Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) tikshow


tikshow
addikt

Budapest és környékén terepkerékpározásra ti inkább lockoutos összteleskópos XC-t vagy merev vázas XC-t javasolnátok, esetleg Endurot?

(#49002) Solad válasza VIPowER (#48993) üzenetére


Solad
őstag

Fejezzük már be ezt az árhisztit, nagyon unalmas! El lehet közlekedni egy harminc éves szétrohadt skodával, vagy lehet böngészni AthlonXP-vel is, de attól még kurv@ra nem lesz biztonságos, élményt adó vagy úgy egyáltalán ajánlott.

(#49000) ZTE_luky:

Ez nem a fokozatok számától, hanem az áttételi tartománytól függ. Előre nagyobb tányér vagy hátra kisebb sor a megoldás a problémára.

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#49003) Melack


Melack
veterán

Kerékpáros útvonaltervező létezik? Budapest mondjuk már elég lenne.

Illetve olyan apróhirdetős hely, ami nincs benne az összefoglalóban, de aktív, ismertek?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49004) Solad válasza Melack (#49003) üzenetére


Solad
őstag

Google mapsnek van bringás tervezője is, de nem tudom ennyire használható, nem próbáltam még.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#49005) belaazallat válasza ZTE_luky (#49000) üzenetére


belaazallat
addikt

Ezen nem sokat fog segíteni, ha 29"-ert veszel. Mert a MTB-nek, elég kicsi a nagytányérjuk elől. 42/44 fog. Egy treckingnek 48 fog szokott a legnagyobb lenni. Még további gyorsulást tudsz elérni ha a hátsó sort cseréled egy kisebb fogszámú sorra. A mostani mekkora? Menetes/ kazettás?

Azzal is tudnál gyorsulni, ha csak hajtóművet és sort cserélnél.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49006) Napfénysüti válasza Solad (#49002) üzenetére

És még én is kaptam segítséget mikor 100k alatti bringáról kérdeztem amit barátnőmnek néznénk. :K

Més que un club!

(#49007) ZTE_luky válasza belaazallat (#49005) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

mindenképp új biciklit szeretnék venni, mert a régi szerintem kicsi, meg a nyerget is nagyon magasra kellett állítanom. Lemértem a váz adatait és összehasonlítottam a kross mérettáblázatával, hát nem lesz olyan eget verő különbség szóval lehetséges hogy nekem mégis a 23"-os váz kéne?! :F :F

(biciklimről van kép kicsit feljebb)

Mostani biciklim:
TT:580
HT:150
WB:1080
ST:480
CS:430

új váz lenne: (első 21", második 23")
TT:630,650
HT:130,140
WB:1125,1145
ST:534,584
CS:443,443

[ Szerkesztve ]

(#49008) belaazallat válasza ZTE_luky (#49007) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha új bicikli és elsősorban aszfalt, városi felhasználás, akkor egy treckinget javasolnék.

Ilyesmiket:

1.

2.

Lehet keresni más márkát, más színt, csak mintának linkeltem ezeket.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49009) belaazallat válasza ZTE_luky (#49007) üzenetére


belaazallat
addikt

Itt válaszolnék a privát üzenetedre, mert a topicba való.

Egy trecking is lehet masszív. Ki lehet menni terepre. A Treckinget úgy is fel lehet fogni, mint egy vékony kerekű 29"-er.

Csat azért MTB-t venni, mert azt masszívabbnak hiszed?! :F Most hadd említsek egy saját példát, mtb-vel 13km-t mentem terepen, agyat kellett cserélni a hátsó kerékben. Treckingemmel kimentem ugyan oda, minden probléma nélkül végig mentem.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49010) DIEGO15 válasza belaazallat (#49009) üzenetére


DIEGO15
őstag

Szerintem felesleges győzködnöd, ha ő MTB-t akar, akkor vegyen azt.

(#49011) ZTE_luky válasza DIEGO15 (#49010) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

lehet azért óckodok nagyon, mert nem ismerem, ez a fajta bicikli nekem tök új, és kicsit félek tőle. De ha tényleg ilyen jó akkor érdemes lehet kipróbálni.

(#49012) DIEGO15 válasza ZTE_luky (#49011) üzenetére


DIEGO15
őstag

Mindkét kategóriában van nagyon jó és nagyin rossz is. A különbség, hogy nem ugyanarra való. A leírtak alapján, sok aszfalt kevés terep, neked Cross való inkább. Szerintem menj be valahova és tapogass meg egy jobb fajtát. Akár Kross-t is.Az Evado 4.0 mér egy egész jó bringa, főleg ha tudsz alkudni belőle egy keveset (nem vagyok szakértő, ezért ez csak a szubjektív véleményem).

[ Szerkesztve ]

(#49013) ZTE_luky válasza DIEGO15 (#49012) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Jól van nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget akkor újra átbogarászok mindent csak most nem MTB címszó alatt, na meg bemegyek a helyi bringaboltba! köszi szépen!!

(#49014) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani párnázott rövidnadrágot bicajozáshoz?
Egyáltalán van érezhető különbség párna és párna között?

Köszi!

(#49015) MineFox54 válasza ZTE_luky (#49011) üzenetére


MineFox54
őstag

Erre a felhasználásra inkább trekkinget, nekem is az van. :K

(#49016) Napfénysüti

Outisok! Ki milyen cipőt használ?
Sajnos hosszabb utaknál (80km+) észrevettem hogy már zsibbad a talpam a cipőmben és ahogy olvastam ezt ennél a típusnál többen is tapasztalták. :(
Arra gondoltam hogy ugyan nem most de jövőre beruháznék egy komolyabb cipőbe aminél a legfontosabb a hosszútávú kényelem lenne.
Ajánlhatnátok pár típust, nagyjából olyan 40-50k-t szánnék rá esetleg ha nagyon jó csuka max 60-ig elmennék.
Még ebben az egy dologban a kényelem érdekében úgy gondolom érdemes lenne beruháznom. Próbálni hol lehet nagyobb választékban ilyen cipőket?

Més que un club!

(#49017) ivana válasza belaazallat (#48992) üzenetére


ivana
Ármester

Én speciel épp egy csomagos túrán vagyok és jövő héten megyek egy másikra de halvány lila gőzöm nincs a táskákról.

Hajtást meg senki nem fog ajánlani a kollegának úgy hogy nem tudjuk hogy mtb v. outi v. trekking

(#49018) Solad válasza Napfénysüti (#49016) üzenetére


Solad
őstag

Koris tapasztalatból mondom, a zsibbadáshoz is lehet edződni, egyre több idő elteltével fog jelentkezni. Persze ha van olyan cipő amiben eleve nem jelentkezik, akkor az a legjobb :)

És hogy miben tekerek? Ebben ;]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#49019) atok666 válasza Napfénysüti (#49016) üzenetére


atok666
őstag

Sztem olyan nem lesz, hogy kenyelmes bicoscipo, plane nem outis. En egy ilyet hasznalok. Sztem praktikusabb is mint az oustis, plane ha neha le is kell szallni a bringarol es az aszfalton gyalogolni. De gondolom mivel a pedalod mar adott, igy a tipusvaltas targytalan :)

Atok

(#49020) Solad válasza atok666 (#49019) üzenetére


Solad
őstag

Dehogynem létezik, csak zsebbenyúlós. 5-600 euróért már elérhető 1-2 szaki, elvétve nagyobb gyár custom cipője.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#49021) Napfénysüti válasza atok666 (#49019) üzenetére

Azért van amire azt mondják hogy kényelemsebb. Nekem most egy Shimano R064-esem van ez egy belépő szintő 20.000-es cipő. Ha már váltok jobbra szeretnék egy karbon talpas csatos, esetleg racsnis cipőt aminek a belső kialakítása is más szintű mint a mostanié és ettől lehet kényelemsebb. Mondjuk zsebbenyúlós téma lesz az tuti de ha már nem zsibbad 100-200km után egy ilyenben a cipőm és kibír 2-3 évet azt mondom megérte.

Ezt például szívesen felpróbálnám: SIDI Genius 5-Fit
Vagy esetleg egy ilyet: Northwave Torpedo SRS

Erről a két márkáról már hallottam jókat.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#49022) Solad válasza Napfénysüti (#49021) üzenetére


Solad
őstag

Olyanra ne alapozz hogy azt mondják, a lábak formája sajnos igen eltérő lehet, így egyénileg más és más jön be. Próbálj full kompozit héjú cipőt keresni, azok hőformázhatóak általában.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#49023) parkr válasza Napfénysüti (#49016) üzenetére


parkr
őstag

stopli jó helyre van állítva? attól is zsibbadhat.
nekem sem tökéletes, de nagyon utálom állítgatni, úgyhogy inkább szenvedek :D (amíg meg nem unom)

(#49024) Napfénysüti válasza Solad (#49022) üzenetére

Mindenképp fel akarom próbálni, vakon sose evszek cipőt. Csak tartós tesztnek nem vethetem alá. A mostani Shimano is kényelemsnek tűnt de mondom hosszabb utakon már nem az sajnos. Rövidebbekre teljesen oké, jól szellőzik eddig minőséginek is tűnik csak ne zsibbasztaná a talpam ha sokat megyek. :(

Boltot tudtok ajánlani akár Pesten is ahol van komolyabb választék outis cipőkből?

Més que un club!

(#49025) Napfénysüti válasza parkr (#49023) üzenetére

Elvileg igen, már állítgattam. Meg akkor talán hamarabb jönne a zsibbadás ha az lenne rossz helyen.

Més que un club!

(#49026) bandus válasza Napfénysüti (#49021) üzenetére


bandus
veterán

Gaerne cipoket erdemes meg megnezni, illetve a bont markat, bar nem tudom ez utobbi gyart e outi cipoket is, vagy csak triatlont. Cipovalasztekra bringaland es k2 a legnagyobb talan.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49027) fpeter07 válasza ZTE_luky (#48996) üzenetére


fpeter07
veterán

Kevés fokozat? Kötelező olvasmány: [link] :R

(#49028) dimola


dimola
újonc

urak, egy sima olcso kategorias mtb merev villa helyere teleszkopos villat rakni mennyire bonyolult/erdemes?

azt nem tudom hogy a sima villa helyere hogy megy majd be a teleszkopos (lattam atalakito van talan erre a celra) es ha mar bent a teleszkopos villa, hatradol-e a vaz, es ennek kikuszobolesere lehet-e valamit csinalni?

ha valaki leirna ezekre a valaszt vagy linkelne olyan oldalt ahol efelol tudnek tajekozodni, nagyon megkoszonnem!!

(#49029) Solad válasza bandus (#49026) üzenetére


Solad
őstag

Na most meglepett hogy valaki ismeri a Bontot :R

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#49030) concret_hp válasza Napfénysüti (#49016) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem giro apeckx van teljesen meg vagyok vele elégedve, egy picit néha a külső talpélemet érzem benne, de az azért van (szerintem), mert szupináló a lábam. 100 juróért rendeltem 2 éve, most cseréltem rajta a stoplit, karcos a talpa, de azt leszámítva jó állapotban van. olyan 7500km-t volt a lábamon eddig :)
én vakon rendeltem amúgy :DD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49031) concret_hp válasza parkr (#49023) üzenetére


concret_hp
addikt

stopli beállításról amúgy van vmi írás? :D most cseréltem, lehet csak azért furcsa, mert nincs elkopva, de valahogy tök másnak érzem, akkor már be is állíthatnám :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49032) concret_hp


concret_hp
addikt

ma egyébként találkoztam egy okos bringással :D
megyünk ketten outival 30 körüli tempó, előttünk valami tracking de vékonykerekű félével olyan 25el 1 figura, egyenes hát. jó hamar kihúzódtam, hogy elmenjünk mellette, erre emberünk elkezd gyorsítani.oké akkor visszahúzódok mögé, szélárnyék, erre még gyorsít (~35) :D de már ilyen 5-6m-el mögötte vagyok :C egy 200-250m múlva elfogy az erő, elmegyünk mellette. erre további párszáz m múlva visszaelőz és fékez egyet :C

ugyanaz, mint aki városligetben látszik, hogy büszke, hogy elmegy melletted, aztán 10-15p múlva látod lefőve :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49033) concret_hp


concret_hp
addikt

na jól elbeszélgetek magamban :D
sram, shimano és campa cuccokat mennyire lehet keverni? pl campa váltókar, shimano sor, sram váltó? :D
gondolom a féknél mindegy hogy a fékkar és a fék konkrétan milyen gyártmány, húzza a bowdent aztán csá :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49034) Solad válasza concret_hp (#49033) üzenetére


Solad
őstag

A sor lényegében mindegy szerintem, váltó-váltókar fronton viszont lehet gond az eltérő bowdenhúzással.
Sőt, elképzelhetőnek tartom, hogy a fékek sem minden esetben teljesen faszák más gyártmányú fékkarral.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#49035) ivana válasza concret_hp (#49033) üzenetére


ivana
Ármester

Váltót is lehet keverni csak bonyolult, és gányolás, megvan melyik jó mire, de szerintem ne. A fék az kb. úgy van ahogy mondod.

(#49036) Jarod1


Jarod1
addikt

na megvan a táska balatoni körhöz:

(#49037) parkr válasza concret_hp (#49031) üzenetére


parkr
őstag

leginkább próba szerencse alapon működik szerintem.
bár cserénél nem árt valamvel megjelölni hogy hogyan állt.

(#49038) VIPowER válasza dimola (#49028) üzenetére


VIPowER
senior tag

Egyáltalán nem bonyolult. Érdemes ha kátyús úton jársz, mivel védi a felnit. Ha a kerékpárodhoz valót választasz, nem dől hátra. Semmilyen átalakító nem kell. Mivel más adatot nem adtál meg, ezért csak ennyit mondhatok.

(#49039) dimola válasza VIPowER (#49038) üzenetére


dimola
újonc

az a baj nem nagyon ertek hozza, raadasul errol a biciklirol neten semmi adatot nem talalok... Lofty Discovery a neve egyebkent, nem olyan rossz mint amilyen gagyinak hangzik, massziv bicikli eleg jo minosegu felszerelessel.

azt meg tudnad mondani hogy milyen adatokat kellene tudnom a tovabbiakhoz? mit merjek le, vagy fotozzam?

koszi a valaszt!

tamadt egy olyan otletem hogy elso korben ezt a biciklit ujitom fel, aztan ha meg akkor sem jon be, marad az uj vetel...

(#49040) VIPowER válasza dimola (#49039) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hát erről én sem hallottam még. Ha őszinte akarok lenni akkor én nem ölnék pénzt ebbe hogy teleszkópos legyen, de ha Te ezt szeretnéd akkor a felninek a mérete pl (tippre 26-os lesz) nem ártana. A fotó jól jönne.

(#49041) DjKoxi válasza Napfénysüti (#49025) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Kerékpáros zoknikat használsz? Aldiban, Lidl-ben is vettem, sztem jó minőségűek, érdemes kipróbálni, hátha kitolná a zsibbadás idejét.

(#49042) concret_hp


concret_hp
addikt

az szerintetek miért van, hogy se bike-discounton se rosen egy darab országúti váz nincs :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49043) TayRol


TayRol
veterán

Mikor érdemes outi cangát venni? Most, vagy ősszel? :) (esetleg télen:D)

(#49044) Client válasza concret_hp (#49042) üzenetére


Client
tag

Discounton van egy Cube Peloton

Ex - WaterLo

(#49045) concret_hp válasza Client (#49044) üzenetére


concret_hp
addikt

annyira tudtam, hogy belinkeli valaki a 62cm-s vázat :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49046) Client válasza concret_hp (#49045) üzenetére


Client
tag

Szívesen! :) Nekem pl. lehet, jó is lenne.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#49047) hegyimorc válasza TayRol (#49043) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Akkor amikor biciklizni akarsz :)

Ha van mit tekerni, akkor pedig olyankor amikor van egy jó vétel. (Ez utóbbi főleg a használtakra igaz)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#49048) TayRol válasza hegyimorc (#49047) üzenetére


TayRol
veterán

Most van min tekerni. Egy jó ajánlatra várok. A kérdés inkább arra irányult, hogy vannak-e szezonális akciók, vagy már mindig bele lehet futni jó vételekbe (most 0km-es cangáról beszélek, akár boltból, akár apróról vásárolva)?

(#49049) hegyimorc válasza TayRol (#49048) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Év végén utolsó darabokat szoktak olcsóbban adni, de ez nem olyan nagy buli, hogy ne lenne más teljesen véletlenszerű akció versenytársa.

De én inkább az apróhirdetéseket nézném. Ott is előfordulnak gyakorlatilag nulla kilométres "használt" bringák nagyon jó áron. Sokkal jobb áron lehet így elcsípni bringát mint bolti akciókban. (Nekem is így lett a Cube. Még a gumin is alig volt porszem, pedig a Kojakra úgy ragad a por mint a "mágikus hengerre" a szösz :D )

Vagy ha nem fontos, hogy 0km-es legyen, akkor jóval nagyobb a választék és jóval nagyobb lehet a kedvezmény is. (Így is vettem már bringát. Kb 3 hónapos cyclocrosst, bőven a bolti ár fele alatt)

Ezzel az a baj, hogy gyakorlatilag folyamatosan a apróhirdetéseket kell nézni. Nekem azért volt könnyű, mert van olyan haverinám aki ezt szinte hobbyként csinálja. Nem nekem kellett vadászni :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#49050) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Észrevettem, hogy a kelleténél nagyobb 8 as van az első fogaskerekekben. Ezt hogyan tudnám orvosolni? Fel se váltok nagyon középső tárcsán, és bele-bele ér a váltó láncterelőjébe a 8as miatt. Engem nagyon zavar :(

YNWA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.