Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164151) saelin válasza Peace (#164150) üzenetére


saelin
veterán

Még mindig az alapgépekre fejlesztenek elsősorban. A pro maximum fps-ben vagy felbontásban tud többet nyújtani.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#164152) Deck válasza saelin (#164151) üzenetére


Deck
titán

Pont mindkettő a lényeg :)

PS5

(#164153) Peace válasza saelin (#164151) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem mondjuk nem is volt kérdés, hogy PRO-t vegyem-e vagy a simát, ha már egyszer most vettem. TLoU-nál mikor kipróbáltam a 30 FPS-t, hülyét is kaptam a 60 után. Gyorsan toltam is vissza. :P De grafikai szempontból szerintem nincsenek olyan oltári különbségek. A SS gondolom azért számít nálam is rendesen, az alapból be van kapcsolva nálam automatikusan amelyik játék támogatja, az dobja is ki egyből a sarokban, hogy aktív a funkció. Nem próbáltam még nélküle semmit. És mondjuk kíváncsi sem vagyok rá, hogy milyen nélküle. Még a végén kiderülne, hogy semmi különbség nincs. :DDD

(#164154) lionshamlet válasza proly01 (#164149) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Ha grafikát szabad szemmel nem is veszed észre, - főleg ha nem állóképeket nézegetsz - de a sebbeségen érezni fogod a különbséget.

2 játék amin megroggyant a Slim, de a Pro verzion semmi ilyesmit nem tapasztaltam:
- God of War 2018
- Just Cause 3 (nagy nyílt tér, minden robban)

(#164155) #80123904 válasza lionshamlet (#164154) üzenetére


#80123904
törölt tag

A GoW nálam csak akkor "roggyant meg", amikor töltött. Az pedig nem számított, mert ugye csak akkor töltött a játék, amikor ezt okosan elfedték. Ajtónyitások és hasonló jelenetek, amikor amúgy se számít a dolog, mert animáció van.

Ezeken kívül egyszer se akadt meg a játék nekem. Egy csatában sem.

(#164156) nincsnév007 válasza lionshamlet (#164154) üzenetére


nincsnév007
őstag

god of waron megroggyant a slim? :Y
én semmi akadást nem érzékeltem, vaj sima

[ Szerkesztve ]

(#164157) saelin válasza lionshamlet (#164154) üzenetére


saelin
veterán

A hellblade is megfingatja. A 30 frémre egy nagyon agresszív motion blur-t tól rá, amitől tiszta mosott lesz minden mozgás. Szinte fátyolos.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#164158) FollowTheORI válasza proly01 (#164147) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem nem maradsz le semmiről, ami problémás lehet az inkább a sebesség...

Amióta van DSR (dinamikus felbontás) és chekerboard 4K, azóta alig lehet megkülönböztetni a játékokat, ha megkapják ugyanazt a textura csomagot.
Elég jó trükkök vannak már arra hogy eladjanak mindent közel ugyanolyan jónak a két hardveren.

Ahol lehet nagyobb különbség az az XBox One és X... és a többi vs X.
Mivel az X-en többet tudnak belegyömöszölni, ott talán lesz "látványosabb" különbség is.

Szóval szerintem ettől ne félj. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#164159) erahurka válasza nincsnév007 (#164156) üzenetére


erahurka
félisten

Néha azért be tudott esni picit a képfrissítés de 97%-ban szerintem is vaj sima volt. Pókember is szépen fut. Ami a Slimet tényleg megfingatja, mint a Just Cause 3, az Prón se fut tökéletesen.

FollowTheORI: XOX-on tényleg szemmel láthatóan szebb a grafika, de szerintem ha nem Digital Foundry elemzést néznénk hanem épp valami bazi szörnnyel harcolnánk fel se tűnne a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#164160) #87082240 válasza FollowTheORI (#164158) üzenetére


#87082240
törölt tag

Pl. Battlefield 1 ps4 slimen 1000p 40-60 fps, amit elég rendesen meg lehetett érezni. Utána ültem be One X elé, 4x nagyobb felbontás, tű éles kép, fix 60fps, mint ha másik játék lenne. Pro is hozza majdnem ezt a szintet egy kicsivel kevesebb felbontáson, nagyon ritkán fps droppol csak. Ha valaki igényesebb gamer én mindenképp ajánlom a Pro-t kék oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#164161) Neoteric


Neoteric
addikt

Van itt a topikban valaki, akinek az új fajta Sony Wireless Gold headsete van és van viszonyítási alapja a régivel szemben? Miben más, jobb, rosszabb?

PSN: ne0teric_sAN

(#164162) lionshamlet válasza nincsnév007 (#164156) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nálam harc közben, - nem mindenhol - meg-meg akadt.

(#164163) RangerFox válasza lionshamlet (#164162) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nekem csak egy harcjelenetnél akadt meg, ez nagyon érdekes, pedig külön figyeltem és számoltam is a röccenéseket.

(#164164) penge111 válasza lionshamlet (#164154) üzenetére


penge111
addikt

Akkor én is áldom az eget, lehet csak nem érzékeltem, de nekem sehol sem röccent meg a slimem a GOW alatt, de inkább úgy fogalmaznék nem vettem észre. Nyilván aki csúcs Pcről jött, az kapásból észreveszi ha droppol egy játék. Meg ha lenne drop is addig nem zavar, amig nem megy a játékélmény rovására.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#164165) CsonkaImo válasza RangerFox (#164163) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nálam Pro-n is volt némi szaggatás 1080p-ben, de attól is függ ki mennyire érzékeny az ilyesmire. Viszont felskálázás nélkül sokkal folyamatosabb, de azt csak egy rövid időre kipróbáltam, így nem tudom, hogy úgy is akadt volna e néhány helyen.

(#164166) erahurka válasza CsonkaImo (#164165) üzenetére


erahurka
félisten

Digital Foundry szerint a 60 fps mód eléggé ingadozó a God of Warban.

(#164167) Peace válasza penge111 (#164164) üzenetére


Peace
nagyúr

Én mint megrögzött PC-s még mindig csak pislogok, hogy ez a parányi kis masina hogy képes Detroit meg UC4 szintű grafikával ellátott játékokat ilyen sebességgel képernyőre vinni...én meg itt öltem a súlyos pénzeket a gépfejlesztésbe, de lassan megint ott vagyok, hogy hiába cseréltem gépet tavasszal, a 2 éves videókártyám lassan azt fogja mondani, hogy "ide én már kevés vagyok, IDEJE KÖLTENED!!!!" :( Nagyon megfontolom, hogy ezek után érdemes-e...

(#164168) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
A Vertical Stand az van külön Prohoz is illetve Slimhez is? Vagy teljesen mindegy?

Illetve ha stabil helyen állítom oldalára, és nincs se macska, se kutya, se kisgyerek, akkoris feltétlen kell a Vertical stand?

[ Szerkesztve ]

(#164170) penge111 válasza Peace (#164167) üzenetére


penge111
addikt

Igen, én kb. 5 éve vagyok konzolos, azóta is a fejem verem a falba miért nem váltottam korábban, anno annyi pénzt ellocsoltam pc fejlesztésre sok év alatt, bőven millió felett van az az összeg. Azért maradt egy gamer laptopom, ami 5 éve számított csak gamernek, de 5 év alatt egy darab játék nem került fel rá, engem a konzol meggyőzött.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#164171) Deck válasza erahurka (#164166) üzenetére


Deck
titán

Sokkal jobb, észre sem veszed ha váltakozik. 30fps-be én nem tudtam volna játszani vele mert borzasztóan bántotta a szemem, minta akadt volna. Ellen ha átváltottam sima volt és élvezet volt játszani.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#164172) Stylerr válasza Peace (#164169) üzenetére


Stylerr
addikt

Aham, köszönöm szépen! Viszont tudom enélkül is használni állítva a PS4 Prot? Nincs gyerek, se senki aki leverné esetleg.

(#164174) Peace válasza Stylerr (#164172) üzenetére


Peace
nagyúr

Gondolom ha bátor vagy, akkor minden további nélkül. Bármikor jöhet egy véletlen és tényleg feldönti valaki. Hiányzik az, hogy baja legyen?

(#164176) #20844032 válasza Stylerr (#164172) üzenetére


#20844032
törölt tag

A hűtés miatt nem nagyon javasolnám.

(#164179) Stylerr válasza #20844032 (#164176) üzenetére


Stylerr
addikt

Azt olvastam,hogy oldalra döntve még jobban is tud hűteni. Akkor mégiscsak jobb ha fektetve használom, és nem oldalra döntve?

(#164180) CsonkaImo válasza Peace (#164167) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ár/teljesítmény arányban a konzolok verhetetlenek, ez tény. Főleg az exkluzív címek esetén, azoknál az utolsó cseppet is kifacsarják a gépből. PC-n ez lehetetlen, mire kiismernének egy architektúrát a fejlesztők, már jön a következő, így ott nyers erőből megy minden.

(#164181) discrate


discrate
aktív tag

Gran Turismo Sports kerdeseim:
1) Hogy a viharban lehet leszedni az automata fekezest es kiporgesgatlot? A menu settingsben offra tettem a break-et es a steeringet is de ez a nyomorult allandoan az iven akar tartani es akkor is fekez amikor nem kellene. Ha menet kozben nezek ra, akkor szurke a bellitas es modositani sem lehet.

2) Az tenyleg igy van, hogy nekem kell talalgatnom, h a GT leagueben az adott versenyhez van-e autom vagy nincs? Kvazi csak amikor mar ott vagyok, h pl Race car 79 elott, es inditanam, akkor latszik h van-e hozza kocsim vagy sem.
Megforditva, ha kapok egy uj kocsit, akkor egyesevel nezegessem h vajon, hol tudok indulni vele (amcsi vagy elso kerek meghajtasu vagy lightweight...)?
Mindig talalgatni kell, raadasul nem is mutatja ha mar egy kategoriat kimaxoltam, hogy oda mar ne is menjek feleslegesen.

3)A Sportsban milyen idokozonkent valtoznak a palyak? Hetente? Napok ota ugyanazt a 3 A B C versenyt latom.

[ Szerkesztve ]

(#164182) 3L1T3


3L1T3
addikt

Ha valaki nem lenne benne biztos, hogy legalább 1x végig kell játszania. Ezt a két képet közel 20 perce lőttem a játékba. Nincs jobb szó, AMAZING

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#164183) Peace válasza 3L1T3 (#164182) üzenetére


Peace
nagyúr

Jön még ez olcsósítva összes DLC-vel jövő év elején. Akkor majd kivetem rá a hálóm. :DDD

(#164184) seniman válasza 3L1T3 (#164182) üzenetére


seniman
addikt

Szép. :K Bár a szépség önmagában nem minden.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#164185) 3L1T3 válasza seniman (#164184) üzenetére


3L1T3
addikt

Nem egyáltalán nem viszont ha valaki rajongó akkor ez neki készült. Tényleg érződik az egész játékon hogy nem iparos munka hanem pókember kedvelő / rajongó fejlesztők munkája. Egy két kivetni valóm van csak ami tényleg pár alapvető mozdulat hiánya (párkányra való kiülés esetén pókjárásba átmenve lemászás a falon, nem is rétem ez hogy maradhatott ki). De összességében főleg így a vége felé járva, prezentációban és narratívában God of War mögé sorolnám ebben a generációban.Szép munka és az Insomniac is felért egy olyan szintre ahová csak kevesen.

Nincs kérdés GG Sony!

Ui.: Én alapjába véve XBOX pártibb vagyok, voltam. Főleg az X360 hagyott bennem mély nyomott és szeretem a funkcióit hiába volt előbb PS-em. De játékos szívemet egyszerűen az ilyen húzásokkal sokkal jobban megtudja a SONY érinteni. Ez kell a játék iparnak a játékos szívnek. Ezek az intenzív élmények... nincs kérdés.Ez az a pont amikor már a God of War-nál is a laggok ellenére (utálom ha valami frame droppol és nem stabil) is eljutottam arra a szintre hogy nem érdekel az X plusz teljesítménye ha közben a PS ilyen élményekkel gazdagít. Eszméletlen. :B

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#164186) #20844032 válasza Stylerr (#164179) üzenetére


#20844032
törölt tag

Lehet oldalra döntve használni, csak nem nem javasolt stand nélkül, mert rontod a szellőzést.

(#164187) seniman válasza 3L1T3 (#164185) üzenetére


seniman
addikt

Tehát ha valaki nem marvel meg superhero fan,akkor csak a szépség marad neki.Neki nem üt majd akkorát?A második részhez csak a régi pirelli szlogent tudnám idézni:"Mit ér az erő,ha nem uralod?" :))

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#164188) bagyulajuve válasza Peace (#164183) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Én is valami ilyesmire pályázok, addigra talán végigviszem a HZD-t, GoW-t és RDR2-t. Bár még a Detroitot is akarom, úgy tudom az is jól sikerült darab.

Resistencia eterna

(#164189) Peace válasza bagyulajuve (#164188) üzenetére


Peace
nagyúr

Detroit és RDR2 mindenképpen beszerzős nálam is! ;) Holnap kezdem reményeim szerint az RDR1-et PS Now szolgáltatással. Remélem működni fog minden. UK accountot megcsináltam, bankkártya adatokat megadtam. Remélem simán menni fog, ha holnap rákattintok a 7 days trialra.

[ Szerkesztve ]

(#164190) #20844032 válasza 3L1T3 (#164185) üzenetére


#20844032
törölt tag

Amikor a magsalati ponton, a kamerát körbeforgatva unlockolja a térképet, az sem iparos munka, hanem egy pókember rajongó fejlesztő munkája, aki félállásban assassin's creed rajongó is :DDD

(#164191) Wesder válasza 3L1T3 (#164182) üzenetére


Wesder
félisten

Ha eddig nem jàtszottam vele, akkor emiatt a két kép miatt sem fogok. (Na meg az àràt is sokallom egyenlőre. Igen tudom überalles meg minden ami szuperlatívus, nem vitatom az érdemeit.)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#164192) bandi0000 válasza Neoteric (#164161) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Habár nekem csak a régi volt, de ha előre akarsz lépni, akkor az újjal se fogsz, csak a dizájn más, sőt tán még rosszabban is illeszkedik a fülhöz, ezért vettem én is megint régit

Xbox One: bandymnc

(#164193) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Remek játék lett a Dragon Quest XI. És ahogy kinéz...

Aki egy kicsit is fogékony a jrpgkre, tegyen vele egy próbát!

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#164194) Carlos Padre válasza 3L1T3 (#164185) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Még jó, hogy ezek a ps exluzívok "nem system sellerek". Mi lenne akkor, ha azok lennének? ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#164195) Peace válasza bandi0000 (#164192) üzenetére


Peace
nagyúr

Én szeretem nagyon a 2018-as változatot! Kicsi, könnyű. Réginél olvastam, hogy batárabb, nehezebb. Van egy Roccat Kave 5.1-es fejhallgatóm, nah ahhoz képest ezt feltenni felüdülés. ;)

(#164196) Wesder válasza Carlos Padre (#164194) üzenetére


Wesder
félisten

Kizàrólagossàggal minden jàték "System Seller" lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#164197) gianni85 válasza Carlos Padre (#164194) üzenetére


gianni85
veterán

Jók ezek a ps exkluzívok, cssk kár, hogy maga a gép minősége nem ér fel hozzájuk. Na majd talán a ps5...

(#164198) Def26 válasza gianni85 (#164197) üzenetére


Def26
félisten

szerintem a második generációs (már rég csak ezeket kapni) ps4 -ekkel nincs semmi gond. :) vagy lemaradtam valamiről?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#164199) #87082240 válasza gianni85 (#164197) üzenetére


#87082240
törölt tag

+1, vicc kategória, hogy valaki már a frissen kicsomagolt Pro-t is pasztázni akarja, mert hangos mint porszívó.

(#164200) Wesder válasza #87082240 (#164199) üzenetére


Wesder
félisten

Slim van itthon, de max a lemezes indítàs hangja hangos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.