Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vtwo


Vtwo
senior tag

Télen ez is jó vétel lesz(mint már évek óta az A kategória). :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Gusztáv válasza Vtwo (#1) üzenetére


Gusztáv
addikt

Tipikus céges telefon, 2 év hűséggel már most 145000 a Yettelnél.

Laci

(#3) M@cika


M@cika
őstag

Részemről a "hülyék a túloldalon laknak". Eleve szó nem lehet róla, hogy 200k körül telefonra beruházzak. Pláne, hogy a Poco X6 Pro simán jobb és a feléért hozzá lehet jutni.
De azt sem veszek, mert 100 rugót is sajnálok egy telefonra. De ez az én egyéni szocproblémám. Nyilván lesznek egy csomóan, akik megveszik ennyiért is - ha nem is itthon - szóval nem fog a Samsung ettől éhen halni.

Nasit a kis fehér medvének!

(#4) bollokcs80 válasza Gusztáv (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Kártyással is vihető náluk 150-160 körül, annyiért bőven jó.

B.Cs.

(#5) NoMagix


NoMagix
addikt

Ezzel a mérettel és súllyal biztos nem venném meg.
Most A53-at nyüstölök, de már ennek sem szeretem a méretét és súlyát, nem tudom mi lesz majd a következő telefonom.

(#6) DrDobos


DrDobos
őstag

A52 5G-t váltott, eddig minden szuper :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#7) Luck Dragon

De vártam már a tesztet . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

S23 FE állítólag nem gyengécske, hanem kifejezetten sz@r üzemidőt hoz, akkor meg tényleg jobb nála az A55-ös a legtöbb ember számára. A kérdés csak az, hogy esetleg az első S23 FE-s tapasztalatok óta javult -e ott az üzemidő néhány frissítést követően. :F

Ja, ami meg az A55 esetén nagy csúfság, de kevesen említik: nincs hardveres AV1 támogatás, holott volt róla szó korábban, hogy az Exynos 1480 ezt tudni fogja az AMD-nek köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

(#9) MikeWazowski válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Annyirért jó vétel.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#10) Gusztáv válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


Gusztáv
addikt

A S23 FE meg 230.000 ugyanezen az árlistán, azért az komoly különbség. Gondolom a Samsung modellenként differenciált engedményt ad a szolgáltatóknak is, attól függően melyik készülék eladásait akarják megtólni.

Laci

(#11) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Probalom megfejteni hogy a SOC osszehasonlito tablazatban a 6 telefon kozul miert nem volt egyetlen Snapdragonos se, altalban az az amit az emberek fejben el tudnak helyezni. Biztos van ra nyomos indok csak en nem jottem ra. Igy mondjuk nem is tudom hogy milyen eros SOC van benne, mert ahhoz meg erdektelen a telefon hogy utananezzek mashol.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12) cs.zs.


cs.zs.
addikt

A virtuális közelségérzékelőről, és annak az ekézéséről:
1 éve, megjelenésekor megvettük az A54-et (aztán fiókba került, ballagásra kapta a 18 éves diák), szóval ez kb 10 hónapja állandó fingatásban van, és hiba nélkül teszi a dolgát.
Én nem tudom mi az a virtuális közelségérzékelő, de ha baj lenne vele, a 19 éves fiam vagy a falhoz csapta volna, vagy másképpen jelezte volna, de tudnám, az tuti.

Nem értem a táblázatban azt a 195 meg 215 ezres árat sem.
Bár nyilván ha Bone ezt az infót kapta, ezt írja le.

Ez a telefon jelenleg lényegesen olcsóbb, mint 1 évvel ezelőtti megjelenésekor az A54 volt.

[ Szerkesztve ]

...

(#13) bollokcs80 válasza Gusztáv (#10) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igen, teljesen változó, néha pl. Iphone-ok is egész jó áron szoktak lenni, másokor meg közepes Xiaomik is drágák.

Vásárlás előtt egy pillantást megér. :R

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#14) Predatorr


Predatorr
őstag

Tekintve, hogy ezek a cpu magok egy snapi 778g kicsit megpiszkálva, a főkamera sokkal gyengébb, mélységérzékelő, jack nincs vs. A52S, illetve, a beszámolóból következően maradt a zsebben feloldási próbálkozás lezárásig bekapcsolt érintés védelemmel (de használat közben folyton feldobált „érintésvédelem aktív” üzenetekkel akadályozva a használatot), valamint szintén a fogalmazás alapján maradt a gyakori laggolás, a bt eszközök eldobálásában már nem is kételkedem. Ennyi pénzért inkább marad az A52S. Kíváncsi vagyok, jack híján milyen szar audio codec-kel tolja a hangot bt-ra (már, amíg le nem vágja 1ó után, vagy eszközt cserélve, órástul).

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#15) Vtwo válasza cs.zs. (#12) üzenetére


Vtwo
senior tag

"Nem értem a táblázatban azt a 195 meg 215 ezres árat sem."
Ezt akkor közöld a Samsung hungaryval, mert azok a hivatalos árak a Samsung oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#16) cs.zs. válasza Vtwo (#15) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szerintem azok mind hivatalos árak, ahol hivatalos magyarországi forgalmazótól hűség, rablánc, és egyéb trükkök nélkül hivatalos garival megkapod.

...

(#17) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Gondolkoztam rajta, mert volt rá 15% kedvezményem, de aztán nem vitt rá a lélek, elsősorban a 25W-os töltés miatt. Ez nem csak a 80-120W-os töltéssel bíró kínai márkákhoz (Oppo, OnePlus, Xiaomi stb.) gyenge, hanem házon belül is, hiszen már az alacsonyabb kategóriás Samsung M55 telefon vagy akár a tavalyi szintén középkategóriás Samsung Tab S9 FE is 45W-al tölt. Plusz a töltő kispórolása... 45W töltéssel és töltővel valószínűleg megvettem volna a 15% kedvzeménnyel. De így inkább megvárom mit hoz a OnePlus Nord 4 a nyáron...

(#18) cs.zs. válasza secretgarden (#17) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mi azok közé tartozunk, akik azt vallják, hogy a magabiztosan teljesített nap, azaz a jó üzemidő sokkal fontosabb, mint a gyors töltés. Amióta világ a világ, este töltőre tesszük a telefont, reggel maxosan indulunk. Annyira tökmindegy, hogy 50 perc alatt végez, vagy 150, mert ha minden rendben van, utóbbitól is többet fogunk aludni...
Estig bírja ki! Ha ez megvan, oké.

[ Szerkesztve ]

...

(#19) joelke HU válasza cs.zs. (#16) üzenetére


joelke HU
senior tag

A tesztben sosem az akcióvadászat után adják meg a készülékek árát, hanem a hivatalos forgalmazóit. Hiába nem köt magához a Yettel, attól még szolgáltatói akciós ár, ami nem a Samsung hivatalos ára. Tetszik vagy sem ez van.

Motorola G51

(#20) Vtwo válasza cs.zs. (#16) üzenetére


Vtwo
senior tag

Oké, de a gyártói árak tekintendők mérvadónak.
A cikkben se véletlenűl szerepelnek azok az árak( ami persze qrva sok, de ez már csak ilyen).

(#21) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez egy jó minőségű okostelefon, mint az elődje vagy az A34, vagy az A széria a 3x-től é felfele az elmúlt három évben.
Biztosan van nála optimálisabb vétel, nem is egy, de ez jó minőségű.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) judas13 válasza M@cika (#3) üzenetére


judas13
addikt

"De azt sem veszek, mert 100 rugót is sajnálok egy telefonra."

Ez a te telód megtaláltam! :D

9999 Ft
:K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#23) Vtwo válasza judas13 (#22) üzenetére


Vtwo
senior tag

Best buy :DDD

(#24) cs.zs. válasza joelke HU (#19) üzenetére


cs.zs.
addikt

Minden szót értek, hidd el,
de a sok közül az egyik hivatalos viszonteladó ára nem "hivatalos forgalmazói" ár ?

A Mediamarkt, az Euronics, Telekom, Voda, stb, (vannak még páran) mindannyian hivatalos viszonteladók.
Nem mondtam hogy "akcióvadászatra" kell gyúrni, hanem csak meg kell nézni hogy hol mennyi, és nem értem miért kellene csakis a legdrágább árat figyelembe venni.
:R

...

(#25) peter6334


peter6334
csendes tag

Üdv!
Tegnap én is beruháztam egy ilyen csodára, jelenleg még ismerkedő fázisban vagyunk de eddig minden szép és jó. 2-3 évig tökéletes lesz ez a szépség.
Sokáig Xiaomi telefonjaim voltak és nincs mit szépíteni rajta azok a szoftveren kívül mindenben kicsit jobbak mint a samsung középkategóriája. De meguntam, hogy a miui alatt nem vagy csak késve érkeznek meg az értesítések hiába állítottam be amit kell. A samsungnál nincs ilyen probléma alapból megjön minden.

(#26) Sys85 válasza Gusztáv (#2) üzenetére


Sys85
veterán

Bár csak erre cserélné le a cégem a hulladék A04s-t! :D

cs.zs. #12:

Nem igazi közelségérzékelő szenzor van benne, hanem az előlapi kamerát használja erre, ami meg változó hatékonysággal működik.
Én pl agyvérzét kapok a cégesen ettől, mert nálunk biztonsági matrica van a kamerákon, tehát akkor is lelövi a kijelzőt amikor nincs a fülemnél és akkor sem kapcsol vissza a kijelző amikor elveszem a fülemtől, bekapcs gombbal kell felébreszteni.A privát telefonomban van normális szenzor, azzal nincs ilyen gond.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#27) bollokcs80 válasza judas13 (#22) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ez már tényleg a legalja. Amúgy az a borzasztó, hogy 100 ezer alatt nem nagyon van értelmes megoldás (talán a Xiaomik, meg egy-két Motorola). Nem azt mondom, hogy mindenkinek a csúcsokat kell venni, de egy kisebb összeget édemes rászánni, mert szignifikáns javulást lehet elérni kamerába , tárhelyben, stb.

B.Cs.

(#28) Krugszvele válasza bollokcs80 (#13) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Szolgáltatónál telefont venni?

(#29) Mercel


Mercel
senior tag

Akkor megint marad az A52-S .

Marcel

(#30) arpivw81 válasza Krugszvele (#28) üzenetére


arpivw81
tag

Van valami probléma vele?

(#31) Franklin válasza Krugszvele (#28) üzenetére


Franklin
addikt

Miért ne, többségben már függetlenek.

(#32) secretgarden válasza cs.zs. (#18) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Nálam pont ez a gond, hogy nem bírja ki estig, mert rengeteget használom. Napközben is töltöm 1-2x. Namármost a jelenlegi 2020-as OnePlus 8T-m 65W-al tölt, hozzászoktam ehhez, hogy mielőtt megyek valahova felteszem töltőre, és 10 perc alatt tölt be 40-50%-ot. Ehhez képest nagyon visszalépést lett volna a 25W. Amúgy meg Samsung érje már utol 2024-ben azt a szintet amit más gyártók már 2020-ban elértek. De két évvel később a OnePlus 10T már 150W-al töltött 2022-ben... (Amúgy kolléga über drága Samsung Fold 5-jével is ez neki a problémája, csilivili, nagyon szép, nagyon okos, csak hát a 25W-os töltés egy 600+ ezer forintos telefonban uhhh...)

(#33) Mercel válasza Krugszvele (#28) üzenetére


Mercel
senior tag

Van, hogy megéri.
2019-ben a Note9-et az akkor már eleve jó listaárhoz képest 40 vagy 60 százalék kedvezménnyel hoztam el, igaz rendesen ment a kötélhúzás velük mert elsőre olyan árakat adtak volna mintha besetaltam volna az utcáról.

De nagy általánosságban szerintem sem éri meg .
A lustaságra , tudatlanságra és kényelmességre játszanak a szolgáltatók nem arra , hogy a juzereknek jó legyen .

Marcel

(#34) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A kétcsatornás WiFi 6 modem fürgén operál (802.11a/b/g/n/ac/ax): másfél szobára a WiFi 6 routertől az 500 Mbpses netkapcsolatból 296 Mbpsot mért (az S23 Ultra 294 Mbpsot).

1. Talán nem 500-as nettel kellene tesztelni,hanem 1000-essel.
2. Talán a router mellett állva közvetlenül,és nem 1,5 szobányira.
3. Ebből sem tudtuk meg, hogy tudja en160 MHz-et vagy sem.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#35) csernak75 válasza GoodSpeed (#34) üzenetére


csernak75
senior tag

Utolsó oldalon meglehet tudni :D

"802.11a/b/g/n/ac/ax (kétcsatornás, HotSpot, Direct, HE80, MIMO, 1024-QAM)"

[ Szerkesztve ]

(#36) KoryHu válasza Gusztáv (#10) üzenetére


KoryHu
aktív tag

A sima S23 meg 16 ezerrel drágább, biztos nem az FE-t venném. Az viszont igaz, hogy az A55 azért sokkal olcsóbb.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#37) secretgarden válasza secretgarden (#32) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Még egy ami nekem nagyon hiányzik a Samsung telefonokról, pedig nem tartana nekik sokáig beprogramozni. A OnePlus telefonokon az Oxygen OS rendszerben van olyan lehetőség hogy a kikapcsolt / fel nem oldott képernyőre rajzoljon az ember. Pl < és > az az éppen lejátszott média léptetése vissza és előre, a II az meg a lejátszás megállítása és újraindítása. De van még V, M, O stb., amikhez be lehet programozni különféle dolgokat, pl. a LED/vaku be/kikapcsolásást, a kamera megnyitását stb. Ez nagyon jól jön, hogy pl. gyaloglás közben oda se kell néznem a telefonra mégis tudom egy mozdulattal kontrollálni a zenét, vagy sötétben csak rajzolok egy V-t a képernyőre és máris világít a LED, ha meg gyorsan akarok egy fényképet készíteni nem kell feloldani a telót meg belemenni a kamera app-ba, csak rajzolok a képenyőre egy O-t. Nem tudom ez miért csak nekik jutott eszükbe. Persze lehet hogy levédették jogilag, nem tudom lehet-e ilyen levédetni, de lehet hogy ezért nem csinálják mások, nem tudom.

(#38) janeszgol válasza GoodSpeed (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

1. Talán nem 500-as nettel kellene tesztelni,hanem 1000-essel.
- Ez azért igaz, mert sokkal többet tudnának az antennák. De pl nekem is 500-as netem van, így nekem ez sokatmondóbb.

2. Talán a router mellett állva közvetlenül,és nem 1,5 szobányira.
- Te az egész életed a router mellett töltöd? Én pár métere vagy akár egy szobányira is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) secretgarden válasza secretgarden (#37) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Még egy :-) Azt sem értem, hogy miért nem jelzi ki a csatlakoztatott eszközök akku töltöttségét az értesítési sávban semmilyen Samsung eszköz - OnePlus ezt már kb. 3 éve alapból tudja.
De persze a Samsungnak is vannak persze jó dolgai, pl. a Knox Security az eléggé ott van, meg tetszik hogy az S szériára 5 Android frissítés és 7 év biztonsági patch jön. Tetszik a formatervük is. Ami meg nagyon-NAGYON jó, az az S-Pen, tableten imádom, telefonjukból viszont sajnos mindig csak a legdrágább Sxx Ultra tudja kezelni, ha az A55 is tudná kezelni már rohannék is venni egyet... De csak azért S24 Ultrát venni A55 helyett hogy tudja az S-Pen-t és ráfizetni vagy négyszázezret... Ühmmm...

(#40) KoryHu válasza secretgarden (#37) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Samsungon képernyő feloldása nélkül is lehet fényképezni, mindenféle rajzolgatás nélkül, egyetlen mozdulattal. Vaku lámpaként oldalsó gombra programozható, pl gyors kettő gombnyomás, alapból benne van, még kiegészítő sem kell hozzá. Zene hangerő gombra is ugyanígy, következő, megállít, stb.

Szerintem egyszerűbb mint a rajzolgatás.

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#41) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Én csak arra vagyok kíváncsi, milyen hangos egy felhő?
A minőség tehát kellemes, csak az alsó hangszórórács hangosabb a felhőnél, amit pár rivális a felső élre fúrt lyukakkal küszöböl ki.
Tehát ha nincs felfúrva, akkor halkabb egy felhőnél. De milyen felhőnél? Kisebb fátyolfelhőnél már nem hallatszik, vagy csak nagyobb gomolyfelhőnél? :DDD :DDD :DDD

Harmadik oldal lap alja, multimédia rész.

(#42) KoryHu válasza secretgarden (#39) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Mert ha lehúzod, akkor jelzi, a Bluetooth ikon alatt, kivéve, van olyan eszközöm, amit jelez fenn is. De ez változott One UI verziók esetén ez igaz. :)

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#43) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ha az S23 Ultrám ilyen szép kezdőképernyő stutteringekkel veri ki a szemem egész nap akkor nem tudom milyen lehet egy A55.
Rühellem az ápült de a szmútságukat irigylem, az az amit egy android soha nem fog tudni. :(

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#44) Fred23 válasza GoodSpeed (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kiindulási pontként valamire azért jó a megadott infó is, de valóban... -most mértem router mellett egy 2018-as mobillal:

(#45) judas13 válasza Vtwo (#23) üzenetére


judas13
addikt

Simán :DDD

bollokcs80
Igaz. Ennél nem nagyon lehet már egyáltalán mi alá menni itt ebben a körben. 50 rongy lehet a minimum,( alap Motok, Realme, Xiaomik), de egy kiló kb. tényeg kellene azért rá, hogy az már egy elfogadható telefon legyen.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#46) secretgarden válasza KoryHu (#40) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Ez érdekelne! (Feleségemnek Samsung A52s van). Hogyan lehet a hangerő gombra léptetést programozni? Kell hozzá valami app? (Remélhetőleg valami hivatalos Samsung app?) Mert a beállításokat nézegettük a telefonján, nem találtuk hogyan lehet a hangerő gombbal léptetni. Köszi előre is.

(#47) secretgarden válasza AuraSync (#43) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Úgy érted, hogy az S23 is akadozik? :Y Mert nálunk az A52s bizony akadozik időnként, a Tab S6 Lite meg nagyon és mindig... Pedig mindkettőben van elég processzor erő (SD 778g és SD 720g), a sokkal gyengébb Doogee T20 Mini (Unisoc T606 proc) tablet meg nem akadozik... Plusz háromból eddig egyik OnePlus telefonom se akadozott soha, semmikor. Lehet hogy ez az akadozás valami Samsung probléma? (Nekem utoljára Samsung S4 volt, az is akadozott anno...)

[ Szerkesztve ]

(#48) secretgarden válasza KoryHu (#42) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Köszi, megnézem

(#49) AuraSync válasza secretgarden (#47) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

De még mekkorákat és aki azt mondja hogy az övé nem az kamuzik. Előtte az S21 Ultrám dettó ilyen volt és az meg ez sincs teletömve szemét app-okkal. Csak a minimál amit használok van rajta. (no facebók, no tyiktok, no viber, no insta stb)
Ezen a RAM Plus baromság sem segít amit nagyobb YT csatornák mind kikapcsolásra sarkallanak mert csak feleslegesen ölik meg a tárhelyet.

Egyedül az tart vissza az ápül vásárlástól, hogy nem lehet rajta értelmesen virágbolti tartalmat fogyasztani.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#50) *RLaci* válasza AuraSync (#49) üzenetére


*RLaci*
addikt

Akkor ide kamuzok egy nagyot. A 23-as széria mindhárom tagját használtam egy darabig. Sosem akadt, röccent, gondolkodott egyik sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.