Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#197001) Puculo válasza Stauffenberg (#196999) üzenetére


Puculo
aktív tag

Ismerem ezt az érzést. Túl szép is lenne, ha a lövege nem trollkodna. Lőttem már mellé artynak közvetlen közelről, csak mert nem voltam teljesen rászűkülve. :Y Írták is a chaten: OMG. :D Akár mennyire is szerettem volna a periszkópot, a venti és a célzásgyorsító nélkül tényleg olyan a szórása mint egy KV 3-nak. Sajnos ez az egyetlen td-m amin mindent a pontosságra kellett optimalizálni, ha csak nem műholdakra akartam vadászni..

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#197002) Stauffenberg válasza e-newsee (#197000) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem egy olyat adott be ma, hogy rálőttem az Obj. 703 II-re és kiírta, hogy pattant, de egy fel nem spotolt mellette álló Black Prince megsemmisült. :D

Néztem is, hogy ez most így mi a fakk volt.

Ez ahhoz volt hasonló, amikor egy baromarc a WZ-m mögé állt be a heavy szarjával, hogy a kis testét védjem és ő úgyis olyan magas, hogy majd felettem tüzel. Rám is húzta az ellenséges tüzet, bár sikerült kimenekülnöm ebből, de az ellenség gondolom lesett, hogy látták jó helyre ment a lövés, mégis elnyelte a nagy semmi. :D

(#197001) Puculo: Én még el is fogadnám azt a játékszabályt, hogy csak a teljesen rászűkült célzókörrel lesz igazán pontos a lövés, de sajnos nekem így is néha gyakran olyan trollkodásokat csinál, hogy azokkal ma már kifaszoltam. Én a régi szórás rendszert nagyon szerettem, volt egy üteme, ha nagyon elkapkodtad szórt mint a fene, de ha ráéreztél az ütemre, nem kellett megvárni a teljes beszűkülést sem. Ma már haszontalan tudás.

[ Szerkesztve ]

(#197003) Rison77 válasza Stauffenberg (#196999) üzenetére


Rison77
senior tag

Nekem kb 250 csatám van vele, a legelső prém tankom volt tavaly, amikor újra nekiültem aktívan a játéknak. Az elején nagyon adta, iszonyat sok kreditet farmoltam vele. Aztán kb olyan volt mintha lejárt volna róla a kezdő pozitív rng bónusz :D Löwe száguldozik A-ból B-be, én meg próbálom ellőni, egymás után 5x vagy ellövök felette, vagy elé lövök a földbe,vagy csak trackelem, a nem az nem... Azóta elég ritkán nyúlok hozzá, amikor adja akkor tényleg nagyon 3k+ dmg, de ha nem akkor a hajam bánja kb.. iszonyat lutri az a gun.

[ Szerkesztve ]

(#197004) po1son


po1son
addikt

lunar eseményen ki mire megy rá? jól olvasom, hogy érdemes először a 1800 érmét összegyűjteni, mert az alvó macska jutalmat csak akkor adja meg? :F
Gyűjts össze 1.800 arany érmét, majd játssz le egy csatát

Alvó macska jutalom
8 db Nagy javítókészlet
8 db Nagy elsősegélycsomag
8 db Automata tűzoltókészülék
8 db Kézi tűzoltókészülék
8 db 100-as oktánszámú benzin
8 db Import olaj
8 db Minőségi olaj
8 db 105-ös oktánszámú benzin

Én úgy értelmezem, hogy várni kéne és utána beváltani az érméket, talán ezért is alvómacska? :DDD
Szerintem amúgy a tokeneket érdemes begyűjteni, lehet mondani egy konkrét tank ágat kilehet húzni belőle(50-szer 5x xp, 4 legénységi tag bia-val, 45x camo, 250.000 XP minden tagnak könyv, Személyes képzési könyv 850.000 XP egy tagnak, 5x 300% free XP

A maradék 300-ból meg veszek egy személyes tartalék packot 8x credit/xp/legénységi xp/free xp. :))

Jó lett volna megszerezni a prémium tier 8-as wz td-ét, de nem vagyok hajlandó költeni a játékra egy forintot sem. Talán erősen elgondolkodnék rajta, ha csak pár ezer ft volna, ~7200 ft-ból inkább elmegyünk egy jót kajálni az asszonnyal. :D

A gilden packon is gondolkoznék, ha nem zsákbamacska lenne (900-ért - 7/14/21/30 napos prémium fiók közül egy)

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#197005) zodo válasza po1son (#197004) üzenetére


zodo
nagyúr

4 esetleg 5 elem álca +legénység csomagjai vannak tervbe.
Víz-et már behúztam.

Én úgy értelmezem, hogy várni kéne és utána beváltani az érméket, talán ezért is alvómacska?

Mire gondolsz?
Nem vonja le az 1800-as küldetésből ha közben beváltasz valamilyen jutalmat.

Fontos!
Legénységi tag 2020.05.25. -ig toborozható!

(#197006) Argh! válasza zodo (#197005) üzenetére


Argh!
aktív tag

A camo-t bármilyen nemzetiségü tankra rá lehet rakni?

(#197007) BÁ Nutrition válasza Argh! (#197006) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

van par ami nemzethez van kotve vagy tankhoz, de a tobbseget igen.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#197008) zodo válasza Argh! (#197006) üzenetére


zodo
nagyúr

Nincs korlátozás.

(#197009) po1son válasza zodo (#197005) üzenetére


po1son
addikt

Köszi a valaszt, akkor bevaltom majd rögtön. :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#197010) ollie válasza po1son (#197004) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gilden Pack: Egy másik régióban ki kell írni az esélyeket is az ilyen randomnál, és ott az van, hogy a 7 napra 65%, a 30 napra 5% esélyed van, a többire meg 10-20% körül.

[ Szerkesztve ]

***

(#197011) po1son válasza ollie (#197010) üzenetére


po1son
addikt

Tehát 7nap/65% 14nap/20% 21nap/10% 30nap/5% ?! Hmmm akkor marad a régi forgatókönyv köszi neked is a felvilágosítás.. :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#197012) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Én már úgy játszok hogy a 14 vadparaszt csapattárs nem is érdekel.Tankom hp értékét megpróbálom meglöni,azt annyi.

(#197013) ollie válasza po1son (#197011) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 10-20% nem biztos hogy ilyen arányban van elosztva, de a 65 meg az 5 biztos.

***

(#197014) po1son


po1son
addikt

A napokban volt szó összeesküvés elméletről itt a topikban, hogy vannak játékosok, akiket direkt szívat a WG.

Scheff ennek apropóján feldobott egy hirdetést facebookon a héten, hogy szívesen kipróbálnál igaz-e és várja ezeknek a játékosoknak a jelentkezését. Elméletileg most 4 órától sor is kerül egy ilyen adásra, interjú is lesz az alannyal, akié a bugos RNG wot profil. ;]

twitch link

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#197015) Argh! válasza po1son (#197014) üzenetére


Argh!
aktív tag

"bugos RNG wot profil" :DD :C
Ez marha jo :K

(#197016) kchryss válasza po1son (#197014) üzenetére


kchryss
addikt

Ez mi volt már 27:40 után? Minden ok nélkül a bc12t lelökte a hegyről. Lehet tényleg vannak acc-ok amik vonzzák a hülyéket? :D

Mondjuk azok után, hogy látszott mire készül a kis geci, tudod ki ment volna oda. Várható volt mi fog történni.

[ Szerkesztve ]

(#197017) po1son válasza kchryss (#197016) üzenetére


po1son
addikt

Nem ment rossz köröket ezen kívül és egészen jól elmondta a lényeget, főleg azt hangsúlyozta ki, hogy sokszor a garázsban eldőlnek már a csaták (rosszul választott legénységi skillek, felesleges felszerelések felrakva stb).

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#197018) jano_77


jano_77
nagyúr

Azt lehet esetleg tudni, hogy mi az oka annak, hogy a két szerver ping értékei teljesen felcserélődtek? Nálam eddig szinte kivétel nélkül mindig az EU2-n voltak a jobb értékek, most meg vmiért az EU1 a jobb! De mitől? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#197019) kchryss válasza jano_77 (#197018) üzenetére


kchryss
addikt

Nálam mindig eu1 volt a jobb ping szempontjából és eddig azt hittem mindenkinél így volt Magyarországon. :Y
eu1: ~30ms
eu2: ~50ms

(#197020) jano_77 válasza kchryss (#197019) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nálam épp fordítva szokott lenni

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#197021) e-newsee válasza jano_77 (#197018) üzenetére


e-newsee
addikt

Átnevezték a szervereket :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#197022) jano_77


jano_77
nagyúr

hogyan jelölhet a játék - mod - barátlistásnak vkit, aki nincs a barátlistámon!? Ugyan anonimizáltan játszott, de a mod jelezte, hogy barátlistás. Csata után megnéztem, hogy kiről is van szó, de nincs ilyen nevű játékos a listámon. :( :F

KÍNAI TD ágat honnan érdemes elkezdeni, melyik az a tier, amivel már lehet boldogulni?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#197023) Stauffenberg válasza po1son (#197017) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én csak bele-bele néztem az adásba és fogtam a fejem milyen félreképzések vannak. De Scheff is hosszasan kereste a megfelelően diplomatikus szavakat. :D

Én is néha azért itt szoktam kérdezni egy-egy új tanknál, hogy ki-mit javasol, mik a tapasztalatok (pl: gyulladós vagy dobálja a láncot). Nem szégyen ha valaki kikéri mások, tapasztaltabbak véleményét.

---

Más: Tegnap nyafogtam arra, hogy az RNG beledöngöli szerencsétlen WZ-120-1G FT-t a földbe, ma meg nagyon adja, alig lövök mellé. Az egyik csatában egy szikla mögé befordulva felvillant előttem egy JgPz-E100, pont egyenesen felém nézett, én meg azonnal megálljt parancsoltam és komolyabb célzás nélkül feléje tüsszentettem egyet, a tankom még be sem fejezte a hintázást, akkora volt a célzókör, hogy három E100-as is belefért volna, de a standard lövedékem a frontján talált magának egy takaros kis gyengepontot és el is durrantotta. :D Ez egyfelől boldogsággal tölt el, másfelől meg a tegnapi idegösszeomlásom nem teszi jóvá.

(#197024) jano_77 válasza po1son (#197017) üzenetére


jano_77
nagyúr

Azért most én is elgondolkodtam, hogy te ATYA ÚR ISTEN milyen emberek játszanak ezzel a játékkal! :Y :((( :U :W
Heavy tankra álcaháló! Med tankra repesz-páncél! Ez a srác tutira nem nézett még meg egyetlen videót sem, de még csak leírást sem a tankokról. :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#197025) peterson79 válasza po1son (#197017) üzenetére


peterson79
őstag

Azt a részt megnéztem mikor lelökte a BC és amit írsz, lényegében elmondta, de tényleg, hogy pár rossz beállítás és olyan dolgok használata amikkel rontasz a tankodon és máris a WG a hibás és szivat a játékban....

Anno megcsináltam vagy kétszer a kiképzést, még az új referral programban is egyszer, de ezenfelül ezer video van ami elmagyarázza, szájbarágja, hogy mit hogy kell csinálni a játékban...de nem, nem úgy csinálják és akkor hülye a játék és a WG csal...istenem...

(#197026) e-newsee válasza jano_77 (#197024) üzenetére


e-newsee
addikt

És gondolj bele, ők legalább vállalták, hogy hátha nincs igazuk.
Mondjuk belenéztem volna Scheff fejébe én is, amikor meglátta némelyik tank-crew setupot.
Viszont az tetszett, hogy most kivételesen csata közben is azzal volt elfoglalva, hogy magyarázta, mit miért csinál. Szóval, ha az alanyok aggyal is figyeltek, nem csak füllel, akkor tanulhattak pár értelmes dolgot is, és talán ezután nem indulnak el feltétlenül az első felspotolt tankra, mint a tyúkok a kukoricára. Ha pár dolog megragadt nekik, és abból párat sikerül alkalmazni, amivel esetleg megnyernek egy csatát, akkor talán lesz annyi örömünk, hogy rájönnek, jobb az élmény úgy, ha hasznos tagjai a csapatnak.
Na jó, utópia OFF... :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#197027) e-newsee válasza peterson79 (#197025) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem sokan ott is elrontják a setupot, hogy amikor a tank típust vált (jellemzően medből heavybe), akkor elfelejtik újraskillezni a legénységet. Vagy, mivel a magasabb tierre mennek, eleve heavy setupra állítani őket az elejétől, és inkább kicsit rosszabb konfiggal medezni az elején. Azokat még úgyis könnyebb átlépni.
Nekem is voltak durva melléképzéseim, szerintem most is vannak olyanok, amik lehetnének jobbak is, de kb 3-4 éve egyszer átnéztem az összes tankomat, utánajártam a legénységi skilleknek, de úgy rendesen, olvastam pár tippek-trükkök cikket, és átvariáltam, amit kellett. Azóta pedig nyilván már alapból jobban oldom meg. Nem kellett hozzá sok, csak pár napnyi olvasgatás, utána meg egyik nap nem játszottam, csak rendbe tettem a garázsomat. Egyszer ki lehet bírni, és utána nincs vele gond. Jó, akinek már 130 tankja van a garázsban, annak nyilván több idő, és kredit/arany, de megéri rászánni az időt.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#197028) Stauffenberg válasza e-newsee (#197027) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem mondom, hogy 130 tankom van (csak azt tartom meg, amivel később is akarok játszani), de én ezt úgy csináltam mindig is, hogy kinézek egy-egy tankot amivel ideje törődni kicsit és akkor pár napig csak azzal megyek. Eleve a skillek/felszerelések gatyába rázásával kezdek, aztán a másik járulékos előny egy tankhoz ragaszkodni, hogy jobban rá is lehet (újra) érezni az adott tankra. Ha váltogatom össze-vissza őket, csak annál rosszabbul megy.

(#197029) galervin93 válasza jano_77 (#197022) üzenetére


galervin93
őstag

Épp most kezdtem bele a kínai TD-kbe, freeből mentem T5-ig, az már használhatónak tűnt papíron, és bár gyakorlatban nem a legjobb, de el lehet vele lenni. Pár szorzós kör, meg boostok, könnyen túl lehetsz rajta, nekem is ez a terv. Annyi baja van, hogy lassú és ehhez még papírból is van, cserébe nagyon jó az álca és az ágyúja is (ez utóbbi jellemző az egész vonalon, kb. "fél"-egy tierrel jobbak az ágyúk, mint amit adott tierben el lehetne várni).
Nekem a ruszki b*có ág a SU-152-ig van meg (örök darab, megtartós), fölé a nerf miatt nem mentem, de itt tervezek végig menni, vagy legalább a 9-esig.
De rémlik valaki innen a topikból, aki nagyon szereti ezeket a kínai vasakat, hátha ír majd! (sry aki magára ismer, nem emlékszem ki az)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#197030) e-newsee válasza Stauffenberg (#197028) üzenetére


e-newsee
addikt

Ez teljesen rendben van, amit mondasz. Én sem szoktam cserélgetni a tankokat.
Arra gondoltam, hogy biztos van olyan, aki mondjuk húzza a lengyel ágat, a legénységet beskillezi a közepes tankokra, aztán amikor átvált heavybe, akkor csak átképzi a tankra, nem foglalkozik a kiosztással, pedig lehet, hogy tudna jobb kombót is összerakni.
Az írásom első fele pedig arra utalt, hogy amikor én kezdőként ismeretek nélkül válogattam a skilleket, és erre később rájöttem, akkor rászántam egy kis időt, és rendbe raktam. Ha ezt más is megtenné, akkor máris jobban menne neki a játék, és lehet, hogy jobban is élvezné.
Nem sok skill van, ami tényleg fontos, azokat nem olyan nehéz megjegyezni, és alkalmazni.
Azt is azért tegyük hozzá, hogy a skillek/perkek balansza sem az igazi. Sok a felesleges dolog, kevés az igazán hasznos. Például nonszensz, hogy a töltőnek nincs olyan képzettsége (az alapképzettséget leszámítva), ami a % növekedésével együtt folyamatosan csökkentené a töltési időt mondjuk max 5-6%-kal. Mint ahogy a parancsoknak a Recon a látótávot, a vezetőnek a Sima utazás az egyre kisebb talajellenállást, stb. Valahogy úgy kellene megoldani, hogy legyen dilemma, hogy merre képzed a legénységet. Látótávra, mozgékonyságra, vagy töltésidőre. A képzettségeknek legyen valós súlyuk, és érzékelhető hatásuk, ne csak 1-2% javulás, amit észre sem veszel.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#197031) zodo


zodo
nagyúr

Bónusz vagy meghívó kód akinek kellene.
Sajnos csak EU vagy NA szerverre.

x1 Valentine II (kompenzáció: 400.000 kredit)
x1 Garage Slot
x3 Days of Premium Account
Personal Reserve: x5 +50% Experience for 1 hour
Personal Reserve: x5 +200% Crew experience for 1 hour

vagy

x1 T-127
x1 Garage Slot
x7 Days of Premium Account

(#197032) lacibacsi válasza jano_77 (#197022) üzenetére


lacibacsi
addikt

Most a kilencesnél járok, de a hatost és a nyolcast is megtartottam a garázsban. A hatosba legénységem is van, néha megyek vele egy-egy kört, ami után általában jólesően mosolygok... A nyolcas is nagyon tetszett. Sokkal szívesebben mentem azzal, mint ezzel a k0cs0g kilencessel, amivel teljes szívás minden csata. Már nagyon várom a tízest. A teszt szerveren tapasztaltak alapján nagyon bejövős, de az igazi fun-faktor akkor is csak a hatosban és a nyolcasban van...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#197033) e-newsee válasza lacibacsi (#197032) üzenetére


e-newsee
addikt

Így van, a 6-os nagy kedvencem. Nagyon fun cucc. Jó látótáv, jó álca, jó löveg, és elég mozgékony a tank is. Cserébe elég papír, de hát nem is kell vele előre menni. Nekem megtartós lett.
Most járok a 8-asnál, de már nagyon régen játszottam vele. Emlékeim szerint nem rossz, de puhább, mint a prém WZ.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#197034) jano_77 válasza lacibacsi (#197032) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm Neked és galervin93-nak a tapasztalatok, vélemények megosztását. :R
Akkor megveszem a 6-ost, kifullozom és úgy még marad is free XP a jövendő olasz heavykre. ;) :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#197035) jano_77 válasza e-newsee (#197030) üzenetére


jano_77
nagyúr

Most nézze át mindenki, aki úgy érzi lehet bibi a kiosztással, mert most akciós a legénység ki - és átképzés! Mondjuk az újraképzés nincs feltüntetve a wotinfon, nem tudom az van-e most. :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#197036) lacibacsi válasza e-newsee (#197033) üzenetére


lacibacsi
addikt

A látótáv és a tűzerő a nyolcasnál is jó. Sajnos kicsit lomhább (és az ágon felfelé egyre lomhábbak lesznek) és a pontossága is rosszabb, mint a hatosé. A hatosban a sebessége az igazi élvezet, na meg az, hogy percenként nyolcszor tudsz 250-et durrantani az ellenfélbe... Olyan, mintha a kínaiak katalógusból készítettek volna egy E-25 másolatot. Nem olyan, mint az eredeti, de azért nem rossz... :)

(#197034) jano_77: Ha szereted a fix tornyos TD-ket, akkor nem fogsz csalódni.

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#197037) jano_77 válasza lacibacsi (#197036) üzenetére


jano_77
nagyúr

Épp akartam írni, hogy az E25 kifejezetten csípem :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#197038) e-newsee válasza jano_77 (#197037) üzenetére


e-newsee
addikt

Annyi, hogy a 6-os TD aktív spotra annyira nem alkalmas, mint az E25? :P
De kifullozva simán tracken lehet tartani vele egy átlag tankot. És még sebzed is közben, ha jó szögben áll.

A legénység újraképzésre nincs kedvezmény. Szóval, aki most akar átköltözni másik tankba, annak jön jól igazán a kedvezmény. Pláne, ha valami 6-7 tagú legénységet szeretne mozgatni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#197039) ooloo


ooloo
őstag

Én úgy gondolom , hogy sokan nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a legénységi képességeknek , mint amit valójában megérdemelne . Pár héttel ... talán hónappal ezelőtt a Skorpion G 7 skilles legénységét - ami akkor 74% gm környékén volt - lecseréltem egy sokkal gyengébb legénységre . Ha jól emlékszem a 3. skill nem volt kifullozva . Most a gm 79%-on áll . Ha azon okfejtés mentén vizsgáljuk a történteket , hogy fontos a képesség a legénységen , akkor a pozitív fejlődés a gm tekintetében nem jöhetett volna létre . A 6. érzék tényleg elengedhetetlen ... a többi nem sok vizet zavar . Elméletben - papíron - valóban kimutatható némi különbség a 3 és 7 skilles legénység között , de a gyakorlatban ez hangyafaxnyit sem számít . Szvsz. ( szerény véleményem szerint )




Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#197040) Stauffenberg válasza zodo (#197031) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Köszi. Be is váltottam egy kódot sikerrel. Már csak az ajándék prémium napok meg az XP bónusz miatt megéri rászánni 2 percet.

(#197041) e-newsee válasza ooloo (#197039) üzenetére


e-newsee
addikt

Itt nem is a 3 vs 7 skill a lényeg, hanem a 0 vs 3, vagy hogy egy 3 skilles legénység mennyire van félre képezve. Én is úgy gondolom, hogy kb 3-4 skill fölött már kevés igazán hasznos skillt tudsz kiválasztani, csak olyanok maradnak, amik bizonyos ritka helyzetekben adnak valamekkora nem túl nagy eséllyel valamilyen pluszt.
Már régebben is írtam, hogy szerintem a legfontosabb a lámpa, a BIA, látótáv, mozgékonyság, pontosság növelők, javítás, álca. A többi csak sallang, ami jól jön, ha nincs más, de nem igazán lényeges. A fentieket variálva, tankra specializálva sokat érnek, illetve a rossz kombnációjuk jelentős hátrányba tud hozni egy jól skillezett, ugyanolyan ellenféllel szemben.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#197042) jano_77 válasza e-newsee (#197038) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én átéepzem a 8as brit arty legénységét a 9esbe illetve akkor a kínai td legényeket a prémiumból a 6-osba. Ezek a tutik.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#197043) ooloo válasza e-newsee (#197041) üzenetére


ooloo
őstag

A belinkelt , példaként felhozott 2 TD legénysége még 2 egész képzettséggel sem rendelkezik . Ennek ellenére , ha nem is kimagasló , de értékelhető köröket mennek . A wz esetében nem 1-2 jobb körről van szó , hanem zsinórban hozza az átlag feletti szintet . Persze szigorúan csak sebzésben .. :DDD

Közben kibogarásztam a Skorpion G kortörténetét .. időrendi sorrendben a következő .





Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#197044) Dr.Én válasza zodo (#197031) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszönöm! egy kis kredittel ismét több van a kasszában :R :R :R :R

WOT: kissio

(#197045) e-newsee válasza ooloo (#197043) üzenetére


e-newsee
addikt

Ennyi. Az van, amit írtam. A sunnyogós TD-kre kötelező alapok megvannak. (Lámpás, álca) A többi jó, ha van, de már kevesebbet számít. Talán még a BIA, de ezeknél a TD-knél már kevesebbet számít az a minimális stat javulás, mint mondjuk egy face-to-face mednél, vagy heavynél, ahol minden tizedmásodperces töltésidő csökkenés életet menthet.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#197046) ooloo válasza e-newsee (#197045) üzenetére


ooloo
őstag

Nemhogy kevesebbet számít , hogy 7 vagy 3 , hanem semmit .... sőt . A kevesebb képességgel bíró legények jobb teljesítményt hoztak , mint a több képességgel rendelkezők . Az alap képességeket mind a két személyzet hozta + a lecseréltek még mást is tudtak . Ennek ellenére alul maradtak . túlmisztifikált a képességi rendszer , mint ahogyan az egész játék , illetve a játékmenet .

Ebből fakadóan nem tudom magyarázatként elfogadni Szakács Tibor okfejtését , miszerint már a garázsban eldől , hogy kudarcra vagy ítélve , avagy győzelemre . Amúgy is ... mit akar itt pár csatából következtetéseket levonni . Ahhoz sokkal nagyobb minta kéne . Ez a próbálkozása olyan nesze semmi fogd meg jól . Dicsérem a próbálkozását , de ez édes kevés a "hitetlenek" meggyőzésére . Talán nézettségi szintet akarta emelni ? Lehetséges . Most mondjam azt , hogy én lennék a legboldogabb , ha hitelt érdemlően bizonyítást nyerne az , hogy a wg nem manipulálja a játékmenetet ? Sajnos ezt senki nem hinné el nekem ... :((( pedig igaz ! :K

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#197047) notika77 válasza zodo (#197031) üzenetére


notika77
senior tag

Köszönöm! Csak a kis accountomra működött, a nagyra egyik sem. Nem tudom miért.

(#197048) Moleman válasza zodo (#197031) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi szépen!
Pont jókor tértem vissza 1000 hsz kihagyás után. :DDD

(#197049) Stauffenberg válasza ooloo (#197046) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A tankok nagy többségére 3-nál több skill már felesleges, azért nem érzel nagy különbséget, az első három fogja eldönteni merre specializálod és ha a tank saját előnyös képességeire gyúrsz rá, összehangolva a felrakott eszközökkel, akkor brutális különbségek jöhetnek ki.

Rágyúrsz mondjuk a látótávolságra és a camo-ra egy TD-nél és a téged kereső ellenfélnél ha tradelni kell az ütésváltást, kapásból egy ütéssel beljebb vagy, ami egy nagy alpha értékű tanknál nagyon nem mindegy. Ahogy az sem, ha mondjuk összehangolva a skilleket és a töltésgyorsítót ezek összeadódnak és komolyan megdobják a DPM-et.

Nem értek veled egyet. Én ha kiveszem a WZ-120-1G FT-ből a legénységet és visszarakok egy sima 100%-ost, skillek nélkül és leveszem a felszereléseket, drámaian lecsökkennek az értékei. A harmadik után a többi már valóban nem sokat oszt vagy szoroz, de az első három legyen rendben.

(#197050) jano_77 válasza lacibacsi (#197036) üzenetére


jano_77
nagyúr

Megvettem és második csatára ezt sikerült :B
WZ-131G FT Tank ÁSZ

Ismerkedünk még, de nem lesz ez rossz az már most látszik. :K

Tegnapról egy Progetto 65 Tank ÁSZ - Grand battle
Úgy érzem ezt most viszonylag olcsón adta a rendszer, mert a legutóbbi ÁSZ-nál ezzel a tankkal több sebzésem volt lényegesen, top gun, és még két másik plecsni. :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.