Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#178001) ooloo


ooloo
őstag

A Type 4 Heavy parancsnoka besértődött , hogy prémiummal lövöm ... szegénykém . :U A harctéren nem kérek és nem adok kegyelmet . :DDD Vallom , hogy az ellenséget minden lehetséges eszközzel irtani kell ... esélyt sem adva nekik a túlélésre . Az ilyen rinyálók menjenek hímző szakkörre , vagy tanuljon meg játszani az adott tankkal . ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#178002) kchryss válasza wwenigma (#177967) üzenetére


kchryss
addikt

Én biztos vagyok benne, hogy az alap 6. érzéket be fogják vezetni szerintem még idén. Már évek óta beszélnek róla, a hajós játékban is alapból jelzi ha meglátnak.
Szerintem egyébként ez pont egy lényegtelen kérdés. Nem ez a játék legnagyobb problémája. :)

(#178003) kchryss válasza wwenigma (#177982) üzenetére


kchryss
addikt

Skill-nek vannak néha elmebeteg ötletei. Ezt a videóját még nem néztem meg, de régebben volt egy olyan ötlete, hogy kéne egy olyan szerver amin nincsenek arty-k és havidíjszerűen fizetned kéne ha azon a szerveren akarsz játszani. :DDD

(#178004) wwenigma válasza frame>24 (#177994) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1. Nem neked kell a toptiert kifilézned, supportáld őket hogy megtehessék

2. Már elmondták hogy érintené pl. a bevételt (pénz+xp) ha nem lohetnel nagyobbat, sokmindenbe beleszolna

3. Alap hatodik érzék skillel is a sarokba fog kempelni a siemka vagy megöleti magát mert majd úgyis jelez ha spotoltak....

4. Töredékére csökkenne a változatosság mert a kevesebb tankbol jó eséllyel 1-2 sokkal nagyobb esélyt biztositana

Megnéztem a videóját. Értettem is mert beszélni angol. Felemás volt az egész, mint írtam az újratöltődő fogyocikkeket is ki kéne venni ha nem akar stunt...meg kérem vissza az AP-t. Lehet hogy 100bol 1x ütött át vagy találtam el, de akkor odavert. ;] Nekem úgy tűnik trendi akar lenni és kéne neki egy nő.

kchryss: valamilyen szinten örülnék neki de akkor kompenzálják azt aki freeXP-t váltott és azt is aki csatában grindelte ki első skillnek...nem lesz olcsó... Arty ötlet tetszik, lenne hova elküldeni azokat akik sírnak érte. :))

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#178005) galervin93 válasza wwenigma (#178004) üzenetére


galervin93
őstag

"...kompenzálják azt aki freeXP-t váltott"
Adnak egy 100%-os választható skill/perket, probléma megoldva. Akinek már fullos a parancsnoka (kb. pár század százalék), ott freexp.

---

A témához amúgy nem nagyon tudok hozzászólni - annyira elmászott már ez a játék, hogy egyedi problémák helyett csak akkora változtatásokkal lehetne igazán jó eredményeket elérni, ami gyakorlatilag egy új játékhoz vezetne. Ez olyan befektetett munkát jelentene, ami szerintem nem térülne meg a fejlesztőknek. Átlendült már ez a játék a csúcsán, de nem is holnap lesz még a vége.
Persze lehetne sok apró változtatás eszközölni, ami azért jobbá tehetné a játékot, de a játék készítőinek eddigi tevékenységéből kiindulva erre sajnos nemigen számíthatunk. Evvan, élvezkedünk így az egyetlen, második világháborús témát a tankok felől megközelítő játékon.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#178006) Barret001 válasza ooloo (#178001) üzenetére


Barret001
addikt

Arra nem gondolt hogy már ellőtted a sima lőszert? :D

(#178007) Barret001


Barret001
addikt

Legyenek 15 perces csaták,akit kilőttek újra éled a kezdőkörön.Ne mutassa a játék a sebzést,se a spotot,továbbá külső oldalakon ne lehessen megnézni a statot! Na ki örülne ennek? Nem jó? Akkor tessék teljesíteni,és jó lesz a játék élmény! Kb ennyi a véleményem,lehetetlen mindenkinek a kedvében járni szerintem. Ez egy fizetős játék,nem lehet balanszolni úgy,hogy ne legyen előnyöm abból,hogy fizetek nekik!

(#178008) h1mpi válasza Barret001 (#178007) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Soha nem lesz olyan játék ami mindenkinek megfelel. Ez van el kell fogadnia mindenkinek

(#178009) Barret001 válasza h1mpi (#178008) üzenetére


Barret001
addikt

Pontosan így van,aki ügyes,az kiemelkedik egy szám halmazból! Ha könnyítenek a játékon ő jobb lesz,de pontosan annyival a többiek is jobbak lesznek! Na ki nyer vele? Kb senki...A WG sem,mert meg kell valakikkel fizettetni egy felesleges foltozást...

(#178010) fradi81


fradi81
veterán

wot beüzemelése linuxon.

moto g72, Ninebot d28e

(#178011) ooloo válasza Barret001 (#178006) üzenetére


ooloo
őstag

Most , hogy mondod ... :DDD Ezért szeretem a X es Svéd TD-t is . A Type 5 Heavy bőrén úgy megy át ( akár szemből is ) az Strv 103B lőszere , mint forró kés a vajon . ;] A balga azt hiszi , hogy bombabiztos bunkerben van , és nincs más dolga mint leprüszkölni a csapattársak HP készletét .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#178012) 3


3
senior tag

#177961 A boosterek egy pótcselekvés, amivel megpróbálják elfedni a játék pénzügyi rendszere és a prémium fiók hibáit.

#177962 Lehet, hogy azzal kezdődött, de ma nem lehet meglenni nélküle. Legalábbis akkor nem, ha az ember szeretne például XP-t szerezni.

Én a kevés jó pályának is örülnék. Jöhetne egy nosztalgia hónap a régi pályákkal. A régi alatt a boosterek előtti korszakot értem. Kicsivel előtte kezdtek bele a totális ész nélküli pályarontásokba.

A maradék ötleteim tüzérre: T8-as legyen a legmagasabb szintű, és mindig lowtier legyen a maximum egy darab tüzér a csatában. Ha sok tüzér várakozik, 15v15-ben játsszanak egymás ellen, tier korlátozás nélkül (pl. T3-as mehet T8-as ellen). Talán lenne egy kis izgalom.

(Kellett a sok mínusz, mert elégedetlen vagyok.)

#177967 A kezdőknek esetleg lehetne egy ingyen hatodik érzéket adni. Például aki végigcsinálja a betanítást, a végén kapna egy hatodik érzéket, amit beaktiválhat egy T1-T3 tankra képzett parancsnokon, de csak akkor, ha még nincs összesen 100 lejátszott csatája. Lehetnének még hasonlók. Például 500 csata után egy újabb hatodik érzék ajándékba. Elférnének ilyen dolgok az ingyen T6-os tank mellett...

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#178013) h1mpi válasza ooloo (#178011) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha találkozol olyan mappal ahol ilyet lehet csinálni, mert engem azzal a szarral mindig városba rakott.
Az új módi a full kemp 0 soron. Egyedül én mentem be középre... lassan a távcső tényleg fontos lesz a venti helyett...

[ Szerkesztve ]

(#178014) Atti777 válasza wwenigma (#178004) üzenetére


Atti777
senior tag

1. Ha balfék a 3 top tieredből 1 vagy 2, akkor supportálhatsz, az a csata valószínűleg már elment (ha csak az enemy nem nagyobb balfék). És ne a T8 vs T10-et nézd, hanem a T5 vs T7, vagy a T6 vs T8-at, ahol nincs páncélod, nincs tűzerőd, nincs látótávod és nincs HP-d, és legtöbbször még normális legénységed sem.

2. Ez egy játék, a WG úgy módosíthatja a paramétereket ahogy szeretné, ha nincs figyelve hogy mekkora tiert lősz, akkor nem változik semmi. Ugyan ez vonatkozik a küldetésekre is, nehogy már ilyen l’art pour l’art indoklásokkal jöjjünk

3. Most meg úgy hal meg, hogy azt sem tudja mi történt

4. Ha normális balansz lenne, ami könyebb lenne a kevesebb szóba jöhető ellenfél miatt, akkor nem csak 1-2 tank lenne használható egy-egy tierben.

Az újratöltődő fogyócikk sem az a dolog, ami nélkül nem lehetne meglenni, a stun óta van csak. És egyébként is, attól hogy a stun megszűnne, az újratöltődés akár maradhatna is.

Путин, иди нахуй!

(#178015) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Mentem egy jó izgalmas kört az Obj705-el, egy Scorpióval gyakorlatilag ketten hoztuk le. A szokásos forgatókönyv ment, a csapat hullott mint az alma, de a végjáték baromi jól sikerült.
10 arty lövést kaptam, 3x ölték meg a parancsnokot. Iszonyat frusztráló....
Replay

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#178016) peterson79


peterson79
őstag

mennyi baromságot össze tudtok írni :) én hülye meg még el is olvasom :D

(#178017) peterson79 válasza ooloo (#178001) üzenetére


peterson79
őstag

az ki az a csávó aki ott van az értesítődön? miről híresült el, mert mostanában elég sokat látom neten az arcát, de nem vágom milyen okosságokat mondott

(#178018) peterson79 válasza Zolee_70 (#178015) üzenetére


peterson79
őstag

replay-t mindjárt megnézem, de már anélkül is gratulálok, mert obj705-el bármilyen meccset túlélni már győzelem :D

(#178019) ooloo válasza h1mpi (#178013) üzenetére


ooloo
őstag

A 0-G TD-vel egy jó pozíció ezen a térképen . Az 1 es sor számomra felejtős , mert mostanában sűrűn van yolo . Nehéz tankkal én is középen próbálok szerencsét több-kevesebb sikerrel . Inkább kevesebbel mint többel . :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#178020) ooloo válasza peterson79 (#178017) üzenetére


ooloo
őstag

Ő a góré....

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#178021) ollie válasza kchryss (#178002) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem ez a játék legnagyobb problémája.

De. Az új játékosok szerzése szempontjából az egyik legnagyobb probléma ennek a hiánya.

***

(#178022) ChristianID válasza peterson79 (#178017) üzenetére


ChristianID
tag

SerB

Sergey Burkatovskiy, Lead Game Designer

...Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money....

(#178023) gy-daniel válasza peterson79 (#178017) üzenetére


gy-daniel
tag

Ő állítja be a győzelmi arányodat:P.

(#178024) Yofej75 válasza Atti777 (#177999) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Szerintem nem én lovagolok összeesküvés-elméleteken hanem éppen te és a hozzád hasonló folyton elégedetlenkedők.
(Csak azért írtam, hogy képben légy...)

Sajnos túl sokan vagytok és a ti ideológiátokat nyomja már skill is néha ami pont tőle viccesnek tűnik, még az is lehet, hogy csak trollkodik...

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#178025) Dewri válasza inferno88 (#177973) üzenetére


Dewri
aktív tag

Látom megy itt a vitatkozás az alanyi jogon járó hatodik érzékről meg a +-1 tierről...

Ennek kapcsán kérdezem: senki nem próbálta még a Wot Blitz nevű játékot? 2016 óta megy PC-n is, tehát már nem kell a telefonon bohóckodni. Persze nem 60 giga fullHD, hanem csak 4 giga (steames), de a járművek ugyanazok benne, némi különbséggel, pl a DW2 egy igencsak életképes kis tank, a Párducnak is jobbak az ágyúi, ilyen kis apróságok (a KV1-S még a régi 175 mm ágyúval rohangál...). Nincsenek benne a japán nehezek, nincsenek a svédek sem. Még. Bár a japán nehezeket nem is akarják betenni.

Ami viszont a lényeg: NINCS ARTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! +-1 tier van!!!!!!!!!!!!!!!! 7 vs 7 egy csata, nem 15 vs 15, és 7 percig tart. A pályák nem csőpályák, hanem minden pályán igen sokfelé lehet menni, emiatt nem lehet bekempelni sehova, mert simán meg lehet kerülni máshonnan olyankor az illetőt. Kisebbek is a pályák, így hamarabb van akció. Van alap hatodik érzék. Csapatsebzés meg nincs. Napi belépési bónuszok vannak, rengeteg akció és booster (nekem pl tizenvalahány egynapos prémiumom van, meg nem tudom hány 9 órás is, amiket én tudok aktiválni, akkor amikor nekem jó, nem automatán beindul mikor megkapom...). A legénységi fejlesztés kicsit más és a tankokat is lehet szépen sima kreditért több lépcsőben upgradelni, ezáltal jobbak lesznek az értékeik (toronyforgás, töltés, látótáv, stb), ez váltja ki a wotos távcsövet, ilyeneket, azok nincsenek. Csatánkénti csomagok megvannak (elsősegély, szerszám, stb).

Nyilván mivel wargaming, a mellélövés/eltűnő lövés/nevetséges páncélzatot át nem ütés/szűkülés nélkül-mozgás közben egy házat nem találsz el effektek itt is megvannak, de a felsoroltak miatt mindenképp sokkal nagyobb élményt ad, mint a wot jelenleg. Például nehéztankokkal nem kell egy szikla mögött kuporogva tilitolizni, hanem lehet akár előrenyomulni is! Üdítő jelenség a wot után... A fejlesztések és tankok árai elég hasonlóak.

De hát a 60 gigás fullHD nyilván sokkal vonzóbb sokaknak. Nekem mondjuk nem...

[ Szerkesztve ]

(#178026) wwenigma válasza Dewri (#178025) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én próbáltam, a különbség kb olyan mintha a matek füzet sarkára rajzolt pálcika emberes kis lapozgatos animkepet vetnenk össze egy Pixar animációval.... Nincs 60G a WoT HD kliens, de ha még annyi lenne az akkor is bőven elfér és bőven szebb....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#178027) Yofej75 válasza frame>24 (#177997) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Kíváncsi lennék, hogy mi a rossz a jelenlegi "balanszolatlan" játékban és az MM-ben valamint az is érdekelne, hogy azokat minként korrigálnád.
Rossz a +/-2 tier? Amikor nyolcassal hatos csatában kell "bohóckodnod" az is fáj?
Rossz a +/-25% RNG? Amikor 400-as alfára beadja az átütő 500-as sebzést az is milyen sz.r lehet már...

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#178028) Dewri válasza wwenigma (#178026) üzenetére


Dewri
aktív tag

Igaz, "csak" 43 giga, így máris sokkal jobb a 3 artys köröket futni...

(#178029) Yofej75 válasza adamgreen (#177963) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Egy kis tiszta víz a pohárba: "In this video skill explains how matchmaking, game balance and the current artillery mechanics make the game very hard to enjoy especially for new or inexperienced players, meanwhile offering his own solutions to the problems."

Maradjunk az "új" játékos eseténél:
1. alacsony tierben játszik, ott annyira nem gáz a +/-2 tier (sőt!!! tier 1 és2 e szempontból nem is releváns)
2. alacsony tierben játszik, ott annyira nem gáz az önjáró lövegek tevékenysége
3. alacsony tierben játszik, ott annyira nem gáz a +/-25% RNG
4. alacsony tierben játszik, azaz még tanul (remélhetőleg nem keveset - és nem csak sírni)

Ugyanez a tapasztalatlan játékosok esetére vetítve:
1. tapasztalatszerzésre ott vannak az alacsony tierek (ld. pár sorral fentebb)
2. ha az 1. pont nem annyira szimpatikus dolog akkor így járt (de!!! tier 9 és 10 esetében a +/- 2 tier ugyebár már nem releváns)

Na most magamról is egy kicsit: tapasztalattal nagyon nem rendelkező relatív új játékosnak is számíthatok hiszen mindössze kb 17000 csata van mögöttem és a statom nem éppen reklámozni való de mindennek ellenére nem az artykban, nem a WG-ben, általában nem a csapattársakban, nem az MM sem az RNG istenségekben keresem a hibát hanem elsősorban magamban, a saját tetteimben és a rengeteg véletlenszerűségben ami a játék minden egyes másodpercét meghatározza. Nem azért játszok, hogy bosszankodhassak és igyekszem nem bosszankodni ha nem megy a játék. Persze nem esik jól amikor akármi miatt sorozatban veszít a csapat vagy "csak" sorozatosan kinyiffanok a csata első perceiben és olykor én is hangot adok a véleményemnek de az általában személyre szóló nem pedig általánosítás.

Mondjuk ezt a balanszolás és MM problémát még mindig nem értem...

(#178028) Dewri változatosabb. A Star Wars is unalmas lenne a sithek nélkül, nemdebár...

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#178030) inferno88 válasza Dewri (#178025) üzenetére


inferno88
őstag

Persze, én játszottam vele, de ki a fene akarja elölről kezdeni, mikor egy rakás ág ki van már húzva és van egy rakat prém a játékban. wwenigma jól látja, tényleg semmi köze a WoT PC-hez, inkább anime.

Semper fi!

(#178031) adrian360 válasza Yofej75 (#178027) üzenetére


adrian360
őstag

tök öszintén, nekem semmi örömöt nem okoz, ha mi nyerünk 3 perc alatt 15-2 re, mert egy táras nyolcas ledarálja az ellenfél hatosait. vagy ha egy száguldó Black Prince-ben ülsz és még oda se érsz pozicióba, de már 3 kill van az egyik csapatnál.
simán el tudom azt is képzelni, hogy napi statisztikában egálra jönne ki a xp és kredit bevétel, mert hiába nincs plusz kettes bónuszsebzésed, cserébe a kiegyenlitettebb eloszlás miatt kevesebb 15-2 es csata lenne, és több mindent tudsz te is csinálni egy csatában.

[ Szerkesztve ]

(#178032) Yofej75 válasza adrian360 (#178031) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Most ezt úgy írod, mintha nyolcas tankok hatosok ellen mennének (vagy tízesek nyolcasok ellen stb...) és nem vennéd figyelembe, hogy mindkét oldalon egyforma arányban vannak elosztva a tankok. Osztályra, tier-re egyforma arányban vannak, nem? Nos tehát hol a probléma? A játékosokban. Vagy tényleg rosszul látom?

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#178033) Yofej75 válasza Yofej75 (#178032) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Én nem látok olyan nagy kiegyenlítetlenséget a két oldal tankállománya között. Nem véletlen, hogy skill egyik streamjéből ollóztam ki és raktam össze a képet...

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#178034) adrian360 válasza Yofej75 (#178033) üzenetére


adrian360
őstag

egy tier9-8 meccsel (ami +1-es 5/10 MM) akarod bizonygatni hogy mennyire jó a tier 8-7-6 3/5/7 MM ?

szerk.: persze tier-re osztályra egyforma leosztás csak nem mindegy hogy az egyik oldalon van egy defender - vk100-progetto mig a másikon egy 110-amx 65t-indien panzer. ugyanúgy heavyk meg egy medium, de hát közel sem egy kategória, az egyiket be se lövöd goldal hatosként három másodperc alatt kinyirnak, a másikat meg akár sima lőszerrel lenyomod, és még van időd manőverezni is.

[ Szerkesztve ]

(#178035) jano_77 válasza Yofej75 (#178027) üzenetére


jano_77
nagyúr

Engem csak az érdekelne, hogy mióta is játszol a WOT-al? Mert emlékeim szerint nem is olyan régóta - legalábbis itt a fórumon nem régen jelentél meg, hogy elkezdted és kérsz segítséget. Ennek ellenére máris osztod az észt!? Önbizalomban nem szenvedsz hiányt az biztos.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#178036) peterson79


peterson79
őstag

Srácok, sráácok, nem akartok kicsit a jó dolgokról is írni??

Már annyira unalmas a sírásotok, hogy az valami frenetikus...

Szerintetek olvassa bármelyik WG-s ezt a fórumot? nem hiszem, de ha mégis, akkor Én fogok elnézést kérni Tőle...magyarul...

Rakjátok be szépen, hogy milyen fasza köröket mentetek, replay-el! és aztán megnézzük, hogy tanuljunk és fejlődjünk belőle, ennyi. Ezzel a hányjuk a falra a szart, meg basztatjuk egymást, hogy tenemondmegnekemkicsibolha dologgal semmit sem értek el...de most őszintén, kinek jó ez? Ti élvezitek ezt amúgy?

(#178037) Warton válasza Yofej75 (#178033) üzenetére


Warton
őstag

Az a baj, hogy a képen lévő leosztás a legritkább, legalábbis a saját tapasztalatom alapján. Az általános a 3/5/7. Most húzom a svéd Leot és az esetek 70%-ban tier9-esek ellen játszom, ahol a 3 top tank dönti el a csata sorsát. A maradék 30%-ban pedig én vagyok a top tank és tier5-ök ellen játszom, ami szintén eléggé problémás. Persze nekem jó, de azért a KV-1-ben ülve azért elég zorall. A top tankok mennyiségét kéne csökkenteni a leosztásban lehetne 2/5/8 vagy mittomén.

(#178038) Pug válasza peterson79 (#178036) üzenetére


Pug
veterán

Elnézést kérni? Ez egy termék, nem adomány... :U

(#178039) Imilenni


Imilenni
addikt

Az AMX 13/57 tier limites?
Nem tudja valaki? :)

Press "F" to pay respects.

(#178040) Yofej75 válasza peterson79 (#178036) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:C :R

(#178034) adrian360
Lehet, hogy nem ment át a lényeg: mindegy milyen leosztás (5/10, 3/5/7, akármilyen választott arány...), mindegy milyen tier (8-9, 6-7-8, tiszta 10...) de akkor sem lesz olyan hatalmas eltérés a két szembenálló csapat tankállománya között. Aki meg hatos tankkal akar nyolcas ellen izmozni az vagy tudja, mit csinál és nyertesen kijön a párharcból vagy gyalázatosan nem tudja és arccal borul a kakiba (na, ez vagyok én) vagy pedig a véletlen hozta úgy, hogy pont ők állnak szemben egymással de alapvetően nem a hatos csapattárs dolga, hogy lenyomja a nyolcas ellenfelet. Szóval én továbbra is az emberi hozzáállásban látom a probléma gyökerét.

Szerk.: látom, mégis átment de ezt már nem írom át ha nem haragszol. Naiv játékosként az a véleményem, hogy ha nem lenne ilyen változatos a két oldal felépítése akkor sokkal gyorsabban unalmassá válna a játék a kihívásokat keresők számára (is) és akkor aztán valóban gyorsan befellegezne a WoT-nak. Persze az a része valóban egyhangú amikor top tier tankkal -2 tierben lévőket lehet akár egylövésezni de "szerencsére" erre ritkán kerül sor.

(#178035) jano_77
Nem értem, hogy jön ide az, hogy mióta játszom a WoT-tal. De ettől függetlenül nem titkolom: Létrehozva: 2015. 05. 23. 19:46 CEST. Az nem sokat jelent, hogy mikor és milyen gyakran és milyen apropóból kérek segítséget. Minden bizonnyal amiatt kértem a közelmúltban is segítséget mert szükségét éreztem - de korántsincs szükségem ilyen leoltásokra, hogy "ennek ellenére máris osztom az észt". Tudod, ha a WoT-ban (de amúgy véleményem szerint kiterjesztetjük ezt mindenre nem csak a WoT-ra) a sírások szerint változnának a dolgok akkor napi szinten lenne legalább egy patch mert hétfőn Vérpisti amiatt sír mert kilőtték a köcsög artyk akik ismerik a fókuszlövés fogalmát (patch után kedd reggelre az artyk -50% DMG-t okoznak és fele ennyi ideig kábítanak), kedden Klikkertompika azt panaszolja, hogy két light kiszedte redline-on az első percben (erre szerdán reggel az összes light végsebességét és gyorsulását 25%-kal csökkentik....stb...).
Tudod, szerintem mindegyik játékban (vagy játékkal kapcsolatosabb fórumban) fontosabb embernek maradni, mintsem mindenféle semmitmondó statisztika alapján ítélkezni a másik fölött legyen azó akár arról, hogy mennyi ideje játszom vagy arról, hogy mennyi a WR átlagom vagy a PR, akár WN8 illetve e-penis (m)értékem.
Önbizalom? Igen, az nagyon kell mert anélkül szerintem rég nem lennék jelen sem itt sem egyéb fórumokon hiszen önbizalom nélkül azt sem vállalnám fel, hogy olykor bagatell dolgokban van szükségem segítségre - akár még Tőled is...

(#178037) Warton
A képet elhamarkodottan és figyelmetlenül választottam ki, csak példaként tekintsünk rá és csak abban a kontextusban amibe én helyeztem: a két oldal felhozatalában nincs kirívó eltérés. Lehetne akármilyen leosztás ha a light és a szuperheavy megáll a bázis mellett virágot számolni... A TD berohan spotolni - mert valakinek kell. A medek meg megbújnak a TD kulcsbokrok közepén... Ez nem a leosztáson múlik. Szerintem.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#178041) peterson79 válasza Pug (#178038) üzenetére


peterson79
őstag

Te amúgy érted is amit olvasol? vagy csak trollkodsz?

(#178042) lacibacsi válasza Yofej75 (#178040) üzenetére


lacibacsi
addikt

"mindegy milyen leosztás"

A hétvégén Defenderrel voltam Himmelsdorfon. Tiszta T8 csata. Négy heavy volt a csapatban. Egy másik Defi jött velem a dühöngőbe, a másik kettő botként kempelt a bázis körül. A lényeg: az ellenfél négy heavy-je és még két TD (egy Kanone, meg egy valami) állt velünk szemben és nyomtuk át magunkat rajtuk, mint kés a vajon, pedig sem a társam, sem én nem voltunk valami super unikumok a magunk 1500 alatti wn8-cával... Ezek után ne mondd már, hogy mindegy a tankállomány!

(#178039) Imilenni: A Wiki szerint megy T9-be is...

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#178043) Yofej75 válasza lacibacsi (#178042) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Már megbocsáss de nem a tankállomány hibája az, hogy a Defender belőhető pontjait sokan nem ismerik még vagy éppen nem látnak rá az adott szituációban, esetleg az RNG "rosszabbik felét" kapta a piros csapat az említett csatában...annyi a változó, előre nem ismert befolyásoló tényező, hogy csak a tankállományban keresni a problémák gyökerét olyan, mintha azt mondanád, hogy anno azért volt olyan jó Senna a Forma-1 futamokon, mert a JPS reklámok jól teljesítettek.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#178044) jano_77 válasza Yofej75 (#178040) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem akartam a lelki világodba gyalogolni, csupán csak azt nem értem, hogy egy olyan játékost kritizálsz, véleményét minősíted, aki klasszisokkal jobb Nálad, jobb Nálam, de jobb szerintem bárkinél itt a fórumon és az EU szerver 98%-nál szerintem. Ez elég fura számomra, csupán ennyit szerettem volna érzékeltetni, de itt be is fejezem. Ha akarjátok csak dobáljátok a sarat a játék egyik legjobb játékosára.

(#178043) Yofej75: Nem, Senna azért nyert, mert a legjobb forma1-es pilóta volt. :K

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#178045) lacibacsi válasza Yofej75 (#178043) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ahogy Jano mondja: Senna a legjobb volt és azért nyert, de az említett csatában nem azért nyertünk, mert én jó játékos voltam (az ellenfél meg rossz, vagy hozzám képest rossz), hanem pont azért, mert saját tierben a Defender kib@szott OP, még egy noob kezében is. És ez csak egy példa volt. Jónéhány olyan tankösszetételt tudnék még mondani, amikor a két oldal darabra stimmel, de súlyát tekintve nagyon el van billenve a mérleg. De mindegy amúgy. Örülök, hogy neked ez így jó. Nem tudom, hogy milyen szinten tartasz, de kívánok neked sok olyan csatát, amikor pl. egy AMX 65t-vel próbálsz gyenge ponton lőni egy Defendert...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#178046) adrian360 válasza Yofej75 (#178043) üzenetére


adrian360
őstag

Szerintem itt senki nem mondja hogy a csak a tankállomány a hiba, de nagyon sokban hozzájárult a tankállomány és az matchmaking ahhoz, hogy a játékosállomány olyan amilyen most. Rengetegen leléptek a régi játékosokból, és arányaiban sok olyan retardált maradt, aki még mindig azzal kezdi a csatát, hogy a kezdőkörben ellövöldöz hármat, mert milyen jót durran az ágyú.
Ha jobb a játék akkor az értelmes játékokosokból is több lesz.

(#178047) Yofej75 válasza jano_77 (#178044) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Nem vettem magamra, nincs baja a lelkivilágomnak és remélhetőleg nem is lesz. Én nem kritizáltam senkit (legalábbis tudatosan nem), még egy nálamnál rosszabb játékost sem szívesen kritizálok mivel azt az egyet nem tudhatom, hogy a cselekedetei alapjául mi szolgált, mi vezérelte, mi az oka annak, hogy belekerült abba a helyzetbe amiben épp van...
Sajnos ismételni kell, legalábbis azt amit a youtube video alatt olvastam ma reggel és már egyszer itt is közzé tettem: "In this video skill explains how matchmaking, game balance and the current artillery mechanics make the game very hard to enjoy especially for new or inexperienced players, meanwhile offering his own solutions to the problems." Skill nem általános problémaként ecseteli a dolgot hanem kimondottan az új és a tapasztalattal nem rendelkeő játékosokra nézve vetíti ki a MM, kiegyenlítetlenség és a jelenlegi arty hatásmechanizmus okozta problémákat. Szóval rám is vonatkozhatna ha nem tudnám egy vállrándítással elintézni (nem, nem Skillt hanem a negatív élményeket). Szerintem nem illő dolog nem kimondott, vagy nem leírt szavakat egy olyan játékos szájába (tollába, billentyűzetébe...stb..) adni aki az EU szerver játékosállományának felső 2%-ába tartozik. Én az említett sarat a folyton nyafogó, összeesküvés-elméletek között ringatózó, állandóan valamit kritizálók nyakába szántam és sajnálom, hogy ez nem volt ennyire nyilvánvaló.

Senna volt gyermekkori kedvencem és a Kőbánya-kispest viszont már régóta nem foglalkozom sem a forma 1-gyel sem a focival semmilyen szintem. Ha most megkérdezed, hogy mikor születtem azt is szívesen elárulom: 1975-ben.

(#178045) lacibacsi
Na, most nem akarom elviccelni a válaszadást pedig bizsereg ám az ujjam...át is írtam egyszer-kétszer a mondandómat.
A tárgynál maradva: mennyivel lenne unalmasabb akkor a játék ha minden tanknak ugyanott lenne az ugyanakkora weakspotja és minden tankba ugyanannyi lőszer férne meghatározott elosztásban és előre definiált (teljesen azonos) hatással és erősséggel?
Egyetlen különbség lenne a tankok között stock állapotban: a körvonaluk.
Nem lennének OP tankok, vagy ha jobban tetszik nem lennének gyenge tankok.
Battle City-hez hasonló lenne a játék tuningolt grafikával.
Én a néhányatok által leírt balansz-problémát így tudom elképzelni és így elméletben orvosolni.
Na, de most komolyan: ha nem lenne különbség a tankok között akkor mi lenne a hajtóerő abba az irányba, hogy ne érje be az ember azzal amit első körben megszerez? Miért akarnék megszerezni pl. egy Type5-öt ha pont ugyanolyan játékélményt szerezne, mint a már garázsban lévő T34 vagy Defender? (A típusokat csak a példa kedvéért ragadtam ki, nem feltétlenül jellemzi sem a jelenlegi sem a megszerzendő tankállományom részét).

Mivel nem vagyok bunkó ezért a kérdések nagy részét szívesen megválaszolom: 10500 csatánál az accountom reseteltettem mert nem voltam megelégedve a fekete stattal (túl sok tankág fejlesztése, kapkodás, stb...), most 6500+ csatánál tartok és a statom narancs (WN8-am ~700), 7 napi recent 929, 30 napos recent 839 szóval csigabigalassú fejlődés azért észre vehető.

Nincs AMX 65-öm ezért megkérdezem: ha láncolni tudja a Defit majd esetleg háta mögé kerülve beleereszteni pár lövést az már sikerélményszámba megy vagy a vótmá kategória? Defim van, gyakorlóban majd kipróbálom valakivel.

(#178046) adrian360
A játékosállomány milyensége inkább függ a játékosállománytól magától és az általános hozzáállásuktól, mintsem a játék szabályrendszerétől.
Mondjuk azoktól, akik szerint "...sok olyan retardált maradt...".
Ez a szövegrész kizárólag téged illetve a többi hasonló megmondóembert jellemzi, nem a játékosállományt.
Akinek nem tetszik a szabályrendszer a gyakran sérelmezett "szopóág" azokból nem is lesz sosem "régi játékos" mert el sem jut arra a szintre, hogy örömöt találjon a játékban.
Akik meg régi játékosként abba hagyják a WoT-ot azok egy része biztos azért nem ezzel játszanak mert vagy találtak önmaguk számára jobbat, vagy felhagytak a játékokkal egyetemlegesen (pl. családi dolgok miatt) vagy nem találtak már benne kihívást vagy valóban elhitték, hogy olyan szar ez a játék ahogyan azt sokan megpróbáljátok beállítani...vagy...vagy...vagy...rengeteg egyéb oka lehet. Véleményem szerint pedig ha olyan szar lenne amilyennek beállítod akkor már te sem játszanál vele...bár azt nem írtad, hogy a mai napig játszol de ez jött le a hsz-ből.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#178048) jano_77 válasza Yofej75 (#178047) üzenetére


jano_77
nagyúr

Írásod alapján vélelmezem - lehet tévedek - hogy nincs a garázsodban és nem is volt az AMX 65t, mert ha használtad volna, akkor nem írtál volna olyat, hogy ezzel a tankkal bármit is megkerülj. Megnézném, ahogy ezt megkísérled kivitelezni. ;]

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#178049) Yofej75 válasza jano_77 (#178048) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Nincs, ezt le is írtam.
Ha ilyen akkor nem is kell :D

Ha neked van akkor ingame megnézném mit tud :DDD

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#178050) peterson79 válasza Yofej75 (#178047) üzenetére


peterson79
őstag

Gondolkoztam, hogy privátba vagy itt írjam meg a választ, de amint látod itt teszem.

Iszom szavaidat, egyszerűen élmény olvasni, de tényleg, nem trollkodok.

Egy a baj, hogy széllel szembe pisilsz :D Nem hiszem, hogy bárkit is meggyőzöl az igazadról - már rajtam kívül -, bár még érhetnek meglepetések azért.

További sok sikert és jó játékot :) Remélem találkozunk a csatamezőn egyszer. Ezzel a névvel nyomod?

ui: Forma 1-et nézzed, mert jó az most is

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.