Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Runner_fxr válasza Tyler Durden (#16998) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Engem még szerencsére nem vettek elő prizma miatt, eddig se volt, ezután se lesz. Lámpám viszont mindig is volt. Én amit rohadtul idegesítőnek tartok, az, hogy a kerékpározók 99%-a villogtatja az első lámpáját, a f.szért nem lehet azt normálisan használni, folyamatos fénnyel. Ez már már ilyet divat szarság is szerintem, amikor már nagyon felidegesít, bekapcsolom az 1200 lumenes cree ledes lámpámat villogó funkcióra, hogy szokják kicsit az érzést. :) De amúgy mindig folyamatos fényen használom, elvégre azért van a lámpa, hogy lássunk is vele, nem azért, hogy idegesítsük vele a többi közlekedőt.

(#17002) Zola007 válasza Runner_fxr (#17001) üzenetére


Zola007
veterán

Spórolnak az elemmel, mert a dobozra az vót' írva, hogy úgy nem 50, hanem 150 órát megyen'
na ezért villogtat a sok b3rom
én meg azon vagyok fél éve, hogy a fenébe üssem ki a villogó módot a lámpámból

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17003) Tyler Durden válasza Runner_fxr (#17001) üzenetére

Nahh ettől én is agyf@szt kapok. Nálam is mindig normál fényen megy a lámpa és nem villogva. Ráadásul csak erdőben használom a durvább fényerejűt, mert közúton már volt, hogy rámvillogott a szembejövő autó :U
Amúgy sajna még mindig elég sok a kivilágitatlan bringás Budapesten is. Nem értem, hogy gondolja vki az első ill hátsó lámpa nélküli közlekedést..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#17004) Runner_fxr válasza Zola007 (#17002) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Biztos még életükben nem hallottak a tölthető elemekről. :) Én a rendőrök helyébe inkább ezért büntetnék, ez valóban idegesítő és zavaró.

Tyler Durden: Én azt sem értem, hogy mernek egyesek bukósisak nélkül kerékpárra ülni. A nőknek is fontosabb az, hogy néznek ki, mint, hogy esetleg nem loccsan szét a fejük, de a férfiak között is akad szép számmal. Nem tudom, hogy miből gondolják, egyesek azt, hogy városi közlekedéshez nem kell bukósisak. Arról már nem is beszélek, hogy bringás szemüveg, anélkül se ülök kerékpárra, egy orvos ismerősöm is mesélte, hogy nem egy bringást hoztak már kórházba, olyan szemsérüléssel, hogy orvos legyen a talpán az aki azt összerakja. Mondjuk ez inkább erdőbe veszélyes, tüskés bokrok miatt, de mindenképpen jobban érzem magam ha szemüveg van rajtam.

[ Szerkesztve ]

(#17005) csabi94 válasza Zola007 (#17002) üzenetére


csabi94
őstag

Én nem azért használom, mert spórolok, van elemem bőven, sokkal inkább érdekel, hogy tényleg feltűnő legyek, mert egy közepes fényerejű lámpát szürkületben (sötétben nem szoktam tekerni) nehezen vesznek észre ha folyamatos fényű.

(#17006) Runner_fxr válasza csabi94 (#17005) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Rendes lámpát kell venni, az a baj, hogy a kerékpározók többsége olyan "lámpákat" használ, amiket inkább kulcstartónak szokás hordani, hogy megvilágítsd vele a kulcslyukat sötétben, de nem arra való, hogy kerékpáron világíts vele, ne adj isten, az utat is megvilágítsd. Ma már fillérekért lehet szerezni nagyon erős fényű lámpákat.
Most lehet sokan nem értenek velem egyet, de én azt vettem észre, hogy a hegyi kerékpározók, sokkal igényesebbek a kerékpárjukra, felszerelésükre, mint a városban kerékpározók. Nyilván van kivétel, de a többség, pislákoló, agyi lámpákkal, láthatóan, elhanyagolt bringákkal, nyekergő hajtással mennek. És nem feltétlenül pénztelenség miatt, hanem egyszerűen igénytelenek a kerékpárjukra, úgy gondolják, hogy arra minek költeni, amíg szét nem esik alattuk. Felszerelésről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#17007) Tyler Durden válasza Runner_fxr (#17004) üzenetére

Sisak alap. Nekem 2 éve volt 1 komolyabb esésem, nincs sisak nem vagyok itt. Szerencsére már előtte is úgy voltam, hogy ha bringa akkor sisak az must have..
A szemüveg az nekem városban nem jáccik, viszont erdei tekerésnél, ahogy írod is kötelező darab. Nekem nem is a növényzettel gyűlt meg a bajom, hanem néha felkenődtek a lencsére elég impresszív méretű bogarak, amiket fájdalmas lett volna retinával tompítani :D

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#17008) Zola007 válasza csabi94 (#17005) üzenetére


Zola007
veterán

Akkor is illene a többi közlekedőre gondolni.
Egyébként 200-300 lumen fölött kizártnak tartom hogy nehezebben vesznek észre, főleg ha az összes többi tartozék is rajta van a bringán.
Egyébként pedig egy jó minőségű fényvisszaverő mellény, aki azt nem veszi észre, az mondhatni szándékosan akar elgázolni

#17006) Runner_fxr : így van, teljesen jogos
Továbbra is úgy gondolom - még ha sokan meg is köveznek érte mindig mikor felhozom - hogy be kellene vezetni a kerékpáros jogosítványt és kerékpár műszaki vizsgát
Igen, tudom , csóró a magyar.
Azonban ahhoz senkinek sincs joga, hogy azért veszélyeztessen mást, mert nincs pénze bringára.
Főleg hogy a leglényegesebb dolgok (lámpa, sisak, jó fék) 15-20e ft-ból megúszhatók, másra bezzeg mindenhol van pénz.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17009) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Még mielőtt bejöttek ezek az új szabályok biciklire, előtte egy évvel asszem volt olyan, hogy este sötétben mentem hazafelé egy eléggé forgalmas helyen, este már nem az, összesen egy hátsó lámpám volt. Elég gyorsan mentem, majd egyszer csak kifordult elém egy parkoló rendőrautó, hát elég nagyot fékeztem, gondolom nem látta, hogy jövök. Szerencsére mindenki ment tovább és nem lett belőle semmi.

(#17010) csabi94 válasza Zola007 (#17008) üzenetére


csabi94
őstag

Én nem több 100 lumenről beszéltem, csak egy mezei hátsó lámpáról....[link]

(#17011) Zola007 válasza csabi94 (#17010) üzenetére


Zola007
veterán

Mi pedig első lámpás villogtatásról, ezek szerint elbeszéltünk egymás mellett.
A hátsó villogó rendben van, az elsőt utáljuk, de nagyon

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17012) Runner_fxr válasza Tyler Durden (#17007) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem egy ilyen szemüvegem van, egyszerűen imádom, az egyik kedvenc kiegészítőm. Szinte észre se veszem, hogy rajtam van, a lencse rendesen kitakarja a szem környékét is, hogy ne menjen be por, a lencse fényre sötétedős változat, hogy bármilyen fényviszonyhoz alkalmazkodjon. Nem kell lencséket cserélgetni, 2 szemüveget magunkkal vinni. Városban is vannak bogarak, por stb. Én mindig hordom ha bringára ülök. Tény, hogy ez nem olcsó szemüveg, de sokáig kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

(#17013) Tyler Durden válasza csabi94 (#17010) üzenetére

Hátsó lámpa az nekem is erős fényű és villogó, nem szeretném, hogy vki ne vegyen észre..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#17014) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#16989) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem a Superior XP947 es jött be nagyon, 27.5 ös. Persze én is elfogadtam volna sok ilyen karbon csodát, nem arról van szó, hanem a "normális" keretek közt, meg a mit várunk a gyártótól című arányokat szemelőt tartva reális álmodozás határain belül.
947 esnél gyenge a gép, ezért a 29 colos linkelem: [link]

Elképesztően jónak tűnnek ezek a vázak, nagyon kis precíz, a 12x142 es átütő miatt meg teljesen feligultam rá. :D
Alu vázakat már nem nagyon szokták fejlesztgetni, mindenki a karbonra van ráállva, a termék palettákban is már hamar megjelennek a karbon vázak, míg a felszereltségük sehol nincs, ezért is tetszettek ezek a bringák.
Na meg ennek az alkatrészeibe is alig lehet belekötni. Xfactor forgalmazta régebben, sajnos velük együtt odaveszett, most a ridebike kezdte el újra.

[ Szerkesztve ]

(#17015) rii válasza Zoli133 (#16996) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Nem is azért kell használni mert jó néz ki. ... "

az egy sportos gépen tényleg gázul néznek ki ezek az alapvetően az olyan "parasztkerékpárra" való kiegészítők, mint az én gépeim

sőt
sok DH-s még lámpát se hajlandó feltenni ... nemhogy küllőprizmát,
ami tiszteletlenség is a többi, kerékpárúton közlekedő kerékpárossal szemben

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17016) rii válasza Tyler Durden (#16995) üzenetére


rii
nagyúr

akkor lehet hogy tényleg olcsón megúsztam az 5.000-es böntetéssel

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17017) Runner_fxr válasza ---Lasali--- (#17014) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igazából nekem sincs semmi bajom az alu vázakkal, egy carbon valóban luxus, meg aztán ha megsérül akkor már soha nem lesz az igazi. Ha ki is javítják, az már nem lesz olyan, egy alu váz egy horpadástól még nyugodtan szalad tovább.

Nálam montiban csak össztelós jöhet szóba, én már nem tudnék merevet használni. Egyrészt a térdem megfájdul tőle, érzem, hogy nem tesz jót, másrészt korlátok közé vagyok szorítva, fékeznem kell ott ahol, amúgy nem szeretnék. :) Persze ha valakinél leginkább az emelkedők számítanak, ott kétségtelenül a merev a leghatékonyabb, bár egy össztelós gép hátsó kereke nehezebben kapar el mint egy merev gépé.

(#17018) Szakbarbár válasza rii (#17015) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ciki - nem ciki én tettem az outimra küllőprizmát és első-hátsó fényvisszaverőt is. A sima taposós pedálon van prizma, az SPD-n nincs, ott a cipőmre van varrva. Egyedül csengőm nincs.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#17019) Zola007 válasza Szakbarbár (#17018) üzenetére


Zola007
veterán

kisméretű első fehér prizmát hol kapni? (mindenhol csak a csavaros van, de hova tegyem, könyörgöm :W
illetve keresnék a mostaninál (Scwalbe) könnyebb belsőt is 26x1.9-be
Melyik amit még szabad megvenni? Maxxist láttam 26x1.75-2.1 méretben 150g gramm körül ( a mostani 200g)
nem vagyok gramm mániás, csak tartalékba kell és 2db-nál már 10deka mínusz.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17020) dqdb válasza Zola007 (#17019) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van a Schwalbénak is könnyebb modellje Extralight (ilyen AV14-et használok) és még annál is könnyebb modellje XXLight néven. Nekem 8500 km alatt 2 defekt jött össze vele aszfalt-terep vegyes felhasználás mellett (abból az egyik olyan volt, hogy a külsőt is szétvágta, szóval nem a belsőn múlott).

kisméretű első fehér prizmát hol kapni? (mindenhol csak a csavaros van, de hova tegyem, könyörgöm
Fényvisszaverő matrica esetleg a kormányra? Szerencsére a KöHÉM rendelet már nem nevesíti prizmaként, csak fényvisszaverőt említ.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17021) Runner_fxr válasza Zola007 (#17008) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezzel egyet értek én is, lenne itt sírás rívás ha ezt bevezetnék. :) Pedig valóban nem lenne rossz.
Itt sokszor tényleg olyan összegekről van szó, amit a legtöbb ember megengedhet magának, elég megnézni hány ember kezében van 100 ezres vagy még drágább telefon, ha arra van pénz akkor a kerékpárra is legyen, vagy ne kerékpározzon, végül is nem muszáj.

(#17022) emre válasza Runner_fxr (#17004) üzenetére


emre
veterán

Még motoroztam kismotorral mikor nem volt kötelező a bukósisak, és nem hinném hogy többen maradtak az aszfalton ez miatt. Ha egyszer a bringán is azzá teszik akkor elásom a kert végében és nem ülök többet a kétkerekűre.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#17023) zoli03 válasza Zola007 (#17019) üzenetére


zoli03
őstag

Rakj rá fényvisszaverő matricát.

(#17024) D.Orion válasza emre (#17022) üzenetére


D.Orion
veterán

Az se mostanában volt(bocsi, de az tényleg évtizedes távlatban mérhető). Továbbá olyan kismotorról beszélsz, mint pl. a Simson S51 és hasonlóak.

(#17025) Zola007 válasza dqdb (#17020) üzenetére


Zola007
veterán

Köszi, megnézem
Prizma ügyben gondoltam rá, de nem akartam azért megvenni egy fél méter szalagot, így is toronyban állnak a fölösleges cuccok nálam :)

Apropó: megjött a Presta adapterből vagy 10db, debrecenieknek ha szükségük van rá, eljöhetnek érte és beszerzési áron (ez kemény 80 ft-ot jelent) vihetik.
Más is jöhet érte ha kell neki, legfeljebb teker egy jót :))

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17026) rii válasza emre (#17022) üzenetére


rii
nagyúr

remélem nem akarják )))-.
ha jól tudom, ausztráliában ezzel hazavágták az eggggggész kerékpáros "kúltúrát"

az emberek akkor inkább nem kerékpároznak

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17027) Szakbarbár válasza Zola007 (#17019) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A fehér küllőprizmát tettem közvetlenül a kerékagyhoz, így elölről is jól látni. Plusz feltettem egy darabot a kukásmellény csíkjából, így 360 fokban visszaveri a fényt. Egyébként matricáznék én is, de az elfogyott.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#17028) csabi94 válasza Zola007 (#17011) üzenetére


csabi94
őstag

:R

(#17029) Runner_fxr válasza emre (#17022) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze a szerencsén is sok múlik, meg aztán sisakkal együtt is meg lehet halni, de szerintem nem annyira megszokhatatlan egy bukó, hogy inkább lemondjunk róla. Motoron sisak nélkül meg aztán... Hát nem tudom milyen kis motorod volt, de nekem is volt kis motorom, egy ilyen. Aki erre sisak nélkül fel mer ülni, annak csak gratulálni tudok.

(#17030) TripleB válasza Zola007 (#16999) üzenetére


TripleB
senior tag

Előbbi. Nincs már rá szükségem.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17031) rii válasza Zola007 (#17011) üzenetére


rii
nagyúr

" .... A hátsó villogó rendben van, az elsőt utáljuk, de nagyon .... "

legjobb mikor tök sötét helyen megy egy ilyen villogó stoboszkóppal a jómadár ...
utána szoktam nézni ... és villog körülötte az egész táj
így lásson valamit :) feladja a leckét a pupillájának :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17032) imyourfriend válasza rii (#17031) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én két cateye HL EL 135-el járom a terepet, hátul egy blackburn világítóberendezés van felszerelve. De volt hogy lekapcsoltam az elsőt, mert a holdvilágot jobban szereti a szemem. És mivel telihold volt ezért kátyút meg mindenfélét észrevettem az alföldi pusztában. :D

(#17033) emre válasza D.Orion (#17024) üzenetére


emre
veterán

Így van ezek tények, és? :)

A sebességhatár ugyan annyi volt mint most, és akkor is volt fék a gépen. Az utak is ilyenek voltak, és a kocsik sem voltak kétszer szélesebbek, viszont nem volt abs, meg a tököm tudja milyen kütyü a gépeken. Bocs, de unom ezt a hisztériát mint a télen is mi volt.

Nem, a védőfelszerelések ellen vagyok, és motoron én is felveszem a bőr cuccot, de ne döntsék már el helyettem mikor mit látok megfelelőnek.

(#17029) Runner_fxr
Nem a sisak hiánya fog megölni, hanem a józan ítélőképesség hiánya. Azt meg sajnos nem adják a jogosítványhoz. Ha meg átmegy rajtad a kamion tök mindegy mi van rajtad.

Nem akarok a nézetemmel vitát generálni, tehát befejeztem.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#17034) imyourfriend válasza emre (#17022) üzenetére


imyourfriend
őstag

Már készítheted is a gödröt a bringának. A bukósisak nem a szabályok miatt hanem saját magad védelme miatt kell. Nem véletlen van benne a szabályban hogy 40km/h óra felett kötelező a hordása napjainkban is, mikor hátszél fúj és tudok menni 40km/h-val huzamosabban akkor megértem hogy miért is kötelező hordani. Nem beszélve dombon lefelé.. Ausztriában a határhoz közel valahol lehet 70-80km/h-val is menni lefelé, szerinted sisak nélkül fejre esve mi történne a fejjel? Jobb nem is beszélni róla. Egyszer sisak nélkül estem egy jókorát 30km/h környékénél, az volt a szerencsém hogy hosszú ujjú ruha volt rajtam (pedig 30° volt odakint vagy még több) és megúsztam kisebb horzsolásokkal.

Emellett ha komolyabb bajom esik sisakban akkor érezhetem úgy hogy megtettem a megfelelő lépéseket a biztonságom érdekében. off.

[ Szerkesztve ]

(#17035) ST05


ST05
őstag

hm a bikemag aprón nem divat a privátozás, irtam vagy 6-8 embernek 1 hét alatt 1 reagált vissza!

(#17036) sanzi89 válasza Zola007 (#17019) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is kerestem már első prizmát, amit rá lehetne tenni a kormányra, de nem találtam. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#17037) Runner_fxr válasza emre (#17033) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Természetesen jogod van hozzá, hogy felülj kerékpárra sisak nélkül, mint ahogy régebben kismotorra is felülhettél, ha emiatt súlyos sérülést szerzel, nem az én dolgom. De ettől ez még nem egy felelős gondolkodás. Vitatkozni ezen én sem szeretnék, nyilván mindenki maga dönti el, hogy mennyit áldoz a saját teste védelmében.

Amit előtte írtál, a hisztériával, havazással kapcsolatban, azzal én is egyetértek, vicc. Egyébként szerintem a facebook betegség miatt van ez is, az a viselkedési stílus átragadt sok ember hétköznapi életébe is, szerintem ez ezért van. Ilyen világot élünk, hogy folyamatosan szenzáció van, mindenki gengszter, mindenki modell.... :)
Ja és mindenki sztár.
Szerintem ebben az országban lassan több a sztár, meg az énekes mint az asztalos, autószerelő, pék stb.

[ Szerkesztve ]

(#17038) Zola007 válasza ST05 (#17035) üzenetére


Zola007
veterán

Dettó ez voltmikor kormányszárat kerestem

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17039) csabi94


csabi94
őstag

Erről valaki véleményt? :) (kompressziós zokni)
[link]

(#17040) elfelejtette válasza Runner_fxr (#17001) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mifelénk is van pár k@cs@g, akinek én is szívesen visszavillognék tök sötétben, hogy "ugye te is élvezed b+"...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#17041) TripleB válasza csabi94 (#17039) üzenetére


TripleB
senior tag

Jó dolog, hosszabb futások és tekerések után szoktam használni.

Ez nagyon jó árban van [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17042) Tyler Durden válasza ST05 (#17035) üzenetére

Én utóljára nyáron üzleteltem ott, de akkor normálisan reagáltak, úgy látszik felhígult a társaság..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#17043) csabi94 válasza TripleB (#17041) üzenetére


csabi94
őstag

Ebike-os rendelésem úgyis lenne, ezért linkeltem direkt az adott márkát. :)
Megvehető kategória? Nagyon csak nem lövök mellé... :B

(#17044) TripleB válasza csabi94 (#17043) üzenetére


TripleB
senior tag

Az Endura jó minőség szerintem. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17045) csabi94 válasza TripleB (#17044) üzenetére


csabi94
őstag

Oké, írtam nekik, remélem hamar meglesz, mert kell. :)
Köszi!

(#17046) anorche1 válasza imyourfriend (#17034) üzenetére


anorche1
őstag

Ha 70-80 km/h -nál esel, tök mind1 hogy van a rajtad sisak vagy sem.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17047) Tyler Durden válasza anorche1 (#17046) üzenetére

50-60 között pereceltem vhol, ott még jóvolt.. Nyílván nem mindíg a direkt ütődést kell nézni, az is lehet, hogy a fejed csúszna a betonon, amit még mindig jobb sisakban tenni, mint anélkül.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#17048) rootkiller válasza anorche1 (#17046) üzenetére


rootkiller
őstag

Agyrázkódás+ eszméletvesztés vs halál. Nem mindegy...

Artengo TR 990 Pro

(#17049) 313313 válasza anorche1 (#17046) üzenetére


313313
addikt

Azért arról se feledkezzünk meg, hogy nyáron egész sokat felfog a sisak a melegből.
Nekem az előző sisakom el volt deformálódva, tetején a védő műanyagot úgy összehúzta a nap, nyilván megúsztam 1-2 jó pár napszúrást :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#17050) raczger válasza emre (#17022) üzenetére


raczger
őstag

Haverom robogóval esett, nagyjából 30-40 km/h-val, nem volt rajta sisak, majdnem ott is maradt örökre. Ha viselt volna bukót, valószínűleg föláll és tovább megy, mert csak a fején sérült meg, viszont így 2-3 hét kóma + 2 hónap kórház.

Ne vegye senki személyes sértésnek, de hülye az, aki nem visel bukót bringázáskor (most a leugrok 500 méterre lévő pékségbe kenyérért című dolgokat ne nevezzük bringázásnak). Pont akkora felelőtlenség, mint aki nem köti be magát az autóban.

Személyes élményeim is vannak, hiába sok-sok év tapasztalat a hátad mögött, ha a másik hibázik az utolsó pillanatban, már tehetetlen vagy. Nyáron Ausztriában egy bringás utolsó pillanatban elém jött (szembe jött), repültem egy jókorát, csak a fülemet horzsoltam meg. Ha nincs rajtam a bukó, akkor szerintem az egész fülemet vissza lehetett volna varrni...

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.