Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#31001) Stigma.HC válasza mikron (#30997) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Ellenségnél papír tankok, mi itt a gond?

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#31002) KaLeun


KaLeun
senior tag

Kíváncsi vagyok hány patch kell még, hogy megoldják a lag spike problémáját. Vagy lehet úgy lesz, mint a ghost shell.

Cila

(#31003) dfsz34


dfsz34
őstag

Minden napra 1-2 tank ász, megy ez kérem, Ennek a TD-nek valami brutális a lövegkitéríthetősége. Simán lövök vele domb mögül, csak a teteje lóg ki. Ez ráadásul stock ágyúval de binoval (ami a legfontosabb modul szvsz) meg látótáv növelő skillel, 1,5k dmg 3,6k ! spot dmg, 1 kill.

A szokásos történet, védés során az idióták elmentek b1-2 meghalni és az ellenség elözönlötte a hidat. Szerencse, hogy viszonylag kevés idióta halt meg b1-2-nél és így volt esélyünk. Bino nélkül a spot dmg sokkal kevesebb lett volna és lehet, hogy nem is győzünk.

Úgy látszik ezt a TD-t nagyon nem ismerik a zemberek, ha 1548-ra megadja a tank ászt. Be kell rakni egy domb mögé és próbálja meg az ellenség meglőni.Alig látszik ki a teteje, de máris tud lőni.A stock ágyú is tisztességeset sebez, keményebb ellenfélnek meg adni kell az aranyat, he-t. A nagy ágyúja meg brutálisat sebez az átlag 490-el, csak a su152 troll sebez többet meg az artyk tier7-ben, de pz s v nagy ágyúja elég pontos és elég nagy penje van.

Győzelem!
Map: Erlenberg
Date: 2013.11.14. 21:27:08
Jármű Pz.Sfl. V
Szerzett tapasztalat 1 548 Szerzett kredit: 43 354
Csatában elért Achievement: Szárnysegéd, Mesterlövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

[ Szerkesztve ]

(#31004) mikron


mikron
tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#31005) mikron válasza Stigma.HC (#31001) üzenetére


mikron
tag

Nincs semmi gond, de érdekes mentem ma 25 csatát Tiger-el soha nem voltam top tier :D

(#31006) Pete55555


Pete55555
addikt

Némi spot:

...Szeretem leracsniztatni...

(#31007) pws válasza dfsz34 (#30984) üzenetére


pws
aktív tag

Egy idiótát hiába világosítasz fel, hogy idióta. Attól még nem fog változni :DDD
Max kiadod a mérged.
Van akinek egyszerűen semmi érzéke sincs a taktikai dolgokhoz. Nagy az Isten állatkertje.

(#31008) PR0JECTNR56 válasza dfsz34 (#30984) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Mindig lenyűgöznek az ilyen önjelölt igazságosztások, még ha jogosak is általában céltalanok. Sokan ebből sem fognak tanulni, én speciel csak hagyom őket, a team kill-ek nem kellenek a statomba, ha nem muszáj, a lőszer meg túl drága ahhoz, hogy még az ilyen "belső ellenfelekre" is pazaroljam, ott vannak eleve 15-en a pirosak.

(#31009) HellGreg válasza Pete55555 (#31006) üzenetére


HellGreg
őstag

Már sokszor meg akartam kérdezni: hogy kell beállítani, hogy a garázsban egyszerre mutassa az összes tankomat és ne kelljen jobbra-balra görgetni? Egyszerűen nem bírok rájönni.

(#31010) D1Rect válasza HellGreg (#31009) üzenetére


D1Rect
félisten

Mod kell hozzá.

(#31011) pws válasza PR0JECTNR56 (#31008) üzenetére


pws
aktív tag

Melyik jobb? Ha valaki 5 éves gyerek értelmi színvonalán játszik, vagy egy gyerek morális szintjén? Mind2 szánalmas játékélményt eredményez. Persze van aki pont ezt a szintet élvezi, hogy 'jobb' játékosként le tud radírozni a térképről egy tucat gyereket.
Jöhetne Chuck Norris igazságosztónak. :))

(#31012) HellGreg válasza D1Rect (#31010) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszi, annyit nem ér :)

(#31013) Angel1981 válasza Linkin (#30995) üzenetére


Angel1981
veterán

A plusz bevétel akkor is jól jöhet! ;)

Chris0321: nem rossz, de a calendar alapján (Do what you do best and profit from great discounts and bonuses at the same time) én azért valami "durvábbra" számítottam.

De végre akciós a TOG, gurul be a garázsba!
Illetve bocsánat, vánszorog! :D

[ Szerkesztve ]

(#31014) Bad Pritt válasza mynames (#30999) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Baromság.
Bőven elég az a pen a szembekerülő harckocsik 85%ához.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31015) oPalRx7 válasza Bad Pritt (#31014) üzenetére


oPalRx7
tag

excelsiort chinu kai-val le 1v1-eztem :D pedig nem volt olyan rossz játékos az ellenfél sem :) rengeteget pattintottam pedig nincs valami erős páncélja a chinu-nak. én is meglepődtem hogy miért pattog ennyit. (persze, forogtam meg ahol lehet eldugtam a 90°os lemezeimet, ott átlőtt)

(#31016) mynames válasza Bad Pritt (#31014) üzenetére


mynames
senior tag

Baromság.
Mert a 85%-ra talán elég, de a győzelemhez pont nem...Amikor a végén egy-két KV1 marad szembe és nem tudod átlőni akkor mi van? Elbuktad. De téged a % érdekel engem meg a győzelem.

(#31017) Bad Pritt válasza mynames (#31016) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elárulom: át tudom lőni a kv1et. Ha nagyon beforgatja, akkor aranyat töltök és vége van.
A másik meg, hogy nem véletlenül megy 35 fölött. Volt, hogy hp veszteség nélkül szedtem ki kv1et, mert be tudtam flankelni.
Van amugy excelsiorod? Mert akkor ezekszerint rossz vételt csináltál vele.
60% feletti a győzelmi arányom vele és csak egyedül megyek mert nem tudok olyan ismerőst akinek könnyített mm-jű 5ös préme lenne.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31018) Angel1981 válasza PR0JECTNR56 (#30993) üzenetére


Angel1981
veterán

Szép!
Ez a vas engem is érdekel, majd ha lesz leárazva!

(#31019) mynames válasza Bad Pritt (#31017) üzenetére


mynames
senior tag

Hát ha ilyen jónak tartod akkor a végén még veszek egyet.
Kredithozam milyen?

(#31020) Bad Pritt válasza mynames (#31019) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

15-20 mindig megvan, nem olyan ritka a 30 fölötti sem (mivel legtöbbször 5ösbe rakja, könnyen átviszel alap lőszerrel mindent a kv1en, churchilleken meg a chi nu kai experteken kívül :P
Én mondjuk funra vettem, azt be is váltja, gyors, nagyon erős páncélzatú gép, ágyúsüllyedése remek (himmelsdorf hegyet egyedül bevédtem egyszer, csak megálltam a feljárónál és jöttek a mazsolák)
nem tudok róla igazán rosszat mondani, ha tudod a weakspotokat és jó érzékkel váltasz aranyra, akkor tökéletes kis gép.
Múltkor csináltam egy 50 meccses tesztet, átlagban minden 19. lövésem volt csak prémlőszeres.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31021) riki


riki
senior tag

Sziasztok.
Tudom ez nem a panaszok foruma,de akkor sem normális ,hogy mostanában ezt a két Német tankokat Leopárd,Luchs mindíg min. IX , VIII -ba sorolja a rendszer. Igy nem nehéz piros maradni. Az ember hiába , rohangál , vagy rejtőzködik, kámpec. Mit tudok tenni ,ha tudtok valami trükköt azt nagyon megköszönném. Imádom ezt a két tankot, mert saját tier-jében nagyon ott van ,csak 50:1 arány amikor oda tesz. Amúgy bérletük van a béka s@gge alá a sorban. :F Köszönöm . :R

[ Szerkesztve ]

(#31022) Bad Pritt válasza riki (#31021) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Felderítők szegények, szóval mindenhová van bérletük csak a saját tierjükbe nincs :/
A luchsot aránylag sokszor berakja azért 4-5be emlékeim szerint, a leotarddal énis szívtam.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31023) riki válasza Bad Pritt (#31022) üzenetére


riki
senior tag

:R :R :R

(#31024) Angel1981 válasza PR0JECTNR56 (#31008) üzenetére


Angel1981
veterán

Már én sem lövök vissza annak, aki csata kezdetekor meglő - feltéve, hogy nem folytatja!
Egy az, hogy sok credit / xp bánja, másrészt ha kilövöm, azzal csökkentem a győzelmi esélyeket.

(#31025) Bad Pritt válasza riki (#31023) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Van az a m.k. 103 ágyúja mindkettőnek, azzal mondjuk lehetett aprítani, medeket akár szemből is, heavyket inkább hátulról, csak a töltési ideje volt hosszú.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31026) oPalRx7 válasza riki (#31021) üzenetére


oPalRx7
tag

1601-gyel nagyon szenvedtem én is. egy, azaz 1 csata volt, aminél úgy működött ahogy kellett. A tank pechjére ez pont a búcsúkör volt, mert már megvolt az XP a továbblépésre. cserébe meglett az ász :D

Excelsiorhoz: ha olyan gyors t5 heavyhez képest, akkor tényleg kár hogy sokan nem használják ki. t5-be heavyként rég játszottam (BDR óta nem), akkor meg még csak a Churchill (III) volt a játékban, azok nem tudom mennyire hasonlóak. Anno nem váltottak ki belőlem "must have" érzést. Chinu mondjuk lehetne gyorsabb... az nekem az egyik gyengéje hogy lassabb mint a pz4 vagy az m4.... (top 40 környéke)

(#31027) Bad Pritt válasza oPalRx7 (#31026) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

T5 heavyhez képest és a páncéljához képest nagyon gyors. Meg kicsi is, mint a csörcsill.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31028) dfsz34 válasza riki (#31021) üzenetére


dfsz34
őstag

Tegyél rá binocular-t és állj be egy szimpatikus bokorba, ahonnan láthatod az ellenséget, ha arra vonul

Minden pályán vannak ilyen helyek.

A T71-el járok sokszor úgy, hogy néha elkap az ihlet és megyek spotolni, de nem lőnek a társak, mert mozog a célpont vagy beforgatták és az nem jó stb. Alig kapok spot dmg-t, miközben kockáztatom az életemet. Igaz, hogy bizonyos helyeken ez eldöntheti a csatát, mondjuk a koreai pályán, ha egy bátor scout bemegy a zászlóhoz és utána felszalad a dombra spotol mindenkit. El hallufon is, ha van egy jó scout, aki felszalad a dombon oda, ahol nem tudja az ellenfél lőni, csak ha lejönnek és mutatják magukat.
Mindezzel együtt nekem nincsenek jó tapasztalataim az ilyen futkosós spotolással. Mozgékonyabb közepes tankok sokkal hatékonyabban tudják ezt csinálni, mert tudnak pattintani, több a hp-juk és még harcolni is tudnak, ha meglepi őket egy ellenfél. Könnyű tank általában ott marad, ha meglepik és nem tud elmenekülni, illetve páncél nincs, szinte minden lövés talál, ha éppen az RNG nem kegyes hozzájuk és ha már talál, akkor kiüt valamit, leszedi a láncot, motort stb. 1, maximum két lövést bírnak ki, de gyakori az egy lövéses halál is.

A játék elején, amikor még sok tank van, akkor csak nagyon korlátozott pályán mozoghat egy felderítő, ha életben is akar maradni de még ott is nagy a kockázat és általában szembe találkozik a másik csapat felderítőjével vagy olyan nehéz tankokkal, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy hova kéne nekik menni harcolni, ezért kószálnak mindenfele.

Ezért én leginkább passzív scoutolok (nem tom a jó magyar kifejezést) az elején valamelyik stratégia hely közelében egy kényelmes bokorban, még akkor is ha a csapatom ugat, hogy menjek és haljak meg értük. Nem válaszolok. Az elején azért szoktam egy gyors tiszteletkört tenni és akkor legalább nem ugatnak annyian.

A könnyű tankkal két dolgot lehet tenni, ha harcolni is szeretsz a felderítés mellett. Hozzácsapódsz a nagyokhoz és ha az ellenség lőtt, akkor kiugrasz és beletárazol meg ellopod a frag-et. Szokták szeretni :) de van kockázata is mert valamiért mindenki a könnyű tankot lövi, kell nekik a frag gondolom. Akkor is engem lőnek, ha ott van egy nehéz tank alacsony hp-val. Van egyfajta ellenérzés a pimasz könnyű tankokkal szemben :)

A másik dolog, hogy vársz magányos TD-re vagy alacsony hp-s ellenfélre és szépen kilövöd. Ha kevés a tank már, akkor simán támadó módba is lehet kapcsolni és elmenni az artykért vagy hátba támadni ellenfeleket.

Szemből soha nem támadj, nem maradsz életben.

Én nagyon szeretem a T71-t, jókat lehet vele szemtelenkedni és gyakran végzek az xp lista elején. A többi könnyű tankkal is nagyjából ezeket lehet csinálni.

(#31029) oPalRx7 válasza dfsz34 (#31028) üzenetére


oPalRx7
tag

a t71 egy gonosz tank. a játék legjobb 75mm-es (ja, mert 76mm) es lövegét megkapta. szerintem a tier legjobb átütéses és dpm-es light-ja.

az amx 13-75 csak gyengén tudja követni, hisz lassabb, nagyobb, és lassabban is táraz újra mint a t71... Anno ha 13-75tel megláttam az ellenfél sorai között a t71-et:
- reménykedtem hogy nem arra jön amerre én...
- ha mégis, akkor kifókuszoltam hogy ne ő tegye velem :D

ha van jobb 75ös/76os kaliberű ágyú, mint ami a t71-nek van, azt mondhatjátok :D én eddigi infóim alapján azt tartom a legjobbnak...

(#31030) mynames válasza Bad Pritt (#31020) üzenetére


mynames
senior tag

Jól hangzik!

Nagyon szeretem a jó gun depression-nal rendelkező tankokat (T29, T34, T30)! Megveszem!

(#31031) Drenadar válasza Bad Pritt (#31027) üzenetére


Drenadar
veterán

igen a meteor 600lovas motor az oda...sz. Asszem a black prince az első heavy ami megkapta, de hát az 7-es... és jóval nehezebb...

nekem van excelsiorom :)

(#31032) #95904256 válasza oPalRx7 (#31015) üzenetére


#95904256
törölt tag

Valószínűleg normál lőszerrel durrogtatott az Excelsior.
Annak az átütése alig több, mint a meggymagé...

(#31033) jozefgucci1 válasza oPalRx7 (#31029) üzenetére


jozefgucci1
addikt

A t71 valóban nagyon ott van imádtam vele menni hamar ki is húztam a T69-et ami eddig nagy csalódás .Igen gyakran kell aranyat tölteni sebzéshez és még akkor is tud meglepetést okozni. Marha sok xp kell bele a kilences gépig és ez nagyon nem szimpi . He tier nyolcba kerülök akkor lehet jó köröket menni vele ,de sajnos ez tízből egy csata a többi nagyrészt tizes.

Valaki írta lentebb hogy Tier7-el csak T9 be dobál és én is mi si ezt tapasztaltuk . Tegnap kilenc csatából mind T9 volt .Ez elég szánalom , hogy a lista alján kell vele lenni mindíg ( T25/2) ami amúgy is egy szánalom. amilyen jó a Helcat olyan rossz a nagyobb tesó .

Ellenben pár napja T9 gépekkel E75-T95 szinte csak top tanknak dobál szakaszban ami meglepő.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#31034) KisApám válasza Chris0321 (#30985) üzenetére


KisApám
addikt

Az AT 15A amiről eddig beszéltem, és várva vártam végre olcsóbb lesz.
Valszeg hétvégén vásárolok ;]

MEGÉRI?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#31035) cifram válasza SoulReaver (#30996) üzenetére


cifram
csendes tag

Jobb lenne egy állandó ban, ahogy nézem. :)
D.u. leszel? Megérkeztem, szakaszolhatnánk.

Cseri_05: téged meg el sem lehet érni mióta klánban vagy?

WoT: NorHasso

(#31036) unravel válasza mynames (#31030) üzenetére


unravel
őstag

"Nagyon szeretem a jó gun depression-nal rendelkező tankokat"

gun depression
GUN DEPRESSION
GUN DEPRESSION

¯\_(ツ)_/¯

(#31037) Bingisz válasza SoulReaver (#30996) üzenetére


Bingisz
addikt

Persze, hogy buherálnak. Kitiltják a chatről a csúnyán beszélőket. :D

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#31038) #95904256 válasza KisApám (#31034) üzenetére


#95904256
törölt tag

Volt AT15A gépem, nekem nem jött be. Nagyon csalóka a páncélozása. Papír alapján azt hinné az ember, hogy ezzel lehet előre menni, de nekem bárki bárhonnan belőtte, távolról is. Másfelől iszonyatosan lassú. Sokszor már eldőlt a csata mire az első lövést leadod...

(#31039) Drenadar


Drenadar
veterán

Nem nagy szám csata, meg tudom béna voltam, de sérelmezem ezt az XP mennyiséget.
Vesztes csata, kaptam egy snipert, ami tudtommal "hős medál" vagy wtf, a másik oldalon kevesebb spot dmg, kevesebb dmg és megkapták a 800xp-t...

Valaki pls magyarázza el nekem, hogy MIÉRT ilyen kevés az XP-m???

köszike...

(#31040) KisApám válasza #95904256 (#31038) üzenetére


KisApám
addikt

Köszi.
Nézegettem közben újra miket tud, de inkább várok valami gyorsabbra, jobbra.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#31041) Cseri0058 válasza cifram (#31035) üzenetére


Cseri0058
őstag

Dehogynem! :)

(#31042) diegho válasza Drenadar (#31039) üzenetére


diegho
nagyúr

Mert nem csináltál kb semmit, top tankként. Ugyanezt csináltad volna tier8-al ebben a csatában, kaptál volna dupla ennyi xp-t.

(#31043) emre válasza Drenadar (#31039) üzenetére


emre
veterán

mégse

[ Szerkesztve ]

A győzelemről megtanultuk hogy a részvétel a fontosabb, a vereség is fizet szépen és a győztes sokkal fáradtabb.

(#31044) SoulReaver válasza cifram (#31035) üzenetére


SoulReaver
veterán

köszi. leszek sztem.

(#31045) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Jacktor mod pack -ban melyik fájl tartalmazza a max zoom -ot? Nem a zoom uot kell..

(#31046) KaLeun


KaLeun
senior tag

No, ez lesz a harmadik nap zsinórban, hogy nem tudok menni egy értelmes kört sem a lag miatt. Persze egyedül csak ez ami laggol semmi más. :U

Cila

(#31047) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, lehet hogy nem ide tartozik, de be akartam állítani a WOT-ot a feladatkezelőben, hogy a prioritása legyen "valós idejű", hátha megszűnne a 15 és 70 fps közötti ingadozás. De nem lehet, kiírja, hogy nem lehet, és beállítja magasra. Van erre bvalami megoldás? Köszi.

(#31048) Angel1981 válasza KisApám (#31040) üzenetére


Angel1981
veterán

Az ágyúja is gyenge, úgyhogy kerüld el!

(#31049) Drenadar válasza diegho (#31042) üzenetére


Drenadar
veterán

Köszi, de válaszolhattál volna a kérdésre is.
Mint írtam a nyerteseknél ennél kevesebbre is többet adott. ~800-at és azért ez nem kis difi. És nem, nem lol traktorral csinálták, és már többen írták hogy a játék nem figyeli milyen tierrel sebzel milyen tiert...

(#31050) diegho válasza Drenadar (#31049) üzenetére


diegho
nagyúr

De figyeli a játék, hogy milyen tier-el milyen tier-ű csatába mész és válaszoltam. Nem csináltál top tankként szinte semmit. Hová kell a több xp? A hero medál pedig csak duplázza az összeszedett xp-t bukott csatában, semmi mást nem ad.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.