Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#280001) Wombath válasza Ringman (#279975) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Fú, na ez gyönyörű lett :K

(#280002) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Erre tudtok valami rosszat mondani?
( Hülye kérdés, persze hogy igen :) )
Szóval ki mit gondol pro/kontra?
( az árat ne nézzétek, nyilván nem ennyiért )

(#280003) Dark Archon válasza Lacerta (#280002) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nekem EXC van, amit még 390 ezerért vettem 2021-ben. A röhejes árán kívül az vele a baj, hogy ugyanazokat a vacak kerekeket és sárnehéz külsőket adják hozzá ennyiért is. Teló is ugyanaz, őszintén szólva nem jöttem rá, mi a különbség felszereltségben. Talán más váltókarok, sor, lánc... de 200 ezres felárral?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#280004) Lacerta válasza Dark Archon (#280003) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Amit én láttam, a fékek meg a kerékagyak lényegesen jobbak.
Úgy értem, hogy az EXC-n vállalhatatlanok ennyiért, az SLX-en meg már egész jók.
Az SLX-en a többi cucc is jobb, bár azok az EXC-n sem rosszak, tökre elég lenne az alapján az EXC is, ha nem kéne féket meg kerékagyat cserélni kb. azonnal.

(#280005) Hasaggymeg válasza Lacerta (#280002) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

My two cents...
Váz- 3,5
Villa- 3
Hajtás- 5
Váltás- 5
Fék- 5
Kerekek- 3
Kiegészítők- 3
Pedál- nem ismerem
Gumik- 4
Súly- 3,5
Design- 4,5

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#280006) parandroid válasza fulton (#279996) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nahát, ki hitte volna?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#280007) Hasaggymeg válasza parandroid (#280006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Boltban viszont gond lesz nekitámasztani a csemegepultnak.🤭

#280003
Dark Archon...ügyesen ki van az számolva, hogy ne érje meg az olcsóbbat venni, ha utánaszámolsz látszik a belefektetett sales-es munka, pont annyival fogsz jobban járni ha utólag féket illetve kissé jobb kerekeket akarsz amennyiért már nem éri meg vesződni (szerelni, eladni, stb.) :(

#280008
parandroid...
az nem jó, még kér valaki belőle 20 dekát a végén. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#280008) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fel kell akasztani egy húskampóra a hentespultnál. A féldisznók közé. Azok se dőlnek el, pedig nincs rajtuk kitámasztó.

Ja, hogy biciklizés is legyen: elkezdtem megint görgőzni. Jó szarul megy.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#280009) parandroid válasza Lacerta (#280002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem amúgy tetszik, de én nagy sucker vagyok a cross trekkinghez. Az a 3x10 nem illik rá, hegyre ezzel úgyse fogsz menni, pláne nem terepen, a villa sem arra való, meg a geo, sem, szóval akkor meg minek. Igazából pont a cross trekking az, ahol simán lehetne valami 1x-es hajtás rajta, mondjuk 36-os első tányérral, amire ezeket használja az ember, az kb mindenre elég.

Az ár meg remélem komoly, mert viccnek rossz. Fele annyiért már majdnem jó vétel.

Meg ugye attól függ, ki hol hajtja, de elég lenne rá valami kevésbé agresszív gumi is.

Városi, ingázós, kirándulgatós bicajnak szerintem amúgy ez a kategória az ideális.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#280010) A Zéé


A Zéé
addikt

nyereg segítséget szeretnék kérni!
Olyan 10 km után elkezd zsibbadni a jobb lábfejem, de csak az, ágyék részen pedig nyom a nyereg. Ahogy olvasgattam, ez valószínű a nyereg hibája lehet. Állítani már nem nagyon tudok rajta semmilyen irányban, szerintem nagyjából a helyén van. Teljesen vízszintes, hátrébb tolni, és emelni se igazán tudok már rajta (max még egy fél centit sztem).
Decás szivacsos alsógatyám van.
Melyik lehet az az árszint, és melyik gyártók azok, ahol érdemes lehet nézelődni? Illetve érdemes gél töltésest keresni? Nem teljesítmény orienált, max 2-3 órás tekerések vannak jelenleg, de azért őszre nem lenne rossz ilyen fél napos balatoni gurulásokat kibírni. Fitness bicón ülök, és nem nagyok nádszál (csak mert láttam 1-2 nyeregnél kiírva, hogy max 100 kg terhelésre).

Just a simple Lineman...

(#280011) MPowerPH válasza fulton (#279987) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert neked van opcio, mert felulsz a vonatra, ha nagy a szel. En meg arra sem tudnek, mert ezen a vonalon csak atomvonat jar.

Don't Tread On Me

(#280012) Ixion77 válasza A Zéé (#280010) üzenetére


Ixion77
őstag

Én mikor tavaly keresgéltem, ezeket találtam a leginkább figyelemre méltónak:

SDG Bel Air V3.0 Lux-Alloy
WTB Volt
WTB Koda
SQlab 611 Ergowave Active S-Tube
Tioga Spyder Outland
Decathlon Kerékpárnyereg 60° LD

Viszont ha most vennék újat, akkor az Aliexpresszről próbálnék ki egy 3D nyomtatott nyerget.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#280013) lsebestyen válasza Ixion77 (#280012) üzenetére


lsebestyen
addikt

(#280014) Ixion77 válasza lsebestyen (#280013) üzenetére


Ixion77
őstag

Olvastam sokszor a vi linkes problémátokat, de nem szóltam bele, mert nekem semmi gondom velük. Nekem angolul nyílik meg minden ilyen link.
Az érdekes az, hogy régen nekem is össze-vissza váltogatta a nyelvet az Ali, de aztán kb. 1-2 éve megszűnt a jelenség. A gond az, hogy nem tudom hogy mikor, és mitől szűnt meg. Ezért is nem osztottam az észt róla itt a fórumon. Lehet, hogy köze van VPS használathoz, vagy cookie-k törléséhez.

Mindenesetre most megcsináltam ami a hsz-edben van, így most épp nem rakta oda a vi aldomaint a keresésemkor a címbe. De a vi domainesek is ugyanúgy angolul jelennek meg továbbra is.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#280015) lsebestyen válasza Ixion77 (#280014) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nincs hozzá köze, csupán annyi az oka, hogy elvétve, különböző piacterek oldalain jelenik meg vietnámiul, ott viszont felettébb zavaró. De ha már olvastad is, akkor igazán megtehetnél annyit, hogy visszaállítod és annyival kevésbé terjed... :R

[ Szerkesztve ]

(#280016) dom1n0 válasza Ringman (#279975) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Jól néz ki ez a full fekete, majd mesélj milyen vele csapatni.
Ezek milyen/mekkora gumik?

(#280017) Mezga Aladár válasza Lacerta (#280002) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Látom a topik kocka feeling-je megfertőzött. :)
Hogy legyen egy kis változatosság ezért ajánlom figyelmedbe a Merida CROSSWAY sorozatot.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#280018) A Zéé válasza Ixion77 (#280012) üzenetére


A Zéé
addikt

Köszi!
Megnézem ezeket is.
Én most így gyors keresgélés alapján ezeket találtam érdekesnek:
Selle Italia Stray Flow (ennek most elég jó az ára)
Selle San Marco Sportive Fit zselés
Selle San Marco Gound open Fit
Merida Expert SL

Just a simple Lineman...

(#280019) Ringman válasza dom1n0 (#280016) üzenetére


Ringman
nagyúr

conti race king protection, papíron 2,2"-os, emlékeim szerint picit kisebb.

talán hétvégén kijutok vmi földútra, de addig azért száradhatna

---

frissített költségvetés, ami fáj picit :)
8bar monstercross:

(most más nyereg van rajta, nyeregcsövet lehet kicserélem a nuroadban lévőre, de kb azonos lesz a végső ár)
alkatrészeket is kellett venni, de az máshoz is jó lesz, nem számolom :)

#280001 Wombath
köszi!

(#280020) fulton válasza MPowerPH (#280011) üzenetére


fulton
addikt

Igen ilyen szempontbó szerencsés a helyzet, van két pályám, amit abszolválhatok vonattal ha baj van. Volt már olyan, defektet kaptam -8 fokban, kezem csontá fagyott, nem bírtam felpumpálni a kereket mire felszenvedtem a felnire...szó szerint nem éreztem semmit a kezemmel... így minimális nyomással elgurultam az állomásra, és go home. Illetve mikor olyan szél van ami szó szerint viharos 30km/h feletti, és jó a szél irány, időm és kedvem is van, akkor vonat és haza hátszéllel de tolva neki rendesen. Olyan is volt már hogy kör pályán mentem, mikor mihez van kedv :)
On:
Ma voltam az egyik pályámon, ez egy szolid 47 km táv. Ezen a pályán egy nyári időben értem el eddigi legjobb körátlagom - maxon mentem, a végén alig maradt erőm. Tisztán emlékszem szélcsendes napsütéses nap, 25 fok és jó formában.

Ma mentem a Cube-val szintén egyet ezen a pályámon, télhez képest szélcsendes nap, ám csak 7-8 fok és téli ruházat... most ilyen lett.

Előzetesen egy óvatos 1-1.5km/h jósoltam gyorsulásra, ami szerintem nyáron (inkább csak az 1km/h) meg is lehet azonos pulzuson nézve, De, ha figyelembe veszem hogy a tél miatt most a szívnek eleve "fűteni is kell"....sürübb levegő, ruházat...stb stb akkor a gyorsulás mellett, egy óvatos 2 - (talán)2.5km/h nagyobb átlag is összejöhet ide, mivel nagyobb pulzus átlagot tudok elérni a Cube-val mint eddig, menne a 16X pulzus is, szemben a csepelnél a 157bpm (átlagpulzus) - ami nagyon nyél volt - az is csak egyszer jött össze.
A watt értéket nem kell nézni, mert az csak összevissza becslés..

[ Szerkesztve ]

(#280021) Ringman válasza fulton (#280020) üzenetére


Ringman
nagyúr

Illetve mikor olyan szél van ami szó szerint viharos 30km/h feletti

az nem vihar :)

(#280022) fulton válasza Ringman (#280021) üzenetére


fulton
addikt

jó szubjektív, azért 30km/h szél felett nem sok kedvem van télen 20-30 km-en keresztül pofaszélben menni. Más egy kis rövid 20-25 km kör pálya, azt bevállalom fele-fele, de többet nem, vagy akkor hátszelesen pálya és még élvezem is :) .
Télen pofa szélben eleve átfúj mint az állat, átfagysz, lábad kezed mindened...semmit nem hallasz, erőlködsz, már minden kényelmetlen lesz a bicón stb stb..nem buli nekem. És oda erősebb ruha is kéne.

[ Szerkesztve ]

(#280023) MPowerPH válasza fulton (#280020) üzenetére


MPowerPH
félisten

En ezt a max pulzust kerekpar fuggvenyeben nem ertem. :N
A pulzusmerom a regi 26" Scott -ommal is 192-ot mutatott, meg a Jeffsy -vel is 193 volt, ugyan azon az emelkedon. Ekkor levegot nem kaptam, a labam meg birta volna.
Aztan csak azert csokkent ugyan ez, mert edzettebbe valtam, akkor megallt 186 -on, mert a labizmom nem birta a tempot, nem a keringesem volt a gyenge lancszem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#280024) ReFleXx válasza lsebestyen (#279969) üzenetére


ReFleXx
addikt

Ezeken a szeles napokon nem csoda ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#280025) rin33 válasza MPowerPH (#280023) üzenetére


rin33
senior tag

Nalam pl a 160-se eri el akermennyire ,,nyomom”.. a sok futas mellekhatasa hogy mindig az izom lesz a szuk keresztmetszet. Nem vagyunk egyformak… Stravan vannak akik 180 feletti atlagpulzussal tekernek, tolem ez nagyon tavol all :D

(#280026) Fall-N válasza Ringman (#279954) üzenetére


Fall-N
veterán

Én még szarakodok a régi tárcsákkal, fékerő az van már, de a tárcsák itt látszik, hogy nem elég jók. Az Ashima és Extend rotorok az MT200-hoz teljesen jók voltak, de az új fékek jóval erősebben harapnak, amihez kevesek. Remélem még holnap megjönnek az új tárcsák. Ha össze kopik fék az új tárcsákkal, akkor viszont állítanom kell a fékkaron, mert érzésre a fogási pont elég hosszú. De majd elválik, hogy lehet adagolni.

(#280027) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Országútira minek tubeless, mi?


Bár a kamera pont nem oda fókuszált, de azért látszik a tüske, amit természetesen már a harmadik utamon, az új bringával a 100 km-t sem elérve megtaláltam :O Még éppen a futófelületet találta el amúgy. De tudtam ám, hogy ez lesz. Mégis elfelejtettem pumpát vinni, vagy éppen az itthon, a szekrényben csücsülő tömlős tejet és CO2 pumpát. Szerencsémre egy furgonos önként segített, elvitt egy kerékpáros ponthoz (nem volt amúgy messze), ahol volt pumpa. Belsőragasztó matricát szerencsére vittem.

Nem kísértve a sorsot inkább megfordultam, és hazamentem. Menet közben éreztem, hogy mintha ütne a kerék. Hát ja, nem ugrott a helyére a külső. Itthon felpumpáltam 7 bárra, akkor sem. Leeresztettem, be a kádba, szappanos víz, így 8 bárnál a helyére pattant. Remek előjelek tubeless szereléshez :D

parandroid: én pont ugyanazzal a bringával tartottam a tempót veletek, szóval csak egy jó külső kell rá a dögnehéz gyári helyett. A 3x meg ugyan nem kellene, de a 2x igen, másik hátsó sorral.

Hasaggymeg: s a szomorú az egészben, hogy a Cube-ok még mindig egész jó ár/érték arányt képviselnek.

Lacerta: a fékekkel semmi bajom, szerintem teljesen jók. Váltás is remek. Amúgy meg kerekeket vettem hozzá, de így is megállt 550 ezerben. Legalábbis ez a része :DDD

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#280028) parandroid válasza Dark Archon (#280027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"én pont ugyanazzal a bringával tartottam a tempót veletek"

Maradjunk annyiban, hogy egyikünk sem volt csúcsformában. Jester, és Lívia meg rendesek voltak, és megvártak mindenkitakinek elkelt volna a mezén a rokkant lógó. De azért akárhogyan nézem, az eléggé pedelec-tempó volt, amit mentünk.

Idén hozod a 'rendes' biciklit, és megnézzük, mi a különbség. Vallast meg elküldjük shortcutra, mint előtte évben. ;]

Azt a Schwalbe G One-t meg hajítsd ki, nejem is második használatnál egy üvegszilánkos defektet kapott vele a Roadlite-tal. Nekem az elmúlt 3 évben 1 defektem volt országútin, még az első bicajomon lévő Schwalbe Lugano miatt, ami kb a legalja szint. Utána átálltam Conti GP-re, és azóta semmi. A Lugano meg maradt a görgős bicajon, oda pont jó.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#280029) Hasaggymeg válasza A Zéé (#280010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Biztos a nyeregtől zsibbad? :F

Más...nem sok + rugóutat cipelek. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#280030) Fall-N válasza Lacerta (#280002) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem nagyon kötnék bele. Rendes XT Trekking felszereltség. Nyilván mint mindig a kerekek lehetnek a gyenge pont. A teló is trekking/city levegős. A nevét elírták, mert nincs NXC hanem NCX D Air (ez van nekem is).

(#280031) Hasaggymeg válasza Ringman (#280019) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi az az irdatlan különbség az első és hátsó fék között? :F...meg a tükröt ne számold fel, az a mezőn dagonyázóknak nem alapfelszereltség. :o

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#280032) Dark Archon válasza parandroid (#280028) üzenetére


Dark Archon
addikt

Te aztán meg tudod hozni az ember kedvét a dolgokhoz :DDD

Ezek Schwalbe Pro One-k, azt' az a baj, hogy az asszony már tényleg ki fog nyírni, ha még 2*60€-ért külsőket veszek. Meglátom, milyen lesz tubelessként. De egyébként ez nálam ilyen, mindig én kaptam defektet bármilyen társaságban, munkába menet, esőben, volt, amikor rövid időn belül 3x egymás után.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#280033) MPowerPH válasza rin33 (#280025) üzenetére


MPowerPH
félisten

En azert futassal siman beviszem most is 170 fole, eleg hozza egy 3:40 -es pace 1 km -en keresztul. Ha viszem tovabb a 2. kilometerre, akkor mar 180 folott vagyok. Azt sem a keringesem, sem a labizmom nem birja mar, szoval most vagyok egyensulyban. Tehat akkor revbe ertem. ;]

Don't Tread On Me

(#280034) A Zéé válasza Hasaggymeg (#280029) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem biztos, csak ezekre a tünetekre szinte mindenhol a nyerget mondják.
vallas is azt mondta, hogy lehet azért van, mert rövidebb a jobb lábam egy kicsit.
Az biztos, hogy kb. fél óra után jön elő, és mindig csak a jobb lábfejem. Kiállok a nyeregből, és érzem ahogy megkönnyebbül végig a lábam, és érzem, ahogy a vér tódul lefelé a belső oldalon, és elmúlik a zsibbadás a lábfejemben, szinte azonnal. Visszaülök, és megint jó vagyok egy 10 perc-negyed órára.
Kicsi csigolyacsúszásom van deréktájon, de szerencsére 2-3 éve nem okozott problémát, és bicajozás közben sem éreztem eddig sosem, hogy fáj a derekam.

Just a simple Lineman...

(#280035) vallas válasza A Zéé (#280010) üzenetére


vallas
senior tag

Egy jó kis ergon-t tudok adni próbára ha gondolod... [link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#280036) Fall-N válasza Dark Archon (#280032) üzenetére


Fall-N
veterán

Fú, én régóta nem mondom el, ha fejlesztek, ahogy engem sem érdekel, hogy 5ezer Ft egy alapozó vagy X ezer egy másik kozmetikum vagy hogy 50ezer Ft-ért ment szemöldök tetoválásra.

Sajnos ez a bicikli is egy olyan hobbi, hogy mindig van ami megtetszik az embernek. Nálam most a fék upgrade azért lett leginkább, mert kicsit rövid lett a hátsó fék csöve (szélesebb kormányra váltás átka), így ha már cseréltem akkor legyen jobb, amúgy nem volt bajom az MT200-zal. Nem feltétlenül ilyen erős féket nézegettem (M4100+MT410 és az M6100 amit nézegettem), de ha már jó áron adta az ismerős a féket akkor hülye lettem volna nem ezt választani. :D Sajnos ehhez jött a tárcsa, hogy gyenge az erős fékhez.

Ha megjönnek a tárcsák, akkor tényleg nem lesz mit fejleszteni.

(#280037) vallas válasza parandroid (#280028) üzenetére


vallas
senior tag

Persze persze... majd addigra leadok a fókazsírból.... :DDD :DDD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#280038) szimpláncsak válasza Lacerta (#280002) üzenetére


szimpláncsak
tag

Hamarabb venném ezt. Olcsóbb rockshox paragon teloval. Annál trekking vonalon nincs jobb. Mondjuk neked az agydinamó hátrány a lézeragyúid mellett :DDD

(#280039) szimpláncsak válasza Lacerta (#280002) üzenetére


szimpláncsak
tag

Hamarabb venném ezt. Olcsóbb rockshox paragon teloval. Annál trekking vonalon nincs jobb. Mondjuk neked az agydinamó hátrány a lézeragyúid mellett :DDD

Szerk: Ez mégjobb vétel, mavic kerekekkel, rock shix teloval, csak már merethiányos 48 vagy 52-es.
De az eggyel rosszabb felszereltségű sem rossz. Abban is rock shox teló van, xt váltó, hajtás, deore agyak 850euroért és ebből sok méret is van.

[ Szerkesztve ]

(#280040) vallas


vallas
senior tag

Ma meg jött a GRX 400-s hátsó váltó a Giantre....
Ez volt életem legkönnyebb felszerelése, beállítása, még magam is meglepődtem...
Két határoló beállít, régi bovden visszafűz, és egyből pöpecül végigváltott...
B csavaron tekertem egy kicsit és kész... :Y

majd még kell egy 11/40-s sor, meg egy hosszabb lánc az új sorhoz, de most egyenlőre így marad....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#280041) fulton válasza Hasaggymeg (#279672) üzenetére


fulton
addikt

tárcsa beleér kiállva problémánál:
próbáltam állítani rajta lelazít, ráfog és rosszabb lett. totál beleér. Többször csináltam nem jó. na.. vehetek távtartó lemezt hátha azzal..3-4 szer próbáltam.
Még megpróbálom a duggatyúkat visszanyomni és úgy..
de ha Esetleg még kis trükk lenne amire már rájöttetek beállításával kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#280042) szimpláncsak válasza szimpláncsak (#280038) üzenetére


szimpláncsak
tag

Blog motor megszivatott, bocsi :)

(#280043) vallas válasza fulton (#280041) üzenetére


vallas
senior tag

Próbáld meg hátulról megvilágítani, és úgy beállítani, simán szoktam elsőt kézzel állítani szemre..... és jó szokott lenni, csak óvatosan aprókat szabad húzni a csavarokon, hogy ne húzza el a féktestet....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#280044) Kro válasza vallas (#280035) üzenetére


Kro
tag

Miért cserélted az ergon nyerget? Szemezgettem én is ezzel a tipussal.

(#280045) Ringman válasza Fall-N (#280026) üzenetére


Ringman
nagyúr

ashima tárcsa nálam sem sokat fog valamiért.

#280031 Hasaggymeg

tükör az jó ha van, valahogy el kell jutni a földútra.

bike24-et kérdezd, hogy miért gyak. féktest-árban adták a fék+fékkar csomagot, valami beragadt készlet lehetett. :F

a jobb oldali fvk+fékkar az kb árban van, több helyen is annyi (volt)

(#280046) Fall-N válasza fulton (#280041) üzenetére


Fall-N
veterán

Sokszor azért nehéz beállítani,mert a fékcső elhúzza valamelyik irányba, ahogy meglazítod a csavarokat. Meg olyan is van, hogy nem elég laza a csavar és magát a tárcsát hajlítja el az egyik irányba, így garantáltan súrlódik utána. Ilyenkor én ráfeszítek és behúzom egyenesbe a tárcsát, közben a féknyereg fogja.

Szemre sokszor nem lehet beállítani, mert a legtöbbször nem egyforma sebességel nyomódnak ki a dugattyúk, így az egyik lassabb. Ott a távolság is nagyobb, nem lesz egyforma a két oldalon. Ilyenkor ha szemre húzod be középre, szintén súrolni fog.

Én így szoktam:

- Féktest csavarok lelazítása, de ne lötyögjön túlságosan, azért könnyen mozogjon oldalra.
- Lassan behúzni a féket, így nem görbíti el egyik irányba sem a tárcsát.
- Óvatosan felváltva meghúzni a csavart, de még nem a végleges nyomatékra.
- Megpörgetni a kereket, hogy súrol-e, a igen újra előről.
- Ha jó akkor végleges nyomatékra húzni.

(#280047) fulton válasza vallas (#280043) üzenetére


fulton
addikt

rendben. és mennyire kell ezeket ráhúzni? csak úgy kézzel ahogy adja?

eredményten totál rossz, ahogy nézem picit meg is van hajolva a tárcsa egy helyen. Kell vlami majd amivel ....

[ Szerkesztve ]

(#280048) Fall-N válasza Ringman (#280045) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó átlagos fékekkel az Ashima, de minél erősebb a fék annál jobb minőségű tárcsa kell. Főleg ha félfémes vagy színteres betét van gyárilag.

(#280049) Ringman válasza Dark Archon (#280027) üzenetére


Ringman
nagyúr

Leeresztettem, be a kádba, szappanos víz, így 8 bárnál a helyére pattant. Remek előjelek tubeless szereléshez

az igen!

650b-hez sajnos nem nagyon van választék.

(#280050) lsebestyen válasza fulton (#280041) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem van lemezem, de szerintem egyszer használtam, a másik három alkalommal lelazit-rafog-rahuz segített, egyszer pedig a hatso feknek volt valami kínja (szerintem felni tisztitas kozben megnyomtam…) csak simán kezzel hajlitottam rajta egy minimalisat (mikroszalas torlokendovel persze, hogy ne zsirozzam ossze), azota is jo. Ez 7k km alatt jött össze, de abból kettő alkalom fékbetét csere után. Nekem vagy akkor súrlódik ha szarrá fékezem (pilisben lett egy dh szegmensen 12. helyem a 2800-ból pl :DDD ), vagy ha maxon sprintelek. Ja es ez a gyengébbik tárcsa, gondolom azért deformálódik pár satufék után, majd ha nagyon zavar berendelem a jobbikat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.