Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#257001) szimpláncsak válasza .LnB (#256985) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én az északi parton tévedtem el 2x, durva, hogy egy csomó helyen újraaszfaltozták, szelesítették, máshol meg pár ezer forintos táblák hiányoznak :))

(#257002) Ixion77 válasza Hasaggymeg (#256995) üzenetére


Ixion77
őstag

A zavart az okozza, hogy te máshogy értelmezed a "verseny" fogalmát. Vannak, akik úgy szeretnek versenyezni, hogy meglehetősen biztos legyen hogy ők fognak nyerni. Nem is ritka, például állítólag demokratikus választásokon is előfordul az ilyen...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#257003) Kiskopika válasza Tin (#256999) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ügyes, gratulálok. Nem az a lényeg hogy ezek a számok kinek mekkorák hanem hogy neked célod volt és sikerült elérni.
Tavaly amikor én is kezdtem, 10 km-t nem tudtam egyben letekerni, aztán szép lassan felépült, bár most se tartok sehol :DD. Szóval tökre értem, így tovább :C

(#257004) .LnB válasza Tin (#256999) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gratula! Csak így tovább!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#257005) Tin válasza Kiskopika (#257003) üzenetére


Tin
veterán

Igen, ezért is írtam be, hátha mást motivál, hogy lehet ezt is. Az első utam 3 hónapja 5 km volt, kidöglöttem tőle. Most semmi bajom, mennék megint tekerni. Itt már csak az izommal tudok segíteni, annak kell fejlődnie. A lassulások meg a megfordulások miatt vannak, anélkül nézve jobb lenne az átlag, de mivel itt mentem le kb 900 km-t, itt akartam látni a fejlődést. De most már elmegyek majd élmény tekerni is :D aztán jöhet a mászás, majd az megedz.

(#257006) Tin válasza .LnB (#257004) üzenetére


Tin
veterán

Köszi! Ma mindketten legyőztük magunkat :)

Gratula neked is!

[ Szerkesztve ]

(#257007) -=RelakS=- válasza Tin (#256999) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Aztán majd nehogy pislogj, hogy az a térd fájás csak nem akar múlni

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#257008) Tin válasza -=RelakS=- (#257007) üzenetére


Tin
veterán

Csak másnap fáj, az is egyre kevésbé. Harmadnapra meg elmúlik. Ezért megyek általában 2 naponta. Gondolom ez alkati kérdés, meg kell erősödnie.

(#257009) Napfénysüti válasza rétisün (#257000) üzenetére

De neked már volt Canyonod talán több is. ;]

A múltkor amúgy feldobott a FB Hunt kerék akciót, azért van ami tetszett de az asszony megölne ha annyi pénzt adnék egy kerékért (1200 eur körül volt). Meg igazából nekem fölösleges is lenne, lassú outis vagyok én ezekhez.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#257010) -=RelakS=- válasza Tin (#257008) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Passznemtudom. Én egy hosszabb kihagyás után 3 hónap alatt örülök, ha a 180-as pulzusom, és a lihegésem múlik. 20km-es távokon.

Mondjuk most egy 2 és fél hónapos kihagyás után szinte nem hogy romlottam volna, de még jobban is megy a tekerés. :F

Fehérjét eszel? Ahogy Picture Fit mondja: Get Your Protein! :D Nem tudom, hogy használ-e, de a Biotech Usa Iso Whey Zero cuttai nagyon finomak.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#257011) rétisün válasza Napfénysüti (#257009) üzenetére


rétisün
veterán

igen, most is van 2, de ilyen még nincs :)) van kék, van tárcsás, van kék-tárcsás, de alu.

"lassú outis vagyok én ezekhez." akkor én mit mondjak erre, mint a topik legkényelmesebb outisa. (de régen is volt, amikor elneveztem magam :DDD )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#257012) Tin válasza -=RelakS=- (#257010) üzenetére


Tin
veterán

Kezdek odafigyelni ezekre. Már használok pezsgőtabis italt közben, el is múlt az esti "ki vagyok zsigerelve" érzés. Menet után mindig eszek rendes kaját, és előtte is pár órával, hogy ne üresen menjek el. Az energia szeleteknek ezeken a 1.5 órás intervallumokban még nem látom értelmét. Fehérjét így külön nem próbáltam. Most nem is akarom már nagyon tolni a következő 2 hétben, inkább csak 2es zóna, aztán nyaralás után elkezdek odafigyelni az étkezésre is. Meg elkezdek mászni, olyan helyet könnyebben találok, mint síkot. Ez a mérföldkő nekem nagyon kellett, innen már tudom, mire vagyok képes. Nem tudom, hogy rendes ruhában, országútival, nem forgolódva mire lennék képes, de ahol megyek, ott azért mindig van pár bringás, és már igazából mindenkit lehagyok 1-2 láthatóan komolyabb amatőr országútis kivételével, máshoz meg nem tudok viszonyítani.

(#257013) Fall-N válasza szimpláncsak (#256941) üzenetére


Fall-N
veterán

A legjobb megoldás tényleg ha teljesen azonos típusút veszel. Vagy elvinni egy csapágy kereskedésbe és odaadni a manus kezébe, hogy adjon ugyanilyet. ;]

(#257014) Dark Archon válasza chubby2o6 (#256944) üzenetére


Dark Archon
addikt

Vazze :D

Szerintem amúgy a párnahuzatot is szétvinné a fenébe, talán egy sittes zsákot nem. A kút már csak azután jutott eszembe, hogy a fél arcomról, a hajamból meg a fél oldalamról mostam le a port :DDD Azért, ha az után szakadt szét, miután megtöltötted 6 kiló porral, az is mókás lehetett :))

jjeahh: hát nem tudom, 2 kilós poroltóm van, az kb. az 5 literes permezetőnek felel meg méretben, és azt kevésnek találtam. Nyomás szempontjából elvileg mindegy, legfeljebb több levegő kell bele, ami nem baj, kell a kerékbe.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#257015) Ringman


Ringman
nagyúr

(#257016) Fall-N válasza Dark Archon (#257014) üzenetére


Fall-N
veterán

Malomipari (fehér) liszteszsák bírja. Abba 50 kg liszt fér kábé (hivatalosan, amúgy több is) és k erős. Dolgoztam targoncásként pár hónapot malomban, sokat kibír egy olyan zsák.

(#257017) Dark Archon válasza Fall-N (#257016) üzenetére


Dark Archon
addikt

Lakótelepen lakóknak egyébként a legegyszerűbb kimenni valami elhagyott helyre, aztán ott kifújni az egészet :) Vagy felmenni a 10 emeletes tetejére és ott szélnek elereszteni :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#257018) Fall-N válasza Dark Archon (#257017) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze az is egy megoldás. Mondjuk az én városom tele van szellem épületekkel, ott is simán ki lehet fújni a kutyát sem érdekelné...

(#257019) Piftuka válasza Hasaggymeg (#256862) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a megerősítést mindnyájatoknak! :R

Az MTB egyébként úgy került képbe, hogy az egyik legnagyobb, helyi kerékpárbolt egyik nagy tapasztalatú, bringás guru eladójával elbeszélgettem, és amikor elmondtam a magasságomat, súlyomat, azt mondta, hogy "adott kategóriájú és árban lévő Trekking és MTB bringa közül mindig utóbbinak vannak erősebb alkatrészei, ~10-20%-kal nagyobb falátmérő, nagyobb teherbíró képesség, stb."

Tehát XL/XXL-es montit javasolt, 29 colos kerékkel.

Náluk - többek között - van készleten egy ilyen:

Cube Acid a típus; a színben nem vagyok biztos. (Lehet, hogy a másik.)

A bringát a kérésemnek megfelelő CUBE gyári kiegészítőkkel felszerelve adják át (sárhányó, világítás, csomagtartó, stb.), beállítják számomra, ha szükséges vékonyabb kereket, és állítható kormányt tesznek rá. (És a leszerelt gyári alkatrészek árát levonják az árból.)

Ha minden jól megy, holnap megyek kipróbálni. :K

De úgy általában véve, mi a véleményetek a fenti elméletről? Tényleg érdemes 29-es montikat (is) nézni, vagy maradjak szigorúan a Trekking kategóriánál?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#257020) ReFleXx válasza .LnB (#256952) üzenetére


ReFleXx
addikt

'aztat barkimondhassa' , ha nincs kint stravan megsem törtent ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#257021) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

festésen/lakkozáson az apró sérüléseket mivel szoktátok javítani?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#257022) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
Van egy elég régi,de nagyon szeretett bringám,ami már egyszer meg lett hegesztve.
Na,hát ma sajnos azt vettem észre,hogy újra eltörött,íme:
1. 2.
Szerintetek ezt még meg lehet javítani,avagy kuka? :U

(#257023) ReFleXx válasza FireKeeper (#257021) üzenetére


ReFleXx
addikt

festek javitostift mint a kocsik eseten mukodhet

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#257024) Hasaggymeg válasza Csápájev (#257022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Aligha lesz ez már jó, látod a hőtől kiégett fém a hegesztés mellett törik mert rideggé válik. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#257025) jjeahh


jjeahh
nagyúr

2023 Andorra Epic. Amúgy miért tekernek az epic series versenyeken mindíg párosban?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#257026) parandroid válasza Piftuka (#257019) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, mennyit kérnek érte, de jó kis gép ez. Ha aszfalton használod, akkor kérj rá vékonyabb kereket, meg valami rendes gumit a traktor helyett, ha meg terepen, akkor én elgondolkodnék erősebb, nagyobb féken (mt200 helyett mt400 minimum). Váltó, villa beugrónak teljesen rendben lesz, váz, súly is korrekt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#257027) szuszinho válasza parandroid (#257026) üzenetére


szuszinho
őstag

Meg az állítható kormány ötletet gyorsan el kell felejteni.

(#257028) arcitec válasza Piftuka (#257019) üzenetére


arcitec
addikt

Háááát. Kérdés mire kell. Ha túrázni aszfaltra akkor nem biztos, hogy ezt venném.
Ráadásul sárvédő, csomagtartó rápakolva. Ez alapból 13.3 kg. Ha mindent rápakolnak amit kérsz, egy Cube trekking súlya lesz és lehet nem úgy fogod tudni használni - aszfaltra - mint egy "normális" a célra trekkinget. :U
De akiknek ilyen gépe van és itt soknak van, azok tudják a tutit ... ;) Bár ŐK NEM trekking-ként használják, hanem többnyire erdőben, terepen. ;]
U.I: Egyébként a Dechatlon, érdekes a méreteket pl a Cube méretezéséhez másképp használja, és nem is értem mi az oka. Egy méret jelöléssel kisebbet mond, ami azt jelenti, ha M-es a bicó, akkor az a Cube méretezésében kb L-esnek felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#257029) szimpláncsak válasza Dark Archon (#257017) üzenetére


szimpláncsak
tag

Akkor már gyújts egy baromi nagy máglyát , akkor ki is tudod próbálni. A legjobb, ha éjszaka, titokban, akkor ha valaki kérdezi mondhatod neki, hogy te is csak most vetted észre aztán odarohantàl eloltani. :DDD

(#257030) stickermajom


stickermajom
addikt

Squamish Part 1: Riding with Rémy Métailler - [link] :Y

Azért ide elmennék szívesen. :D

(#257031) mauimagic válasza Piftuka (#257019) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Trekking célra montit azért ajánlanak, mert azt szeretnék eladni. A nagy tapasztalatú bringaboltosnak úgy jobban megéri.

(#257032) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Na ma ezt mérte az Edge:

Ez meg a valós, a Strava kiigazítás után:

Szánalmas, ahogy egy 5%-os mászás közben kiírja, hogy épp lejtőn vagyok... :W

[ Szerkesztve ]

(#257033) stickermajom válasza mauimagic (#257032) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor az tényleg nem kosz. Garanciális még?

(#257034) Mezga Aladár válasza mauimagic (#257031) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#257035) Maximum1 válasza stickermajom (#257030) üzenetére


Maximum1
őstag

Kb. annyi az értelme ennek, mint egy 715LE mercinek az árpádhídon. ;]

(#257036) Csápájev


Csápájev
őstag

Hát úgy tűnik új bringa után kell néznem.
Nagyjából minden nap 15 km -t megyek bicikliúton, ezen kívül,ha időm engedi tisza tó kör,velencei tó kör olykor-olykor.
110kg vagyok,el kell bírjon :D
200 ezerig van erre alternatíva?
Legszívesebben fitness bringát vennék,de ahogy nézem ez ebbe a keretbe nem bezsúfolható :(
Most tour trackingem volt,végül is lehet egy ilyennel is kiegyezek,ha a keretbe csak ez fér.

[ Szerkesztve ]

(#257037) mauimagic válasza stickermajom (#257033) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Aha, 4 honapig semmi baja nem volt, par napja megszallta az ordog

(#257038) andrisbandi válasza mauimagic (#257037) üzenetére


andrisbandi
őstag

Az energiatakarékos üzemmódnál dobta el az agyát nálam a Garmin. Olyankor minimalizálja a jelkeresést.

Legegyszerűbb a reset.
Vagy ki is lehet keresni a pontosságot állító menüt. Talán csak ott kellene igazítani.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#257039) Mezga Aladár válasza mauimagic (#257037) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Garmin support

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#257040) mauimagic válasza Mezga Aladár (#257039) üzenetére


mauimagic
aktív tag

köszi és andrisbandinak is, ezeken túl vagyok.
Szóltam az eladónak, utánakérdez a Garminnál.

(#257041) Mezga Aladár válasza mauimagic (#257040) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kitakarítottad a levegőnyílásokat?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#257042) parandroid válasza mauimagic (#257031) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy keverem a kollégát, vagy rosszul emlékszem, de mintha jelentős túlsúllyal keresne bringát. Mindegy, ha kap vékonyabb kerekeket, amire lehet mást is tenni, mint traktorgumit, akkor nem olyan rossz vétel ez. Az a teló sem igazán terepre való, a fékek meg biztosan nem, szóval valami aszfaltos gumikkal ez nem sokkal több, mint egy cross trekking.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#257043) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ma amúgy elmentem biciklizni. MTB-vel, mert azon tudtam elég magasra húzni a nyerget, hogy tudjak tekerni. Aszfalton, természetesen. 2,0-s Race Kinggel, hadd dübörögjön. Csináltam nektek térdes képet, közben vagy ötször majd elestem, asszony már oda se mert nézni. Ez mekkora faszság, ki találta ezt ki? (Rád nézek, jjeahh…) ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#257044) -=RelakS=- válasza parandroid (#257043) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mit is kéne látni a képen?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#257045) parandroid válasza -=RelakS=- (#257044) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pfff, megfogtál. Mi is a szabály a térdes képnél? :F
Na basszus, ezt is rosszul csináltam…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#257046) Hasaggymeg válasza parandroid (#257045) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó az, a lényeg látszik, azzal a varrattal már kezdesz igazi bringásnak nézni ki. ;]...amúgy vittél sámlit, hogy térdes képet készíthess? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#257047) parandroid válasza Hasaggymeg (#257046) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, találtam egy nagy kavicsot. Kilóméterkő a hajóknak, vagy mi a fene ez.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#257048) Tin válasza parandroid (#257042) üzenetére


Tin
veterán

Jól emlékszel, 195 centi és 120 kg. Fullosan felszerelt trekkinget keres városi rohangálásra meg több napos haverok túrákra, illetve némi erdei tekerésre. Csak addig morfondírozott, amíg kifogyott a 900-as a Decathlonból. Most meg hirtelen B megoldást keres, így fogják rábeszélni valami beragadt készletre, pedig kifejezetten kényelmes üléspozíciót keresett.

(#257049) -=RelakS=- válasza parandroid (#257045) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Térdes képnél szabály? He? Valamiről határozottan lemaradtam :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#257050) velizare válasza parandroid (#257047) üzenetére


velizare
nagyúr

de azok a vuizen mennek. :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.