Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#75001) dfsz34 válasza Krytec (#74999) üzenetére


dfsz34
őstag

Egyrészt a gyakorlat, megtanulnak a lassú célzással stb játszani a suttyók, másrészt felszerelik modulokkal, skillel a legénységet.

Ezek mellett szerintem piszkálják a pontosságukat/szórást is szépen a háttérben, amit soha nem fognak bevallani, de érezni lehet a bőrömön (persze tudom, ilyen nincs, a wg ilyent soha nem csinál, a wg mindig mindent transzparens módon változtat, előre röhögök már az ilyen okosokon).

Az abszolút igaz, hogy a nerf után mozgás közben nem kaptak el, most már igen, akkor is ha cikkázok. Amitől én agyphaszt kapok az az, amikor a végjátékben felspotolom az artyt és ő TD módban mindenféle célzás nélkül kapásból szétlő én meg az akármilyen ágyúmmal ha nem várom meg a teljes szűkülést, akkor mellé fog menni. Túl gyakoriak az ilyen esetek, mondjuk most már számítok rá, de akkor is meglepnek, mint amikor a batchat-el egy M53/55-t elkaptam, egy lövés, teljes becélzásnál a földbe csapódik, hova máshova, második mellé, harmadik betalál és az arty meg telibe engem. Ez volt kb7-8 másodperc, de az artynak fordulnia is kellett, azt mondtam ilyen nincs (pláne, hogy nekem két lövésem is mellé, de az arty meg telibe ver), komolyan ez már szánalmas, amit az RNG-vel kiokoskodnak ilyenkor a programozó fijjuk.

Néha előszedem az Fv304-t, az egyetlen artyt, amit elviselek, mert azzal sokat kell mozogni és helyezkedni és vagy én tanultam meg közben (amíg néha-néha játszottam vele :) ) artyzni vagy hát valamit piszkáltak rajta. Észrevehetően hamarabb el lehet engedni a lövést és odamegy, ahova akarom. A többi tényező az változatlan szerintem, a célzás sebessége, a célzókör szétugrása stb.

(#75002) MinionFlasH válasza Angel1981 (#75000) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Homályosítsatok már fel légyszi, régen domb, nagyobb szikla mellett állva, artyk nem tudtak kiszedni nem?

Tegnap este morcos voltam pöppet mikor a legizgalmasabb másodpercekben szed ki egy harmadik....

[ Szerkesztve ]

(#75003) dfsz34 válasza MinionFlasH (#75002) üzenetére


dfsz34
őstag

Mit jelent neked a régen? Brit arty vót? Azok belőnek majdnem mindenhova, mert túl sokat kempeltek a játékosok és az artyk elől fedezékben tartózkodtak, hát a WG odaadta a játékosoknak okos megoldásként a brit artykat, hogy belőjenek majdnem mindenhova.

Artic-on nem lehet oldalt támadni tőlük egy fv gyakorlatilag az egész kanyart belőtte. Milyen jó is az ilyen, előre nem lehet menni, ott merednek az ágyúcsövek reszkető ujjakkal, hogy mikor bukkan fel egy tank, vissza meg hiába megyek, a társaim maradnak elől és halomra pusztulnak, akkor már inkább elől maradok és nem lehet az arty elől elbújni, maximum kicsit mocorogni, de az sem sokat segít, ha csak rossz megoldás van meg még rosszabb...

(#75004) MinionFlasH válasza dfsz34 (#75003) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

KB 2-3 hónapja :N Nem tudom most olyan helyekről szednek ki ami tök furcsa, már tökre örülök, ha nincsenek.

(#75005) Angel1981 válasza MinionFlasH (#75002) üzenetére


Angel1981
veterán

Bocs, de konkrétumok nélkül nem tudunk mit mondani.
Melyik pálya melyik szektora, milyen tankkal voltál, milyen arti volt, stb. - persze replay lenne a legjobb.

A brit artik elég meredeken lőnek, és lassan-lassan egyre több lesz belőlük.

(#75006) dfsz34 válasza MinionFlasH (#75004) üzenetére


dfsz34
őstag

Akkor nincs ötletem, bár a pályákat is piszkálják folyamatosan, de nem hiszem, hogy ez az oka. Az biztos mondjuk, hogy az artysták is alkalmazkodnak (hogy rohadna meg az összes) és gondolom nézik, hogy hova lehet belőni, de ez ugye a nerf utáni pontossággal elképzelhetetlen lenne, csak halkan mondom.

Amúgy én is vakarom a fejem néha, Erlenbergen a várnál a sánc aljában hátba kaptam egy at2-t, utána tolattam, ami tudom, hogy hiba, de hát ott volt a sánc a fene gondolta és bumm. Szerintem egy helyben maradt, úgyhogy tudtam azt is, hogy hol volt.

Később egyszer mentem az fv artyval és eszembe jutott a jelenet, megnéztem, hát az van, hogy teljesen pontosan, abszolút középre tartó lövés elmegy, de tényleg sebészi pontosság kell hozzá és megcsinálta mégis az ellenfél, érdekes, úgy, hogy nem hiszem, hogy oda fókuszált volna előtte, akkor sem, ha spotolva voltam, mert messzebbről érkeztem. Érdekes az ilyen jelenetek valóban.

(#75007) fsb1000 válasza Szasinka (#74996) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Dehogycsal....a játékélmény átlagának emelése viszont bizonyosan az üzleti terv része.
.
(#75001) dfsz34 Én is érzem, hogy javulnak az artyk, illetve hogy az angol artyk szaporodásával a búvóhelyek biztonsága is csökken.
De nem csak áldozatként érzem ezt. Két artyval játszom rendszeresen, az FV304 a nyilvános nerf után is használható maradt a "105 leFH18B2 "prém arty meg egyszerűen brutál lett (jobban mint amikor bevezették). Mindent eltalál és a korábbi 100-as átlag sebzés helyett (/lövés!) legalább 150-eket sebez. Ennek oka az is lehet hogy t6-nál nagyobb tankot nem igen látok vele.
Igazi arty érzés egylövésezni a kis tankokat, és egy ideje a mozgásban lévőket is lövőm.

(#75008) fradi81 válasza Szasinka (#74996) üzenetére


fradi81
veterán

Volt pár napig, olyankor több idő jut a játékra, nem kell sok fórum hsz-t olvasni.

moto g72, Ninebot d28e

(#75009) Szasinka válasza dfsz34 (#74998) üzenetére


Szasinka
tag

Miért kellene összetett dolgokon gondolkodni? Ez csak egy játék mikor legutoljára néztem. :F Play just for fun if you know what i mean ;)
FSB1000: A hét bukó utána biztos a játékélmény fokozása miatt volt akkor, különösen mikor kicsaptak full hp-ról az első percben?

By the way: Type 61-en (inkább az utána lévő STB-1-en) érdemes lehet ventit felrakni optika helyett a nem túl jó ágyúkezelés miatt ha már van BIA is (3. skill)? Rammer, vert stab fix lenne.

(#75010) fsb1000 válasza Szasinka (#75009) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A hangsúly az átlag-on van. Esetleg a változatosság-on. Esetleg a megunhatatlanságon.
-
Tetszenek a tankok, a tankos játékok is ezáltal és pár év után arra jöttem rá hogy a WG zseniálisan balanszolta ki ezt a rengeteg tankot (még az artykat is beleértve). Kaptak egyéni karaktert, mégis játszható és érdekes maradt a játék.
Rengeteg pálya rengeteg lehetőség. A Sztálingrádi pálya a legjobb példa arra, hogy mennyire visszaadja azt a hangulatot amit könyvek és filmek alapján elképzelek róla. Illetve ami egy ilyen játékban megvalósítható tankos szemszögből.
Járjátok végig azt a pályát gyakorlóban... érdemes. Mint egy turista a múltban.

(#75011) Pete55555 válasza dfsz34 (#75001) üzenetére


Pete55555
addikt

Amitől én agyphaszt kapok az az, amikor a végjátékben felspotolom az artyt és ő TD módban mindenféle célzás nélkül kapásból szétlő én meg az akármilyen ágyúmmal ha nem várom meg a teljes szűkülést, akkor mellé fog menni. Túl gyakoriak az ilyen esetek,

Ezt én is észrevettem már. Ott cikázok előtte, de megállok 2 mp-re, különben nem szűkülök rá, és az életben nem találom el, erre kilő :((( Persze 7-8 mp-es célzásidő mellett....

...Szeretem leracsniztatni...

(#75012) Mottie válasza Pete55555 (#75011) üzenetére


Mottie
őstag

Mivel az arty távolra lő, így ha nyíl egyenesen elé állsz az a baszott nagy lövedék nem tud kikerülni ;)

Be Victorious!

(#75013) N. A. Attila válasza fsb1000 (#75010) üzenetére


N. A. Attila
csendes tag

És ha nekem a winratem már a nyár óta folyamatosan 50% alatt van (előtte 52% volt), miközben az összes statom (dmg, killrate, wn8, stb.) jelentősen nő, akkor azt mi okozza? Tiert nem váltottam. Több száz csata óta, nem 10-20 alapján.

(#75014) PitLee válasza Szasinka (#74996) üzenetére


PitLee
őstag

SerB adott egy ilyet múltkor a WG összeröffenésen, azt mondta PC-n a ventilátorokat tudom szabályozni,de szerintem át b....-ot nem csinál semmit :DDD
http://kepkezelo.com/images/7hde3hsem3skkin9bgz1.jpg

(#75015) Angel1981 válasza PitLee (#75014) üzenetére


Angel1981
veterán

:D

(#75016) PR0JECTNR56 válasza PitLee (#75014) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Hibátlan. :DDD

(#75017) sith7 válasza PitLee (#75014) üzenetére


sith7
nagyúr

:DD :C

(#75018) KaLeun válasza dfsz34 (#75003) üzenetére


KaLeun
senior tag

Ha már úgyis ez az egyetlen arty amit elviselsz (mondjuk nem csodálom, hogy pont a még mindig a legOPébb csatát simán eldöntő FV az... megértem, hogy a többi nem tesz jót a wn8 értékednek), akkor nagyon jól kellene tudnod, hogy nagyon pontosan céloz és olyan 10-12 másodpercenként lő. Vagyis elég adott időközönként elmozogni kb. fél tanknyit.

Az ilyen hülyeségek, hogy az arty mindig talál ha letámadod meg... Vagy térjünk vissza rá akkor ha kihúztál egy arty ágat t10-ig és akkor talán megtapasztalod, hogy ez arty szemszögéből nézve kb. 20-ból 1 eset.

Cila

(#75019) sequator válasza PitLee (#75014) üzenetére


sequator
senior tag

Gondolom azt, amin Diarmand, jano, rlazol és dfsz neve van, megtartotta magának. :D

sautia

sequator

(#75020) Szasinka válasza PitLee (#75014) üzenetére


Szasinka
tag

Marha jó :)) Kb én is így képzelem ezt a dolgot amúgy.

Amíg tudja élvezni az ember a játékot addig tök mindegy nekem, hogy ki mit csavar, ha meg valami már nem nyújt játékélményt akkor nem kell azzal játszani. Ilyen egyszerű ez szerintem.

(#75021) oneal1


oneal1
senior tag

mindenkinek stop van a frissítés után?:)

bejelentkezésnél kidob, hogy frissítsek...:)

(#75022) emre válasza PitLee (#75014) üzenetére


emre
veterán

Ez elavult. Nekem ebből van meg a legújabb verzió.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#75023) fsb1000 válasza N. A. Attila (#75013) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom. Csak ötleteim vannak spontán és nem annyira spontán folyamatokra.
.
Megváltozott a játékkal szembeni elvárásod és/vagy motivációd. (gyengébben játszol mint régebben)
Azokban a tierekben ahol játszol megváltozott a játékosállomány összetétele. (értsd visszacsúsztál az átlagba, vagy felnőtt egy új jól játszó nemzedék)
Megváltoztak a szakaszba járási szokásaid, vagy az a játékoskör akivel szakaszoztál
Megváltoztak a prém acc vásárlási szokásaid
Megváltozott a csatáid aránya abban a tekintetben, hogy "kényszerből" játszol tankokkal, mert húzol egy ágat és kevesebbet mész OP tankokkal
Megváltoztak a századba, CW, strongholdba járás szokásaid.
Kevés csatád van és ezért pár hónap alatt is jelentős változás állhat be a WR%-ban
.
Én nem hiszek a folyamatos szopóágban.
A játékosok statját (főleg WR%-át) polarizáló fő-tulajdonságok lehet kisebb mértékben hatnak mint régebben.
- Egyéni képességek
- Tankok a garázsban
- Szakasz és század(strong) csaták

(#75024) Angel1981 válasza emre (#75022) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez tényleg rátesz még 2 lapáttal! :DD

(#75025) h1mpi válasza PitLee (#75014) üzenetére


h1mpi
nagyúr

:C ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#75026) fradi81 válasza oneal1 (#75021) üzenetére


fradi81
veterán

[link]

moto g72, Ninebot d28e

(#75027) oneal1 válasza fradi81 (#75026) üzenetére


oneal1
senior tag

köszönöm!!!!! :R :R :R :R

(#75028) fsb1000 válasza N. A. Attila (#75013) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"nyár óta folyamatosan 50% alatt van"

.
Van itt egy kis probléma.
Vagy rosszul emléxel a stat adataidra, vagy a noobméter mutat hibás adatokat.
AUG. 01-én 4700 csatád volt és akkor már túl voltál a WR% mélypontodon. Azóta csak 1000 csatát mentél 52%-os winrátával. [link]
.
Még 6.000 csatád sincs, ezért akár 100 bénább vagy jólsikerült csata is elég jól meg tudja rángatni a statodat.
Aug 01.- Szept. 10. --> kb. 550 csata 52,3%
Szept.10.-Nov 17. --> kb. 500 csata 51,4%

Ez nem nagy változás, és én sehol nem látom hogy 50% alatti lenne a WR%-od.
Te honnan szedted ezt az infót?

[ Szerkesztve ]

(#75029) fsb1000 válasza emre (#75022) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez tényleg vicces. Minden vicc lényege a túlzás és a képtelenség valóságként ábrázolása. Józan ember nyilván nem gondolja, hogy játékosonként állítgatnak ilyen butuska paramétereket.
.
Az én infóim szerint sokkal egyszerűbben megy ez a dolog, és egyáltalán nem számítás igényes és emberi erőforrás nem kell hozzá.

(#75030) fradi81


fradi81
veterán

Ha már megint wg csalás a téma, ki milyen zenét hallgat a játék alatt?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#75031) h1mpi válasza fradi81 (#75030) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én semmilyet :) illetve azt sokszor mondja, hogy gotcha :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#75032) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Hazaértem, valamit patchelt majd belépet és még mindig az írja hogy nem a legfrissebb verziót futtatom.

Mi lehet a gond?

köszi

(#75033) Bingisz válasza fradi81 (#75030) üzenetére


Bingisz
addikt

Majestic+The sound you need válogatást a yt-ról, pár nem százas havert, valamint a kihagyhatatlan Allah-ahbar hangmodot.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#75034) KaLeun válasza fsb1000 (#75029) üzenetére


KaLeun
senior tag

Infóid? Maga SerB súgta meg? :)) Komolyan te és dfsz lázítjátok itt a kezdő/paradicsom játékosokat. Ez már simán kimeríti a trollkodás fogalmát.

Cila

(#75035) jano_77 válasza Bingisz (#75033) üzenetére


jano_77
nagyúr

drága Bingisz, Te aki oly sokat tud erről a játékról, hogyan, mivel magyarázod azt, hogy prémium acc esetén az XP-t nem szorozza fel?
most teszek fel egy másik képernyőt, ez mostani csatám. teszek fel 2 képet, egyik duplázós csata, másik meg vesztes csata

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#75036) Bingisz válasza jano_77 (#75035) üzenetére


Bingisz
addikt

Felszorozza. A probléma a prémium nélküli szummázóban van, abban a mezőben valami bullshitet számol a kliens. Ezzel régebben is volt probléma, pl. amikor az eventekért járó szorzókkal kellett számolnia. De nyugi, annyi xp-t kapsz amennyi jár. Az ottani helyes értéknek is meg kell lennie, a második oldalon a neved melletti xp-nél. Kivéve ha van xp szorzós küldi, de most a te esetedben ez nincs.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#75037) [HUN]Dani válasza jano_77 (#75035) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Nem értem, hogy miért kéne felszoroznia? Szimplán bugos ez a fos. Nekem is ilyen és gyanítom, hogy mindenki másnak is.

magyarsrac

(#75038) jano_77 válasza Bingisz (#75036) üzenetére


jano_77
nagyúr

OK, ha Te mondod, akkor elhiszem, hogy annyi az annyi! ;) :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#75039) fsb1000 válasza KaLeun (#75034) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem értelek. Miért trollkodás, ha leírom a véleményem egy játékról a játék fórumán?
Melyik mondatommal nem értesz egyet?
Ha képes vagy rá megbeszélhetjük értelmes mederben is, anélkül is hogy egymást minősítgetnénk.
.
Kérdésedre a válaszom: SerB nekem nem súgott semmit, nem ismerem őt.

(#75040) szbalogh


szbalogh
őstag

58 jelentkezőből 3 nem kapott ellenfelet az első körben, az egyik a PPD.... gg wg... :W

Nick: HE_Storm

(#75041) fradi81 válasza Bingisz (#75033) üzenetére


fradi81
veterán

Ez a válogatás olyan kis nyugodt, azóta 15:2-es nyerések vannak, valszeg a google is összeköttetésben van a WG-vel mert megy fel a wr.

moto g72, Ninebot d28e

(#75042) Simi37 válasza jano_77 (#75035) üzenetére


Simi37
őstag

Én pont az ellentétét látom:

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#75043) dfsz34 válasza fsb1000 (#75039) üzenetére


dfsz34
őstag

Mert Ő azt mondja :) Mit nem értesz? Hagyd rá a csába, oszt jó napot...

(#75044) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Magam sem mondhattam volna szebben! :D :D :D (Nem nekem szánta).

(#75045) szbalogh válasza ddt500hu (#75044) üzenetére


szbalogh
őstag

Pont azért használsz goldot, hogy ne legyél kutya :)

Nick: HE_Storm

(#75046) KaLeun válasza dfsz34 (#75043) üzenetére


KaLeun
senior tag

Itt sírsz állandóan, mint egy fürdős kurva ha valami nem jön be. Aztán te meg fsb jöttök az értelmes megbeszéléssel... Szánalmas.

fsb: A trollkodás pl.: jön valaki, hogy szívat az mm vagy így megszívtam és úgy. Erre ti: én is észrevettem, mert stb. ez nem lehet véletlen és még ez is és az is...

Két hete ezzel a faszsággal van csak teli a fórum, de nem ti vagytok a fő hangadók... ÁÁÁáá, a szomszéd Mari néni az..

[ Szerkesztve ]

Cila

(#75047) fsb1000 válasza ddt500hu (#75044) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ebben az a vicc, hogy már nagyon régóta nem kell goldot (valós pénzt) költeni a prémium lőszerre.
Már egy közepes-jó játékos is simán kitermeli az árát, annak a pár lőszernek amit érdemes betárazni.
.
(#75046) KaLeun: Végül is a közreműködésed és jóváhagyásod nélkül is el tudja mondani bárki a véleményét. Ha az zavar, hogy a tiedtől eltér az a vélemény, akkor ne olvasd és/vagy ne reagálj rá.

[ Szerkesztve ]

(#75048) benvolio


benvolio
őstag

Na, a BDR-el is meglett a tankász. A cél az AMX 50-100. :)

(#75049) Mottie válasza winfos (#75032) üzenetére


Mottie
őstag

Modok? Nekem patchelés, ujraindít, nem működik, modpack javítás, kliens újraindít, működik :)

Be Victorious!

(#75050) jano_77


jano_77
nagyúr

Centi 7/1-re érdemes-e feltenni a legnagyobb motort, dob-e rajta annyit sebességben pl?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.