Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143001) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani treckking férfi bicajt 80-100.e ft magassàgig?
Esetleg boltot ahol nézni lehetne.

(#143002) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Nem akarom megtéveszteni a bicóm leendő vásárlóját ezért kérdeznék.

Első teleszkóp légrugós, télen a nagyon hidegben olyan -12, -13 Celsiusnál hidegebben koppanásig el szokta engedni a levegőt, ez most természetes jelenség? Anyag összehúzódás miatt kiszökik a levegő vagy rossz a teleszkóp?

Köszönöm!

Vagy senki nem tapasztalta mert csak Én vagyok ilyen őrült hogy ilyen hidegben használom a bicót... :))

[ Szerkesztve ]

(#143003) Hasaggymeg válasza Somatom (#142999) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is csak nézem őket és ámulok....elszabadult a villanyőrület. :DDD

(#143002) Monya78...nem normális.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#143004) acsati válasza Napfénysüti (#142997) üzenetére


acsati
aktív tag

Igen-igen móri vagyok, innen indítom a távjaimat. :)

(#142996) ZolkoW: nálam az esetek nagy százalékában természetesen mindig akkor jön autó/teherautó/traktor mikor lehetne száguldani a lejtőn... :D

(#143005) Wombath válasza Somatom (#142999) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Na azokkal az idióták a járdákon meg pl a Margitszigeten az ösvényeken is imádnak száguldozni. Csodálom, hogy még nem öltek meg egy kisgyereket sem. Nem vagyok egy őrmester típus, de a beerbike-ok mellett ezeket büntetném még szénné, hogy kicsit elgondolkozzanak a normális együttélés szabályairól.

(#143006) samujózsi válasza Somatom (#142999) üzenetére


samujózsi
tag

Gördeszka vagy épp gyalogos mennyivel jobb ugyanott? ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#143007) Somatom válasza Hasaggymeg (#143003) üzenetére


Somatom
veterán

Azzal még nem lenne bajom, hiszen tulképp én is OFF topik vagyok itt. :) De, ezek az izék túl nagyok, túl szélesek az ottani bicikliúthoz. Tegnap viszont új élményben volt részem. Tekerem a szokásos 25-30 -as tempómat, amikor észreveszem, hogy egy outi nyomul a hátsómon. Udvariasan lehúzódok, de csak nem akar előzni. Akkor esett le, hogy felvezető lettem. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143008) Fall-N válasza Somatom (#143007) üzenetére


Fall-N
veterán

Maximum félig OFF.

Annyiból jobbak ezek az elektromos vackok, mert legalább nem mindenki autóval megy el még WC-re is. Aki nem tud közlekedni és idióta az bármit vezet vagy hajt, ugyanúgy ön- és közveszélyes lehet. Meg a "Parkinson kóros" kezű (értsd: direkt túráztatják a szar robogójukat este) hülyegyerekek is inkább, ezzel járjanak ennek legalább nincs hangja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#143009) Somatom válasza Fall-N (#143008) üzenetére


Somatom
veterán

Ebben teljesen igazad van. Amióta megvan ez a bringa, azóta fáj, amikor autóba kell ülnöm. Mondjuk, én eddig sem sokat autóztam itthon. Évente minimum 80 ezret autózok muszájból, úgyhogy a szabadidőmben már nem hiányzik. Ami az idiótákat illeti, vezeklésnek fogom fel és igyekszem nagyon toleránsnak lenni. Úgysem tudnak olyan felelőtlen elmebetegek lenni, mint amilyenek anno mi voltunk. Nulla volt az, aki nem tudott 12 perc alatt végigmenni a jánoshegyi szerpentinen (akkor még lehetett ott autóval, motorral is menni). Vagy, éjszakai időmérő az északi összekötő hídon. 120Km/h fölött már nagyon szűk az a gyalogos járda. Szóval, csak mosolygok, amikor erolleressel találkozom a bringaúton.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143010) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

40.000ft körül van valami ajánlott teleszkóp? Debrecenben a Nagyerdőben, és környékén tekeregni. Vagy nézzek valami használt Rock Shox-ot? 26"-os méretben keresnék.

1.4 T-jet M32

(#143011) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Azt hogy lehetne elérni, hogy az első váltóm használja mind a három lánckereket? :DD

Ha a nagy és a közepes lánckerék elérhető, úgy kell rárugdosni a kicsire. Ha a kicsi és a közepes elérhető, a nagyra kell felrugdosni. Mindkét esetben a problémás fokozatban a lánc hozzádörzsölődik a váltóhoz (váltókanálhoz?)
A véghelyzet állító csavarok úgy ki vannak tekerve, hogy attól félek, elhagyom :))
Hajtómű: Deore 3x9-speed FC-M590 44/32/22
Váltó: Deore Front Derailleur FD-M590 Top Swing
Váltókar: Alivio 3x9-speed Rapidfire SL-M4000

Lehet, hogy nem volt jó ötlet Alivio-t Deore-val keverni?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143012) bringasisti válasza Fall-N (#143008) üzenetére


bringasisti
őstag

Ma nekem keresztbe indult el egy fickó mert éppen azzal volt elfoglalva hogy a selfie jól legyen megkomponálva.

BENEFON DELTA--------N8

(#143013) jjeahh válasza erik365 (#143010) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használtban már lehet kapnál ennyiért jobb levegőst is, újan szerintem max ilyesmi rugóst kapsz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143014) Wmwinters01 válasza bringasisti (#143012) üzenetére


Wmwinters01
tag

Ennél csak a random kisgyerekek jobbak... pedig már direkt előre lassítok mikor látok egyet...

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#143015) erik365 válasza jjeahh (#143013) üzenetére


erik365
aktív tag

Erre a felhasználásra te melyiket ajánlanád?

1.4 T-jet M32

(#143016) sz_abika válasza -=RelakS=- (#143011) üzenetére


sz_abika
addikt

Ezzel és is szenvedek, de mivel öregkorára a terelőm nem szereti már ezt, így alapvetően én közepes/nagy tányérra van beállítva a rendszerem, ha meg elfogy a kraft a Pilisben, akkor meg leszállok és leváltok manuálisan.95%ban a nagyok kellenek, emiatt én nem fogok venni egy új rendszert hogy használhassam mind a hármat.

PSN: xszabikax

(#143017) jjeahh válasza erik365 (#143015) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Terepre? Xc montira? Nem tudom mi használpiacon a kínálat, de egy Recon Gold, Recon RL-t ha ki tudnál fogni, azzal már el lehet lenni. Bár kérdés 26-os montira érdemes-e manapság ennyit költeni? Ha úgy érzed igen, akkor hajrá... esetleg a 30-as Rockshox-ból egy levegős verziót. Most milyen teló van benne?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143018) ivana válasza -=RelakS=- (#143011) üzenetére


ivana
Ármester

Nincs elcseszve a láncvonalad véletlen? Ellenőrizd, hogy a megfelelő helyen vannak-e a spacerek.

Esetleg egy 10 sebi lánc is segíthet a dolgon, mert az keskenyebb.

(#143019) -=RelakS=- válasza sz_abika (#143016) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És ivana:

Közben nálam meglett a megoldás.
How to Adjust a Front Derailleur

A váltóm kb úgy állt, mint ahogy 1:46-nál mutatja, emiatt aztán középső állásban úgy nézett ki, hogy a kanál alján akár a nagy keréken is mehetne a lánc. Értelemszerűen innentől kezdve a kanál teteje hiába mozdult a kis lánckerék fölé, az alja még a középső felett volt.
Beállítottam párhuzamosra, vált, mint a kisangyal. :C

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143020) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#143011) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Neked van 20 fog különbséged (22-44),a váltód meg tud 18 fogat.

(#143014) Wmwinters01...helyes! :K

(#143016) sz_abika...leszállsz váltani?!...az komoly! :D

(#143021) ivana...Értem.Egy tipp volt,a váltásnál én nem feszegetném a 6árokat,jobb a békesség,vagyis mindent arra használni amire azt optimalizálták,másképp 10 sebi fölött és terhelés alatt már kényes a rendszer minden eltérésre.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#143021) ivana válasza -=RelakS=- (#143019) üzenetére


ivana
Ármester

Sorry, azt adottnak vettem, hogy az alap beállítás jó, de akkor nem, nyilván ha nincs a helyén a váltó akkor kritikán aluli lesz a váltás teljesítmény.

Hasagymeg: ez nagyon ritkán okoz gondot.

[ Szerkesztve ]

(#143022) erik365 válasza jjeahh (#143017) üzenetére


erik365
aktív tag

Jelenleg egy Suntour XCM van benne, nem tervezek a 26"-tól feljebb menni, nekem az évi pár tekerésemre megfelel, csak keresnék egy jó telót. Terep-város lenne vegyesen a használat, lehet veszek akkor bele egy új Rock Shox 30 Silvert, a mostanitól biztosan előrébb leszek vele.
Aprón láttam egy Rock Shox J3-at az nagyon felejtős?

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#143023) flash- válasza tomic (#143001) üzenetére


flash-
veterán

szia!

felszereltség alapján Kross Evado 2.0 (hátul már altus a váltó egyel jobb, meg talán a suntour picit jobb lehet mint a prowheel? nem tudom milyen minőségű a hajtókarjuk..

vagy kicsit teszel hozzá, és akkor csepel woodlands, ezen már 63-as a villa, csepel hajtómű(ehhez kicsit több a bizalmam, csepel minőség,meg ez már tárcsafékes, igaz mechanikus, de azzal is el lehet lenni szerintem, csak állítólag szervizigényesebb)

esetleg 115 ezerért ez ami már shimano hajtóműves,24 sebességes (én ebbe jobban bíznék)
[Dema Porto 5]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#143024) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#143020) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csakhogy nekem ez van (3 éve még ez futott ezen a néven), ennek meg 22 fog az átfogása. Ez lesz hozzá a manual szerintem.
Frankó, hogy ugyanazon a néven több váltó is van :D

ivana
Ezt eddig még csak a bringaboltban piszkálták, ahol felrakták, és én is feltételeztem, hogy jó munkát végeztek :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143025) f4lcon válasza flash- (#143023) üzenetére


f4lcon
őstag

ezen a "csepel minőség"-en azért felnevettem :) az a logózott hajtókar egy Lasco kb Prowheel kategória, ha nem lentebb.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#143026) jjeahh válasza erik365 (#143022) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A J3 nem tudom milyen, de elég régi lehet már. Arra figyelj, hogy 100mm legyen, mint a mostani telód és a nyaka is kompatibilis legyen a vázzal... meg a kerékaggyal szintén, gondolom gyorszáras agyad van. A 30-ból levegőst vegyél, de lehet, hogy használtan ennyiért már kapsz Recon-t is. Egy rugós 30-assal nem lennél sokkal előrébb, max könnyebb lenne valamivel és tartósabb, mint az XCM.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143027) flash- válasza f4lcon (#143025) üzenetére


flash-
veterán

akkor sorry, ezt nem tudtam ,akkor maradjunk a shimano-nál :B
bár nem tudom a tourney milyen szintet képvisel hajtókarnál, az én trekkingemen FC-M 171 van, túl van 7000km-en és még tökéletes, pedig 110kilósan is téptem tele csomaggal..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#143028) erik365 válasza jjeahh (#143026) üzenetére


erik365
aktív tag

Köszönöm a segítséged, a j3 valóban nem mai gyerek már.
Akkor vadászok valami levegős 30-ast, vagy Recont.

1.4 T-jet M32

(#143029) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#143024) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Shimano oldalát meg felrúgnám. Milyen már, hogy rákeresek egy alkatrészre, és a dokumentációnak csak az első oldalát kínálja fel? :O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#143030) ivana válasza f4lcon (#143025) üzenetére


ivana
Ármester

A prowheel gyárt teljesen normális hajtókarokat is, a shimano meg pl. gyárt kukába való szemetet (kb. minden ma kapható négyszög hajtásuk).

(#143027) flash- tourney milyen szintet képvisel hajtókarnál kb. az 2000Ft-os kínai szintet. Szvsz a hajtókar az a cserélhető tányérnál kezdődik. A néhány évvel ezelőtti négyszög acera is nagyon retek, kb. nulla anyagminőséggel.

(#143001) tomic Ebben az árkategóriában egyértelműen az RR540 ajánlott, trekkingnek is.

(#143031) 6030D válasza jjeahh (#142981) üzenetére


6030D
Ármester

330-on beállítasz egy zónát, és ha átlépi, csippan egyet. Gondolom a 310 is ilyen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#143032) jjeahh válasza 6030D (#143031) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143033) tomic


tomic
addikt

Köszi mindkettőtöknek.
Sajna ezek picit drágábbak mint amire számítottam.
80-nagyon max 100 lenne a felső határ amit szánnék rá. Ide tudtok ajánlani valamit?
Ritkán,szinte csak hétvégén használnám. Meg tartok a lopástól is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#143034) ivana válasza tomic (#143033) üzenetére


ivana
Ármester

Vegyél egy vintage montit 30-ért. Bőven kielégíti az igényeidet, olcsó és olcsón fenntartható.

(#143035) tomic válasza ivana (#143034) üzenetére


tomic
addikt

Ezt kihagynám. Az arany középutat keresném. ;)
Nagyfater 28"-as bringáját ha akarnám használhatnám de nem.

[ Szerkesztve ]

(#143036) ivana válasza tomic (#143035) üzenetére


ivana
Ármester

Pedig minőségben kb. cromo monti > "nagyfater 28-as bringája" > bármi újonnan 100 alatt :)

(#143037) bringasisti válasza tomic (#143035) üzenetére


bringasisti
őstag

Én adtam el egy gépet régebben nevetséges áron. Szerintem is jobb lehetőség mint egy Tesó bringa újonnan

BENEFON DELTA--------N8

(#143038) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Nézitek, a BKXC-s srác milyen versenyen teker most? Elég durva, én nem biztos végigmennék XC-vel azokon a nyomvonalakon :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#143039) tomic válasza ivana (#143036) üzenetére


tomic
addikt

Hát...nagyfater bringáját szerintem az indultak még kategöriába sorolnám. Na de mindegy.
Értem a lényeget.
RR540-est sajna már nem találok sehol. Kifutott termék.
Más alternatíva helyette?

(#143040) Motion_Blur válasza tomic (#143039) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is így indutam hogy trekking 100, max 150k.

Most ott tartok egy csomó utánaolvasás után hogy a legolcsóbb amit megvennék az 220k :DDD :(

Amin nincs is mit csodálkozni, 15+ éve volt egy új monti 30-40e Ft. Szóval irreális elvárás hogy 100k-ért minőségi bicót kapj.

Országútit is nézegetek amúgy.... annak meg itt van az alja: [link]

Drága persze. De ha azt nézzük hogy egy okostelefon ára, és ez 20 év múlva is jó lesz még ha rendesen karban van tartva..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#143041) varsam válasza jjeahh (#143038) üzenetére


varsam
őstag

Jaja, jó kis versenynek néz ki, kell hozzá kraft az biztos. Ahogy látom a szervezés is elég komoly. Ilyen táska, olyan táska, transzfer, sátor, kaja, fürdő minden van. Nem egy mezei verseny az tuti

(#143042) tomic válasza Motion_Blur (#143040) üzenetére


tomic
addikt

Igen ezt értem és valahol igazad is van. De valahol meg kell szabni azt a bizonyos határt.Hiába tehetem meg.
Telefont sem veszek 100.e-ért mert felesleges pénzkidobásnak tartom.De másoknak meg státusz szimbólum.
Nyílván egy alap,elfogadható minőséget azért mindenből megkeresem. Most úgy néz ki,hogy egy bicajnál ez 100-120.e ft.

(#143043) samujózsi


samujózsi
tag

Ma megvolt 20km... csak gyalog :C
De úgy a 7. kilométer környékén megint rosszul lettem, ugyanúgy, mint tegnap, biciklivel... :(

Árpád hídon megint sűrűn anyáztam a (déli) járdán közlekedő biciklisek miatt. Már kezdtem csodálkozni, hogy a túloldalon egy darab gyalogos sincs, de a pesti oldalra érve csak megjelent kettő.

Sétálok a Róbert Károly körúton... ott ugye van egy külön kerékpárút a járda mellett. A Honvéd "kórház" magasságában köztem és a kerékpárúton közlekedő biciklis közt átsurrant egy elektromos meghajtású DH biciklinek látszó tárgy, kis híján fellökve engem és ment tovább, végig a járdán, gondosan kerülve a kerékpárutat.
Szidtam a jó édesanyukáját a kedves biciklisnek.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#143044) Csokicsibesz válasza varsam (#143041) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Az a durva, hogy nem is olyan vészes az ára. A 8 napos verseny 1500 EUR, amiben benne van a szállás, kaja, transzfer, verseny felügyelet stb. Ha ezt leosztod napi szintre, akkor nagyon kedvező ár. Főleg, hogy mindez Kanadában van.
Ők már feltöltötték az egész versenyt [link], szerintem érdemes megnézni mert elég komolyan tolják.

(#143045) Picabia válasza Hasaggymeg (#142992) üzenetére


Picabia
csendes tag

Azokkal a sárnehéz bringákkal, meg a kötelező ügyfélszolgálat látogatásokkal nem csoda.
A donkey republic sokkal használhatóbb, ha megbocsátod nekik, hogy a közösségi infrastruktúrán élősködnek.

[ Szerkesztve ]

(#143046) Hasaggymeg válasza samujózsi (#143043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha még tart ez a meleg lehet én is megszeretem a lejtőzést a mászás helyett. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#143047) samujózsi válasza Hasaggymeg (#143046) üzenetére


samujózsi
tag

Én ma elgondolkodtam, hogy kopoltyút növesztek... ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#143048) Toobee válasza Hasaggymeg (#143046) üzenetére


Toobee
veterán

29 évesen is éreztem ma, hogy nem oké az időjárás. Ne csodálkozzatok, ha nem megy úgy a gép.

https://barbieripnk.hu/

(#143049) cdl válasza Hasaggymeg (#143046) üzenetére


cdl
senior tag

Nem keltek elég korán:)
Ma is fél héttől fél kilencig tekertem csodás időben.

(#143050) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Milyen melegről beszéltek? Én ma 19 fokban tekertem, holnap reggel valszeg még hidegebb lesz ;]

cdl: ja vagy úgy, gondolom meló miatt nincs idő reggel tekerni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.