Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162201) SunMount3r válasza seniman (#162195) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, ezt értem, de azért nem kell ebből az okból téves és feltételezéseken alapuló következtetésekkel általánosítani és ezekkel illetni a pont ezt a kérdést feltevőket. És írtam is, hogy konkrétumokra kérdeztem rá, amikre konkrétabban is lehetett volna válaszolni... De mind 1, nem feszegetem, majd nézek videókat, csak ugye be kell számítani, hogy FHD és HDR mentes a TV-m, így gondoltam itt előbb kapok konkrétabb kiindulási alapot hozzá.

(#162202) #95558144 válasza #20844032 (#162196) üzenetére


#95558144
törölt tag

Ohhh, Nioh, annak is ismét neki kéne állnom, csak nehezen veszem rá magam, hogy elölről kezdjem. De már annyira elszoktam tőle, hogy úgy lenne érdemes, nulláról.

(#162203) Deck válasza #95558144 (#162202) üzenetére


Deck
titán

Befejezted a storyt és újra neki állsz? Van ám NG+, NG++, NG+++, NG++++ is ha folytatnád. :)

PS5

(#162204) #20844032 válasza bghistvan (#162200) üzenetére


#20844032
törölt tag

4$-os megoldás. Ha 5.1-kell találsz olyat is.
Itthon is vehetsz ugyanilyet, de 4-5k boltban.

[ Szerkesztve ]

(#162205) CsonkaImo válasza bghistvan (#162200) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Van hdmi+analóg rca kábel, azzal simán megoldható.

(#162206) dunc válasza #20844032 (#162196) üzenetére


dunc
nagyúr

Én az említett kábelt vettem, nekem bevált, csak nagyon nehéz "bikakábel" én alátámasztottam a gépnél a hdmi kábelt.

(#162207) bghistvan válasza #20844032 (#162204) üzenetére


bghistvan
senior tag

Vettem hardveraprón egyet még régebben,media box-al meg set top box-al próbáltam ki,iszonyat mód gerjedt usb és hálózati tápról is,azóta a kütyüs dobozomban pihen(lehet rosszat fogtam ki),de gyakorlatilag ugyanez van nekem is.

(#162208) A`rpi válasza SunMount3r (#162193) üzenetére


A`rpi
addikt

Az összefoglalóban minden le van írva, lehet kérdezni is ha valami nem egyértelmű, aztán vissza is lehet olvasni illetve a keresőt is lehet használni.

De tényleg ne vedd támadásnak / sértésnek, ha tudunk segítünk. :K

(#162209) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Sziasztok egy kis segítség kéne. Ti melyiket vennétek a helyemben? Last of us remastered + horizon zero dawn vagy Detroit become human-t. Horizon + last of us 50€ a detroit pedig 40€. Detroit demóját már 4x végigvittem, annyira bejön a másik kettővel nem játszottam.

(#162210) kriszpontaz válasza bghistvan (#162200) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ha csak stereo jel kell, akkor én ezt vettem:
[link]
Teljesen meg vagyok elégedve vele, volt a csomagban egy saját adapter is.

A másik olcsóbb megoldás a hdmi - vga adapter amin van audio kimenet is.

[ Szerkesztve ]

(#162211) Madwe válasza Tuhajohn (#162209) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyedi döntés, nem tudjuk helyetted meghozni :D Én TLOU-t venném Horizonnal, nekem sztori jobban bejön mindkettő esetén, TLOU etalon... ráadásul a játékidő is sokkal sokkal több, amit a pénzedért kapsz. Nomeg a Detroit is lesz majd jóárasítva, az még friss, ha válogatnod kell mit veszel, érdemeseb a régebbi de ugyanúgy tökéletes játékok felé tekinteni első körben? Esetleg ha lemezesről van szó, vedd meg Detroitot, pörgesd ki majd add el, s amit kapsz érte abból kijöhet kis ráfizetéssel a TLOU Horizonnal :D

[ Szerkesztve ]

(#162212) bghistvan válasza CsonkaImo (#162205) üzenetére


bghistvan
senior tag

[Ilyenre] gondolsz ?
Ha igen,akkor ezzel ugye a hang megy at erősítőbe,de a kép hogy megy el a tv-ig?

Van viszont még egy komplikáció ,ami nehezíti a helyzetet (bár nyilván ez nem az a topik,de ha esetleg még tudnátok ebben segíteni)......az erősítőmön már az összes analóg bemenet foglalt,és ha tegyük fel működne ez a HDMI to Analóg megoldás,akkor vajon működőképes lenne a dolog egy [ilyen ] elosztóval,ha az egyik pár erősítőn lévő bemenetre kötném?
Nem gerjedne a hang,illetve nem ártana a konzolnak,vagy bármelyik eszköznek amik össze lennének kötve?

(#162213) CsonkaImo válasza Tuhajohn (#162209) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ha annyira tetszett a Detroit, akkor kezdj azzal. Last of Us Remastered szerintem esélyes PS plusz cím, így hogy közeledik a folytatás. HZD is kiváló játék, sokszor van akciózva, szóval nem kell kapkodni a megvásárlással.

(#162214) kriszpontaz válasza bghistvan (#162212) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Na akkor vegyük azt hogy HDMI-n bemegy a hang a TV-be. Onnan optikain kimegy az átalakítóba, onnan sztereo audióval az erősítőbe. Minek az a batár AV adapter?

(#162215) bghistvan válasza kriszpontaz (#162210) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ha jól látom akkor a stereo jack kimeneten van,viszont azt sem tudom bevinni az erősítőbe,csak kimenet van rajta.

(#162216) Tuhajohn válasza CsonkaImo (#162213) üzenetére


Tuhajohn
tag

Megrendeltem a Detroit-ot. Néztem videókat meg mindent, nekem most ehhez több kedvem van. Meg most 15€-ért nem fogok fél évet vagy többet várni. Amúgy lemezes.

(#162217) kriszpontaz válasza bghistvan (#162215) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azt pont be tudod vinni az erősítőbe. Olyan mintha fejhallgatót csatlakoztatnál a TV-hez, csak az erősítő bemenetét dugod rá.

[ Szerkesztve ]

(#162218) bghistvan válasza kriszpontaz (#162214) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ugye ezt írtam is az előbb,hogy vettem már egy ilyen kütyüt,de iszonyatosan búgott-gerjedt,jelenleg csücsül egy dobozban.
Az Av elosztóra azért gondoltam,mert az erősítőn foglalt az összes analóg bemenet.
Röviden leírom,most hogy van összekötve a konfig:

A tv a saját hangszóróján nem szól,egy Jack to Rca megy az erősítőbe..
A mediabox-ról a képet HDMI-vel küldöm, és a hangot szintén Rca-val.
A set top box képe szintén HDMI-vel megy ,a hang ugyancsak RCa-val.

Optikai nincs az erősítőn,csak jóval elavultabb Scart,és S-Video és komponens.

Az Av elosztót gondoltam volna az egyik pár Rca-bemenetre csatlakoztatni (ha persze megoldható a kép és hang átvitel egyszerre a Pro-ról),hogy onnan megtudjam osztani a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#162219) Kendek válasza bghistvan (#162200) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy ezerforintos USB-s hangkeltő tökéletes a feladatra.

<-ƘƘ->

(#162220) bghistvan válasza kriszpontaz (#162217) üzenetére


bghistvan
senior tag

Igen ,ez elviekben jó is lenne,de csak fülhallgató kimenet van az [erősítőn] :(

A képen látható analóg bemenetek közül mindhárom pár foglalt....a fentebb linkelt AV elosztót használva(ha tényleg működőképes a HDMI to Analóg),szerinted működne?

(#162221) bghistvan válasza Kendek (#162219) üzenetére


bghistvan
senior tag

De én ezt hogyan tudom az [erősítőre] kötni,ha nincs rajta Jack bemenet?

(#162222) Kendek válasza bghistvan (#162221) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha csak RCA van, akkor olyan kábelt is veszel hozzá, pár száz Ft.

<-ƘƘ->

(#162223) bghistvan válasza Kendek (#162222) üzenetére


bghistvan
senior tag

Tehát akkor jelen esetben nekem melyik féle kábeleket is kellene akkor beszereznem........ :F :U
Már teljesen össze vagyok zavarodva.

Adott ez,és az összes bemenet foglalt,amin a hangot tudnám bevinni,a képet HDMI-n szeretném a tv-be.

(#162224) Kendek válasza bghistvan (#162223) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha már nincs rajta szabad hangbemenet, akkor gondolom nyilván valamilyen elosztóféleség kellene hozzá, mint amilyen ez a kapcsolgatós megoldás is.

<-ƘƘ->

(#162225) A`rpi válasza bghistvan (#162223) üzenetére


A`rpi
addikt

Hangkártya, plusz Jack - RCA kábel.

(#162226) Peace válasza bghistvan (#162223) üzenetére


Peace
nagyúr

Én ezt rendeltem. Szintén csak analóg bemenetes Genius 5.1-es rendszerem van. Sajnos még nem érkezett meg, de remélem, hogy jó lesz!

(#162227) bghistvan válasza Kendek (#162224) üzenetére


bghistvan
senior tag

Igen ,pont erre gondoltam én is,linkeltem ugyanezt feljebb pár hsz-al, de szerinted ha ez a hang megoldás így pipa,akkor melyik az a kábel amelyikkel a 4 Pro-ból kifelé vinni tudom a HDMI-t és egyúttal ezt a csatlakozót is betudom illeszteni?

(#162228) bghistvan válasza A`rpi (#162225) üzenetére


bghistvan
senior tag

Tehát ezt a hangkártyát a konzolba kell dugni,és a jack az kimenet....amibe jack-to rca kábel megy be az erősítőbe,jól értem?
Emellett a hdmi pedig a tv-be ugye?
Nem csúszik ezzel a megoldással a kép és a hang?
Valamint ha foglalt az összes analóg bemenet az erősítőn,akkor szerinted is jó lehet ez ?

(#162229) Kendek válasza bghistvan (#162227) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A HDMI közvetlen a TV-be megy, a hangkeltő a konzol USB portjába, és abból a vezeték az erősítőbe. A PS rendszerében pedig be lehet állítani, hogy honnan szóljon a hang.

<-ƘƘ->

(#162230) bghistvan válasza Kendek (#162229) üzenetére


bghistvan
senior tag

:R

Köszi mindenkinek a türelmet és a sok segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#162231) A`rpi válasza bghistvan (#162228) üzenetére


A`rpi
addikt

...Mondjuk, ha a TV-d rá van kötve az erősítőre, akkor nem kell hangkártya, maga a PlayStation 4 megtud szólalni HDMI-n keresztül a TV-n, ami meg ha az erősítőbe van kötve probléma megoldva. :)

(#162232) #20844032 válasza bghistvan (#162207) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ilyet használok én is, az enyém tökéletes. A tv usb-jébe van dugva, erre egy behringer headphone amp, abba egy hyperx cloud. A tévé optoja van beledugva, így mindig az aktuálforrást hallom.

[ Szerkesztve ]

(#162233) bghistvan válasza A`rpi (#162231) üzenetére


bghistvan
senior tag

Igen,a tv Jack kimenetről van Rca-val összekötve az egyik csatornán,minden eszközöm külön csatornára van kötve:
ha tv-t nézünk set top boxról akkor az erősítő Tv IN(de külön a set top box analógjáról viszem a jelet)
ha mediaboxról megy tartalom akkor az erősítő Aux In(szintén a boxból megy az analóg)
ha youtube fogyasztás a tv-ről,na akkor pedig Vcr In az erősítőben,és akkor szól szépen.

Elég kacifántos tudom,de nehezen válnék meg a házimozitól amit már csak erősítőnek használok,mert bitang jól szól,lefőzi a mostani felhozatalt bőven.

A HDMI-n keresztül szerintem nem fog tudni megszólalni a konzol,mert ugye jack-el viszem a jelet az erősítőbe.... biztonság kedvéért megveszem ezeket a kütyüket,nem egy nagy tételek,csak tényleg remélem nem fog gerjedni a rendszer vele,és nem fog csúszni a hang.

Másik alternatívaként még egy minőségibb sound baron is gondolkodtam,de nem tudom ezeket az eszközöket plusz majd a Pro rá lehet-e kötni,hogy mindegyik szóljon,illetve élőben még nem hallgattam meg hogy milyen a hangjuk,van-e kellő mély-magas........

(#162234) bghistvan válasza #20844032 (#162232) üzenetére


bghistvan
senior tag

Most direkt előhalásztam,és újra megnéztem hogy történt-e bármi változás,sajnos nem...gerjed-búg és kb fele annyira szól......
De kipróbáltam azt is,hogy a set top box -ból kijövő rca-t is lehúztam,hogy csak a tv-ből kijövő jack-rca-n keresztül szóljon.....úgyis sokkal halkabb(nyilván mert a set top box is ráerősít)....de nem búg -gerjed.

Maradok az usb-s hangkártyánál meg egy analóg elosztónál,és imádkozom hogy ne legyen gerjedés,mert akkor egy darabig csak a tv hangszóróin fogom hallani a konzolt,azt meg nagyon nem akarom :)

(#162235) bghistvan


bghistvan
senior tag

Egyébként a Pro 4 mennyire jó média tartalom fogyasztásban?...csak azért kérdem mert ha viszonylag sok formátumot kezel,akkor lehet ki is váltaná a Mede8er600-asom :)
(és felszabadulna az erősítőn egy analóg bemenet :DD

(#162236) EczkE válasza Peace (#162192) üzenetére


EczkE
addikt

Nem mozgat meg. Jatszottam az elsovel es a zombis kiegeszitovel is xbox360-on. Vegig vittem mindkettot de kulonosebben nem jott be.

Asszem mindenféleképpen!

(#162237) Kendek válasza bghistvan (#162235) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én annyira nem javaslom, a kicsi céleszközök sokkal hatékonyabbak és kényelmesebbek ezen a téren.

<-ƘƘ->

(#162238) s7evcsenko válasza bghistvan (#162233) üzenetére


s7evcsenko
addikt

"ha youtube fogyasztás a tv-ről,na akkor pedig Vcr In az erősítőben,és akkor szól szépen."

Azért próbáld meg, hogy hdmi-vel összekötöd a tv-vel, azon küldöd a hangot, és ugyan itt hagyod az erősítőt (VCR IN).
Ha a tv-n van hangod, akkor szerintem az erősítőn is lesz...
Az erősítő nem tudja, hogy nem youtube szól, csak hogy jön valami. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#162239) Peace válasza EczkE (#162236) üzenetére


Peace
nagyúr

Értem. ;)

(#162240) bghistvan válasza s7evcsenko (#162238) üzenetére


bghistvan
senior tag

Jogos :)

azért van egy kis anomália jelen:

1.Ha a tv be van kapcsolva(jack to rca az erősítőre) TV IN bemeneten gyönyörűen szól( de be van hozzá kapcsolva a set top box is nyilván )

2. (most jön egy kis csavar) - Ha ugyanennél a felállásnál átkapcsolom VCR In bemenetre,szól,de jóval halkabban,kb negyedannyira,szerintem azért ,mert a set top box nem erősíti fel a jelet (tehát mindkét csatornán szól-nem tudom miért?)

3.Ha ki van kapcsolva a set top box,akkor mondjuk youtube tartalomnál csakis és kizárólag a VCR-IN bemeneten szól szépen hangosan ,a TV In bemeneten nem !

4. (a másik érdekesség) - Ha a mediaboxon megy a tartalom,akkor az pedig az AUX bemeneten szól szépen.....de ha átkapcsolm VCR-IN-re ,akkor is szól,de alig hallani

Na most ennek függvényében Te hogy látod a helyzetet?
Tudsz esetleg javasolni valamit,miért is vannak ezek így?
Illetve ezért is bátorkodtam ebbe a topikba konzol vásárlás előtt beírni nektek,mert mivel így is túl van komplikálva a kábelezés az eszközöknél,nem akarom majd megszívni...

(most kipróbáltam viszont azt is,hogy a tv hangerejét is magasabbra vettem,mert ugye az meg be volt lőve 50%-ra,és csak az erősítő és a set top box távirányítójával állítottam a hangerőt,és átrakva a VCR-In bemenetre ugyanolyan szépen szólt a hang mint a többin,viszont ehhez a tv hangerejét kell feljebb vennem............ezt végképp nem értem :F )

[ Szerkesztve ]

(#162241) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Guacamelee 2 easter egg páros:

:C

Live-Die-Respawn

(#162242) LeventeV válasza hitchins (#162167) üzenetére


LeventeV
senior tag

Az az ami erosen elrettent a vasarlastol. Kar, hogy nem lehet teljesen kikapcsolni :(

(#162243) RangerFox válasza oriic (#162241) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én is láttam, hatalmas :D

Van PUBG-s easter egg is benne amúgy. Jókat mosolyogtam a játékon, mondjuk a vége felé kicsit nehéz lett, de végül legyűrtem.

(#162244) SH4D0W2011 válasza bghistvan (#162235) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Egyetlen bajom a Media Player-ével, hogy nem ismeri a Dolby Digital Plus és DTS hangsávokat, amúgy viszonylag tűrhető lenne.
Van viszont HBO GO meg Netflix alkalmazás, ha érint. Ezek viszont egész jól működnek. :)

(#162245) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

Üdv!

Lehetőség van nyerni az "évfordulós" konzolból. Az imént küldték a levelet, minden országban hármat sorsolnak ki.

Tudom, hogy nem évfordulós, hanem a darab szám miatt van.

Read only felhasználó

(#162246) Bogyi007 válasza Gombinyó (#162161) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szabad tudni hogy milyen pasztát használtál a művelethez?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#162247) Kendek válasza BornToBePuli (#162245) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ti egyébként kaptatok róla visszaigazolást, hogy sikeresen neveztetek a nyereményjátékra? Én kitöltöttem, megadtam a döntő kérdés precíz válaszát is, aztán csak simán visszaugrott az elejére, hogy lássak neki. Azért csak örültem volna valami megerősítésnek, hogy sikerült a nevezésem.

<-ƘƘ->

(#162248) Xaels válasza Kendek (#162247) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem be sem tölt :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#162249) #20844032 válasza BornToBePuli (#162245) üzenetére


#20844032
törölt tag

Hát persze, hogy lehetőséged van. Ahogy a days of playben :DDD

(#162250) Zoleee83 válasza Kendek (#162247) üzenetére


Zoleee83
addikt

"Köszönjük, hogy neveztél!
A nyertesekkel szeptember 7-től kezdődően vesszük fel a kapcsolatot."

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.