Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#61001) Jolet


Jolet
őstag

indiánpancsert melyik ágyúval érdemes használni?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#61002) Diarmand válasza dfsz34 (#61000) üzenetére


Diarmand
senior tag

A amx látótávját skillel, binoval és ventivel bőven 500 m fölé lehet vinni

Ez így nem igaz, mert a látótáv nem lehet nagyobb 500 méternél, akárhogy pakolod a skilleket és a felszerelést.

Azt meg megnézném, ahogyan egy álló E25-öt spottolsz akár 400 méterről is :U Rejtőző tankokat, legyen az TD, light vagy med, nem fogsz olyan könnyen spottolni mint hiszed, pont tegnap(előtt?) esett meg velem, hogy SP-vel mentem Karélián a mocsárban (támadtunk és mentem középre) és jóformán majdnem pontosan előttem bukkant fel a bokorban egy ott sunyuló spotter. Rendesen meglepődtem.
Hatodik érzék hiányában pedig nem lehet biztos benne az ember, hogy nem e látták meg.

[ Szerkesztve ]

(#61003) sith7


sith7
nagyúr

Ezen a stronghold - os tesztszerveren csak ezt az új módot lehet tesztelni, vagy a szokásos verziót is tartalmazza ?

[ Szerkesztve ]

(#61004) dfsz34 válasza Diarmand (#61002) üzenetére


dfsz34
őstag

Aha, értem, hogy bele akartál vmibe kötni, de akkor pillants rá a képre, ami egy másik tank értéke, a 9.1 óta kiírja.

Egyébként én beleírtam, hogy mozgott a cromwell, erre jössz a mozdulatlan, esetleg bokor mögött álló e25-el. Mit lehet erre mondani? Igazad van, csak rohadtul nem erről beszéltem.

A passzív scoutolás ugye arra van, hogy te állsz be bokorba és a mozgó ellenfeleket próbálod spotolni.

Ha mozog az e25, akkor én erősen arra tippelek, hogy pl a képen látható tank szépen felspotolja 445m-en vagy nem sokkal azalatt.

Persze, ha igényled, kibővíthetjük a beszélgetést a bokorral stb, de arra most nem tudok mit mondani.

Most nézem, ha prém kaját dobnék rá, akkor 410/450/563 m a látótáv. Ezért (is) megy sok pró prém kajával. Brutális látótávok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#61006) dfsz34 válasza #40993792 (#61005) üzenetére


dfsz34
őstag

Az xwm-ben nagyon sok minden alapján lehet nézni, de a leggyakrabban a wn8 alapján nézik és abból is a teljeset (nem az utolsót). Az alapján színez: [link].

A WR-et lehet nézni elméletileg, de nagyon kevesen nézik szerintem.

(#61007) Diarmand válasza dfsz34 (#61004) üzenetére


Diarmand
senior tag

Akkor engem még mindig megtévesztenek a hülye kiírások pl a binonál is, hogy a max látótáv 500 méter. Meglestem a battle mechanicset és tényleg unlimitednek írja.
Note that unlike what the in game description of the view range enhancing equipment indicates, there is no 500m limitation. View range is unlimited.

Mit nem mondjak, összehangolt a rendszer... akkor a csak a fenti dolog tévesztett meg.

(#61008) Sanya válasza #40993792 (#61005) üzenetére


Sanya
nagyúr

én teljesen ki is kapcsoltam az xvm ratio jelzést. felesleges.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61010) sith7 válasza sith7 (#61003) üzenetére


sith7
nagyúr

ezt senki nem tudja ? :F

(#61011) jr1994


jr1994
addikt

Tehát ezek szerint a látótávot érdemes jóval 500m fölé is növelni? Egy ideje gondolkoztam már ezen, örülök hogy most szóba került itt. Akkor ezek szerint a nagy (400m körüli) látótávú tankokra is érdemes optika helyett csigaszemet tenni, ugye? Persze aktív spotterek kivételével.

Meddig lehet növelni a látótávot? Csigaszem, venti, bia, prém kaja...
szerk: meg a skillek, parancsnokra, rádiósra.

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#61012) Drenadar válasza Diarmand (#61007) üzenetére


Drenadar
veterán

Technikai látótávolság nem lehet több mint 500meter de ez sem igaz ha a kocka átlót nézzük. Ettől függetlenül van értelme annak hogy számolgassuk a max látótávolságot hiszen a max értéket "csökkenti" az ellenfél bónusza...

(#61013) slett27 válasza sith7 (#61010) üzenetére


slett27
addikt

Ahogy nézegettem elég ritka jószág. VK 3002D-nél elvéreztem. :D Mindenről pattogott. Úgy éreztem gold nélkül nagy szenvedés. 9 cm KwK 54 ez ami jónak tűnik... a legutolsót használja akin eddig láttam.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#61014) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Egy olyan kör, amiben nem figyeltem senki másra, csak játszottam... Nehéz még egy ilyet mennem XDD

(#61015) sith7 válasza slett27 (#61013) üzenetére


sith7
nagyúr

szerintem ezt nem nekem akartad írni :)

(#61016) Diarmand válasza Drenadar (#61012) üzenetére


Diarmand
senior tag

View Range, Draw Distance és Spotting Range, te a másodikról beszélsz.

A látótáv elviekben unlimited, mert mehet 500 fölé, de a max látótáv ~599 méter, amit a maximálisan felturbózott Patton tud elérni a 420 méteres alap látótávjával.

Amiről te beszélsz, az a Draw Distance, hogy fizikailag meddig lát el a tank és ez valóban 500, illetve 707 méter (utóbbi átlóban), mert ugye egy négyzet alakban működik ez a távolság.

A spotting range, meg a max 445 méteres felderítési táv, hogy ennél messzebbről képtelenség felderíteni bárkit is, még 1km-es látótávval is.

Az utóbbi kettő függ össze, miszerint minél nagyobb a látótávod, annál messzebbről vagy képes felderíteni valakit, egészen a lehetséges határig, 445 méterig. Persze egy 445 méteres spothoz brutális view range kell és egy kicsit hülye ellenfél is :DDD

Félre ne értsd, nem kioktatásképp írtam, csupán magam számára is rendbe raktam a dolgokat (meg még akinek ez új dolog).

(#61017) slett27 válasza sith7 (#61015) üzenetére


slett27
addikt

Valóban ! Jolet-nek ment volna. Benéztem. :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#61018) LZs?! válasza Jolet (#61001) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@Jolet

indiánpancsert melyik ágyúval érdemes használni?

A rövid 88-as kevés, bármennyire is jó a VK-n: az Indien nem elég agilis ahhoz, hogy olyan oldalba/hátba kerüléseket lehessen vele kivitelezni, mint az elődjével.

A hosszú 88-as és a 90-es KwK pedig majd' minden paraméterében megegyezik, és mivel utóbbit úgyis ki kell fejleszteni a továbbhaladáshoz, majd ráérsz később rátenni; a plusz átütést nem feltétlenül érezni, ellenben a -1.000 kg súly talán észrevehető.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#61019) Bingisz


Bingisz
addikt

Historical accuracy level over 999! ;]

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#61020) Chris0321 válasza Bingisz (#61019) üzenetére


Chris0321
addikt

Az orosz, az nem számít.

(#61021) Vikthor válasza Bingisz (#61019) üzenetére


Vikthor
nagyúr

zippeltek... ennyi. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#61022) KaLeun


KaLeun
senior tag

Üzenem (vagy aki ismeri adja át) a medve1920-nak, hogy talán nem kellene beparkolni a BC artym oldalába kitárazás közbe és így talán nem találta volna el az utolsó lövedékem. Sajnos nem tudtam elküldeni oda... ...mert tegnap kaptam egy 3 napos chatbant. Nyugodtan feljelenthet azért is, mert kilőttem, de sajnos ez nem fog nyerni mert az az elenfél volt... :U

Cila

(#61023) sith7 válasza sith7 (#61010) üzenetére


sith7
nagyúr

tárgytalan

(#61024) jano_77


jano_77
nagyúr

Ez az a helyzet ugye, mikor én tehetek bármit, a fejem tetejére is állhatok, akkor sem fogok nyerni a sok nyomorék agyhalott miatt, akikkel össze tesz a gép!? :F :W :o

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#61025) Iron Funeral válasza dfsz34 (#61004) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Ezeket a statokat mivel lehet kiirattatni? Nekem csak a szokásos dolgokat írja ki.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#61026) jano_77 válasza jano_77 (#61024) üzenetére


jano_77
nagyúr

Azt hiszem mára itt elég is volt, nem erőltetem tovább, mert felesleges! Hiába sebzek, ölök, ha nyerni nem tudok a majmok miatt! Jó játékot Mindenkinek a paradicsomok világában! :o :W

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#61027) dfsz34 válasza Iron Funeral (#61025) üzenetére


dfsz34
őstag

A garázsban a tanktól jobbra. Neked nem írja ki?

A jano_77 képein is látszik 380/399

Ha nem írja ki az alap program, akkor szerintem valamelyik Vitris mod lesz, másra nem tudok gondolni.

(#61028) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

PUMA Personnel Carrier video

[ Szerkesztve ]

(#61029) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok!

fel akartam tenni a Locastan minimapet, de mivel aszondja, h akadhat az XVM minimapjével, ezért azt kilőttem.

Most semmilyen minimapen nincs, csak az alap.

mit csinálok rosszul?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#61030) Kalos7 válasza jano_77 (#61026) üzenetére


Kalos7
tag

Nekem a héten volt ilyen, hogy 19/3-at tudtam megnyerni!!!!!!!!!!!!!!
Pedig a Win8 értékem a 19 csata után átlagban 2400 volt.
Azt hittem szív bajt kapok, amikor RHM-al én támadok Tier 9-ben és a 2 E75 meg hátul bohóckodik. :(((
Szerencsére jöttek a klántársak aztán segítettek a vörös hadsereg elleni stat rombolás helyre állítására.
És a nap végére felhúztam 60% győzelmi rátára. :U

Rlazor
Azt történt, hogy az új térkép felül írta az eredetit.
Úgy tudod vissza állítani, hogy bemásolod az eredi fájlt(XVM mod), vagyis azt a modot újra felrakod. :)

[ Szerkesztve ]

(#61031) Chris0321 válasza rlazol (#61029) üzenetére


Chris0321
addikt

Miért raktad fel a Locastan féle minimappot ha van fenn XVM? Azt azoknak találták ki akik nem akarnak XVM-et használni, ami abban van szintén beállítható mindenre amit a másik tud.(Legalábbis tudtommal.) Nekem az Aslain féle modpakk van fenn, a minimapp jelzi a mozgás közbeni látótávom, az állás közbenit, az ellenséges tankok utolsó ismert helyzetét.

(#61032) emre válasza jano_77 (#61026) üzenetére


emre
veterán

És most jobb?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61033) joergie válasza Chris0321 (#61031) üzenetére


joergie
őstag

Azért mert megszokta. Én is fel szoktam rakni, fingom nincs milyen a többi, de pl a j1mb0 féle xvm configot, j1mb0 célkeresztet, a locastan minimapot és a pótlólagos szerveroldali célkeresztet mindig felrakom. Ezek nélkül kikerülök a komfortzónámból, és ha akarnám se tudnám azt teljesíteni, amit szoktam. Megszokás, ennyi.

De amúgy direkt megnéztem most az alap xvm minimappal, az 500méter oldalú négyzet, és az 50méteres spotkör hiányzott nekem, meg a színek nem voltak a helyén(vagy hogy épp szaggatott a vonal, vagy sem, és maguk a minimapok is kicsit mások azt hiszem a locastanban(lehet hogy meg lehet változtatni, de nem akarok vele foglalkozni, a locastan alapot szoktam meg).

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#61034) Chris0321 válasza joergie (#61033) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem is vannak modok amiket szeretek használni, ezt megértem. Nem gondoltam, hogy nagy különbség lehet a minimap modok között, nekem annyira nem fontos. Én a frissítés óta az Aslain félét használom, elvileg minden be van rajta kapcsolva.

(#61035) Mclovin válasza jano_77 (#61026) üzenetére


Mclovin
senior tag

Sajnos itt a nyári szünet és sok iskolás kiszabadult a WoT világába. :)

(#61036) Iron Funeral válasza dfsz34 (#61027) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Nekem nem ír ki semmi ilyesmit :(

Ha valaki megtalálja, hogy mi ez, akkor leírhatná. :)

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#61037) Mclovin


Mclovin
senior tag

Én személy szerint csak nem régóta játszom kb. 400 csatám van (egy barátomtól kaptam meg az accját). A első önállóan megszerzett tankom a hellcat volt, most kb. 59% a win ratem vele átlag 800 körüi sebzéssel. Ez az én tapasztalatommal nem olyan rossz, ugye? A későbbiekben a T25/2-vel mire számítsak?

(#61038) sebijani1982 válasza Iron Funeral (#61036) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Innen válaszd ki a neked tetszőt!

Jelenleg ezt használom.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#61039) Kalos7 válasza Mclovin (#61037) üzenetére


Kalos7
tag

Kezdőként Hellcattel 800 sebzés nem rossz. :K
T25/2 az nagyon rossz tank :(
Hallcethez képest lassabb, nagyobb és emiatt rosszabb az álcázási képessége is.
Tier 7-ben nem igazán lehet vele agresszív medeset játszani.
De ha vannak helyek ahol távolról lehet lőni, abban nagyon jó mert ritka pontos ágyúja van. :)

(#61040) Bad Pritt válasza Mclovin (#61037) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kezdőként szerintem hagyd még, kicsit menj többet másokkal alacsonyabb tierben. Húzz ki több ágat 7-ig, pár ezer csata után pedig lehet följebb lépkedni. Így leszel majd jobb, nem úgy, hogyha egy ágat végighúzol az elején.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61041) mynames válasza Mclovin (#61037) üzenetére


mynames
senior tag

Most megnéztem a hellcatem...2451 kör és csak 1200-as átlag sebzés...háááát...az enyém fos a tied pedig igen jó (61% WR-em van vele).
T25/2: a pokol kénköves bugyraiban kínozzák vele azokat akik nem fentre mentek. Egy semmiben sem jó TD...A proto már jó lesz de freeből tedd rá a nagy csövet.

OFF
most már értem miért nem megy rá a NATO az oroszokra...és ez csak az amit megmutattak..
ON

[ Szerkesztve ]

(#61042) Mclovin válasza Bad Pritt (#61040) üzenetére


Mclovin
senior tag

Köszönöm mindkét választ! Most 2 ágat is elkezdtem párhuzamosan húzni (TT-34 és KV1-KV1S) esetleg melyik medium ágat tudnátok még ajánlani, valamint ugyanez lenne a kérdésem abból a szempontból, hogy melyik német ágat ajánlatos húzni esetleg (egy kis érveléssel megspékelve)? :) Dánke :R :)

[ Szerkesztve ]

(#61043) mynames válasza Mclovin (#61042) üzenetére


mynames
senior tag

Kiváló med ág az orosz T34 -->T62A, és német ág az E50M-mel a végén. Heavy ágon E100 véleményem szerint (nagycsővel, gold skulóval kellemes).

[ Szerkesztve ]

(#61044) Mclovin válasza Mclovin (#61042) üzenetére


Mclovin
senior tag

Mostanában pedig vissza is estem vele egy kicsit, mert az új patchben azt figyeltem meg, hogy sokkal gyakrabban dobál fel Tier 8 csatákba, ahol lehet pattogni (főleg a heavykről). :F

(#61045) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Valaki zombi játék gyakorlóban? Vagyunk már egy páran :DDD

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#61046) rlazol válasza Chris0321 (#61031) üzenetére


rlazol
addikt

azért mert vki, akiben megbízom, ezt tanácsolta.
rénézésre is jobban tetszik, mint az XVM.

megpróbálom felülírni.

kérdés: amikor az XVM kiírja a csata után a WN8 adatokat, mit jelent a zárójelben lévő szám?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#61047) dfsz34 válasza Mclovin (#61037) üzenetére


dfsz34
őstag

Hát, a fene tudja, 800 átlag sebzés 400 csata után, szerintem nem túl acélos. 850 kéne a zöld szinthez wn8-ban. Azt azért már 200 csata után illene megcsinálni átlagban. A pro szint 1575 vele, magasan van nagyon, de szerintem ahhoz már erős arany használat is kell, mert ha nagyon alulra kerül, akkor kevés lehet a normál lőszer és ha az ilyen csatákban kevés sebzéssel zár az ember, akkor az lehúzza az átlagot szépen.

Azt is tudni kell róla, hogy a nagy ágyúval kel életre, sőt inkább azt mondanám, hogy amikor az első skill sor (hatodik érzék és kamo) felkerül rá, akkortól már komolyan kell venni.

Kb 200-250 csata kell az első skill sorhoz vele, azaz szerintem 250 csata után érdemes átlagot is nézni. Szerintem neked érdemes lenne jobban elmélyedni a használatában. Nekem 164 csata után 1125 az átlag, de soxor érzem, hogy még bőven volna mit tanulni a kezeléséről. Főleg a teljes skill sor hiányzik, a hatodik érzék segítene sokat, a 3 100% kamos legénnyel meg egy szellemmé válna a tank, a rádiós látótáv növelője meg megdobná a látótávot és ahogy QB mondta (bár a t71-re, de abszolút igaz a hellcat-ra is), hogy látótáv = élet.

A használt modulok is fontosak lehetnek, én optika, bino, töltésgyorsítót használok. Látótávra rágyúrva, már 5 ászom volt vele eddig, úgyhogy nekem bevált. Mozgok vele sokat, azért kell az optika, de ha védenem kell egy pontot (a kempelés pc megfogalmazása :) ), akkor meg a bino fog segíteni. Kell rá mindkettő.

(#61048) Mclovin válasza dfsz34 (#61047) üzenetére


Mclovin
senior tag

400 csatám van össz-visz az egész játékban. :D Helcattel olyan 130 fele járhatok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#61049) dfsz34 válasza Mclovin (#61048) üzenetére


dfsz34
őstag

Akkor dobd rá az első skill sort és utána nézd meg az átlagodat vele. 850-1275-1575, ezek a szintek a hellcat esetében. Arany nélkül szerintem az 1275 körüli átlag már nagyon jó. 850-1275 között meg simán jónak mondható.

(#61050) sebijani1982 válasza Stigma.HC (#61045) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Zombi játék? Mint a Cod-ban?

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.