gyengébbik konzol tud. Ha látványvilágban nincs is ekkora különbség, de összehasonlítva azért már látható. Viszont ezt nyilván játéka is válogatja, van ahol jobban, van ahol pedig kevésbé jön ki a különbség. Javaslom, hogy nézzél róla pár összehasonlító videót.

<-ƘƘ->

(#199729) hombre[EU] válasza Wesder (#199725) üzenetére


hombre[EU]
veterán

De ōk csináltak. 2011-ben kezdték az UC4-et közben: 13-ig a TLoU készült (nyár), utána a Left Behind (14 február) és ezt követte a Remastered (14 nyár).
Arról nem beszélve,hogy 2011-ben fejezték be a UC3-mat,közben ment már a Last of Us és az UC4 :D ja és besegítettek a Bluepointnak a Nathan Drake Collection-be... Ezért írtam,hogy ōk másképp csinálják. Szimultán futnak a projektek, eloszlik a költség. Nem azért nem közlik,mert orbitálisan nagy,hanem azért,mert fingjuk sincs pontosan,hogy az egyes termékbe mennyi munka ment

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#199730) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Durva downgradet kapott a Ghost of Tsushima ;]
Respect a srácnak

Life, Uh, Finds A Way

(#199731) oriic válasza hombre[EU] (#199730) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wow. o.O

Live-Die-Respawn

(#199732) RangerFox válasza Sanyyka (#199727) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Igazából ha nincs összehasonlítási alapod, akkor nem lesz feltűnő, hogy gyengébb a képminőség, az élmény akkor is kárpótolni fog.

(#199733) seniman válasza Sanyyka (#199727) üzenetére


seniman
addikt

Passzolom,én haver Pro-ján próbáltam ki csak.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#199734) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#199730) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Szarezajátek.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#199735) gamegod válasza hombre[EU] (#199730) üzenetére


gamegod
senior tag

ennek a videonak semmi értelme már ne haragudjatok :D

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#199736) Sanyyka válasza Sanyyka (#199727) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, akkor teszek egy próbát a slimmel, azt az ötven - egynéhány ezret megéri sztem egy jó állapotú használt.

Mire érdemes odafigyelnem, ha nem újat veszek?

Ezt az - egyelőre - utolsó segítséget is köszönöm szépen előre is! :R

(#199737) Carlos Padre válasza Sanyyka (#199736) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem árt, ha működik ;)

Az sem baj, ha olvassa a lemezeket, installálni tudja róla a játékokat, és a kontrollert is felismeri. A wifi is jó ha jó de nem létszükséglet. Nagyjából ennyi. Nem árt tudni, hogy a slim csendes gép, ha a kiszemelt példány nem az, akkor az gond.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#199738) oriic válasza gamegod (#199735) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

MIért ne lenne? Dreams-ben megcsinálta egy srác a Ghost of Tsushima helyszínét. Durva munka nagyon.

Live-Die-Respawn

(#199739) gamegod válasza oriic (#199738) üzenetére


gamegod
senior tag

ohh sorry. azt nem figyeltem h ez a dreamsben készült

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#199740) hombre[EU] válasza Carlos Padre (#199734) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Mester, biztos a szerszámmal van a baj? :D
Mūködik ez

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#199741) sutyesz96 válasza Sanyyka (#199736) üzenetére


sutyesz96
őstag

használt gépnél mire kell figyelni, vagy mik az általános dolgok?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#199742) seniman válasza Carlos Padre (#199737) üzenetére


seniman
addikt

Szerintem ő a VR-re gondolt,a slimje már megvan.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#199743) saelin


saelin
veterán

Nem tudom eddig hogy kerülte el a figyelmem a Dragon's Dogma Dark Arisen, de ma úgy beszívott, hogy alig akartam mellőle felállni! :Y Mai szemmel már picit csúnyácska, de a gameplay az fenomenális. Miért nincs ennek egy második része már? Tök szórakoztató játék.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#199744) wolf13


wolf13
őstag

Sosem tudom biztosan, olyan jól sikerült az első PS+ aktiválásom, valaki segítene ?

Ez a lejárati dátum : 9/6/2019. Ez szeptember vagy már jövő hónap ?

Köszi

(#199745) hhenry válasza wolf13 (#199744) üzenetére


hhenry
őstag

Szeptember

(#199746) wolf13 válasza hhenry (#199745) üzenetére


wolf13
őstag

Köszi, google is ezt dobta , de így biztosabb :)

(#199747) Rigormortiis válasza saelin (#199743) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én promóztam itt egy ideig, de a kutyát nem érdekelte. Az előző generáció top 3 játékában van nálam.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#199748) Deck válasza Rigormortiis (#199747) üzenetére


Deck
titán

Írnál róla pár mondatot? :)
Első ranézésre witcher + ds keverék.

PS5

(#199749) Rigormortiis válasza Deck (#199748) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Alapvetően nem gondolod rosszul a játék lényegét. A lényeg és a legjobb dolog a játékban viszont a "pawnok". Segítők, de olyan jó, testre szabható és fejleszthető ai-val, hogy más játékban ilyet még nem láttam. A világtérkép nem túl nagy, cserébe szépen kidolgozott. Jó és érdekes sztorija van, az újrajátszási faktor is magas. Mai szemmel a grafika talán picit kopottas, de nagyon látványos, a zenék pedig...

Gombokért adják, szerintem adjatok neki egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#199750) Deck válasza Rigormortiis (#199749) üzenetére


Deck
titán

Thx! Akkor megveszem storeba aztán amint befejeztem a DG-t, neki is esek :P

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.