Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#183001) #77646080


#77646080
törölt tag

Az új prém rendszerrel tényleg érezhetően jobb a fejlődés tempója. Cirka egy hete vettem meg az E50-et, ma pedig ki is fejlesztettem az E50M-et. Szakasz bónusz+klános boost+saját XP szorzó és az, hogy szívesen játszom az "ötvenessel". Meg is tartom, ezt a tankot épp nekem találták ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#183002) Chris0321 válasza #77646080 (#183000) üzenetére


Chris0321
addikt

Ensk-en jártál ma? Nekem ott adta fel a játék, előtte más pályákon semmi gond nem volt.

(#183003) #77646080 válasza Chris0321 (#183002) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem, mert azt a térképet pont kizártam (Párizs mellett). De mindjárt lejár a 4 óra, utána hátha bedob oda.

(#183004) Chris0321 válasza #77646080 (#183003) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha lejár a 4 óra ugyan úgy bennmarad a tiltás csak lecserélheted más pályára. Legalábbis tudtommal.

(#183005) Gyuri27 válasza grizlisandor (#182999) üzenetére


Gyuri27
félisten

Simán res modba másoltam mint eddig mindet és semmi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#183006) #77646080 válasza Chris0321 (#183004) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, ez így van. Most levettem Ensk-ről, meglátjuk, mikor adja be.

(#183007) grizlisandor válasza Gyuri27 (#183005) üzenetére


grizlisandor
addikt

Itt a baj, hogy ez már nem a "res_mods" mappába megy, hanem a "mods" mappába.
Eleinte én is szívtam vele, de győzött a 200IQ. ;]

(#183008) Gyuri27 válasza grizlisandor (#183007) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vazzze ne copassá? Hát mi a mételyes hurkazsiros üzbég anyjáért odaa? Hmm? :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#183009) grizlisandor válasza Gyuri27 (#183008) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem jöttem még rá, majd megosztom, ha sikerült. :DDD
A lényeg, hogy működik a mod, a többi nem számít. :B

(#183010) BsReiki


BsReiki
csendes tag

Még ma is elfogadta a 2019MILITARYPARADE kódot, meg is adta az 1 nap prémet :)

(#183011) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Udv
Vajon a holnapi tank learazas a Cent. AX mostani arabol is levesz meg? Vagy arra mar nem lesz ervenyes az akcio?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#183012) kchryss válasza DeadMeat (#183011) üzenetére


kchryss
addikt

Két akció közül mindig az erősebb az érvényes és sosem vonódik össze. Marad 30% a TotT miatt.

(#183013) Raysen623


Raysen623
addikt

AZ észlelést mikor akarja a WG rendesen megcsinálni??? Az orrom hegyéig nem látok egyik tankommal sem. A Hellcat-em mellé a szomszédos kockába úgy bement az udes hogy nem láttam. Engem meg persze háztömbökön keresztül is felspotolnak. Nevetséges az egész.

T34 nehéz prém tankot teljesen kinyírták, hetek óta spot sebzéseket tudok vele csinálni. Az ágyúja szart sem ér, páncélja nincs. Phe :W

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#183014) Pug válasza Raysen623 (#183013) üzenetére


Pug
veterán

Latom meg mindig nem sikerult processzalni, hogy hogyan is mukodnek bizonyos mechanizmusok a jatekban...

(#183015) Emu


Emu
őstag

Reszkessetek! Lett videokártyám ;]

Elég durva, hogy átlagos részletességgel úgy viszi a játékot, hogy világít rajta folyamatosan a Fan Stop felirat :)

Hogy ON is legyek: az elmúlt 3 hónapban elég bazári lett a wot kinézete. Mindenhol villogó ablakok, folyamatos pop-up valami feltétel teljesítésről...egyszerűbben is megoldhatták volna.

(#183016) ooloo válasza Raysen623 (#183013) üzenetére


ooloo
őstag

Fel a fejjel ... holnap jobb lesz . ;)

Amúgy meg , az UDES álcája fergetegesen jó .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#183017) Barret001 válasza Raysen623 (#183013) üzenetére


Barret001
addikt

A felderítendő tank álcája levonódik a Te amúgy is gyenge látótávodból. Épület/szikla mögött meg 50M-től közelebbrőlről még egy vak sündisznó is spotol. (proxy spot)

[ Szerkesztve ]

(#183018) #77646080 válasza Emu (#183015) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, elég sok ilyen figyelem-felhívó üzenet van a felületen. A jó hír: ezek részletesen beállíthatóak vagy akár el is rejthetőek. 😎

(#183019) Emu válasza #77646080 (#183018) üzenetére


Emu
őstag

Hol lehet beállítani? Tegnap kerestem a beállítások között, de vagy nem vettem észre, vagy elsiklottam felette... :R

(#183020) Raysen623 válasza Barret001 (#183017) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez a papírforma, csak nem ez van a játékban. Tőlem 5 méterre jelennek meg a semmiből ellenséges tankok. A ház sarkán túlra nem látok el, csak amikor kinézek veszem észre hogy 5 ágyú mered rám mivel ők már rég látnak. Miért nem működik ez normálisan?

T34-el egy ideig most nem fogok menni, mert semmi értelme. A felderítőt meg kicsit fel fogom tuningolni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#183021) Barret001 válasza Raysen623 (#183020) üzenetére


Barret001
addikt

Ezt írják róla"Aki lassú orosz/amerikai nehéz tankokon nevelkedett és tetszik neki ez a stílus, annak nyugodt szívvel ajánlom. A magas alfa sebzés, remek átütőerő és kiváló pontosság miatt igen ütőképes tank, de el kell fogadni, hogy nem az első vonalbeli harcra találták ki. Taktikázni kell vele és okosan használni (mint minden tankot) és lehetőleg hulldown pozícióból támogatni a csapattársakat. Kreditet farmolni az egyik legjobb tank és élmény vele játszani." Viszonylag lassú gyenge felépítményű nehéz tank,jó gun depression,brutális toronypáncél. Ebből adódik,hogy milyen harcmodorra lehet használni. Ne menj előre,akkor nem téged spotolnak fel. Ha csak a tornya látszik,akkor használod jól.

(#183022) #77646080 válasza Emu (#183019) üzenetére


#77646080
törölt tag

Pl. amit alul dobál fel, hogy milyen küldi aktív, azt megszünteti, ha pár alkalommal megtekinted az 'N" gombbal.

A csata értesítések, küldik állapota pedig a Beállítások felület jobb szélső részén lévő opciók szabályozzák. (Akartam képernyőképet lőni, de folyamat csatában vagyok. :B )

(#183023) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

jo ez a military parade csomag, de mar elore latom h minden egyes gyozelemert kb 5-6 csatat kell majd menni. inkabb lenne csak sima 2x-es szorzo akkor ritkabban rak winrate buntibe a wg

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#183024) ooloo


ooloo
őstag

A WG -nek vezetnie kellett a TS5 kezét , hogy olyan - tenyérnyi - helyeket megtaláljon a toronypáncélon (szemből ) , ahol ha megkapja a +25%-ot esetleg páncélátütést ér el . Jó , de mindezt 3 alkalommal egy csatában . Ha meg kell baszódni , akkor meg kell baszódni . :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#183025) jimmy74


jimmy74
őstag

Érdekes tank lett ez a type5 feltéve ha a troll gun van fenn.
Kéne egy kis plusz motor HP hogy legyen esélyem oldalt lőni a nehezeket :D bár még ott is kevés lehet főleg szuper nehezek ellen az a 192mm átütès.
Így marad a bujkálás ezzel a monstrummal meg a sznájper mód minden más tankra.
Utóbbi elég szépen beadja tisztes távolságból is,úgy látom ez marad,tegnap meg is kaptam érte az első beszólást meg csapat sebzèst egy is7-től hogy miért nem segítettem neki a maus ellen bár már 12-4 volt a javunkra :DDD de hát na tutira mentem mikor már csak 90hp volt a maus hp-ja bár abba se voltam biztos hogy egyre kilövöm :)) ezzel az új változtatott troll ágyúval.
Próbáltam a sima ágyút nemntudom mèg mindig a troll jobbnak érzem csak ne legyen sok szuper heavy :N

WoT:jimmbo

(#183026) kchryss válasza jimmy74 (#183025) üzenetére


kchryss
addikt

Amikor skill4ltu elemezte a patch-et, meg volt győződve róla, hogy a type5 valójában buffot kapott és nem nerfet. Azt hitte azzal hogy növelték az átütést és csökkentették a sebzést, kb ugyanannyit fog sebezni splash-ből mint régen sőt még több lesz az átütő találat. Vicces volt, hogy amikor először próbálgatta patch után próbálta bizonygatni, hogy ez valójában buff aztán sorra mente a rosszabbnál rosszabb köröket. A legjobb az volt amikor találkozott egy maus-szal az meg majdnem bepisilt az örömtől amikor skill 100-nál többet nem tudott benne sebezni lövésenként. :DDD

Kíváncsi voltam pár nap elteltével milyen véleménye lesz róla. Az erről készült videójában azért belátta, hogy ez egy komoly nerf lett: Type 5 Heavy! Buffed/Nerfed? Good/Bad? AP or HE? (skill4ltu)

Abban egyébként egyetértettem vele amikor az első próbálgatásoknál a streamben azt mondta: teljesen el kellett volna venni a type5-től a repesz ágyút viszont egy használható normális ágyút kellett volna kapnia, mondjuk egy 900 alfás nagy átütésű(AP, HEAT) ágyút ami egyedinek számítana a nagy alfa miatt a heavy-k között. Jelenleg a repesz ágyú miatt maradt noskill tank a type5, csak nem olyan hatékony mint régen és minimálisan többet kell vele gondolkodni.

A Mausnak viszont nagyon jót tett ez a type5 nerf. Ha a tervek szerint még idén nerfelik a prém lőszereket (amiben azért én nem vagyok biztos hogy megtörténik) akkor a Maus az egyik legerősebb tank lesz a játékban.

(#183027) grizlisandor


grizlisandor
addikt

10 millió kreditem tankra, van pár ág elkezdve, és jól jönne egy kis útmutatás.

A későbbiekben, ha megint klánozhatnékom lesz, cw-kre mik a meta tankok? Milyen fejlesztési irányokban induljak el? (arty kizárva)

(#183028) kchryss válasza grizlisandor (#183027) üzenetére


kchryss
addikt

Obj279e. ;]

(#183029) lacibacsi válasza Raysen623 (#183020) üzenetére


lacibacsi
addikt

"Tőlem 5 méterre jelennek meg a semmiből ellenséges tankok. A ház sarkán túlra nem látok el, csak amikor kinézek veszem észre hogy 5 ágyú mered rám mivel ők már rég látnak. Miért nem működik ez normálisan?"

50 méteren belül te is spotolsz mindenkit. Téged is látnak, de is látod őket. Ha azt mondod, hogy ez nem így van, akkor (már ne is haragudj) nem mondasz igazat. A spot rendszer mindenkire egyformán vonatkozik. Ahogy írta itt előttem valaki: 50 méteren belül a vak sündisznó is meglát téged és te viszont őt.

Más:

Svéd med vonalon van értelme a tízes alatti tankoknak? Éppen lenne annyi freeXP-m, hogy ki tudom húzni a teljes ágat. Érdemes valamelyikkel játszani, vagy felejtős a T8-T9?

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#183030) wwenigma válasza lacibacsi (#183029) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

T8 hulladék ha tornyozni akarsz és egy vicc a kiságyú rajta, 9-10 elméletileg használható. Én a 8at gyűröm.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#183031) BÁ Nutrition válasza kchryss (#183026) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En abban se lattam problrmat h volt egy noskill t10 tank.
A gyenge jatekosoknak is kell valami csontot hagyni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#183032) ooloo válasza wwenigma (#183030) üzenetére


ooloo
őstag

A IX es jónak tűnik mások kezében ... nekem nincs nagy sikerem vele , de ennek ellenére vagy éppen ezért addig nem hagyom békén , amíg legalább a közepes szintet nem ütöm meg vele . Úgy kéne használni , mint a TD tesókat , de ne már .... Páncélvadászokkal már gurultam eleget . :U Reggel megvettem a X es UDES 15/16 ot . Gyorsan átképeztem az EmiII legénységét - amivel katasztrofális eredményeim vannak - , de még nem küldtem csatába . Talán este , ha a gyerek játékosok elmennek aludni .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#183033) #77646080 válasza lacibacsi (#183029) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szerintem (az én játékomhoz illesztve) jó a 14-es UDES med. Ne a frontra told ki (ha belevágsz), használd support járműként. Nekem nagyon adja, pillanatok alatt teljesre fejlesztettem, a sok boost segítségével. Öröm vele a játék.

Persze ez az én véleményem, amint látod, más szerint hulladék. Ilyen vélemény is van, elfogadom.

(#183034) lacibacsi válasza wwenigma (#183030) üzenetére


lacibacsi
addikt

:R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#183035) kchryss válasza BÁ Nutrition (#183031) üzenetére


kchryss
addikt

Arra még ott van az összes arty. ;] :DDD
Nem baj ha van pár noskill tank, de nem mindegy, hogy milyen alapon noskill. A túltolt repeszágyú egyértelműen káros volt a metára. Azokat büntette és lehetetlenítette el akik jól próbáltak játszani, értelmét vesztette a sidescrape, hulldown, mindenféle páncélforgatás aminek helyes használatához tudás kell és a repeszágyú megjelenéséig nagyban javította a teljesítményt.
Normális noskill tanknak egyébként ott van az IS-7. Troll a páncélja, aránylag jól tolerálja a hibákat, jó játékos kezében kompetitív, mégsem sír miatta senki, mert ennek ellenére jól van balanszolva.

(#183036) grizlisandor válasza kchryss (#183028) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tudtam, hogy rád számíthatok. ;]

Régen a trollkodás mellé segítség is járt. :U

[ Szerkesztve ]

(#183037) lacibacsi válasza #77646080 (#183033) üzenetére


lacibacsi
addikt

14-est kipróbáltam ismerősöm acc-ján... Hát... alig találtam el valamit, de legalább gyorsan kinyírt az ellenség. 10 csatára 1300 átlag dmg... Nem valami vaskos. (Mondjuk én noob vagyok, de akkor is...) Szerintem ezt át fogom ugrani. Köszi az infókat!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#183038) #77646080 válasza lacibacsi (#183037) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szívesen.

Ezek szerint teljesen eltérően játszottunk vele. :)

(#183039) Viktoár


Viktoár
addikt

Hát már ezért megérte belépni a játékba.

Top tier kék szakasz csak úgy szórta a goldot mint bolond a lisztet. A IS7-et még a játék közepén sikerült kiszedni, a másik kettőt a végén 1vs2 -ben. :C A végén azért megkaptam az obj268 v4 -től hogy lucky.....

Üdv:Viktor

(#183040) kchryss válasza grizlisandor (#183036) üzenetére


kchryss
addikt

Régen Diegho-ék adtak tanácsot, most velem kell beérned. ;]
#régenmindenjobbvolt

Nem változott sokat a klános meta, most is ruszki med-ek, ruszki heavy-k a leggyakoribb tankok amik kellenek.
Konkrétabban:
med-eknél: obj907 a legjobb, ha nincs akkor obj140 vagy obj430u
gyors heavy: mióta buffolták az obj260-at az lett az első számú gyors heavy mivel sikerült úgy balanszolni, hogy bár hasonló erőt képviselnek szinte mindenben egy hangyafosnyit jobb a 260 mint a 277. WZ5A is gyakori, ahol nem extra fontos hogy elsőnek érjenek oda a heavy-k ott inkább a kínait használják.
Hulldown pozícióra Super Conq/Chieftain.
Nerf előtt nagyon gyakori volt a type5, patch óta nem játszottam, nem tudom viszik-e még. Lehet átvette a helyét a Maus, vagy csak simán nem superheavy-znek városi pályákon sem.
A fenti tankok alkotják zömében a csapatokat. Ezeken kívül gyakori kiegészítő tankok: EBR, T100LT, BC25T, Progetto65, STRV, arty, de ezekből speciálisan 1-2 van adott feladatra és többnyire minden klán a már bejáratott, bevált embereket viszi velük.

[ Szerkesztve ]

(#183041) DeadMeat válasza kchryss (#183012) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igazad lett, azert megvartam, hatha bemakolom. Mind egy, jo ez igy is.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#183042) Barret001


Barret001
addikt

Végre sikerült a könnyebbik lt küldi,erre beadja másodszorra is.. Persze ez a könnyebbik spotolós...

(#183043) Barret001


Barret001
addikt

Utána meg egyből jön ez,mert már tárgytalan...Ez a Wot? Természetesen top xp...

(#183044) Viktoár


Viktoár
addikt

Elkezdtem az E100 ágat is és a tigrisnél tartok. Ennek a tanknak direkt nem adtak páncélt? Még a saját szintjén sem tud pattitani. Tier 5 is simán beviszi. Nagyon modulérzékeny is mellé és a sofőr is sokszor beadja a kulcsot.

A löveg elmegy illetve van hp amiből lehetne gazdálkodni. Viszont a spot instant garázsmenet a 0 páncélnak köszönhetően. Hiába a sok hp ha minden sebez. A látótáv szintén jó pont, sokszor spotolok a lightok helyett.

Erősen futottak még kategória így, pedig többet érdemelne márcsak a hírneve miatt is. :K

Üdv:Viktor

(#183045) Barret001 válasza Viktoár (#183044) üzenetére


Barret001
addikt

Német? :D

(#183046) lacibacsi válasza #77646080 (#183038) üzenetére


lacibacsi
addikt

Mentem még egy pár kört. Kempelős, inkább TD-s játékmódban tényleg élvezetesebb és hatékonyabb a használata. De azért ezt át fogom ugrani... :U

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#183047) ooloo


ooloo
őstag

Megátkozták a Svéd közepes tankjaimat .... Ilyen alacsony teljesítménnyel még nem vezettem csatába egy tankot sem . A Leo fényévekkel jobb köröket ment , pedig annak még páncélja sincs .

Olyan kiegyensúlyozottnak tűnik az alábbi képen látható leosztás . :U

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#183048) jr1994 válasza ooloo (#183047) üzenetére


jr1994
addikt

De minek mész délre? Nem tűnt még fel hogy westfielden általában északon dől el a csata?

Viktoár: a Tigris még mindig az egyik legjobb 7-es tank, csak tudni kell használni. Szerintem nézz meg róla egy pár videót.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#183049) BÁ Nutrition válasza Viktoár (#183044) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a Tigris masodvonalas tank, ne nagyon menj vele kozelharcra es megkedveled, a dpm elegge tud buntetni, jo az agyuja, jo az atutes. a pancel a tornyon nem olyan rossz, kiveve kupola
nekem kb 94%on van a gunmark vele ha jol emlekszem es most nem merek vele menni hatha elbaxom :D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#183050) JKovac válasza kchryss (#183026) üzenetére


JKovac
csendes újonc

Érdekes módon a nem átütő robbanásnál nem ad extra erőt a robbanásnak a HE lőszer átütési potenciálja. Én ezért szoktam az FV-k 183-as ágyújával normál HE lőszereket is lőni, ha úgy ítélem meg, hogy nincsen esély az átütésre.

actualDamage = 0.5 * nominalDamage * (1 - ImpactDistance/SplashRadius) - 1.1 * nominalArmorThickness * SpallCoefficient

Például:
Maus motorháztető közelében a splash találat 1400-as lövedékkel: 680-55 = 625
A 700-ból levettem némi a robbanás távolságából adódó sebzésvesztést, a motorháztető 50 mm-es.
Ugyanez a 900-as lövedék splash-ével: 437-55 = 382
És ez az "ideális" eset volt nehéztank splash-elésére.

T95 vékonyka páncéljára, telibe!:
700-335 = 365
450-335 = 115
Ha ilyen vastag páncélt nem üt át, akkor a Superheavy Spall Liner méginkább betehet ennek a lövedéknek, mivel 335*1.5 = 502, eszerint nem is szabadna már sebeznie a T95 frontpáncélján a 900-as HESH lőszernek.

Ezek persze az átlagos értékek, a szokásos +-25 százalékos RNG itt is érvényben van.

Your misery is my delight.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.