Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#205001) rétisün válasza ZolkoW (#204998) üzenetére


rétisün
veterán

ehhez képest a bike24-től múlt szerdán DPD-vel feladott csomagot hétfőn átvettem. van még hová fejlődnie a postának (is)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#205002) lorcsi válasza lorcsi (#204451) üzenetére


lorcsi
veterán

Mutatok nehany kepet a varosi, boltbajarosrol
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
Egy hete hasznalom, jon-megy...teszi a dolgat
25k volt, asszem el leszek vele 10 evet ezzel is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#205003) ivana válasza rétisün (#204997) üzenetére


ivana
Ármester

Milyen cím volt rajta, hogy ennyit utazgatott? :DDD

(#205004) eddie1978 válasza rétisün (#204997) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Azt a durva. Ez komoly. Használd egészséggel! :DD

(#205005) arcitec válasza lorcsi (#205002) üzenetére


arcitec
addikt

Hát azzal a lánccal bizton nem. Ráférne egy tisztítás.. :K

(#205006) rétisün válasza ivana (#205003) üzenetére


rétisün
veterán

ugyanaz, amelyikkel a DPD 5 nap alatt elhozta a másikat.

(#205004) eddie1978: nem fogom, látva a posta töketlenkedését, megrendeltem bike24-ről. ez meg 5 alatt elkelt a marketplace-n. :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#205007) lorcsi válasza arcitec (#205005) üzenetére


lorcsi
veterán

Olajosnak vagy...milyen koszt latsz rajta ?

(#205008) Hasaggymeg válasza lorcsi (#205002) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Huszonötér' ingyen vót! :D [kép] ...biztos ilyenre gondol. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#205009) Toobee válasza Hasaggymeg (#205008) üzenetére


Toobee
veterán

Mer' a dekatlonos biciglikk' szarok :Y Hasaggymeg kedvéért:

https://barbieripnk.hu/

(#205010) Hasaggymeg válasza Toobee (#205009) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...mindig mondom én, hogy láb kell oda nem puccos bicikli.🤭 Amúgy lehet már csak kiállításra jó úgy megviselte a verseny. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#205011) lorcsi válasza Hasaggymeg (#205008) üzenetére


lorcsi
veterán

Ja, h nyúlt...nem hiszem, allitolag szerviz utan van
De azert ranezek egy nyulasmerovel valahol

(#205012) RexpecT


RexpecT
addikt

Bikeinnen hogy működik, ha egy függőben lévő rendelésből eltávolítok valamit, akkor azt az összeget visszatérítik a kártyára, vagy le kell vásárolni?

(#205013) sherlock82 válasza jjeahh (#204973) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ezt alátámasztom.
Balaton partján futós és / vagy biciklizők nagyrésze nem köszönöm.
30 as korosztály főleg lányok kb soha
Idősebbek inkább köszönnek szerintem.
Aki valami nagyon komoly bicajjal van ott még a szemkontaktus is kizárt mèg 0 forgalom mellett is.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#205014) flash- válasza sherlock82 (#205013) üzenetére


flash-
veterán

hát itt a Ceglédi járásban is nagyon változó ki köszön..
Karcsi mindig köszön,Sáska,Sasi sokszor versenycuccban összekuporogva száguld,tőlük mondjuk nem is várom el,intek nekik,szerintem megköszönik csak nem tudják jelezni :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#205015) Hasaggymeg válasza lorcsi (#205011) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Neem teee, nézd meg miJen tiszta. :K

flash... a nők prűdségből nem köszönnek a férfiaknak, annak szerintem elsősorban nem bunkóság az oka. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#205016) bardi válasza Hasaggymeg (#205015) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerintem ez is elég változó, csomószor volt, hogy az erdőben egy párba futottam bele, és a csaj nagy mosollyal köszönt, a srác meg ránézésre megfojtott volna, de azért visszaköszönt :D
Viszont futottam már bele ilyen igazi fapina társaságba, egész messziről láttam már őket, még egymással sem beszéltek, csak sétáltak ilyen igazi búvalbaszott arccal, ránézésre akár otthon is maradhattak volna.

'92 Honda VFR 750

(#205017) bszg@ válasza lorcsi (#205007) üzenetére


bszg@
tag

Szerintem arra gondolt, hogy ha nem ilyen, akkor neki lehet állni takarítani :K

(#205018) eddie1978 válasza bardi (#205016) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Hú ez klasszikus szitu. Ilyen szokott lenni sokszor.

(#205019) bszg@


bszg@
tag

Valaki erre a korábbi kérdésemre:
Azt mondjátok még meg, hogy ha ezeket a csapokra cseppentem, nem fog rozsdásodni a láncszemek oldallapja?

Vasárnapi rendelésem a bike24-től ma délelőtt megérkezett, úgyhogy hétvégén bevetném a motorex wet protectiont.

(#205020) Major Lion válasza sherlock82 (#205013) üzenetére


Major Lion
senior tag

Az én megfigyelésem: országutis országutisnak köszönön meg gravel-esnek mert azt hiszi outis. mtb-s mtb-snek köszön, másnak nem, csajok mindegy mivel vannak, nem köszönnek :D

Volt egy hónap mikor nem volt sisakom, akkor senki se köszönt, azt hitték hétvégi sofőr.

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#205021) Toobee


Toobee
veterán

Retek nembicikli mecsekenduro bena első helyre elég decathlon új gra [link] vel és cx bringákat néztétek már? Mennyiért adnak karbon vázat grx szettet, csak ámulok. Máshol ennyi a csupasz váz vagy több. Biztos szar a váz meg amúgy is szar minden ott, mert 10 éve voltam bent egyszer és az 50e ft-os bringa sörösdobozból készült egy zsugorral én is hozzájárultam aznap este mantra jöhet ;]

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#205022) Ringman válasza Toobee (#205021) üzenetére


Ringman
nagyúr

én raknék hozzá egy "keveset" akkor már: [link]

egy titán váz is kb 1500€ körül kezdődik, pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#205023) Hasaggymeg válasza bardi (#205016) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Látthatta vetkőztető nézésed mögötti szándékot. ;]

bszg@...úgy-úgy.😎

Toobee... sznobok vagyunk mint a tudós társadalom, amit nem tudunk megmagyarázni az nem létezik. 🤭... egyszerűbb a fúj Deca, meg nincs is vírus. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#205024) Major Lion válasza Ringman (#205022) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ez a bringa hogy viszonyul más márkák hasonlo kategoriáju bringáihoz árban??

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#205025) Ringman válasza Major Lion (#205024) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb árban van, de olyan túl sok titán váz nincs a piacon.
pl:
[link]
[link]

(#205026) Csokicsibesz válasza Toobee (#205021) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Az egyetlen baj a decatholons bringákkal, hogy nem lehet kapni őket.
Nem tudom, lesz-e még idén bármi készleten.

(#205027) Ringman válasza Csokicsibesz (#205026) üzenetére


Ringman
nagyúr

fel kell iratkozni készletértesítőre és utána egyből megrendelni, egy csomó apróság van nálam így (pl kazetta), 1-2 hónapon belül szokott lenni készletfeltöltés.

a tematikus ig-oldalakra (triban, riverside, stb) is szoktak néha írni, hogy mikor várható újabb szállítmány.

(#205028) Toobee válasza Csokicsibesz (#205026) üzenetére


Toobee
veterán

Én mikor figyeltem őket folyamatosan került fel pár darab. Email és sms értesítőt is kérni kell. De volt olyan, hogy egyik se jött, random ráfrissítve viszont kapható volt.

https://barbieripnk.hu/

(#205029) bardi válasza Hasaggymeg (#205023) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha ennyire tetszik neki, igazán jöhetne velem tovább, eskü sétatempóban tekernék tovább :DDD

Toobee: Tavaly, amikor bringát kerestem, új is szóba került egy bizonyos árig, és felszereltségben ég és föld volt kb a különbség a nagy márkákhoz képest azonos áron... Nagy nevek 100-150k-val több pénzért adtak csak átütős vázat, villát. Aztán végül használt bringa lett, amit abszolút nem bánok, imádom, de ha újat vettem volna, biztos decás bringa lett volna a választás.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#205030) Hasaggymeg válasza Ringman (#205025) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor így aztán már tényleg semmi érv nem marad a Decas mellett. :F

Toobee...én már több mindent (sátor, TRP fékek, kazetta leszedő kulcs stb.) vásároltam úgy, hogy előtte értesítést kértem és kaptam megérkezéséről. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#205031) Ringman válasza Hasaggymeg (#205030) üzenetére


Ringman
nagyúr

de vsz. ellene sem, a titánváz elég rétegtermék szerintem ahhoz, hogy ne pont a decás legyen rosszabb, mint a többi, nem hiszem hogy sok cég gyártana ilyen vázakat.

személy szerint én nem akarok karbonvázas bringát (villa, nyeregcső ok. karbonból), mert nem vigyáznék rá úgy sem, a Ti váz azért kevésbé odafigyelés-igényes. (meg jobban is tetszenek a sima csővázas formák)

(#205032) Toobee válasza Ringman (#205031) üzenetére


Toobee
veterán

Deddaciai csinálja a titán vázat nekik, ha jól emlékszem.

https://barbieripnk.hu/

(#205033) Hasaggymeg válasza Ringman (#205031) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem is tetszik és időtállóbbnak tűnt mindig is a színesfém mint a karbon, de kérdés, hogy kerékpározásra melyik rendelkezik jobb menettulajdonságokkal. :F Állítólag a karbon fölénye abban rejlik, hogy míg az alumíniumot (titánt, acélt stb. egyéb fémet) leginkább csak a csövek falvastagságának változtatásával (húzással/simple,double,triple, multi butted) és picit a csövek formájával tudnak különböző merevségűre és rugalmasságúra készíteni, addig a karbonrostokból álló szövet rétegek számával, egymásra helyezett rostok irányával stb. pontosan szabályozható melyik irányba legyenek egyes vázszakaszok merevek és melyikbe rugalmasak, igény szerint.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#205034) SpaceJam válasza Hasaggymeg (#205033) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Illetve nagy előnye még – főleg az aluhoz képest –, hogy sokkal nagyobb fokú hajlást kibír maradandó károsodás nélkül. Amellett, hogy rugalmas, gyakorlatilag immunis az elhasználódásra, ami a fémeket idővel már kicsinálja. A témában egészen érdekes videó a 787-es új, karbon alapú repülő felépítése.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#205035) balintbaba válasza SpaceJam (#205034) üzenetére


balintbaba
tag

Azért a repülőgépipart a kerékpárokkal párhuzamban megemlíteni elég meredek.

Gyakorlatban pedig nincs különbség a karbon és bármilyen fémötvözet között tartósság tekintetében. Mit jelent, hogy az idő kicsinálja ezeket? A legtöbb kerékpár alkatrész túl van tervezve, az alumínium vázak is, így a használatuk közben csak kis feszültség éri őket. Ezek a kis feszültségi ciklusok nagyon sokszor megismételhetőek. Ahhoz, hogy a fáradás elérje az S-N görbét általában több tíz év kell. Mondjuk én értékelem az elköteleződését annak, aki ennyi ideig szeretne használni egy kerékpár alkatrészt :DDD

(#205036) Runner_fxr válasza Toobee (#205021) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezek mondjuk kifejezetten jól néznek ki, de ugyan ezt a MTB vonalon már nem tudom elmondani és a geometriák is "érdekesek" szoktak lenni.

(#205037) Hasaggymeg válasza balintbaba (#205035) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár nem néztem végig (csak bele-bele tekertem), és első látásra tényleg túlzásnak is tűnhet a kerékpárt repülőgéphez hasonlítani, az analógia szerintem teljesen helyénvaló. 1. Tulajdonképp mindkettőnél az alumíniumot váltja a karbon kompozit 2. A videó pontosan arról beszél amit korábban írtam, vagyis, hogy az anyag mintegy rétegenkénti felépítésével, pontosan tervezni tudják annak tulajdonságait az adott szekciónál...ráadásul az infó forrása (az a You Tube csatorna) is megbízhatónak tűnik. 3. Mind2 esetben a fáradásos törés az ami veszélyt jelent, gondolom erre gondolt mikor az "idő kicsinálja" szavakat használta, még akkor is ha mondjuk egy kerékpárnál még akár a hegesztéses kötéseknél valamelyest ridegebbé, ergo törékenyebbé vált részeknél is csak hosszú idő és terhelés során lehet ilyenre számítani.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#205038) sebgutkopf válasza rétisün (#204997) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Olvashatatlan volt a cím, vagy miért ping-pongoztak Batazonszentgyörgy és Zeg között, hogy utána mégegyszer visszaküldték Bp-re? :Y

Azt nem értem miért nem lehet több helyről csomagautomatába kérni, vagy külföldről postán maradóra. A futárok néha olyan bénák tudnak lenni, meg várni őket mikor jönnek... attól elfoglaltabb vagyok, hogy megtehessen az állandó készenlétet. Nekem sokkal kényelmesebb lenne egy automata, ahova elmegyek akkor, amikor időm van rá, plusz azt talán könnyebben megtalálnék a postai fogyatékosok is. Itthon mindent automatába rendelek, de külföldről ez az opció valamiért nem elérhető. :(

(#205039) sebgutkopf válasza Toobee (#205009) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jól látom ezen wilrd enduro front van elől hátul?

(#205040) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok, gyors segítségre lenne szükségem.
TRP spyre helyére outi/cross bringára lehet bármi akadálya a TRP HY-RD féket feltenni? Tiagra fvk esetén, köszi előre is :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#205041) Toobee válasza sebgutkopf (#205039) üzenetére


Toobee
veterán

Annak tűnik, pedig van Wild Mud is.

https://barbieripnk.hu/

(#205042) szimpláncsak válasza jjeahh (#204996) üzenetére


szimpláncsak
tag

Jó lett volna, de ez Miskolc belvárosától kb. 30km. Mire munka után felérnék oda már sötét lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#205043) rétisün válasza sebgutkopf (#205038) üzenetére


rétisün
veterán

"Olvashatatlan volt a cím"

már nem tudom megnézni, mert ugyanabban a dobozban küldtem is tovább az új tulajnak, de nyomtatott címzés volt, szóval ilyen gond nem lehetett, meg aztán végül is ideért. kérdeztem a postást, mit jelent a "nem kézbesíthető", ahogy 27-én állt a csomag, nem igazán tudta megmondani, csak annyit, hogy ha bementem volna érte a postára, akkor se adták volna oda :((( valami nagyon nem jól működöt a posta rendszerében, és a postás szerint nem ez volt az egyetlen ilyen (jellemzően külföldről érkező) csomag, ami így járt.

(#205040) itouchfan: ha elfér, sztem nincs akadálya. anno én éppen Spyre helyett akartam Avid BB7-et, de nem fért el a támvillánál (bár később az Ultegra meg elfért). kérd kölcsön a Főnitől a Zasszony bringájáról a HY-RD-t, aztán rá tudod próbálni ;)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#205044) tisn válasza Toobee (#205021) üzenetére


tisn
addikt

a fitness rc520-at felemeltek 40k-val es cserebe nem lett legalabb full hidros a fek :(
soha nem lesz bicajom :(

(#205045) itouchfan válasza rétisün (#205043) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi, fotók alapján el kell férjen. Már lecsaptam egyre (zsír új még csomagolásban) szóval próba most nem fér bele.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#205046) jjeahh válasza Runner_fxr (#205036) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az XC 500 és társain még voltak apróbb furcsaságok, de az új Race 740 és Race 900, 900s-ről amennyit tudni lehet, egyelőre nem tűnnek rossznak, sőt! No de kiderül, ha végre közzéteszik a teljes geometria táblázatot.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#205047) Toobee válasza jjeahh (#205046) üzenetére


Toobee
veterán

Az XC 900-zal mi volt a baj azon kívül, hogy HT-ben sem számít egy agresszív geónak? Tegnap láttam kirakva egyet Budaörsön, rendesen rákívántam.

https://barbieripnk.hu/

(#205048) Hasaggymeg válasza itouchfan (#205040) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár tízessel is szerelték és elfogadhatóan működött, tudtommal minden 11 sebességes Shimano fékváltókarral faxán műxik...és kifejezetten ajánlom, valahányszor pár méter erejéig (52cm-es :DDD ) felülök nejem bringájára elcsodálkozok mennyire durván jó az a fék. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#205049) rétisün válasza Hasaggymeg (#205048) üzenetére


rétisün
veterán

fura egy hybrid ( :D ) megoldás, elől FM felfogatás, hátul PM (?)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#205050) 6030D válasza Toobee (#205047) üzenetére


6030D
Ármester

Kínai telefon, Dacia Logan stb... 10-15 éve ha nem volt pénzed, és kellett az új, akkor azt vetted, és kész. Célnak megfelelt, volt rá gari, szódával elment. Az évek alatt felhozták őket jobb szintre, még mindig érzed rajtuk, hogy nem te vagy az élet császára, de nem is fizettél érte annyit. Ahogy szálltak el a nagy gyártók az árakkal, úgy lett egyre inkább elfogadott a kategória a "kis pénzű embereknél" (nyilván, aki 100-150e Ft-ért vesz kínai telefont, vagy 3-4 millióért új autót, az nem szegény, de remélem érthető). Szerintem ez lesz a bringáknál is, ha meg tudja tartani az árelőnyt a Deca, és hozza a javuló minőséget, akkor lesz/marad a piaca. Viszont aki tud és akar áldozni annyit egy bringára, hogy bringagyártótól vegye, az nem fog 1,5 decás bringát venni, hanem megveszi a jobbat. Szerintem. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.