Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#194001) Géjza válasza parandroid (#193975) üzenetére


Géjza
őstag

Köszi a tippeket, leírásokat.

Voltunk lányzóval bicikliméret próbán. Ezalapján minimum 26-ost kap (24-es kiesett), de XS-es 27.5-es sem okozott neki gondot (tökig leengedett nyereggel). Most 26-os 15-ös vázzal lenne ideális neki, de kis vázas nagyobb kerekű is ok volt. 27.5-essel már sok évig kihúzná, gondolom. Vagy itt már az XS-es váz lesz majd egyszer kevés? Bár a nyerget brutál mód fel lehet húzni.

Ebben a két kategóriában túrkálgatok, nézelődök, 24-esek kiestek.

(#194002) Hasaggymeg válasza MZsoltee (#193999) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó kérdés, nekem ez most elég, többet nem is akarnék... de ez én vagyok, ugyebár.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#194003) zsocy válasza Géjza (#194001) üzenetére


zsocy
őstag

Lehet picit te is kevered ezt a kerékméret dolgot. A 26-27.5-29 azok kerékméretek. Ugyanúgy tekerhet egy 26-os kerekű bringát egy törpe vagy egy kosaras is, ha megfelelő neki a váz mérete.
Szóval nagyjából mindegy mekkora a kerék, ha elég alacsony a váz a gyerkőcnek.

(#194004) CragON válasza zsocy (#194003) üzenetére


CragON
aktív tag

Szerintem gyerek esetében ez nem teljesen igaz. Egy kis váz nagy kerékkel nem a legkomfortosabb egy gyereknek mégha tudja hajtani is, de nincs elég rutin.

(#194005) Géjza válasza zsocy (#194003) üzenetére


Géjza
őstag

Te pl. melyiket vennéd a 8 éves gyerekednek, aki még sokat fog nőni: 26-os kerekű bringát nagyobb vázzal vagy 27.5-es kerekűt kisebb vázzal? Mindkettőről lábujjhegyen leér a lába, mindkettőt tudja használni, elvileg valóban mindegy lenne most. De 3-4-5 év múlva is mindegy lesz? Melyik lesz az időtállóbb befektetés? Vagy ugyanott lesz mindkettő pár év múlva, mert mindkettőt ki fogja nőni és akkor kell majd váltani (megint és méret miatt talán utoljára) nagyobb kerékre és vázra?

(#194006) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Köszönöm a válaszokat, ez megnyugtató. A specialied fuse-nál láttam, hogy állítható a láncvilla hossz 27,5/29-eshez, azt hittem ez a szükséges feltétele a cserének.
Apropó konkurencia, jut eszetekbe alternatíva hasonló geo/felszereltséggel az 1000€-s határig?

(#194007) Somatom válasza laskr99 (#193998) üzenetére


Somatom
veterán

Fully -ból síkon legfeljebb egy S-Pedelec -kel fogsz 55 -öt menni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#194008) parandroid válasza Géjza (#194005) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mekkora az a gyerek nyolcévesen? :Y Jó, az enyémek kicsik, a kisebbik 15 évesen épphogy 150 centi fölött a van, neki a 27,5 XS méret lenne az általánosan jó. Kerékméretekről pont a múlt héten volt hosszabb beszélgetés, felnőtt kerékpárból 26-ost már semmiképpen, meghaladott szabvány, a 27,5 van helyette, az is szinte ugyanakkora (nincs akkora különbség, mint amit a szám sugall, hülye kerekített incses méretezés). Ha nem sportszer lesz, hanem csak hobbikerékpár, bizonytalanabb felhasználónak, akkor jobb is a 27,5, mint a 29. Némelyik gyártónak van 2XS mérete is, de ez tényleg attól függ, mekkora a gyerek. Amúgy ne csak azt nézd, hogy leér-e a lába, hanem hogy rendesen, stabilan eléri-e a kormányt, a távolabbi végét akkor is, ha kanyarodik (ezeknél a 700+ kormányoknál lehetnek gondok).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#194009) Hasaggymeg válasza Blackhole13 (#194006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Melyikről is van pontosan szó, mert link még nem volt...vagy én lemaradtam róla. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#194010) velizare válasza laskr99 (#193993) üzenetére


velizare
nagyúr

sík terepen, szint és szél nélkül? semennyire. tekersz, ahogy jólesik, aztán megérkezel.

@peterkeT: az én 10,5 évesem 155. 42es cipőt hord. ;) bicajból 26os dekásmontit hozott a nyuszi neki s-es vázzal. néztük az xs-t is, de amikor felült az s-re, azt mondta, hogy ez kényelmesebb neki.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#194011) szuszinho válasza Géjza (#194005) üzenetére


szuszinho
őstag

Pár év múlva, a jelenleg megfelelő méretű váz kicsi lesz. Most venni nagyobb vázat, hogy később jó legyen meg miért lenne Neki jó? Most szenvedjen, hogy nem kényelmes?

Cipőt is nagyobbat veszel most 3 számmal, hogy 5 év múlva legyen jó?

[ Szerkesztve ]

(#194012) MZsoltee válasza Hasaggymeg (#194002) üzenetére


MZsoltee
veterán

Funkciók tekintetében tuti elég. Csak nem volt dolgom GPS-es komputerrel és nem tudom pl a sebesség változást hogy kezeli, mennyire darabos. Aksi mennyire bírja? Jobb ez lényegesen egy pár érzéssel feljebb?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#194013) Runner_fxr válasza Blackhole13 (#193980) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

27,5 x 2,8-as gépet hajtottam egy ideig, eleinte nagyon bejött, de a tempósabb kanyarokban azért érezhetően nyúlós, kicsit lomha az irányítás. A gond az vele, hogy nagyon alacsony nyomáson tud jól tapadni, így viszont már a nagy buflák gumi tekeredik, nyúlik. Ezt érezni is. Biztos, hogy nem árt hozzá valami betét, pl cush core vagy hasonló. Összeségében nem rossz, mert komfortos, nagy tapadást nyújt (alacsony nyomáson), de a sportos irányításban lehetnek kompromisszumok. Azt is észrevettem, hogy ha 1,3 bar felett volt, azonnal ment el a tapadás, szóval terepen tényleg érdemes alacsonyan tartani. A mostani gépen elöl 29 x 2,5 van és hátul 27,5 x 2,6. Nekem ez a párosítás sokkal jobban tetszik. Precízebb az irányítás. Az új maxxis assegai-ból a legpuhább keverék van elöl (max grip), még nem sikerült zavarba hozni, megcsúsztatni. Elöl a nagy kerék érezhetően jobban átmegy mindenen, ugyanakkor irányítani is jobb mint a nagy cula 2,8-ast.

[ Szerkesztve ]

(#194014) ZolkoW válasza CragON (#193987) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem tudom, de sosem ez a szűk keresztmetszet (illetve fordított esetben talán, amikor pluszos vázba kerül 29es kerék), hanem a szélesség. A 2.8-as Rocket Ron mellett alul 1 centi körüli hely marad, felül érdekes módon kevesebb, csak 7 mm körül. A Vitusom vázába (az papír szerint 27.5x2.8-ig fogadott gumit) a 29-esből csak 2.1 körüli fért el, de az "igazi" pluszos vázakba a 3.0"-s ducik bele szoktak férni.
Én úgy voltam a 2.6-osokkal, hogy jó-jó, de ez még csak megmutatta, hogy lehetne ez még jobb is..

A statisztika kedvéért a 11 éves lányom 158 centi most (nem számít kiemelkedően magasnak), 37-38-as a lába, és 2 éve vettem neki egy pici méretű 26-os bringát.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#194015) jjeahh válasza ZolkoW (#194014) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Annyira szeretnék kipróbálni egy ducibb gumis hardtailt és nincs ahol :D . 2.6" nekem nagyon tetszett, de dögnehéz tank endurón próbáltam, 29-esben, ami nekem már túlságosan malomkerék. 29er-hez úgy érzem max 2.4" szélességet viselnék el. 27.5x2.6" nagyon király lehet és 730g körül vannak a könnyebbek, ami még nem vészes :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#194016) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Kicsit OFF ,de aki küldött JÓFOGÁSON HÁZTÓL-HÁZIGGAL kerékpárt, ott hogyan csomagolta be? Doboz nélkül is elvitték? Sokan küldenek ott így, de nem túl készségesek a válasz tekintetében. Köszönöm! :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#194017) Mezga Aladár válasza MZsoltee (#193992) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#194018) MZsoltee válasza Mezga Aladár (#194017) üzenetére


MZsoltee
veterán

Oh köszönöm! Ezeknek a párosításával nem kell küzdeni? Felrakom és működik?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#194019) Zanik válasza szuszinho (#194011) üzenetére


Zanik
addikt

Pontosan! Ha a gyerek akkorát nő, hogy eleve a vázméret kicsi lesz, akkor tök mindegy hogy most 26"-esból vesz S-est vagy 27.5"-esből XS-t.
Egy bizonyos testmagasság növekedést át lehet hidalni a nyereg meg a kormány magasság állításával, de ha sokat nő a gyerek, akkor nincs mese, nagyobb vázméret kell, így kerékpárt kell cserélni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#194020) Scale válasza Scale (#193944) üzenetére


Scale
őstag

Erre még mindig várom az ötleteket :)

(#194021) arcitec válasza Scale (#194020) üzenetére


arcitec
addikt

Ez most komoly? :U [Gyakorikerdesek.hu]
Bocsi az iróniáért, de semmi különös, ha van slag nagyon gyenge nyomáson (épp hogy folyjon), kímélős shampon is létezik pl autó azzal szépen áttörölve, majd lemosva és kész is.
Itt is a lényeg,hogy ne legyen nagy nyomás,mert az beviszi a vízet a csapágyakhoz.
A láncot meg lánctisztítóval (google). Nem kell extrém dolgokra gondolni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#194022) Hasaggymeg válasza MZsoltee (#194012) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon kényelmes, hogy felpattintod és kész, ha meg pulzust, vagy csapásszámot akarsz az is ott van benne csak perifériák kellenek. Ami a sebességet illeti ha neked fontos minden másodpercben a pontos sebesség akkor ne ilyen vásárolj mert ez pontos sebességet inkább utólag számol mintsem valós időben mér...legalábbis kerékagy szenzor nélkül. Ha minden tekerés után rátöltesz nem nagyon lehet lemeríteni, nekem elketyeg 6-7 órát míg lemegy egy vonal a háromból.

Scale...én először slaggal, ujjammal előállított kis nyomással levizezem alaposan és hagyom pár percet ázni, utána meleg mosogatószeres vízzel és autómosó kefével átsikálom, aztán ugyancsak azzal meleg mosogatószeres vízzel de egy másik, mosogató kefével megsikálom külön a váltót, sort, láncot, tányérokat és ezt is hagyom pár percet ázni, végül meg újra slaggal lemosom az egészet. Lerázogatom a vizet majd egy mikrószálas törlővel picit áttörlöm a vázat, villát, telót, nyerget és kormányt ne száradjon vízcseppekkel, aztán kiteszem a napra száradni a hajtást, váltást mielőtt ezeket újra (ezúttal saját piszkos rongyaival) törlöm/kenem/törlöm a becsúszókkal együtt. Kisebb mosásnál csak hideg vizet kap slagból mielőtt törlöm/kenem/törlöm a váltást és hajtást. Még rövidebb mikor csak a hajtás/váltás kap vizet és törlöm/kenem/törlöm, vagy esetleg még vizet sem kap, és végül a legrövidebb mikor csak a láncot egyedül törlöm/kenem/törlöm.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#194023) Mezga Aladár válasza MZsoltee (#194018) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Emlékeim szerint nincs gond. Nekem is tört el a jeladó, vettem az alkatrészt és azóta is az van a téli bringán.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#194024) velizare válasza Géjza (#194005) üzenetére


velizare
nagyúr

ez majd annak lesz jó befektetés, aki majd tőled megveszi 2-5 év múlva a mostani ár feléért az orbeát. ő már nem fog rajta sokat bukni.
ha sokat nő, akkor ki fogja nőni az s-es vázat is. de a bicajt egybe cseréled, legalábbis ritka ebben az árkategóriában, hogy valaki nekiáll, és kiszerel mindent a vázból, hogy azután berakja egy nagyobba.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#194025) Zanik válasza Scale (#193944) üzenetére


Zanik
addikt

Nincs gond a slaggal. A szórófejet finom permetre állítva először lemosom, aztán vödörbe langyos víz némi mosogatószerrel (de lehet venni dedikált tisztítószereket is akár). Vázhoz nagyobb szivacsot vagy puhább sörtéjű kefét tudsz használni. Hajtóműhöz, váltókhoz, fogaskeréksorhoz vannak a keményebb detailing kefék (vagy fogsz egy régi fogkefét). A láncot általában szivaccsal (nem azzal amivel a vázat) vagy tépett ronggyal (kidobásra ítélt pólókat felvagdosni tök jó erre) tisztítom meg. Ha nagyon koszos a lánc, akkor lehet speciális zsírtalanítót felvinni, meg ilyen láncmosókat is használni.
Szerintem nincs tökéletes módszer, mindenki úgy tisztítja ahogy neki tetszik. De YouTube is tele van hasznos videókkal: [link]

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#194026) Géjza válasza parandroid (#194008) üzenetére


Géjza
őstag

Korához képest magas (8 évesen 143cm, belső lábhossza 65cm).

Köszi a kormányos tippet is, erre is figyelünk majd.

(#194027) jjeahh válasza Zanik (#194025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"A láncot általában szivaccsal (nem azzal amivel a vázat) vagy tépett ronggyal (kidobásra ítélt pólókat felvagdosni tök jó erre) tisztítom meg. Ha nagyon koszos a lánc, akkor lehet speciális zsírtalanítót felvinni, meg ilyen láncmosókat is használni."

Ha waxozik az ember, ezeket el lehet felejteni :D . Ugyanazzal a kefével szoktam végigmenni a hajtáson, amivel a fehér (!) vázon és nem keni össze. Láncot külön mosni meg... csak újan szoktam, hogy ne legyen olajas. A fogaskoszorút mondjuk minden új láncnál leveszem és megtakarítom, de azt sem lenne muszáj.
Amúgy én arra egy ideje külön figyelek, hogy ne veressem vízzel telibe egyik csapágyat sem, a múltkor meglepődtem, hogy nem csak a magasnyomásúval lehet tönkretenni őket, a kézi permetezővel is beázott az egyik :N .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#194028) flash- válasza laskr99 (#193993) üzenetére


flash-
veterán

ezt így nehéz megmondani, elmondásod alapján eléggé rossz állapotban lehet az a kerékpár,ami azért meghatározza a sebességet, de ha 4km után baromi nehéz volt tekerni akkor szinte biztos hogy nehéz áttételen tekertél, jóval könnyebb fokozaton kellene tekerni, úgy a lábod sem fog elfáradni,de ha zsibbad is akkor szerintem még beállítva sincs jól a te méretedhez..(esetleg tényleg annyira borzalmas állapotban van a bringa..egy szerelőhöz elvinném..)
nem tudom milyen egyébként az edzsettséged,extrém esetektől eltekintve 10-20km-t 15-20as átlaggal lazán kellene venni egy átlagembernek ha nincsennek eü gondjai..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#194029) Géjza válasza szuszinho (#194011) üzenetére


Géjza
őstag

Bicajból nem veszek évente többet is, mint cipőből.

Ha mondjuk egy fél évet kompromisszumosan kellene lehúznia a nagyobb vázon/keréken, de cserébe +2 évig jó lenne a bicaj a másikhoz képest, akkor nem kérdés, hogy inkább a nagyobbat venném, mégha jelenleg egy picit kényelmetlen is lenne neki. Megtúrom még a részletes adait, méreteit a vázaknak (nem csak a nyeregcsőhosszt), hogy a 26-osból az S-es váz az kb ugyanakkora-e, mint 27.5-esből az XS-es (pl fejcsőhossz, tengelytáv hogy alakul a két esetben).

Köszi mindenkinek a tanácsokat, nagyjából irányba álltam. Igazából a vázméretet kell jól megválasztani (15"-os vagy 38-as lenne ideális neki), nem a kerékméretet (26-27.5 között tényleg nem volt nagy difi a tegnapi próbán sem). Bár pár centit emel a nagyobb kerék ugyanannál a vázméretnél. 42cm-es vázra is felült tegnap 27.5-es kerékkel, arról már nem ért le a lába. 26-osról lehet leért volna szintén 42-es vázméretnél, csak ilyen bringa éppen nem volt a boltban.

(#194030) jjeahh válasza flash- (#194028) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem sem mindíg megy a 20km még 10-es átlaggal sem :( ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#194031) Géjza válasza velizare (#194024) üzenetére


Géjza
őstag

Jó eséllyel a húga kapja meg majd 3 év múlva, ha már valóban kinövi ezt a tesója (ő is addigra növi ki várhatóan a 20"-ast, jelenleg 14-est hajt). Ha meg nem növi ki, akkor a kicsi is kaphat majd egy 26/27.5 körülit (majd meglátjuk ő mekkora lesz akkortájt és mekkora váz lenne neki akkor jó, ő is magasabb, mint az átlag).

(#194032) Melorin


Melorin
addikt

Az ebike küllőszámolója mennyire megbízhatóan működik?
Bal: 261,6mm Jobb: 263,4mm jött ki. Akkor nekem 16db 262mm és 16db 264mm küllők kellenek? Vastagságra és márkára mi az ajánlott?

(#194033) Hasaggymeg válasza Melorin (#194032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vastagságot így fejből nem vágom de a Sapim és DT a legismertebb minőségi küllőmárkák.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#194034) f4lcon válasza Melorin (#194032) üzenetére


f4lcon
őstag

a Sapim küllő számolója nagyon jól számol, feltételezve, hogy minden adatot helyesen adtál meg

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#194035) szuszinho válasza Géjza (#194029) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem a mennyiségről, hanem a kényelemről, használhatóságról van szó. Mert fél év sem kell, hogy megutálja a biciklit, aztán nem +2 évig, hanem 2 hétig sem ül rá, főleg, ha véletlenül elesik vele...

De biztos van, olyan is, aki több kerékpárt is vesz egy évben. Nem ez a mérvadó.

(#194036) Melorin válasza Hasaggymeg (#194033) üzenetére


Melorin
addikt

Mindig a kapott hosszhoz képest a következő egész számot kell néznem?
261,6-hoz 262 vagy 263 hosszú küllő kell?

(#194037) ivana válasza Melorin (#194032) üzenetére


ivana
Ármester

Én ezt szoktam használni küllő számolásra [link] Csak sapim vagy DT küllő, abból pedig a legolcsóbb bőven elég mindenre.

(#194038) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Meg is vettem a Northwave Tribal szartaposót lábbelit és kb összehasonlíthatatlan egy sima, utcai cipővel.

Mennyivel lesz hatékonyabb a tekerésem, ha hajtást fejlesztek? A szervizes azt mondta (most vittem egy hónapos garis szervízre, 1 hét után...hamar beleszaladt közel 200 km), ha valamivel jobbá akarom tenni akkor a hajtást cseréljem ki inegrált hajtóműre. Ez miért volna nekem jó? Nem kifejezetten komoly a szándékom, csak kíváncsi vagyok...

Még valami: pár hete (is) téma volt a kell-e alsógatya bringás szerelés alá avagy sem... Korábban én is mindig húztam alá, de egy-másfél óra után már mindig fájt a seggem. Na most kilróbáltam "csupaszon" is és tényleg bevált! Szóval +1 az alsógagya nélküli használatra :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#194039) Friczy válasza arcitec (#193971) üzenetére


Friczy
senior tag

16 az a 10 :) bár ha ebből levonjuk a Martonvásáron belüli szakaszt (ahol kerékpársáv van) és Baracskát a gyalog- és kerékpárúttal, akkor lemegy 10-re.

(#194040) velizare válasza Géjza (#194031) üzenetére


velizare
nagyúr

igen, ha már két gyerek is van, akkor már inkább van értelme az újnak. :K

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#194041) Friczy válasza MZsoltee (#193992) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem bejöttek a Sigma mérők, én inkább vennék új jeladót. bike24-en lehet külön is kapni. Persze önmagában nem érdemes onnan venni a szállítási költség miatt, de ha több cuccot rendelsz vagy összeállsz valakivel, akkor eloszlik a költség és megérheti.

(#194042) flash- válasza jjeahh (#194030) üzenetére


flash-
veterán

Pedig a medvés részeken tekersz, lehet felfele is meglenne a 35ös átlag ha macilaci kergetne😀

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#194043) Zanik válasza jjeahh (#194027) üzenetére


Zanik
addikt

Félre ne értsd, én se mosom rendszeresen a láncot, tényleg csak ha nagyon koszos, akkor van létjogosúltsága. Waxolást még nem próbáltam, de erősen foglalkoztat a gondolat.

Rigormortiis igen, bib-et alsó nélkül érdemes, úgy a legkényelmesebb. :K

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#194044) Friczy válasza Hasaggymeg (#194002) üzenetére


Friczy
senior tag

A GPS-ekkel csak az a bajom, hogy túl sűrűn kell tölteni. Van nekem is GPS-em, amit hosszabb menetekre használok, de csak ide-oda szaladgálásokhoz nem tenném fel a bringára, viszont valamilyen visszajelzés csak jól jön a sebességről, meg arról, hogy melyik bringával mennyit mentem. Még az is épp elég, hogy évente cserélek benne elemet, nemhogy naponta töltsem.

(#194045) arcitec válasza Friczy (#194039) üzenetére


arcitec
addikt

OK köszi, már megterveztem az útvonalat Velencéig, be is vittem a Garminba. Amint jobb idő lesz, úgy kb Érdig elsőre le is tesztelem. Ellenben ahogy nézem a Balatonig meg kellene várni a kerékpárutat, mert arra fele szinte csak főutak mennek. :(((

[ Szerkesztve ]

(#194046) Melorin válasza f4lcon (#194034) üzenetére


Melorin
addikt

Ahány kalkulátor annyiféleképp kérik az adatokat. Sajnos nem igazán megy a dolog mert az itt megadott adatok mintha nem lennének elegek a sapim kalkulátorhoz. 530 felnibelső átmérőm van 3mm vastagsággal és 3 keresztfűzéssel.

(#194047) szkink válasza arcitec (#194045) üzenetére


szkink
aktív tag

"Balatonig szinte csak főutak"-at cáfolnám,Szfvárról pl nem is kell menni főúton úgy lejutsz a Balatonhoz :K ;) mondjuk egy monti nem árt :U

(#194048) Blackhole13 válasza Hasaggymeg (#194009) üzenetére


Blackhole13
senior tag

[Roscoe 6].
Csak ez fér bele 1000€-ba. :B

Runner_fxr: Ez nekem abszolút megerősítés, valami hasonlóra vágyom, de ha mégis rosszul gondolom, akkor megfogadom a tanácsodat.

(#194049) CragON válasza Blackhole13 (#194048) üzenetére


CragON
aktív tag

Használtakat nézegettél, vagy csak új jöhet szóba?

(#194050) bszg@ válasza Géjza (#194031) üzenetére


bszg@
tag

Én mindig úgy számoltam (két kislány), hogy az új ár és a használt ár különbségének a fele jut egy gyerekre, így már nem is olyan drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.