Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#249001) 2thletme2day válasza ddt500hu (#248994) üzenetére


2thletme2day
őstag

A 8-asnak a pneus felfüggesztés nélkül lesz 12 fok ágyúsüllyedése. Ezt az ágat most kivételesen a megjelenéskor elkezdem kihúzni.

(#249002) Viktoár


Viktoár
addikt

Szerintetek a 4-es japó tankon elég lesz 17-18k xp az új 5-ös tankra?

Üdv:Viktor

(#249003) Viktoár válasza Viktoár (#249002) üzenetére


Viktoár
addikt

Megválaszolom saját magamnak. :DDD

Üdv:Viktor

(#249004) kisharsany válasza hulp01 (#248995) üzenetére


kisharsany
tag

Nekem még mindig az 9-es E50 a kedvencem, de ezzel a löveggel pár csata után a T50 is nagyon tetszik. Pont azon gondolkodtam mennyivel élvezetesebb egy ilyen tankkal a játék mint a 123. sablon hulldown tornyozós heavyvel.

(#249005) Baltazár123 válasza Plata (#248992) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Még az a trollfejű serb, amikor a WG-nek dolgozott, ő volt sokáig a ballansz felelős és mondta egy interjúban, hogy hát tulajdonképpen kipróbáltak sok mindent, de ami bevált az egy egyszerű logika. Valamiféle logika alapján választják ki a tankot, amiben a legfontosabb szempont, hogy mennyire népszerű/népszerűtlen, de a WR is fontos, meg azt hazudta állította, hogy a "fontos" szereplők, cc-k, szupertesztelők véleményét is figyelembe veszik.

Akárhogyan is van, az egész egy buta automatizmus szerű folyamat és így kerülhetnek bele pl ToTT tankok, amik átmenetileg népszerűek lesznek és az ostobák nem néznek vissza hosszabb időszakot, hanem amikor eljön a ciklikus tank "kiegyensúlyozás", akkor mintavételezik egy rövid ideig és az alapján döntenek. A legszebb példa erre a progi65, amit a mai napig se ért senki, hogy miért kellett? Persze népszerű volt, mert ToTT meg BP tank volt 3 hónapig és megugrott a népszerűsége átmenetileg és pont akkor mintavételeztek :)

Szóval ja, igazad lesz, csak nem biztos pont azok lesznek a kedvenc tankok, amikor ezek mintavételeznek, aztán megint lehet csodálkozni, hogy mármostmiért pont az a tankot nerfelik ezek a tudatlanok? A buffolást se mindig találják el jól, de azt kicsit talán jobban "érzik".

(#249006) gainwardgs válasza Baltazár123 (#249005) üzenetére


gainwardgs
addikt

Most az Sconq következik :K amint bekerül az új type71, sconq még mindig jobb, ezért majd a "régit" nerfelni kell :DDD
Ne legyen igazam

(#249007) galervin93 válasza Baltazár123 (#249005) üzenetére


galervin93
őstag

Tegyük hozzá hogy ha minden tank középszerűre lenne hangolva, akkor kumma unalmas lenne a játék.
Igazából nagyon nem egyszerű sztori ez. Bár én egészen bizonyosan nem statisztikák alapján változtatnék a tankokon, hanem hozzáértő játékosok véleménye alapján.
Régen többször is írtam, és ma is tartom - ha ebből a topikbol kiválasztanánk a 10 legjobb játékost, akinek van tapasztalata az adott tankkal, valszeg igen pontosan be lehetne lőni, hogy mit is tudjon az a tank. És ez csak egy n+1-edik Wotos topik. Van rengeteg jó és hozzáértő játékos, ezek véleményét kellene kikérni, pro-kontra érveket hozni, mérlegelni, súlyozni.
A mapok mérete is meghatározó, a nagyobb mapokon számomra érezhetően izgalmasabbak a meccsek, vs. minél kisebb a map, annál inkább hentelős baromkodás az egész.
Vissza kellene vágni a látótávokat, a lightok újra legyenek felderítők (és ne sebzést osztók). A medek támogassanak, legyen belőle harci med páncellal, papír med támogatni, többi osztállyal is hasonlóan foglalkozni.
A régi HE-mechanizmus nem volt rossz, csak bizonyos tankoknál kellett volna okosabban változtatni rajta.
Gold átüteseket lejjebb venni, illetve szűkíteni az ollót az alap és a prémium lőszer átütese között. Továbbá a prémium sebzését az alap 75-80%-ára csökkenteni.

Röviden ennyi a véleményem a témáról. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#249008) Plata válasza Baltazár123 (#249005) üzenetére


Plata
félisten

Gőzöm sincs milyen rendszer alapján balanszolják a tankokat de szerintem a csapat összeállítás is ritka rossz.
Ma is voltak olyan durva csapat összeállítások.
Az egyik oldalon csupa 200-300-as elite szintű tankok szembe az 1-50-es elite szintű tankokkal.
Próbáltam tankot húzni és kicsi elite szintű tankkal szinte mindig balfékeket kaptam az ellenfél meg tele magas szintűvel,be mentem 204-es elite szintű tankkal csupa ezüst arany csapattársam volt.

[ Szerkesztve ]

(#249009) phoenix1989 válasza Plata (#249008) üzenetére


phoenix1989
őstag

az ég világon semmi lényege nincs hogy elit vagy nem eilt ezüst vagy nem. ha jól látom xp-t számol lefele úgy sem mehet akkor meg csak csataszám függvénye az egész.

(#249010) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Hógolyó módban a BZ-176 gyakorlatilag a cheat :DDD 1000-ket verek a 8-as HT-kba :C

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#249011) Baltazár123 válasza galervin93 (#249007) üzenetére


Baltazár123
senior tag

QB mondta az arany lőszerről, hogy ő már akkor jelezte a WG-nek, hogy a magasabb átütést alacsonyabb sebzéssel kéne kiballanszolni, amikor elkezdték kreditért árulni. Sőt még bevezető akciók is voltak, amikor féláron adták :) Cimbinek például az obj268-ra még mindig van belőle, az volt akkoriban a kedvenc tankja és 5000 darabot vett rá féláron :)

Egészen biztosan, hogy QB-nek jobb kapcsolati hálója van a WG felé, mint egy mezei játékosnak (aki esetleg évente kitölthet egy kérdőívet) és nem is csak QB az egyetlen cc, aki ezzel egyetért/egyetértett, hogy kisebb sebzést kéne adni az arany lőszernek. Aztán mégse történik semmi, mert a csaták magas kredit igénye valamennyi plusz bevételt termel a WG-nek, prém előfizetés, prém tank stb. amit nem akarnak kockáztatni. Sőt ugye ennyire számít nekik a cc-k vélemény, jött a bz176 :)

Ez már így marad, a játék betokozódott sok szempontból, képtelen bármilyen gyökeres változásra. Új prémium tankok, néha új map, BP stb. Szerintem a legtöbb pénze a WG-nek a prém tankokból meg a loot boxokból van, de azokban is a prém tankok a vonzóerő.

Én is például tech tree tankokkal már kevesebbet játszom, mint prémium tankokkal. Emiatt kb rohadtul nem érdekel, hogy mit reszelgetnek a tech tree tankokon.

igaz pont a progi65 volt egy kedvenc tankom és érezni a nerfet rajta, olyannyira, hogy a nerf után mentem párat, aztán többet nem. A másik kedvencem a minotauro, aminek szintén kinéz egy nerf sajnos a wg logika szerint. Lassan nem marad tech tree tank, amivel érdemes játszani.

(#249012) Djuree


Djuree
félisten

Plata forumtars emlegette a wows-ot itt, gondoltam kiprobalom, hat ugy rafuggtem hogy 3 napja be se leptem a wotba. mar 3 t6-os hajom van. :D
nagyon beszivott, nincsenek 3 perces csatak, mar ez magaban megeri. :DDD :C
bar a cseten mar jon a noob fucking team meg hasonlok, szal csodat nem varok. :D
fullon brutal jol nez ki!
kiraktam a kepet kivetitore, levettem a hudot, azt hitte asszony hajos filmet nezek. :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#249013) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Más is kapott ilyen összefoglalót.?
Rosszabbnak éreztem.. :DDD
[HAVI ELEMZÉS HÍRLEVELED2023 DECEMBER]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#249014) tween válasza Elit3Zotya (#249013) üzenetére


tween
őstag

Milyen úton kaptad?

(#249015) Elit3Zotya válasza tween (#249014) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Gmail :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#249016) Plata válasza Djuree (#249012) üzenetére


Plata
félisten

Bazz,én ma is kaptam prém hajót.
Ez a WG tényleg elmebeteg,több ingyen prémet kaptam egy event alatt mint az elmúlt évek alatt.
T6 olasz DD. :Y

Eventes küldetésért kapott tokenből vettem ládát abban megint hajó volt.
De nekem most ez a kedvencem,öt még az event elején szereztem.

[ Szerkesztve ]

(#249017) h1mpi válasza Djuree (#249012) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Volt anno, hogy kipróbáltam, Nekem unalmas lett egy idő múlva

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#249018) Plata válasza Elit3Zotya (#249013) üzenetére


Plata
félisten

Ezt minden hónapban szokták küldeni.
Én is kaptam.
Bisonte C45,Bc 155 58 és Foch 155-el volt a legjobb csatám.
Berlin HIghway és Karelia pályán.

[ Szerkesztve ]

(#249019) Plata válasza h1mpi (#249017) üzenetére


Plata
félisten

Általában én is ritkán játszom vele,de most az eventen toltam napi szhinten,meg is érte.

[ Szerkesztve ]

(#249020) D1Rect


D1Rect
félisten

A credit reserve akkor is kinyílik, ha már nincs prémiumom?
Vagy a gyűjtéshez és nyitáshoz is aktívnak kell lennie?

(#249021) Plata válasza D1Rect (#249020) üzenetére


Plata
félisten

Azt meg kapod akkor is ha már nincs prémed.
Például ha kapsz 1 nap prémet küldetésért az alatta gyűjtött pénzt majd meg fogod kapni.

(#249022) D1Rect válasza Plata (#249021) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

(#249023) kisharsany válasza galervin93 (#249007) üzenetére


kisharsany
tag

"Tegyük hozzá hogy ha minden tank középszerűre lenne hangolva, akkor kumma unalmas lenne a játék."

Vagy játszanának ez emberek olyan tankokkal is, amiket amúgy csak szabad XP-ből átugranak.
Elég csak ránézni a komplett kínai ágra, kb. 3-4 tank van ami használható valamire, a többi borzalom. 3-3,5 sec célzási idők...

(#249024) Elf válasza h1mpi (#249010) üzenetére


Elf
aktív tag

"Hógolyó módban a BZ-176 gyakorlatilag a cheat"

Mert amúgy nem? :U

(#249025) Elit3Zotya válasza Elf (#249024) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Normál módban is.. :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#249026) po1son válasza Elf (#249024) üzenetére


po1son
addikt

De legalább gyúlékony link . ;]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#249027) zozyk


zozyk
addikt

15 csata kellett az első ászhoz... :B
(Tier VI a kedvencem) :B

[ Szerkesztve ]

(#249028) Plata válasza zozyk (#249027) üzenetére


Plata
félisten

Csini a jelentésed. :D

(#249029) jano_77


jano_77
nagyúr

62-63%-ra azt mondta a játék, hogy kapjam be....thx WG :C

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#249030) jano_77 válasza Viktoár (#249003) üzenetére


jano_77
nagyúr

Kicsit túltoltam, nekem 19100 lett rajta...na mind1. Aki esetleg szeretné a Japó heavyket elkezdeni és gyűjteni rá az XP-t, akkor most vegye meg a Chi-He-t, mert akciós. ;)

Baltazár123:
Nekem a Preogi 65 is tetszett, DE sokkal inkább bejött és hatalmas kedvenc volt a STANDARD B! Magasan ezzel van a legtöbb csatám is - nem véletlenül - de mikor hozzájuk nyúltak, gyakorlatilag már csak a port gyűjti a garázsban. :O

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#249031) Plata válasza jano_77 (#249030) üzenetére


Plata
félisten

Szerintem amíg a progettót nem birizgálták nagyon jó volt.

(#249032) jano_77 válasza Plata (#249031) üzenetére


jano_77
nagyúr

és én írtam ennek az ellenkezőjét vagy most miért és mire reagáltál nekem?!? :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#249033) Djuree válasza Plata (#249016) üzenetére


Djuree
félisten

nekem még nem adott prém hajót egyenlőre. :D

h1mpi: lehet én is megfogom, de egyenlőre most bejön még. :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#249034) Viktoár válasza jano_77 (#249030) üzenetére


Viktoár
addikt

Én is 17k-nál tartottam amikor jött az ötlet hogy megnézem mennyi kell. :DDD

Nálam 97%-ra mondta hogy nice try!

Csak mondom hogy benne voltam az arcába úgy lőttem el a kupolát, és egylövéses volt. Ékes példája hogy lowroll-t dob amikor egylövéses a tank.

Üdv:Viktor

(#249035) xAttilax válasza Viktoár (#249034) üzenetére


xAttilax
őstag

és az mindig van? van csak bizonyos esetekben, játékosoknál? ez a lowroll pityula?

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#249036) Viktoár válasza xAttilax (#249035) üzenetére


Viktoár
addikt

Dehogy mindig. Te még nem vetted észre hogy az low hp-s tankokat körbe lövöd, lepattogsz vagy kicsit sebzel bele? :)

Üdv:Viktor

(#249037) xAttilax válasza Viktoár (#249036) üzenetére


xAttilax
őstag

Nem :B de majd figyelem :) És van valami amit figyelnem kell? Kikről szokott pattogni vagy kicsit sebezeni? Vagy mi alapján van ez? Mert akkor azokat majd jobban nézem.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#249038) Viktoár válasza xAttilax (#249037) üzenetére


Viktoár
addikt

Ne nézz hülyének... :DDD

Üdv:Viktor

(#249039) Plata válasza jano_77 (#249029) üzenetére


Plata
félisten

Egy kérdés,ez milyen mod?

(#249040) Viktoár válasza xAttilax (#249037) üzenetére


Viktoár
addikt

Egyébként a wot wiki-ben benne van egyéb sok hülyeség mellett. :)

"When a module or crew member is hit, they do not necessarily take damage from the hit. Instead, most modules have a specific chance not to take damage. This is also referred to as a saving throw."

Üdv:Viktor

(#249041) kchryss


kchryss
addikt

Ma van a határidő elkölteni az ünnepi homefront boltban a tokeneket.
30 tokenem lett így az egyik 30-as skint vettem ki. Nem is néztem pontosan milyen aztán meglepődtem mennyire jó.
Kedvenc 3D skinem lett ez: FV4005-re Thunder Child stílus
Egy gőzmozdonyt varázsol a kukáskocsiból és még a motor hangját is lecseréli gőzgép hangra. Tök hangulatos pöfögni vele.



FV4005 Stage II - Steam Locomotive - World of Tanks

[ Szerkesztve ]

(#249042) zodo válasza kchryss (#249041) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem nincs meg de láttam halottam már párszor a csapattársaknál.
Tavaly az EBR - Hot Rod stílust találták el ami szintén egyedi menet hangot kapott.

(#249043) xAttilax válasza Viktoár (#249040) üzenetére


xAttilax
őstag

De azt írtad, hogy ez az egylövéses tanknál van. A wiki ilyet nem ír, csak, hogy van olyan, hogy kritikál sebzés nélkül, ez azért nagy titok nem volt. Nem nézlek én hülyének, sőt simán lehet, hogy igazad van csak nekem nem tűnik fel. Írtad, hogy nem mindig van, ezért kérdeztem, hogy mikor van ilyen? :F Ezt a lowroll utolsó dolgot többen is írtak, sőt neked sem az első, biztos van benne valami logika. Vagy ez is RNG alapján?

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#249044) po1son


po1son
addikt

Vigyázzatok, a wotban az "új" kérdőív egy csapda! ;]

kchryss - tényleg ötletes és jó hangulatot varázsol neki, főleg amikor 2 perc alatt már 5000 sebzésed van :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#249045) Plata válasza kchryss (#249041) üzenetére


Plata
félisten

Még az elözö karácsonyi eventen jött ládákból,kb ez volt a legjobb dolog bennük.
Hátul még a tűz is ég a kazánban.

(#249046) korren válasza Plata (#249039) üzenetére


korren
aktív tag

Battle hits

-I like the misery. -I like this world!

(#249047) Plata válasza korren (#249046) üzenetére


Plata
félisten

Kösz.
Majd megnézem.

(#249048) h1mpi válasza po1son (#249044) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha nem azt jelölöd be, hogy csóró vagy, akkor RNG -50%, minden csata ammorack és gyulladás :DDD mert ugye, ha költesz a játékra egyből unicum leszel (nem) ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#249049) po1son válasza h1mpi (#249048) üzenetére


po1son
addikt

Bejelöltem a csóró vagyok, hátha kapok jövőre 1 euros karácsonyi láda csomagot, mert amúgy kicsit morci lettem, hogy nem kaptam meg azt az ajánlatot. :DDD

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#249050) Zsolt,72 válasza Plata (#249045) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

…és van ott, hátul egy kerek műszer is, tippre nyomásmérő; múltkor láttam, hogy azon is mozog a mutató. Nagyon kreatív, aki ezt a két skin-t alkotta (az EBR is jó lett). :)

 iPhone 15

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.