Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#24701) dfsz34 válasza #35692544 (#24699) üzenetére


dfsz34
őstag

Ezt azért nem tudhatjuk biztosan és a 8.8-ban bevezetett szabály utal a kreditre is, nem csak az xp-re, úgyhogy ez azért kérdőjeles számomra. Érzésre szerintem több a kredit egy győzelem után, de ez szubjektív nagyon, nincs két egyforma csata.

" 8.8 will bring an interesting feature: players, who lose the battle, but get one of the medals or achievements in the game (you know, sniper, steel wall and all those others) will get the same amout of credits and XP, as if he won!"

(#24702) 04ahgy válasza PAtr0n (#24667) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Prokhorovka Encounter esetén szvsz. nem kell egy tank sem a mezőre, ha nincs arty, akkor meg főleg. Város, domb. Letisztítani akik a nyílt színen vannak, és a túlerő megesz onnantól bármilyen, a sínen átbukó tankot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#24703) Angel1981 válasza ng0ofy (#24676) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, köszi a választ!
Mogyesz75: szintén!

Akkor itt sincs konszenzus; van aki szereti, van aki utálja! :)

(#24704) Angel1981


Angel1981
veterán

okos67 és dfsz34.

Minden jármű kap egy bizonyos kreditösszeget a csatába való csatlakozásért - feltéve, hogy kivárja, hogy ténylegesen el is kezdődjön, vagyis hogy leteljen a visszaszámlálás.

Ha győzöl, akkor ez az összeg - ami pontosan nem tudni, hogy tankonként mennyi, de valszeg minél magasabb tier, annál több - 85%-al több lesz (pl. 10.000 kredit esetén 18.500).
Való igaz, hogy a kapott kredit döntően a kiosztott / spottolt sebzéstől függ, de azért kicsit ez is módosítja, és a 8.8-as rendszer is biztos e szerint számol, vagyis hiába vesztes, ha van Battle Hero acsid, akkor megszorozza 1.85-el a "joining award"-ot.

[ Szerkesztve ]

(#24705) echterion válasza Angel1981 (#24700) üzenetére


echterion
nagyúr

Ráadásul a hétvégén még megspékeltem azzal az egészet, hogy kb. 15k xp-t össze kellett farmolnom a Hellcat-tel, hogy meg tudjam venni akciósan a T25/2-t. Úgyhogy ez volt az uccsó ilyen. Mondjuk most előre készülök a hétvégére, mert a héten lassan megcsinálom a Wolverine és az 5-ös orosz TD (asszem su85) kifejlesztését, aztán reménykedem, hogy valami német med-et dobnak be az akcióba, nem az M7-et, vagy a francia 5-ös TD-t, mert ezt a kettőt gyakorlatilag nulláról kellene kifejlesztenem, amihez nincs kedvem.

[ Szerkesztve ]

**********

(#24706) mefistofeles

Valaki a múltkor említette, hogy a valentine milyen istenkirály tank. Azért kiváncsi lennék, hogy lehet egy könnyű tank jó, ha max motorral és felfüggesztéssel, jó terepen, enyhe lejtőn akár 26 km/h val is tud menni..... :W

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#24707) iwu válasza echterion (#24705) üzenetére


iwu
addikt

t25/2 - de útálom...:) bár már csak a motor hiányzik, de így is...amilyen faca kis gép a hellcat, ez annyira szenvedős nekem.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#24708) Kean_Sorbo válasza 04ahgy (#24702) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Azért ez nem ilyen egyszerű. A mező közepén lévő töltésre beáll két TD aztán aki a városban van nem sokáig örülhet, utána meg a dombon csücsülőket lehet máglyára küldeni.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#24709) Drenadar válasza mefistofeles (#24706) üzenetére


Drenadar
veterán

nem az a lényeg hogy mennyivel megy, hanem hogy 4-es tierben viszonylag okés az ágyúja és nagy a páncélzata... de nekem nem volt sokáig meg :D

(#24710) mefistofeles válasza Drenadar (#24709) üzenetére

Mivel light tank ezért elég kevés IV tier beli ellefelet lát!
Komolyan többet érne ugyanezekkel a paraméterekkel mediumként. Ott még sem futhatna össze VII-VIII-as monstákkal......
bocsánat, össze semmivel sem futhat, max össze vánszoroghat.....
másrészt meg egy átlag IV-es light tank lehet, hogy gyengébb de háromszor körbefutja mire ez megmozdul

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#24711) Achill3uS válasza 04ahgy (#24702) üzenetére


Achill3uS
veterán

aki Mountain Pass-on kitalálta az encounter-t csak azt játszatnám vele egész nap. rettenet gameplay-e van szvsz. ha 3 hikomatos kukabúvár beáll capelni és bevédik hiába lősz bármennyit is a széleken. pofátlanság volt berakni középre azokat a sziklákat.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#24712) Angel1981 válasza mefistofeles (#24710) üzenetére


Angel1981
veterán

Azokkal így sem, mivel nem scout light, így T4-T6-os csatákba kerülhet csak be. (Kivéve persze, ha magasabbakkal szakaszozik.)

Egyébként valóban egy lightnak címkézett med-heavy, nem a mozgékonyság az erőssége, hanem a páncélja és tűzereje.

[ Szerkesztve ]

(#24713) KisApám


KisApám
addikt

Artillery-vel lenni nagy kihívás.

Látni a sok "okostojást" folyamatosan elbukni, és én csak majdnem hogy csak nézni tudom...
(be a völgybe meghalni feleslegesen, két oldalról fentről lelövöldözték őket;
ki a sík terepre lövöldözni;
védekezni kell, hogy a bázist ne foglalják el, erre elmennek vadászni... stb stb)

Legutóbb nekem kellett közelharcot vívni 2 tankkal a Grillemmel, hogy győzhessünk...

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#24714) mefistofeles válasza Angel1981 (#24712) üzenetére

Igazad van, a valentine a kivételek közé tartozik, csak VI-ig kaphat! :R

"Egyébként valóban egy lightnak címkézett med-heavy, nem a mozgékonyság az erőssége, hanem a páncélja és tűzereje." Ez igaz de szigorúan csak saját tierben.........

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#24715) Angel1981 válasza mefistofeles (#24714) üzenetére


Angel1981
veterán

"Ez igaz de szigorúan csak saját tierben........."

Mint szinte minden más tanknak is! :D
(Igen, tudom, van pár kivétel, van olyan, aminek a páncélja vagy a fegyvere még +1 tierben is jól megállja a helyét, de 80%-uk csak top tierként tud igazán jó lenni!)

(#24716) 04ahgy válasza Achill3uS (#24711) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem Prokhorovka és Mountain Pass mapokon is nagyon bejön az encounter. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#24717) Drenadar válasza mefistofeles (#24710) üzenetére


Drenadar
veterán

óóó bakker mindig összekeverem... azt hittem a matildáról van szó... bocsi:D

(#24718) nihill válasza Achill3uS (#24711) üzenetére


nihill
őstag

Csak én képzelem be, vagy itt tényleg gyorsabban pörög a foglalás számláló mint más mapokon? Akárhányszor volt itt nekem encounter, mindig ez az érzésem volt.

(#24719) ng0ofy válasza nihill (#24718) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Valószínűleg. Egyébként szerintem is jó a montain passon az encounter, jó pörgős (:

(#24720) nyunyu válasza Achill3uS (#24711) üzenetére


nyunyu
félisten

aki Mountain Pass-on kitalálta az encounter-t csak azt játszatnám vele egész nap. rettenet gameplay-e van szvsz.

Vegen meg ugy jar, mint a felujitott hidas Westfield assault, amit a kovetkezo patchcsel le is vettek napirendrol. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24721) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem tudom, volt-e már, de a következő (október 16-tól) Top of the tree a francia HT-ág lesz...hasznos tudni, hátha rá akar készülni valaki.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24722) Cseri0058


Cseri0058
őstag

kiszeretném kérni a véleményeteket!
Ti mit csináltatok volna a végén?
Replay
nem gondoltam volna, hogy az arty lefog puffantani....

(#24723) Djuree válasza Atlantis (#24721) üzenetére


Djuree
félisten

kapja be a WG! mostmár nem fogom kibírni, megveszem a konkerort...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24724) Angel1981 válasza Djuree (#24723) üzenetére


Angel1981
veterán

Majd várom a beszámolódat! ;)
Engem igencsak érdekel az angol heavy vonal, a Churchill I-et nagyon szeretem (meg is tartom), most a Churchill VII fog következni!

(#24725) joergie válasza Atlantis (#24721) üzenetére


joergie
őstag

ezt te hunnét tudod? még jó hogy nem vettem meg még az 50b-t :P van egy rakás tier8-9 tankom ami arra vár hogy akciós legyen, és megvegyem :D Kredit is van most rá. amíg nincs akció, addig meg jegelem a játékot :))

cseri: nincs semmi gond a végével, senki se számít rá hogy egy 600effis azon a lukon belő artyval. ez egy gg a játék végén és jöhet a következő :)

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#24726) Atlantis válasza Djuree (#24723) üzenetére


Atlantis
veterán

Én most nem bánom, már megvettem a Conqueror-t pár hete és hátha addig eljutok a T10-ig, mire sorra kerül. Idő kérdése és lesz majd az angol-vonal is akciós, ez az ág amúgy sem sürgős...azért nem örülök a franciának mert még képes leszek visszavenni az 50 120-at, hátha másodszor nem gyári hibás példányt fogok ki. :)

Novemberben amúgy lesz golden joystick is, amin ha nyernek, gondolom lesz nagy leárazás, legalábbis tavaly volt.

joergie: FTR-en volt kint a napokban.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24727) Mark_o


Mark_o
tag

Sziasztok urak!
Tanácsot kérnék melyik nemzetnek van jó tüzér ága? Most van egy hummelem, de a későbbi a német tüzérek ormótlannak tünnek számomra.
Nem a 10 es szint érdekel inkáb a 6 , 7 ,8
Nekiállta az angoloknak 4es szinten tartok maradhat ez vagy kukázzam inkább?
köszönöm válaszokat

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#24728) Attici


Attici
őstag

Még mindig érdekelne, hogy kinek mi a véleménye, indoklással:
:)) JagdPanther II vagy Ferdinand? :))
Köszi! :DDD

Szavazni a fórumon 0-24h-ig lehet. A szavazók között alig használt pzs-ket sorsolnak ki.

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#24729) Mark_o válasza Attici (#24728) üzenetére


Mark_o
tag

Én 7es szinten vagyok ,nálam JagdPanther lesz, a fedinand mellett a jobb frontpáncél szól de ha az irányítófülkét lövik akkor már az se.

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#24730) Atlantis válasza Attici (#24728) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezek még aktuálisak: 19348 ; 19360

Többször beszéltünk már erről ebben a topicban is, beírod, hogy Ferdinand a keresőbe és olyan áttekinthetetlenül sok találatot nem kapsz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24731) Enzolord válasza Mark_o (#24727) üzenetére


Enzolord
addikt

Ha csak Tier 7-8 akkor német szerintem..
Ha végig akarod vinni, akkor francia, mert az táras...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#24732) Attici válasza Atlantis (#24730) üzenetére


Attici
őstag

Köszi! :R
Már nézegettem, de nem tudok dönteni.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#24733) Mark_o válasza Enzolord (#24731) üzenetére


Mark_o
tag

Köszönöm, akkor maradjak ahol vagyok,
Illetve +1 a franciáknak
Még valaki eseteleg?

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#24734) jozefgucci1 válasza Mark_o (#24733) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Sajnos használhatatlan szerintem a franci ág főleg így 8.8 után. Eladtam a Tier8 -as francia artymat mert pontatlan szar volt . Alig sebez valamit ,talán ha néha bead egy nagyobb sebzést. Anno orosz ágat szerettem ,de ez régen volt.A Tier10-es orosz arty-t megtartottam ,de nem igazán megyek vele . A legjobb még mindíg a Szu 26os orsz gépcsoda , forog a torony iszonyat pontos és tier5 ben is halálos goldal.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#24735) cifram válasza Atlantis (#24721) üzenetére


cifram
csendes tag

Ezt vártam, köszi. Már csak 80e XP az AMX 50B. :)

WoT: NorHasso

(#24736) Sanya válasza Mark_o (#24729) üzenetére


Sanya
nagyúr

azért az a front nagyon-nagyon hasznos tud lenni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24737) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Nincs valami megoldás a laggolás ellen? valahogy mindig akkor megy fel 999-re, amikor kinézek egy istenverte szikla mögül, aztán gurul tovább és kilőnek...

(#24738) PAtr0n válasza dfsz34 (#24692) üzenetére


PAtr0n
addikt

Sok a fosos, tegnap Sand Rivert buktuk így el. Védem a bázist Stuggal a dombról, 3 kill-en vagyok túl, nyerésre is álltunk, de a távolban levő foglalóinkat kilőtték, így megindult az ellen felénk. A dűnék között egy M6-tal szórakoztam aki bátorkodott jó közel jönni, és egy mellélövésnek hála én haltam meg hamarabb, de jól leszedtem az életét. Írom a megmaradt 3 tagnak, hogy defend, meg mutatom hol a tank, a picit távolabb lévő hetzer csak bújkált tovább egy light társaságában. Egy AT2 indult el messzebbről vissza. Pont ő, akinél a halott csiga is gyorsabb. Oda is ért a dombra pont mire 100%-ra foglalta az M6 a helyet, még fel is spotolta, de addigra vége lett a meccsnek és vesztettünk. Könyörgöm, még ha csak 1-et lő is bele a hetzer ami lepattan, csökkenti a foglalást, és az AT2 kifilézte volna maradék 63hp-ját amit hagytam.

Gyönyörű a te eseted is, és még mennyi ilyen van nap mint nap. Az eddigi pályafutásom során eddig csak artyval fordult meg a fejemben, hogy elbújjak az ellen elől, mert azzal ritka hogy meg tudom magam védeni. A többivel akár 10 ellen is, de elindultam.
Siegfried encounter egyik kedvenc, ott támadni szeretek :)

#24702 04ahgy:
Látom, ez a te taktikád, és lehet sokszor be is jön :) Szerintem nem mindig jobb ötlet egy dombról lefelé adni az áldást, főleg, hogy a jószágok csövei korlátozottan mozgathatóak lefelé. :) Bár egy összeszokott csapat, biztos előny tud a dombból kovácsolni ott. Én még mindig a 2 frontos támadás híve vagyok, plusz a mezőn bokorba bújva maradhat védeni 1-1 TD, hátha valaki átbukik a dombon.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#24739) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Arty mostanában milyenek, használhatatlanok még mindig? Tier 5 vagy 6 szeretnék eljutni Grille vagy Hummel melyik jobb?

(#24740) wall2


wall2
tag

Mi van az EU2 szerverrel 5 perc mire be lehet lépni egy játékba.

(#24741) nihill válasza Rathrol (#24739) üzenetére


nihill
őstag

Én épp mostanában vettem elő újra a grillét a nerf óta. Meglepően használható.
[link]

(#24742) dorka16 válasza Rathrol (#24739) üzenetére


dorka16
aktív tag

Gép szerint majdnem egyforma pontosak a Grille még is klasszisokkal jobbnak tűnt nekem. Hummellal csak szenvedek.

(#24743) PAtr0n válasza dorka16 (#24742) üzenetére


PAtr0n
addikt

A Grillében egyenlőre azt utálom, hogy ha picit is kitérsz az ágyúval, már ugrik is a szűk célkereszt. Mondjuk ha összeszűkül teljesen, akkor meg rohadt pontos. De a Wespe volt idáig a legjobb.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#24744) SoulReaver


SoulReaver
veterán

DE MIÉRT????????

(#24745) KisApám válasza PAtr0n (#24743) üzenetére


KisApám
addikt

Mire összeszűkűl rendesen,m addigra rég elmozdult a tank az esetek 90%-ában... :O

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#24746) csoki válasza KisApám (#24745) üzenetére


csoki
senior tag

ezért kell az spg-ket, td-ket ill. heavy tankokat célozni nem a light meg med tankokat ;)

[ Szerkesztve ]

(#24747) KisApám válasza csoki (#24746) üzenetére


KisApám
addikt

Azt csinálom :K
.
Ki kell találni sokszor merre mozognak, és hátha...
Sajna jó párszor azért nem állóháború van.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#24748) Chris0321 válasza csoki (#24746) üzenetére


Chris0321
addikt

Ezzel csak annyi a gond, hogy mire összeszűkül a célkereszt addig vagy eltűnik az ellenség vagy lesebezték esetleg ki is lőtték. Ha egy kicsit is mozdítani kell az egéren már szétugrik és kezdhetem előröl a várakozást. Olyan helyeken van lehetőség jól sebezni ahol szűk helye van a felspottolt tankoknak a mozgásra de olyan terep nem minden mappon van. Régen artyztam de mostanában már csak nagyon ritkán veszem elő a GwTigert pedig szerettem vele játszani. El nem adom, várok hátha javítanak rajtuk.

(#24749) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Köszi a válaszokat!:)

Amúgy 2 év wot után most vettem észre hogy 100kg 1db álcaháló!:D Ezt is úgy hogy az egyik tankra akartam rakni, és kiírta hogy nagyobb "teherbírás szükséges hozzá", most ez komoly!? :O

[ Szerkesztve ]

(#24750) nihill válasza Chris0321 (#24748) üzenetére


nihill
őstag

Azért ha pontosan a felspotolt tank irányába fordulsz, X-el rögzíted a gépet, akkor a lövegkitéríthetőség határáig elég jól lehet követni a célpont mozgását szétugrás nélkül is. Ha meg megáll, akkor katt :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.