Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139001) Wombath válasza Toobee (#139000) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ez is egy lehetőség... használtan vettem a hajtókart, de ránézésre alig volt benne kilométer (2x11, szóval a a váltások miatt oldalt is jobban kopik a fog, de ennek sem nagyon volt nyoma). Egy igazi pénznyelő ez a hobbi :)

(#139002) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Két hónap alatt kuka lett az HG53-as lánc a városi gépen :D Kíváncsi voltam meddig pöfög el egy agyváltón nulla karbantartással. Hát, nem sokáig :/ Ha nem sajnálnám a lánctányért akkor addig járatnám, amíg csak tudom húzni a papucsban a kereket, egy hátsó lánckerék 500 Ft csak :D Azt megeheti felőlem.

Mondjuk az hozzátartozik, hogy minden időjárási körülmény közepette használtam, amikor felső pedálállásban bokáig ért a víz, akkor is :D Valószínűleg azért tiszta homok minden, is.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#139003) parkr válasza Koczó93 (#138994) üzenetére


parkr
őstag

keress máshol, még sok helyen kapható

(#139004) kovacs65


kovacs65
senior tag

1 vagy 2 első tányér téma.
Nehéz terepen ez mennyire nehezíti a tekerést?
Kelly's Gate 90-et akarok rendelni, de a 2019-es csak 12 sebességes. Emiatt egy régebbi évjáraton gondolkodom.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#139005) cdl válasza parkr (#139003) üzenetére


cdl
senior tag

Csak máshol nem 32 Eu sajna.

(#139006) jjeahh válasza kovacs65 (#139004) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez elöl 34T, hátul 11-50T, tekertél már elöl 22, hátul 32T áttételen? Mert kb. ugyanazt kapnád mászáskor. Ezeknek nem lehet olcsóért cserélni az első tányért mondjuk 32T-re? 32-50T-vel már mindent megmásznál akkor is, ha kimentél formából.
Amúgy szerintem ez már nagyon az az árszint, amiért lassan én elkezdenék karbon montikkal is szemezni :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139007) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#138995) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi az hogy nem vált rendesen,miben nyilvánul meg a hiba?

(#138997) cdl...attól függ hány éves,mert a kerékpározás,tapasztalatim szerint,az egyik legmegosztóbb (sport)tevékenységek közé tartozik.Van aki imádja,van aki gyűlöli,és van közötte az igazán nagy tömeg aki fel-felül,de az évi 500 km fölé nem igazán lehet erőltetni őket. :(

(#139004) kovacs65...ha már van kerékpárod akkor a gugli a barátod. Itt például. pontosan kiszámolhatod és összehasonlíthatod a mostanival.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139008) kovacs65 válasza Hasaggymeg (#139007) üzenetére


kovacs65
senior tag

THX
Kb 25 év után kezdem újra.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#139009) Hasaggymeg válasza kovacs65 (#139008) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mit kezdesz újra,vagyis hogyan kerékpároztál 25 éve és hogyan szándékozol most? Ez,ez,vagy ez? Mert hacsak nem az utolsó,felejtsd el az egy tányért elől...de ha 25 éve nem kerékpároztál,akkor talán mindenképp kell legalább kettő elöl.Az egyes rendszer erősen teljesítményorientált,egy kevésbé edzett felhasználónak hiányozni fognak mind2 végén sebességek,egyiken mert a 80-90 fölötti csapásszám nem a muglik komfortzónája,a másikon meg mert edzettség kell a hosszabb meredekeken nehezebb áttéttel kitekerni,még aszfalton is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139010) jjeahh válasza Hasaggymeg (#139009) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vagy mugli vagy endurós? :DDD

Más: holnap maraton féle lesz és full villámokat, világvégét jósolnak. Eddig nem vettem komolyan, mert délutánig minden nap megúsztuk, de most reggel 7-kor már villámlott rendesen, olyan zuhé lejött az égből, hogy betojtunk, valszeg ebből nem lesz maratonozás :(((
Az a durva, hogy amióta élek, reggel 7-kor még vihart sosem láttam, de az elmúlt 2-3 évben amilyen idők voltak, már bármi megtörténhet. Bele sem merek gondolni milyen sorsa lesz a következő 2-3 generációnak :( .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139011) zoli03 válasza cdl (#138997) üzenetére


zoli03
őstag

Nem nehezebb ez egy kicsit, mint 8 kg?

(#139012) kovacs65 válasza Hasaggymeg (#139009) üzenetére


kovacs65
senior tag

55 éves vagyok, kénytelen voltam valami mozgást választani. Futás+kerékpár lett.
Alföld, max Zemplén, helyben erdei utak+aszfalt. Nekem már ez lesz az utolsó ilyen eszköz... hacsak nagyon rá nem kapok. Ezért most rászánok ennyit. Hajdanán napi 20-30 km nem volt gond, most is kb így tervezem. Szabadnapokon kétszer ennyi.
A komolyabbhoz már öreg vagyok. 😕

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#139013) Acef válasza cdl (#139005) üzenetére


Acef
addikt

Ezt Koczó93 -nak akartam válaszként.

Én a GP4000SII után most Conti GranpPrix GT-t vettem (hajtogatós).

Ez is jó, nézz rá.

[ Szerkesztve ]

(#139014) Toobee válasza Toobee (#138992) üzenetére


Toobee
veterán

Lemostam reggel, elég durva volt szegény. Nagyon bevált az a Xiaomi mosó, ajánlom, ha nem megoldott a takarítás. Egy felmosóvödörnyi langyos vízzel ezt ki lehet hozni belőle. Talán ha óriási a sarazás, akkor elkopik 1,5-2 vödörrel.

https://barbieripnk.hu/

(#139015) Napfénysüti válasza zoli03 (#139011) üzenetére

Érzésre mondta, én is 9 kg-ra saccolnám. A Focusom eléggé hasonló felszereltségű volt gyárilag és az asszem 9,2-őt nyomott. Viszont ez az RS10 kerék az abban lévőnél azért könnyebb valamivel.

Més que un club!

(#139016) Wombath válasza kovacs65 (#139012) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Üdv az újrakezdők klubjában :). Nekem 20 év volt a kihagyás, aktív versenyzés után volt, hogy évekig még 100 métert sem gurultam. Tavaly májusban ültem fel először a régi gépre rendesebben, és októberben vettem egy újat. Először nekem is furcsák voltak az áttételek, de most már rájöttem, hogy valójában sokkal használhatóbb a mai 2x11, mint a régi 3x8 tartománya, arról nem is beszélve, hogy kevésbé ér le a földig a 36-os tányér, mint a 48-as. Most már az 1x11-re gyúrok - mint a topikgazda úr is mondta, ez valahol kompromisszum, de igazából nem nagy. Ha már tudod, hogy a 2x11 melyik vége kell kevésbé, meglesz, hogy milyen tányér/koszorú kell.

(#139017) Hasaggymeg válasza jjeahh (#139010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nincs középút. ;]

(#139012) kovacs65 ...itt egy hetven,és itt egy 80 éves. De bringásisti társunk is itt van a közelben. ;)

(#139014) Toobee...egy linket dobsz róla?...mármint a mosóról. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139018) bringasisti válasza Hasaggymeg (#139017) üzenetére


bringasisti
őstag

Mint említettem csak 69 :) Nekem sajnos az egyensúly érzékem megkopott és maradt az aszfalt

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#139019) beleriand72 válasza Toobee (#139014) üzenetére


beleriand72
tag

Jónak tűnik ez a mosó, a Xiaomi cuccok általában (magas) minőséget képviselnek. Honnan érdemes venni? Ilyenre szerintem nekem is szükségem lesz.

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#139020) -=RelakS=- válasza jjeahh (#139010) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az utóbbi pár napban Budapest felé is cifra idő van.

Ezt az utat egy kicsit most lezárták, mert vízátfolyás

Ikladon a fő út eltűnt, hajóvonták találkozása szabad :D

Szolnokon az autók is mélyen ár alatt eladók

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#139021) Hasaggymeg válasza bringasisti (#139018) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A hetven rajosabb. ;]

Más...bakancslistára fel ír niiii. :DDD...Juhúúú.[link] :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139022) jjeahh válasza Hasaggymeg (#139021) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A múltkor pont egy ilyen tekerésre írtam, hogy én mennyire nem szeretem azt a tájat :DDD . Szárazság, sivárság, semmi hűvös nedves dzsungel, csak a por meg a sziklák, meg a borzasztó kánikula :D . Az ilyen körülményeket jobban elviselném (lejátszási lista), de nem vagyunk egyformák, valszeg a többség sokkal jobban bírja nálam a kánikulát :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139023) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#139007) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Az a baj, hogy tépni-cibálni kell a váltókart, hogy váltson. A váltók és a karok is jól működnek bowden nélkül, szóval csak az lehet. De azért nem értem, mert ugyanebben a helyzetben voltak a bowdenek és eddig nem volt gond. Mióta elázott, azóta használhatatlan.

(#139024) Redneck


Redneck
veterán

Egy szerintem elég gáz dologról szeretném kikérni a véleményetek:
A fehérvári úton új a burkolat. Nagyjából 10 éve meg kellett volna csinálni, de ez most mellékes. Bringasávot is festettek, erről szeretnék írni, hátha más is jár arra.

Mióta kész van, észrevettem hogy szürkésfehér por van a téglaszínnel festett részeken, és émelyítő műanyag szaga van. Valahonnan ismerős a szag a műanyag iparból de nem tudom hova tenni. Abban biztos vagyok, hogy nem frankó anyag, legalábbis nem szerencsés belélegezni.
Ma pont meg kellett álljak az egyik lámpánál egy ilyen felületen és konkrétan hányingerem lett a szagtól, alig kaptam levegőt. Igyekeztem a karomhoz nyomni az orrom és a szám, és úgy szuszogni, mert nagyon rosszul lettem. Eddig is éreztem ha áttekertem egy ilyen felett, és nem tetszett, de ez most különösen rossz volt.
Utána kb. 20 perccel elmentem futni, és alig kaptam levegőt, szokatlanul rosszul ment.

Szerintetek mi lehet? Hol kéne jelezni hogy ez nem fasza? Mióta elkészült, egyszer sem takarították le. A kvarchomok szerű por ott figyel rajta, érdekes módon, az eső sem mosta el, és a szag is mindennap feltűnik.
Más is tapasztalt hasonlót?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#139025) Massmurderer válasza jjeahh (#139022) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ez tényleg jobb terep.Azért azt a deszkásat kihagynám én.Elöbb esik azon az ember mint a sima sáros terepen.

(#139026) Massmurderer válasza Redneck (#139024) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hol van az a fehérvári út helyileg???Mert igy ahogy irtad nekem nem jött le :DDD

(#139027) ZolkoW válasza Redneck (#139024) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez nem annak a nitrós (?) festéknek a maradéka, amivel festették az útburkolati jeleket? Az is jellegzetes szagú, és fényvisszaverős, legalábbis van olyan belőle, és arról el tudom képzelni, hogy a porát elviszi a szél festés közben, és odatapad máshova, vagy csak összegyűlik.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#139028) -=RelakS=- válasza Redneck (#139024) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem a piros felfestés szagát érzed. Az valami eszméletlen büdös lesz még egy jó darabig.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#139029) Toobee válasza Massmurderer (#139026) üzenetére


Toobee
veterán

(#139030) Redneck válasza ZolkoW (#139027) üzenetére


Redneck
veterán

Nem nitrós szagot érzek, de nem tudom hova tenni, évek óta nem foglalkoztam ilyesmivel. Fölötte tekerve is érezni, mindegy hogy melyik napszakban, csapadékos és száraz időben is. Megállva nekem behányás határon volt, nagyon ütött.

Massmurderer:
Bocsi, jogos! Budapest XI. kerület, Hengermalom út és Bocskai út közötti szakaszán van az új burkolat.

-=RelakS=-:
Igen azt, de arra lennék kíváncsi hogy "miafaszez", és mennyire káros. Plusz jó lenne letakaríttatni, mert ez így nem nyerő. Nem emlékszem hogy a Hengermalom-Kondorosi út szakaszon is ilyen büdös lett volna, pedig hasonlóan néz ki.

Hasaggymeg:
Nem tudom, de inkább nem megyek arra amíg nem takarítják le, és nem kopik kicsit. Meghagyom másoknak, nekem nem hiányzik semmilyen sejtburjánzás. A hazai építőipari viszonyokat ismerve ez valami nagy szar is lehet.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#139031) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#139023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha a bovden berohad,az első jel,hogy nem tudja a rugó visszahúzni a váltót,az ujjad nagyságrendekkel erősebb minden váltórugónál.

Redneck...ott más baj lehet,a szag csak kiváltó ok lehetett.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139032) Fall-N válasza Wombath (#138999) üzenetére


Fall-N
veterán

Rakj rá tépőzáras láncvilla védőt. Igaz, hogy ez hosszú távon nem megoldás, de legalább kiderül, hogy onnan jön a zaj vagy sem. Meg az sem mellékes, hogy nem veri le a festéket a vázról.

[ Szerkesztve ]

(#139033) Massmurderer válasza Toobee (#139029) üzenetére


Massmurderer
őstag

Van Budapesten is,Győrbe is,szóval az a google keresö baromság,már bocsi.

(#139034) Fall-N válasza IMIIKE1998 (#139023) üzenetére


Fall-N
veterán

Ahogy előttem is leírták egyszerű, mint a faék. Ha bovden nélkül jó a váltó, akkor nyilván a bovden, ami még jobban berozsdásodott. Ki kell cserélni/cseréltetni a bovden házat és a huzalt is jobb minőségű újra.

Csere után úgyis be kell állítani a váltókat, így ha más gond is akad azt orvosolja a szervizes.

[ Szerkesztve ]

(#139035) ivana válasza Redneck (#139024) üzenetére


ivana
Ármester

Azt a piros retket igazán elfelejthetnék már, olyan esőben, mint a korcsolya pálya. Egyszer kontrával majdnem kicsúsztam a kocsik elé, mert 5 méteres távon sem sikerült megállni ezen a szaron.

(#139036) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, Presta szelep esetében hogy lehet mérni a guminyomást? azaz van egy autós szelephez való adapterem de ezzel benzinkúton még soha nem sikerült a nyomást megmérni/látni.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#139037) Massmurderer válasza Fall-N (#139034) üzenetére


Massmurderer
őstag

100-150ft a bowdenbelsö,külsö meg vannak jobb fajták,nem azok a spirálos vackok.[link]

(#139038) Redneck válasza ivana (#139035) üzenetére


Redneck
veterán

Elég szar, főleg ha már fényesre kopott, de olyankor legalább nincs rákretek szaga. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#139039) Tomi_Sci válasza Toobee (#139014) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Mennyire hangos a mosód? Nekem Lidl-s van, úgy berreg mint egy gőzborotva :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#139040) Fall-N válasza Massmurderer (#139037) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze nem drágák ezek a cuccok, azért is írtam, hogy vegyen inkább teflonost. Ha akarja még vehet színes házat is hozzá, ami megy a vázhoz. ;] Bár nekem jó a fekete is. (A másik kedvencem a színes (ócska minőségű Kenda) külső. :D )

[ Szerkesztve ]

(#139041) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Android okostelefonra, milyen kerékpáros GPS programokat tudnátok ajánlani, amihez nem kell internet? :R
A kerékpár computerem buta, összefűzni nem tudom a telefonommal egyébként.

(#139042) cdl válasza Hasaggymeg (#139007) üzenetére


cdl
senior tag

48.
Nem eröltetem, Ő akarja kipróbálni. Ha nem jön be, eladjuk.

(#139043) Massmurderer válasza Fall-N (#139040) üzenetére


Massmurderer
őstag

Szines van nekem is,de nem vacak.Shimano SP41 teflonos-t vettem.Mielött a váltót meg beállitotam,adtam neki egy kis kenöanyagot.Igaz nekem elég sok részen szabadon van a bowden belsö.

(#139044) Massmurderer válasza Corsair90 (#139041) üzenetére


Massmurderer
őstag

Olvass vissza pár oldalt,irtam is ott párat.

(#139045) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#139021) üzenetére


xy.zsolt
őstag

"tekerj ezen a sziklán,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz" xy.zsolt :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139046) -=RelakS=- válasza Redneck (#139030) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gödöllőn az aluljáróban is ilyen büdös volt, és szép lassan elmúlt.

Ettől persze még nem tudom, hogy pontosan mi ez, és hogy árt-e.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#139047) Tomi_Sci válasza Corsair90 (#139041) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Locus pl. LoMaps térképpel,
OruxMaps valamilyen OSM térképpel (pl. OpenAndroMaps),
Komoot.

Locus Pro elég borsos, és hamarosan kijön egy havidíjas Locus, nem biztos, hogy megéri megvenni. OruxMaps a készítő honlapjáról ingyen van, Playből csak a támogatói verzió tölthető le.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#139048) evilskati válasza Corsair90 (#139041) üzenetére


evilskati
aktív tag

Túrázásra én az OsmAnd-ot használom, van kerékpáros része is, de azzal nincs tapasztalatom. Egy próbát megérhet.

(#139049) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na megjött a műhelypumpa és első blikkre m*rha jó, párat nyomok és kőkemény a gumi, brutál sok levegőt képes kifújni, kíváncsi vagyok tubeless-t nulláról fel lehet-e vele pumpálni majd. Ami még nagyon tetszik rajta, az a nyomásmérő óra, amit direkt montikhoz találtak ki, csak 6 bar-ig van kalibrálva, viszont cserébe tized pontosan be lehet lőni a nyomást, ha 1.7 bar-t akarok, annyira fújom fel, ha 2.3-at, akkor annyira és tökéletesen pontos, ugyanakkora nyomást mutat, mint a digitális nyomásmérőm :K . Ami nem tetszik, hogy azért ezzel sem olyan nagyon könnyű pumpálni, érződik, hogy sok levegőt nyom ki magából egyszerre, a másik meg, hogy magas és én alacsony vagyok, teljesen nehezemre esik kihúzni. Na de ezeket benyelem, mert nem olyan nagy "hibák".

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139050) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#139031) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

+Fall-N:
Jövő héten viszem szervizbe, akkor lehet újrabovdeneztetem. :R

Más: Tudtok pár bevált félterep gumit mondani? (A Schwalbe Hurricane és Conti Doublefighter-ön kívül.) Használtan akarok venni, olyan kéne, ami megy aszfalton, de terepen is használható, nem csúszkál össze-vissza.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.