Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#25801) echterion válasza Remus389 (#25799) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem akarok belevau, de témájában van hozzá köze, mert ugyanabban a témakörben készült mindkettő, igaz, egymástól különböző helyen és időpontban. Amúgy nekem tetszik.

(#25800) iwu: Farokméregetés, mint általánosban. ;]

[ Szerkesztve ]

**********

(#25802) Remus389 válasza iwu (#25800) üzenetére


Remus389
veterán

de a magyarod nem annyira pont hogy de, mert én ha magyarul beszélek, nem artworknek hívom a festményt, penszil-nek a ceruzát, bórd-nak a táblát, vindó-nak az ablakot, tájör-nek az autó gumit, kíbórd-nak a billentyűzetet :D

szeritem ez olyan prolis, döntsük el magyarul beszélünk vagy más nyelven, de ne keverjük a kettőt

echterion: jó de így konferálta be: kis wt hangulatfokozó kép:

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25803) iwu válasza Remus389 (#25802) üzenetére


iwu
addikt

erről beszéltem :D:D:D:D:D:D:D

(#25801) echterion Az enyém nagyobb, meg apukámé is nagyobb a te apukádénál :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#25804) scyllarus válasza Remus389 (#25802) üzenetére


scyllarus
veterán

És ezt - rajtad kívül - mindenki meg is értette...

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#25805) Remus389 válasza iwu (#25803) üzenetére


Remus389
veterán

na jól van lehet reggel szükségem volt egy kis kakaskodásra :D

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25806) dorka16 válasza dfsz34 (#25788) üzenetére


dorka16
aktív tag

Nagyrészt prém nélküli. Eddig kb. 15 prémium napom volt.. Azért nem élem túl a csatákat mert én a győzelemre megyek nem a killre. Pl. Erlenbergen elmegyek egyedül is védeni az egyik oldalt nem csatlakozom a lemmingtrain-hez. Ha lobogtatom a zászlót talán visszatartom őket egy ideig. :( Karelia támadásnál egyre többször megyek be középre spotolni nehéz tankkal is.
"Érted, jó WR-t akarok, akkor megyek a kedvenc tankjaimmal, amiknek 56-71% WR-je van és én vagyok az überkirály?"
Szerintem senki nem használ hosszan olyan tankot amit nem szeret. Kipörgeti oszt jóvan. Pl. Most folytatom azt a német ágat ami az E100-hoz visz és utálom a Pz.IV-et. Még is 26/24 vele az átlagom pedig nem szeretem, nem játszom jól (és nem is játszom vele csak leduplázom).
De nem ez a lényeg. Nem villogni akarok (nagyon nincs mire) de ha én (legjobb esetben is közepes játékos) 53%-os WR-ot hozok akkor egy jó játékosnak hoznia kell az 58-60%-ot.
Én csak arra akartam utalni, hogy túl van lihegve a bukószériák súlya. A nyerőszériákat kevesen írják be. A 95% -os vereség meg parasztvakítás.
Ebben a játékban ugyan az a randomitás mint a pókerben a szerencse.
Van egy jó példa. Ha leülsz sakkozni a világelsővel 100-ból 100X kikapsz.
Ha leülsz pókerezni a világelsővel 100-ból 30X nyersz.
De a ha pénzben játszotok a végén mind a kettő kifoszt.
Annyi itt a különbség, hogy nem 1v1-ben jászunk ezért van mindenki 50% körül.

Ja és, hogy az alapkérdéshez visszatérjünk: Lehet, hogy teljes mértékben igazad van és én csak op tankokkal játszom de akkor is tartom az álláspontom miszerint a 8.8 óta semmilyen változást nem tapasztalok a bukószériák hosszában, mennyiségében. Mert ugye én erre referáltam. :U

(#25807) vendingo


vendingo
veterán

KV-13-ról mennék tovább T-43-ra.
A kérdés az lenne, hogy lesz legalább olyan jó, mint a KV-13?

A kv most abszolút favorit, már el is felejtettem milyenek a medium tankok, hónapok óta csak heavy-vel nyomtam.

Van egy másik t8 orosz médium valami obj... nevezetű. Az jófajta, vagy nem érdemes miatta végig küzdeni az egész ágat?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25808) Bingisz válasza dfsz34 (#25788) üzenetére


Bingisz
addikt

LOL aki a kedvenc tankjaival megy, és nem akar több ágat kihúzni az egyből win rate manipuláló?
Ez úgy ahogy van hülyeség. De látom neked még nem esett le, hogy a játék nem csak az eszetlen grindelésről szól...

Az meg, hogy ki mennyi csatát él túl?
Én szívesen halok meg bármelyik csatában a győzelemért, ellenben nem véletlenül hívják camper és núúb medálnak az elpusztíthatatlan és a legyőzhetetlen Achievmentet.....

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#25809) 04ahgy válasza Remus389 (#25802) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Erről eszembe jutott egy Hofi idézet.

"- Hey, what is this kerek?
- Zsömle, te barom!"

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25810) Asbee válasza echterion (#25789) üzenetére


Asbee
veterán

1 hónap pihi nekem is volt egyszer, utána valóban jobban élveztem. Viszont most van premi ki kéne használni. Na mindegy ez van, majd valamit kitalálok. :)

(#25811) iwu válasza vendingo (#25807) üzenetére


iwu
addikt

én csak annyira emléxm a t-43-ra, hogy gyűlöltem a t-34-85 után, most az eggyel nagyobb van, azzal is szenvedek...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#25812) uniqm1 válasza Vitiris (#25749) üzenetére


uniqm1
tag

Szia Vitiris! Nálam sajnos a damagepanel v3 sem jelenik meg, pedig kicseréltem a Tankinfo panelt is a tegnap linkelt verzióra, így már nem is fedik egymást az ablakok. Más damage panellel nincs ilyen gondom, de szívesebben használnám a gold detectorost. Mi lehet a gond?

(#25813) Flayer válasza uniqm1 (#25650) üzenetére


Flayer
senior tag

Szia!

Rájöttem mi lehet a hiba legalább is nekem ez okozta!
Golddetectoros damagepanet akarod használni akkor ne rakd fel hozzá Xiaoshang Crosshair Mod 0.8.8 célzó modot!Nekem ez a kettő valamiért összeakad így másik célzómoddal viszont remekül megy a golddetectoros damagepanel!!!!! :C

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#25814) dorka16 válasza Bingisz (#25808) üzenetére


dorka16
aktív tag

3-4 ág van amit úgy otthagytam mint a szart. Legutóbb a fejembe vettem, hogy T57Hevy-re van szükségem. M5 Stuart még úgy ahogy(bár azzal is lassan haladtam) de aztán előretekintettem és láttam, hogy a T21-el 60 000XP-t kell összeszednem a T71-hez.... hát az nem idén lesz. ;] Igazság szerint az az ág egészen a T57Hevy-ig szar. :(
Churchill I-et 3X adtam el mert itt mindig volt aki bebeszélte nekem, hogy az egy jó tank. :O

(#25815) iwu válasza Remus389 (#25805) üzenetére


iwu
addikt

ilyen van:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#25816) Djuree válasza 04ahgy (#25809) üzenetére


Djuree
félisten

zseniális! :DDD :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#25817) Bingisz válasza dorka16 (#25814) üzenetére


Bingisz
addikt

A churchill nekem is csak bent áll a garázsban, de már kb. nyár eleje óta.

Más: Nézegettem a WoT-os képeimet és mit találtam:

Nem is értem, miért nem emlékeztem erre a képre.... :)) :DDD

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#25818) vendingo


vendingo
veterán

Tegnap volt egy nagyon izgalmas csatám.
A lemming társaim mind balra mentek én meg egyedül jobbra a tiger II-el.
Egymagam megtartottam az egész jobb oldalt négy t7-es heavy és kettő t6-os médium ellen.
Egy lyukban álltam egy kicsi domb tetején, se a hasamra, se a kupolámra nem láttak rá, 39 találat ebből 11 talált de túléltem és leszedtem mind :)
Az volt a durva, hogy folyamatos tűz alatt voltam, mindegyik egyszerre lőtt. Annyi esze egyiknek se volt, hogy balról vagy jobbról mellém kerüljön és sorozza az oldalam. A sok idióta lőtte a beforgatott frontpáncélt illetve a tornyot.
Ennyire már rég élveztem a játékot.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25819) dfsz34 válasza Bingisz (#25808) üzenetére


dfsz34
őstag

Itt mindenki olyan okos, csak éppen a lényeget nem látja. Ha jó statot akarsz, akkor tenned is kell érte, nem elég sírni. Kihasználni az erősségeidet és tompítani a gyengeségeidet. Pillants rá egy igazán jó játékosra.

Csatáinak 22%-t a hellcat-al mente, azért mert ő jó statot (is) akar és például ezt meg kell tenni érte. Látni sok olyan játékost, akik T18-al javítanak statot, mondjuk nekem erről megvan a véleményem, ha valaki tier2-ben osztja a kezdőket, de mindegy, tegye. Tier5-6 tank már más azért, bár hígul rendesen, de ott lényegesen jobb játékot kell felmutatni.

De úgy látom még egyértelműbben kell fogalmazni, mert sokaknak probléma értelmezni az árnyalt, rejtett mondanivalót. Nem azt mondtam, hogy én ezt fogom csinálni, csak azt mondtam, hogy akinek fontos a stat, az tegyen is érte és például ez egy módszer. Remélem így már világos és érthető :) peace

(#25820) Achill3uS válasza dfsz34 (#25819) üzenetére


Achill3uS
veterán

és ezt mind random csatából hozta össze? szvsz 60% körüli winrate csak cw-vel vagy tank companyvel érhető el. egyszerűen mert senki nem annyira szerencsés vagy profi hogy tudjon ellensúlyozni huzamosabb ideig meccsenként ennyi mikulást.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#25821) Skyhunter válasza Bingisz (#25817) üzenetére


Skyhunter
senior tag

De hisz' védi a s@ggedet!!!! :))

[ Szerkesztve ]

(#25822) dorka16 válasza dfsz34 (#25819) üzenetére


dorka16
aktív tag

"Érted, jó WR-t akarok, akkor megyek a kedvenc tankjaimmal, amiknek 56-71% WR-je van és én vagyok az überkirály? Ugyanmár."
Ez azért elég degradáló volt és eléggé ellentéte a :
"Nem azt mondtam, hogy én ezt fogom csinálni, csak azt mondtam, hogy akinek fontos a stat, az tegyen is érte és például ez egy módszer."-nek.
Szóval döntsük el, hogy aki a kedvenc tankjaival megy és ezért jó a statja az jó dolog vagy elítélendő? :)

ui.3/3-al kezdtem. ISU, SU100, IS-el. :D

[ Szerkesztve ]

(#25823) mikron


mikron
tag

Kinek mi jön be én KV-2 -vel szoktam wn6-wn7-t húzni :D imádom mikor 5-6 tankot kiszed az ember :D IS meg átkozódik és gold noobozik :DDD

(#25824) Atlantis válasza 04ahgy (#25809) üzenetére


Atlantis
veterán

Nagyon nagy és sajnos még ma is aktuális mondásai voltak neki...hatalmas veszteség volt a halála, kíváncsi lennék, mit szólna a napjaink dolgaihoz...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#25825) dorka16 válasza mikron (#25823) üzenetére


dorka16
aktív tag

Imádom a KV-2-öt. Már lőni mert nekem nincsen. ;] Az a tank egy valódi céltábla főleg ha elfordítja a tornyát. :DDD

(#25826) mikron válasza dorka16 (#25825) üzenetére


mikron
tag

Jól kell vele játszani .....tény nagy tornya van :D több mint 400 csatát mentem vele 77% WR-em van vele.Hatalmas sebzés :DDD síró ellenfelek. :D :D

(#25827) Jolet válasza dfsz34 (#25819) üzenetére


Jolet
őstag

nem semmi az ember, de kétlem, hogy ezzel a reggel kezdte volna a játékot

ami engem illet és aki emlékszik még rá kezdő béna koromban én is nyafogtam folyton és a WG-t okoltam
de már nagyon régóta nem teszem, nem csak azért mert értelmetlen, demoralizáló és unalmas, hanem mert folyamatosan tanulok és egyre jobban megy (szerintem)

mindenki tudja, hogy a játék tele van hibákkal, de melyik nincs?
aki nem bírja elviselni biztosan talál magának megfelelőt és nincs is ezzel gond

a minap sikerült egy 1600 dmg-es tankomba 1601-et sebeznie az ellennek jót mosolyogtam és ennyi

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#25828) dfsz34 válasza Achill3uS (#25820) üzenetére


dfsz34
őstag

Nem CW, hanem a videóin látni, hogy sokat szakaszozik.

De azt mondom, hogy lehetséges, akár egyedül is. Komolyan mondom. Van nekem is pár olyan tankom, su12244 (57% 1654 csata), pzs35 ( 65% 893), su101 (66% 237), ISU (58% 291), tiger p(59% 109), ram2 (67% 91) meg még pár, de azokkal kevesebb csatám van, most olyanokat néztem, amikkel 100 körül mentem.

Ezeket randomban, totál egyedül. A nagyon jó játékosok még több tankkal, még jobb WR-t és még több sebzést/kill-t tudnak csinálni, úgyhogy ha azt nézem, hogy nekem is sikerült pár tankkal nagyon jól mennem tartósan (tehát bármilyen rng-t kapok, tudom tartani a jó teljesítményt velük), akkor ezen nem kell csodálkozni, ha valaki akár egyedül is lehozza a csatát.

Az említett hellcat-al már sokszor láttam, hogy jó játékos kiirtja az ellenséget és megfordítja a csatát. Kettő hellcat szakaszban meg csodákra képes. Lassan én is kifejlesztem és kipróbálom.

Sok OP tank van és sok olyan tank van, amikhez értő kezek kellenek, de akkor brutál jó lesz (pl a su101, amit sokan nem szeretnek, pedig brutál op tankot lehet belőle faragni).

Ott a stat mindenkinek, meg kell csak néznie, hogy melyik tankokkal megy neki a legjobban és ha jó statot akar, akkor azt kell csiszolni, bármennyire is furcsa, nem a gyengeségeket kell javítani, azokat ki kell nőni, nem szabad rajtuk görcsölni sokat, hanem az erősségeket kell még tovább erősíteni, ez egyébként az alapja minden sikernek. Nem én találtam ki, olvastam :) de nagyon igaz.

(#25829) Angel1981 válasza PAtr0n (#25758) üzenetére


Angel1981
veterán

"Ez a szemből kiütik a motort szindróma olyan rohadt idegesítő tud lenni, nem hiszem, hogy ezzel nem tudnak valamit csinálni. Ráadásul 8.8 óta egyre többször fordul elő, a kigyulladás meg kábé megháromszorozódott."

A WG alkotta meg ezt a szabályt, ennyi.
Egyébként nem hülyeség, hiszen ha egyszer elöl van a hajtáslánc, érthető a dolog.
Ami szvsz hülyeség az az ezzel járó kigyulladás, a váltóban nincs üzemanyag.... :U
Nem baj, biztos úgy gondolja a WG, hogy aki német tankkal akar menni, az szívjon csak többet! :P

(#25830) #65537792 válasza Angel1981 (#25829) üzenetére


#65537792
törölt tag

És aki amcsi tankal az még többet? :D

(#25831) oPalRx7 válasza dorka16 (#25814) üzenetére


oPalRx7
tag

a T71 az nagyon OP, a 13-75höz képest gyorsabb, nagyon átütésű, nagyobb sebzésű.
És még táras is, és gyorsan is táraz... :D

a t71 tuti nem szívó tank, bár a papírsága miatt használni kell tudni. én amx13-mal játszva mindig tőük tartottam leginkább, ha láttam az ellenfélnél, mindig megpróbáltam kipickelni, mielőtt ő szed szét engem.

Szerintem a játék legjobb 75 (ja mert 76 milis) lövege van rajta. Ami a 13-75-nek nem megy, az t71-nek bizony fog menni.... A T69 se épp rossz (bár ott a 13-90 a pici teste miatt előnybe van), az 54e1 talán az egyedüli, ami szívó a heavy előtt, de a Lorr40t se épp könnyen játszható :)

(#25832) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv mindenki.

Tegnap kóstoltam bele ebbe a F2P cumóba és eddig elég jók az élményeim. T1-es usák könnyűvel kezdtem, nem tudom jó döntés volt-e, sokfélét olvastam sokfelé. Volt, ahol ruszki KV1-est ajánlottak, de szerintem kezdésre az egy kicsit drága nulláról indulva...

Nem igazán tudom mit és hogy kéne, olvasgattam mindenfele, de nem vagyok tisztában a tankokkal, nem vagyok megszállott a témában. Eddig úgy-ahogy elvoltam.

Jelenleg egy M2-es könnyűt terelgetek mindenféle upgrade nélkül, megyek a sebességre, hogy Csodabogár szavaival élve: Gyorsabban mászhassak ki a bajból, mint ahogy belekerültem, illetve utálok csigatempóban vánszorogni két fedezék közt.

Eddig sima csatáim voltak, többet haltam, mint öltem, de szokatlan ez még nekem. Néha két bokor és egy fal mögül is kiszednek, máskor meg a síkon se zavar senki. Jó lenne néha egy társ az oldalamra, vagy valaki, akivel kooperálni lehet, mert néha olyan bábali zűrzavar van "csapaton" belül, hogy az vmi rettenet. Mindenki megy amerre lát, aztán hullanak, mint a legyek. Vagy a csapat fele bekempel a bázis körül és nem történik semmi.

Az is olvastam, hogy önjáró löveggel ne akarjak lenni, ha nem akarom, hogy édesanyámra rájöjjön a csuklás...

Szívesen fogadok üdvözlést, tanácsot, segítséget. Jelenleg TescoZsomi néven játszom, de nem biztos, hogy ez marad a végleges, ha belejöttem a dologba, lehet húzok valahonnan egy combosabb invite kódot és regisztrálok másik acc-ot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25833) oPalRx7 válasza mikron (#25823) üzenetére


oPalRx7
tag

én arl-lel szeretem a kv2eseket puffogtatni :) hiába a HE :)

(#25834) #65537792 válasza TESCO-Zsömle (#25832) üzenetére


#65537792
törölt tag

Most olyan láncreakciót fogsz elindítani, hogy húha. :D Amúgy jó az amcsi ág. Én is azzal kezdtem. De kb a hozzászólók 97% azt fogja mondani, hogy orosz ággal kezdj, mert az a legkönnyebb.
Meg érdemes megnézni a tutorial videokat, ha most kezdted. Sok mindenre felhívja a figyelmed. Máskép fogsz játni az biztos, ha megnézed az oktató videokat.

[ Szerkesztve ]

(#25835) munnergep


munnergep
senior tag

Megvettem a t28-at... anyám... én nem ilyen lovat akartam :(

2. meccs:

A meccs végén az E4 úgy vitt át szemből, hogy megkerülte a földet a golyó és még1x eltalált :)
Közben teljesen feleslegesen meglőttem, de a ricochet volt és egyenesen a Holdig repült a lövedékem.
Viszont az ISU-mmal meg egy E3-at lőttem ketté múltkorában.
Lehet, hogy rossz ágat választottam? Kinek mi a tapasztalat: E3 vagy az E4 bírja jobban a strapát?
Wiki szerint az E3 alja simán lőhető, de az E4 alja milyen? (arról nem találok normális infót)

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#25836) 04ahgy válasza Atlantis (#25824) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt szólná, szóról szóra, most, 20123-ban is, mint '87-ben (pedig akkor más rendszer volt).

"Visszahallgattam egy '84-es rádiókabaré felvételemet, és ma, minden pontja aktuális. Hogy én milyen friss vagyok!"

Hogy ON is legyek: a KV-1S nerf / újrapozicionálás kapcsán van valakinek információja?

(#25835) munnergep:Nagyon jó a T28, de azért nem ISU... A T110E4 gyengébb páncélzatú általánosságban, mint a T110E3, alulról egyformán jól átlőhető, de az előbbinek a parancsnoki kupolája sem olyan erős.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25837) oPalRx7 válasza Angel1981 (#25829) üzenetére


oPalRx7
tag

én minden benzinüzemű tank kigyulladási valószínűségét erősen emelném :) még akkor is, ha nekem is egy csomó benzinesem van... :)

(#25838) nihill válasza Bingisz (#25738) üzenetére


nihill
őstag

Rakjanak bele egy ilyet, ez majd rendet rak az égen :)

(#25839) Plasticbomb válasza dorka16 (#25814) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hááát... Ezzel vitatkozom. A T71 amaga módján iszonyat móka, a T21 dettó, a T69 isteni med T8ban. A T54E1 a kacsa ott. AZ elején egész fasza volt, amikor meglett rá a nagy csúzli, de kb az egyharmadánál tartottam, amikor megutáltam a folyamatos T10 beni szereplésért. Nem azért, mert felkerülhet, hanem azért, mert rendszeresen azokkal játszatta az mm nekem. A T57 megint üdítő.

(#25819) dfsz34

Én nem tudok egy tankkal többet menni, mint ami ahhoz kell, hogy kifejlesszem. A két prém tankommal is akkor megyek, amikor vagy kedvem van hozzájuk, vagy kell a lé megvenni egy újabb gépet. Ennek ellenére folyamatosan megy fel Ugyanis olyanokkal megyek, amely ágakat előbb teszten meglesem pl, hogy akarom-e. Pl anno az E4 szívszerelmem lett. Tegnap meglett. T28 Proto T30 ezek isteni gépek. Előtte a T25/2 valami nyomor volt nekem. De a T28 Protoval és a T30al olyan sebzést tudok kiosztani, ami bőven elég arra, hogy gyorsan fejlődjek, és élvezzem is a játékot. (Mondjuk a T30 155 mmes csúzlijában csalódtam. Közel sem akkora élvezet, mint a 120mmes, és nem is tudtam vele kitolni olyan sebzést, mint a 120al. 7700 damage a 120al a top damagem 5/6 fraggel, 5500 a 155össel, 3 killel. Sokkal ritkábban lehet vele lőni, ritkábban jön egy egy pillanat, amikor lehetőség van lőni. Értelemszerű, de így kevesebb a potenciális lehetőség.)

A most következő ág, amit végig tolok, még nem tudom mi lesz. Ami van az IS7 (Nem vagyok vele elégedett...) OB261(Arty nerf óta nem akkora élmény vele játszani, de elégedett vagyok vele. Már, amikor legalább sebezni is tud...) T57 Heavy(Isteni gép!) OB268 (Imádok vele zúzni!) T110E4 (Most lett meg tegnap. 3ik kör Ász lett! Ha még egy kicsit jobban lehetne letolni az ágyút, nem lenne semmi probléma vele. Így azért vannak helyzetek, amit T30al bevállaltam, ezzel már nem...Valamint a T-62Akat nem szeretem. Gondolkodás nélkül lövik be a z ágyú mellett a tornyot... És hangyaf@sznyit, de lehetne mozgékonyabb, akkor nem lenne művészet egy testközeli pofozkodás egy T-62Aval. Ellenben tegnap egyik csatában E100 csak lesett, hogy mi a f@szt művelek vele. Szétkaptam, mint foxi a lábtörlőt, tornyán keresztül...XD )

A következő 10es val ezek körül kerül ki: FV215b (183) / 113 / F155 Jön ma a teszt, és megyek megint egy egy kört mindegyikkel, és eldöntöm. (Vagy ha, lesz elég jó az a WTE100, akkor az lesz a következő cél, csak jöjjön ki a teszt, és tudjam letőtikézni munkában mobilneten...:P )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#25840) Angel1981 válasza Djuree (#25791) üzenetére


Angel1981
veterán

Szép, és hangulatos! :R

(#25841) uniqm1 válasza Flayer (#25813) üzenetére


uniqm1
tag

Köszönöm! Nálam is ez lehet a gond, én is ezt a célzó modot használom. Ez vált be a legjobban. Minden esetre kipróbálom este egy másikkal, akkor kiderül.

(#25842) TESCO-Zsömle válasza #65537792 (#25834) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gondoltam rá én is, de az alap ruszki tank lomha, mint a dög, aztán ugye a "lekötött" XP meg megmondja, hogy merre menj tovább, mert amit a kis amcsival összekalapáltam, azt nem tudom a ruszki ágra tolni...

Tudsz esetleg ilyen ajánlott videókat/leírásokat adni? Nagy a TeCső, hogy magamtól kezdjek turkálni benne, leírásokban meg sok az eltérés és az átfedés...

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25843) oPalRx7 válasza TESCO-Zsömle (#25832) üzenetére


oPalRx7
tag

Én javaslatom:

Érdemes először 1 vonalra ráfeküdve, és inkább heavy tank irányába fejlődve játszani. Az ok egyszerű: kis/künnyű tankokat a rendszer hajlamos magas szintű csatába betenni (pl egy tier4 light bekerülhet simán t8, de néha t9 csatába is), míg heavy ágon kisebb az olló (általába egy adott szintű tank +2 szinttű tankokkal kerülhet egy csatába, kivétel egyes prémium tankok, ahol ez limitálva van +0 vagy +1-re).

Tehát, érdemes először olyan ágat választani, ahol hamar "heavy-be" ülhet az ember, és akkor van ideje megszokni a taktikákat, megtanulni a gyenge pontokat, a páncélátütés feltételeit. esetleg a HE töltetek viselkedését :)

SGP azaz önjáró lövegek: ne vesd el őket. Igaz hogy kevésbé lehet a csata kimenetelére hatással lenni, de tanulásra nagyon jók. át lehet látni a stratégiákat, esetleg lehet figyelmeztetésekkel segíteni a csapatot. stb. plusz a HE lövegek viccesek tudnak lenni. :)

(#25844) Plasticbomb válasza TESCO-Zsömle (#25842) üzenetére


Plasticbomb
addikt

WoTHungary

WoTInfo

Olvass át mindent, még most, az elején, kb tanuld meg, mi van leírva, hogy később fejből menjenek ezek a dolgok. Sok sok szenvedéstől kíméled meg magad. És minden egyes csata előtt vedd be a LESZAROM TABLETTÁT, hogy ne húzzon fel a játék, és a játékos társak.

És, kis szinten még semmi ok arra, hogy ne lovagolj át egy másik nemzetre. Semmi XP az még ahhoz képest, amit majd nagyobb szinteken kell kivergődnöd, főleg, ha menet közben rájöttél, hogy nem tetszik az adott ág... Ha legalább egy hete regisztráltad a játékosneved, akkor, a mai nap folyamán érkező teszt szerverre fel tudsz majd menni val. Nyomás fel, és nézegesd meg a nagyobb gépeket, hogy kicsit ismerkedj velük, alkothass némi képet arról, hogy mivel szeretnél menni elsőnek, mi fekszik neked. Tűzz ki célt. Azt érd el. Mire eléred, tudni is fogod, hogy mi is tetszik igazán, mi fekszik neked, mivel tudsz játszani, mit akarsz a játéktól.

És igen. Mindenki az OROSZ IS-4 vonalato fogja javasolni, mert az a legpáncélozottabb, legkönnyebben játszható sor.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#25845) TESCO-Zsömle válasza oPalRx7 (#25843) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Te is az orosz vonalat javaslod?

HE az pontosan mit is takar, még nem vagyok tisztában a zsargonnal... :B

Plasticbomb: Ó, azzal nincs gond. 5-ből egy csatán nem érem meg az első lövést. Megszoktam. BF3-ba se megyek feljebb 0.5-ös K/D aránynál. Ami idegesítő, az az, mikor a csapattársak nem csapatként viselkednek. Vannak hátra 6-an és ahelyett ,hogy lerohannák az ellenfél 2 fős csapatát egyesével mennek szépen a halálba, mert az egyik a bokorból jelöl, a másik meg kikapja őket... Mire elfordul a torony, hogy visszalőjenek, a jelölő kijött a susnyából és porrá lőtte. Ez előadták zsinórban 5x, aztán két perc szünet, míg rájött az ellenfél, hogy az utolsó emberünk (a csapat egyetlen közepes tankja) gyakorlatilag a csata eleje óta AFK pihen a bázison. Kivégezte őt egy 7 és ez 13%-os könnyű... :DDD

Azóta én is AFK, ha megmurdeltem és nincs mit nézni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25846) #65537792 válasza TESCO-Zsömle (#25845) üzenetére


#65537792
törölt tag

Itt is körbenézhetsz. Meg vannak videok konkrét tankokról, hogy hogyan játsz vele. Ugye itt meg tele van.

(#25847) TESCO-Zsömle válasza oPalRx7 (#25843) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Önjáró lövegekről azt olvastam, hogy nagy b+-olások vannak, mikor a pálya túlvégéről durrant az ember bele a tömegbe...

E téren nagyon hasonlatos a működés a sniper-ekéhez.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25848) echterion válasza Asbee (#25810) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát igen, az ilyen dolgok miatt van néha nyomás az emberen, ami miatt nagyon frusztráló tud lenni ez a játék. Ezért egy ideje már nem foglalkozom különösebben ezekkel, mert ha görcsösen akarok valamit, akkor tuti, hogy idegeskedés lesz a vége.

(#25806) dorka16: A póker annyira nem passzol ide, mert a profik számolják a lapokat is, ott nem múlik olyan sok a szerencsén. Amúgy értem, mit akarsz mondani.

**********

(#25849) sith7 válasza TESCO-Zsömle (#25845) üzenetére


sith7
nagyúr

Először is üdv., és sok sikert a játékhoz :)

Másodszor:

Ami idegesítő, az az, mikor a csapattársak nem csapatként viselkednek.
Csatáid 98,99999 % - ra ez lesz a jellemző ... sajnos :O

(#25850) Plasticbomb válasza TESCO-Zsömle (#25847) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az önjáró lövegeket (SPG/ARTY) az elején nem javaslom. Nagyon elronthatod a csapatod esélyeit vele, kell hozzá némi tapasztalat, hogy mit hova mikor érdemes.
Nézd meg azokat az oldalakat, amiket linkeltem, és olvasgasd őket.
Itt a 0.5 K/D arány katasztrófális képességekhez közelít. 0.8-tól kezdődik az értelmesebb játékosok-é.. A nagyon jó játékosoké meg 1.5-2 között van legalább.
Jó tanács. sebezz minél többet, és lőj ki minél több ellenfelet. pl a hpd kétszeresét lődd legalább, és csatánként 2-3 killre törekedj.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.