Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#51001) TESCO-Zsömle válasza olcsii (#50999) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az attól függ, hogy olyat teszel-e fel, amit már kijavítottak, vagy olyat, amit még nem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#51002) Bad Pritt válasza PaJa1 (#51000) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mi nem közösködünk, csak osztjuk egymásnak az észt. :P

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51003) olcsii válasza TESCO-Zsömle (#51001) üzenetére


olcsii
aktív tag

Hmm akkor inkább megvárom a patchet és utána teszek fel valamit, elég rosszak a gyári hangok, mai napig nem értem hogy miért iylenekkel adják ki ezt a játékot. Mert ezt nem lehet azzal magyarázni hogy sok ember régi számitógéppel játszik.

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#51004) mrszitya válasza #43783936 (#50997) üzenetére


mrszitya
senior tag

Én is szeretem, sőt egy csomó pályán ez sokkal izgalmasabb csatákat eredményez, mint a standard kétbázisú csata. Mondjuk azzal is egyet tudok érteni, hogy a támadó fél érzésre sokszor tényleg "előnyben van", de ezt ki is kell tudni használniuk.

Sand Riveren nemrég volt pl. egy csatám, ahol védekezésben a jobb oldalon gyakorlatilag "egyedül" is meg tudtam akadályozni az ellen átjutását (E8-as Sherman-nel) - pontosabban sikerült elvenni a kedvük az áttöréstől, folyamatos spotot adva a csapatnak F9-en, a dombon.

Szóval valóban, az utolsó mondatodban ott a kulcs ehhez a csatamódhoz a védekezésben. :)

@olcsii

WWIIHWA by Kriegstreiber - ez például javítva lett még a patch kiadása napján (fenn van nálam). Külön csinált a készítő egy hotfixes mappát, abból is le kell tölteni a kívánt hangcsomaghoz valót.

[ Szerkesztve ]

(#51005) Bingisz


Bingisz
addikt

Elkezdődött az aláírásgyűjtés, hogy maradjon a Karl és a játékmód:
http://www.change.org/petitions/wargaming-net-keep-karl-in-world-of-tanks

Nagyon jó lenne ha minél többen aláírnátok, kár lenne kivenni ezt a jó kis játékmódot.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#51006) Djuree válasza Bingisz (#51005) üzenetére


Djuree
félisten

aláírva!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51007) Djuree válasza olcsii (#50999) üzenetére


Djuree
félisten

nem fog, feltettem a legújabb gnomeapó ágyúdörej hangokat és frankón megy! :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51008) olcsii


olcsii
aktív tag

én is aláirtam:) köszönöm a segitséget. akkor lehet még is felteszem.

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#51009) csaba17


csaba17
senior tag

egy kérés: a sima tűzoltó felszerelésnek van valami holtideje a gomb lenyomásától az eloltásig?
nem úgy van hogy ahogy lenyomom utána még egy "rész" leég és eloltódik?
meglőnek, lenyomom és még ég tovább....
egy csomószor kell nyomnom hogy jó legyen de akkor is több ég le mint kellene, havernomnál is így van, tudtommal a tűzoltási képesség az csak akkor számít ha nincs poroltó.
vagy ez valamikor megváltozott?

(#51010) Djuree válasza csaba17 (#51009) üzenetére


Djuree
félisten

nekem egyből olt. biztos nem nyomsz mellé? nekem az egérgörgő lenyomására van állítva, így nem nyomok mellé, régen mindig mellényomtam mikor a számokon volt...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51011) Bad Pritt válasza Djuree (#51010) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sokan a Space-re rakják, ha rátenyerelsz a billentyűzetre, akkor is tuti eloltja.
Én burzsoá vagyok és automatát használok. :P

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51012) myckey válasza Bingisz (#51005) üzenetére


myckey
veterán

szintén szavaztam ;]
jó ez a kis ökörködés

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#51013) mtade válasza Bingisz (#51005) üzenetére


mtade
aktív tag

Aláírva... :D

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#51014) Angel1981 válasza csaba17 (#51009) üzenetére


Angel1981
veterán

"nem úgy van hogy ahogy lenyomom utána még egy "rész" leég és eloltódik?"

Dede, pontosan így van, a lenyomást követően még egy egységnyit mindenképpen ég a vas, ráadásul a program nem mindig érzékeli a lenyomást, csak úgy, mint más fogyócikkek esetén, vagy a hangárban az ESC-et. (Ezeket nekem csomószor csak második leütésre érzékeli. Nem, nem rossz a billentyűzetem, sehol máshol nincs ilyen jelenség, és szakasztársamnak is hasonlóak a tapasztalatai.)

A tűzoltási képesség meg minden esetben számít; kevesebbet sebződik a tank időegység alatt - poroltó megléte vagy hiánya nem befolyásolja.

(#51015) Joe.36 válasza Angel1981 (#51014) üzenetére


Joe.36
addikt

Ha automata tűzoltót használok akkor is számít.?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#51016) Bingisz válasza Joe.36 (#51015) üzenetére


Bingisz
addikt

Egy egységet akkor is ég.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#51017) TESCO-Zsömle válasza Joe.36 (#51015) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#51018) Napfénysüti válasza Joe.36 (#51015) üzenetére

Ahogy írták akkor is ég egyet viszont nem kell reflexből a gombjára tenyerelned. Én a gyúlékonyabb tankjaimat most mind automata tűzoltóval szereltem fel és eddig jól teljesít ez a cucc. Főleg hogy nincs kismillió gombos csodaegerem aminél beállíthatnám valamelyik gombra ezt a funkciót.

Més que un club!

(#51019) Geza26 válasza Bad Pritt (#51011) üzenetére


Geza26
senior tag

Hol lehet beállítani a billentyűzetkiosztást? :B

Géza

(#51020) Djuree válasza Napfénysüti (#51018) üzenetére


Djuree
félisten

ez csatában csak egyszer olt vagy mindig ha kigyullad?

Geza26: omg, talán a beállításokban? :W

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51021) Angel1981 válasza Joe.36 (#51015) üzenetére


Angel1981
veterán

Azt nem tudom, legalább 4000 csata óta teljesen száműztem a felszereléseim közül.
Automatát csak totál noob koromban (1000 csata alatt) használtam, akkor meg még nem figyeltem a játékot ilyen "mélységében". :)

Replayekből nekem az jön le, hogy az azonnal olt, és nincs sebződés, de nem mondhatom biztosra.

Djuree: az automata is csak egyszer képes tüzet oltani.

[ Szerkesztve ]

(#51022) Napfénysüti válasza Djuree (#51020) üzenetére

Egyszer ahogy a sima kis tűzoltó is. Sajnos volt is olyan hogy kétszer gyújtottak ki és a másodiknál már tehetetlen az ember. :(

Més que un club!

(#51023) Atlantis


Atlantis
veterán

Azt azért tegyük hozzá, az automata 10%-kal csökkenti a kigyulladás esélyét is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#51024) Joe.36 válasza TESCO-Zsömle (#51017) üzenetére


Joe.36
addikt

Mert nekem úgy szinte azonnal elalszik, sokszor mire észre veszem már vége, és nincs tűzoltó képesség.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#51025) myckey válasza Djuree (#51020) üzenetére


myckey
veterán

én mikor nem ótómatát használok,rákúrok olyat a space bill.re hogy majd szét esik
mérgembe mer kigyújtanak,meg mer oltani is kellene.
praktikus ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#51026) mrszitya válasza Angel1981 (#51021) üzenetére


mrszitya
senior tag

Van sérülés automatával is, mivel nem azonnal, hanem fél másodperc után olt. Viszont ez minimális, T29-nél pl. olyan 30-50 hp-ra emlékszem.

Sokat játszós/kedvenc tankjaimban én automatát használok, amiből a pár hónappal ezelőtti küldetésekben szereztem be pár tucatot, és még mindig maradt.

(#51027) Joe.36 válasza Angel1981 (#51021) üzenetére


Joe.36
addikt

Szerintem német tankoknál nagyon hatásos a megelőzö karbantartás + az automatikus tűzoltó, sokkal ritkábban ég a tank, és akár be lehet tenni egy sima poroltót is mellé

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#51028) ddt500hu válasza mrszitya (#51026) üzenetére


ddt500hu
veterán

Nekem meg majdnem minden tankomban az van (automata). Egyszerűen nem gyulladok ki annyiszor, hogy legyen értelme a kézinek. Naponta max. 2 használok el ennyit meg simán elbír az ezüstkészletem.

[ Szerkesztve ]

(#51029) dfsz34


dfsz34
őstag

Az fv183 nagggyon jó kis tank. Egy újabb skalp, az eddigi legnagyobb. E75 full hp-ról kikapva, az 1920 dmg, nekem eddig ez a rekordom vele.

(#51030) Djuree válasza dfsz34 (#51029) üzenetére


Djuree
félisten

kicsit már túl op is. minek ilyen dmg? teljesen felborít mindent. a jgpz 1000+ dmg-e is untig elég...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51031) Napfénysüti válasza Djuree (#51030) üzenetére

Ja ez azért elég durva. Csak lesek mikor itt írogatják miket sebez én meg kb 2 héttel ezelőttig azt se tudtam hogy ilyen tank van a játékban...
Egyébként cserébe a sebzésért azért legalább vannak hátrányai?

Més que un club!

(#51032) Iron Funeral válasza dfsz34 (#51029) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Lesz abból még IS-7 is :U

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#51033) K6000 válasza Iron Funeral (#51032) üzenetére


K6000
tag

Ezekkel a nagy ágyúkkal az nem nehéz :D

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#51034) Napfénysüti válasza K6000 (#51033) üzenetére

Megéri a JT-t Jpz E100-ra cserélni?

Djuree: az remek, akkor mostantól erre a "remek" gépre majd odafigyelek ha ellennél lesz.

ddt500hu: köszi a választ akkor nem hajtok rá marad a JT azt legalább szeretem pont a gyors és jó ágyúja miatt. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#51035) Djuree válasza Napfénysüti (#51031) üzenetére


Djuree
félisten

nem igazán, legalábbis olyan hátránya nincs ami ezt a sebzést indokolná. menjen 10-el és akkor ok...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51036) ddt500hu válasza Napfénysüti (#51031) üzenetére


ddt500hu
veterán

12db lőszere van és félpercenként lő egyet. A páncélja is könnyen átlőhető. Ja és ezt az óriási sebzést gold ammoval tudja csak tehát szinte mindig komoly mínuszban van a csata végén.
Pontatlan és sokáig céloz.

[ Szerkesztve ]

(#51037) #43783936 válasza Napfénysüti (#51031) üzenetére


#43783936
törölt tag

Csak golddal sebez ekkorát, ami drága mulatság.
25-30 másodperc a töltési idő.
Ez a másodlagos célpontja mindenkinek a waffentróger után.
Volt már amikor prémium előfizuval minusz 70000-es kört csináltam, mert minden lövésem pattant. :O

Amikor viszont is-7, is-4, Tortoise triót lőttem ki egymás után full HP-ról az szuper érzés volt . :D

[ Szerkesztve ]

(#51038) Angel1981 válasza mrszitya (#51026) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, értem, köszi!

#51027 Joe.36: és így kvázi feláldozol egy javító, vagy elsősegély csomagot? :F

#51039 Napfénysüti: 24-30 másodperc.

[ Szerkesztve ]

(#51039) Napfénysüti válasza Djuree (#51035) üzenetére

És ez a FörmedVény 183 milyen gyorsan tüzel?

Més que un club!

(#51040) PR0JECTNR56 válasza Napfénysüti (#50991) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az bizony, nagyon jó vele flankelni és összezavarni a nehéz tankokat, ha kapok egy kis támogatást a csapattól. :) Elfogadom az ajánlatot, keresek is majd ma estére az STB-1 mellé szakasztársakat, mert a random csaták résztvevői még ilyen magas szinten is elég lehangolóak tudnak lenni. Én dobtam a Type-61-et, mint T9-es gépet csak a löveget szerettem róla, a többi nem igazán jött be nekem. A japán vonalról a Type-5 Chi-Ri és Type-61 volt az, ami nem nyerte el tetszésemet, a többi elég jó.
T9 környékén tehát nálam üresedés támadt a kellemes közepes tank slot-ban, amit már tudom is, hogy mi fog betölteni és ez a Leopard PTA lesz.

(#50992) Djuree: Köszönöm! :)
Hopp hiányos mondatot írtam, a teljes elképzelés szerint "És ugyan a funkcionalitás szempontjából szinte teljesen mellékes..." (tekintsünk el a fizikai kiterjedés okozta célfelület tényétől). Én csak olyan tankot veszek és tartok meg, ami külsőre is nagyon tetszik és az STB-1 már régi álom volt. :D
Mivel rágyúrtam camo skillekre és álcafestés is van, nagyon vicces, ahogy eltűnök a térképről, az ellenfél megfeledkezik rólam, a következő pillanatban meg már kapják is az oldalukba. :D
Egyedül az MM rontja el a mókát néha a katasztrofális játékosokkal, de az STB-1 szórakoztat.

(#51041) PaJa1 válasza Napfénysüti (#51039) üzenetére


PaJa1
őstag

huszon valamennyi.
Gyorsítók nélkül 100as töltővel 30 sec

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#51042) Cray Tyler válasza Napfénysüti (#51039) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

csak ketten írták az utóbbi 10hsz-en belül, hogy 25 és 30 sec közötti... :R

szerk: négyen...... :O

[ Szerkesztve ]

(#51043) Napfénysüti válasza PR0JECTNR56 (#51040) üzenetére

Ma este sajnos nem leszek mert focimeccsre megyek. Viszont majd a klán chatben figyelem hogy mikor vagy fent és rád írok. Egyelőre amíg nincs meg a T110E5 addig T-54-gyel, M103-mal vagy Jagdtigerrel tudok melléd beszállni. :K
Mondjuk most az M103-mat húzom ugye elég erőteljesen, kb minden 2. csatában azzal megyek. :D

Cray Tyler: azért remélem láttad ha már bele akartál kötni hogy egyikőjük a Jpz E100-ra írta a többi meg a kérdésem után kivéve dt500hu-t mert ő tényleg előbb volt... :U Mondjuk ott hirtelen azt hittem ő is a Jpz E100-ra írta.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#51044) Simi37 válasza Napfénysüti (#51039) üzenetére


Simi37
őstag

ddt500hu-tól idézek: "12db lőszere van és félpercenként lő egyet."
Én részem: Tesztszerón próbáltam 100as legénységgel töltésgyorsítóval ventilátor nélkül 25 mp.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#51045) Bad Pritt válasza PR0JECTNR56 (#51040) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Centurion 7/1 jobb, mint a Leopard PT A. Ágyú dekára ugyanaz, de itt van mellé egy fasza torony ágyúsüllyedéssel, ami szerintem jobban jön ehhez a löveghez, mint a nagy sebesség. Játszhatóbb, na. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51046) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Ez így milyen? :D Első felderítő medálom :)

(#51047) Cray Tyler válasza Napfénysüti (#51043) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Abszolut no offense, előbújt belőlem a troll, ennyi :))

(#51048) Napfénysüti válasza Cray Tyler (#51047) üzenetére

Semmi gond, egyikünknek sem erőssége az értő olvasás. :DDD

superfly2: invite kódból csak egyet de ha lesz később más kódod (pl ilyen x aranyat adó) abból bármennyit.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#51049) superfly2 válasza PaJa1 (#50998) üzenetére


superfly2
tag

Miért? Mégis csak több invite kódot lehet beírni egy új acc-ra? :F
Ezt elmagyarázná valaki? :D
Van 3 razeres invite kódom, meg egy új accom, beírhatom mindhármat vagy nem? :DDD

(#51048) Napfénysüti: értem, köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#51050) K6000 válasza Napfénysüti (#51034) üzenetére


K6000
tag

Őszintén? Szerintem nem. Bár nekem megvan a ferdi, a JT, meg a Jpz E100 is. A ferdi nem ijed meg ha véletlen tier 10- be kerül, remek tank, marad. A JT van szerintem a játék legjobb ágyúja. Pontos, stabil átütés, gyorsan szűkül, gyorsan tölt, így ez is marad. A Jpz E100 már bizonytalan kissé. Alap lőszerrel is jó az átütés (IS-7 torony szemből nem probléma), remek sebzés, a töltési idő a balanszolás miatt olyan amilyen (sok) a tank lassú de azért páncélozott. És akkor mondom miért nem éri meg a csere, az a pontosság. 100 méteren belül minden rendben van, de 200 méteren túl viszont igen pontatlan. A papír forma szerint ennek az ágyúnak 0.35 pontossága van ami remek lenne, de nagy távolságra még az ISU-152 BL-10 ágyúval is szívesebben lövöldözök mint ezzel. Ha messzire kell lőni akkor HE (ami brutális) ha valami komolyabb páncélátütést és sebzést kell produkálni akkor meg gold).
És, hogy miért kell is kell, hogy egy Jpz E100 legyen a garázsban? Azért valami bája mégiscsak van annak, hogy 1000-1200 sebzést osztunk ki egy lövéssel. Az ágyú 170mm ami még az artyknak is komoly űrméret, ami azt jelenti, hogy HE-t is megéri használni (4.5m robbanósugár és 1400 HP sebzés) ami találat esetén akár 2-3 modult is vihet magával. A prémium lőszer 420mm páncélátütése pedig sokat segít, hogy a komoly páncél mögött lévő modul is sérüljön, mivel azonban HEAT lőszer a sebzés már nem mindig elég arra, hogy a modult lenullázza.

Ha az RNG úgy akarja akkor 9 páncélátütésből 8688 HP-s sebzést is ki lehet hozni.

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.