Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141001) TayRol válasza nmate91 (#140935) üzenetére


TayRol
veterán

Anno Cube LTD Race-em volt (specifikációk itt), szóval ha veszek új cangát, akkor carbont szeretnék, olyannal még nem volt dolgom. :) Tudom, csak hobbi célra használnám, de akkor is.

A Canyon-nal rég óta szemezek, de drága még egy kicsit, legalábbis annyit nem akarok most kiadni rá. Ez a 400 is a nagyonmax, de ha a ktm carbon cangája nem kiemelkedő semmiben, sőt, akkor elfelejtem. Csak új lett volna, viszketett a tenyerem. :D

(#141002) JohannZimu válasza TayRol (#141001) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Esetleg [link] ez tényleg full XT, 58-as méret az szerintem pont a magasságodhoz illő, igaz trekking, aluvázas, 12kg ami kevesebb mint az LTD Race.

(#141003) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali,
Elvileg vannak olyan elektromos bringák, melyek akkor is tudják hajtani a kereket, ha nem tekerjük a pedált.
Na, hol kaphatóak ilyenek?
Mert sok helyen csak azt látom, hogy elektromos kerékpár, de valójában csak rásegítéses (pedelec).
Előre is köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#141004) PartyNewl


PartyNewl
tag

Felni kérdés...

Úgy általában 2.35 és max 2.4 gumiméretet használok az össztelós bringán.
Most 30mm belső szélességű felnin (DT M1900) 29”. Azon gondolkodom cserélném egy könyebb szettre (DT xm1501) de 25mm belső szélességűre, ebből lehet valami hátrányom azon kívül hogy szélesebb gumit nem tehetek rá? (ami amúgy sem fénre el) hátul kb 60mm ETRTO a max.
Illetve mintha olvastam volna valahol hogy a súly a kerekeken hatványozottan érződik, ezt hogy kell érteni?

(#141005) TomMusic válasza TomMusic (#141003) üzenetére


TomMusic
őstag

Közben rájöttem, hogy az S-Pedelec típus az... :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#141006) gabro0


gabro0
őstag

Szerintetek egy napszemüvegnél a polarizáltság vagy a fotokromatikus "funkció" fontosabb? Országúti bringázáshoz keresek egyébként, eddig a Rudy a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#141007) Fall-N válasza -=RelakS=- (#140955) üzenetére


Fall-N
veterán

Be lehet állítani pontosra. A legkönnyebben ha egy teljes kerékfordulatot lemér az ember és ezt adja meg. Vagy még egyszerűbb ha a gyártó megadja milliméterben a külső kerületet és azt betáplálni, ilyen is van.

(#141008) -=RelakS=- válasza Fall-N (#141007) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ráültem, szeleptől-szelepig feljelöltem, lemértem, nem lett jó.

A bringaórás táblázatok emlékeim szerint eddig csak viccnek voltak jók.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#141009) Fall-N válasza PartyNewl (#141004) üzenetére


Fall-N
veterán

Nehezebb a nagyobb tömeget felgyorsítani. Ha lendületben van akkor is nehezebb tartani a tempót vele. A gumi a tömeg eloszlása miatt nem mindegy milyen nehéz.

Viszont például egy 26" vs 29"-nál hiába nagyobb a tömege (tételezzük fel az azonos szélességet) a nagyobb átmérőjű keréknek, a gyorsításon kívüli hátrányt kompenzálja a nagyobb átmérő.

(#141010) samujózsi válasza cdl (#140995) üzenetére


samujózsi
tag

Megnéztem, a webes funkciókat hiányoltam.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141011) robee19


robee19
tag

Check out my seventh place achievement on this segment on Strava https://strava.app.link/5qZwuwAudY

(telefonról nem megy a linkelés, bocs)

Az átlaghoz és a maximum sebességhez visszatérve, 3 heti országútizás után nekem ennyi a max. 6,3 km alatt majdnem 32km/h-s átlag. Sikerült kicsit javítani a segmensen (22-ről 7. lett), de hogy azokat az űridőket a KOM-ért mivel érték el....
Mondjuk az 5. hely meglett volna, csak drifteltem vagy két métert az egyik kanyarban. Lehajtott fej, a kanyar pedig túl gyorsan jött:D

[ Szerkesztve ]

(#141012) rétisün


rétisün
veterán

legújabb zalai agymenés (ha van ilyen máshol is, nem kérjük a 'dicsőséget' :W )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#141013) robee19 válasza rétisün (#141012) üzenetére


robee19
tag

Gondolom valami birka felhajtott autóval...

(#141014) xy.zsolt válasza robee19 (#141011) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jó már a 32km/h is....amúgy az "űridőket" esetleg élénkebb hátszélben is elérhették...nekem pl így vannak 40 km/h feletti hasonló szegmenseim... https://www.strava.com/activities/2424687399/analysis/629/1094

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#141015) woodworm válasza rétisün (#141012) üzenetére


woodworm
veterán

Békés-Békéscsaba között oszlop van középen, tudomásom szerint okozott már balesetet is. :(( :(((

(#141016) inifini


inifini
tag

Tegnap voltam teljesítménydiagnosztikán, ha nem untatok senkit, megírom a főbb paramétereket:
Alap dolgok mérésével kezdődött, súly, magasság, testzsír, zsigeri zsír, vérnyomás, véroxigén. Majd 10 perc pihenés, a nyugalmi pulzushoz közeli érték meghatározásához. Ezt követően jött a bringás mérés görgőn, 70w-os terhelésről, 3 perces etapok, majd 30w emelés, ameddig bírod.
Nagyon hasonló jött ki, mint ahol dolgozom eleve, és a wattot is tök jól becsülte meg a strava. Laktát küszöböm 151, általában 140-150 között szokott lenni az átlagom, de a Tour de Pelson 155 volt, a Tour de Velencén 164, tehát “rövidebb” ideig bírtam azt is. Wattban 280-ig tudtam elmenni, ott ment még a 1,5 perc. Volt itt egy kis gikszer, ugyanis a 4-dik 3 percben megugrott a terhelés 330W környékére, és onnantól kezdve mindegyik etap közepén ismétlődött, majd manuálisan tették vissza a normál szintre, ez egy picit nehezítette a dolgot. Szóval itt 160-170 watt között van a tekeréseim alkalmával az átlagom, ki is jött, hogy 170 jó nekem, a fölött kezd el a pulzusom is megugrani.
A légzés funkcióm jó volt, az ismétlődő fújás pedig nagyon jó, ott kb 120% jött ki. VO2max 48,2 ami szintén jó. Zsigeri zsír 6%, testzsír 13,4 és 12,1, eszköztől függően, a mért 75,5 kg-hoz az is tök jó.
Ami nem volt jó, az a pulzusom csökkenése terhelés után, az 1 és 3 percnél lassú volt, 5 percnél bement az átlagosba, ezt kellene fejleszteni, és persze a teljesítményt és a laktátküszöbömet. Legjobb módja pedig az intervall edzés, jobban meg kellene tornáztatnom a pulzusomat.
Volt még1 érdekesség, ugye ez kedd reggel volt, és javasolják, hogy a vizsgálat előtt lévő két napban már ne sportoljunk. Gondoltam, hogy vasárnap reggel még belefér, ráadásul nem sikerült gyengére, eléggé megcibáltak. Szóval a szervezetem jelezte az idegrendszeri mérés alapján, hogy még egy picit pihenne, itt jött elő, hogy mikor voltam utoljára tekerni, milyen intenzítással, szóval ez nem volt jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#141017) nmate91 válasza woodworm (#141015) üzenetére


nmate91
tag

Veszprém - Almádi szintén zenész...

(#141018) robee19 válasza xy.zsolt (#141014) üzenetére


robee19
tag

Általában nyugat felől, tehát szembe fúj a szél ezen a szakaszon. Most is volt enyhe légmozgás, de nem jelentős. Hátha kifogok majd egyszer hátszelet. Bár hozzá kell tenni, most kimondottan ezért a szakaszért indultam:)

(#141019) Hasaggymeg válasza gabro0 (#141006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem második.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#141020) xy.zsolt válasza robee19 (#141018) üzenetére


xy.zsolt
őstag

odafelé szembeszélben bemelegítesz, vissza meg tolod neki :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#141021) rétisün válasza woodworm (#141015) üzenetére


rétisün
veterán

volt itt is olyan, aztán lett olyan, ami úgy néz ki, mintha egy nagy V lenne lesüllyesztve, ahelyett lett ez, majdnem mindenhol.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#141022) Wombath válasza inifini (#141016) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Szia! Hol voltál és mennyibe került? Pont mostanában kezdtem gondolkozni, hogy csak jó lenne elmenni egy ilyenre, hogy szilárdabb alapokra kerüljön az edzés, ne ökölszabályok és becslések alapján legyenek a zónák és hasonlók kitalálva.

(#141023) 6030D


6030D
Ármester

Naszály, Mészkő-bánya

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#141024) Hasaggymeg válasza 6030D (#141023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Oda be sem szabad menni,mi? ;] ...nekünk ez volt ma.[link] Zasszonynak rotty lett...néhányszor. :DDD ...ami ugyanakkor egy 50 éves átlagos bringás nőnek egyáltalán nem szégyen. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#141025) inifini válasza Wombath (#141022) üzenetére


inifini
tag

Szia, az ensportnál voltam, jó két órás volt a mérés. Különböző csomagok vannak, ez kb 40e, de szokott lenni akció is (én karácsonyra kaptam, nem tudom a pontos számokat, csak az oldalon láttam, amikor időpontot egyeztettem).

(#141026) samujózsi


samujózsi
tag

Országútin a felni, illetve a gumi egyenetlenségeivel mikortól kell foglalkozni?
A felnin látszik minimális nyolcas, meg ú.n. tojás is (nincs 1mm), illetve a gumi sem teljesen egyenes, azon ahogy elnézem, a felnitől független, jóval nagyobb egyenetlenségek vannak, amin csak rontani sikerült azzal, hogy leengedtem és megigazgattam.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141027) Jester01 válasza robee19 (#141018) üzenetére


Jester01
veterán

A KOM idején északias szél volt (legalábbis a debreceni reptéren) szóval csak kicsit hátszél de inkább oldal. Az úgy szép eredmény. A második legjobb idő az hátszeles volt.

samujózsi: ha a fékbe nem ér bele, a küllők rendben vannak és menet közben nem üt akkor szerintem nincs baj. A hátsó kereket állványon pedállal jól felpörgetheted, hogy rázza-e a bringát. A guminál a felnibe felfekvő peremet igyekezz egyenletesen felrakni.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#141028) samujózsi válasza Jester01 (#141027) üzenetére


samujózsi
tag

Picit rázza az első és a hátsó is. :(
Azért a gumit átnézem újra. A hátsóban tavaly volt egy defekt, akkor ún belsőt kapott, ami önmagában felpumpálva nem egyenletesen fújódott fel (conti), ezt a rángatózást és a hullámzás egy részét eddig ráfogtam arra.

Hogy a küllők rendben vannak, azt hogy kell érteni? Megnyomkodva van amelyik érezhetően lazább a többinél, de nem annyira, hogy lötyögjön.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141029) jjeahh válasza Hasaggymeg (#141024) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"PROFILE NOT FOUND"

6030D: Jó magas.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#141030) parkr válasza robee19 (#141018) üzenetére


parkr
őstag

én is mindig nézem a szélirányt/erősséget. anélkül sajnos esélyem sincs KOM-ra :U

(#141031) 6030D válasza Hasaggymeg (#141024) üzenetére


6030D
Ármester

Nem láttam táblát... egy ideig volt egy sorompó az úton, de most úgy széttúrták körülötte, hogy a sorompó egy sík rész közepén van.

Wombath: érdemes nézni a fb oldalukat, vannak akciós hónapok.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#141032) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ha már szél: Nem kicsit bosszantó, hogy van egy hosszú enyhe emelkedő, és rendszeresen ott kapom a szembeszelet. Véletlenül sem akkor, amikor a másik irányba megyek rajta :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#141033) nagylaci32 válasza PartyNewl (#141004) üzenetére


nagylaci32
tag

Bármi, ami forog a bringán, annak nem csak lendülete (vagy mozgási energiája) van, hanem perdülete (vagy forgási energiája) is. Ha beteszed a csomagtartóba a bringát, akkor kevesebb energiát igényel ugyanakkora sebességre felgyorsítani, mint amikor tekered és a forgási energiát (kerekek, lánc, hajtókar) is hozzá kell adni.
Egyenes vonalú mozgásnál a tehetetlenséget a tömeg fejezi ki, míg forgó mozgásnál a tehetetlenségi nyomaték. Utóbbi úgy alakul, hogy minél nagyobb sugáron van a tömeg, annál nagyobb a tehetetlenségi nyomatéka, nehezebb gyorsítani.
Ha kezedbe fogsz egy 1 kg-os súlyzó tárcsát és egy szintén 1 kg-os bringa kereket, azt tapasztalod, hogy a kis átmérőn elhelyezkedő 1-kg-ot sokkal könnyebb megpörgetni (ugyanakkora fordulatszámra), mint a bringakereket. Tehát a 29-es bringákon ez hátrány, de számításba kell azt is venni, hogy pont a nagyobb átmérő miatt nem is kell akkora szögsebességre felgyorsítani.

Az, hogy a nehezebb kereket felgyorsítani is nehezebb, igaz, de állandó sebességen tartani nem kerül több erőfeszítésbe, hacsak nem nagyobb a lég- vagy gördülési ellenállása.

(#141034) bringasisti válasza -=RelakS=- (#141032) üzenetére


bringasisti
őstag

Én mikor Balatonra jártam akkor volt mindig hogy akár mentem akár jöttem Székesfehérvár és a 7- es út elágazása között mindig fújt a szél.

BENEFON DELTA--------N8

(#141035) flash- válasza #46372352 (#140738) üzenetére


flash-
veterán

a ctm-et kilőném mert acél vázas, bár nem sokkal nehezebb mint a többi alus, (de állitolag jobban bírja,az alu?..)
illetve nembiztos hogy mindegyiken duplafalú a felni, az sem árt egy gyereknél :D

esetleg használtat? vannak megkímélt darabok
[link]
[link]

szél:mondjuk engem pont nem zavar ha emelkedőn kapom a szelet, szerintem ott jobban dominál az emelkedő, igyis ugyis kisebb a sebesség, tehát a szél kevésbé lassit(szerintem) (mondjuk ha hátszél van úgy mentem már érdekes időket emelkedőn :DDD

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#141036) szkink válasza TayRol (#141001) üzenetére


szkink
aktív tag

Ez nekem valahonnan ismerős :DD most így néz ki ;)

(#141037) xy.zsolt válasza nagylaci32 (#141033) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem felejtem mikor 4 éve (kezdő outisként) kb 28km/h-val tekertem mikor megelőzött 30+ km/h-val egy fatbike és még csak tartani sem tudtam vele a tempót..(elég illúzió romboló volt ez nekem akkor :) ) Nehezebben lódul meg az a monstrum, de ha már megy rendesen kevesebb erőfeszítést igényel tartani a tempót azokkal a traktor kerekekkel mint azt gondolnánk. Most, hogy montival megyek outon is érzem, hogy igazán csak a felgyorsítás vesz ki belőlem lényegesen többet az outihoz képest....és az emelkedők természetesen

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#141038) flash- válasza xy.zsolt (#141037) üzenetére


flash-
veterán

"28km/h-val tekertem mikor megelőzött 30+ km/h-val egy fatbike "
aztán lehet nem sokkal utána megállt és kidőlt mert HRmax-on tekert

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#141039) xy.zsolt válasza flash- (#141038) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Itt a tó körül a legtöbben 60 vagy 120km-es kört tekernek...és amúgy sem úgy nézett ki mint aki erőlködik :) de mindegy is....mindenki eltérő kondícióval rendelkezik, azóta már nem okoz az ilyen negatív érzést....sőt, még az ebike sem :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#141040) Hasaggymeg válasza jjeahh (#141029) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Namégegyszer.[link]

flash...ezt valahogy így gondolom én is,aki huzamosan 30-at nyom traktorral az csak valami Frúm lehet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#141041) samujózsi válasza flash- (#141038) üzenetére


samujózsi
tag

Tegnap megelőztem egy 30 körüli tempóban tekerő MTB-st, úgy 38-40-es tempóban, majd jött egy aluljáró, a sötét miatt muszáj volt fékeznem. Ő utolért és lehagyott. Vigyorogtam magamban, mert láttam, hogy a köv. lámpa piros, feleslegesen hajtotta magát max.-ra, de nem... lazán áttekert a piroson. Meg az azt követőn és az azt követőn is. Én meg folyton utolértem, annak ellenére, hogy a lámpáknál megálltam. :DD
Sajnos mire rászólhattam volna, hogy rá is vonatkozik a piros, addigra elváltak útjaink.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141042) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#141040) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jó kis túra lehetett...kár, hogy nincs egy ilyen túrához elég strapabíró bringám...és már nem is lesz mert olyan helyre költözöm ahol az erdőben nem ajánlatos tekerni, pláne nem egyedül

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#141043) jjeahh válasza Hasaggymeg (#141040) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Komoly. A szintet szerintem lehet, hogy kicsit túlszámolja ez a mapmyride, más oldalak erre az útvonalra 1700m emelkedést mutatnak, de az is durva, szerencsés vagy, hogy ilyen asszonyt fogtál ki, aki ennyire bírja :K .
Amúgy ennyi volt a nyaralás? Mentek is haza? Vagy tekertek még valamerre? Ha még ott vagytok és nagyon tekernétek valamerre, tudok ajánlani bőven helyeket még :DDD . Pl. ez is közel van Pálpatakához. Amúgy gondolom valami rokonotok van ott és azért szoktatok arról az oldalról kimászni a Madarasira. Ha tévedek, akkor következő alkalommal jöhettek a hegy másik oldalára is akár, tudok ajánlani olcsó szállást és kitekerhetnénk együtt a hegytetőre. Sőt, itt, a Hargita vonulatnak ezen az oldalán talán vannak szebb helyek is a Hargitánál, pl. a Hagymás hegység vagy a Gyimesek elég király montis helyek és aszfaltozni kb. egyáltalán nem kell :)

xy.zsolt: Ide költözöl Tusnádfürdőre? :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#141045) bringasisti válasza #46372352 (#141044) üzenetére


bringasisti
őstag

A használati utasítás az hogy bármilyen jó gépet vettel, el kell hogy keserítselek tekerni kell.

BENEFON DELTA--------N8

(#141047) samujózsi válasza #46372352 (#141046) üzenetére


samujózsi
tag

Én a 300ezres gépemhez kaptam egy jó vastag könyvet. Nyelvenként öt oldal, de vagy száz nyelven leírták ugyanazt. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141048) nmate91 válasza #46372352 (#141044) üzenetére


nmate91
tag

Mert ennyi pénzért ez jár, általános bringa, azt kell vele csinálni amit minden más átlagos bicajjal. Olajozni a láncot, takarítani vizes ronggyal meg elhordani szervizbe.
Amúgy még jó, hogy nem adnak, legalább nem szemetelnek a sok felesleges papírral az évi x millió eladott darab után :D

(#141049) samujózsi válasza Jester01 (#141027) üzenetére


samujózsi
tag

Hát ez furcsa. Most leszedtem az első kereket, amin folyton látom az egyenetlenségeket.
Kivettem a belsőt, a külsőt úgy 180 fokkal elforgattam a felnihez képest, majd újra összeraktam. Az eredmény: kb. ugyanott, a szelep után picivel "üt" jobbra, szóval nem a külsővel van gond, egyelőre úgy tűnik.
Viszont a felnin ekkora deformitás nem látszik. Sőt, ott semekkora, odébb van egy kb. fél mm-es, amit csak úgy lehet észlelni, ha szinte érintésig közelítem a fékpofát a felnihez.
Ellenben az feltűnt, hogy a belsőt önmagában felpumpálva ugyan nagyjából egyenletesen fújódik (nem úgy, mint a Conti), de a szelep környékén van egy 6-7 centis rész, ami sokkal "soványabb", mint a körülötte lévő részek. Hogy miért csak az egyik irányban látom a "púpot", azt nem értem. Na mindegy.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#141050) samujózsi válasza nmate91 (#141048) üzenetére


samujózsi
tag

Lehet, hogy tévedek, de úgy rémlik, a törvény szerint minden műszaki cikkhez kötelező a magyar nyelvű használati utasítás biztosítása.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.