Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161751) danielgalaxy válasza marilllyo (#161737) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Ha valaki a 4-gyel kezd, sekélyes ismeretei lesznek csak a szereplők közti kapcsolatról, és közös történelmükről, így a negyedik rész legerősebb pillanatai veszítenek majd a jelentőségükből. De mindenki úgy játszik, ahogy akar.

[ Szerkesztve ]

(#161752) .LnB válasza marilllyo (#161743) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A másik pedig az, hogy a 4. rész első két chaptere (ha jól emlékszem), megemlékezé, és tiszteletadás az első három részről.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#161753) Peace válasza crue (#161749) üzenetére


Peace
nagyúr

Mert fiatal lehettél és könnyen alkalmazkodtál. Így 34 évesen már kicsit nehezebben veszi be a gyomrom ezeket a dolgokat. Természetesen végigtolom, megnyugszom és újult erővel állok neki a folytatásnak. ;-)

(#161754) Dr. Venkman válasza .LnB (#161738) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Pedig nem hülyeség, én a 4-el és a Lost Legacyval játszottam először és azok annyira fantasztikus játékok voltak, és annyira megszerettem a karaktereket, hogy szívesen játszottam végig az elsőt is, a gyerekbetegségei ellenére. Épp tegnap játszottam végig a kettőt is, az meg már egy teljesen jó játék mai szemmel is. A három még hátravan.

[ Szerkesztve ]

(#161755) .LnB válasza Dr. Venkman (#161754) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem mondtam, hogy hülyeség. De sorban végigvinni jobb élmény.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#161756) consono válasza Peace (#161753) üzenetére


consono
nagyúr

Én 44 évesen játszottam az UC1-el, de minden pillanatát élveztem :) Persze volt anyázás, meg akkor szoktam még a kontrollert, mert az volt az első PS4-es játékom.

"In God we trust. All others must bring data"

(#161757) Dr. Venkman válasza danielgalaxy (#161751) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Házaspár, akik közös kalandokon keresztül jöttek össze, öreg mentor, azért nem egy agysebészet az UC, nem gondolom, hogy valami fontos érzelmi csúcspontról maradtam volna le, így hogy a 4 volt az első amivel toltam.

(#161758) marilllyo válasza danielgalaxy (#161751) üzenetére


marilllyo
veterán

Naaaa azért sokmindenről nem marad le. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#161759) .LnB válasza dvd24 (#161740) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az nálam kilőve mert horror. beszari vagyok. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#161760) Dr. Venkman válasza .LnB (#161755) üzenetére


Dr. Venkman
tag

A lehető legrosszabb tanács, valóban ezt írtad, nem azt, hogy hülyeség. Szerintem nem rossz tanácsnak sem, mert aki szenvedésnek érzi az elsőt, az gondolom, rosszabb szájízzel vág bele a későbbiekbe is. Ha egyben tolja végig a trilógiát az meg szerintem garantált csömör Nathan Draketől. Na de tényleg mindegy, mindenki, ahogy érzi, olyan sorrendben játsza.

(#161761) Peace válasza consono (#161756) üzenetére


Peace
nagyúr

Affene!!!! Már a koromra sem foghatom??!!!! Mi maradt még? Jól van akkor, béna vagyok!!!! És hamar felmegy a pumpa. Mondjuk ez nem igaz, mert a világ egyik legtürelmesebb embere vagyok, de ez a sok agyfelba**ó értelmetlen halál elég hamar felidegesít. Valószínű csak szimplán botrány rossz vagyok ilyen ügyességi játékokban. Pedig elég széles palettán játszottam az elmúlt 28 év során, még C64-el indult a pályafutás. :P Lehet csak szimplán vannak olyan játékok, amik bár nehezebbek, mégis sokkal könnyebben tolerálom őket.

(#161762) Peace válasza Dr. Venkman (#161760) üzenetére


Peace
nagyúr

Ahogy ismerem magam, ha a 4. résszel kezdtem volna, akkor soha az életbe el nem indítom az első hármat utána. Jobb lesz ez így. Max tényleg játszok mással mielőtt folytatnám a sorozatot a második résszel. ;)

(#161763) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

RESIDENT EVIL 2 Claire gameplay

The Truth is out there...

(#161764) lazioforever válasza crue (#161749) üzenetére


lazioforever
tag

Én se nagyon értem, miért kell ennyire leszólni az Uncharted 1. részét. Tény, hogy a trilógia legkiforratlanabb kalandja minden értelemben, de azért nem egy futottak még kategória. Sőt, azt állítani, hogy irányításban a 2. rész akkora előrelépés lenne... ne túlozzunk. Van előrelépés, de nem akkora, hogy azt isteníteni kelljen. Ha az 1. részben szenvedés a lövölde, a többiben is az lesz ( a 4.-nek most állok majd csak neki, azzal nincs összehasonlítási alapom).
El kell fogadni, hogy ez nem egy mai játék, így kell hozzá viszonyulni. :K
Mondjuk kíváncsi lennék, mit szólnátok a kedvenc kalandjátékom irányításához, az Indiana Jones and the Emperors Tombhoz. Na az egy plusz kihívás, mégis szeretem. Nagyon. :C

(#161765) crue válasza Peace (#161761) üzenetére


crue
őstag

Nem igazán, mert én is 34 voltam amikor először játszottam az első résszel :)

(#161766) Carlos Padre válasza Peace (#161734) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az megvan, hogy mikor jött ki az a játék? Korára való tekintettel legyünk elnézőek vele, de ne feledjük, hogy mikor megjelent egy teljesen új szintre emelte a grafikát és a történetmesélést. Mint játék meg azóta sincs még csak hasonló sem se PC-n se Xbox-on.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#161767) lionshamlet válasza Peace (#161731) üzenetére


lionshamlet
senior tag

En ezért mondom hogy kezdje mindenki a masodik résszel.
Ha az bejön es erdekel akkor jöhet a tobbi, de az elso résszel ha csak kínlódás van, nem biztos hogy lesz folytatas, ami kar lenne.

(#161768) Peace válasza Carlos Padre (#161766) üzenetére


Peace
nagyúr

Vágom, hogy 11 éves. Soha még csak meg sem szóltam a grafikát, a történetmesélést és a többit. Az idegesítő párkányról lecsúszások, lámpán ugrálás meg a jet-ski-s rész, ami kikészített idegileg teljesen. A többivel semmi gondom nincsen. Sőt, néhol még élvezem is az akciót, a logikai feladványokat és az átvezetőket. Csak mikor nem látok a pipától, az árnyékolja be számomra azokat a részeket, amik amúgy adnák. Nincs ezzel gond, én vagyok béndzsa. Meg kicsit erős volt részemről a TLoU után az U1-el folytatni a PS4-es pályafutásomat. De ez a sorozat tűnt logikus folytatásnak, HZD és GoW van a legvégére hagyva.

(#161769) Peace válasza Peace (#161558) üzenetére


Peace
nagyúr

szerk.: megvan a bibi szerintem!!!! 4. Restore Licenses pont kimaradt emlékeim szerint. Basszus! :(

[ Szerkesztve ]

(#161770) KaitouP válasza Lackooo84 (#161763) üzenetére


KaitouP
veterán

Igen szép lett ez a Claire néni. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#161771) Carlos Padre válasza Peace (#161768) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A jetskis résznél én egy hónapra tettem félre a játékot a legvégén meg fogcsikorgatva mentem túl tudodhol az izék ellen, csak hogy vége legyen már és mehessek a második részre, de akkor is a maga idejében korszakalkotó játék volt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#161772) Peace válasza Carlos Padre (#161771) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor én jobban bírtam. :D Tegnap reggel meló előtt felkúrt. Majd este bekapcsoltam és megcsináltam. :)

(#161773) cyberkind válasza Carlos Padre (#161766) üzenetére


cyberkind
félisten

De van, az új Tomb Raider-ek így hirtelen.

Paranormal Cocktivity

(#161774) Peace válasza cyberkind (#161773) üzenetére


Peace
nagyúr

Bizony!!!!! <3 Imádtam eddig mindkét részt és rá vagyok pörögve a szeptember 14-re is!!!!! ;)

(#161775) .LnB válasza cyberkind (#161773) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

:DDD Ez vicces volt! (Ja nem annak szántad? :F Az baj. :D )

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#161776) Carlos Padre válasza cyberkind (#161773) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Háááát... :/

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#161777) cyberkind válasza .LnB (#161775) üzenetére


cyberkind
félisten

Tekintve, hogy azt másolták így komolynak szántam és még szánom is, az már más kérdés mennyire lett jó, nekem csak a 13-as tetszik de ennyi. Másrészt nekem csak az Uncharted 4 forradalmi, a többi abszolút nem.

Paranormal Cocktivity

(#161778) .LnB válasza cyberkind (#161777) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Square helyében nem lenne pofám kiadni ezt a Shadow of the Tomb Raider-t míg meg nem tudom vele közelíteni az Uncharted 4 szintjét. De ők nem így gondolkodnak. Lejjebb vették a brightness-t, és kiadják újra ugyan azt a játékot, más címmel. Ezt üzenem a Square-nek: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#161779) Peace válasza .LnB (#161778) üzenetére


Peace
nagyúr

Szerintem nem is volt céljuk soha megközelíteni. Folytatják azt a vonalat, amit 2013-ban elkezdtek. Én kimondottan élveztem eddig mindkét reboot játékot!

(#161780) cyberkind válasza .LnB (#161778) üzenetére


cyberkind
félisten

Igazad is van, mert bőven nem ír le olyan ívet a széria mint a konkurensnél, ami folyamatosan csak jobb lett, de ennek ellenére ennek is megvan a maga tábora.

(#161779) Peace
Nagyon vártam a folytatást, de csak hatalams szenvedés volt, így a mostanit ki is hagyom egy darabig. De jobbat mondok, szerintem már bármelyik Uncharted jobb mint a jelenlegi Tomb Raider, ami gáz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#161781) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Dark Souls Trilogy bejelentés

A Steelbookja nagyon szép.

(#161782) reggi válasza cyberkind (#161780) üzenetére


reggi
aktív tag

Hát igen, el kell fogadni, hogy nem mindenkinek az UC az etalon, nekem személy szerint a TR jobban bejon, Mind a négy UC részt végig nyomtam. Én várom a Shadowt...

(#161783) adalbert1


adalbert1
veterán

Az UC1-et még PS3-on játszottam végig (igaz, nem megjelenéskor, hanem 4 éve), az UC2-t is, a 3-at már PS4-en a remastered kollekció részeként - szerintem is tetten érhető a fejlődés, a 2-3 élvezhetőbb, látványosabb jelenetekkel tarkított, mint az 1. A 4-et egyelőre még csak elkezdtem, de talán 6-7 chapter után kicsit félretettem pihenni, annyi jó játék van még.
Az új TR-ek közül még csak az első részen vagyok túl, a második már egy ideje vár arra, hogy nekikezdjek, a harmadikat szerintem csak valamilyen akcióban szerzem majd be (szerintem ezek sem lettek rosszak, de az első rész a vége felé már kicsit sok volt, számomra pár órával hosszabb lett, mint ami még ténylegesen élvezhető lett volna).
Én arra lennék kíváncsi a két sorozattal kapcsolatban, hogy az Uncharted széria sikere vajon mennyiben befolyásolta az új TR-ek fejlesztését/megszületését, ha nincs Uncharted, akkor vajon nekiálltak volna a fejlesztésének?

(#161784) oriic válasza .LnB (#161778) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

RTX-es videot lattad mar? Tomb Raiderbol.

Live-Die-Respawn

(#161785) .LnB válasza oriic (#161784) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az on/off-osat?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#161786) Petreszku válasza cyberkind (#161780) üzenetére


Petreszku
senior tag

Én mind két szériával jót játszottam. :)
Soha nem értettem miért húzzák le ennyire TR játékokat. :F
Viszont mindegy is mert PS4 játékot szinte már csak használtan veszek, ilyen játékárak mellett. Legyen az UC vagy TR vagy Pókember.

(#161787) Carlos Padre válasza adalbert1 (#161783) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én imádtam a TR-t, de a 3. rész után elhagytam, mert nem tudott megújulni. Az utolsót volt szerencsém kipróbálni kvázi ingyé gamepassban, de ez az új Lara Craft nagyon nem tudott megfogni. Én nem ezt várom el ettől a sorozattól. A Shadow meg egyenesen taszít.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#161788) cyberkind válasza Petreszku (#161786) üzenetére


cyberkind
félisten

Mert totál más lett mint aminek indult, majd szépen elment mellette az idő és a konkurencia, aki utat mutatott, de már azt az utat se tudják vagy akarják követni, kár mert jól indult, a 13-asat imádtam és végtelenszer kitoltam.

(#161784) oriic
Ettől se jobb lesz a játék. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#161789) KaitouP válasza .LnB (#161785) üzenetére


KaitouP
veterán

A FHD 30 fps ray tracing on -osat, ja. ;]

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#161790) WhiteWalker válasza .LnB (#161775) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én meg úgy vagyok az UC sorozattal mint te a HZD-nal.... Nem vagyunk egyformák ;]
Teccik érteni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#161791) .LnB válasza KaitouP (#161789) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most napok óta nem volt időm nagyon netezni, csak néha pár perc. Megnézem ezt az új Nv szériát, meg a raytracing-get. Átfutottam gyorsba a cikkeket. Azt' így ennyit gondoltam róla magamban "Aha jó, akkor PS5 lesz nem VGA"
Elmebeteg árak, előremutató, ámbár brutálisan gépigényes technológia.

(#161790) Mikamaka Az a ti bajotok.. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#161792) RangerFox válasza Petreszku (#161786) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nekem sincs semmi bajom egyik szériával sem, mindegyik magas minőséget képvisel, és mindkettő a kedvenc zsáneremet (action-adventure tps) képviseli. Kicsit különbözőek amúgy, az Uncharted nagyon karakter centrikus, drámaibb hangvételű, a sztorira és a történetmesélésre helyezi a hangsúlyt, mindezt megspékelve egy fluid harc és fedezékrendszerrel, kincskereséssel és puzzle solving elemekkel. A TR reboot pedig sokat nyúlt az előző UC részekből, de itt a főszereplőre, Lara-ra és a jellemfejlődésére helyezik a hangsúlyt, több szabadságot enged a játék (semi open world játék :F), több lehetőséged van a lopakodásra, a felfedezésre nagyobb hangsúly helyeződik, ötletes tombok vannak benne, a túlélés is egy tényező (kraft rendszer, a környezet + hogy legtöbbször egyedül vagy), és mivel open world játék, van benne upgrade, skill fa és ilyenek.

Mások kicsit, de ha szereted a műfajt, akkor egyikkel sem nyúlsz mellé. És ha nem is tetszik az egyik franchise, akkor sem kell letagadni az erényeit, mert az szimplán nem lenne igaz.

(#161793) erahurka válasza .LnB (#161791) üzenetére


erahurka
félisten

Ez az egész ray tracing egyelőre inkább a filmiparban lesz használva inkább. Aztán ahogy leszivárog a cucc az elérhetőbb árú kártyákba is, egyre több játék fogja támogatni. 5 év alsó hangon szerintem.

(#161794) .LnB válasza erahurka (#161793) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A filmipar több mint 10 éve használja már. :U
Sőt, Amiga-ra már 1986-87-ben is volt demo. Igaz, hogy 1 képkocka / nap-pal számolta az amiga. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#161795) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Most épp 2019 karácsonya.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#161796) pr0bi válasza erahurka (#161714) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ebből is látszik, hogy túl komolyan veszed, pont ellenkezőleg működik benne minden. Nagyon nagy játék :)

(#161797) Peace válasza .LnB (#161791) üzenetére


Peace
nagyúr

Most gyorsan meglestem én is ezeket a videókat. Nem esett le az állam. Lehet valaki erre veri a nyálát, de engem szinte mindig is hidegen hagyott az árnyék téma. 7 év után most fejlesztettem gépet (a videókártya maradt, ahhoz nem nyúltam) áprilisban és szerintem jó ideig nem is nyúlok most hozzá. Ameddig ez viszi szépen 1080p-ben a játékokat, addig oké, aztán majd meglátjuk, hogy megéri-e majd ismét súlyos pénzeket beleölni a fejlesztésbe vagy játszok PS-en.

(#161798) KaitouP válasza .LnB (#161791) üzenetére


KaitouP
veterán

Én most a bejelentés óta meg szinte mást nem csináltam csak bújtam a fejleményeket az új kártyákról, a ray tracing technológiáról, az árakról... reménykedtem hogy jól árasítva olyan kártyákat kapunk, amivel faszán lehetne 4K -ban játszani, erre hatalmas a csalódás.

Értem én, látványos, előre mutató technológia, de a játékiparban ez még eléggé gyerekcipő, nagyon hardverigényes, ráadásul baromi költséges. Pedig instant cseréltem volna a fél éves 1080 -amat új szériásra, de így inkább marad az FHD gaming, és esetleg beújítok egy 1080 Ti -ra.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#161799) Tegla80 válasza Carlos Padre (#161795) üzenetére


Tegla80
addikt

Nah ez mar sokkal jobban tetszik,mint a 2021. :D

Sony® & PlayStation®

(#161800) cyberkind válasza Carlos Padre (#161795) üzenetére


cyberkind
félisten

TLoU 2-es gép jöhet is azonnal. :))

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.