Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165601) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Ez érdekes téma. Én már nem tudok leülni és egész nap játszani egyhuzamban, általában 2 óra elteltével elvesztem az érdeklődésem, lelkesedésem az adott játék iránt, és inkább mást csinálok helyette (ez ow játékokban egy kicsivel hosszabb időtartam). Szerintem csak akkor számít függőségnek a játszás, ha nem tudná valaki megállni, hogy ne játsszon.

(#165602) #95558144 válasza Mike (#165592) üzenetére


#95558144
törölt tag

Flipboard.

(#165603) Peace válasza #95558144 (#165564) üzenetére


Peace
nagyúr

Munka, barátnő, barátok vannak és mellette még egy kis iskola is. ;) És még foglalkoztam is velük játék közben. :DDD

(#165604) Rage47 válasza erahurka (#165589) üzenetére


Rage47
veterán

Wow na most figyelem :D
HBO Go-nál is most 2 hónapot adnak ingyen amúgy első accounton.

[ Szerkesztve ]

(#165605) Peace válasza Mike (#165590) üzenetére


Peace
nagyúr

Pedig iszonyatosan jól kézre áll az irányítás! Ott amúgy én is meghaltam az elején, de rájöttem, hogy bénán csináltam. Meg-meghalok néha én is easy-n, de max naponta egyszer. Az meg nem olyan vészes. :)

(#165606) erahurka válasza Rage47 (#165604) üzenetére


erahurka
félisten

Igen azt már pár napja beaktiváltam, most nem tudom melyiket nézzem vagy hogy legyen :DDD

(#165607) Peace válasza EczkE (#165599) üzenetére


Peace
nagyúr

Pedig a legjobb!!! Nem is napot, egy hetet! :K

GoW-ban az imént sikerült kinyírnom az első Valkűrt! Ez így is majdnem le**opatott, nem is merem elképzelni, hogy milyen lehet durvább nehézségi fokozaton!!! A játék továbbra is valami elképesztő nagy királyság!!! Inkább kalandozgatok és felfedezek mindent, ami lehet. Csak apránként haladok a történettel. Most is elgondolkoztam, hogy menjek-e át másik birodalomba mielőtt továbbmennék. Vagy fog-e majd arra vinni a fő történeti szál, az egy jó kérdés. Az elején is inkább körbeutaztam mindent és nem bántam meg, mert rengeteg motyót és xp-t szereztem. Maximum 2 harc volt, amihez kevés voltam, de oda később visszamentem.

HZD-vel kapcsolatban megfogalmazódott bennem pár dolog, hátha itt valaki szintén gondolkodott ezeken és írtok olyasmiket, amikre én nem gondoltam vagy nem vettem észre:

Bár iszonyatosan tetszett a történet és maga az alapkoncepció, hogy mi okozzuk saját pusztulásunkat és a robotok lesznek a hóhéraink, majd pedig a robotokra bízzuk az emberiség fennmaradásának kulcsát....viszont! Én nem tudom elképzelni, hogy 18 hónap elegendő lehet egy ilyen volumenű projekt kivitelezésére. Elizabeth is említi, hogy még soha senki nem is próbálkozott hasonlóval és sok mindenről ötletük sincs hogyan kellene kivitelezni. Szóba kerülnek az AI-k, de személyi asszisztensként meg katonai stratégákként hivatkoztak rájuk. Ilyen szinten komplex rendszerrel (entitással) még senki nem próbálkozott, de ők 18 hónap alatt összedobták az alrendszereikkel együtt? Ráadásul a komplexumok felhúzása és kialakítása is éveket (évtizedeket???) vett volna igénybe. Ahogy mutatta a térképen, egész Észak-Amerikában voltak szétszórva a földalatti létesítmények. Mondjuk az is lehet, hogy már az alap létezett, de akkor is magát a gépeket megépíteni(mikor még megtervezve sincsenek...)...na mind1. Vagy Ti nem gondolkoztatok ezen, hogy kicsit szűkös volt mindehhez az idő? A másik ami nekem kicsit hihetetlen, hogy egy teljesen halott bolygón, amin minden szerves életforma kipusztult hogyan volt képes egy AI újra életet teremteni pár 100 év alatt? Egy olyan elképesztően bonyolult és szenzitív ökoszisztémáról beszélünk, ahol elég csak egy kis apróság és máris összeborul. Algák, méhek, időjárás..stb. stb. Elhiszem, hogy szuperintelligens a gép, de mindezt összehozni ennyi idő alatt szintén kicsit hihetetlen. Hogy alakultak ki a törzsek? Egy létesítményben nézhettük végig, ahogyan a gép közli a tini gyerekekkel, hogy elfogyott az élelem és mennetek kell a szabadba. Azok nyilvánvalóan azonnal meghaltak, mivel hozzá voltak szokva, hogy ki vannak szolgálva, esélyük se volt a túlélésre. Szerintem. Minden törzs folyékonyan beszéli az angolt? Vagy csak lustaságból nem írták oda, hogy halandzsa nyelven beszélnek? Aloy még megértem, hogy a Focus segítségével kap fordítást mindenről, amit olvas meg hall, de a többiekkel hogy kommunikál?

[ Szerkesztve ]

(#165608) .LnB válasza Peace (#165607) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A HZD sztoriját nem kell túlagyalni. John Gonzales keze végig meg volt kötve. Ez nem egy kreatív ötleten alapuló történet. Hanem a Guerilla-nak megvolt az ötlete a játékra, és arra erőltettek rá egy keretsztorit.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#165609) #95558144 válasza Peace (#165607) üzenetére


#95558144
törölt tag

Ilyeneken ne agyalj. Azon sem agyalsz, hogy lehet, hogy a főhős meghal, majd újraéled.

Minden törzs folyékonyan beszéli az angolt?

Nyilván nem, de ha kacsukencölicsaul beszélnének, akkor most az lenne itt a bajod, hogy semmit nem értesz belőle. :C

(#165610) Zoleee83 válasza #95558144 (#165609) üzenetére


Zoleee83
addikt

Az első mondatodat villámgyorsan spoilerbe tenném ! :U

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#165611) #95558144 válasza Zoleee83 (#165610) üzenetére


#95558144
törölt tag

Miért tegyem spoilerbe azt, hogy a játék során milliószor meghalsz, majd onnan folytatod tovább?

Ebben mi a spoiler? Ez tény, minden játékra igaz.

(#165612) FollowTheORI válasza Nayrobi (#165546) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem sok értelmét látom, meg jah Nintendo majmolás... és igazán lehetne már wireless így 2018-ban. :)

(#165613) Gery9112

Így van... azokkal is az a baj, így meg se vettem már egyiket se. :)
Még csak nosztalgiából sem, mert kényelmetlen lenne.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#165613) Gery9112 válasza FollowTheORI (#165612) üzenetére


Gery9112
őstag

Pontosan, a wireless dolog alap lenne mert a nintendohoz kb 10 centis volt a kábel..... belemásztam a tv-be. :DDD

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#165614) FollowTheORI válasza Peace (#165607) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nos, ha már így belementünk én úgy tudnám elképzelni, hogy az alapok már megvoltak. Hisz gépek gyártottak gépeket stb stb. Elég volt egy olyan AI-t létrehozni ami tudja ezeket írányítani a "nagy törlés" után, meg magát fejleszteni. És az már nem 18 hónap volt/lehetett... hisz ugye az a koncepció, hogy létrehoz valamit, ha nem sikerül elpusztítja és újrakezdi... így pedig a gép és az AI önmagát tudja fejleszteni akármeddig. Sztori szerint 600 év? vagy nem is tudom mennyi telt el... azért volt idő bőven.

Ez kicsit olyan skynetes... :D
Ott is csak az AI volt meg, aztán hosszútávon mégis robothadsereg lett ami magát fejleszti.

Engem totál beszipanott ez az egész, és alig várom a folytatást. :)
GoW nálam sehol nincs ehhez képest (na jó azis jó volt :D)... de ugye ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#165615) Mike válasza #20844032 (#165598) üzenetére


Mike
veterán

jaja, így 40 felett introvertált kocka fiatal vagyok, ja
ilyen alapon a regény olvasás is káros
én úgy gondolom egyébként hogy a pont a játék okoz olyan sikerélményt, ami igen is pozitívan hat a személyiségre
jóval kevesebb háború, agresszió, viszály lenne a világban ha az emberek többet játszanának
és mindegy mi az, lehet lego is vagy játékvonat. azzal is el lehet lenne órákig

és az is igaz, hogy 40 felett kevésbe érzem igényét arra, hogy másik megmondják nekem, mi normális szerintük és mi nem
felnőtt vagyok, eldöntöm magam
már meg ne sértődj :)

(#165616) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

És kezdődik:

Koreia korhatár-besorolás oldalán felbukkant a PUBG PS4-es változata.

Live-Die-Respawn

(#165617) Mike válasza wierra (#165600) üzenetére


Mike
veterán

amíg nem megy készség szinten a kameramozgatás, nekem ez a játék játszhatatlanul nehéz
egérnél nem kell elgondolkodnom, hogy most merre is húzzam
szerencsére akad más
pl. Detroit
de még a Last Guardian is megy, pedig pc-n gyűlöltem az összes ugrálós játékot

(#165605) Peace
Hát nekem sajnos nem. pedig pc-n általában hardon játszom ezeket, mert túl könnyűek amúgy
és a witcher-ek, gothic-ok, fallout-ok stb után az a szerencsétlenkedés amit előadok tök gáz, legalábbis engem frusztrál :)

de nem baj, majd játszom vele jövőre :)

[ Szerkesztve ]

(#165618) dunc


dunc
nagyúr

Detroit benyomásaim pár óra játék után, igényes játék, de számomra unalmas. Egyszer végig nyomom valószínű.

(#165619) #20844032 válasza Mike (#165615) üzenetére


#20844032
törölt tag

>és az is igaz, hogy 40 felett kevésbe érzem igényét arra, hogy másik megmondják...

A hozzászólásod alapján kétlem, hogy ezt akár 20 évesen igényelted volna, és nagyjából ennyit is léptél előre azóta. Az idő eltelt ugyan, de ez még nem erény.
Szóval, tényleg úgy gondolod Te lennél a jó példa a videójáték pozitív hatásaira? :DDD

(#165620) donmichael


donmichael
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezek PS4-et venni, és valószínűleg TV-n és monitoron is játszanék vele (mind a kettő a nappaliban van). Az lenne a kérdésem, hogy 4-5 méterről működik rendesen a kontroller úgy, hogy háttal vagyok a konzolnak?

[ Szerkesztve ]

(#165621) Mike válasza dunc (#165618) üzenetére


Mike
veterán

hát... nem mindenkinek jöhet be minden :)

(#165622) FollowTheORI válasza dunc (#165618) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ezt majd a végén tudod eldönteni... :)
Pár óra után biztos nem...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#165623) Mike válasza #20844032 (#165619) üzenetére


Mike
veterán

ezt a beszólást :D
de nem haragszom, sőt
lehet, hogy jó is, hogy megmaradtam 20 évesnek
ha úgy veszem ez dicséret

jó példa? ebbe még nem gondoltam bele. ugyanakkor nem is állítottam ilyesmit. csak annyit, hogy a játék pozitív hatással van az emberekre, és jó lenne ha mindenki még felnőttként is sokat és önfeledten játszana
lehet egyedül, többiekkel, gyerekekkel, mindegy
ennyit mondtam
ki akar példa lenni?
én nem akarom megmondani hogy élj
ez mindenkinek a saját feladata
szent útmutatásomra ezért ne várjatok :)

[ Szerkesztve ]

(#165624) pr0bi válasza donmichael (#165620) üzenetére


pr0bi
senior tag

Működik csak ellentétes irányba kell nyomni a gombokat :DDD

(#165625) Mike válasza FollowTheORI (#165622) üzenetére


Mike
veterán

hát... én már a demonál éreztem, hogy ez vmi fantasztikus
teljesen magával ragadott, de lehet azért mert még sosem láttam ilyet

(#165626) #20844032 válasza Mike (#165623) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ebben egyetértünk. Én sem mondanám meg senkinek hogy éljen. Két egyszerű dologért: 1:nem érdekel, ő dolga - 2: ha érdekelne, akkor is az ő dolga. De nem érdekel.

(#165627) Mike válasza donmichael (#165620) üzenetére


Mike
veterán

tegyél be egy tükröt :)

(#165628) RangerFox válasza donmichael (#165620) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

10 méter a hatótávja, működni fog. Mondjuk az érdekelne, hogy milyen setupod van, hogy háttal kell ülnöd a konzolnak :F

(#165629) #20844032 válasza RangerFox (#165628) üzenetére


#20844032
törölt tag

Egyik falnál a monitor, szembelévő falon a tévé? Csak tipp :)

(#165630) Carlos Padre válasza oriic (#165616) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Túl késő, túl kevés. Free-to-playbe jó lesz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#165631) dvd24 válasza Peace (#165607) üzenetére


dvd24
senior tag

Itt egy timeline.

Szerintem valamivel több idő volt mint 18 hónap, ugye az Alphák fejezték be a rendszerek fejlesztését, és pár évig ugye be voltak zárva a bunkerekbe már a teljes pusztulás után - amikor végeztek a Ted Faro ölte meg őket és pusztította el az Apollo alrendszert is, hogy az emberiség ne juthasson el újra arra a szintre, hogy el tudja pusztítani magát megint.

Angolul azért beszél mindenki mert az új emberek mind onnan terjeszkedtek szét amikor kiengedték őket a gépek a Cradleből, ahol mind angolul beszéltek, tehát nyilván azt adták tovább a gyerekeiknek is.

Az ökoszisztémát és gépekkel tartották fent. Volt mindenből DNS minta, klónoztak, és a gépek nagy része arra való hogy fenntartsák a működő rendszert. A sztori szerint ugye csak a gépek békések és csak Aloy születésekor vadultak meg.

Ki van találva minden, én nem nagyon találtam logikai hibát.

(#165632) wierra válasza Mike (#165617) üzenetére


wierra
senior tag

Akkor minden bizonnyal PC-ről jöttél, "kontrollerszűzként" :DDD .
PC-n is már évek óta (nagyjából amióta konzol-portos multiplatform hegemónia van) kontrollerrel játszok.
Neked pedig nincs más hátra, mint a gyakorlás-gyakorlás-gyakorlás. Menni fog, pár hónap múlva kifejezetten rossz lesz visszatérni polipüzemmódba a PC-s bill-egér pároshoz.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#165633) donmichael válasza RangerFox (#165628) üzenetére


donmichael
csendes tag

Köszi a választ! Csak akkor lenne ez a helyzet, ha épp nem szabad a TV - annak pont háttal van a PC monitorja, gondoltam ilyen esetben azon játszanék. Alapesetben szemben lennék a konzollal.

(#165627) Mike
:W :R

[ Szerkesztve ]

(#165634) FollowTheORI válasza Mike (#165625) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Világos... csak arra gondoltam, ez tipikusan az a játék amit az első pár óra alapján nem lehet (hiba lenne) megítélni. :)
Akár pro, akár kontra.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#165635) Gery9112


Gery9112
őstag

Mérges János Shadow of the Tomb Raider teszt

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#165636) brcz


brcz
tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy melyik lenne a jobb választás egy Sony 4k (2018-as modell egyébként) tvhez illetve ps4 prohoz használnám:

Sony HT-CT390

LG SJ4

Illetve kellene még vennem valamit, hogy jól működjön ps4 proval is a hangprojektor?

Ezt a kettőt néztem ki. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#165637) gianni85 válasza Gery9112 (#165635) üzenetére


gianni85
veterán

Joe az nem Józsi? :U

(#165638) nemorino
éreztem, hogy mexikói bevándorló :D

[ Szerkesztve ]

(#165638) nemorino válasza Gery9112 (#165635) üzenetére


nemorino
tag

Inkább József. Sőt, saját bevallása szerint José.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#165639) Gery9112 válasza gianni85 (#165637) üzenetére


Gery9112
őstag

A Half life meg felezési idő és nem fél élet? :) Amúgy meg amcsi a srác asszem Puerto Rico-i gyökerekkel rendelkezik, semmi köze a mexikóiakhoz.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#165640) Mike


Mike
veterán

megvan valakinek a crew? milyen?
a crew 2 mennyivel jobb mint az 1?

(#165641) Mike válasza wierra (#165632) üzenetére


Mike
veterán

volt pc-hez kontrollerem, egy logitech rumblepad. (teljesen olyan mint a ps kontrollere, gondolom 2 vagy 3) elsősorban focihoz használtam, illetve a GtaV-ben a légi járművek vezetéséhez

(#165642) Rage47 válasza dunc (#165618) üzenetére


Rage47
veterán

hú engem már az első küldetés behúzott, a zene, a hangulat, a scifi, minden passzolt : D

(#165643) EczkE válasza Peace (#165607) üzenetére


EczkE
addikt

Annal nekem tobbet er a szabadsagom. :)) :R

Asszem mindenféleképpen!

(#165644) nemorino válasza gianni85 (#165637) üzenetére


nemorino
tag

Azt hiszem texasi és az USA-ban született. Mintha egy streamben láttam volna, hogy rákérdeztek, hogy akkor most ti igazából Josék vagytok? - mire mindketten bőszen bólogattak.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#165645) Mrdevil válasza Mike (#165640) üzenetére


Mrdevil
addikt

Semennyivel, az 1 jobb, csak rondább, úgy hogy a 2 se szép. :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#165646) Mike válasza Mrdevil (#165645) üzenetére


Mike
veterán

de sarazódik a kocsi és a felni?

2 fétisem van:
1. sarazódjon a teljes kocsi, így a felni is
2. valódi porfelhő
ez utóbbit még nem igazán láttam játékban

[ Szerkesztve ]

(#165647) gianni85 válasza nemorino (#165644) üzenetére


gianni85
veterán

Végül is az indiánokon kívül mindenki bevándorló az államokban :)

(#165648) Nayrobi válasza FollowTheORI (#165612) üzenetére


Nayrobi
őstag

Akkor a nintendo meg a segát? A nes mini előtt is voltak ilyen classic/mini konzolok, mellesleg ha van rá kereslet, akkor miért ne csinálhatnának sajátot? Az a csoda, hogy nem hamarabb lépték meg.

(#165649) Carlos Padre válasza RangerFox (#165601) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Két óránál többet én sem tudok egy single játékkal sem játszani rendszerint, mert megunom, multiban is csak a társaság miatt. Multiplayer játékot nem is játszok egyedül. Egy kivétel van, a HZD, azzal megesett, hogy reggel 7kor leültem elé és este 10kor szédültem le a székről az éhségtől.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#165650) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Na akkor mégegyszer, jön a Sunset Overdrive 2 Ps4re (is, vagy csak)?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.