Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#8001) #43783936 válasza jano_77 (#7999) üzenetére


#43783936
törölt tag

Nálam is ez jön be.

(#8002) Preda


Preda
aktív tag

Na úgy néz ki javul a helyzet a wz120-al. Nagyon durva a top ágyú rá . Köszi a tegnapi szakaszozást egész jó volt. Lassan majdcsak felhúzom 50% ra.

(#8003) Jolet válasza jano_77 (#7999) üzenetére


Jolet
őstag

erre nekem is, de a többi része működik
szerencsére, mert beváltottam az 5. nvideás kódomat hála yarslinak

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#8004) Zeratul válasza Bingisz (#7981) üzenetére


Zeratul
addikt

Tier8tól végig ugyanaz az iskolabusz másfajta löveggel. Szemétség, a többi nemzeté mind nyitott így ventit se lehet bele rakni.

(#8005) r.laci38 válasza Djuree (#7996) üzenetére


r.laci38
tag

És az milyen jó, amikor élőpajzsnak használnak, aztán elrongyolnak mellőled, amint jön egy nagyobbnak tűnő ellen?! Az ilyenekre lehet mondani, hogy "biodíszlet"?!
:P

(#8006) r.laci38


r.laci38
tag

HELP!
Hol kell lőni azt a szörnyű Matildát??? Nagyon útálom, egyszerűen nem tudtam még egyet sem leszedni Hetzerrel. Bezzeg fordítva már többször is beleszaladtam a pofonba.
:((

(#8007) Angel1981 válasza Bingisz (#7981) üzenetére


Angel1981
veterán

Remek! Ezt vártam már, köszi! :)

(#8008) PR0JECTNR56 válasza r.laci38 (#8006) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nem nehéz szétkapni a dögöt, itt egy kis segítség hozzá.

(#8009) Angel1981 válasza mikron (#7988) üzenetére


Angel1981
veterán

Én már rég kinéztem magamnak, most az AT 15-nél tartok! :)

(#8010) jagada válasza r.laci38 (#8006) üzenetére


jagada
őstag

Nekem T4-be a kedvencem a Matildka, "Hetzervadásznak" is szoktam hívni :)

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#8011) r.laci38 válasza PR0JECTNR56 (#8008) üzenetére


r.laci38
tag

:R
Azt azért ezek után sem mondanám, hogy könnyen szétkapok egy Matildát, de komoly segítség ez az oldal. Be is teszem könyvjelzők közé! THX
:C

(#8012) Kean_Sorbo válasza r.laci38 (#8006) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nekem a Hetzer-ben mindig van 5 gold. Ha jön egy Matilda, átváltok, aztán egy lövés. Egyébként nagyon kemény dió. Nincs idő kettőt lőni mert ledarál.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#8013) olcsii válasza Djuree (#7996) üzenetére


olcsii
aktív tag

mehetunk:) nikoli3

wot:nikoli3, „Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

(#8014) RAiN91


RAiN91
őstag

Újra megvettem a Tigris2-t, középső fegyverrel, a többi alap. Így sem rossz tank :) Csak a gundepression gyenge.

(#8015) PR0JECTNR56 válasza r.laci38 (#8011) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Egy kis gyakorlással már nem lesz olyan félelmetes célpont a vén brit, a második 75mm-es ágyúval már könnyedén összehajtogatható a Matilda. A játék elején, mikor még nagyon kevés csatám volt a Hetzer-el nekem is ez a jármű okozta a KV-1 mellett a legtöbb nehézséget.
Felszerelés gyanánt az álcaháló/töltésgyorsító mindenképpen ajánlott, megfelelő rejtekhelyről 2-3 lövés simán leadható mire a Matilda észleli a veszély forrását. Továbbá érdemes észben tartani, hogy a Hetzer látótávolsága roppant szerény (260m), ezért én harmadik felszerelés gyanánt az ollóperiszkópot vittem, ami 25%-ot ad a látótávolságra álló helyzetben lévő jármű esetén.
És ahogy fentebb Kean_Sorbo fórumtárs is írta, mindig legyen némi gold lőszer a fedélzeten, 5-10 darab az optimális.

[ Szerkesztve ]

(#8016) PR0JECTNR56 válasza r.laci38 (#8011) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Dupla, törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#8017) Linkin


Linkin
senior tag

egy kis érdekesség:
SerB a Superpershing nerffel kapcsolatban (ha lesz): "Tesztekből kiderül." - SerB azt is hozzáteszi, hogy a HEAT és APCR lőszer változtatások után, a Superpershing páncél igazából buffolva lett (SS: ezzel azt akarja mondani, hogy egy nerf igazából csak a 8.6-előtti védelmi szintre tenné vissza)

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#8018) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Noobméter szerint, nem rég kezdtem a játékot... :D

(#8019) L4mie válasza SoulReaver (#8018) üzenetére


L4mie
veterán

Kis trükkös vagy :) /Ru szerveren nézted/
[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8020) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Ezzel a járművel sohasem gondoltam volna, hogy egyáltalán meg lesz bármilyen jobb medál, de ma egészen használható volt a Jpz. IV.

(#8021) jano_77 válasza PR0JECTNR56 (#8020) üzenetére


jano_77
nagyúr

Mennyi sebzés kellett hozzá? El tudod mondani a részletes csata eredményt?
Hasonlóan vélekedem én is róla....ahhoz képest, hogy a Stug III mennyire jó kis tank volt ez annyira egy rakás foch! :(( Nem tudom mikor leszek túl rajta végre, de nagyon nyögve nyelős.....mostanában már a duplákra sem merem kihozni, annyira szar. :N

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#8022) PR0JECTNR56 válasza jano_77 (#8021) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A részletes jelentés:

Érdekes módon elég olcsón adja, ennyi sebzést még a Hetzer-el is össze szoktam szedni a jobb napokon. Annyit még talán érdemes megemlíteni, hogy a 75mm-es Stuk 42 L/70-es löveggel használom a Jpz IV-et, a nagyobb pen és gyorsabb újratöltés miatt.
A képen is látható dupla ma a 4. próbálkozásra jött össze. Tényleg reménytelenül rossz tud néha lenni ez a jármű és a Jagdpanther-ig még nekem is hosszú az út, a hiányzó kb. 23k xp-t egy büntetés lesz vele megszerezni. Igazából úgy kell vele játszani, hogy közben még véletlenül sem nézed a statisztikát. :D

(#8023) SoulReaver válasza L4mie (#8019) üzenetére


SoulReaver
veterán

fenébe... :D Azt hittem nem feltűnő :D:D

(#8024) Kean_Sorbo válasza PR0JECTNR56 (#8022) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ha egy tanácsot elfogadsz, akkor a JgP-re a 8,8 cm PaK 43 L/71 ágyút teszed. A 10,5-ös pattog, lassú, drága. Ez meg szinte mindig betalál, és olcsó a bele a lőszer. A 10,5-ös 1000 pénzes sorozatos gellerjei, és 0 dmg sebzései nagyon fájdalmasak a végelszámolásnál.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#8025) jano_77 válasza PR0JECTNR56 (#8022) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi...én is a 75-össel használom, jobban bejött mint a nagyobb ágyú, jobban megy vele.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#8026) PR0JECTNR56 válasza Kean_Sorbo (#8024) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Köszönöm az infót, a wot wiki-s oldalán én is néztem, hogy az 88mm-es L71-es lesz az én barátom, mert a 252 ezüst/db-os lőszer ára jóval barátibb, mintha a 105mm-eset füstölsz el és netán mellé megy vagy kapod a "rikosét".

(#8027) Antonius1978 válasza nyunyu (#7972) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szoval a torony kb 30 fokban van elforditva, na es a teste ? Nem igazan ertem a magyarazatod :F

(#8028) nyunyu válasza Antonius1978 (#8027) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha a tornyod az ellenre nez, akkor addig forgasd a testet, amig a tank sarka pont a cso ala kerul.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8029) Diarmand


Diarmand
senior tag

Nem láttam, hogy beraktátok volna e már.
[link]

Érdekes, nagyon érdekes...

(#8030) Angel1981 válasza jagada (#8010) üzenetére


Angel1981
veterán

+1 :K

Én a minap egy KV-1-et flankeltem le vele full hp-ról, ráadásul városi pályán! :P
El nem adom! (Hacsak nem nerfelik.... :((( )

(#8031) Linkin válasza Linkin (#8017) üzenetére


Linkin
senior tag

erről valami vélemény?

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#8032) octopus666


octopus666
tag

http://www.youtube.com/watch?v=vXyftH8xy7c

wot kicsit másként :D élmény ilyen emberekkel játszani :D

(#8033) emre válasza Preda (#8002) üzenetére


emre
veterán

Hát ha még nem is bénáztam volna annyit. :(

A győzelemről megtanultuk hogy a részvétel a fontosabb, a vereség is fizet szépen és a győztes sokkal fáradtabb.

(#8034) r.laci38 válasza PR0JECTNR56 (#8015) üzenetére


r.laci38
tag

;)
Egy sor hasznos infó. Talán itt az idő, hogy egy kicsit jobban elmerüljek az adatokban. Na nem nagyon, csak annyira, hogy ne rontsak rá fölöslegesen egy ellenre, amiről illik tudni ezt azt.
Eddig nem bíztam annyira a gold lőszerben, mert nem egyszer azt is pattintotta. Akkor az csak pech volt?

(#8035) Angel1981 válasza Diarmand (#8029) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát, ezt már egy ideje tapasztaltuk; kreditért is vehető prém lőszer, prém felszerelés, stb.
Mondjuk kicsit álszent a nyilatkozat, max. közvetlenül nem fognak előnyt élvezni a fizetős játékosok - persze ezzel semmi baj, szolgáltatnak, nem jótékonykodnak.

(#8036) Antonius1978 válasza nyunyu (#8028) üzenetére


Antonius1978
addikt

Aha, na igy mar tokeletesen ertem :) koszi. Ugyanez a trukk mukodik a KT-n is ? Mondjuk neki szarabb az oldala valamelyest.

(#8037) PR0JECTNR56 válasza r.laci38 (#8034) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Valószínűleg pech volt, de figyelembe kell venni például, hogy a mozgó jármű nagyobb valószínűséggel pattint mint egy álló helyzetű. A döntött lemezek is tudnak néha pattintani, lásd a Hetzer front páncélzatának felső traktusa, továbbá nagy távolságra lévő (kb. 400m+) célpontnál a gold lőszer is lepattan időnként. Emellett nagyjából ismerni kell a járművek "üres" részeit ahol noha eltalálod és mondja is a parancsnok, hogy megvolt az átütés, életet nem visz le, ide értelemszerűen totál pazarlás kilőni. Eddig nálam gold lőszert a Matilda és a KV-1 pattintott, szóval a gold sem mindenható, viszont ha nem tudod elkerülni a szemtől szembeni küzdelmet és nagyon szorít a helyzet, akkor érdemes bevetni.
Az alap páncéltörő lőszerrel a második 75mm-es löveg (Pak 39) 110mm-es páncélon vágja át magát, gold lőszerrel pedig 158mm-es átütést biztosít. A döntött páncéllemez ugye növeli az ellenállást mint írtam, a Hetzer front felső lemeze 60mm vastag és 60 fokban döntött, ami nagyjából 120mm-el egyenló vastagságú sima, derékszögű lemeznek felel meg, ezért pattintja folyton a kezdő játékosok lövéseit (az alsó front lemez viszont simán átlőhető a Hetzer-en). Ennek tudatában, ahol csak lehet megfontoltan a döntött felületekkel.
Végül egy utolsó tanács, a mozgó Matilda oldalát jó eséllyel lövi át a Hetzer alap páncéltörő lőszerrel, viszont a Matilda oldalt, a futómű és lánctalp környékén üreges páncélzattal (spaced armor) rendelkezik, amiről néha lepattansz.
És ismerd magad úgy, mint az ellenséged szellemben, a két jármű wot-os adatlapja tulajdonságokkal, előnyökkel, hátrányokkal, tanácsokkal:
Matilda
Hetzer

(#8038) L4mie


L4mie
veterán

Grrr na már majndem mindent értek.....
[AT2

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8039) Angel1981 válasza L4mie (#8038) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, ez a páncélzat T5-ben több, mint kitűnő...
Mondjuk a HP-ja nem sok, nekem a HE bejött ellene távolról, közelről meg ott a kupola.

(#8040) Diarmand


Diarmand
senior tag

Angel1981: Szvsz én nem bánnám ha a gold lőszert úgy ahogy van eltávolítanák a játékból. Felborítja a játékot és butábbá teszi a játékosállományt, mert nem kell megtanulnia alapvető manővereket, mint pl a flankelés T69-cel (a tank is gagyi, oké), mert betárazza az aranyat és 300-as pennel szemből szarrá lő mindent...

Az AT2 meg érdekes jószág. Valamelyik nap nagyban durrogtatok BDR-rel top dogként, mikor látom, hogy szemből cammog felém az AT2. Na mondom, kicsit messze van a pontos célzáshoz, ezért csak úgy rálövök. Háromszor lőttem rá úgy, hogy a tank benne legyen a célkörben különösebb célzás nélkül és mindhárom átment, sebzett és kilőttem. Mindezt 135-ös pennel úgy, hogy néha oldalról is csak nullákat lövök bele ugyanezzel az ágyúval.

[ Szerkesztve ]

(#8041) Flayer válasza nyunyu (#8028) üzenetére


Flayer
senior tag

Szia!

IS 3-ra is mondjatok valami jó beforgatási technikát!Mindenki dicséri azt a tankot de nekem valahogy nem megy vele a kv1 s jobban megy! Minden top cucc megvan rá de valahogy nem érzem és a jobb oldalát sem mutogatom!:(

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#8042) r.laci38


r.laci38
tag

Már alig várom, hogy sárga számok szálljanak az ellen Matildkái fölül!!!
Más!
A wot mappa xvm-doc/samples/user configs tartalmaz egy kazal, nekem ismeretlen fájlt. Pl.: _Say_ , Dellux, sirmax2, stb. Ezekben mind egy-egy xvm config fájl van.
Ezek mik?
Ha egy ilyet kimásolok a főkönyvtárba, akkor vmi xvm beállítás lesz a használatban?
Nem mertem kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#8043) BaLee válasza Flayer (#8041) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

IS 3-at pont nem kell beforgatni, annak az a legjobb ha szemből lőnek mivel úgy van kialakítva az eleje...

[ Szerkesztve ]

(#8044) Angel1981 válasza Diarmand (#8040) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, hasonlókat én is tapasztalok, de nem szövök összeesküvés elméleteket. :)
KV-1-el HE lőszerrel én is lőttem ki full hp-ról szemtől szembe (mindig a csőre céloztam), úgy, hogy ő meg sem sebzett - mondjuk döntöttem, és szerencsére a penje nem valami acélos....

A másik meg, hát nézd; figyelembe véve a prém lőszer költségeit, szerintem nincs gond, mert nagyon nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, hogy folyamatosan azt használják, rázós helyzetekben viszont jól jön.
A másik meg, ahogy "adnak" prém lőszert, ugyanúgy kaphatnak is, ez kétélű dolog.

Ja! És a prémlőszer az esetek nagy részében ugyebár APCR-t takar, ami még jobban is veszít az átütőerejéből nagy távolság esetén; kb. T5 fegyverekig 350m felett simán járhat rosszabbul az ember, ha azokkal lövöldöz!

[ Szerkesztve ]

(#8045) Flayer válasza BaLee (#8043) üzenetére


Flayer
senior tag

THX!

Akkor próbáljak meg szembe fordulni vele mármint az enemyvel!?

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!! Xiaomi MI 9T

(#8046) Angel1981 válasza Flayer (#8045) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, abszolút!
Az IS vonalra jellemző az ék alakú frontpáncél, az "magától" megvezeti a lövedéket, nem kell külön koncentrálni forgatással. (Esetleg riszálni lehet, de annyi.)

(#8047) Chris0321


Chris0321
addikt

World of Warships.Trailer EU Tusom, hogy nem teljesen ide tartozik, de már többször volt róla szó.

(#8048) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Ez annyira szép kör volt :D Érdemes végig nézni, pörgős kis darálás :D
Replay

(#8049) Preda


Preda
aktív tag

Ki tudja mennyire adja meg az Ace badget Wz120-nál?Ez jó kör lett csak nem adta be.

(#8050) #95904256 válasza PR0JECTNR56 (#8022) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszi az infót! A JagdPz IV-gyel én is sokat nyüglődtem, de félre tettem, hogy még a tankászt összehozom vele. Ezekszerint kb. 1500 dmg és 5 kill elegendő. :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.