Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) mijos válasza LeventeV (#76793) üzenetére


mijos
senior tag

Koszonom a valaszt, kentucky-nak is.
Csak mert vettem egy bundle-t ebayrol (nyitott doboz, masodkezbol) ami tartalmaz PSN-t, de csak most ugrott be, mivan ha mar a kodot felhasznaltak? Mivel csak a resell a cel, ezert ellenoriznem kell a kod ervenyesseget.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#76802) DM-Fan válasza Tuomas (#76781) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Az a nagy helyezet, hogy az USB és a HDMI két teljesen eltérő csatlakozás. Míg az USB eleve úgy van tervezve, hogy abszolút hot swappable, addig - bár a HDMI-t is így aposztrofálják - a HDMI erre sokkal érzékenyebb. A probléma nem is magával a az interfésszel van, hanem azzal, hogy a kábel másik végén is egy aktív eszköz van. Namost, mint tudjuk a két eszköz között lazán kialakulhat (és ki is alakul) potenciálkülönbség, amit ugyebár az egymással való csatlakoztatásuk során kiegyenlítünk. Jobb esetben ez úgy zajlik, hogy a csatlakozót az aljzat felé közelítve előbb a fém készülékházhoz érintjük (vagy nem is érintjük, csak látjuk, hogy ívet húz) és ekkor kiegyenlítődött a potenciálkülönbség, ekkor elvileg már nem lehet baj a tényleges csatlakoztatáskor. Rosszabb esetben viszont a potenciálkülönbség az aljzat érintkezőin (és ezáltal az azt vezérlő IC-n) keresztül egyenlítődik ki, ami ekkora terhelést már nem visel el és a pillanatnyi túláram ellövi a HDMI-aljzatot, rosszabb esetben az egész vezérlőpanelt, így egyetlen HDMI-bemenet sem fog működni a TV-n többé, jelentős javítási költségbe verve a tulajt.

Szóval aki egy istent ismer, NE dugdossa bekapcsolt készülékek mellett a HDMI-kábeleket, mert iszonyatos kárt tud vele okozni! Elvileg ha mindkét készüléket kikapcsoljuk, az már elég, de én speciel csak minden készülék elektromos hálózatból való kihúzását követően javasolnám ezen művelet elvégzését. Nem kell túl gyakran ezt megtenni, jobb a békesség, túl sok elszállt HDMI-aljzatot láttam már ahhoz, hogy tudjam, csak a szerencsén múlik, hogy ne szívja meg az ember.

Az USB teljesen más tészta, ott az egyik eszköz az esetek döntő hányadában eleve passzív, vagy nem elektromos hálózatról táplált.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#76803) echterion válasza Elims (#76800) üzenetére


echterion
nagyúr

Én megnéztem, de nem is találtam ilyen módot az F5500-asomban. És lagom sincs, pedig elvilegbez a mód ezen segít, mert kikapcsol pár elektronikus képjavítót (ezért írja, hogy romolhat a képminőség).

[ Szerkesztve ]

**********

(#76804) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#76805) Zanik


Zanik
addikt

Hoppá, 576-nál forgalmaznak Astro headset-eket. Egyszer egy Double Fine-os videóban láttam ilyet Tim Schafer fején, rá is kerestem, de picsadrágák! Úgyhogy beértem egy sime Cloud II-vel... :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#76806) Elims válasza mijos (#76801) üzenetére


Elims
veterán

Figyelj a régiòra!
Lehet,hogy él a kòd,de neked mégis azt írja,hogy felhasznàlt vagy érvénytelen.

Dm-Fan: Na pont ilyesmit olvastam több helyen.
Akkor van gàz -àllítòlag,ha nem az érintkezik először aminek kellene.

Echterion: Van benne: Menü--beàllítàsok--àltalànos--jàtékmòd.
Pàr napja fél òràig google-ztam,de nem talàltam.Pedig màr làttam a menüben+az előző samsung-on be volt kapcsolva.Ma megkérdeztem itt egy hozzàértőtől,rögtön vàgta.

(#76807) A`rpi válasza FIREBLADE78 (#76791) üzenetére


A`rpi
addikt

PSN ID-met hol találom?

PC:
Jelentkezz be:
https://account.sonyentertainmentnetwork.com
Account / Online ID
Lépésről lépésre: [link]

PS4:
Navigálj Profile ikonra, kis avatar mellett található PSN ID,
Felette pedig FB név, vagy a kézzel beállított név.
Lépésről lépésre: [link]

Ha nem tudsz belépni a fiókodba, abban az esetben is meg lehet tudni.
(Barátod tudja neked megnézni, ha kikeres a barátlistáján.)

[ Szerkesztve ]

(#76808) DM-Fan válasza sutyesz96 (#76730) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem azt mondom, hogy nézhetetlenek a 100 eFt-os TV-k, csak nagyon erősen kompromisszumosak. Persze, nyilván nagyon fontosak az egyéni elvárások, konzollal bohóckodni sokaknak teljesen elég lehet egy ilyen TV is, mert ott tényéeg az a lények, hogy kellően reaktív legyen a panel, alacsony legyen az input lag és lehetőség szerint korrekt a geometriai ábrázolás.

A finomságok ott jönnek elő, amikor a TV-t univerzális, vagy adott esetben mozis megjelenítőként szeretnéd használni. Egy TV-adás (pláne, ha SD) már például komoly kihívás egy ilyen árú TV-nek, a mozifilmek (BD-k, egyéb HD-anyagok) kadenciahelyes megjelenítéséről már nem is beszélve. A legnagyobb gond az LCD-kkel (még a drágábbakkal is) pont a mozgóképmegjelenítéssel és a mozgóképfelbontással van, ami 24p-s tartalomnál hatványozottan kijön. Statikus képtartalommal még nincs is komolyabb gond (monitorként ezért is vált be az LCD), de mozgóképnél már van. És akkor még nem beszéltünk a színhűségről, kalibrálhatóságról, feketeszintről, ami mind erősen befolyásolja azt, hogy azt látod-e a panelen, amit a játék/film készítői megálmodtak/megalkottak. Nagyon komplex, nagyon soktényezős dolog ez, nem is fárasztanék ezzel itt senkit, megtettem hosszú éveken át a szaktopicban. Csak azt szeretném, ha mindenki látná, hogy durván van élet a belépő kategóriás modellek fölött, sőt, igazán csak ott kezdődik. Ezért szúrt szemet az a kijelentésed, hogy igazából egy kutya és hogy nem lehet mellényúlni, mert iszonyat, hogy egyébként mi szemetet ki kernek engedni a gyártók néha. Remélhetőleg előbb-utóbb mindenki megtapasztalhatja a minőségi megjelenítő birtoklását is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#76809) james001


james001
veterán

Nem tudja valaki mi lett IceAkos kollégával? Se az oldaláról nem lehet már rendelni feltöltőkártyát,se hardveraprón nem hirdet már :F

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#76810) marilllyo válasza echterion (#76803) üzenetére


marilllyo
veterán

+(#76806) Elims: Samu TV-ken amikor rádugsz egy új eszközt ki tudod választani, hogy mi az. Ott elvileg kiválasztottátok a játékot. Source váltásnál egy fehér joystick a jele. Na ilyen esetekben ő tudja, hogy játszizni fogsz vele. Ezért nem tapasztalsz különösebb input lag-ot függetlenül attól, hogy bekapcsoltad-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#76811) A`rpi válasza james001 (#76809) üzenetére


A`rpi
addikt

Orrára koppinthattak, sokáig működött áfa nem volt, aztán tavaly valamikor már áfával volt feltüntetve az ár, de gondolom már nem volt akkora piaca, lévén bárki egyszerűen tud vásárolni feltöltőt akár külföldi forrásból is.

(#76802) DM-Fan
Köszi az írásod, ezt javasoljuk majd a jövőben a többieknek, megfogadom én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#76812) Elims válasza marilllyo (#76810) üzenetére


Elims
veterán

Az a jàték "csak" jàték.Bekapcsoltam ezt a jàtékmòdot amit írtam és nem fogom kikapcsolni!! :-)
Ha neked nincs bekapcsolva,tedd meg gyorsan! :-)
Ott a beàllítàsokban ahol írtam. (UE48H6400-n ott van)

(#76813) csizo13


csizo13
tag

Nagy szerencsém lehet, mert több, mint egy éve dugdosom a hdmi kábelt 2 egymás mellett található bekapcsolt tvbe.
(Egyik egy régi Philips, ami a jelenlegi "belépő" 100k-s szutyok tv-knek a közelében sincs, mégis élvehető a ps4 játék rajta, a mási egy újabb LG.)
Persze senkinek sem ajánlom, hogy otthon kipróbálja!
Főként, mert tényleg azt írják mindenhol, hogy kikapcsolt állapotban tegyük ezt, de a kihúzok mindent mindenhonnan, az szerintem túlzás.

(#76814) james001 válasza A`rpi (#76811) üzenetére


james001
veterán

Ja értem,kár érte.
Küldtem egy privit!

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#76815) marilllyo válasza Elims (#76812) üzenetére


marilllyo
veterán

De be van kapcsolva nekem. De j5500-on nem így van. Ott nem kell külön. Nálam (j6300) ugyanaz a rendszer van mint neked.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#76816) echterion válasza marilllyo (#76810) üzenetére


echterion
nagyúr

+(#76806) Elims: És tényleg ott van. Viszont ki is van kapcsolva. De mivel nincs gondom vele, egyenlőre marad is úgy. :))

**********

(#76817) aprofeta86


aprofeta86
újonc

Hello!

Segítségre lenne szükségem HDMI-DVI csatlakozással kapcsolatban. PS4-et szeretnék csatlakoztatni a már meglévő számítógép monitoromhoz (DELL P2314H) --> csak DVI csatlakozója van, HDMI nincsen.

- GYÍK-ban olvastam, hogy megoldható a HDMI-DVI csatlakozóval a probléma, csak az a kérdés, hogy melyik HDMI-DVI átalakító jó a PS4-hez az alábbi kettő közül???

Nekem ez az átalakítóm van (ez jó Xbox 360-hoz is):
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-07/11/57592_cwhmmzxb1voouftn_dvihdmikabel.jpg

Ez a másik átalakító (HDCP-s):
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-11/11/57592_hmfilfmtaawdyz1k_dvid_hdcp.jpg

Csak a második (HDCP-s) átalakítóval működik a Ps4, vagy elég lesz a fenti Xbox 360-nal működő is?

A válaszokat előre is köszönöm szépen.

üdv,
Márk

(#76818) pomk


pomk
őstag

US Storeban BF4 Premium 23.99$ az eredeti 59.99$ helyett. ;)

(#76819) EczkE


EczkE
addikt

Egy kis erdekesseg a Bloodborne rajongoknak. :) Bloodborne Saw Cleaver - MAN AT ARMS: REFORGED

Asszem mindenféleképpen!

(#76820) Elims válasza marilllyo (#76815) üzenetére


Elims
veterán

O.K. Ezt nem tudtam. "...j5500-on nem így van." Azt gondoltam,hogy..

Echterion: Szépen kérlek,hogy kapcsold be 20percre játék közben,majd kapcsold ki. :-) Szerintem visszakapcsolod. ;-)
Az előbb próbáltam ki.

Csizo: Akkor te nem az a típus vagy aki picit ferdén dugja be a csatlakozókat.Dm-Fan nem írt hülyeséget.

(#76821) Dákesz


Dákesz
tag

Sziasztok, fülhallgatót csak gyári sony-t lehet használni, vagy kompatibilis mas fülhallgatóval is?

(#76822) Elims válasza Dákesz (#76821) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Egy -szinte- akármilyen szutyokkal is működik.

(#76823) dilipok válasza aprofeta86 (#76817) üzenetére


dilipok
veterán

ha nem mukodik, ami van, akkor megveszed a masikat (vagy en ertettem felre valamit? :U ) Szerintem amugy a hdcp kell hozza.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#76824) Dákesz válasza Elims (#76822) üzenetére


Dákesz
tag

Koszi, es ezt kell külön "konfigurálni" vagy plug&play?

(#76825) echterion válasza Elims (#76820) üzenetére


echterion
nagyúr

Nah jó, majd egy kis Fifázáshoz bekapcsolom, meglátom, milyen lesz. :)

**********

(#76826) Elims válasza Dákesz (#76824) üzenetére


Elims
veterán

Semmit nem kell állítgatni.Bedugod a joy-ba és annyi.Esetleg a mikrofon hangerőn állíthatsz a beáálításokban,de ha nem akarsz vele szórakozni akkor is fognak téged hallani.

Echterion: Mindenképp!! :-)

(#76827) Figur10


Figur10
tag

Érdeklődni szeretnék, hogy használ e valaki CronusMAX PLUS-t ha igen tudna e segíteni ? Szeretnék vásárolni de nem vagyok tisztában a telepítésével és használatával.

(#76828) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Sziasztok! Ti milyen allvanyt hasznaltok a ps camerahoz?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#76829) A`rpi válasza aprofeta86 (#76817) üzenetére


A`rpi
addikt

Több működő megoldás is lehet, egyik átalakító sem tud DHCP támogatást adni, a passzívak közül, ezt a monitorodnak kell tudni, de ha x360 al működik a monitorod, akkor PS4 el sem lesz gond.

Amit egyszerűbben be tudsz szerezni azt használod.

-Direkt ilyen kábelt veszel aminek az egyik fel HDMI a másik fele DVI-D.

-Veszel DVI kábelt, és egy DVI mama > HDMI papa átalakítót.

-Esetleg DVI papa, HDMI mama átalakítót.


Ha DVI bemenet van a monitoron csak,
akkor kell HDCP támogatás, (jobban mondva nem árt ha van)
továbbá, mindhárom megoldás jó lehet:
-kábel (HDMI>DVI),
-DVI kábel + DVI mama > HDMI papa átalakító.
-DVI papa > HDMI mama átalakító + HDMI kábel.

(#76823) dilipok
HDCP támogatás nem feltétlen kell PS4-hez, de azért nem árt ha van.

[ Szerkesztve ]

(#76830) dilipok válasza A`rpi (#76829) üzenetére


dilipok
veterán

en azt hittem kell, de akkor bocs :R A ps3-hoz sem kell? Vagy teljesen elment az eszem? :B

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#76831) DM-Fan válasza dilipok (#76830) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Csak részben.

Ma már senkinek eszébe ne jusson olyan megjelenítőt venni, ami nem HDCP-kompatibilis!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#76832) Madwe válasza oriic (#76804) üzenetére


Madwe
nagyúr

Uristen ez mindjárt kijön! Na most nagyon fellelkesedtem:)

(#76833) A`rpi válasza dilipok (#76830) üzenetére


A`rpi
addikt

PS3 esetében kell a HDCP támogatás, itt PS4 esetében azért nem szükséges, mert lehet tiltani, így a játék mehet, viszont cserébe média lejátszás nemfog, vagy csak korlátozottan.

[ Szerkesztve ]

(#76834) dilipok válasza DM-Fan (#76831) üzenetére


dilipok
veterán

kosz sracok, ma is tanultam valamit :R (soha nem voltam erintett, csak a ps3 miatt gondoltam, h must have :B )

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#76835) Zanik válasza Adam_Shepard (#76828) üzenetére


Zanik
addikt

Nálam egyelőre a TV előtt van, Playroom-hoz amúgy is oda ajánlják. Most tervben van Just Dance beszerzés (asszony látott valami youtube-os videót, és nagyon tetszett neki), lehet hogy ahhoz szerzek egy ilyet:[link]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#76836) Bencus88 válasza Zanik (#76835) üzenetére


Bencus88
nagyúr

másfél óra az Unravel-ig. Megvárod? én megpróbálom nyitva tartani a szemem :DDD

Ha érdekel titeket írok róla pár szót, bár nagyon az eseteim ezek a játékok, de megpróbálok elfogultság nélkül nyilatkozni róla.

(#76837) proly01


proly01
őstag

Megvettem ma a drive club-ot!
Nem igazán értem még a lényegét kicsit bonyolult nekem,hogy ezt oldottam fel meg azt oldottam fel de ezeket sehol sem találom illetve ezen a pályán csak 1 es drive clubtagsággal tudok menni a kocsit csak ennyis club tagsági szinten oldhatom fel stb,de ha jól láttam akkor az jó nekem ha minden igaz ha valami clubhoz csatlakozom...
Van itt esetleg valami nagyobb club amit valaki közületek csinált illetve tudtok mondani olyat ahová érdemes csatlakozni?
:R

....Pr:)ly....

(#76838) sutyesz96 válasza DM-Fan (#76808) üzenetére


sutyesz96
őstag

Jaa, értem már mi volt ez a félreértés. :)
Az "egy kutya" nem arra volt értendő hogy a belépőkategóriás tévék is tudnak ugyanannyit , mint a hi-tech cuccok. Úgy értettem, 100.000ft körüli árban nagyjából mind ugyanazt tudja, a választásba kb csak a kinézet meg esetleg a márkahűség szólhat bele.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#76839) Adam_Shepard válasza Zanik (#76835) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Ugyanez van egy ezressel olcsobban ugyanitt.

Ki vette meg az Unravelt? Dobjon egy psnt aki igen legyen kedves.

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#76840) Bencus88 válasza Adam_Shepard (#76839) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Én igen

Bencus88

(#76841) Zanik válasza Bencus88 (#76836) üzenetére


Zanik
addikt

Kizárt. Ma is 4:30-kor feküdtem le a Super Bowl miatt. :DDD
Reggel még elindítom a letöltés, hogy mire hazaérek már ne kelljen várnom.

Da Shep: szintén Unravel előrendelő! :B

Steam-en amúgy még 21 órát írnak a FireWatch-ra (ott pre-orderben 17,99€), tehát holnap este 8 körül aktiválódhat ott, de egyáltalán nem biztos hogy PS Store-ba is akkor lesz csak elérhető.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#76842) Adam_Shepard válasza Zanik (#76841) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

A FW jon pcre is?!

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#76843) Zanik válasza Adam_Shepard (#76842) üzenetére


Zanik
addikt

Igen! Sőt, XBO sincs később kizárva. :N

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#76844) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok!
Witcher 3-ban a szörny paklit ( Gwent ) kb a játék hány százalékánál fogom tudni összeszedni olyan szintre, hogy játszani lehessen vele ( csak úgy nagyjából, mire számítsak ) ?
Egy pár darab lapom van hozzá, most végeztem a veleni játékosokkal és 10-es szintű vagyok.
Nagyon tetszik a pakli :)
Köszönöm.

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#76845) Wlac válasza nesh20 (#76844) üzenetére


Wlac
Ármester

A szörny pakli erőssége a lapbehívás, így olyan ellenfelek ellen érdemes használni, akik nem használnak időjárás lapokat. Én relatíve ritkán vetettem be, de egyszer-kétszer nagyon jól jött. Biztosan van egy-két nehezebben megszerezhető kártya, amik jól jönnek, de ha azonos nevű szörnyekből többet begyűjtesz, és meg tudod duplázni a sorértéket (Commander's Horn), akkor azzal szinttől függetlenül le tudsz nyomni bizonyos ellenfeleket... de ismétlem, szerintem elég kevésszer használható.

“The wha-"

(#76846) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Unravel

Bár sokat nem játszottam vele megyek lefeküdni, de nagyon látványos, csodálatos, ötletes, és beszippant a játék. Remélem így folytatódik a játék, ismerkedő fázisba vagyok az elején, de egy rossz szavam sincs eddig.

Végre egy téma amit lecserélek a kezdetek óta :D Bár néhol nem látszódik a kék betű, de elnyerte tetszésemet.

(#76847) nesh20 válasza Wlac (#76845) üzenetére


nesh20
aktív tag

Én elsőre úgy láttam elég durva az a pakli, azonos nevű szörnyek kijátszásával elég jó sor értéket lehet elérni meg még a commander horne is... Elég sok szörny duplikálja magát vagy hív le maga mellé egy másik szörnyet. Gyakorlatilag verhetetlennek tűnik, közelharci pakli de még a Dermesztő fagy (Biting frost) se nagyon tud vele mit kezdeni annyira magas sorértéket lehet elérni velük.
Persze ezt úgy mondom-írom, hogy sajnos nem volt lehetőségem kipróbálni csak videón láttam és a kovács nője ellen tapasztaltam. Ő ezzel játszott, párszor megszívatott vele :)

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#76848) Wlac válasza nesh20 (#76847) üzenetére


Wlac
Ármester

Az a baj, hogy egy körben nagyon erős, amikor kidobod az összes szörnyet a pakliból, de a következő (kettőre) nem marad szufla benne. Ráadásul nincs olyan, hogy biztos kör, mert az időjárás kártyák lazán leölik. Nem használhatatlan, csak alig használható.

“The wha-"

(#76849) Zanik válasza Bencus88 (#76846) üzenetére


Zanik
addikt

Most töltöm le épp. Nagy a kísértés hogy kipróbáljam, de nem akarok megint késve beérni melóba, igaz csak 9:30-tól van törzsidő... :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#76850) Cleveland


Cleveland
csendes tag

Jóreggelt emberek!

Valaki délután folyamán Battlefield 4? :)

"A méz nem ital, a medve nem játék!"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.