Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) priusz válasza JackFeryll (#51696) üzenetére


priusz
aktív tag

Én is full kezdőként, a hétvégi tekerésembe tettem bele a csobánkai emelkedőt. A domb tetején temető van, szerintem ez nem véletlen :DDD
Őszinte leszek, megálltam vagy 3szor azon a 1,3 km-en :)

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#51702) tome0001 válasza Vasinger! (#51688) üzenetére


tome0001
senior tag

csak bizonyos termékkategóriáknál van ez, de több mint fél éve is belefutottam hasonlóba. Másik böngészővel próbálva sem lesz jobb. Próbálj meg írni az adminoknak, jobb ötletem nincs.

(#51703) rétisün válasza Vasinger! (#51688) üzenetére


rétisün
veterán

nem lehet, hogy már egy hirdetésed? nálam akkor szokott ilyent csinálni, ha párhuzamosan a 2. hirdetést akarom feladni. hiába lehetne magánszemélyként 3 kategóriában 1-1 hirdetésed, van amikor összesen egyet enged felrakni.

mondjuk azt nem próbáltam kideríteni, mi számít ott egy kategóriának, de pl. outi témában moundjkuk nyereg mellé nem engedett kormányt is felrakni, pedig (sztem) azért az már elég más....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#51704) Toomy válasza Yodafon (#51679) üzenetére


Toomy
senior tag

Ugorj be ide!

(#51705) -=RelakS=- válasza CR2025 (#51692) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem zavar :)) :R

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#51706) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Korábban valaki ajánlotta a CST All Purpose külsőket. De erről mi a véleményetek? Aszfaltra kellene leginkább, de terepre is szoktam menni néha-néha.

Üdv: Rottweiler89

(#51707) Acef válasza Rottweiler89 (#51706) üzenetére


Acef
addikt

Ez aszfalra nem való mert kopik és nehéz lenne hajtani. Akor inkább a CST All Purpose.

Abból indulj ki, hogy full aszfaltra a slick való.
Aszfaltra és mindenesnek inkább ilyet [link] ilyet vennék [link] persze ez attól függ, hogy nálad mennyire terep a terep :)

[ Szerkesztve ]

(#51708) Rottweiler89 válasza Acef (#51707) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Akkor marad az All Purpose.
Egyébként 80% aszfalt, 20% terep.

Köszöntem szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#51709) EnergyCoke válasza Rottweiler89 (#51708) üzenetére


EnergyCoke
tag

80tpi alatti gumit ne vegyél ha nem hobbid a belsőcsere,foltozás :)

2015-ben amúgy divat lett a 26os mtbok fikázása? Mert mindenhol ezt olvasom: Venne valaki egy viszonylag jó olcsó 26ost erre leoltják 26? Csak 29 esetleg 27,5 . Én mentem már minden kerékmérettel de nem vettem észre hogy irányìthatóbb lenne a saját 26os kerekű 18as vázméretű montimnál pedig 180cm magas vagyok aszfalton meg röhögve hagyok ott minden big montist :D Terepen amiben jó nagyobb kerék hogy könyebben átjutsz az akadályokon.

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#51710) Acef válasza EnergyCoke (#51709) üzenetére


Acef
addikt

Félreértetted volna a hsz-t? (vagy én a tiédet)
Most csak a mintázatról volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#51711) EnergyCoke válasza Acef (#51710) üzenetére


EnergyCoke
tag

Csak tanácsként írtam ........az enter után :D .......meg sírtam pàr sort arról amiket mostanában olvasok:)

[ Szerkesztve ]

Xbox One,Huawei P9 lite 2017

(#51712) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Régi hauser MTB-et 1-2 évig csak városba szeretném használni, ezért le szeretném váltani a terepgumijait. Talán a CITY gumik lennének a legelőnyösebbek ,mert tényleg szinte csak aszfalton fogok tekerni. Mire figyeljek oda, milyen szélességű gumit ajánlatok? (26 colos a kerék)

1
2
3

Melyik a legkedvezőbb, melyiket javasoljátok?
Ez a szelepsapka passzolna rájuk?

(#51713) Valkűr válasza ZTE_luky (#51712) üzenetére


Valkűr
őstag

Inkább valami hasonló..

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#51714) vendingo válasza ZTE_luky (#51712) üzenetére


vendingo
veterán

Conti city ride-ot használok, szerintem nagyon jó gumi. Halk, gyors, lassan kopik, nem csúszkál...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51715) cseter válasza EnergyCoke (#51709) üzenetére


cseter
tag

Csak fikazzak lehet a 29es 27,5 most a divat meg könnyebben atgordul az akadályokon stb.aki olyat vesz egészségére, magam részéről a 170centimmel elég hülyén érezném magam egy 29-esen, a 26 előnye meg mindig a sulyban robbanekonysagban,illetve kisebb mivoltabol az "erosebb"kerekben relylik,szerintem túl nagy dolgot csinálnak ebből a mekkora a kereke a montinak dologból, nincs értelme hisz mind a 3-kerekmeret kapható lesz az örökkévalosagig!(egy amatőr bringas)

[ Szerkesztve ]

(#51716) Acef válasza ZTE_luky (#51712) üzenetére


Acef
addikt

Az első linkeden 28-as volt ...

Városba 1,5 vagy 1,75 szélesség bőven elegendő.
A linkelt CST is O.K. lehet, de inkább itt egy két kedvező árú és jó Conti, pl 26-1,75 47-559 Ride reflektoros Continental kerékpár gumi köpeny [link], használtam, nagyon jó, viszont ez porban/kavicson sodródik!
Esetleg ez [link] jobban bírja a port/kavicsot.
Vékonyabb, jobban gurul [link]

A szelepsapka jó lesz, csak ahhoz autószelepest válassz.

[ Szerkesztve ]

(#51717) Valkűr


Valkűr
őstag

Haaat nem tudom, én 60Tpi gumit nem vennék, de nem vagyunk egyformák... :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#51718) Vasinger! válasza rétisün (#51703) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, most írtam nekik, írták hogy módosítottak valami a beállításon, engedett felrakni kettő hirdetést, aztán megint nem engedett többet. :W

(#51719) ígyvanferi válasza Acef (#51716) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az utolsónál azt írja, hogy 590 mm az átmérője. Azt hittem a 26 inchhez az 559 mm tartozik. Az a 3 centi nem oszt, nem szoroz? Persze ha a 26-os kategóriában van az a Cityride, akkor nyilván passzol a 26-os felnihez.

(#51720) MineFox54 válasza andrisbandi (#51677) üzenetére


MineFox54
őstag

Szerintem jó a méret. De sajnos a csávót letörölték aliról.

(#51721) Acef válasza ígyvanferi (#51719) üzenetére


Acef
addikt

Igen.
Habár csak a 26"-t írta, de valsz az 559 kell neki.

A külső gumi mérete [link]

(#51722) MineFox54 válasza CR2025 (#51682) üzenetére


MineFox54
őstag

Sajna letörölték a csávót. Egyébként ez volt[link]

(#51723) Hasaggymeg válasza JackFeryll (#51696) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Másztam meg vagy 2-3x de nem tűnt olyan vészesnek.Igaz,hogy nem mentem neki kiállva mint állat,mert ha nem emlékszem egy emelkedő hosszára pontosan,akkor általában óvatosan gazdálkodom energiámmal.

(#51715) cseter...Szakik úgy tartják nem valószínű megmarad mind3.A 29"-os biztos,mert bevált az xc versenyeken,de a két kisebb közül valamelyik el fog tűnni,mert szerintük nem költséghatékony 3 méretet fenntartani.Aztán ki tudja? :F Én személy szerint a 27,5"-nak jósolok tiszavirág életet,hisz előnye,vagy éppen hátránya a kisebb társával szemben elenyésző,így létjogosultsága megkérdőjelezhető.

ZTE_Lucky...a második kettő ugyanaz a gumi.Nejem régi kerékpárján olyan volt.Kemény,fapados,jól gördül,nehezen lyukad,nem igazán kopik,elég jól tapad és bele lehet nyomni vagy 4,5 bar-t.

EnergyCoke..."aszfalton meg röhögve hagyok ott minden big montist"...de csak mert még nem találkoztunk! ;] Amúgy első sorban láb kell a bringázáshoz,nem puccos kerékpár.A nagyobb kerékkel sem igazán javítasz 1-3km/h-nál többet az átlagodon.(Sógorom mesélte,hogy anno mikor még versenyszerűen nyomta egy Marosvásárhelytől keletre található dombon (Vácmány,~6% és ~3km) edzésen,bolyozva is alig tudtak lerázni egy tanyabringás székely csávót.Az edző azonnal fel is figyelt rá,majd valami segítője lett egy kevésbé magyar hangzású névvel megáldott országos bajnoknak. Ha a neve is klappol,még sokra vitte volna.)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51724) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Szereztem 1000 ftért egy Csepel Ranger fully vázát. Azt akarom kérdezni, hogy mekkora villanyak kell bele, illetve mekkora rugóúttal rendelkező villa kell bele hogy ne csessze szét a geot?

(#51725) MineFox54 válasza MineFox54 (#51724) üzenetére


MineFox54
őstag

szerk idő lejárt:

Ha mondjuk 1 colos kell bele, akkor mindegy hogy meneteset veszek vagy aheadeset? természetesen olyan fejcsapágyat is vennék.

(#51726) Cathfaern válasza EnergyCoke (#51709) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugye azt tudjátok, hogy minél nagyobb a tpi, annál könnyebben kapsz defektet? :)
A magas tpi nem sűrűbb szövést, csak vékonyabb szálakat jelent, ezért lesz több szál inchenként (ugye thread per inch). Viszont a vékonyabb szálak kevesebb gumit is eredményeznek. Alacsony tpi-nél pedig pont fordítva. Cserébe a magas tpi-s könnyebb, és jobban gurul (kisebb a gördülési ellenállása). (lásd: [link], esetleg: [link])

(#51727) Napfénysüti válasza Cathfaern (#51726) üzenetére

Lekopogom de még nem kaptam defektet a 330 tpi-s Contival pedig az azért már igencsak nagy érték. :)

Més que un club!

(#51728) Hasaggymeg válasza Cathfaern (#51726) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem,nem tudjuk...nem néztem utána,így a hozzászólásokból hamis képet alkottam erről. :K Thenx fór di ájópening pouszt. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51729) Valkűr válasza Hasaggymeg (#51728) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt én is forditva tudtam...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#51730) TayRol válasza Toomy (#51704) üzenetére


TayRol
veterán

ide bárki csatlakozhat? én még csak nem rég regisztráltam a Strava-ra...

(#51731) zoli03 válasza Hasaggymeg (#51723) üzenetére


zoli03
őstag

Miért tűnne el a 27,5"? Már lassan évek óta az szerepel minden gyártó kínálatában a 26" helyett (ha a tényleg MTB-nek nevezhető bicikliket nézzük).

(#51732) bandus


bandus
veterán

egy jó kis cikk, ami foglalkozik a pulzuszónákkal edzés közben, hátha érdekel mást is: [link]

hozzá meg egy kalkulátor, ami tud ezek alapján is számolni: [link]

én így kicsit módosítottam a pulzuszónáimon, eddig ugyan azok voltak bringához is beállítva, mint ami futáshoz, ami azért nem feltétlenül helyes.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51733) Napfénysüti válasza zoli03 (#51731) üzenetére

Sőt nagyonis úgy tűnik hogy a 26 fog eltűnni és a 27,5 marad. 26-ost lassan már csak belépő szinten kínálnak a komolyabb gyártók.

Més que un club!

(#51734) Hasaggymeg válasza zoli03 (#51731) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A DH-ban nem lesz soha 26-osnál nagyobb,a többihez meg jó a 29.Gondolom...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51735) cseter válasza Napfénysüti (#51733) üzenetére


cseter
tag

"Sőt nagyonis úgy tűnik hogy a 26 fog eltűnni"erre kíváncsi leszek, hisz még mindig keresett kategória nem versenyző szegmensben,de ha így lesz legfeljebb igazad volt

(#51736) szatocs válasza Cathfaern (#51726) üzenetére


szatocs
őstag

Én is máshogy gondoltam eddig, emiatt pl: 240-es Continental X-King Protection

=== Szatocs ===

(#51737) MineFox54 válasza MineFox54 (#51725) üzenetére


MineFox54
őstag

up mindkettőre

(#51738) zoli03 válasza Hasaggymeg (#51734) üzenetére


zoli03
őstag

Te utánanézel annak, amiről írsz? Az új DH gépek többsége 27,5", lassan már csak pár gyártó kínál 26"-ost a 27,5" mellett.

(#51739) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik átlátszó burkolatú hátsó villogó az olcsóbbak között?
Csak ezt találtam, de ez oldalra nem ad fényt, így csak akkor választom ezt, ha nincs más.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#51740) Napfénysüti válasza cseter (#51735) üzenetére

Belépő szinten keresett de ha megnézed a felsőbb szegmensben forgalmazott kerékpárokat ott már nagyon kifutóban van a 26-os méret.
Mondjuk teljesen eltűnni szerintem se fog mert mindig lesz igény 100-200k alatti kerékpárokra és ott még jó darabig maradhat ez a kerékméret.

Més que un club!

(#51741) imyourfriend válasza priusz (#51701) üzenetére


imyourfriend
őstag

Tegnap Telkiből begurultam a városligethez, körözve Budapesten egyet. Budakeszin ahogy megyek János-hegy felé az egy kellemes rész de ment nagytányéron. Lefelé megfogtam vagy két buszt, másnaposan 85 km jött össze úgy, hogy a probike-ban meg kellett igazíttassam a stucnit mert kilazult. Mondjuk ezen a környéken nincsenek számottevő emelkedők ahogy nézem. Felénk Ausztria keleti részén megkérdezik az embertől az emelkedők hogy milyen kondiban van. ;]

(#51742) Cathfaern válasza szatocs (#51736) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A kettő nem üti egymást. Attól, hogy ez 240 tpi-s, még felszerelhették plusz defektvédelmi dolgokkal (pl. adhatnak hozzá defektvédő folyadékot), illetve más összetételű gumival, stb. Szóval nyilván nem igaz az, hogy bármilyen 80 tpi-s kerék defektállóbb, mint egy 120-as. De ha tpi-t leszámítva minden más paraméter megegyezik, akkor viszont már igaz.

(#51743) szatocs válasza Cathfaern (#51742) üzenetére


szatocs
őstag

Most egyébként ilyet használok: Rapid Rob

Vártam is a defekteket rengetek üvegen áthajtás után, de 1500km alatt nem jött még. 65% aszfalton, 35% erdőben használat után.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#51744) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Tigerteam
vendingo
Acef
Hasaggymeg

Köszi mindenkinek a választ, mindenképp 2-3 ezerért max 4ezerért vennék gumit, mert maga a bicikli is 20 éves és nem túl komoly, merev villás, meg mindene már hullik szét.

Akkor kérdés hogy a Conti vagy a CST C1446 TRACER CITY CLASSIC legyen.
Hasaggymeg: tudtom hogy ugyan az, de az egyikhez jár belső is. a belsőt 500 forintért adják hozzá pluszba, az mennyire jó belső, megéri-e mert belsőm van.

(#51745) Yodafon válasza Toomy (#51704) üzenetére


Yodafon
senior tag

Thx eddig nem is láttam a válaszod de mostmár látom :D Be is ugrottam :)

I'm gangsta!

(#51746) Hasaggymeg válasza zoli03 (#51738) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igazad van,DH messze áll tőlem és mivel a képekből nem lehet megkülönböztetni a két kisebb méretet ezt benéztem. :( Nem olyan rég valami szaklapban olvastam egy cikket erről,és abban még az volt,hogy valamelyik,valszeg. a 27,5-ös el fog tűnni,mert drága a gyáraknak 3 méretet is gyártani. Picit úgy érzem a trend felülírta a racionalitást,mert tényleg nincs nagy különbség a 26 és 27,5 között,így inkább marketing fogás mint evolúció. Ezt gondolom pl. a leftyről is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51747) priusz válasza imyourfriend (#51741) üzenetére


priusz
aktív tag

Nem vagyok egy kifejezetten hegyimenő alkat (192cm/92Kg), és a kondim sem az igazi, így én megszenvedem a kisebb dombokat is. Amikor először feltekertem a Citadellához majdnem megállt a szívem :DDD
Szóval van hova fejlődni.
Másnaposan nem tekerek mert olyankor szétszakad a fejem.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#51748) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok! Több kérdéssel fordulnék hozzátok egyszerre. Pesten tanulok és beszereznék valami jó kis fully-t, amivel tudok csapatni a János-hegyen meg edzeni erdei ösvényeken. Használtan 150 ezret szánok rá, hát nincs túl nagy választék, de azért találtam kettő tetszetős darabot: 1 2 Az Univega tetszik nagyon, csak félek, hogy a 100mm rugóút kevés lenne ahhoz, hogy bátran szórakozzak az ösvényeken, ha úgy tartja kedvem :)) (Egyébként 180 cm és 78kg vagyok)

Kíváncsi vagyok, ti mit szóltok a két bringához meg mit ajánlanátok.

Másik kérdésem meg, hogy vannak-e itt olyan tagok, akik a János-hegy felé edzenek vagy a XI. kerületből indulnak XC edzésre? Ősszel és tavasszal csatlakoznék, ha lesz hozzá megfelelő bringám is.

(#51749) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Például itt is arról filózik,hogy a 27,5"-el kvázi a sötét lóra teszel mert új,kiforratlan dolog és később vagy lesz vagy nem,vagy itt a két kisebb méret közötti elhanyagolható különbségekről ír,melyek mellett olyan hangosan kardoskodnak olyanok akik nem is hasonlították össze őket.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51750) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#51746) üzenetére

Pedig a Lefty villákat marhára dícsérik hogy mennyire finoman mozognak. Én se gondoltam volna de mindenhol jókat hallok erről az 1 vállas megoldásról.

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.