Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#129001) Chris78


Chris78
aktív tag

Hi. Az miért van ,hogy van olyan tankom amiröl simán levehetem a kiegészítőket (álcaháló, periszkóp stb..) míg másiknál 10 aranyat kér a leszerelésért?

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#129002) h1mpi válasza Chris78 (#129001) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mert az a kettőt mindig ingyen leveheted, más kiegészítőket viszont csak 10 aranyért, ez minden tankra igaz, nincs különbség

[ Szerkesztve ]

(#129003) Chris78 válasza h1mpi (#129002) üzenetére


Chris78
aktív tag

Mármint melyik kettőt? Amit először vettem?

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#129004) h1mpi válasza Chris78 (#129003) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem, az álcahálót és a periszkópot ingyenesen pakolhatod bármennyiszer, minden más fizetős 10 arany

[ Szerkesztve ]

(#129005) Chris78 válasza h1mpi (#129004) üzenetére


Chris78
aktív tag

Ja így értem. :R

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#129006) SoulReaver válasza Chris78 (#129003) üzenetére


SoulReaver
veterán

Vagy megsemmisítheted, az is ingyenes :DDD

(#129007) h1mpi válasza SoulReaver (#129006) üzenetére


h1mpi
nagyúr

;] :DDD

(#129008) kchryss válasza Chris78 (#129003) üzenetére


kchryss
addikt

Hármat. Periszkóp, álcaháló, szerszámosláda. ezekből elég 1-2-t venni és pakolgathatod, a többit csak 10 aranyért lehet leszedni.

(#129009) rlazol


rlazol
addikt

most jöttem haza, bekapcsoltam a gépet, de továbbra se enged be: "A szerver nem válaszol. Próbálkozz később."

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#129010) jr1994 válasza rlazol (#129009) üzenetére


jr1994
addikt

Modok nélkül is próbáltad?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#129011) rlazol válasza jr1994 (#129010) üzenetére


rlazol
addikt

Csak aslain van fenn, a legújabb. :s Holnap megpróbálom anélkül, köszönöm.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#129012) zodo válasza SoulReaver (#128985) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem tudom hova állt de ügyes húzás volt, jó nem szoktam használni mert nem ismerem az arty safe helyeket de meglepett.

(#128986) h1mpi

Szegények, szégyelljed el magadat. :)
Annyira nem figyelem melyik nemzeté a jó vagyis nem vezetek statisztikát mivel én nem artyzom de tény hogy van amikor csak mellém durrantanak de van hogy simán kétszer is telibe ver vagy ha nem ő akkor a másik ellenséges arty mintha csak összebeszéltek volna.
Nem ré volt GW valami betalál, lánc és löveg ok akkor löveg javítás erre jött a másik tesó és szintén előtte a löveget és hab a tortán hogy a Grille kiszedett mire felkerült volna a lánc.

(#128989) GeneraL_XTX

Persze nem álcázásról kéne szóljon a heavyk élete de én speciel teszek minden megtartós járműre.
Pl.: egy csupasz és álcázott IS-3 közt 16 méter a difi, nem sok de lehet mindent eldöntő szerepe is.

(#129013) BÁ Nutrition válasza zodo (#129012) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Legenysegi alcaskill mennyit szamit? Pl nekem scorpion g-t azzal is eszrevettek mar akkor is ha el se indult meg a jatek. Persze ez tulzas de kb a Maust gondolom hasonlo alcazottnak kb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#129014) kchryss


kchryss
addikt

Hehe, top tier voltam 8-as light-tal. :D
Baromi ritka eset. Ha valaki nem tudná, hogy történhet meg, kis magyarázat:
Az mm kiválaszt egy csata szintet (battle tier) és az annak megfelelő besorolású tankokat elkezdi bedobálni. Ez nem egy 8-as csata volt, hanem egy 9-es amihez véletlenül nem talált 9-es tankot a sorban. :)
Bár sok örömem nem volt benne, mivel 4 perc alatt meghalt minden csapattársam. :D

(#129013) BÁ Nutrition:
Játszadozz a camo calculator-ral és meglátod.
Például egyik tanknak kiválasztasz egy spottert másiknak meg a skorpiót és megnézed milyen szituban hány méterről venne észre.
Álca skill elég sokkal meg tudja növelni a rejtőzködést. Illetve ha van álca skill a legénységen akkor a venti, bia, pótellátmány tovább növeli. De nyilván ha valaminek nagyon kicsi az álca értéke akkor azt hiába szorzod meg vele, marad elég kicsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#129015) BÁ Nutrition válasza kchryss (#129014) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az a skala az % ot jelent? Pl tigrisnel 6%

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#129016) Emu válasza BÁ Nutrition (#129013) üzenetére


Emu
őstag

Skorpionak egyébként is pocsék álcája van. Én csak kipróbáltam egy ismerősöm accountján, de spot távolságról úgy világítottam mint a karácsonyfa minden lövés után.

(#129017) h1mpi válasza Emu (#129016) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem vészes én inkább átlagosnak mondanám. Nem egy svéd td persze, amibe már majdnem belemész a bokorban, de még mindig nincs spoton :DD

(#129018) lacibacsi válasza Emu (#129016) üzenetére


lacibacsi
addikt

Viszont az első lövésig nem könnyen fedeznek fel...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#129019) Emu válasza h1mpi (#129017) üzenetére


Emu
őstag

Lehet többet kellett volna játszanom, mert 20 csata alatt nem vettem észre :)

Steppes map, előregurultam az előttem lévő bokorhoz már villant is a lámpa. Sand River védés, hátul a dombokon bújócskázva álcahálóval is elég gyakran villant a lámpa. Lehet user error, vagy csak nagyok voltak az elvárásaim, nem tudom.

Ha E25-nek OP a kamója, a svédeknek jó, egy RHM-nek átlagos, akkor a skorpio álcája pocsék :DDD ;]

(#129020) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Nohh, jön le az uj SB kliens. Lassuk mit variáltak át.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#129021) Gyuri27 válasza h1mpi (#129017) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ikv 90b van meg. Valóban elképesztő. A nyócas meg még rá tesz egy lapáttál. Valóban embertelen. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#129022) Tarill válasza wwenigma (#129020) üzenetére


Tarill
őstag

Meddig lehet jelentkezni? Ill. Mennyi az esély h bejutsz? Van 4 acc a családban jelenkezek mindegyikkel hátha :)

(#129023) wwenigma válasza Tarill (#129022) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nézd meg itt hogy aktív-e a gomb, nem tudom most hogy megy. :( Lehet elég a klienst letölteni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#129024) jr1994


jr1994
addikt

Azt hiszem videó még nem volt linkelve a Sacred Valley változásokról. Remélem nem lesz ilyen, mert ez még rosszabb mint amit a kép és a leírás alapján gondoltam :( link.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#129025) DVlad válasza DVlad (#128544) üzenetére


DVlad
őstag

Azt az infót kaptam a fura pozícióval kapcsolatban, hogy ott a tetőről be lehet esni az épületbe. Onnan nincs kiút, viszont biztonságot nyújt.
Ebben az esetben, kissé korainak érzem ezt a (amúgy nem sikerült) húzást ettől a játékostól.

(#129026) po1son válasza jr1994 (#129024) üzenetére


po1son
addikt

Általában ez is egy gyors pálya szokott lenni és 5 perc alatt vége a csatának...
Most már elég lesz 4 perc is... :W

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#129027) wwenigma válasza Tarill (#129022) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

ITT lehet jelentkezni Sandbox-ra és itt vannak a változtatások is!

Belenyulnak kicsit...végre nem lesz sniperezgetés annyira talán a pálya masik végéből.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#129028) KisApám válasza wwenigma (#129027) üzenetére


KisApám
addikt

Jajaja, a sniperezgetés a szórás megnövelése miatt megnehezül. Így talán a páncélvadászok nem lesznek annyira hatásosak. Viszont pl. a papírtantokkal (Leopard) meg közelebb kell menni - no ez meg a haláluk.

Ahogy nézem, szerintem, sikeresen ELB*SZTÁK a térképet középtájon. Sík terep, jóval kevesebb terep tárgyal. Mint pl. Prokhorovka délről nézve Keleti oldala.

Megint megcsinálták egy újabb térképpel, hogy még több részét tették játszhatatlanná... halálközép.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#129029) 4580693 válasza KisApám (#129028) üzenetére


4580693
senior tag

Szerintem ez így egy nagy f@szság. Leo1, Leo pta, cdc, a francia medek (30, 30b) a második német td vonal játszhatatlan lesz. :F :o

(#129030) ballington válasza KisApám (#129028) üzenetére


ballington
addikt

Meg inkabb hatastalanok lesznek a td-k. Igy sincs nagyon befolyasolo erejuk, mert a legtobben ugy vannak vele, h banyek, en td vagyok, nekem kempelni kell.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#129031) h1mpi válasza ballington (#129030) üzenetére


h1mpi
nagyúr

only med játék lesz a WoT.... ja meg arty... pontosan azt kellene javítani, hogy ne cső pályák legyenek és akkor nem lenne sniperezgetés.

[ Szerkesztve ]

(#129032) KisApám


KisApám
addikt

És tényleg ekkora b*romságot csinálni ezzel a pályával. A közepét teljesen elcseszték, messziről fog világítani mindenki, takarás/fedezék alig...
Ezt üzenem annak, aki kitalálta ezt a csodás változtatás.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#129033) ballington válasza h1mpi (#129031) üzenetére


ballington
addikt

Lehetnek csőpályák, azzal nincs gond, csak ne mindegyik az legyen.
Sajnos olyan pályát nem tudnak csinálni, ami mindegyik tanktípusnak az előnyére válik.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#129034) kchryss válasza wwenigma (#129027) üzenetére


kchryss
addikt

Ezek kb ugyanazok az elképzelések amiket korábban bejelentettek. Úgy látom sajnos nem tesznek le a szórás nerfről. Az átütés az rendben van, ahhoz hozzá kell nyúlni. De a szórás már így is rosszabb mint kéne lennie, nem lenne jó tovább rontani.
Ezzel a gyenge játékosokat segítik és a random hatását növelik. Hányszor bosszankodsz most, hogy becélzod a gyenge pontot és a kör szélére megy a lövés így esélyed sincs eltalálni. Na ez ilyen szórásképpel sokkal gyakrabban fog előfordulni. Gyenge pontoknak szinte nem is lesz értelme. Tölts goldot azzal legalább akkor is van esélyed sebezni ha a tankot eltalálod, nem a gyenge pontot. :(((

[ Szerkesztve ]

(#129035) ollie válasza kchryss (#129034) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

:Y

Ezt nagyon szemét húzás lesz, ha tényleg bevezetik.

***

(#129036) ballington válasza kchryss (#129034) üzenetére


ballington
addikt

Tölts goldot azzal legalább akkor is van esélyed sebezni ha a tankot eltalálod, nem a gyenge pontot
bírom ezeket a mondatokat. A prém lőszer használatakor ugyanúgy kell célozni, mint nélküle. Jó, kivétel, ha egy light-al flank-elsz egy jóval nagyobb tier-ű nehezet és az alap lőszer nem viszi át az oldalát és/vagy hátulját autoaim-el.
Mondj egy tankot, amelyet elölről átudsz bárhol prém-el. Persze ne olyat mondj, hogy egy JPE100 bárhol átüt egy M6-ot :P

Egyébként egyetértek, elég gáz lenne egy ilyen nerf. E50M-nek lőttek.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#129037) fradi81 válasza kchryss (#129034) üzenetére


fradi81
veterán

Váltunk repeszre és csak élvezzük a játékot :)

moto g72, Ninebot d28e

(#129038) gunga2004


gunga2004
csendes tag

Sziasztok!

Nem értem, hogy amikor bent vagyok egy viszonylagos fedezékben és tőlem 20 méterre áll kint a szabadban egy E100, az arty nem az E100-at lövi ki, hanem engem a kis 8-as CDC-mben. Többször is előfordult.(Nem pont ez a szituáció, de hasonló.

Ez miért van? :F

[ Szerkesztve ]

(#129039) Zolee_70 válasza gunga2004 (#129038) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Mert az E100-ba sebez 600-at (vagy semmit), a CDC-t meg 1500-al egylövésből kiveszi...ez van, sz@rfaszú artisok márcsak ilyenek.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#129040) ballington válasza Zolee_70 (#129039) üzenetére


ballington
addikt

Még akkor is, ha nagyobb esélye van az E100-at eltalálni a prérin, mint a CDC-t a szikla mögött.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#129041) adamgreen válasza h1mpi (#129031) üzenetére


adamgreen
senior tag

Már régóta medekröl szól ez a játék sajnos. Egy hétre kivennék a medeket a játékból egy két sztár nagy bajba lenne. Azt megnézném hogy muzsikál a jó nép szaros Heavyk-ben meg td-k ben. :DDD

(#129042) kchryss válasza ballington (#129036) üzenetére


kchryss
addikt

Esélyekről írtam. Mindenhol a prém lőszer sem üt át, de jóval nagyobb területen üt át, mint a sima.
De ha ragaszkodsz a példához, nézd meg az oi-t mekkora felületen lövi be az m6 alap és mekkora prém lőszerrel ugyanabban a szögben.

(#129043) ballington válasza kchryss (#129042) üzenetére


ballington
addikt

Igaz, hogy több helyen ütöd át, de az nem teljesen igaz, hogy nem kell céloznod.
Egyébként a fenti példád is mutatja, hogy ahol sárga ott vagy átviszi, vagy nem, a prém meg azokon a helyeken simán. Az már az O-I sajátossága, hogy ilyen a kialakítása.
De ha nézel egy E75-s ellenfelet, 200 alatti pennel nem ütöd át az alvázat. Töltöd a prémet, de azzal is céloznod kell az alvázat, mert csak ott viszed át, akárhol nem. E5-ről nem is beszélve, aminek az alváza is troll, T30-al többször pattantam róla.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#129044) fradi81 válasza ballington (#129043) üzenetére


fradi81
veterán

Arról nem is volt szó hogy nem kell célozni.

moto g72, Ninebot d28e

(#129045) kchryss válasza BÁ Nutrition (#129015) üzenetére


kchryss
addikt

A kamó értékek %-ban vannak megadva. Van egy álló egy mozgó (toronyforgás nem számít mozgásnak) és egy lövés utáni helyzetre.
Ez a % az ellenfél látótávjából jön le azt kompenzálja.
Tényleges spot távolság = (spotter látótávja - 50) + (spotter látótávja - 50)*kamó érték
Például ha egy tanknak 10% a kamó értéke, találkozik egy 350m látótávú tankkal, akkor 350-50 azaz 300m heylett 320m-ről spotololja. Vagyis 20m-rel messzebbről a 10% kamó miatt.

(#129046) ballington válasza fradi81 (#129044) üzenetére


ballington
addikt

Nem pont így volt megfogalmazva, tény, de nekem így jött le.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#129047) DonCosta válasza kchryss (#129045) üzenetére


DonCosta
tag

A képletet nem tudom, de valami nem oké. Minél nagyobb az álcaérték annál közelebb kell meni a spotoláshoz és nem távolabb. :)

(#129048) kchryss válasza fradi81 (#129044) üzenetére


kchryss
addikt

(#129043) @ballington:
Kevesebbet kell célozni mivel nagyobb a felület ami lőhető. Illetve gyakrabban fordulhat elő olyan szituáció, hogy a célzókör szélén is olyan helyre megy amit átüt. Nem minden tanknál, nem minden szituációban, de azért gyakran előfordulhat.
De olyan példát is hozhattam volna ahol a tanknak van egy nagy egyértelmű gyenge pontja, pl kupola és olyan a lövedék átütése hogy az alap csak ott ütné át a prém meg szinte mindenhol (at-2, patton, chieftain, stb). Ha nerfelik a szórást jobban megéri a nehezebben eltalálható kupola heylett a tank frontját lőni prém lőszerrel.

Az e5 is jó példa egyébként. t54-gyel ha középre menne a lövedék simán átütné alap lőszerrel is, míg ha lecsúszik a kör szélére jól látszik, hogy a prémnél sokkal több olyan pont van ahol átütne.

(#129047) @DonCosta:
Igen nem jó a képlet, talán így a jó: spotter látótávja - (spotter látótávja-50)*álca
10% álcánál 350-30=320m
20% álcánál 350-60=290m

[ Szerkesztve ]

(#129049) kchryss válasza DonCosta (#129047) üzenetére


kchryss
addikt

Minél nagyobb az álcája egy tanknak annál közelebb kell menni hozzá, hogy észrevedd. Előző hsz-ben javítottam a képletet, de azért az életem nem tenném rá. :)

(#129050) h1mpi válasza kchryss (#129034) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Tisztán látszik a jövő, hogy nem a skilles játékosok támogatása, hanem a fizető képes botok, gyerekek, ratardoknak teszik jobbá a játékot. Ez a pontosság nerf megint arról szól, hogy aki tud célozni az se találjon, hanem gyakorlatilag egy szerencsejáték lesz a pontosság. Szerintem ezzel rengeteg jobb játékost el fognak veszíteni, mert akiben egy kis érzés maradt a régi időkről abba fogja hagyni. Persze ezt a WG leszarja, hisz ez csak a profitról szól... :U

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.