Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) Solad


Solad
őstag

Ez egy hosszú emelkedőn nem opció, ott nehéz lenne negyvennel menni :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52202) JackFeryll válasza Solad (#52197) üzenetére


JackFeryll
őstag

Harapd meg őket :D

(#52203) Lajkó válasza Normi™ (#52192) üzenetére


Lajkó
őstag

Nem sokat szoktam bicajozni, szóval nem ide vág!
Amúgy 178cm vagyok, a váz pedig 52cm-es. Ha a lábam ráteszem a pedálra akkor legalsó állásban nem tudom teljesen kinyújtani, a legfelső pontnál pedig pont vízszintes a combom, ha pedig ökölbe szorítom a kezem akkor a nyereg eleje és a bütykeim pont hozzáérnek az üléshez és a kormányszárhoz.
Baj lehet, ha valaki nem akar elfeküdni bicajozás közben? Aerodinamikát letojom, mert nem sietek sehova.
Jobban tönkre mennek az ízületeim ha nem fekszek, vagy ilyesmi? :F

(#52191) ivana: Na jó, akkor most az van, hogy az ahead az is egy méret, a colos az a 22.2-es, a stucni meg lehet ilyen, olyan , és amolyan is?

(#52204) Normi™ válasza Lajkó (#52203) üzenetére


Normi™
őstag

Lehet,hogy nem vág ide,csak egy jó szándékú észrevétel volt.Nem aerodinamika,kinyírja a térdedet,csupán ennyi.Nem ettől fekszel el,hanem a helytelen beállítástól a műtőasztalon mikor operálják a térdedet.

Ha így akkor ok,ha nem akkor én nem erőltetném,de mondom csak egy észrevétel:

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52205) Napfénysüti válasza Lajkó (#52203) üzenetére

Állítólag nem olyan egészséges egyenes háttal tekerni mint azt sokan gondolják.

Més que un club!

(#52206) bandus válasza Napfénysüti (#52163) üzenetére


bandus
veterán

én ilyet néztem ki: [link], mondjuk szerintem nem tétel ezt két évente cserélni, ha azt nézed, hogy amúgy mennyibe kerül a bringa :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52207) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok. Kilométerórás kérdés:
Az órák mennyire pontosak, mennyi szokott a tűréshatár lenni, 1-2 cm pontatlanság megengedett a kerékkerület megadásakor?
Azért kérdezem, mert kétféleképpen is próbáltam az órámat beállítani de Locussal összehasonlítva nem kapok pontos értékeket. (mondjuk a GPS is csalhat.)
Azt vettem észre, h az óra és a Gps között átlagsebesség kb 3km/h, legnagyobb sebesség kb 5km/h és megtett út 500m különbséget mér. (egy 8-10 km-es szakaszon)
Az órámon mm-ben lehet megadni a kerék kerületét. Próbáltam úgy h szeleptő szelepig gurítottam és megmértem a távot, meg úgy is, h szalagot ragasztottam a gumira körbe.
Amúgy egy 622/32 Rubena Flash külsőm van. Vmit elszúrok, vagy ennyi pontatlanság még ok?

(#52208) Napfénysüti válasza bandus (#52206) üzenetére

Így van, ha évente kell láncot vennem nem rokkanok bele. Szerintem teszek egy próbát a spéci KMC lánccal megérdemli a kis Focus. :K

Més que un club!

(#52209) bandus válasza Napfénysüti (#52208) üzenetére


bandus
veterán

még idénre megrendeled, vagy csak a következő szezonra?

amit újítani szeretnék jövőre: az új lánc, emellé kap egy 105 hátsó váltót a gép meg egy kerékszettet :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52210) atok666 válasza 5150head (#52207) üzenetére


atok666
őstag

A 3kmh atlagsebesseg az szerintem eleg nagy difi (nagyon nem mindegy, hogy 30kmh vagy 33 az atlagod). Ugyanazt a kort lenyomtam sokszor gps es fordulatszam merovel is (minkettot ugyanazzal a garminnal merve), de elenyeszo volt a kulonbseg

Atok

[ Szerkesztve ]

(#52211) concret_hp válasza bandus (#52206) üzenetére


concret_hp
addikt

ha tekersz rendesen, el is kopik ám annyi idő alatt ;]

volt egy ilyen rpm kalkulátor oldal, hogy beírod milyen kerék + sebesség és kiadja a táblázatot, hogy milyen átétel mennyi rpm, azt vágja valaki? :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52212) bunddog válasza concret_hp (#52211) üzenetére


bunddog
tag

(#52213) parkr válasza bunddog (#52212) üzenetére


parkr
őstag

nice

(#52214) Goblin12 válasza Frenky89 (#52198) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali.

Köszi a tabit, átnézem. Radon-t néztem, az ára is kellemes. :N

A Fuji nevű márkáról mi az átfogó vélemény? Fuji

(#52215) Goblin12 válasza Goblin12 (#52214) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali.

Radon 800-ért nem is olyan rossz.

(#52216) Hasaggymeg válasza Frenky89 (#52198) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az utolsó előtti, LTD Pro 2014 az FC-M 672 hajtóművel van szerelve. :K

(#52196) t1...ez nem is fog eltörni. :N

Goblin12...a Fuji nagy gyártó,ott vannak az országúti versenyeken is.Ebben az esetben viszont a Radon szebb is,jobb is....és drágább is,ugyebár.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52217) Hasaggymeg válasza 5150head (#52207) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erről már írtunk egy csomót,elég nehéz pontosan belőni a kerék kerületét,a táblázat adatai általában nem jók.Felfújod a kereket szokásosra és egy fal mellett gurulsz a bringára ülve vagy 3 kerékfordulatot,megméred majd elosztod.1-3% eltérés szerintem elfogadható.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52218) Hasaggymeg válasza Frenky89 (#52198) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerk: vagyis 40/30/22 kiosztással,nem 42/32/24-el. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52219) TayRol válasza Goblin12 (#52215) üzenetére


TayRol
veterán

Én Radon outit akartam de Magyarországra nem szállítanak.

(#52220) Napfénysüti válasza bandus (#52209) üzenetére

Lehet hogy a héten már megrendelem. Barátnőmnek beígértem egy vezeték nélküli km órát aztán ezt a két dolgot együtt venném most. :)

Més que un club!

(#52221) Valkűr válasza Valkűr (#52033) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezzel kapcsolatban senkinek sincs tapasztalata?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52222) Lajkó válasza Normi™ (#52204) üzenetére


Lajkó
őstag

A képeden látható úriember nekem már majdnem "fekszik" A lábtartás ok, de annyi...
Az alábbi kép a cél számomra!

Napfénysüti: Volt szerencsém élőben szemügyre venni a holland kerékpárosokat, és ezeket a következtetéseket vontam le:
- Szinte mindenki kerékpározik napi szinten!
- Szinte mindenki úgy kerékpározik ahogy azt az alábbi képen is láthatod.
- Egy időssel sem találkoztam, akinek fájt volna a dereka; háta; térde...

Akkor most ők tekernek helyesen, vagy mi? :U

Kép

(#52223) Because válasza Lajkó (#52222) üzenetére


Because
őstag

látod ezen a fotón is szépen hátrahajlított kormány van ilyen kell neked :K
vegyél egy 1"-os kormányszárat és hozzá egy hajlított cruiser kormányt

derékfájósoknak pedig egyenes háttal történő tekerést javasolnak

[ Szerkesztve ]

(#52224) Lajkó válasza Because (#52223) üzenetére


Lajkó
őstag

Igen, tudom, hogy ilyen kellene, már mondta más is, csakhogy nem fér be az ajtón! Ha lenne keskenyebb belőle...

(#52221) Tigerteam: Én INNÉT láttam el a közvetlen környezetemet lámpával! Itt van a weboldala is. Eddig mindenki tökéletesen elégedett! :K

(#52225) Normi™ válasza Lajkó (#52222) üzenetére


Normi™
őstag

Nem jött át neked a lényeg,nem a "fekvésről" vagy nem "fekvésről" van szó hanem a helyes pedál-ülés távolságról,de mindegy,kardozhatsz ellene,én csak javasoltam,kiszálltam.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52226) Napfénysüti válasza Lajkó (#52222) üzenetére

Végigkérdezted őket hogy fáj-e nekik?
Nekem se fáj semmim pedig ha ilyen testtartással kellene tekernem szerintem harakirit követnék el. :)

Més que un club!

(#52227) Napfénysüti

Kis helpet kérnék: ANT+-os USB sticket hol lehet jó áron szerezni?
Még kedvenc német oldalaimon is ilyen 40 eurókért láttam, nincs valami noném olcsóbb darab valahol? Ebből nem kell nekem feltétlen Garmin szintű... :U

Més que un club!

(#52228) Hasaggymeg válasza Valkűr (#52221) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem az utóbbi van már 2 éve.Nehéz,4db 2A-s elem jár bele,de lehet vele éjjel is látni.Elég hamar letört a rögzítő pöcök a tartóról,vásároltam új tartót hozzá.Többször leesett,ütött-kopott de még mindig jól világít.
Fényerő:4,5;Felfüggesztés:3;Elem tartósság:3;Súly:2,5; Kivitelezés: 5. Villogás nincs,de nem is kell és ha újratölthető elemmel használod van rajta töltő csatlakozás is.

(#52222) Lajkó...a nyeregben töltött idő és teljesítménycentrikusság a kulcs.Ráérősen tekerni napi 2x0,5 órát tökéletes ilyen testtartásban,óriási,fotelszerű nyereggel. Ha egyszerre egy óránál is többet tekersz,keményen és ne adj Isten hegyre fel,akkor már sem derekadnak,sem térdednek,sem hátsódnak nem lesz elviselhető ez a fajta tekerés.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52229) parkr válasza Napfénysüti (#52227) üzenetére


parkr
őstag

ebay-en nem nézted? ez kb. a feléből kijön

(#52230) JackFeryll válasza parkr (#52229) üzenetére


JackFeryll
őstag

Amúgy nem értem ezt a kompatibilitást. Most szabvány vagy nem ? Ha igen akkor minden ANT+ eszközzel működnie kellene.

(#52231) ígyvanferi válasza Napfénysüti (#52226) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó, de egész más napi 2-3 km-t munkába meg haza, vagy a kisboltig eltekerni, mint lenyomni 100-200 km-t egyhuzamban 30-as tempóval. Ez utóbbit persze nem lehetne ilyen testtartással (illetve jelentősen csökken így a hajtáshatékonyság, és a táv negyedénél kiszállnál, mert nem bírod).
Néha én is inkább a campingre ülök fel, és azzal megyek egy kiló kenyérért vagy a piacra a kosárral.

(#52232) Napfénysüti válasza parkr (#52229) üzenetére

Na ennyiért már mindjárt barátibb, köszi. :R

JackFeryll: igen én is így gondolom ezért sem ragaszkodom hogy Garmin legyen aminél ugye rögtön vastagabban fog a ceruza az árazásnál.

ígyvanferi: néha én is bénázok városban az outival meg tekerek barátnőmmel lassabb tempóban ksiebb távot de azon sincs gondom az üléspozícióval. Munkába mondjuk tényleg nem járnék vele de annak más oka van elsődlegesen.
Nemrég volt szerencsém egy női trekking bringával menni. Számomra egy borzalom volt. Még annyira nem is az egyenesebb üléspozíció miatt de az az instabilitás ami az irányítását jellemezte... Lenyomtam vele 50km-t de nem igazán élveztem. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52233) fpeter07 válasza Lajkó (#52203) üzenetére


fpeter07
veterán

Úgy szokják beállítani a nyeregmagasságot, hogy a sarkadat a pedálra helyezed, tekersz vele és nem szabad tejesen kinyújtott állapotban lennie. Másik beállítási lehetőség, hogy felülsz a bringára és lábujjheggyel megpróbálod elérni a talajt. Nyújtózkodnod kell ahhoz, hogy de dőlj el.
Pontos beállításhoz meg minden tekerés előtt feljebb viszed a nyerget. Ha túl magas, akkor mindig előrecsúszol az ülésben, ha túl alacsony akkor meg térdfájdalmak jelentkezhetnek. Előbb-utóbb megtalálod a jó magasságot, amit véss az eszedbe. (vagy a nyeregcsőbe)

(#52234) Solad válasza Lajkó (#52224) üzenetére


Solad
őstag

Es az megvan-e, hogy az ajton befer a nala szelesebb kormany is ha nem egyszerre probalod beszuszakolni? Nem tudom elhinni hogy van akkora kormany ami nem fer be az ajton...

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52235) tikshow válasza fpeter07 (#52233) üzenetére


tikshow
addikt

Ha a sarkad van a pedálom, akkor teljesen ki kell lennie nyújtva, úgy, hogy ne tudd behajlítani. Ennek az az oka, hogy a lábfejed majd kimozogja a szükséges távolságot majd, lentről egyszerűbb kis spicben felhúzni a pedált, mint lapos lábfejjel.

(#52236) Lajkó


Lajkó
őstag

Most komolyan!? Mindenkinek egyesével írjak le újra mindent?
Inkább feladom! Köszi! :R

(#52237) szjoci válasza Lajkó (#52236) üzenetére


szjoci
őstag

Ahogy Solad is írta: el lehet azt a kormányt az ajtóba fordítani... A 64cm széles kormányommal raktam már be a mountimat olyan helyre ahova csak lapjával fértem be.

(#52238) zoli03 válasza Lajkó (#52236) üzenetére


zoli03
őstag

Simán át lehet menni az ajtón szélesebb kormánnyal is, nem tudom, hogy ez miért probléma. Nekem sem fér be a kapun az MTB-m, kicsit fordítok a kormányon, aztán utána simán befér. Az első pár kitolás után már ösztönös lett, fel sem tűnik.

(#52239) concret_hp válasza Lajkó (#52222) üzenetére


concret_hp
addikt

ha napi 10km-t teker akkor sztem mindegy, nehezen hiszem, hogy a képen látható hölgyemény olyan nagyon messze menne...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52240) dellfanboy válasza Lajkó (#52222) üzenetére


dellfanboy
senior tag

a dobfekem elegge nyikorog fekezeskor. van otletetek hogy lehetne megszuntetni ezt a nyikorgo hangot?

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#52241) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv srácok!

Tavaly ősszel cseréltem monoblokkot a bringán. Azóta kb 1900-2000km-ert mentem vele, és megint úgy érzem hogy amikor ráterhelek tekeréskor akkor kopog..
Ennyi km után ilyennek kell lennie? :S

(#52242) Hasaggymeg válasza Megane2000 (#52241) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Húzz utána egy keveset ha lehet.Nekem az octalinkesnél segített.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52243) ivana válasza dellfanboy (#52240) üzenetére


ivana
Ármester

Először is ki kell mosni, az segít. Mondjuk most az enyém is nyikorog megint, elvileg ha letöröd a végét ráspollyal az segít, én ma szedem szét majd megírom az eredményt.

(#52244) Megane2000 válasza Hasaggymeg (#52242) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Megpróbálom. Köszönöm a tippet :R

[ Szerkesztve ]

(#52245) andrisbandi válasza Valkűr (#52221) üzenetére


andrisbandi
őstag

"Milyen kerékpárlámpát?"

Nekem csak fényszóróm van :-)

7X CREE kerékpáros lámpa

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52246) dellfanboy válasza ivana (#52243) üzenetére


dellfanboy
senior tag

koszi elore is es varom az eredmenyt mert szerszam hijan jelenleg nincsen -meg- raspolyom

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#52247) -=RelakS=- válasza andrisbandi (#52245) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amúgy nem vették már zokon, hogy csak a lámpádat látja, akinek szembe mész? :D
Van ilyesmi kézi lámpám, és tudom, micsoda légvédelmi reflektor fénye van...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#52248) andrisbandi válasza -=RelakS=- (#52247) üzenetére


andrisbandi
őstag

Csak erdőben használom, ott refizek :-)
Amíg kiérek addig csak a "tompítottat" használom, és lejebb buktatom, hogy ne vakítsa el a szembejövőt.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52249) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali.

Radon ZR Team 29 7.0 799€
Radon ZR Team 29 6.0 650€

Eredeti honlap:

Radon ZR Team 29 7.0
Radon ZR Team 29 6.0

A kérdésem az lenne, hogy hosszabb távra, tényleg megéri az a + 144€?

(#52250) Frenky89 válasza Hasaggymeg (#52218) üzenetére


Frenky89
őstag

Tuti, forrás? Csak, mert a táblázat a hivatalos katalógus szerint készült.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.