Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#42002) jano_77 válasza Bingisz (#42000) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi a pontosítást...ez jó hír! :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42003) Atlantis válasza jano_77 (#41999) üzenetére


Atlantis
veterán

Ahogy Bingisz is írja, nem csak a következő győztes csata számít.
Oda is van írva, hogy: "You can receive the reward each time you complete the goal." - azaz, megkapod a jutalmad, ahányszor csak teljesíted a feltételeket.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#42004) sutyi^ válasza Bad Pritt (#41981) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ha nem zavar a 13s reload, ami 3s-el hosszabb mint az egy tierrel alacsonyabban tanyázó IS-2-őn, akkor jó. :D

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#42005) g85j válasza jano_77 (#41992) üzenetére


g85j
tag

Biz' isten nem beszólás, de azért na.....még nem is olyan rég volt: :DDD

(#41877) jano_77 válasza jano_77 (#41872) üzenetére
........"- egyik oldalon tenger part, másikon a szőlős, nem tudom mi a pálya neve - és senki nem maradt a bázisnál rajtam kívül, így viszonylag hamar véget ért az a csata. mindenki tenger partra és szőlősbe ment."

Szerk: :
Amúgy nem téma, én sem vágom mindegyik nevét. Nem nagy büszkeség, de ez van :)

[ Szerkesztve ]

(#42006) jano_77 válasza g85j (#42005) üzenetére


jano_77
nagyúr

:U :(((
Igazad van...South Coast volt a map. :B

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42007) jano_77


jano_77
nagyúr

ENNEK alapján örülhetnek és bizakodhatnak a nem a legújabb configgal játszók, mert ugye a WOT CPU limites játék, ahogy korábban már sokszor ki volt ez itt tárgyalva!? Remélem tényleg így lesz és érezhető lesz majd a változás. :B

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42008) Bingisz válasza jano_77 (#42007) üzenetére


Bingisz
addikt

A WoT-ban nincs Mantle támogatás. És szvsz. nem is lesz. Szóval a WoT-ban nem fog változni semmi a Mantle megjelenésével.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#42009) jano_77 válasza Bingisz (#42008) üzenetére


jano_77
nagyúr

:O :((( *uck

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42010) Kakumix válasza jano_77 (#42007) üzenetére


Kakumix
senior tag

És ez mennyiben is érinti a WoT-ot? A Mantle API használatára fel kell készíteni a játékot (a WoT-ról nem hallottam ilyet) és csak az újabb ATI kártyákkal működik.
Mantle API támogatás nem hiszem, hogy lesz, de arra még fogadni is mernék egy óriás pöttyös Túró Rudiban, hogy ha lesz is, nem az elkövetkezendő 1,5 évben.

szerk.: Lassú vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#42011) diegho


diegho
nagyúr

Este megírtam a brit tankos dolgot, erre elment a netem... ma este újra próbálkozok.

(#42012) jano_77 válasza diegho (#42011) üzenetére


jano_77
nagyúr

ohh...pont most akartam írni, hogy megkérdezzem, hogy elkészültél-e....ezek szerint a technika közbe szólt. :N

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42013) Cseri0058


Cseri0058
őstag

na jól kezdődik a gém :D
eléggé sok xp lett azért :D

(#42014) csapee válasza diegho (#42011) üzenetére


csapee
senior tag

Ird inkabb wordpadba es onnan kopizd be, mert vannak anomaliak a posztolaskor:)

Csapee

(#42015) sith7 válasza Cseri0058 (#42013) üzenetére


sith7
nagyúr

:Y :C

(#42016) zsolthee válasza Djuree (#41991) üzenetére


zsolthee
senior tag

Szégyen vagy sem, de több mint 7000 csata után max 2-3 térképnek tudom a nevét fejből. És???? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42017) diegho válasza csapee (#42014) üzenetére


diegho
nagyúr

Kimentettem txt-be, csak a notin van és nincs kedvem bekapcsolni :P öröm az ürömben, hogy pár replayt is tudok hozzá keresni ma.

(#42018) jano_77 válasza Cseri0058 (#42013) üzenetére


jano_77
nagyúr

Gratula...szép teljesítmény....esetleg replay-t tudsz adni hozzá? megnézném, hogy tanuljak belőle, mert nem igazáén tudtam eddig összehaverkodni a kicsikével. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42019) Djuree válasza Cseri0058 (#42013) üzenetére


Djuree
félisten

aranyos. :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42020) Cseri0058 válasza jano_77 (#42018) üzenetére


Cseri0058
őstag

Replay!

köszi mindenkinek! :))

(#42021) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

A MM az ilyen csatákban egyébként mennyire részeg? Az egyik csapattársnak volt xvm, nevetve jegyezte meg, hogy némi bónusz gyanánt az ellenfél játékosai sokkal jobbak papíron. Természetesen kikaptunk a Hellcat horda pillanatokon belül szétcsapta a játékosállományuk tekintélyes hányadát.

(#42022) Pete55555 válasza PR0JECTNR56 (#42021) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, erre mondjuk kíváncsi lennék mit mondana a WG.

...Szeretem leracsniztatni...

(#42023) PR0JECTNR56 válasza Pete55555 (#42022) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Én azt hiszem tudom mit:
A. Ne játssz a Chi-To-val
B. How terrible

A sorrend opcionálisan felcserélhető.

[ Szerkesztve ]

(#42024) Remus389 válasza PR0JECTNR56 (#42021) üzenetére


Remus389
veterán

annyira nevetséges, a valóságos csatákban sem 50-50% volt az esély

szerintem rendben van ha az egyik csapat eselytelenebb, onnan szép nyerni, ott legalább megmutathatod mit tudsz

ha pedig te kerülsz az erősebb csapatba, azt pedig észre sem veszed

nem tudom mit kell ezen gorcsolni annyit

a hülye xvm szerint én sem vagyok jó játékos a magam 51,x%-ommal (persze az elmúlt 2000 csatát nézzük akkor 56-57%), ezért hülyeség ezt nézni, na mégis én csináltam 6500 damaget a rhm-el

uninstallald azt a hülye xvm-et, szart se ér

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#42025) Pete55555 válasza Remus389 (#42024) üzenetére


Pete55555
addikt

Minek görcsölni ? Elvileg az MM ki van balanszolva.
Erre itt berak az egyik oldalra 5 db tudvalévő OP tankot, ráadásul, ha nem tűnik fel, 5 azaz öt darabbal több hatos tankja van az ellenségnek.
Miért nem lehetett 2-3 hellcatet erre az oldalra rakni ? Na?

...Szeretem leracsniztatni...

(#42026) Remus389 válasza Pete55555 (#42025) üzenetére


Remus389
veterán

persze ha éppen az erősebb csapatba kerül, akkor csend van, nagy csend

akkor bezzeg nincs felháborodás, sőt talán észre sem veszi, vagy ha mégis 2 csata után elfelejti

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#42027) PR0JECTNR56 válasza Remus389 (#42024) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A valóságot kár felhozni a WOT-ban ilyen téren. Azt pedig leírtam, hogy a csapattársnak volt xvm-je, jómagam nem használom, mivel nem szeretem.
Innen pedig képtelenség volt nyerni, mert annyira ostobák voltak a tankjaink, hogy a csapat kb. 75%-a, az első 2.5 percben elhullott. A számbeli fölénnyel és bekerítéssel pedig meglepő módon nem tudtam mit kezdeni, csak 2 killt.

(#42028) Zeratul válasza Bingisz (#42008) üzenetére


Zeratul
addikt

Nem hogy Mantle nincs, még multiprocesszor támogatás sincs rendes. Viszont érdekes dologra találtam tegnap.

Mivel win7 szeret minden háttérproceszt az elsődleges magon futtatni ezért az csináltam hogy a feladatkezelőben levettem legelső "prociról" a Wot futtathatóságot. Amíg AMD 955BE-m volt gyakorlatilag semmi javulást nem tapasztaltam , viszont most hogy i3 4130am van érdekeset tapasztaltam. Az i3 2 magos hyperthreadinges cpu, azaz 4 logikai futtatási szála van ahol 2-2 osztozik az erőforrásokon. Ahelyett hogy sokkal rosszabb lett volna a program futása, az első "mag"ról való letiltás után, a 4 futtatási száll szépen beállt egyenletes terhelésre és nemhogy csökkent volna az FPS hanem még nőtt is, csökkent mikrolag és a szerverlag egyaránt.

(#42029) Pete55555 válasza Zeratul (#42028) üzenetére


Pete55555
addikt

Azt hogy ? Értem amit leírtál, de logikusan úgy tűnne jónak, hogy mondjuk a HT-t kapásból kikapcsolom, hogy 2 erősebb szál legyen, ne 4, de egyenként gyengébb.
Meg az, hogy eloszlott a 4 mag között ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#42030) dfsz34 válasza Remus389 (#42024) üzenetére


dfsz34
őstag

Nincs rendben, mert sok baromság van az mm-ben. Rendszeresen berak úgy városi harcra, hogy az ellenségnél vannak a nehéz tankok itt meg a medek vagy fordítva.

Egyik sem jó. Az sem jó, ha túlerőben van a csapatom, mert futhatok a sebzés után.

Ráadásul elég könnyen belátható, hogy nem lenne bonyolult algoritmus, igazából egy kiegészítés, semmi más. Mint pl ebben az esetben, van 6 hellcat, akkor legyen 3-3, kész. Ráadásul nem is szakaszban jöttek más tankokkal, simán megoldható a jobb egyensúly ilyenkor, ez hót eccerű dolog lenne.

Néhányan úgy tesznek, mintha ez valami nagyon bonyolult dolog lenne, de nem az.

[ Szerkesztve ]

(#42031) Zeratul válasza Pete55555 (#42029) üzenetére


Zeratul
addikt

i3 i7 esetén már nem érdemes letiltani a HT-t, mert win7 feladatütemezője elintézi hogy ne egymást lassítsák a futtatási szálak, az én esetemben a WoT alap esetben az 0-1 futtatási szálat terhelte, az elsőt kb 99% a másodikat 50-60%ban a többi meg 20-40% körül. A HT miatt az első mag terhelése nem volt ideális, mikor letiltottam az első logikai szálról a WoT-t az nem takarodott le róla teljes mértékben mert 30-50% továbbra is terhelte a többi 3 száll pedig 50-70% körül váltakozott.

[ Szerkesztve ]

(#42032) jahrn válasza Remus389 (#42024) üzenetére


jahrn
senior tag

Hiaba gorcsolsz es magyarazod WG bizonyitvanyat, az az MM igencsak fail.

(#42021) SHiZUOKA Ha nagyon raersz postold a hivatalos forumon. Az h az MM keptelen legalabb a tiereket kiegyenliteni elegge gazos egy zsetonban uszkalo cegtol. Talan ideje lenne nekik felvenni egy programozot (is)?
Persze valszeg majd jon egy hivatalos duma h minden szep es jo, ez csak anomalia es kulonben se jatssz a Chi-ter -rel :D

[ Szerkesztve ]

(#42033) Pete55555 válasza Zeratul (#42031) üzenetére


Pete55555
addikt

Mármint ivy/haswell i3/i7 esetén érted? Na mindegy, nekem ilyen gondom nem lesz, mert valszeg Pentiumot veszek, bár most, hogy ezt írod elgondolkodtam... ezek szerint lehet WOT-ra is jobb az i3

...Szeretem leracsniztatni...

(#42034) Remus389 válasza jahrn (#42032) üzenetére


Remus389
veterán

én nem gorcsolok ezen, veled ellentétben

azt elhiszem hogy előfordul hogy kisebb eselyu az egyik csapat, de egy adott játékos hol az eselyesebbe, hogy a valamivel gyengebbikbe kerül, tehát kiegyensúlyozott

ti szigorúan 50-50%-ot akartok, ami szerintem nem biztos hogy kívánatos, jó érzés fordítani a dolgokon

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#42035) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Van valakinek arról infoja, hogy auto ban-t kap (1 nap?) az aki teamkill-t csinál 0.8.11 patch után?

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#42036) PR0JECTNR56 válasza jahrn (#42032) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Mondjuk ismerve az MM képességeit ez végülis várható volt. Az utóbbi 4 napban kb. 3 ilyen jellegű csatám volt, csak most untam meg annyira, hogy postoljam is ide. Talán átküldöm a hivatalos zokogóba is, mert az tényleg helytelen, hogy a tier-ek besorolása sem zajlik zavartalanul.

(#42026) Remusz911: Szerintem félreérted a problémám mondanivalóját. Nem a tökéletes balansz hiánya kedvetlenít el, hanem a balansz hiányának a mértéke ebben az ebben az esetben. Nem baj, ha van némi eltolódás, mert tökéletes egyensúlyt nem lehet megoldani a mostani MM rendszerrel, mint a képen is látszik.
A különbségek mértéke kellemetlen, hogy a túloldalon eleve magasabb számban képviseltetik magukat nagyobb tierben utazó, ellenfelek (ezek többsége ráadásul a köztudottan jó alapképességekkel rendelkező Hellcat-ek) és mint a csapattárs xvm-je is megsúgta, statisztika alapján is jobbak, de mint írtam ez az utolsó információ már csak hab a tortán (és persze az MM sem képesség alapú legjobb tudomásom szerint, tehát erre is lehet számíteni).
Én pedig egy eléggé átlagos képességű játékos vagyok, tehát nehézséggel jár egy ilyen mértékű eltolódás kiküszöbölése még akár döntetlenre is. Nyilván szeretnék olyan jó lenni, mint pl. diegho és ezért tanulok is a hibáimból, ha vétek, de jelen esetben lássuk be, ez a küzdelem esélytelen volt és a végeredményre lehozott 2 killemmel és a szituációhoz viszonyított decens mértékű sebzésemmel én úgy gondolom mindent megtettem.

(#42037) Pete55555 válasza Remus389 (#42034) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem 50-50-et, hanem mondjuk 40-60-at akarok, nem 10-90-et mint ahogy a fentebb linkelt képen van kb.

De SHiZUOKA már kifejtette bővebben.

...Szeretem leracsniztatni...

(#42038) L-e-f-i-e válasza jahrn (#42032) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Hova akarsz már ennél jobb MM-et? Amíg nem gépek játszanak egymás ellen, hanem emberek, különböző tudással addig nevetséges dolog folyamatosan tökéletes csatákról álmodozni, sok a random faktor, és persze, hogy csak a vereséget látja az ember, a jó csaták valahogy mindig elfelejtődnek...

Ez hatalmas volt a másiktól: "Egyik sem jó. Az sem jó, ha túlerőben van a csapatom, mert futhatok a sebzés után." - na de LOL, moziba nem vigyenek csata után, esetleg ne játsszák le helyetted, csak nézni kelljen? :DDD

=^-^=

(#42039) dfsz34 válasza PR0JECTNR56 (#42036) üzenetére


dfsz34
őstag

MM példa, minden nehéz tank nálunk, medek az ellenségnél

t28 protoval védem erlenberg bázist, csak hogy kb 3 perc játékidő után megjött a pizzám. Beálltam oda a bázistól kicsit jobbra levő nagyobb épülethez, hogy legalább az artytól védve legyek.

Visszaérek, 1 perc van hátra, gyorsan kilövök egy ellenfelet és lövök még kettő sebző lövést, összesen 804 sebzésem volt. Csata után nézem, harmadik vagyok az xp listán, mert 3e potenciális sebzés (nulla hp veszteség mellett) és 1800 spot.

Ez van, amikor az ellenfél iszonyatosan béna illetve nincs nehéz tankja de városi harcra kényszerül. A saját csapat egyik top tankja simán elmehet afk-ba majdnem az egész csata idejére és még akkor is simán nyerünk.

Egy kiegyenlítettebb MM esetében ilyen azért nem fordult volna elő. Meddig tartott volna egy tiger2-t vagy az is3-t az ellenségnek adni az indien panzer vagy a pershing helyett? Máris szorosabb lett volna a csata, de tudom a fanyalgók nem értik meg, hogy ez milyen végtelenül egyszerű programozást igényelne csupán.

(#42040) Zeratul válasza Pete55555 (#42033) üzenetére


Zeratul
addikt

Igen, ivy/haswellre gondoltam. Szvsz nem éri meg csak 2 száll futtatásra alkalmas procit venni,mert a háttérfolyamatok nagyon meg tudnak akasztani egy 2 szálas rendszer, de te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#42041) Remus389 válasza dfsz34 (#42039) üzenetére


Remus389
veterán

Meddig tartott volna egy tiger2-t vagy az is3-t az ellenségnek adni az indien panzer vagy a pershing helyett? Máris szorosabb lett volna a csata, de tudom a fanyalgók nem értik meg, hogy ez milyen végtelenül egyszerű programozást igényelne csupán. na és ha nincs elég IS3 játékos?

be kell tenni az indien-t is valahová

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#42042) jahrn válasza Remus389 (#42034) üzenetére


jahrn
senior tag

Mivan elgurult a gyogyszered?

Senki nem irt 50-50%ot rajtad kivul, szal nem kellene a sajat dumadat masok szajaba adni.

Ha MM szimplan attesz 2 Hellcatot a masik csapatba meg akkor sincs egyensuly de senki nem szolna erte mert +1-2 ide vagy oda belefer. A csatak zomeben az eggyik csapat jobban all top tierben, ezen senki nem is problemazik, ez itt azonban total MM fail.

(#42043) dfsz34 válasza Remus389 (#42041) üzenetére


dfsz34
őstag

A helyette szó neked mond valamit egyébként?

Nem értem én ezt a bunkerharcot, amit csinálsz, mert már egy elsős programozó megmondhatja neked, hogy ezt leprogramozni kb 1 nap, de abban az összes teszt benne van. Sőt, tovább megyek, az alap MM-t nem is érintené, kiválaszt az MM 30 tankot és lenne egy algoritmus, ami kicsit kiegyenlíti és elsimítja az ilyen anomáliákat. Futási idő bő nyállal, kb 1 másodperc vagy kevesebb.

(#42044) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Telepítés után dll fájl hiányára hivatkozva nem indul a game. Leszed, újra letölt és telepít, ugyanaz... Valaki tudna rá megoldást? Frissen összerakott asztali gép, de a driverek rendben fent vannak. Valami segédprogram hiányozna..? Köszönet a segítségért! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#42045) Enzolord válasza sestertius (#42044) üzenetére


Enzolord
addikt

DirectXet rakj föl, az lehet a ludas...

[ Szerkesztve ]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#42046) sestertius válasza Enzolord (#42045) üzenetére


sestertius
őstag

Azzal kapcsolatos hiányt jelez, azonban annak külön telepítése sem oldotta meg a problémát, illetve a hiányzó fájl - fájlok, mert egymás után hoz újabb hiányzókat - pótlása sem... :((

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#42047) vhw válasza Zeratul (#42040) üzenetére


vhw
addikt

Még annak tükrében sem éri meg, hogy fele annyiért veszel pentiumot mint i3-at?
(=tényleg 2szer jobb lenne a helyzet?)

Na meg ahogy látom egy két magos Athlonról... még pentiummal is egész szép javulást fog tapasztalni.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#42048) jahrn válasza sestertius (#42046) üzenetére


jahrn
senior tag

Kulon manualisan potolni a .dll-eket nem igazan ajanlott. Esetleg egy teljes uninstall, install dx install game?

[ Szerkesztve ]

(#42049) sestertius válasza jahrn (#42048) üzenetére


sestertius
őstag

Hát ha nem lesz jobb ötlet... csak nem tudom ez megoldaná-e a gondot. Más game-t raktam fel, annak semmi gondja...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#42050) jahrn válasza sestertius (#42049) üzenetére


jahrn
senior tag

Talan azt kellene megnezni h a keresett .dll-ek melyik program reszei. Valszeg dx, de oszinten szolva fogalmam nincs h WoT-nak van-e mas alap kovetelmenye.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.