Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189301) vonSux válasza Woodslave (#189293) üzenetére


vonSux
őstag

Az az érzésem (és az eladási adatok :D ), hogy a többség leül játszani a “konzolján” amit vett és kb fingja nincs, hogy pro slim vagy base. Bekapcsolja a tévéjét ami vagy “drágán” vagy “tűrhető” áron vett, és itt jön a lényeg; élvezi, hogy kikapcsol, játszik. A többiről mindig egy maroknyi ember okoskodik (magamat is idértve).

(#189302) .LnB válasza saelin (#189297) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért, mert az EA beleölt egy rahedli pénzt, hogy legyen egy engine-jük amit az összes játékhoz használnak. Lásd Need for Speed, Fifa, Madden, Battlefield/front...minden.. Csak aztán vannak olyan játékok, amiknél "nem adja ki". Vagy a fejlesztőstúdió nem ért az engine-hez.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#189303) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Division 2-höz coop társakat keresek, ha van még hasonló magányos farkas mint én akkor jelölj be kérlek. 30+ korosztály előnyben. 🙂 (Ps4 id: Kiscuci)

Köszi

(#189304) Bishi válasza penge111 (#189299) üzenetére


Bishi
tag

Én megvettem, 6K-ért. Azóta csak azt tolom.
Pedig Uncharted 4 után, gondoltam végig tolom a Tomb Raidereket, másik platformon évek óta meg van az egyik ( sosem indítottam el ) és a többi meg kb. ingyen. Bár nekem inkább jobban bejönnek a Disgaea típusú gamek.

(#189305) NyMRooD válasza .LnB (#189287) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nem most lesz először, hogy csak 2db PS4 játékot adnak? Ha igen, akkor a Black Flag mellé a kettő közül csak az egyik fog beférni :D

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#189306) saelin válasza penge111 (#189299) üzenetére


saelin
veterán

Jaj, bocsi. Tegnap végül megvettem és nagyon jól szórakoztam vele. Te meg kb felsoroltad a gyerekkorom kedvenc játékait... :D Gameboyon a final fantasy tactics-ot imádtam, utólag (emulátor) a Tactics Ogre-val is játszottam.
Most megint azon fog járni az eszem, hogy a square kiadhatna egy új Tactics Ogre-t, mert annak nagyon jó hangulata volt! Visszagondolva egy kicsit game of thrones-os a világa.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#189307) pr0bi válasza d@vee (#189270) üzenetére


pr0bi
senior tag

Én is teljesen így vagyok vele amit írsz pedig egy jobb fajta 4k tv-m van. Nem érzem szükségességét egy pro-nak. Csak a játékélmény számít ami teljesen ugyan az mindkét esetben.

(#189308) ldave válasza saelin (#189306) üzenetére


ldave
félisten

Nekem is nagy kedvenceim, sajnálatos hogy a Tactics játékmenet a mai AAA világba nem fér bele, indie oldalról pedig nem igazán támogatott ez a stílus.

A Slime draws near! Command?

(#189309) .LnB válasza pr0bi (#189307) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mesélek valamit. Nem olyan fontos, de megemlíteném itt a slim+4k tv témában.

Én a Spider-Man játékot, végigjátszottam egy 42"-es FHD tévén és egy Slim konzolon.
Aztán megvettem a 4k TV-t. Kipróbáltam rajta a Spider-Man-t. És meglepődve vettem észre, hogy amikor lengedezés közben "tovább lököd" magad egy egy kéményről, patkáról, akkor egy adott pillanatban kell megnyomni az "X"-et, és csak akkor "lövi ki magát" a karakter.
Szóval játszottam a 4k tv-n a Slim-mel. De 10-ből 8-szor nem sikerült ez a movement.
Gondoltam, hogy a 4k-s tv-m inputlagja ennyire nagy, és azért van.
Aztán vettem Pro-t. Rögtön kipróbáltam azzal is, és újra sikerült a dolog. Szóval mégsem lehet az inputlag.
És úgy általában is a Slim a 4k tv-vel, hiába csak FHD kép volt, a játék a 4k tévén jobban "recegett". És olyan zselésnek tűnt a mozgás.

Nem tudom megmondani ezeknek a pontos okát. De az tény, hogy a Pro-ra váltás után minden ilyen furcsa jelenség elmúlt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#189310) Deck válasza .LnB (#189309) üzenetére


Deck
titán

Énis tudnék több példát írni. Mikor COD-ozok a tv-t a slim-re kötöm addig hát a FC5-be is nagy a különbség nem beszélve más játékokról amik kihasználják a pro-t.
Persze egyikkel sincs semmi gond de jobb pro-n játszani.

PS5

(#189311) .LnB válasza Deck (#189310) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mivan? Szóval nekiállsz COD-ozni, aztán kiderül, hogy az igazából a FC5? :F Hát akkor van baj a slim-pro dologgal.

;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#189312) Deck válasza .LnB (#189311) üzenetére


Deck
titán

Nem én játszok az FC-al :D

PS5

(#189313) sutyesz96 válasza .LnB (#189311) üzenetére


sutyesz96
őstag

:DDD

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#189314) pr0bi válasza .LnB (#189309) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ekkora különbséget még sehol nem hallottam, verziószámok tuti megegyeztek? Biztos van előnye a dolognak ez főleg a magasabb felbontásnak tudható be. Szvsz egy jó HDR beállítás sokkal többet adhat élményben legyen szó hagyományos vagy pro gépről.

(#189315) pr0bi válasza sutyesz96 (#189313) üzenetére


pr0bi
senior tag

Alien Isolation-ben valamelyik analóggal tudod a levegőt visszatartani ha magad felé húzod.

(#189316) .LnB válasza pr0bi (#189314) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A verziószám nem hiszem, hogy számít, de emlékeim szerint nem is volt különbség.

FHD tv + Slim-mel nem volt semmi bajom. 4k tv + Slim-mel már volt. Aztán 4k tv + Pro-val megint semmi.

Viszont tényleg nem tudom az okokat. De tényleg így történt ahogy leírtam.

De én még mindig azt mondom, hogy FHD tv-hez elég a Slim. Én simán elvoltam vele.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#189317) Woodslave válasza .LnB (#189309) üzenetére


Woodslave
nagyúr

érdekes nekem ez mindig sikerül ;] :D de egyébként a pókember volt aminél én is azt mondtam pro után hogy miafax. De mondom nem ez vitás

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#189318) .LnB válasza Woodslave (#189317) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ajj, ne készítsél ki. Nekem is sikerült, csak a 4k + Slim-nél nem. Volt valamilyen lag..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#189319) #58978304 válasza Woodslave (#189293) üzenetére


#58978304
törölt tag

Nem vagyok gempa nem is azért írtam.
Természetesen aki Slimen játszik fhd ban az sem egy igénytelen xar ,dehogy is !
Ha neki úgy megfelel és erre a hobby ra nem akar áldozni többet akkor az úgy ahogy van =boldogság mert egyszerűen csak a játékokat élvezi :)

A ps4 es genben (is) az elejétől vagyok jelen és megmásztam a létrát mind konzoltípúsok mind pedig megjelenítők terén.
( OLED re már sajnos ekkora méretben nem futotta akkor most én is Igénytelen Xar lennék ? )
Csak a tapasztalataimat firkantottam ide amikkel e 5,5 év alatt személyesen ismerkedhettem meg.

---------
Ja és a Pókmannert én nem nyomtam és nem is fogom soha ,számomra semmit sem ér az a Game ,akkor már inkább HZD ( pedig az sem a szívem csücske ) :D

[ Szerkesztve ]

(#189320) F-ECT$


F-ECT$
titán

Akinek már van FAT vagy Slim gépe, annak szerintem nem érdemes Pro-ra váltania, pláne ha csak FHD TV-je van, de aki most vesz gépet, annak szerintem még FHD mellé is jobb a Pro. Szebb a képe + stabilabb / magasabb framerate, mindez kb 30-40e Ft-ért. Persze, van akinek minden fillér számít, ott lehet logikus választás a Slim, illetve ott ahol számít a gép hangja, de 10-ből 9 esetben a Pro-t ajánlanám.

Dive ever, work never.

(#189321) Woodslave válasza #58978304 (#189319) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:R ennyi. (mármint nem a pókemberre mert az qrva jó) :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#189322) Carlos Padre válasza saelin (#189297) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem látom hol a Frostbite engine hibája ez.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#189323) sutyesz96 válasza pr0bi (#189315) üzenetére


sutyesz96
őstag

Köszi, megpróbálom.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#189324) penge111 válasza ldave (#189308) üzenetére


penge111
addikt

Sajnos az srpg a rétegjátékok rétegjátéka, nem hiszem, hogy futószalagon fognak érkezni az alkotások :)) Ezért is örülök a D5-nek, mert hiánypótló alkotás. Nekem is nagy kedvencem volt az FF Tactics, de a psp-s Jean D'Arc vitt mindent :K

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#189325) Carlos Padre válasza .LnB (#189318) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Valószínűleg azért, mert a slim képet a tévé felskálázza, a proét meg nem. Ha jól beállítod a tévét, vagy jobb tévéd van akkor nem veszed észre a különbséget.

(szájbarágósan, a két setup közti különbséget az adja, hogy aktív e a felskálázó elektronika vagy sem. Innentől kezdve a Slim és a pro közti különbséget a tévébe épített elektronika határozza meg, és nem a slim "szarabb")

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#189326) Carlos Padre válasza penge111 (#189324) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ezt azért nem mondanám, max a "fehér" világban. Gondolkodtam már, hogy reggelek a japán store-ba is, de mi az esélye, hogy legalább angol felirat van a játékaikban?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#189327) Deck válasza Carlos Padre (#189325) üzenetére


Deck
titán

Pedig észre venni.

PS5

(#189328) Carlos Padre válasza Deck (#189327) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Most már jó?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#189329) .LnB válasza Carlos Padre (#189325) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mindkétszer ugyan azt a "Game mode"-ot használtam. Sőt mivel ha megadom a bemenet cimkéjének, hogy Játékkonzol, akkor automatikusan az a bemenet van ha átkapcsol oda a tv.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#189330) markknight válasza Carlos Padre (#189322) üzenetére


markknight
veterán

Az összes Frostbite játék sokat tölt. Battlefront 2 (Battlefront 1 röhejes mennyit) NFS, NFL és Battlefield V.

(#189331) d@vee válasza markknight (#189330) üzenetére


d@vee
őstag

SSD-vel nem olyan vészes. Bár multiban azért kicsit irritáló a másfél-kettő perces töltögetés.

Ja

(#189332) markknight válasza d@vee (#189331) üzenetére


markknight
veterán

Azért egy Apex Legendsben rohadt élvezetes, mikor vége a meccsnek és kb 3 másodperc alatt bejön a főképernyő, majd egyből indul a következő menet. Legrosszabb esetben is ilyen 15-20 másodperc alatt bent vagy a játékba.

(#189333) Petreszku


Petreszku
senior tag

Strange Brigade dlc pályák is végig játszva, ezek is nagyon jók lettek, mint maga az alap játék. Ezeket is egyedül játszottam, normál nehézségen. Voltak részek, ahol talán picit nehezebbek voltak mint az alap részek, de semmi extra. Ismerősökkel, csapatban biztos jobb még élvezetesebb a játék, de nekem így is nagyon tetszett. Remélem még kapni fog pár plusz pályát a jövőben vagy lesz folytatása.

[ Szerkesztve ]

(#189334) d@vee válasza markknight (#189332) üzenetére


d@vee
őstag

Hát ezaz, így kellene lennie mindnek.
Warface-t toltam hónapokig, de ott egy betöltés a meccs háromnegyede volt.

Ja

(#189335) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Elkezdtem folytatni az AC: Origins, amit megjelenésnél abbahagytam... Brutális mennyi tartalom van benne, ez már ijesztő kategória. Odyssey-ban is ennyi van? :Y

(#189336) S e t h válasza BoneDragon (#189335) üzenetére


S e t h
nagyúr

Összehasonlíthatlan a kettő.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#189337) .LnB válasza S e t h (#189336) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#189338) Wesder válasza BoneDragon (#189335) üzenetére


Wesder
félisten

Van egy 70 óràs végigjàtszàsom, ami csak story meg 1-2 mellékküldi. Van egy màsik 60 óràs, ott kb a térkép 40% lehet kész, de a Storyval nem haladtam, csak amit ténylegesen muszàj.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#189339) ldave


ldave
félisten

Új PS4 füles a piacon, állítólag egész jó:

Van vezetékes és nélküli változat is.

A Slime draws near! Command?

(#189340) S e t h válasza .LnB (#189337) üzenetére


S e t h
nagyúr

Jesszusom, még ez is szerkesztve lett?
Örülök hogy azért sikerült.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#189341) tboy93


tboy93
nagyúr

Ps4 mirror androidra mennyire működő képes dolog?

(#189342) Philips103


Philips103
tag

Sziasztok!
Kicsit hulye kerdes, de muszaj megkerdeznem mert ha elvesznek a dolgaim, akkor kicsit megorulok..
Ps4rol szeretnek torolni jatekot a Cod ww2t..
Felek letorolni, mert amikor legutobb toroltem jatekot es ujra raktam letorlodott mindenem es azt nem akarom pedig feltoltottem mindent a felhobe..
Most is mindenem a single mentes es a multis profilom is fel van toltve felhobe..
Elvileg igy nem lehet baj ügye?

(#189343) rendzso válasza .LnB (#189316) üzenetére


rendzso
tag

Nekem is csak egy slimem van. Alapjáraton a szobámban egy 32" fhd tv-n játszom. Amikor egyedül vagyok otthon eppen, akkor kiviszem nappaliba 55 4k hdr tv-hez. Ilyen jellegű problémával még nem találkoztam. (Witcher, FIFA, COD free weekend, bf1, gts stb.) Egyetlen dolog hogy a Witcher hdr on-ban kieget mindent. Mintha a napba néznek folyamatosan. Más jellegű különbség nem volt. Lehet jobb a tv skalazasa.

(#189344) .LnB válasza rendzso (#189343) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor viszont lehet én csináltam valamit rosszul tényleg. Igazából nem is foglalkoztam vele túlzottan, mert eldöntöttem hamar, hogy váltok pro-ra.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#189345) d@vee válasza ldave (#189339) üzenetére


d@vee
őstag

Tudnak valami extrát ezek a "dedikáltan" PS4-hez való fülesek? Vagy csak rá van írva, hogy PS?
Mert fülessel játszok, ha gépen kockulok akkor oda, ha PS-en, akkor annak a kontrollerébe dugom bele a fülest.
Ellenben ha ezek nyújtanak valami extrát, akkor beszereznék egyet.

Ja

(#189346) Madwe válasza d@vee (#189345) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kijelzi a psre kötött monitor, h mit állítasz, hiszen rendesen os szinten támogatja. Azaz ha emeled a hangerőt, látod hova emeled. Ha kikapcsolod a mikrofont, megjelenik akijelződön is. MEH

Ami esetleg érdekes, h ezeken tudod állítani a chat audio mixet, h mennyire preferálja a játékot vs a chat audio hangjaival, amit egyéb fülesek esetén csak software-esen tudsz állítgatni, itt meg van hozzá fizikai gomb...

(#189347) marilllyo válasza ldave (#189339) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát... RDR2 online-hoz, Battlefront 2-höz még jó... De mit csináljak vele pl a COD-ban, ahol lvl 55 a tető. :/

mwahahaa ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#189348) sutyesz96 válasza Madwe (#189346) üzenetére


sutyesz96
őstag

30k-t akkor sem ér ez a feature. :N

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#189349) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Megvettem a FarCry5-t, €5 volt. Becseréltem az Origins-et. Ha nem jön be jó lesz poháralátétnek :D

Life, Uh, Finds A Way

(#189350) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

"radír"

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.