Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51851) Upo válasza Hasaggymeg (#51846) üzenetére


Upo
addikt

Nem rossz a kátéem amúgy, csak erősen beépült a köztudatba, ezért simán megy nekik az almafónos stílusú árazás. Ha megállítasz az utcán egy embert, és mondod neki hogy cervélo vagy cipollini vagy specialized akkor csak vonogatja a vállát, ha azt mondod kátémm, na az már igen!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51852) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

Van egy Csepel Ranger, nem sokat használt kb 11 éves bringám, amit korábban egy Caprine Epik 50 Disc Deore felszereltségű váltott. A Ranger első villája viszont beteg, és most életre kelteném második biciklinek 10 év állás után, új külsőkkel, belsőkkel, felniszalagokkal stb.
Villával viszont gondban vagyok. Milyen telós villa lehet bele jó? 1"-os menetes merev acél nyakú van benne, a cső, amibe a villanyak becsúszik 150mm-es. Jó ebbe egy 175mm es 1"-os villanyakú 55mmes menetes SR teló? Olyan 12.000 hufig mennék el. Nézegettem, ebbe már beleférne egy XCM is, az M3020 széria kicsit olcsóbb. Utóbbiak is használhatók?

Soma

(#51853) Maximum1 válasza andrisbandi (#51849) üzenetére


Maximum1
őstag

Én keresztbe raktam fel, stucninál szoktam fogni a vasat, kell az a hely.

(#51854) Upo


Upo
addikt

:C

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51855) zeon.hu válasza Upo (#51854) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:DD

#?*@&!

(#51856) Napfénysüti válasza Maximum1 (#51853) üzenetére

Ezt menet közben hogy olvasod le gyorsan?

Més que un club!

(#51857) Acef válasza Upo (#51854) üzenetére


Acef
addikt

Igen. Nem kell ide speckó vas és mez, csak a rutin meg az évek! :C

[ Szerkesztve ]

(#51858) Napfénysüti

Húú lehet a következő bringám 3-4 év múlva egy ilyen lesz:
Radon Vaillant-Ultegra
És nagyon jó ára van ennyi pénzt simán megérne. :)

Més que un club!

(#51859) Maximum1 válasza Napfénysüti (#51856) üzenetére


Maximum1
őstag

Úgy hogy ránézek. ;)
Először én is így gondoltam, de első pillanattól megszoktam és nem zavar, meg aztán nem is mutat túl sok infót.

(#51860) Cathfaern válasza Solad (#51826) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mondanék ellenvéleményt is, én nagyon sok kesztyűt próbáltam, de nekem a lidl-s jobban bejött, mint más márkásak. (igaz én kizárólag aszfalton tekerek, lehet mások az igények)

(#51861) Napfénysüti válasza Maximum1 (#51859) üzenetére

1-2 infónál még oké de nálam például 8 van kirakva a kezdőképernyőre és még 4 a következőre. Ennyinél már nem szívesen nézelődnék.
Amúgy érdekes megoldás még eddig nem láttam másnál ilyet. :N

Més que un club!

(#51862) Hasaggymeg válasza Upo (#51851) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hogy volna rossz,hisz motorbicikliben nagyon ott van már hosszú évek óta.
Ami az öregasszonyt illeti,hiába nyomják a mezőnyben,a hegyi pontokat már elvitte és közben már a frissítő szatyor is nála! :DDD

(#51859) Maximum1...csak ne sokat vedd le,meg tedd vissza.(amit én naponta megejtek) Apósoménak úgy letört az a rögzítő műanyag fül mint a sz@r! :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51863) bandus válasza Napfénysüti (#51858) üzenetére


bandus
veterán

Ez tenyleg vb ar. En is gondolkozom a jovon, de szerintem a mostani bringam hosszu tavon ki fog szolgalni, kap majd egy uj kerekszettet es szerintem meg egy 105 hatso valtot. Ha sok penzem lesz akkor meg veszek egy stigmatat :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51864) imyourfriend válasza Hasaggymeg (#51837) üzenetére


imyourfriend
őstag

Számomra is, bár nem láttam a szakaszt mindenképpen beszerzem a felvételt a már régóta működő tisztességen alapuló webáruházban. :R Számomra amúgy bármilyen autóhoz köthető közlekedési segítség kizárást jelentene a kulacs és egyéb vízhordói tevékenységeken kívül. Egy neves kerékpárversenyen vannak az emberek, megkapják a doppingtól kezdve a pénzig mindent hogy teljesítsenek így nem értem ezeket az autós dolgokat. F1-ben sem használnak semmi csítet hogy utolérjék a másikat, ha defektjük van vagy ha hibáztak.

(#51838) bunddog: Ez az anti-ktm reflex már régóta jelen van a kerékpáros topicban. Mindig van egy illető aki előhozza, vagy épp megfejeli valami szöggel az elindult történetet. Viszont úgy vagyok vele hogy élvezem tekerni mióta megvettem, élvezem itt is Budapesten (igaz hogy csak nagy tányéron használom az országútit), de nekem ennél jobb nem kell. Legyen mindenkinek csak ilyen "túlárazott sz*rja", hogy finoman szóljak, mert sokan megnézik a Pest utcáin egy-egy piros lámpánál. Nem mintha olyan szépen nézne ki, mert elkaptam egy tócsát még kedden a moszkva téren és alig várom hogy lemossam a sarat róla. Csupán jól összerakják, én pedig finomhangolom 150-200km-enként hogy úgy működjön mint egy feljebbi kategória alkatrésze kb.. nekem is mondtak sokféle kerékpárt, vegyek ilyet vegyek olyat mert az jobb olcsóbb stb., de ktm lesz legközelebb is, hiába ültem már Ultegrával szerelt trek országúti mely 860ezer körüli áron vihető, vagy meridán (inkább ne ültem volna rá, amellett hogy írtó ronda a merida scultura 903-as a lila részeivel, nem megy jobban mint 2012!-es stradam, pedig ez a merida 2014-es fejlesztésű.) szóval megoszlanak a vélemények, a boltosok akik nem árulják a ktm-et ők is csak addig teszik, míg nem árulnak belőle idővel. :) Személy szerint nem sajnálom rá a pénzt, viszont ha kiadom rá akkor az olyan legyen amilyen. Legközelebb már egy revelator lesz, jobb esetben egy revelator 4000-es ultegraval szerelve. Fogalmam sincs mennyibe fog kerülni, de ha megyek vele 6-7-8 ezer km-t 2-3 év alatt és továbbadom, akkor számomra lényegtelen az a +50-60 ezer amivel többe kerül az azonos kategóriánál. Lényeg az hogy adja át maximálisan az útra a teljesítményt és váltásnál valamint fékezésnél is tudjak maximálisan figyelni. Na ezért szeretem a ktm-et, mert ez a bringa megadja nekem erre a lehetőséget.

Lehet szidni, sőt kötelező is a szidás, már hiányzik ha nem csináljátok. :U

(#51865) Napfénysüti válasza bandus (#51863) üzenetére

Nekem se most lesz ilyenem az tuti, sajnálnám is még lecserélni a Focust. Viszont olyan ára van amire 1 év alatt simán félre tudnék tenni így nem egy elérhetetlen álom. Viszont kb 3 év múlva lehetne reális egy ilyen komolyabbra szintre lépős váltás.
Addig használom maximális elégedettséggel a jelenlegi gépem. :)

Més que un club!

(#51866) Hasaggymeg válasza imyourfriend (#51864) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Még jó,hogy a Trek,vagy Meridát senki sem blamálja,csak a KTM-et. ;] Buta márkahűség,ha akkor véletlenül mást vettél volna,most éppen az lenne a legjobb. Mindegyiknek vannak szebb és jobb felszereltségű bringái,meg rosszabbak is.Cube,Trek,merida,Giant vagy Cannondale stb.,stb mind egy kutya.Nem az számít éppen mit festettek fel a vázra. A kátéemmek viszont túlárazottak. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51867) Yodafon válasza Hasaggymeg (#51866) üzenetére


Yodafon
senior tag

Én így vagyok vele :))

I'm gangsta!

(#51868) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#51866) üzenetére

Meridát szerintem sokkal többen szólják le. Mondjuk nem értem miért, mert jó gépeik vannak.
KTM-mnél általában csak az az árcédulát szokták megszólni. Való igaz hogy picit tán drágábbak mint egy azonos felszereltségű kisebb presztízsű márka gépei de nem is rosszak.
Én most KTM bukót nézegetek barátnőmnek igaz annak is megkérik az árát de még nem vészes kategória. :)

Més que un club!

(#51869) Normi™


Normi™
őstag

Nem használ valaki véletlenül Ilyen agyváltót?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51870) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#51868) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem is a boxzsákot a Merida meg a Gepida alkotja.A KTM-ek pedig túlárazottak. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51871) Cathfaern válasza Hasaggymeg (#51866) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Pár évvel ezelőtt a Merida-val kapcsolatban ment ugyanez a topicban :) (talán még olyan időszak is volt, hogy a Merida túlárazott, de a KTM-et megéri megvenni) Ez egy folyamatos ciklus, valamelyik "új" / "ismeretlen" gyártót felkapják, akkor annak romlik az ár / érték aránya, viszont egy másik gyártó meg megpróbál felkapaszkodni, neki meg javul az ár / érték aránya.

(#51872) Solad válasza Napfénysüti (#51868) üzenetére


Solad
őstag

Talán Runner-től származik az infó, hogy az áruházi bringáik benne sincsenek a katalógusban. Nálam ez nem jó jel :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51873) Napfénysüti válasza Solad (#51872) üzenetére

Pedig a Hervisben is láttam 4-500.000 Ft-os gépeiket amik már azért nem éppen a belépő szintet képviselik.
Nekem egyébként a KTM-ek fényezése kifejezetten tetszik. Alapból szeretem a narancs színt ezeken meg elég sok van belőle. :)

Més que un club!

(#51874) Hasaggymeg válasza Solad (#51872) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom melyikre gondolsz pontosan,de úgy tűnik ez az üzletpolitika a kerékpár esetében sem képez kivételt.Ahogy egy-egy gyártó készít pl. a Media Markt-nak egyedi,máshol nem található konfigurációval számítógépet,úgy van pl. olyan KTM -is a Hervis-ben melyet nem találsz a katalógusban.Mikor eldöntöttem,hogy Cube-ot veszek én is meglepődve tapasztaltam,hogy ugyanaz az évjáratú és típusú kerékpárok itt-ott kisebb eltérést mutattak felszereltségben.A K2 boltnak személyesen hívtam fel figyelmét arra,hogy a gyári leírás nem felel meg az általam megvásárolt felszereltségnek (a hajtómű fogkiosztása). Azt mondták így kapták a gyártótól a leírást,majd kijavították a honlapon is. :Y

(#51871) Cathfaern ...a Kelly's-re konkrét emlékszem mennyire berobbant a piacra merész színeivel és jó árával,majd szó szerint elszálltak maguktól az árakkal,melyek most kezdenek helyükre kerülni.

Napfénysüti...az 1964 egyszerűen gyönyörű!...csak hát a Cube-nál gyengébb felszereltséggel is vagy 30% -al többe került.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51875) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#51873) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ne haragudj,gondolom te inkább valami ilyenre gondoltál! ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51876) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#51875) üzenetére

Az 1964 MTB fényezése jobban tetszik ebben már túl sok a narancs. Az jön be mikor az alapszín a fekete és ezt vadítják meg némi narancs mintával. :K
Kb mint a saját bringámon csak ott kék van a fekete mellett.

Nekem amúgy a Kross márka ugrik most be hogy pár éve milyen jó ár/érték arányú bringákat adtak de most hogy befutottabb név lettek már náluk is vastagabban fog a ceruza.
Mondjuk ez a trend valamilyen szinten érthető még ha a vásárlóknak nem is jó. De aminek neve lesz azért mindjárt többet is kérnek.

Ezzel szemezek páromnak, fel is próbálta már:
KTM Factory Lady
18k mondjuk elég sok érte de msot 13k az akciós ára.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#51877) Upo


Upo
addikt

Ha már narancs, arról eszembe jutott megkérdezni:
A lányom triatlonozik, most egy ilyen bringával edz, ami az egyesületé:

A képre kattintva vannak még képek. Jövőre viszont korosztályt ugrik, és akkor már nem kap bringát, nekünk kellene biztosítani. Milyent érdemes nézni neki felszereltségben, hogy ennél ne legyen nagyon rosszabb?
(Méretet még nem tudok, most 14éves és 175 centi, de a mostani nyári szünetben 4 centit nőtt)
Igazából nem is konkrét bringák érdekelnének, hanem hogy mire figyeljünk a vásárlásnál, váz, hajtás, fék, kerekek, ilyesmi. És valószínű hogy használtban gondolkodunk, fog még nőni... :P

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51878) ivana válasza Upo (#51877) üzenetére


ivana
Ármester

Olyan 100 környékén használtan már vannak ilyesmik vagy jobbak, ez egy sima régebbi 105, meg egyéb cuccokból összerakott bringa. Itt érdemes nézelődni. Moderált csoport és a nagyon irreális árakért durván beoltják az embereket :DDD Ebben a kategóriában gyakori a triple, de az nem a legjobb figyelj, hogy double legyen (vagyis két tányéros elől)

(#51879) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Ismer valaki olyan biciklis telefontartót, amiben elfér egy power bank is, és tudom tölteni a telefont? Ilyesmire gondolok, ez majdnem jó is lenne, az egyik zsebben elférne a power bank, de úgy látom hogy a telefon tartójából nem lehet kivezetni a kábelt (alul középen van a töltőcsatlakozó).

(#51880) dellfanboy válasza ivana (#51878) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ilyen csoportot tudtok csak sima bicajokra -BP?

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#51881) ivana válasza dellfanboy (#51880) üzenetére


ivana
Ármester

(#51882) Upo válasza ivana (#51878) üzenetére


Upo
addikt

Köszönöm, feliratkoztam. Majd ha odakerülünk akkor kérdezek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51883) dellfanboy válasza ivana (#51881) üzenetére


dellfanboy
senior tag

majd kigyomlalom -) koszi

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#51884) Acef válasza Real93 (#51879) üzenetére


Acef
addikt

Én azt rendeltem meg, amit linkeltél, szerintem abból is kivezethető a kábel, csak "macerás". Amennyiben neked az nem jó, akkor ilyet keress [link]

[ Szerkesztve ]

(#51885) Because


Because
őstag

fitness bringában a neuzer courier a legjobb ár/értékben szerintetek?

(#51886) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#51876) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Értem,én is a sok fekete/kevés narancssárga,vagy inkább pirosat szeretem. Ami a Kross-ot illeti,engem nagyon megfogott matt festésük,melyet azokon láttam először. Érdekesek voltak a szögletes vázcsövek is. Szép sisak és jó drága. :) Nejemnek vettünk egyet csak azért,hogy letolja az 5i50-et a Decathlonból és teljesen el van ragadtatva tőle. :F

(#51877) Upo...oda nem inkább valami időfutamszerű,könyöklős bringa kellene?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51887) Solad válasza ivana (#51878) üzenetére


Solad
őstag

A súlyt leszámítva nem igazán érzek problémát a háromtányéros rendszeremnél. Mire gondolsz hátrányként?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51888) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Éppen arról beszélnek a Vuelta kommentátorai,hogy bár még félnek egyes versenyzők a forró és éles tárcsákkal való,bukás közbeni találkozástól, tesztelgetik és már versenyeznek is tárcsafékes országúti bringákkal.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51889) bandus válasza Hasaggymeg (#51886) üzenetére


bandus
veterán

Attol fugg, milyen tavon versenyez a kisholgy :) olimpiai es sprint tavon nem mennek tt gepekkel, csak rovid konyoklo van a bicokon.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51890) Hasaggymeg válasza bandus (#51889) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes mert ez az 5i50 olimpiai táv,mégis jó része időfutam géppel ment.Gondolom sokan amolyan félájronmenek lehettek korábban. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51891) bandus válasza Hasaggymeg (#51890) üzenetére


bandus
veterán

Nem tudom, hogy az ironman versenyeken erre van-e kulon szabaly, de itu versenyeken csak a kicsike konyoklo hasznalhato, ami nem nyulik tul a fvk sikjan. Ennek elsosorban biztonsagi okai vannak, ezeken a rovidebb tavokon engedett a bolyozas, ott nem lenne szerencses ha osszeakadnanak a konyoklok, vagy eseskor atszurnak egymast.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51892) ivana válasza Solad (#51887) üzenetére


ivana
Ármester

Országútin kicsit más a helyzet, elcseszett láncvonalad lesz és felesleges nagyon rövid sebességeid. Könnyebb keresztbe váltani és rosszabb az indexelés.

(#51893) Solad válasza ivana (#51892) üzenetére


Solad
őstag

Országútin van háromtányéros rendszerem. Azt leszámítva hogy kicsit másképpen kell játszanom a fokozatokkal, tényleg nem érzek hátrányt.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51894) Acef válasza Because (#51885) üzenetére


Acef
addikt

Olcsóbbak
Neuzer Courier és talán a Csepenek is van?

110 -140 körül
Neuzer Courier DT és talán a Cube?

(#51895) Levmen


Levmen
tag

Sziasztok!

Rockrider 340-re szeretnék duplafelnit ami bír is valamit. tudnátok ajánlani az olcsóbb kategóriából?

Kinéztem egyet már neten. Ő az. Vélemény?

Köszönöm előre is! :R

Üdv.: Levente

(#51896) Because válasza Acef (#51894) üzenetére


Because
őstag

már a kövi szezonra készülök, monti elad és egy kicsit a sebességnek áldozok majd

(#51897) Frenky89 válasza vendingo (#51842) üzenetére


Frenky89
őstag

Az STS tényleg jó, vagy az is meghülyül pl. a magasfeszültségű vezetékek alatt, illetve a jeladó mit bír egy elemmel?

(#51898) vendingo válasza Frenky89 (#51897) üzenetére


vendingo
veterán

Nem hülyül meg semmitől. Elemre nincs infóm, csak pár hónapja vettem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51899) atok666 válasza Napfénysüti (#51858) üzenetére


atok666
őstag

Ár/értékben az egyik legjobb - ha nem a legjobb - sztem a Canyon. Pláne így, szezon vége felé. Majdnem vettem én is egyet.

Atok

(#51900) Real93 válasza Acef (#51884) üzenetére


Real93
aktív tag

Igazad lehet, tényleg megoldhatónak tűnik a kábel kivezetése, úgyhogy inkább maradok a duplánál. Köszönöm. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.