Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) Zola007 válasza tonyrulez (#120999) üzenetére


Zola007
veterán

keress egy épkézláb szerelőt mert ezek nem értenek a kerékpárhoz

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#121002) bringasisti válasza Zola007 (#121001) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem a szakértelemmel van ott gond. A korrekt magatartás hiánya

BENEFON DELTA--------N8

(#121003) Hasaggymeg válasza 6030D (#120994) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és még nem is montis. :U Amúgy elképzelem mikor valaki előveszi színes sisakját,de főleg színes kerékpárját,mert éppen erdőbe készül.Az eltévedt golyó meg általában amúgy is színvak,hisz nem is a célra tart.
Én betiltanám a sportvadászatot,mert bárhogy is csomagolják,nem más mint élvezetből gyilkolás.

hegyimorc...+1,de nem akartam írni,mert míg én is megelégedéssel használom,Endurám nem volt összehasonlítani.

ivana...szerintem is váltó,hacsak...nem hetes láncot használnak tízes soron.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121004) Toobee


Toobee
veterán

Enduro csoportban rakta ki valaki. Pontosan ugyanez történt velem :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#121005) tonyrulez válasza ivana (#121000) üzenetére


tonyrulez
őstag

Banyek, hát nem pont ez a baja? Igaz nem ekkora mértékben, de a váltó második fogaskereke ugyanígy el volt tolódva, nem volt egy szintben. Ezt még mondtam is neki hogy ezzel mi a helyzet, erre az volt a válasz hogy a váltóval nincs semmi baj :W Kíváncsi leszek ma mit sikerül kiderítenie, esetleg ő is ráguglizik, de többet ide nem viszem a bicót.

Hasaggymeg: lánc 8-9-10, sor 8

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#121006) Hasaggymeg válasza Toobee (#121004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hú ez dejó! :C ...hányadik percnél tartasz? :DDD

tonyrulez...tanuld meg a működési alapokat és akkor már nem tud egy rosszindulatú szerelő sem félrevezetni többet. :K

bringásisti...szerintem is,ennyire nem lehet hülye egy szerelő sem. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121007) emiki6


emiki6
veterán

Biciklin mi a helyes testtartás? Nekem az volt a gondolatom mikor láttam, hogy domború háttal kell tekerni, hogy nem fog ez hosszútávon gerincsérvhez vezetni? Gondolom nem, mert akkor már szó lenne erről.
Egyenes háttal nyilván nem lehet, mert akkor a medencét nagyon előre kell forgatni, aminek hatására az ülés a lágy részekre helyezi a nyomást, ez nem jó.
Milyen helyzetben legyen a medence? A hát görbülete hogyan oszoljon el, essen az egész háti gerinc egy ívben?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#121008) trialboj


trialboj
őstag

Még friss : MTB életérzés :))

Ki melyik stádiumban jár, és melyiket ugrotta át? Akinek nem volt bolti, szemét bringája, nem is élt még igazán, v csak nem elég öreg :P

Akinek tetszik a videó hangulata nézzen bele a többi videójukba, van még több bringás, outis, de egyéb sportokról is készíttettek hasonló félig vicces de inkább igaz rövid klippeket.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#121009) Szakbarbár válasza emiki6 (#121007) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem a reumatológusom azt javasolta, hogy kicsit döntsem előre a nyerget így a csípő is előredől és az alsó csigolyáknál nem kapnak akkora terhelést ha egyenesebb a hát. Ez mellé érdemes a hátizmokat is erősíteni.

Forrás

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#121010) Toobee válasza trialboj (#121008) üzenetére


Toobee
veterán

Vótmá' ;]

https://barbieripnk.hu/

(#121011) bringasisti válasza Hasaggymeg (#121006) üzenetére


bringasisti
őstag

Napi szinten ki kell termelnie a munkabérét mert a téli szezonban nem hívják dolgozni, majd esetleg március végén.

BENEFON DELTA--------N8

(#121012) zsocy válasza Toobee (#121010) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem új volt, és nagyon tetszett is! Egy újszülöttnek minden vótmá új :)

Kicsit magamra ismertem, bár én még csak valahol a második stádiumban vagyok, az egyel jobb bringa mint a bolti - állóképesség építősben :D

(#121013) emiki6 válasza Szakbarbár (#121009) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor jól sejtettem!
Azt figyeltem meg, hogy ha előrébb döntöm a medencém, akkor ugye nyom középen a nyereg, erre 2 megoldás van: Szélesebb nyereg és ahogy te is említetted, nyereg előredöntés. A nyereg előredöntés viszont eléggé limitál, mert ha túlságosan előre döntöd, akkor lecsúszol, több teher lesz a lábakon, ami fárasztó tud lenni.
Mikor kísérleteztem a gerinc görbületeivel, akkor ugye rá kellett jöjjek, hogy ha ha itt nem domborítok, akkor ott többet kell, avagy ha a derekam kiegyenesítem, akkor jobban be kell hajlítsam a hátam, ami ugye előrébb dönti a mellkast, ennek következtében a nyak és a fej is lejjebb kerül, szóval nem olyan egyszerű ez... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#121014) trialboj válasza emiki6 (#121007) üzenetére


trialboj
őstag

Az orvosok nem különösebben szeretik a bringázást olyanoknak ajánlani, akiknek gond van/volt a derekukkal. Pontosabban azt javasolják hogy egyenes háttal aszfalton :))Főleg a csapatós, terepbringázás merev géppel, illetve a nagyon előrehajolt outis testtartás amitől elsőnek eltiltanak.
De ha kicsit utána olvasol, és elkezded erősíteni a core izmokat, pár egyszerű gyakorlattal, akkor szerintem ebből nem lesz gond, én is kigyógyultam egy óvatosan pofátlan gerincsérvből. Hardtailem már nem lesz(de csak mert a FS kényelmesebb túrázásra), de tekertem azzal is idén 800+-t, és nem volt gond.

(#121010) Toobee > : )) na ezt nem is csekkoltam, mert nem hittem hogy egy alig 10 órás videó már meg is lett osztva :P

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#121015) emiki6 válasza trialboj (#121014) üzenetére


emiki6
veterán

COREtóber van amúgy, ha érdekel valakit. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#121016) 6030D válasza emiki6 (#121015) üzenetére


6030D
Ármester

Nem látom a leírást. Ez a húzódszkodós, haskerekezős, tgu-s?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121017) 6030D válasza 6030D (#121016) üzenetére


6030D
Ármester

Ja de látom, csak mobilon nem láttam. Én csináltam volna, szeretem az ilyen dolgokat (a 10K swinget is megcsináltam), csak nincs itthon húzódzkodó rúd, meg haskerék, úgy meg nem jó. Ez a kiegészíted amivel akarod meg nem az igazi.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121018) emiki6 válasza 6030D (#121017) üzenetére


emiki6
veterán

Haskerékre alternatíva a kisétálás, a húzódzkodás valóban nehéz rúd nélkül, főleg ha a tgu 6x-szorosát kell megcsinálni. Én ajtókeretbe szorítósat használok, persze utálom, mert a tekerhető részt nem akarom fogni, mivel eltekeredik és kilazul vagy szétfeszíti az ajtókeretet, a nem tekerhető rész meg elég kis átmérőjű, d azért a semminél jobb. Az ajtókeretbe akasztós jobb lehet, bár az nem szétfeszíti a keretet, hanem belepréselődik, de hát valamit valamiért... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#121019) 6030D válasza emiki6 (#121018) üzenetére


6030D
Ármester

Azért megnézném, hogy 6x annyit húzódzkodsz, mint tgu-zol. :D Ugyanannyit kell. A kisétálás szerintem tök hülye gyakorlat, főleg haskerék helyett: ahogy lépkedsz a kezeddel, nem tudod úgy feszíteni a törzsed, mint ha csak gurulsz, és nem az igazi. Sérvesek érzik a különbséget. :)
Az ajtófélfával az a bajom, hogy fel-le szerelni nem fogom, ha otthagyom, akkor meg beverem a fejem. :D Régóta gondolkodom már egy falra rakható kereten, úgyis kell valami a 65 cm-es labdának is, mert egy éve csak itt rugdossuk a nappaliban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121020) emiki6 válasza 6030D (#121019) üzenetére


emiki6
veterán

Zsolt írt az egyik posztba példákat és lehet ott azt írta, hogy 6x annyi ismétlés (ha aznap nincs edzésed) huzi, mint tgu és azzal kevertem. Mondjuk ha megy egy sorozatban 6 huzi, többször, akkor igaz, amit írtam... :D (nekem általában megy), bár már egy ideje kimaradt ez a napi gyakorlat sorozat, mindig van mást csinálni...
Vagy teszel a plafonba 1-1 szemet, amikre gyűrűket akasztasz.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#121021) StLui válasza zsocy (#121012) üzenetére


StLui
veterán

de pár hozzászólással előtt "vótmá" :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#121022) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi mini kör.... szokás szerint kétszer megkergettek a pásztorkutyák :(((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121023) SSJmeszes válasza jjeahh (#121022) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

És még mindig nem szoktál hozzá?!:D

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#121024) troland26 válasza SSJmeszes (#121023) üzenetére


troland26
őstag

Lehet élvezi..azért megy mindig arra. ( egyfajta kihívás)

(#121025) jjeahh válasza troland26 (#121024) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& SSJmeszes: Áh, francot :D . Bármerre megyek mindíg ez van, sőt, a kedvenc helyeimre egyedül már egyáltalán nem járok miattuk, tele van a t***m már velük... :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121026) Hasaggymeg válasza troland26 (#121024) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Medvéhez képest piece of cake. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121027) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Az első 4 kép a legutóbbiról--» Flickr
+ Instagramon is van még pár kép.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#121028) jjeahh válasza SSJmeszes (#121027) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vártam már :D . Szép helyek, megint... videót most nem lőttél?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121029) Zola007 válasza trialboj (#121008) üzenetére


Zola007
veterán

én most 3. stádiumban vagyok azaz volt gagyi és most pedig az első normális, de nem nekem való bolti :)
szóval lassan veszek egy nekem való, normálisat, de hajtani terepen még nem fogom tudni

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#121030) trialboj válasza jjeahh (#121025) üzenetére


trialboj
őstag

Érdekelne hogy a te esetedben ez mit jelent?

Én is találkoztam ma hörögve ugató kutyával, ketten voltak, de amint elmentem a házuk előtt elhallgattak. A legtöbb kutyás szitu is szerencsére csak annyiból állt, hogy közel jöttek és ugattak, de a lábom után még sosem kaptak. Emelkedőn volt hogy 1 percen keresztül is nagyon ideges kutya ugrált jobbról balról, de ő sem támadott meg, mondjuk ott kicsit már neccesebb volt, mert szűk volt az út és megfordulni v leszállni sem lett volna esélyem.
Egyszer fordult elő hogy toltam felfele a bringát, és több pásztorkutya is megjelent hirtelen és körbevettek, ott csak a pásztor füttyentése mentett meg, azóta nem tolom felfele a bringát : ))))

Min változtat az a tény hogy ketten v többen vagytok? Nyilván bátrabb az ember ha nem egyedül van, de érdekelne hogy van-e valami taktikátok ?:P

Más
Az normális, hogy ilyen 21-22 fokos időben mikor rövid ujjúban hazaérek tekerősből, akkor a derekam jó meleg szinte sugárzik kb 1 tenyérnyi szélességben, de pl fölötte v akár alatta is a bőröm már hideg. Köze van ahhoz hogy egyszer dúrván megfázott a derekam, vagy ez mindenkinél így van, és pont ezt próbálja a szervezet kiküszöbölni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#121031) jjeahh válasza trialboj (#121030) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"több pásztorkutya is megjelent hirtelen és körbevettek, ott csak a pásztor füttyentése mentett meg"

Sajnos az ilyen nálunk nagyon gyakori, de még gyakoribb az, amikor a másik dombról meglátnak és elkezdenek szaladni feléd ugatva (általában 9-12 jól megtermett eb), ha nincs lejtő előtted, utol is érnek és habzó szájjal kapnak a lábad után, a pásztor meg le sem sz*rja :O . Ma az történt, hogy próbáltam Hosszúaszó felé tekerni és hiába figyeltem pattanásig feszült idegekkel, hogy valahol van-e nyáj, túl későn vettem észre őket és amire megfordultam, hogy elmeneküljek, a kutyák már szaladtak utánam... így sajnos ma Hosszúaszó kimaradt, de legalább megúsztam szárazon. Aztán gondoltam átgurulok Mindszentre, ami egy másik dombon van, sikeresen át is értem, de visszajönni már nem tudtam ott, mert a pásztor a nyájjal meg a kutyákkal befeküdt a két domb közé a földútra... sajnos ezt a nyájat is túl későn vettem észre és ismét megkergettek a kutyák, ezúttal dombra felfele :U . Muszáj lesz valami petárdákat is beszerezzek, mert valamivel jó lenne elijeszteni őket, ha már nagyon támadnak. Az b*sz fel a legjobban, amikor csak az utolsó percben veszem észre őket és keresztezik az utam, így fordulhatok meg másik útvonalat keresni... ergo odáig hiába tekertem. Aztán jó eséllyel a másik útvonalon is megtámad egy másik falka :DDD .
Ha többen vagyunk, az valamennyire megnyugtat, nem rettegek annyira, no meg van szemtanú, + ha nagy baj van van aki segítsen vagy segítséget hívjon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121032) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Erre valaki?

(#121033) Hasaggymeg válasza trialboj (#121030) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1szerű,ahol zsír van a bőr alatt ott hideg,ahol meg nincs ott meleg.Hazaérek egy -7C-n megtett körről és ha más nem is de a combom forró.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#121034) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek 16 colos montinak lehet 555 centi a felsőcsöve? Nem lehet, hogy nem pontos ez a mérés? Mert nekem anno a 16.5-ös váznak 565 volt a felsőcsöve.

(#121035) 6030D válasza IMIIKE1998 (#121034) üzenetére


6030D
Ármester

Az naggggyon sok! ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121036) ivana válasza IMIIKE1998 (#121034) üzenetére


ivana
Ármester

A colt felejtsük már el a fenébe. A col az tuti nem annyi mint amennyi lenne ha átváltod centibe szóval maradjunk az értelmes colstock aztán fotó méreteknél :DDD

(#121037) IMIIKE1998 válasza ivana (#121036) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Az eladó küldte az adatokat, de mindegy, elmegyek és kipróbálom. :D Ha nem rúgom le durván a kereket, akkor elhozom. Vagy montinál egyátalán nem szabad beleérnie, még a hegyének sem?

(#121038) ivana válasza IMIIKE1998 (#121037) üzenetére


ivana
Ármester

Ha ott van a pedálon a lábad ahol kell akkor kb. lehetetlen, hogy beleérjen az első kerékbe főleg, hogy ha jól emlékszem nem vagy túl magas. Max. gyerek bringánál tudom elképzelni.

(#121039) Zola007 válasza jjeahh (#121031) üzenetére


Zola007
veterán

Egy flakon könnyen üzemeltethető kapszaicin-sprayt mindenképp vegyetek és rögzítsétek fel a kormányra
egy lámpa vagy hasonló tartójába
a permet téged biztos elkerül, mert haladsz a bringával és csak 1 kéz kell a használatához

Olyan helyeken bringáztok, ahol kutya, medve stb. előfordul, én nem kockáztatnék.

Gondolatébresztőnek egy kis cikk és videó:
cikk
videó

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#121040) emiki6 válasza Zola007 (#121039) üzenetére


emiki6
veterán

Szép az a lelaffanó bőr a füle fölött, meg a karjáról lógó mócsing...
Én flasbangre gondoltam még, mint opció. Eldobod, befogod a füled, elfordítod a fejed, a támadó pedig ideiglenesen megsüketül és megvakul. Persze nyilván nem jó, ha kergetnek.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#121041) 6030D


6030D
Ármester

Akciós az 500-as gatya. Nem tudom mi a különbség a Road és az MTB között, a másik is akciós, de egy ezressel drágább.
Akinek nem kell a géles betét, annak jó vétel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121042) Rica


Rica
senior tag

Oszi ruha teszt (minden darab kiarusitasokbol): Tekeres dombnak fel es gurulas le.
1. 12 fok, nem esik, de a parat harapni lehet. Enyhe, nyirkos szel. Felul Nike futo polo £15 (4200), rajta Gore konnyu szeldzseki £32 (11500). Alul dupla terdu Endura belul pelenkas nadrag £40 (14500). Ket ora utan minimalis izzadtsag a mellkason. Nem faztam. Az Endura gatyo szerintem onmagaban is eleg lesz 0-5 fokig alulra.
2. 19 fok, szelcsend, napsutes, erdei arnyekos helyekkel. Felul ugyanaz a Nike polo, rajta egy Adidas futo jersey £25 (9000). Harom es fel ora utan kellett torolkozni felul, de nem faztam, nem volt melegem a bringan. az Adidast meg tesztelem kozepso retegnek ha hidegebb lesz, igy elso erzesre nem szellozik olyan jol.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#121043) emiki6 válasza 6030D (#121041) üzenetére


emiki6
veterán

"Akinek nem kell a géles betét, annak jó vétel."
Jól értem, hogy ehhez jár betét, de nincs belerögzítve, ezért nem kötelező?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#121044) IMIIKE1998 válasza ivana (#121038) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

171 centi vagyok, elvileg a felső határ nekem, remélem lesz. :R

(#121045) jjeahh válasza Zola007 (#121039) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Paprika spray-em már van, ultrahangos kutyariasztóval is próbálkoztam már, sajnos utóbbi a kutyák max 40%-ánál hatékony. A petárda nálunk illegális, így nem tom... de valami kéne amivel elijeszthetem őket. Ha mindíg szerencsém lesz és megúszom szárazon, akkor is marhára idegesítő, hogy semerre nem lehet nyugodtan bringázni-túrázni a környéken, folyton rettegni kell. A medvék meg a másik, de szerencsére azokkal ritkábban fut össze az ember... mondjuk már az utcánkban is járkálnak azok is, idén ősszel háromszor voltak itt, egyet kilőttek, egyek elhajtottak, egy 3 bocsos medvét meg elszállítottak, de sajnos ahogy elnézem ez csak a kezdet... felénk, Csík környékén meg Tusnádfürdőn medveinvázió van :N . Általában ha erdőben tekerek a haverokkal, ordítunk végig, egyedül meg már nem is merek dzsungelesebb helyekre menni. Az üvöltés elsőre viccesnek tűnhet, de itt már megszokott dolog, mindenki ezt csinálja. Ja és valaki kérdezte a múltkor, hogy montira minek csengő, nos ilyenkor nagyon hasznát veszem, az is egy zajforrás :DDD. Csak egy gond van ezzel, hogy a medvét lehet, hogy elijesztem vele, de párszor előfordult, hogy a pásztorkutyák pont az üvöltözés miatt vettek észre és támadtak meg, szal... úgy tűnik valami előbb utóbb kinyír bármit teszek :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#121046) 6030D válasza emiki6 (#121043) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, szivacsbetét van benne, csak valakinek az nem tetszik, ezért írtam. Tömör szivacs betétje van, belevarrva. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#121047) emiki6 válasza 6030D (#121046) üzenetére


emiki6
veterán

Jaaaaa, ok. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#121048) Zola007 válasza jjeahh (#121045) üzenetére


Zola007
veterán

a petárda lassú, akkor már inkább valami mini tűzijáték vagy görögtűz

én mondjuk úgy vagyok vele, hogy inkább a rendőrségen üljek, mint a kórházban
szóval én vinnék magammal bármit, amit csak elbírok :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#121049) Toobee válasza 6030D (#121041) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem van egy ilyen, én szeretem és ajánlom ennyiért.

https://barbieripnk.hu/

(#121050) Hasaggymeg válasza jjeahh (#121045) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"... úgy tűnik valami előbb utóbb kinyír bármit teszek"...erre mondják,hogy az életet nem lehet megúszni élve. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.