Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#279001) avl válasza Hasaggymeg (#278989) üzenetére


avl
aktív tag

"Nem tudom hány sebességesről beszélünk mert én a 3/10-nél mindig gond nélkül engedtem 2 láncot egy soron 1.0-áig, ráadásul 2 kerékpáron."

gondolom akkor 3x7-en is engednéd ~1.0%-ig a lancnyulast ..az elsö tányérokat nem veszélyezteti/né ? (mindharom hasznalatban van minden egyes utamon - olyan vezet haza, hogy kell a legkisebb is - de azert legkevesebbet méterben de fordulatok számában is elöl a legkisebbet hasznalom, es a legnagyobbat kicsivel szerintem többet, mint a közepsöt)

en most a 2. lancot hajtom; utana hatso sort es lancot egyszerre cserelek -> igy o.k., nem ?

(#279002) Hasaggymeg válasza thomasvold (#278998) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha elektromos annak van saját témaköre is, ott biztosan tájékozottabbak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#279003) Maximum1 válasza thomasvold (#278998) üzenetére


Maximum1
őstag

(#279004) ggeleven


ggeleven
őstag

Jajj srácok, egy kicsit lemaradtam az olvasással. :U Történt valami mostanában? :DDD

Utolsó olvasatlanom :Y
#179001 Hasaggymeg

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#279005) Ringman válasza ggeleven (#279004) üzenetére


Ringman
nagyúr

javaslom ezt a módszert az átolvasásra: [link]

(#279006) thomasvold válasza Maximum1 (#279003) üzenetére


thomasvold
őstag

Nagyon köszönöm mindenkinek, akkor nem is jó helyen vagyok. :R

(#279007) Maximum1 válasza ggeleven (#279004) üzenetére


Maximum1
őstag

Persze, volt Covid és 2 háború. :DDD

(#279008) stickermajom válasza Hasaggymeg (#278989) üzenetére


stickermajom
addikt

Az még azért várat magára, 40-en innen inkább erőnlétet kéne még szereznem. :D Bekerült egy szerszámos koffer, telópumpa, két szett pedál, két nyereg, rengeteg töltő anyag. Így leírva érthető, de elsőre meglepett. Mikor jött akkor 17kg volt az egész dobozostul.

(#279009) -=RelakS=- válasza Ringman (#279005) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Még mindig jobb, mintha egy japán vetélkedőn próbálnád gyakorolni a gyorsolvasást ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#279010) Speedy007 válasza thomasvold (#278998) üzenetére


Speedy007
őstag

Ennyiért én a Kellys márkát tudnám javasolni.

(#279011) Hasaggymeg válasza avl (#279001) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem úgy, hogy én is végig használtam a sort elől, hátul (sík aszfalttól 20+%-os terepig) többször is gond nélkül elment a második lánc is 1%-ig engedve, ami után a leszerelt hajtómű újra elment még másnál is ugrás nélkül, vagyis láncok elmentek 7-8e körül, a tízes sorok 15-16 ezer körül, a hajtóművet meg talán 20e fölött cseréltem le úgy, hogy még elment volna egy ideig. Ez nem túl erős lábakkal, inkább pörgetve, vegyesen, leginkább terepen, és meglehetősen tisztán tartva a láncot vékony teflonos spray-el kenve.

#279004
ggeleven...ájmeg, eemondom röviden, sorban...veettem műanyag bringát aztán megtyúkbelesedtem, IMIKE eltűnt, de fulton megjött, XY Zsolt eltűnt, Somatom meghalt( RIP:O ), Zoliwrc előbb futni kezdett majd most szoba-biciklizik (igen, ez nem vicc!), a Decathlon elismert márkává nőtte ki magát, nagyanyáink által annyit emlegetett sárga veszedelem eljött a kerékpáros társadalomba is Ali Express és most Temu álneveken, már szinte mindenki gyantáz, de nem úgy ahogy elsőre gondolnád, a görgőzés, sőt, az e-bikeozás is sporttá avanzsált, jjeahh profi fotósból amatőr KOM-vadásszá vált, ráadásul tette ezt ugyanazzal az Ideál(is) szerszámaluból készült bringájával, és végül megjött semmiho, akinek a neve lehetne akár mindenKOM is. Remélem nem hagytam ki semmit. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#279012) 6030D válasza Hasaggymeg (#279011) üzenetére


6030D
Ármester

Én abbahagytam a kerékpározást. :DDD

stickermajom: az érzés a lényeg, nem a tudás. :P

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#279013) stickermajom válasza 6030D (#279012) üzenetére


stickermajom
addikt

Mondjuk rendesen soha nem is tudtál kerékpározni. ;]

(#279014) Fall-N válasza ggeleven (#279004) üzenetére


Fall-N
veterán

Fordítva is, veled mi történt? Gondolom tekertél közben.

(#279015) Toobee válasza Hasaggymeg (#279011) üzenetére


Toobee
veterán

Somatommal mi történt, ha lehet tudni? Voltunk együtt bringázni is.

https://barbieripnk.hu/

(#279016) Hasaggymeg válasza Toobee (#279015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link] [link] [link] 😕...nekem is 6030D kolléga mutatta.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#279017) thomasvold válasza Speedy007 (#279010) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm, utánanézek :)

(#279018) Toobee válasza Hasaggymeg (#279016) üzenetére


Toobee
veterán

RIP :(

https://barbieripnk.hu/

(#279019) Seep válasza Hasaggymeg (#279011) üzenetére


Seep
senior tag

A bazz, ez a Somatom nekem sem volt meg. RIP. Jo fej volt.

(#279020) ggeleven válasza Hasaggymeg (#279011) üzenetére


ggeleven
őstag

Hosszú lesz, bocsi.

Pedig már kezdtem olvasni az újonnan elsajátított gyorsolvasási módszerrel. :DDD
Somatomot olvastam, Isten nyugosztalja. :( Na hiszen, pedig Imike és Zsolt is nagyon nyomta, ahogy 6030D is. Hogy-hogy nem mész a lányokkal egy-két nagy körre 6030D? :) Decanak akkor bejött a covid alatti nagyon felpörgő érdeklődés. A bringavilág híreit követem, pl hogy AG2R Decas Van Rysel-lel fog menni. Kíváncsian várom mit hoznak ki belőle. Valter Ati és Vas Kata nagyon durva, ámulok és bámulok!
Te meg műanyag bicót veszel és csodálkozol, ha tyúkbeles lesz? :D Ennél azért tapasztaltabb vagy (kellene lenned ;] )!
Velem mi volt? Sok, sok, sooook minden. 2019ben született a 2. gyerkőc, 2020ban még voltak 60-80-120 km-es tekerések, a legtöbb az Kispest-Csepel-sziget észak-dél-Kispest 150 km volt (senkinek sem ajánlom, élvezhetetlen :DDD). Aztán 2020. júliusban volt egy 60 km-es távom, ami az addigi legkönnyebbnek érződött, full könnyen letekertem, tök jó erőnlétben voltam. Következő héten meg kidőltem cirka 1 hónapra tüdőgyulladással (avagy coviddal sosem tudjuk meg). Ekkor voltunk a covid első hullámában, full karanténnal, mindenféle oltások nélkül, maszkos mentős tesztelésekkel, stb. Elég para volt nekem is és a családnak is. Na ezek után persze a bicó sztornó volt jó ideig. Ekkor fel is ajánlottam jjeahh-nak a pulzuspántomat, mert neki úgy tűnt, hogy beszart. Onnantól egész 2020 végéig nem is mentem az irodába dolgozni, nehogy összeszedjem a legyengült szervezetre a covidot. 2020 végén vettünk egy házat, a felújításra el is ment több, mint fél évem és az öszes időm és energiám. '21ben jött a 3. gyerkőc, folyamatos rohanás és csak 10-30 km-es bohóckodások (volt, hogy 40 fokban délután 1-2kor elkezdtem tekerni Balaton északi partján, de Tihany emelkedőin visszafordultam, mert kb leestem a bicóról). '23ban 4. gyerkőc jött, asszonypajtás 1 hónapig kórházban volt a terhesség elején, utána meg folyamatos fekvés, emeléstől eltiltás, stb, szóval anyuka is lettem apuka mellett. A gyerekek előtte is eléggé apásak voltak, de azóta meg iszonyúan. Így persze nem jut idő sportolósan tekerni, leginkább csak rövid táv avagy gyerekekkel utánfutóval. Ez mondjuk jó szórakozás, nagyon élvezik (és én is). Még mindig a piros Cube Nature 2020 van meg. Ezt sem tudtam/tudom (ki)használni rendesen, nem hogy "szakágat" váltsak outira/gravelre/montira. Még mindig azt mondom, hogy remek univerzális öszvér egy trekking, hobbi célra pont tökéletes (és ezzel belenyúlok a darászfészekbe tudom :D). Sokszor már csak így gyűlnek a km-ek, KOM-okat el lehet felejteni. :B
Borzasztóan hiányoznak a hosszabb tekerések. Lassan nagyobbak lesznek a gyerekek és lesz több időm. Mondjuk a 100 kg fölé kúszó súllyal kell először kezdeni valamit (viccen kívül nekem is eszembe jutott az ördögi szobabíciózás), aztán lehet fokozatosan visszatérni. Mondjuk az is visszatart, hogy annyi bolond van az utakon, hogy nem szívesen tekerek közúton, itt a Dél-Pesti régióban meg nagyon nagyon kevés bicóút van és az nem is hosszú és nem is városon kívüli. :U

Egyébként többször akartam már visszajönni olvasni, hogy mi van veletek, de az első pár ezer-tízezer olvasatlan hsz-nél még úgy voltam, hogy pótlom a lemaradást, de így 100ezerhez közeledve már elengedtem. Kíváncsi volt, hogy bírja-e a fórummotor (és a törelmem) a 6 számjegyet. :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#279021) jjeahh válasza ggeleven (#279020) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No, ha már újrakezded és aszfalton veszélyesnek találod, irány a hegy, terep :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#279022) ggeleven válasza jjeahh (#279021) üzenetére


ggeleven
őstag

Meg akarsz ölni?! :D Várom a listát a Dél-Pesti régió hegyeiről vagy legalább a dombokról. :DDD Vagy mondjuk egy Gyál-Normafa-Gyálra gondolsz?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#279023) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Ha valaki kerékszettben gondokozik, HUNT-nál elég jó akciók vannak, a 40-es Road Carbon 832EUR amiből még 50EUR lejöhet első vásárlásos kuponnal.
[link]

(#279024) fulton válasza Nutra (#278088) üzenetére


fulton
addikt

Szia
Csatlakozom hogy van még mit fejleszteni ezen a CeramicSpeed app. Én is megbarátkoztam a ProBike Garage-al. Itt van lehetőség ideiglenesen használaton kívülre tenni pl a láncot. Átnevezni a felszerelést, fapados ,de célnak tökéletes. Strava kéne már hogy beintegrálja ezt a mobilos app-ba, akkor egy appból le lehetne tudni az egész kezelést. Azt nem tudom hogy miután ismét használatba vettem egy korábban (félretett) láncot, akkor onnan fogja e hozzá adogatni a km-eket , ha rányomok a sync strava-ra, vagy visszamenőleg mindnt, (utóbbi nem lenne jó).
Jön ez a GarminConnect update de nem találtam inf-ot hogy két kerékpárt majd kezelné garmin felejtős egyelőre (örökre ;] ).

[ Szerkesztve ]

(#279025) jjeahh válasza ggeleven (#279022) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó nagy az a város, azt hittem közelebb vannak a Duna környéki hegyek :D . Esetleg autóval 40km (?) odáig, aztán tovább bringa... Tavaly nyáron jártam arra, nekem tetszett a hely.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#279026) Speedy007


Speedy007
őstag

elfelejtettem ma megkérdezni a helyi szervízben mikor vittem be átépítésre a kerékpárt hogy a tárcsa fékes kerékpárnál lehet egyáltalán fékerőt szabályozni mint a bowdenes fékek esetén?

(#279027) -=RelakS=- válasza Speedy007 (#279026) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt mégis hogy érted? :D

Ha gyengéden húzod a fékkart, szépen lassan lassulsz. Ha rámarkolsz, mint Rozi a moziban a ... botra, akkor álló kerekekkel szánkázol az árokba.

Olajos tárcsafékem van, és tudok vele szépen lassítani, meg vészfékezni is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#279028) fulton válasza Speedy007 (#279026) üzenetére


fulton
addikt

Lehet. Nem is kicsit. (hidraulikus ultegra fék tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#279029) 6030D válasza ggeleven (#279020) üzenetére


6030D
Ármester

Így elolvasva azt hiszem, csak lusta vagyok. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#279030) Speedy007 válasza -=RelakS=- (#279027) üzenetére


Speedy007
őstag

Mechanikus fékek esetén ahol a fékkarnál lehetet tekerni egy "csavart" ezzel elő feszítetted jobban a bowden házat és a fék pofák közelebb kerültek a fékező felülethez így jobban harap kevesebb idő alatt kezd el fogni a fék .

Élek a gyanúval hogy hasonló képpen fogják össze rakni a féket mint ahogy az MT200-s szett fogott rajta az az hátul azonnal blokkolt míg elől úgy fogott mintha "blokkolás gátló lenne benne" mechanikus fékek esetén lehet ilyet kapni csak más a neve

[ Szerkesztve ]

(#279031) Speedy007 válasza fulton (#279028) üzenetére


Speedy007
őstag

és ezt hol lehet találni ?

(#279032) -=RelakS=- válasza Speedy007 (#279030) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem előre nagyobb tárcsát raktak, mert fékezésnél oda összpontosul a súly, akkor harap jobban. Autókon is általában elöl van a nagyobb tárcsa, ha megnézed.
Ez nálad is így van? Ha nem, akkor lehet, hogy az a baj.
Vagy esetleg az első fék nincs rendesen légtelenítve.

Olyan állítási lehetőségről, mint ami a bovdenes fékeknél van, nem tudok.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#279033) Speedy007 válasza -=RelakS=- (#279032) üzenetére


Speedy007
őstag

elől hátul 160-s van nekem azt mondták mások hogy a 180-s már elcsavarhatja a villát én is gondoltam rá amúgy hogy 180-s menjen rá

(#279034) lsebestyen válasza Speedy007 (#279033) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez mi ez, outi/fitnessz bicó aszfaltra? Oda tuti elég a 160mm, ha jól működik a rendszer.

(#279035) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#278989) üzenetére


szimpláncsak
tag

2x10 tiagra :) ez még az a kategória amikor a lánc majdnem annyi mint egy sor, szóval inkább cserélem együtt a kettőt :)

[ Szerkesztve ]

(#279036) velizare válasza ggeleven (#279020) üzenetére


velizare
nagyúr

pont ilyen utánfutónk van nekünk is. a kanyarban billegését hogy bírod? illetve nálad nem lazítja le a hátsó tengelyt?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#279037) -=RelakS=- válasza Speedy007 (#279033) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ahogy lsebestyen is írja, miféle bringa ez? Nekem 180/160 van, és nem csavar senki semmit sehova.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#279038) Speedy007 válasza lsebestyen (#279034) üzenetére


Speedy007
őstag

Cross Trekking lenne de most lesz át építve 1*10-re

(#279039) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#279011) üzenetére


szimpláncsak
tag

Xy.zsolt megvan, csak arrébb költözött a futós topicba :)

(#279040) ggeleven válasza velizare (#279036) üzenetére


ggeleven
őstag

A kanyarokat bizony szokni kell, de mivel számítok a dőlésre/elhúzásra/visszatartásra és amúgy sem szágoldozok velük nem vészes. Városban és enyhe nehézségű erdős terepen mentem eddig velük. Le még nem lazította, viszont a csatlakozót (ilyen) volt már, hogy a súly lehúzta és nem vízszintesen állt mire hazaértünk, hanem mondjuk mínusz 25-30 fokban. Persze lehet csak még erősebben rákellett volna húznom, de nem akartam feszíteni a gyorskioldós tengelyt még jobban. Velencei-tóra vagy ilyesmi tuti megyek velük tavasszal.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#279041) Hasaggymeg válasza Speedy007 (#279031) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nincs erre szükség, hisz ha ki van rendesen légtelenítve a rendszer akkor pont ott harap ahol a leginkább kell és annyit mozog amennyi célszerű. Drágább fékeknél (pl. BL-M8100) persze lehet állítgatni ezt-azt (pl. fékkar távolság, vagy fogáspont, ez utóbbit én inkább parasztvakításnak érzem :U ), de a dugattyúk és velük a betétek előre-hátra mozgását tulajdonképp a dugattyú zárógyűrűjének billegése szabályozza és ez jól is van így. Ugyanakkor ha pl. olyant akarsz, hogy már kényelmetlenül kicsi legyen a fékkar játéka és amint hozzáérsz máris fogjon (nem tudom miért akarna bárki ilyent mikor a tárcsafékek egyik hírhedt tulajdonsága az, hogy nyúlós bowdenesről áttérve a mugli úgy érzi nem is tud modulálni, pedig de, csak meg kell szokni) akkor kábé túl kell tölteni a rendszert...amit természetesen véletlenül sem ajánlok.

#279039szimpláncsak...tudom, tulajdonképp innen tűnt el, valami olyasmit írt mikor kérdezték, hogy elért mindent amit lehetett a kerékpározással így csá. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#279042) Speedy007 válasza Hasaggymeg (#279041) üzenetére


Speedy007
őstag

nekem pont az a fura hogy a bowdenes egyből állít orra érzem hogy húz előre a gravitáció mikor komolyabban be húzom a hidraulikus esetén maximum ez akkor jön elő ha egyszerre a kettőt használom.

(#279043) stickermajom válasza Hasaggymeg (#279041) üzenetére


stickermajom
addikt

"ha pl. olyant akarsz, hogy már kényelmetlenül kicsi legyen a fékkar játéka és amint hozzáérsz máris fogjon (nem tudom miért akarna bárki ilyent mikor a tárcsafékek egyik hírhedt tulajdonsága az, hogy nyúlós bowdenesről áttérve a mugli úgy érzi nem is tud modulálni, pedig de, csak meg kell szokni)"

Főleg, hogy a jobban behajlítva nagyobb erőt tudsz kifejteni az ujjaddal és kevésbé fárasztó is.

(#279044) Hasaggymeg válasza Speedy007 (#279042) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Próbáld külön a fékeket mert egyik (mind2? :F ) meg lehet szennyezve (tárcsa és/vagy betét), esetleg levegős és mivel a gázt préselni lehet nem mint a folyadékokat, "nyúlós" lesz az érzése. Ha kiderült melyik a hunyó ott kell a betéteket esetleg cserélni újra, de nem mielőtt a tárcsát is tisztítod mert gyakran az viszi tovább a szennyeződést, vagy az arra ráégett dzsuva rontja a fékhatást és végül a túlzott csúszástól égeti meg újra a betét felületét.

#279043stickermajom...hát persze, csak a bowdeneshez, esetleg abból is a gyengébbhez szokott ember azt gondolná, hogy itt is azon múlik a fékerő, hogy milyen korán kezd a fék rászorulni a felnire mert zömül a (gagyibb) bowdenház, nyúlik a (z olcsó) szál és mindezek összeadódva végül pont ott kell szorítani a kart majd ahol a legjobb az erő az ujjban...de nem, a jól működő hidraulikus fék fékkarja a betétek tárcsához érintése után már alig mozog tovább hisz jó esetben onnan már csak nyomásfokozás történik, a folyadék pedig nem tud összemenni és a kőkemény betétek sincs hova már préselődjenek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#279045) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Egy újabb "legjobb viasz" videó. Most oz cycle-től.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#279046) Speedy007 válasza Hasaggymeg (#279044) üzenetére


Speedy007
őstag

új kora óta ilyen tré elől a fék már tisztítottam is de eredmény 0. Ezért kérdeztem hogy lehet e ezeken fékerőt szabályozni

(#279047) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Esetleg egy Shimanos kompatibilitás guru meg tudja nekem mondani, hogy az R3000-es hajtáson ki tudom cserélni a bal kart R7000-re?

(#279048) Nutra válasza fulton (#279024) üzenetére


Nutra
tag

Azt nem tudom hogy miután ismét használatba vettem egy korábban (félretett) láncot, akkor onnan fogja e hozzá adogatni a km-eket
Megadod, hogy mikor tetted vissza és onnan. Ezt akár visszamenőleg is és sync helyreteszi.

Strava kéne már hogy beintegrálja ezt a mobilos app-ba
Nem kéne. Rétegigény ez. Ja és rögtön fizetős lenne ;]

[ Szerkesztve ]

(#279049) Jester01 válasza Csokicsibesz (#279047) üzenetére


Jester01
veterán

Igen. Wattmérős? :)
Nekem is úgy van.

Jester

(#279050) Csokicsibesz válasza Jester01 (#279049) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Jah kéne a Tribanra wattmérő ;] Nyilván erre lett tervezve :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.